Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 723.040
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

A kaj ćemo sa ovim?

Jel ima tko od vas namjere otvarati j.d.o.o. zbog rudarenja ili prijaviti zaradu od kapitalne dobiti?

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
A kaj s tim - ništa, dok se netko u poreznoj ne sjeti da se može nešto utrpati u proračun. A onda slijedi lov, kazne 5.000-50.000 kuna + proizvoljno određeni iznos neplaćenog poreza unazad.
I samo da znate, na zahtjev porezne apsolutno svi moraju dati sve podatke o sumnjivcu, od banaka i teleoperatera na dalje :D
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Pa netreba uopce novce na racun uplacivati, imaju sve mjenjacnice svoje kartice s kojima mozes kupovati, dizati na bankomatu itd. Osim ako nemate bas puno novaca za izvuc onda se nebi previse zajebavo, al mislim da slovenci nemaju nikakv porez na crypto doduse neznam kak ide za majnanje pa se i tak more probat.

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

 

Jel se fakat ova kartica ovako ponaša? Taman sam se odlučio za kupnju dvije 3060rtx pa me sad strah ako mi hashrate bude oko 25...

Ili je to samo za ETC, a za BTC mogu računati na ovaj hashrate...?

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 22:33 (Yovitssa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Kakav BTC? Pa nemozes BTC rudarit karticom, mislim mozes al neces nista dobit.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Yovitssa kaže...

 

Jel se fakat ova kartica ovako ponaša? Taman sam se odlučio za kupnju dvije 3060rtx pa me sad strah ako mi hashrate bude oko 25...

Ili je to samo za ETC, a za BTC mogu računati na ovaj hashrate...?

 Zaboravia je tip na detalj da ploca mora podrzavati PCIE 3.0 standard.

 

Iz prve ruke mogu reci da  3x rtx3060 rade u odgovarajucoj ploci bez problema.. 49.5mhs svaka

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

A ne znam, nivi sam u svemu tome, kao sto sam i napisao prije par dana. Trenutno majnam na hp omenu preko nicehash minera sa 2060rtx. Hashrate mi je 25mhs i zrada btc-a je 2-3 $ dnevno. Pa sam mislio da po ovom linku gore ove dvije 3060 rudare 10$ btc-a. Barem tko piše...

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Overflow1984 kaže...

Pošto sam i dalje teška neznalica, nadam se da bude netko imao razumjevanja za to i pomogao mi kakvim odgovorom

 

Situacija je sljedeca .. Recimo .. Ulozim izmedju 20 i 25 tisuca kuna (tolko bi eventualno mogao riskirati, bez da "propadnem" a i žena da lakse podnese to, s druge strane) ..

 

I uzmem RIG s 6 GTX 1070 .. Prema proracunu s onih stranica koje ste dali, zarada na Etherumu bi bila cca 450€ mjesecno ..

 

Znaci, ajmo reci da bi ulog bio vracen za pola godine (kakav mjesec plus minus) ..

 

Sad, mene zanima sljedece - na kojem principu ja "uzimam" novce iz toga što je izrudareno? Recimo, na kraju mjeseca imam u ETH vrijednost (ne bi svaki mjesec dizao novce.. Pitam ovo vise informacije radi) .. Kako sam spomenuo, na kraju mjeseca imam ETH u vrijednosti od cca 450€ .. Jel si ja to mogu bilo kad prenesti na svoj pravi račun? Npr, na Revolut.. Ili ima neka procedura da se proda tek dok naidje "kupac" ?

 

Jesu ove kartice uopce dobre za rudarenje?

 

Hvala!

Evo ono što sam do sada naučio. 

 

Taj rig bi trebao koštati do cca 30kkn, pod uvjetom da je sve novo s garancijom.

Zarada u idealnim uvjetima će ti biti 500$ = 3kkn.

Znači povrat oko 10 mjeseci, s tim da i dalje imaš opremu koju uvijek možeš prodati za 30% manje od uloženog.

Ovo je pod uvjetom da sve što izmajnaš odmah mijenjaš u FIAT valutu i da ETH ili što već majnaš bude stabilan sljedećih 10 mjeseci.

 

E sad zašto ovo neće biti 10 mjeseci.

1. zato što je tih 500$ u idealnim uvjetima kad sve radi kako treba, ali nekad sistem bloka, nekad pukne internet, nekad nestane struje... sve to utječe i realno će ti odnijeti i do 10% mjesečne zarade

2. izmajnano prebacuješ u svoj wallet, a da bi promijenio u FIAT valutu (recimo EUR) moraš opet prebaciti u mjenjačnicu, sve to će ti odnijeti određeni postotak jer plaćaš provizije i troškove prijenosa i konverzije, pa i to treba računati

3. težina majnanja se mijenja i u globalu je sve veća, što znači da ti dobit opada

4. u srpnju bi ETH trebao u sljedeću fazu pa bi i dobit majnerima trebala opasti za dodatnih 20-30%

 

Isplati li se to i dalje? Isplati. Nećeš se obogatiti s jednim rigom, ali ćeš svaki mjesec spremiti sa strane oko 2.5kkn.

 

Druga alternativa, ako ti lova nije o'glavu je čuvati izmajnano u crypto valuti ili swapati za drugu. Ovo je rizičnija opcija, ali i može donijeti puno veću dobit.

U ovom slučaju ti zarada može biti i višestruko veća, ali može biti i manja, to je sad na tebi procijeniti vjeruješ li u budućnost crypto valuta ili ne.

 

Back to basics.

Majnanje ti ima tri osnovne komponente:

1. pool ili ti bazen po naški u kojem majnaš zajedno sa ostalim majnerima i dijeliš nagradu

2. wallet ili ti ga novčanik u kojem "čuvaš" valutu. Moraš znati da većina valuta nikada ne napušta svoj blockchain i bez obzira što imaš wallet on ne sadrži tu valutu ili novčić on je samo identifikacija kojom potvrđuješ da si vlasnik određenog bloka unutar lanca.

3. mjenjačnica, ona ti treba kad želiš prebaciti svoje crypto "zlato" u FIAT tipa dolar ili eur.

 

Wallet može biti softwareski odnosno online i može biti hardwareski ili offline. Potonji se smatra sigurnijim jer mu jedino ti imaš pristup uz pomoć svoje "šifre" koja je u biti niz od obično 24 random riječi. Online su u prošlosti često imali "mutne" situacije, krađe, nestanke i slično pa treba biti oprezan. Isto tako ne možeš trpati sve valute u isti wallet, odnosno moraš paziti koje on valute sve podržava, ako si "svestran" i "šaraš" onda ćeš možda završiti i sa većim brojem različitih walleta. Ovako za početak po meni je Ledger Nano skroz dobar odabir, podržava veliku većinu popularnih valuta i nije skup.

 

Revolut ti nema crypto wallet tako da tamo ne možeš prebaciti izmajnano, tamo samo možeš kupovati crypto. Mnoge mjenjačnice imaju svoje wallete, naravno mjenjačnicu i kartice pa je i to zgodna opcija, samo treba odabrati provjerenu i koliko toliko "reguliranu" mjenjačnicu, da ne bi bilo "papala maca". Naravno možeš napraviti wallet u mjenjačnicu iz mjenjačnice na revolut, ali računaj da će u tom procesu svatko uzeti svoj mali dio kolača.

 

Jesu li te kartice dobre za majnanje? To ti se sve svodi na izračun koliko mogu brzo majnati kod ETH je to MH/s, koliko troše struje i koliko koštaju i onda uspoređuješ modele.

Ako dvije te platiš kao jednu RTX 3060 Ti onda je po meni RTX 3060 Ti bolji izbor, ali ako su povoljnije onda su one bolji izbor.

Pazi da kartica ima min. 6GB.

ETC se može majnati i sa 4GB, ali pitanje je kako će se njegova cijena kretati.

5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ima gdje kod nas za nabavit EPS na PCIE kabel ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Meni jos nije dosla kartica od Crypto.com. Cak i za virtualnu jos stoji pending. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Meni jos nije dosla kartica od Crypto.com. Cak i za virtualnu jos stoji pending. 

 I meni vec mj dana. Danas se registrirao na Binance nek i tamo imam acc kad ovi nisu sposobni zaposliti jos ljudi da odraduju administrativne poslove.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Fake_Alert kaže...
Sideswipe kaže...

Meni jos nije dosla kartica od Crypto.com. Cak i za virtualnu jos stoji pending. 

 I meni vec mj dana. Danas se registrirao na Binance nek i tamo imam acc kad ovi nisu sposobni zaposliti jos ljudi da odraduju administrativne poslove.

 Vidis imam Binance i nije mi palo na pamet da pogledam tu karticu. Rekoh sta ce mi kad cu dobiti ovu lol

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Yovitssa kaže...

A kaj ćemo sa ovim?

Jel ima tko od vas namjere otvarati j.d.o.o. zbog rudarenja ili prijaviti zaradu od kapitalne dobiti?

 hahahahahahaha..

Sta s tim klosarima??

Ko im hebe mater..

Dok  god ti ne sjednu direkt na vrat puj fuj i hrac...

Sta da toj uhljebnicko izdajnickoj bandi palacam?? Mrrrsss !

 

Nego da vas pitam

 

Imam rx 6800 koju sam ako sam dobhro racuno skoro otplatio..

 

Nasao sam rx 580 8gb za 2900kn

 

Cijena nije bajna al idem riskirat pa kud puklo da puklo..

R33mba#2892
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Meni jos nije dosla kartica od Crypto.com. Cak i za virtualnu jos stoji pending. 

 Sad se ceka oko 6 mj..

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
A kaj s tim - ništa, dok se netko u poreznoj ne sjeti da se može nešto utrpati u proračun. A onda slijedi lov, kazne 5.000-50.000 kuna + proizvoljno određeni iznos neplaćenog poreza unazad.
I samo da znate, na zahtjev porezne apsolutno svi moraju dati sve podatke o sumnjivcu, od banaka i teleoperatera na dalje :D

 Sve dok drzis crypto u njegovom svijetu, koristis njegove kartice, ai VISA sluzbeno ulazi na ljeto pa ce biti i od njih direkt kartica, mogu mi popusit da nekazem sto. Anemicaru i co. nedam ni lipe od ovoga, niti oni meni sto daju da me podupiru. Prije ce mi mozda pokucati policija na vrata ako se posumnja sto na potrosnju struje u svrhu uzgoja egzoticnih opijata, neznam. Ali dok netrosim ka firma, i neprebacujem nista na ovaj sluzbeni HR racun, neka me se mane, nedam apsolutno nista niti prijavljujem sto.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...
Sideswipe kaže...

Meni jos nije dosla kartica od Crypto.com. Cak i za virtualnu jos stoji pending. 

 Sad se ceka oko 6 mj..

 Zato sam naručio sa Binance sinoć. Navikao sam na Crypto + mogu neke druge valute lakše razmijeniti il kupiti. Normalno ako bude neka velika lova se zakotrljala budem prelio na Binance.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
Dr. Vicko kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
R4zOR229 kaže...

Uz duzno postovanje ako si se iso zaduzivati za riskantno ulaganje fali ti par daski u glavi.

 

 

majstore,jesi ti u DE ako sam dobro shvatio? jel znas koliki je porez na ETH? 

 Kolega iz irske koji mi je i sredio dvije 6800 po relativnoj ok cijeni(700 i 800 eura) je uzeo 3 3070 na rate kako bi rudario. Uglavnom, poceo je krajem 2 miseca rudariti, do sada je izrudario 0.9ETH. I sad vidite, lik je uzeo 3 3070 za 800 eura komad na rate, i u roku 2 miseca ih je isplatio. 

Ispricavam se ali kakvo riskantno ulaganje? Svaki novcic ima white paper na kojem tocno stoji zabiljezeno tko je devos i tko ulagac i sto planiraju. I vrijednosnice su rizik, kladionica, lutrija. Ovaj crypto je jos najbolji od vih samo sto ljudi pokusavaju svojim starim obicajima(zlato, vrijednosnice itd) sebi zamutiti istinu. 

Mislite stvarno da trilijun dolara(btc) je slucajnost? Ovaj ETH je do kraja ljeta preko 5 tisuca dolara, svaki rig koji sada uzmete, bilo na rate ili kes ce se isplatiti...Propustio sam BTC vlak, ali necu i ETH vlak. ETH je ladno iduci ciklus, 4-5 godina preko 25 tisuca dolara, ako nece mozda i BTC loviti(100 tisuca i vise).

 Jeste lijepo je to kada ti napolju naletis na RX 6800 za 800 Eura. Problem je sto ovdje idu i za duplu tu cijenu pa onda pogledaj koliki ce biti period za povrat. 

 

Nitko ne govori da ne treba pocinjati, ja nisam ovdje na temi nigdje procitao da netko nekoga odgovara od rudarenja, samo kad nabavljas na podrucju Balkana onda ti je sve skuplje, nedostupnije i samim time i rizicnije i mi samo ovdje pokusavamo ljudima dati sto pametniji savjet kako uloziti novac i poceti sa rudarenjem.

 

Za ljude koji su u EU izuzev cijene struje je sve bolje i dostupnije i cak i jeftinije i samim time i lakse. 

Ako ocekujes od netkoga tko u Hrvatskoj ili u BiH radi za prosjecnu placu od npr 1000 eura i koji mora dati i do dvije takve place za neku dobru karticu da se ponasa kao netko tko na zapadu ima placu i do 3000 Eura i kome je taj trosak dosta jednostavnije za podnijet, a i samim time i ulazak u kredit je dosta lakse jer ti je potrebno manje vremena da ga otplatis.

 

Treba okusati srecu, svi to ovdje pokusavaju ali treba biti malo realniji i gledati na sve to sa aspekta prosjecnog forumasa ih Hrv/BiH/Srb i ostalih drzava, a ne prosjecnog forumasa iz DE/Irske i ostatka zapadne EU. 

 Par daski u glavi nije nikakva preporuka ili bili sto slicno. To je samo pokazatelj da se dokaze doticnom "glupanu" koliko je zapravo glup. Ja tako to shvacam i zato sam i odgovorio na tu poruku.

A drugo, sto je to prosjecan forumas? Brdjanin koji jutrom muzi krave a popodne igra na core2duo? ILi onaj iz AMD ryzen teme koji muku muci jeli pametno 6 jezgri zamjeniti sa 6 jako skupim jezgrama? Teorija koju VI podupirete pada u vodu nazalost, isto kao moj susjed na selu koji zadnjih 10 godina kuka kako je sve tesko a u tih 10 godina napravio je jos jednu kucu, kupio vozni park od nekoliko milijuna kuna i redovno igra u birtiji kladionicu tikete po 100-200 kuna, dnevno. Znaci to je ta realnost balkana?! Niko nema a sve se ima,samo nemoj TI znati da imam pa neces nista ni traziti. 

I da nadodam jos, graficke nisam kupio sada vec pocetkom godine kada su cijene bile kako tako "normalne" pa zasto sada nekome reci da mu fali par daski u glavi ako hoce uloziti u svoj biznis makar je to neki dug. Sto ce reci firma koja je netom prije corone uzela kredit od 100 milijuna eura kako bi prosirila proizvodnju, a sada to neradi/neproizvodi nista jel pola svijeta stoji. Znaci koliki je tek taj sef bakzus?!

 

Ima ljudi koji su prodavali aute, zivotna osiguranja kako bi dosli do grafickih ili samih novcica. MIslim ja sam vamo dosao radi par savjeta o 6800 koje nikad nisam dobio, niti mi je bilo na pameti se natezati po tim temama vise sa onim cudakom pizajzlom, niti cu se vamo vise natezati, jel moje misljenje je moje misljenje a vase je vase. 

 

Eto i radi VASE znatizelje reci cu vam jos i ovo, uzeo sam 20 tisuca kuna minusa u veljaci kako bih si mogao financirati rudarenje: do sada sam izrudario 0.525 ETH u malo vise od 2 miseca i vise manje vratio skoro pola svog duga, sto ce tih 0.5 biti vrijedno za 4 godine, ako i prestanem sada rudariti, prodam sve, i stime vratim sve sto sam se zaduzio?. Toliko o propalom crypto svijetu i ljudima kojima fali daske u glavi i da je prosjecna placa u EU 3000 eura...Pola Hrvata sto su otisli otvaranjem granice su normalni gastarbajteri koji rade mjesecno za 1300-1800 eura( citaj: dok platis rezije, stan, internet, mobitel hranu pice, ostane ti 300 eura ako imas srece... a jos nisi se izveo proveo, kupio hlace, tenisice, platio gorivo da dodjes na posao itd. Ljudi sa fakultetima su svoja prica, i vjv imaju pametnijeg posla od rudarenja, i takvi ce u europi zaradjivati 3000+ eura. Nezive ljudi u Irskoj, njemackoj za badava, kolega mi u njemackoj placa za 2 sobe skoro 700 eura, a relativno je daleko od minkena. Sto bi dobio u HRvatskoj za najam od 5000 kuna mjesecno? Nerastu pare na granama po njemackoj i irskoj...nekom IT inzinjeru mozda da, ali vecini koji su normalni sljakeri je daleko od toga.

 

 

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Gdje je najisplativije uzet karticu za crypto, a da se čeka čim manje. Unparijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...

 Sve dok drzis crypto u njegovom svijetu, koristis njegove kartice, ai VISA sluzbeno ulazi na ljeto pa ce biti i od njih direkt kartica, mogu mi popusit da nekazem sto. Anemicaru i co. nedam ni lipe od ovoga, niti oni meni sto daju da me podupiru. Prije ce mi mozda pokucati policija na vrata ako se posumnja sto na potrosnju struje u svrhu uzgoja egzoticnih opijata, neznam. Ali dok netrosim ka firma, i neprebacujem nista na ovaj sluzbeni HR racun, neka me se mane, nedam apsolutno nista niti prijavljujem sto.

bankarske institucije koje stoje iza vise isto spadaju pod obveznike čuvanja i davanja informacija o svojim korisnicima, revolut ima posebnu eu dozvolu za određeni dio bankarstva i također mora davati podatke poreznoj upravu

tako da kad jednom krenu u lov, a krenut će prije ili kasnije, kripto će postat sve samo ne anoniman

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Sve dok drzis crypto u njegovom svijetu, koristis njegove kartice, ai VISA sluzbeno ulazi na ljeto pa ce biti i od njih direkt kartica, mogu mi popusit da nekazem sto. Anemicaru i co. nedam ni lipe od ovoga, niti oni meni sto daju da me podupiru. Prije ce mi mozda pokucati policija na vrata ako se posumnja sto na potrosnju struje u svrhu uzgoja egzoticnih opijata, neznam. Ali dok netrosim ka firma, i neprebacujem nista na ovaj sluzbeni HR racun, neka me se mane, nedam apsolutno nista niti prijavljujem sto.

bankarske institucije koje stoje iza vise isto spadaju pod obveznike čuvanja i davanja informacija o svojim korisnicima, revolut ima posebnu eu dozvolu za određeni dio bankarstva i također mora davati podatke poreznoj upravu

tako da kad jednom krenu u lov, a krenut će prije ili kasnije, kripto će postat sve samo ne anoniman

 Da okrenem neku ozbiljnu lovu pola bi isplatio na tekuci i platio bih taj jad od poreza cisto da me nebi netko jednog dana ganjao. Dok se crypto pocne regulirati proci ce jos dosta vremena, pa i sama isplativost mjenjanja, cuvanja, rudarenja. Iskreno bas se ni ne sekiram previse jer ne vjerujem da cu zgrnuti neku ozbiljniju lovu. Ako bi rudarenje bilo dosta isplativo i sredinom ljeta, kada vidimo i osjetimo te promjene na ETHu uzeo bi 3080 ako bi mi pojela maksimalno pola budzeta od valuta. Ovako investirati, da zurim da predjem tih 300mh/s prije svega mi je ludost.

 

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Pa regulirano ti je porezom na kapitalnu dobit, sasvim nebitno od ceg si ti novce zaradio. Nemoraju specijalno crypto regulirati da bi ti bio duzan platit porez na isti.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Sve dok drzis crypto u njegovom svijetu, koristis njegove kartice, ai VISA sluzbeno ulazi na ljeto pa ce biti i od njih direkt kartica, mogu mi popusit da nekazem sto. Anemicaru i co. nedam ni lipe od ovoga, niti oni meni sto daju da me podupiru. Prije ce mi mozda pokucati policija na vrata ako se posumnja sto na potrosnju struje u svrhu uzgoja egzoticnih opijata, neznam. Ali dok netrosim ka firma, i neprebacujem nista na ovaj sluzbeni HR racun, neka me se mane, nedam apsolutno nista niti prijavljujem sto.

bankarske institucije koje stoje iza vise isto spadaju pod obveznike čuvanja i davanja informacija o svojim korisnicima, revolut ima posebnu eu dozvolu za određeni dio bankarstva i također mora davati podatke poreznoj upravu

tako da kad jednom krenu u lov, a krenut će prije ili kasnije, kripto će postat sve samo ne anoniman

 Pa realno ni sad nije anoniman, da funkcionira kao što je zamišljeno bio bi, ali većina(bar ovih malih korisnika) koristi mjenjačnice koje imaju sve podatke o vama isto ko i banke. Kolko vas prodaje ili kupuje crypto van mjenjacnica, ono tipa nadete se uzmete keš i prebacite crypto. Vjerojatno jako malo ako itko.

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

 Da okrenem neku ozbiljnu lovu pola bi isplatio na tekuci i platio bih taj jad od poreza cisto da me nebi netko jednog dana ganjao. Dok se crypto pocne regulirati proci ce jos dosta vremena, pa i sama isplativost mjenjanja, cuvanja, rudarenja. Iskreno bas se ni ne sekiram previse jer ne vjerujem da cu zgrnuti neku ozbiljniju lovu. Ako bi rudarenje bilo dosta isplativo i sredinom ljeta, kada vidimo i osjetimo te promjene na ETHu uzeo bi 3080 ako bi mi pojela maksimalno pola budzeta od valuta. Ovako investirati, da zurim da predjem tih 300mh/s prije svega mi je ludost.

 

 ma sitnu ribu neće ganjati, to se više-manje uvijek tolerira

oni što zarađuju ozbiljniju lovu lako bi mogli najebat kad to krene, trgovci moraju čuvat račune dvije godine, banke i druge financijske institucije daleko više

3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Danas sam naisao na zanimljivu anomaliju, barem mi se cini tako. Ugl, slozio sam sada 6700xt u poseban stroj da vidim kako sto. Uspijem dobiti 46.9Mhs pri 100W, ali tu krece sada ova anomalija ili sto ja mislim, miner krivo ocitava mhs. Moje dvije 6800 rade svaka na 62.7mhs-a i imaju u prosjeku cca 55-60 share-ova, svaka. Ova 6700xt upravo mi javila 50, a prije sat vremena 48 share-ova. Sad ako netko ima mozda 3060 koja je relativno tu pa da vidi/usporedi koliko je share-ova napravila u zadnjoj rudni. Moje misljenje je ako mi sada pokaze 50+ opet, da je ovih 46mhs neko krivo ocitanje i da je ova 6700xt zapravo 50-55mhs kartica. Ugl, nakon 24H budem postao, tada mogu sa sigurnoscu reci.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 19:41 (Ivan Majstorovic).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Da li tko ima problema sa logiranjem na Crypto.com? Prođe mi verification i opet baci na mail i continue.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Da li tko ima problema sa logiranjem na Crypto.com? Prođe mi verification i opet baci na mail i continue.

 Da, sva sreca dobio email da je prosla transakcija buduci da mi je isplata bila upravo... i meni vec 2  miseca skoro kartice nigdje a stakano je 5000 CRO-a i prije nego su najavili da je samo 350 eura potrebno. Onu plavu plasticnu bezveznu poslali su nakon 3 tj onak, a sada i do 6 mj cekanja netko je rekao. Cekam jos jer sam cuo po netu da je ona jedina gdje nestvara nikakve probleme gdje je VISA podrzana, i metalna. Mozda je stvarno bas radi toga sto je dobijes za 350eura i metalna je,imaju desetke milijune narudjbi odjednom. Neznam, jednom sam im pisao i ispricavali su se i obecali kako ce to sve ubrzati, ali jos uvijek stoji pendig. Medjuvremenu sam prebacio sve njihove tokene na defi wallet za 15% stakanja.

Cak si razmisljam da sve prebacima na binance, i oni ce nekakve bolje kartice uskoro cujem., ovaj crypto mi iskoristava polako i zivce i povjerenje.

 

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Da ne muljaju jer ide Doge gore i SNL je večeras sa Muskom lol. Bio razmišljao da ih prebacim na Binance(rade bez problema)danas, eto mi sad. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Crypto ne radi zbog Shiba shitcoina, za 14 eura samo 1.31milijun...
A 400% je otišao gore danas.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ide ETH po 4k +10% danas, za sada. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
kruskar kaže...

Crypto ne radi zbog Shiba shitcoina, za 14 eura samo 1.31milijun...
A 400% je otišao gore danas.

 Evo baš sam provjerio Twitter, i mislio sam da je nešto zbog toga.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice