Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 723.624
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Alchemist kaže...

Imaj na umu da je svaka kartica drugačija zbog silikonske lutrije tako da je lako moguće da si postigao maksimum svojih kartica - zna se desiti. 

 I meni se čini da bi lako moglo biti do toga

qwertYxoZ kaže...

 Koje postavke koristiš ?

 Stavia sam sliku

14 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ekipa, ako mi uleti neka grafika s kojom nemam što nego bi je stavio da mine-a, što mi preporučujete kao totalnom noobu za minanje, koji pool, app, ili što već?

Nešto najjednostavnije za krenut, potrošnja i slično mi sad nije nešto primarno, samo da malo uhvatim mota oko svega toga pa ću lako kasnije razmišljat o detaljima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Najjednostavnije ti je nicehash... al opet ovisi koja kartica radi eventualnog dual mininga. Nije to sve teško za podesiti.... svi smo nekad počeli ko njubare - pitaj slobodno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
miki1981 kaže...

Ekipa, ako mi uleti neka grafika s kojom nemam što nego bi je stavio da mine-a, što mi preporučujete kao totalnom noobu za minanje, koji pool, app, ili što već?

Nešto najjednostavnije za krenut, potrošnja i slično mi sad nije nešto primarno, samo da malo uhvatim mota oko svega toga pa ću lako kasnije razmišljat o detaljima.

 možeš kako ti je kolega napisao Nicehash, a možeš i "direktno" rudariti u nekon poolu, nije uopće komplicirano.

 

Primjer:

  1. Instaliraš MSI Afterburner https://www.msi.com/Landing/afterburner/graphics-cards i podesiš postavke za svoju karticu, snimiš postavke i učitaš ih.
  2. Skineš T-rex miner https://github.com/trexminer/T-Rex/releases otpakiraš ga na komp i vidjeti ćeš hrpu .bat datoteka, ako rudariš Ethereum možeš editirati ETH-ethermine.bat datoteku i samo upišeš svoj wallet i ime rudara, ja koristim ovu naredbenu liniju, možeš je samo copy-paste:
    t-rex.exe -a ethash --coin eth -o stratum+tcp://eu1.ethermine.org:4444 -u WALLET_ADRESA -p x -w IME_RUDARA --temperature-limit 75 --exit-on-cuda-error --exit-on-high-power 200 pause
    Boldano zamijeniš sa:
    tvoja wallet adresa, nekakav naziv kompa koji rudari npr. komp1, temp. limit u cel. stupnjevima na kojem će kartica prestati rudariti u slučaju da crknu ventilatori ili se nešto slično desi, limit na ukupnu potrošnju kartice u Watima ako nešto poludi da ti ne napravi štetu.
  3. Skineš Ethermine app za mob da možeš pratiti je li sve radi ok i primati notifikacije ako nešto zapne
  4. Pokreneš bat datoteku i to je to

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2022 15:21 (mzopg).
9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
miki1981 kaže...

Ekipa, ako mi uleti neka grafika s kojom nemam što nego bi je stavio da mine-a, što mi preporučujete kao totalnom noobu za minanje, koji pool, app, ili što već?

Nešto najjednostavnije za krenut, potrošnja i slično mi sad nije nešto primarno, samo da malo uhvatim mota oko svega toga pa ću lako kasnije razmišljat o detaljima.

 možeš kako ti je kolega napisao Nicehash, a možeš i "direktno" rudariti u nekon poolu, nije uopće komplicirano.

 

Primjer:

  1. Instaliraš MSI Afterburner https://www.msi.com/Landing/afterburner/graphics-cards i podesiš postavke za svoju karticu, snimiš postavke i učitaš ih.
  2. Skineš T-rex miner https://github.com/trexminer/T-Rex/releases otpakiraš ga na komp i vidjeti ćeš hrpu .bat datoteka, ako rudariš Ethereum možeš editirati ETH-ethermine.bat datoteku i samo upišeš svoj wallet i ime rudara, ja koristim ovu naredbenu liniju, možeš je samo copy-paste:
    t-rex.exe -a ethash --coin eth -o stratum+tcp://eu1.ethermine.org:4444 -u WALLET_ADRESA -p x -w IME_RUDARA --temperature-limit 75 --exit-on-cuda-error --exit-on-high-power 200 pause
    Boldano zamijeniš sa:
    tvoja wallet adresa, nekakav naziv kompa koji rudari npr. komp1, temp. limit u cel. stupnjevima na kojem će kartica prestati rudariti u slučaju da crknu ventilatori ili se nešto slično desi, limit na ukupnu potrošnju kartice u Watima ako nešto poludi da ti ne napravi štetu.
  3. Skineš Ethermine app za mob da možeš pratiti je li sve radi ok i primati notifikacije ako nešto zapne
  4. Pokreneš bat datoteku i to je to

 

 

 

Nemoj komplicirati bzvz... šta ako je radeonka a ti mu govoriš za t-rex?

Kad bude kartica, nek se javi pa ćemo pomoći... a i ethermine ti nije neki dobar savjet... šala naravno... flex rulz

16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pitanje za one koji majnaju preko nekog poola. Kako prebacujete eth na wallet-e/mjenjacnice? Koristitite li erc mrežu ili nekako drugačije? Zapravo me zanima kako najjeftinije prebaciti na wallet sa pool-a. Trenutno sam na ethermine-u, pa prebacujem na wallet pa onda na celsius na stake. Kolko vidim ljudi bas i ne žele koristiti celsius kao direkt wallet jer ponekad znaju promijeniti adresu (bez najave!), pa me zanima kako bi najjeftinije prošao kroz te transakcije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Mile kaže...

Pitanje za one koji majnaju preko nekog poola. Kako prebacujete eth na wallet-e/mjenjacnice? Koristitite li erc mrežu ili nekako drugačije? Zapravo me zanima kako najjeftinije prebaciti na wallet sa pool-a. Trenutno sam na ethermine-u, pa prebacujem na wallet pa onda na celsius na stake. Kolko vidim ljudi bas i ne žele koristiti celsius kao direkt wallet jer ponekad znaju promijeniti adresu (bez najave!), pa me zanima kako bi najjeftinije prošao kroz te transakcije?

 Ako ćeš stejkati ili odmah mijenjati u FIAT ili stable coin onda ti je najbolje majnati direktno u wallet koji otvoriš na mjenjačnici. Osobno koristim Ethereum Mainnet za isplatu i network fee bude oko 10$, evo sad sam provjerio i trenutno je samo 2.2$ dosta je pao.

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Fora je u tome sto stejkam na Celsiusu, mogao bi direktno majnati tamo ali kazem, znali su ponekad promijeniti adresu bez najave, a onda ako se to desi ono sto si do onda izmajnao nemozes prebaciti na neku drugu adresu odnosno gubis sve sto si izmajnao, barem je tako na ethermine pool-u

Tako da me dosad prijenos na wallet kostalo otprilike 10$ i onda jos sa walleta na celsius 10$, nije puno al opet steta ako postoji mogucnost jeftinije proci

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Mile kaže...

Fora je u tome sto stejkam na Celsiusu, mogao bi direktno majnati tamo ali kazem, znali su ponekad promijeniti adresu bez najave, a onda ako se to desi ono sto si do onda izmajnao nemozes prebaciti na neku drugu adresu odnosno gubis sve sto si izmajnao, barem je tako na ethermine pool-u

Tako da me dosad prijenos na wallet kostalo otprilike 10$ i onda jos sa walleta na celsius 10$, nije puno al opet steta ako postoji mogucnost jeftinije proci

Mislim da si sam sebi odgovorio, ako ćeš i dalje koristiti Celsius onda očito nemaš druge opcije nego plaćati dupli fee jer mijenjaju adresu. Druga opcija je koristiti drugi servis za stejkanje.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Dolazi mi iduci tjedan rx6700xt sa kojom bi rudario ETH kako da to sve postavim kao Noob. I kako da napravim ako dodam jos jednu karticu da rudare skupa.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Znači

1. napravi wallet (preporučam binance) i uzmi njihovu free karticu (opaka stvar) - to možeš i odmah

2. od programa ti treba MSI afterburner i miner (team red miner je najbolji za AMD navodno, mada možeš i gminer ili nešto treće)... to skineš sa githuba

3. izabereš pool (flexpool npr) i generiraš batch file sa svojom wallet adresom na njihovoj stranici pa ga staviš u miner

4. u afterburneru napraviš optimalan OC za karticu (ima brdo primjera na yt)

5. pokreneš miner i to je to

slobodno pitaj ako nije nešto jasno

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ok a recimo nicehash je manje isplativ nego direktno eth rudariti?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

U principu, da - nije to puno (pogotovo za karticu-dvije) ali je manje isplativ. Moja preporuka je direkt ETH majnati... i gledaj veće poolove koristiti. Više blokova pa su manje "štete" kad ne majnaš.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Da li mogu direkt na binance eth adressu minant koji dobijem kad odem na deposit ili moram posebno neku napraviti?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2022 13:03 (CroVandal).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
CroVandal kaže...

Da li mogu direkt na binance eth adressu minant koji dobijem kad odem na deposit ili moram posebno neku napraviti?

 Da, samo pazi da odabereš pravi network, meni je to ERC20 za ethermine pool.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Jel preporucas ethermine pool?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
3 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Pozdrav, trebam pomoc kod isplate btc-a sa nicehash-a. Imam izrudareno nekih 200e. Kakva je sad procedura da te novce prebacim na svoj bankovni racun.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
CroVandal kaže...

Jel preporucas ethermine pool?

meni su ok, mada nisam probao druge jer mi se čini da je sve to tu negdje. ako netko ima nekakav razlog zašto je neki pool osjetno bolji od drugih neka slobodno napiše pa možda razmislim o "preseljenju". 

možda je razlika kod isplate, ne znam, meni to nije problem jer uglavnom prebacujem oko 1eth svaka dva mjeseca, prije je bilo svaki mjesec, pa mi je svejedno je li fee 5$ ili 15$. 

 

Boban41 kaže...
Pozdrav, trebam pomoc kod isplate btc-a sa nicehash-a. Imam izrudareno nekih 200e. Kakva je sad procedura da te novce prebacim na svoj bankovni racun.

 ne znam kako to ide kod nicehasha, ali kao primjer kod Binancea imaš link Withdraw i tamo biraš kako ćeš isplatiti, na banku ili na karticu. Meni je na karticu najbolje jer ide instant, kroz par minuta sjednu novci. Znači tamo prvo promjenim kripto u eure i onda isplata na karticu. Brzo i jednostavno.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Namjestio sam sa flexpool om i radi ok 45 do 47 mi je Hashrate moram jos se poigrat sa spustim potrosnju. Sa obzirom da dolazi ETH 2.0 da li ce se isplatiti rudariti i dalje opcenito mislim Altcoinse isto ili mislite da ce ubrzo biti kraj rudarenju?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

eee to je pitanje za milijun dolara... msm odgovor na to pitanje.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Koje je tvoje misljenje oko svega? 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Moje mišljenje je navijačko, tako da nije baš mjerodavno. Navijam da se relativno profitabilan majning nastavi, a šta će biti - to nitko ne zna.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
CroVandal kaže...

Namjestio sam sa flexpool om i radi ok 45 do 47 mi je Hashrate moram jos se poigrat sa spustim potrosnju. Sa obzirom da dolazi ETH 2.0 da li ce se isplatiti rudariti i dalje opcenito mislim Altcoinse isto ili mislite da ce ubrzo biti kraj rudarenju?

ETC, BEAM, RVN, ERGO... duga je lista, kad se ekipa prebaci na njih porasti će i vrijednost i popularnost. Mada mi se čini da ćemo majnati ETH još najmanje do kraja godine, ali bumo videli.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Tako sam i ja mislio. Stvar je u tome sto grafe mogu dobiti ispod cijene ponekad na firmu. 6700xt me izade 400ak eura pa razmisljam da li se isplati ulaziti u to ili ne ali mislim da da ako uspijem samo na 0 doci vec je profitabilno

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Staking je daleko ispaltiviji i jednostavniji od rudarenja.

Odluči koliko misliš uložit,kupi "pravi" coin,i pokupi nagrade.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
danko99 kaže...

Staking je daleko ispaltiviji i jednostavniji od rudarenja.

Odluči koliko misliš uložit,kupi "pravi" coin,i pokupi nagrade.

Može par primjera kolega, pa da napravimo usporedbu?

 

Osobno rudarim i stejkam, ali ne vidim nekakvu posebnu isplativost u korist stejkanja. Nagrade su oko 5-6% godišnje za stabilnije i poznatije novčiće, ako kolege znaju isplativije opcije neka napišu pa da i mi imamo koristi od toga. 

Po meni je to ok ako već držiš novčiće, posebno ako si ih kupio davnije kad je cijena bila niska, ali je unatoč tome daleko rizičnije od rudarenja koje je po meni kad je kripto u pitanju daleko najsigurnije.

10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Staking ust 19.50% godisnje.. usdt oko 10-12% , two 191%, light 109% itd... ima toga puno... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...

Staking ust 19.50% godisnje.. usdt oko 10-12% , two 191%, light 109% itd... ima toga puno... 

Ok, samo treba i ovo znati:

 

1. to su maksimalne stope i obično su limitirane na jako nisku svotu, recimo UST je na binance limitiran na 200$ za dobiti stopu od 19.5% Isto vrijedi i za ostale stable coine, stopa drastično opada kod veće cifre.

2. stejkanje manje poznatih novčića je visoko rizično.

3. za USDT, a sad i za UST kruže zanimljive priče i njihovo pokriće je više nego upitno, a nove regulacije koje stižu će zahtjevati da mjenjačnice budu regulirane kao banke, a stabilni novčići kao i FIAT valute, tako da tu vidim visoku dozu rizika. Ok je za manje svote, ali ne bi se usudio staviti veću svotu.

 

Evo i mala usporedba, pa ispravite ako nisam u pravu.

 

Recimo da stejkamo ETH, dobije se oko 10%. Neka cijena bude fiksna 3000$ za ETH kroz tih 12 mjeseci.

Znači netko kupi 5k$ ETH-a i od stejkanja dobije 500$ godišnje, to je oko 42$ mjesečno.

Za 5k$ trenutno se može kupiti grafa koje će imati oko 350 MH/s. Trenutno se sa 350MH/s dobije oko 400$ mjesečno.

 

Nakon 12 mjeseci kod prve opcije imaš 5.5k$, a kod druge imaš 4.8k$ + oprema plaćena 5k$.

 

Recimo da ETH padne na 1000$ nakon 6 mjeseci.

Kod prve opcije će ti ostati 1.6k$ + 28$ od stejkanja = 1628$, u minusu si 3372$

Kod druge opcije ćeš izrudariti 3.2k$ + oprema. Neka cijena opreme padne 50% i sada vrijedi 2.5k$ opet nakon 12mj. imaš 5.7k$ i uspio si nešto zaraditi.

 

Naravno ovo su sulude računice jer ovise o puno faktora i nikada neće tako ispasti, ali čisto usporedbe radi kad se priča da je stejkanje isplativije od rudarenja.

 

Novčići sa +100% APY su super rizični, obično moraš lockati kupljene novčiće na 60-90-120 dana, a u tom periodu onda moliš Boga da novčić ne padne na nulu. E sad tko voli visoki rizik može puno dobiti, a može i izgubiti.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Pogledaj "Deconomy" novčiće,i stejkanje na ihostmn. (DASHD,PNY,SUV,BECN..itd)

Thank me later.

 

 

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
njuskac kaže...

Staking ust 19.50% godisnje.. usdt oko 10-12% , two 191%, light 109% itd... ima toga puno... 

Ok, samo treba i ovo znati:

 

 Pa nitko ti ne brani da stake-aš na više platformi. (Meni je Matic/polygon trenutno zalockan na 3 platforme, od minimalnih 10% apy do max 20% apy)

Plus kaj nemoram čekati da prvo otplatim početni ulog (oprema) nego krene kapati već sljedeći dan.

 

Vjerojatno pričam iz guzice, jer nikad nisam majnao. Ali stake-anje mi se čini puno manja zaje**cija pa čak i da je manja zarada. Netrebam potrošiti hrpu love na GPU, na struju, prostor u stanu/kući, itd....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice