Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.288
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
junak660 kaže...

Mislio sam na to da tih 11 ETH šta sam izrudario vrijedi 2000$. Ovo drugo neznam jel misliš na mene, al ja sam upravo reka da treba sreće, a tada mi to nije ništa značilo jer je grafička itako stala nezaposlena.

Link na to kad sam rudario: http://dwarfpool.com/eth/address?wallet=d761377efaa05ae3b4bc4d2d62640bc26fa77acd

4 godine kasnije tih 11 ETH vrijedi gotovo 30.000$. U špici je vrijedilo i preko 46.000$. Nadam se da ih je kolega čuvao do 2021. 

 

tomislavivic kaže...

nemojte se prerano veselit jer koliko sam bio čitao nedavno eth bi trebao preći na POS tako da ga neće biti moguće rudariti putem gpu-a

 

btw u zadnjih mj dana se težina strahovito povećala(prije sam dobivao 1,2ETH mjesečno sad 0,5 ili manje)

 eto i ovo 4 godine kasnije i dalje kola ista priča...

 

Malo sam prošao postove sa početka teme, sad s ove današnje pozicije djeluju zabavno. Slične priče se vrte i danas, ljudi isto ili slično razmišljaju. Biti će zanimljivo pratiti da li će se povijest ponoviti, crash, pa koja godina mirovanja ili je to bio "one time" hit. 

 

Ja se sjećam kad je Vitalik 2017-me govorio da će POS i ETH 2.0 tek krajem 2018, pa su se svi iščuđavali zašto im toliko treba

7 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nicehash kaze da sa 1660s mogu izmajnat 1,8usd po danu.

istina?

 

isplati li se upustat u to. Dosad koristio samo revolut

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 18:47 (fromilid).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Neznam sta ste zapeli za taj nicehash umjesto da direkt sve majnate. I sad dal ti se isplati ti sam racunaj, profit nakon struje ce ti bit ispod 1,5$ dnevno ovisno o drugim paramterima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 19:50 (R4zOR229).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Namajnaj 0.01eth na ethermine tako da ti bude automatska isplata 28. u mjesecu te onda pređeš na binance.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 22:06 (strit).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

A jel ima neki specifičan razlog zašto je određena ekipa počela majnati iz poola direktno na wallet od mjenjačnice?

 

Zar nije to back 2 basics vrlo loša ideja iz hrpu razloga?

 

U nekom vremenu kad nema velikog prometa na eth blockchainu, fee bude cca 80 centi do 1 USD.

 

Za isplatu jednom mjesečno zar se zaista isplati držati svu zaradu direktno na mjenjačnicama da bi uštedio cca 1 dolar? Not your keys, not your crypto.

 

To radi ovog novog načina payout politike na ethermine poolu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Neznam sta ste zapeli za taj nicehash umjesto da direkt sve majnate. I sad dal ti se isplati ti sam racunaj, profit nakon struje ce ti bit ispod 1,5$ dnevno ovisno o drugim paramterima.

 U doba nestabilnog tržišta, nicehash je stabliniji od eth-a direktno, jer osim cijene coina, ovisi i o volji hash kupaca, pa se događa dosta spike-ova.

Mi imamo čak grupu na telegramu u kojoj ponekad javimo za te spikove, akd bude profitabilnost trostruka od onoga što bude direktno na eth-a.

Colossus7 kaže...

A jel ima neki specifičan razlog zašto je određena ekipa počela majnati iz poola direktno na wallet od mjenjačnice?

 

Zar nije to back 2 basics vrlo loša ideja iz hrpu razloga?

 

U nekom vremenu kad nema velikog prometa na eth blockchainu, fee bude cca 80 centi do 1 USD.

 

Za isplatu jednom mjesečno zar se zaista isplati držati svu zaradu direktno na mjenjačnicama da bi uštedio cca 1 dolar? Not your keys, not your crypto.

 

To radi ovog novog načina payout politike na ethermine poolu?

 Iz više razloga, ali glavni je to što ljudi koji tako majnaju, idu na što bržu isplatu.

Ja osobno radim na binance poolu i tamo si isplačujem, iz čistog razloga što uz zanemariv fee isplačujem direktno da mogu trošit lovu.

Oni koji majnaju da HODL-aju, njima je naravno bolje direktno majnanje na neki wallet van exchange walleta.

 

Ja svu lovi koju zaradim majnanjem i dalj ulažem u opremu za daljenje majnanje, tako da mi brze isplate odgovaraju bolje.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Meni je poanta zaobić/smanjit fee sto je vise moguće. Znaći do isplate 28.og u mjesecu po novoj politici ethermine poola treba imati 0.01eth i dok taj iznos ne isplatiš/izmajnaš stoji na pool-u ne na mjenjačnici. Tada se eth prebacuje na mjenjačnicu sa 0 fee. Na binance-u je isplata jednom dnevno bez obzira na izmajnano i isto nije prikazan fee makar mislim da malo uzmu od hashrate-a ali možemo reč zanemarivo. Za slat eth na neki drugi wallet ja osobno koristim LTC. Fee je 0.001ltc što dođe oko 20ak centi. Po mom iskustvu coinbase je trenutno najpouzdaniji za držati manje iznose crypta/fiata makar mi nije problem držati dio i na binance-u. Coinbase ima dosta visok trade fee od 0.5%. Za neki trade često koristim gate.io jer mi tamo sjeda chia a tamo je fee 0.2%.

 

To be continued...

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 22:43 (strit).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Pozdrav svima
Trenutno sam na nicehashu,pored btc-a imao sam nešto eth-a koji sam prebacio na exodus wallet. Sad kad bi krenuo majnat ether direktno koji wallet preporučujete, na exodus koji već imam ili neki drugi? Da odmah rješavam dok se nije nakupilo više :)
Ne znam jesam pogriješio i možda sam mogao i bolje proći sa fee-om, kad sam prebacivao sa nicehash na exodus, za malo više od 0.061 eth-a (tada oko 143 e vrijednosti) fee je bio 14.3e?
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 23:02 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
strit kaže...

Meni je poanta zaobić/smanjit fee sto je vise moguće. Znaći do isplate 28.og u mjesecu po novoj politici ethermine poola treba imati 0.01eth i dok taj iznos ne isplatiš/izmajnaš stoji na pool-u ne na mjenjačnici. Tada se eth prebacuje na mjenjačnicu sa 0 fee. Na binance-u je isplata jednom dnevno bez obzira na izmajnano i isto nije prikazan fee makar mislim da malo uzmu od hashrate-a ali možemo reč zanemarivo. Za slat eth na neki drugi wallet ja osobno koristim LTC. Fee je 0.001ltc što dođe oko 20ak centi. Po mom iskustvu coinbase je trenutno najpouzdaniji za držati manje iznose crypta/fiata makar mi nije problem držati dio i na binance-u. Coinbase ima dosta visok trade fee od 0.5%. Za neki trade često koristim gate.io jer mi tamo sjeda chia a tamo je fee 0.2%.

 

To be continued...

 Ja sam izabrao Binance upravo radi visine naknada, imali su najniže, i bili su osigurani koliko toliko, Coinbase uništava sa feejevima, dok sam pratio mislim da je jedino Kraken bio gori od njih, ali coinbase je najednostavniji za početnike. Onda tko mora ili hoće neka definitivno koristi Coinbase Pro, isti je account, feejevi su dosta manji nego na *običnoj* verziji.

 

Koliko znam isplata sa poola na tvoj osobni wallet je free, jer ti onako za pool uslugu plaćaš sa takozvanim developer fee dok majnaš, svako toliko, u mineru se moze vidjeti da miner prebaci u DEVfee mode, gdje točno 30 sekundi majna eth za developere-pool ekipu, i nakon toga se vraća u normalan mode gdje majna na tvoj wallet.

 

0.01 eth je trenutno cca 25 dolara, to se sa jednom običnom radeonkom od 30mh izmajna za cca 8-10 dana ako radi 24/7 uz ovakvu market cijenu etha koja je sad.

 

Vi onda valjda vrtite malo više tih kartica, imate rigove, ili jednostavno trošite pare puno češće nego ostali.

 

Objasni plz šta misliš pod ovim LTC (cca samo 20tak centi fee wallet na wallet)

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 23:10 (Colossus7).
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

dev i pool fee nije ista stvar, to su dva razlicita feea, jedan placas dev programa s kojim majnas drugi placas poolu cije usluge koristis

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

dev i pool fee nije ista stvar, to su dva razlicita feea, jedan placas dev programa s kojim majnas drugi placas poolu cije usluge koristis

 Evo išao sam pogledati koliki je fee za prebacivanje izmajnanog etha sa etherpoola na privatni wallet kojeg ja kontroliram i imam sve ključeve i recovery. Za zadnje 3 transakcije što su mi slali sve što sam iskopao zadnjih cca 2 i pol mjeseca za svaku uplatu je fee bio sljedeći:

 

0.000021 eth = što dođe 0.05 usd

 

To plus 0,70 usd centi kad hoću prebaciti u low traffic time eth na binance mjenjačnicu.

 

Nećete bankrotirati radi ovog taman da dižeš svaki dan pare iz privatnog walleta (što nitko skoro ne radi)

 

A valjda znate sve mane kopanja i držanja para u exchange walletu

 

Slike kao prilog

 

 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...
Jel netko. Kopa na binanceu? Etherminepoolu. Uveo isplatu tek. Kod 0.1 eth.
Pa bi ja mjenjo pool.
Savjeti?
Ideje?

If your balance is above 0.01 ETH. Paid out on the 28th day of every month.

 

Znači jedino što se mijenjalo je što sad umjesto svakih 14 dana kao do sad, sad isplaćuju sve iznad 0.01 ETH jednom mjesečno. 0.01 eth je ništa, pogotovo ako imaš bilo kakve 2 grafe.

 

0.1 eth je za daily payout

 

Pa koliko vi na dan ili tjedno uspijete iskopati da morate doći do love svakih 7 dana, pogotovo jer sigurno ne prodajete sad kad je cijena btc i eth pala za skoro 50%

 

 

3 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ja sam totalno novi i imam 6900 xt i i9-11900F pa me zanima što bi za mene bilo najbolje?

Koja je zapravo korist (vjerojatnost) da sam rudarim naspram iznajmljivanju?
Računalo bi koristio za igranje a van igranja za rudarenje.

Bilo bi pod garancijom pa može raditi 24/7, pretpostavljam.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
commit kaže...

Ja sam totalno novi i imam 6900 xt i i9-11900F pa me zanima što bi za mene bilo najbolje?

Koja je zapravo korist (vjerojatnost) da sam rudarim naspram iznajmljivanju?
Računalo bi koristio za igranje a van igranja za rudarenje.

Bilo bi pod garancijom pa može raditi 24/7, pretpostavljam.

 

1.https://2cryptocalc.com/gpu/24h/6900xt/1/ - tu gledas sta je najprofitabilnije za majnat, odnosno koji coin.

2. Rudario ili iznajmljivao dodje na isto.

3. U tvom slucaju trenutno ti je firo najprotibailniji coin za majnat.

4. Moras napravit wallet negdje na nekom exchange'u za firo coin, tipa binance.com. Nadjes coin, pa klik na deposit i dodje wallet adresa tog coina.

5. Onda nadjes pool gdje ces majnat firo, tipa 2miners, https://firo.2miners.com/help   - imaju i telegram grupu, 2 miners, tamo stvarno sve objasne.

6.Onda proguglaš koje su najbolje overclock postavke za odredjeni coin na redditu za tvoju karticu da izvučeš maximum para iz kartice.

7.Za bilo koji coin ti je isti postupak, nadjes negdje wallet, onda nadjes najisplativiji pool gdje majnas plus google oc postavke za taj coin.

8.Kad sjedne coin na binance, konvertiras ga u ethereum i onda na wallet/card napravis transfer ethereuma na binance visa card. Onda odes na revolut i prebacis sa add money pare na revolut sa binance visa kartice.

 

Ili jednostavnije upalis Nicehash i miniras. Ali trenutno sa firom, imas najvecu zaradu. Oko dolar, dolar i pol dnevno više.

 

Sretno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 8:13 (Cryogenic).
13 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

pitanje: ono izrudareno da drzim u spot-u ili da prvom prilikom prebacujem na wallet? lp binance je u pitanju. noob sam,sry

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ma drzi di oces pogotovo ak su male cifre, binance je pozdana mjenjacnica.

3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kako se cini mirni smo jos cijelu iducu godinu, a buduci da im fali ljudi i da je eth2.0 vec po roadmapu trebao biti 2018 vani, mozda tek iduci cilus, tamo krajem 2023. Sad samo treba cekati i gledati kada ce i hoce li pasti trziste, jel ovako ako ostane grafe nece biti nista jeftinije.

https://tokenist.com/buterin-explains-why-ethereum-2-0-upgrade-wont-arrive-until-late-2022/

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2021 19:52 (Ivan Majstorovic).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
rooswelt1991 kaže...
R4zOR229 kaže...

Neznam sta ste zapeli za taj nicehash umjesto da direkt sve majnate. I sad dal ti se isplati ti sam racunaj, profit nakon struje ce ti bit ispod 1,5$ dnevno ovisno o drugim paramterima.

 U doba nestabilnog tržišta, nicehash je stabliniji od eth-a direktno, jer osim cijene coina, ovisi i o volji hash kupaca, pa se događa dosta spike-ova.

Mi imamo čak grupu na telegramu u kojoj ponekad javimo za te spikove, akd bude profitabilnost trostruka od onoga što bude direktno na eth-a.

 Meni je najveci problem nicehashea sto su to slovenci i sto te se neisplacuje u novcicu kojeg rudaris. Je da su najbolji sto nemas nikakvog software namjestanja i odrzavanja, ali nemogu nikako preci preko toga da radim ista za slovence a kamoli da im dam svoj skupi megahesh na koristenje.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Chia mi sjeda na gate.io, tada ju trade-am za eth ili usdt zavisi što je u tom trenutku povoljnije. Tada taj eth ili usdt tradeam za ltc. I onda ima raspoloživ ltc za slanje dalje. Fee za slanje sa gate.io na coinbase mi je za sada uvijek bio 0.001ltc. Isti fee mi je bio sa binance na coinbase.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Coinbase je najgori.Tolko mi izdero guzove da sam 30 dana na boku spawo. jebb ti smrd coinabase.

Sad sam na binanceu.jos uzmu samo 0.8%fee za prebacivanje na tekuci.

JEr ona moja rba viza je veca prevara od djure zelenasa S JuG2a..

 

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Otvoriš revolut mastercard. Prebacivanje sa coinbase-a na revolut carticu je 0.15€ preko sepa naloga. Tako je po meni najlakše doći do manje količine novca(cca do 7500kn mjesečno). Isplata na tekući kad tad povlači pitanje poreza...

Također u današnje vrijeme najbolja solucija je sve plačat ltc-om. Imaš lease servera mjesečno? Platiš direct coinom. Očeš kupit novi hardware? Platiš direct coinom. Sve solucije su trenutno bolje nego izvlačit keš dok se kod nas ne popravi porezni zakon.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2021 23:10 (strit).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ili cu holdat dok ne naraste pa vadit ili cu si ovakoisplacivat.

Treba mikes nikakve vise fckn kartice..

A revolut imam i ne svidja mi se.. Tesko se snalazim na njemu,l,.

R33mba#2892
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kako najpovoljnije prebacit s Nicehasha na Revolut pare?

Platio sam svoju gigabyte 1660super nekih 2000kn, kolika je realna cijena koju mogu dobit za nju na njuskalu sad
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2021 13:09 (peregrimus).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
peregrimus kaže...
Platio sam svoju gigabyte 1660super nekih 2000kn, kolika je realna cijena koju mogu dobit za nju na njuskalu sad

 Ako ima dužu garanciju nekakvih 3400kn, bez garancije oko 3000kn. To je moje osobno mišljenje, a možda bi netko bio spreman platiti i 5000kn. 

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Obzirom kakve su cijene trenutno ja je ne bih ispod 500 Eura ni razmisljao o davanju.

Kod nas u BiH se polovne RX 580 prodaju po 400+ eura i to bez garancije.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
Obzirom kakve su cijene trenutno ja je ne bih ispod 500 Eura ni razmisljao o davanju.

Kod nas u BiH se polovne RX 580 prodaju po 400+ eura i to bez garancije.

Suludo, svašta su ljudi spremni platiti bez previše razmišljanja. Zato sam i stavio da će možda netko ponuditi i 5000kn. 

 

Nova iz trgovine kod nas se može nabaviti za 4000-4100kn, oni koji kupuju preko nekog tko ima firmu to im je 3200kn, tako da bi teško riskirao sa polovnom za 500 eura, ali netko možda i bi.

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
Obzirom kakve su cijene trenutno ja je ne bih ispod 500 Eura ni razmisljao o davanju.

Kod nas u BiH se polovne RX 580 prodaju po 400+ eura i to bez garancije.

 Eto vidis, ja sam neki dan prodao covjeku 1060 6 GB za 700 kuna cisto jel je rekao da sinu treba nesto da malo skolu obavi i da odigra koji game. To jos graficka iz stroja brata moga, koji mi dao cijeli komp za 400 eura ili ravno 3000 kuna.

Nego smeta mi sto na kraju sada imam 5 grafickih na 3 racunala moram tu nesto obaviti, mislio sam ili mining ploca-rig ili serversko kuciste? 

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
Dr. Vicko kaže...
Obzirom kakve su cijene trenutno ja je ne bih ispod 500 Eura ni razmisljao o davanju.

Kod nas u BiH se polovne RX 580 prodaju po 400+ eura i to bez garancije.

 Eto vidis, ja sam neki dan prodao covjeku 1060 6 GB za 700 kuna cisto jel je rekao da sinu treba nesto da malo skolu obavi i da odigra koji game. To jos graficka iz stroja brata moga, koji mi dao cijeli komp za 400 eura ili ravno 3000 kuna.

Nego smeta mi sto na kraju sada imam 5 grafickih na 3 racunala moram tu nesto obaviti, mislio sam ili mining ploca-rig ili serversko kuciste? 

 Ja samo kazem kakve sui cijene ovdje kod mene, i ja se slazem da su sulude ali ponuda i traznja odrade svoj dio u rastu tih cijena i nazalost ne mozemo nista uraditi povodom toga, tako je na globalnom trzistu. 

 

Moj savjet, slozi si kakav rig, ne treba ti ni mining ploca, ako netki od tih kompova koej imas ima 5 PCIe slotova to je to, treba ti samo frame i dobro napajanje ili dva pa da ukombinujes. Prvo sto ti je sve na jednom uredjaju, lakse kontrolisati, lakse podesiti na jednom nego na vise uredjaja, uvijek ga mozes izmjestiti gdje zelis i gdje ti odgovara, a i pruzit ce karticama dovoljno prostora za protok zraka i adekvatno hladnjenje. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...

 Ja samo kazem kakve sui cijene ovdje kod mene, i ja se slazem da su sulude ali ponuda i traznja odrade svoj dio u rastu tih cijena i nazalost ne mozemo nista uraditi povodom toga, tako je na globalnom trzistu. 

 

Moj savjet, slozi si kakav rig, ne treba ti ni mining ploca, ako netki od tih kompova koej imas ima 5 PCIe slotova to je to, treba ti samo frame i dobro napajanje ili dva pa da ukombinujes. Prvo sto ti je sve na jednom uredjaju, lakse kontrolisati, lakse podesiti na jednom nego na vise uredjaja, uvijek ga mozes izmjestiti gdje zelis i gdje ti odgovara, a i pruzit ce karticama dovoljno prostora za protok zraka i adekvatno hladnjenje. 

 Sve stoji, ja sam više općenito komentirao. 

 

Vezano za kolegu i rig, čak i ako nema matičnu sa 5 PCIe slotova za stotinjak kuna može kupiti PCIe extender karticu pa dobije 4 PCIe iz jednog na matičnoj, tako da mu je onda dosta da matična ima 2 PCIe.

 

Nego kolege što mislite koja je trenutno najisplativija grafička za ETH? Nekako mi se čini da je to RTX 3060, daje oko 48MH/s, a može se nabaviti za oko 6000-6200kn. Ili ima nešto isplativije, kad gledamo cijenu po MH/s i naravno potrošnju?

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ja koliko znam 3060 TI su bile best buy minerima odkako su izasle jer daju dobar hashrate, ne trose puno i sto je najbitnije hladnije su od 3070 i 3080.

Ali koliko vidim i ovdje kod nas su najrijedje kartice i najteze ih je nabaviti.

I standardna 3060 je top kartica, solidan HR uz finu potrosnju i zagrijavanje.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice