Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 723.197
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Majku ti milu i telegram grupi kolko debila, dodju pitaju, pomogne im se a kad treba pomoc odnosno  odgovorit nekom onda ih nema, stoka smrdljiva. Čast izuzecima, rooswelt, miki, edin, r33mba, ostali sa telegrama nadudlajte se fino. Skoro 40 membera a samo 4-5 ljudi pomogne. Never again.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 20:12 (Cryogenic).
Moj PC  
1 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

imaš stočnog gnojiva viška? gladan sam

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Šta ste ujebali s grupom? Ne nađem je više. Ili je samo za povlaštene? Nisu svi u mogućnosti visit cijeli dan u grupi jbg. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dalja46 kaže...

Šta ste ujebali s grupom? Ne nađem je više. Ili je samo za povlaštene? Nisu svi u mogućnosti visit cijeli dan u grupi jbg. 

 Nije stvar visenja u grupi ali tjedan dana nekom ne odgovorit nije u redu, koji si nick bio?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...

Jucer dobio 3060ti pa evo skoro 24H rudarim snjome. Namjestio sam T-rex miner ali nisam zadovoljan. Imam vec 3.4% invalid shares, sto je razumljivo OC nevalja vjv. Idemo spustati, ugl krenuo sam od + 1440 na memoriji i sada spustio na +1320 i mhs ostaje doslovno isti 60.2. Sad neznam jeli ja nesto tu krivo radim ili? preko noci mi je bio na +1440 i evo vise od 3% invalid share, bas me zanima sada kako ce biti na +1320 buduci da je ostao mhs isti a klok daleko manji.

Moram priznati da AMD kartice su daleko stabilnije i daleko vise mozes kloknuti i memoriju a o jezgri da nepricam. Sa more power tool-om sam 6800 spustio na 105W pri 63 mhs, ova 3060ti vuse 120W ali mjerac na uticnici  kaze kao 110W sto isto nije lose pri 60MHs, ali 3% invalid shares su mi neprihvatljive, nije ovo stale vec bas propao share radi loseg oc-a.

Kod mene troše dosta više, oko 143W svaka.

 

Core -502

Memory +1200

Power 60

 

Phoenix Miner.

 

Obavezno pričekati da se učita DAG pa onda podesiti OC.

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kako je krenulo moći ćemo majnati ETH i cijelu 2022. 

 

https://tokenist.com/buterin-explains-why-ethereum-2-0-upgrade-wont-arrive-until-late-2022/

 

Moram odgledati Vitalikov podcast kod Lexa, navodno je tamo spominjao početak 2022.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 20:58 (mzopg).
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Jucer dobio 3060ti pa evo skoro 24H rudarim snjome. Namjestio sam T-rex miner ali nisam zadovoljan. Imam vec 3.4% invalid shares, sto je razumljivo OC nevalja vjv. Idemo spustati, ugl krenuo sam od + 1440 na memoriji i sada spustio na +1320 i mhs ostaje doslovno isti 60.2. Sad neznam jeli ja nesto tu krivo radim ili? preko noci mi je bio na +1440 i evo vise od 3% invalid share, bas me zanima sada kako ce biti na +1320 buduci da je ostao mhs isti a klok daleko manji.

Moram priznati da AMD kartice su daleko stabilnije i daleko vise mozes kloknuti i memoriju a o jezgri da nepricam. Sa more power tool-om sam 6800 spustio na 105W pri 63 mhs, ova 3060ti vuse 120W ali mjerac na uticnici  kaze kao 110W sto isto nije lose pri 60MHs, ali 3% invalid shares su mi neprihvatljive, nije ovo stale vec bas propao share radi loseg oc-a.

Kod mene troše dosta više, oko 143W svaka.

 

Core -502

Memory +1200

Power 60

 

Phoenix Miner.

 

Obavezno pričekati da se učita DAG pa onda podesiti OC.

 @mzopg

Probaj fiksirati core na vrijednost recimo 1100 ili 1150, ne ovako - 500.

Kod mene je potrošnja pala na 3070 kad sam napravio tako, jedino neznam prek cega majnas, kod mene je hiveos, u njemu se moze tako podesiti. 

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
dalja46 kaže...

Šta ste ujebali s grupom? Ne nađem je više. Ili je samo za povlaštene? Nisu svi u mogućnosti visit cijeli dan u grupi jbg. 

 Nije stvar visenja u grupi ali tjedan dana nekom ne odgovorit nije u redu, koji si nick bio?

 pa pitaj tu.. ali da , nema svatko vremena procitati 1000+ poruka dnevno

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dalja46 kaže...
@mzopg

Probaj fiksirati core na vrijednost recimo 1100 ili 1150, ne ovako - 500.

Kod mene je potrošnja pala na 3070 kad sam napravio tako, jedino neznam prek cega majnas, kod mene je hiveos, u njemu se moze tako podesiti. 

 Win10, štelam preko MSI Afterburnera, core ne može preko +1000 i sad sam probao i odmah je srušio sve. :(

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
junak660 kaže...

Mislio sam na to da tih 11 ETH šta sam izrudario vrijedi 2000$. Ovo drugo neznam jel misliš na mene, al ja sam upravo reka da treba sreće, a tada mi to nije ništa značilo jer je grafička itako stala nezaposlena.

Link na to kad sam rudario: http://dwarfpool.com/eth/address?wallet=d761377efaa05ae3b4bc4d2d62640bc26fa77acd

4 godine kasnije tih 11 ETH vrijedi gotovo 30.000$. U špici je vrijedilo i preko 46.000$. Nadam se da ih je kolega čuvao do 2021. 

 

tomislavivic kaže...

nemojte se prerano veselit jer koliko sam bio čitao nedavno eth bi trebao preći na POS tako da ga neće biti moguće rudariti putem gpu-a

 

btw u zadnjih mj dana se težina strahovito povećala(prije sam dobivao 1,2ETH mjesečno sad 0,5 ili manje)

 eto i ovo 4 godine kasnije i dalje kola ista priča...

 

Malo sam prošao postove sa početka teme, sad s ove današnje pozicije djeluju zabavno. Slične priče se vrte i danas, ljudi isto ili slično razmišljaju. Biti će zanimljivo pratiti da li će se povijest ponoviti, crash, pa koja godina mirovanja ili je to bio "one time" hit. 

13 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

skužio sam u vezi update BIOSa. dobije se 10-ak% veci hashrate. ali ovisi o matičnoj i procu. ako nekog zanima,neka se slobodno javi u pp

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Jucer dobio 3060ti pa evo skoro 24H rudarim snjome. Namjestio sam T-rex miner ali nisam zadovoljan. Imam vec 3.4% invalid shares, sto je razumljivo OC nevalja vjv. Idemo spustati, ugl krenuo sam od + 1440 na memoriji i sada spustio na +1320 i mhs ostaje doslovno isti 60.2. Sad neznam jeli ja nesto tu krivo radim ili? preko noci mi je bio na +1440 i evo vise od 3% invalid share, bas me zanima sada kako ce biti na +1320 buduci da je ostao mhs isti a klok daleko manji.

Moram priznati da AMD kartice su daleko stabilnije i daleko vise mozes kloknuti i memoriju a o jezgri da nepricam. Sa more power tool-om sam 6800 spustio na 105W pri 63 mhs, ova 3060ti vuse 120W ali mjerac na uticnici  kaze kao 110W sto isto nije lose pri 60MHs, ali 3% invalid shares su mi neprihvatljive, nije ovo stale vec bas propao share radi loseg oc-a.

Kod mene troše dosta više, oko 143W svaka.

 

Core -502

Memory +1200

Power 60

 

Phoenix Miner.

 

Obavezno pričekati da se učita DAG pa onda podesiti OC.

 Ja imam zotac gaming sa jednim 8 pinom pa je mozda do toga neznam. 

 

Ugl nasao sam izgleda zlatnu sredinu oc-a, zadnjih 12H bez invalid share-ova. Ugl postavke su -502 na jezgri, +1260 na memoriji i Power62, dobijem 59.4mhs-a.

I kao sto sam rekao, miner pokazuje evo 123W a brojac na utucnici 167-170W, a znam da mi sistem bez graficke trosi 60-tak, tako je u idleu barem, znaci grafa je vise manje na oko 110W sto mi je sada za ovih 59mhs oke.

ALi bome sam se iznervirao dok sam nasao pravi setting, stime da ova zotac dolazi sa ddr6 samsung memorijom.

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Za sve koji su na manjem hashrate-u mogu preporučiti majnanje eth-a direct na binance. Imaju svoj pool i također imaju svoju visa karticu. Isplata je jednom dnevno. Bio sam na ethermine-u ali 0.1 mi je previsok prag za mojih 100+MH/s. Tako da ako neko ganja every day payout u eth-u postoji opcija binance poola.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

T rex miner je uveo absolute core clock. Meni na 3060 kad lockam cclock na 1300, hashrate bude na ~47 mhs, uz 90w potrosnju. 

 

 

Mods By KNDZ
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
dalja46 kaže...

Šta ste ujebali s grupom? Ne nađem je više. Ili je samo za povlaštene? Nisu svi u mogućnosti visit cijeli dan u grupi jbg. 

 Nije stvar visenja u grupi ali tjedan dana nekom ne odgovorit nije u redu, koji si nick bio?

 Sto grupa jos postoji..pa ste me kikali!?

LOL

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
strit kaže...

Za sve koji su na manjem hashrate-u mogu preporučiti majnanje eth-a direct na binance. Imaju svoj pool i također imaju svoju visa karticu. Isplata je jednom dnevno. Bio sam na ethermine-u ali 0.1 mi je previsok prag za mojih 100+MH/s. Tako da ako neko ganja every day payout u eth-u postoji opcija binance poola.

 

 

Ethermine pool koristim i sve sporije majna. Također moj 50MH/s je dosta spor (smanjio mi se na 3,3$ po danu).. po novom preko mjesec dana treba za skupti za isplatu.

 

Sad pitanje ... da li da do kraja majnam na ethermine dok bude isplata (trenutno sam na Unpaid Balance: 0.00889 ETH) ili da se odmah prebacim na binance?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 14:09 (Darko1983).
3 godine
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Prije je 0.01 eth svakih 14 dana isplacivalo, ne znam jel jos uvijek to vrijedi pa se mos tada prebaciti na drugi pool.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Cryogenic kaže...
dalja46 kaže...

Šta ste ujebali s grupom? Ne nađem je više. Ili je samo za povlaštene? Nisu svi u mogućnosti visit cijeli dan u grupi jbg. 

 Nije stvar visenja u grupi ali tjedan dana nekom ne odgovorit nije u redu, koji si nick bio?

 Sto grupa jos postoji..pa ste me kikali!?

LOL

 Neeee. Tamo si sad.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ima li netko iskustva sa NiceHash?

Svi hvale kao "ok" za minanje sa gaming karticom dok se ne igraš.

Skinuo sam njihov miner, ali na "lite" postavci za 1080ti imam cca 160W struje i oko 2.2€ dnevno, što se čini izuzetno malo s obzirom na njihove najave. 

Ne znam je li to zato što se cijena BTC prepolovila ili neki odugi razlog...

Skroz amaterski "nel se nađe" pristup imam, nisam se puno bavio ovime.

Ako ima nešto puno bolje, slušam savjete, kom se nwda nek ne odgovara, ne da mi se čitati prodike, hvala.

 

Probao sam malo OC grafičku, neki drugi njihov predložak, nešto naraste zarada, ali potrošnja skoći nesrazmjerno na 220+ W

Pitanje je ima li boljih opcijs bez previše muke, te ima li boljih postavki ovdje ili savjeta, ako je NiceHash ok?

 

hvala unaprijed

 

EDIT: gore sam pisao napamet i odokativno.

 

Dakle postižem 33-35 MH/s ugl... što je ok(ish)? Možda nešto krivo gledam/računam ili je BTC nizak ili...

Nije ovo katastrofa, gledam da li može bolje.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 19:43 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Apsolutna ista svar ti jel ces majnat direkt ili kroz nicehash, ak direktno majnas to ne znaci da moras drzat 24/7 a vise dobivas i sve je transparentno. A ak ether majnas memoriju overclockas, core smanjis i korigiras power limit, ali prvo pricekaj da se DAG generira onda upali overclock.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 21:50 (R4zOR229).
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Neka mi netko pošalje invite od Telegram grupe, hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Rhodin kaže...

Ima li netko iskustva sa NiceHash?

Svi hvale kao "ok" za minanje sa gaming karticom dok se ne igraš.

Skinuo sam njihov miner, ali na "lite" postavci za 1080ti imam cca 160W struje i oko 2.2€ dnevno, što se čini izuzetno malo s obzirom na njihove najave. 

Ne znam je li to zato što se cijena BTC prepolovila ili neki odugi razlog...

Skroz amaterski "nel se nađe" pristup imam, nisam se puno bavio ovime.

Ako ima nešto puno bolje, slušam savjete, kom se nwda nek ne odgovara, ne da mi se čitati prodike, hvala.

 

Probao sam malo OC grafičku, neki drugi njihov predložak, nešto naraste zarada, ali potrošnja skoći nesrazmjerno na 220+ W

Pitanje je ima li boljih opcijs bez previše muke, te ima li boljih postavki ovdje ili savjeta, ako je NiceHash ok?

 

hvala unaprijed

 

EDIT: gore sam pisao napamet i odokativno.

 

Dakle postižem 33-35 MH/s ugl... što je ok(ish)? Možda nešto krivo gledam/računam ili je BTC nizak ili...

Nije ovo katastrofa, gledam da li može bolje.

 

 

 

 

 

33-35 je slabo, postoji ethlargementpill.exe koji sredi memoriju da dobijes 42-48 mh/s za tu karticu, dobro ti je pratit whattomine.com da vidis koji je coin profitabilniji za majnat a i preporucio bi ti binance pool za ethereum, sa 0% transfer fee'a i ultra mali fee kod isplate (revolut/pa add money), oc postavke u msi afterburneru su power 75, clock skroz u minus ili 0 i mema 150 i dodjes do 42+ mh/s.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 0:47 (Cryogenic).
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Faded4 kaže...

Prije je 0.01 eth svakih 14 dana isplacivalo, ne znam jel jos uvijek to vrijedi pa se mos tada prebaciti na drugi pool.

 

 Pa ako imate metamask wallet onda mozete preko ethermine-a sada isplacivati kako vas je volja, dnevno, po satu kako zelite.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Par pitanje za ekipu koja redovito sebi uplaćuje neki fiat nakon što proda izrudareni kripto na mjenjačnici.

 

 

1.Koja vam je najbolja i najlakša metoda konverzije kripta  u fiat,  tj, jel prebacujete fiat na binance karticu,  ili jednostavno SEPA transferom u svoju banku na deviznu karticu-račun, gdje onda konvertirate nalogom u kune na tekući račun ili plaćate direktno deviznom po prodajnim mjestima?

 

2.Kad prodajete kripto, jel prodajete za dolare ili eure?

 

 

 3.Jel isitna da Revolut više ne podržava fiat uplate sa Binance mjenjačnice za nas iz EU? Ako je istina, da li je netko probao preko Binance kartice napraviti transfer fiat valute na Revolut račun-karticu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 18:48 (Colossus7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
kandzijalega kaže...

T rex miner je uveo absolute core clock. Meni na 3060 kad lockam cclock na 1300, hashrate bude na ~47 mhs, uz 90w potrosnju. 

 

 

 jesi probao, stvarno daje isti megahash na 90W  ? iskustva ? 

moja rtx 3060 daje 48,7 MH/s (49.2 kad je monitor u standby) , ali sa malo većim powerom (70 posto i oko  115 W - Gminer ) , primamljivo mi je baš  ovih 90W , pa pitam da se ne maltretiram bezze 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 19:33 (error_666).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Colossus7 kaže...

Par pitanje za ekipu koja redovito sebi uplaćuje neki fiat nakon što proda izrudareni kripto na mjenjačnici.

 

 

1.Koja vam je najbolja i najlakša metoda konverzije kripta  u fiat,  tj, jel prebacujete fiat na binance karticu,  ili jednostavno SEPA transferom u svoju banku na deviznu karticu-račun, gdje onda konvertirate nalogom u kune na tekući račun ili plaćate direktno deviznom po prodajnim mjestima?

 

2.Kad prodajete kripto, jel prodajete za dolare ili eure?

 

 

 3.Jel isitna da Revolut više ne podržava fiat uplate sa Binance mjenjačnice za nas iz EU? Ako je istina, da li je netko probao preko Binance kartice napraviti transfer fiat valute na Revolut račun-karticu?

 Ne prebacujem u fiat jer je nepotreban, samo extra fee'evi, drzim ethereum na binance visa kartici i trosim po potrebi, a i mogu prebacit ethereum nazad na wallet. Fee na 30 eura isplate sa vise je 0,30 centa, i to je jedini fee,  bolje nemre (prvo na revolut pa add money i povucem sa binance visa) i onda moze na tekuci sa revoluta, 0% fee, bitno je da izbjegnete fiat i sepa transfer.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 19:47 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
Colossus7 kaže...

Par pitanje za ekipu koja redovito sebi uplaćuje neki fiat nakon što proda izrudareni kripto na mjenjačnici.

 

 

1.Koja vam je najbolja i najlakša metoda konverzije kripta  u fiat,  tj, jel prebacujete fiat na binance karticu,  ili jednostavno SEPA transferom u svoju banku na deviznu karticu-račun, gdje onda konvertirate nalogom u kune na tekući račun ili plaćate direktno deviznom po prodajnim mjestima?

 

2.Kad prodajete kripto, jel prodajete za dolare ili eure?

 

 

 3.Jel isitna da Revolut više ne podržava fiat uplate sa Binance mjenjačnice za nas iz EU? Ako je istina, da li je netko probao preko Binance kartice napraviti transfer fiat valute na Revolut račun-karticu?

 Ne prebacujem u fiat jer je nepotreban, samo extra fee'evi, drzim ethereum na binance visa kartici i trosim po potrebi, a i mogu prebacit ethereum nazad na wallet. Fee na 30 eura isplate sa vise je 0,30 centa, i to je jedini fee,  bolje nemre (prvo na revolut pa add money i povucem sa binance visa) i onda moze na tekuci sa revoluta, 0% fee, bitno je da izbjegnete fiat i sepa transfer.

 Znači uglavnom prvenstveno trošiš direktno kripto preko binance visa kartice (ovisno kolika je vrijednost kripta taj dan u fiatu) a ako hoćeš prebaciti fiat na revolut karticu sa binance visa kartice , znači prihvaća binance  karticu bez problema uredno?

 

SEPA transfer bi trebao biti free kad prebacuješ fiat sa tekućeg-deviznog svoje banke (ima određen broj free transakcija mjesecno, npr ja u ZABI imam 5 komada/mjesečno u osnovnom paketu usluga) bilo gdje pa i na Binance, a također kad prebacuješ fiat sa binance walleta SEPA transferom na svoj bankovni račun u Cro, koliko sam vidio fee je tada 0.80 eurocenti.

 

Jedini onda razlog zašto bi se zezao sa Revolutom (izrada accounta i čekanje fizičke kartice ako ga već trenutno nemam) je što imaju bolji conversion fee iz eura u kune za bacit na tekući nego onaj što daje banka interno nama kao klijentima.

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Colossus7 kaže...

 Znači uglavnom prvenstveno trošiš direktno kripto preko binance visa kartice (ovisno kolika je vrijednost kripta taj dan u fiatu) a ako hoćeš prebaciti fiat na revolut karticu sa binance visa kartice , znači prihvaća binance  karticu bez problema uredno?

 

SEPA transfer bi trebao biti free kad prebacuješ fiat sa tekućeg-deviznog svoje banke (ima određen broj free transakcija mjesecno, npr ja u ZABI imam 5 komada/mjesečno u osnovnom paketu usluga) bilo gdje pa i na Binance, a također kad prebacuješ fiat sa binance walleta SEPA transferom na svoj bankovni račun u Cro, koliko sam vidio fee je tada 0.80 eurocenti.

 

Jedini onda razlog zašto bi se zezao sa Revolutom (izrada accounta i čekanje fizičke kartice ako ga već trenutno nemam) je što imaju bolji conversion fee iz eura u kune za bacit na tekući nego onaj što daje banka interno nama kao klijentima.

 Netreba ti fiat, niti sepa. Kako si i rekao, crypto stavim na binance visa karticu (ovisno o tečaju kripta da), odem na revolut , odaberem na Revolutu (add money)  kolko eura cu prebacit sa Binance Vise i prebacim. Binance Visa i Revolut sve odrade i onda sa Revoluta mogu onda na tekuči, dignut sa bankomata, itd. Bitno da se ništa ne plaća ili šalje direktno sa Binance visa karticom, nego samo povlačit na Revolut. Na revolutu imas i virtualnu karticu gdje sve planirano odradiš, prebac na tekući itd.,  osim dizanja sa bankomata dok ti ne stigne fizička kartica. A i banka radi konverziju eura u kn kad stize lova sa Revoluta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 20:40 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
Colossus7 kaže...

 Znači uglavnom prvenstveno trošiš direktno kripto preko binance visa kartice (ovisno kolika je vrijednost kripta taj dan u fiatu) a ako hoćeš prebaciti fiat na revolut karticu sa binance visa kartice , znači prihvaća binance  karticu bez problema uredno?

 

SEPA transfer bi trebao biti free kad prebacuješ fiat sa tekućeg-deviznog svoje banke (ima određen broj free transakcija mjesecno, npr ja u ZABI imam 5 komada/mjesečno u osnovnom paketu usluga) bilo gdje pa i na Binance, a također kad prebacuješ fiat sa binance walleta SEPA transferom na svoj bankovni račun u Cro, koliko sam vidio fee je tada 0.80 eurocenti.

 

Jedini onda razlog zašto bi se zezao sa Revolutom (izrada accounta i čekanje fizičke kartice ako ga već trenutno nemam) je što imaju bolji conversion fee iz eura u kune za bacit na tekući nego onaj što daje banka interno nama kao klijentima.

 Netreba ti fiat, niti sepa. Kako si i rekao, crypto stavim na binance visa karticu (ovisno o tečaju kripta da), odem na revolut , odaberem na Revolutu (add money)  kolko eura cu prebacit sa Binance Vise i prebacim. Binance Visa i Revolut sve odrade i onda sa Revoluta mogu onda na tekuči, dignut sa bankomata, itd. Bitno da se ništa ne plaća ili šalje direktno sa Binance visa karticom, nego samo povlačit na Revolut. Na revolutu imas i virtualnu karticu gdje sve planirano odradiš, prebac na tekući itd.,  osim dizanja sa bankomata dok ti ne stigne fizička kartica. A i banka radi konverziju eura u kn kad stize lova sa Revoluta.

EDIT :

 

@Cryogenic

 

Evo gledao sam sve kombinacije, transaction fees i limitacije na karticama, i e-bankingu, konverzija valute itd, bit će da je jedno od najboljih rješenja ovo baš kako si napisao.

 

Napravit binance card, potrpaš jednom-dvaput mjesečno koliko si zelis kripta prebacit u fiat, prebacis eure na revolut account, tamo napraviš konverziju u kune po puno povoljnijem tečaju nego kad bi to radio na e-bankingu direktno sa deviznog na tekući,

 

Nego kad trošite direktno sa Binance carda , na binance web sajtu piše transaction fee do 0.9% Sad o čemu ovisi kolika je visina te naknade ako su stavili up to?

 

Jer na Revolutu je fiksno 2% (ili minimum 10 kuna) fee kad pređeš na free kartici 1700 kn ili 5 dizanja mjesečno sa bankomata.

 

Da nije ovog brutalnog bankarskog guljenja konverzije deviza, SEPA transfer direkt na račun bi bio dosta jednostavnije rješenje, ako trošiš više od 1700kn mjesečno a ne želiš plaćati metal cardove.

 

Ovako moraš napravit binance card +kyc, revolut account+kyc, dodat sve to u google pay app, i onda svaki put kad hoces pare micati sa mjenjačnice, moraš šamarati radnju kroz 3 različite aplikacije

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 22:35 (Colossus7).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Jesam i bez diranja memory clocka, samo absolute core clock  i dobijem 47, a gdje je jos ostalo 

Mods By KNDZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice