Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.289
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

lol ETC cuvati, to ak i majnas sad treba ozbiljno pazit, pa to je mrtvi coin. Prosle godine je imo 3 51% napada, kaj mislis kaj ce se desit kad ovaj krene dumpat sve te coinove, ovak nes je i ceko.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Overflow1984 kaže... 

I mene nekako privlaci ulazak u to .. Tocno ta pitanja ko da sam ja postavio ..

 

Npr, ulozim 30 tisuca kuna u RIG .. I tamo pise da je povratak investicije tipa za par mjeseci .. E sad, mene jedino zanima, zasto ta ista osoba to prodaje? Koja je poanta tog, kad ionako ("kao") dobro zaradjujes?

 

Jel se isplati uopce meni, kao laiku (ne glede kompjuteri vec glede kripto Svijeta) ulagati takav novac? (ovih 30k kn sam napisao bzvz, nek je 15k kn ili 50k kn .. Al zelim reci, isplati li se uopce i koliko je siguran povrat novca?)

Vrlo jednostavno, da bi kupio nove kartice sa lovom koju dobije za prodaju starih kartica.

Većina tih rigova ima cijenu APP i ona je i po dva tri puta veća nego da sam slažeš rig.

Zbroji pojedinačno cijene kartica u trgovini dodaj rig, pristojan je oko 400-500kn, fensi je i do 1500, a za 100-200 ga sam napraviš, tu ti još ide malo bolje napajanje, ploča, ram, ssd, pcie kartica i riseri, znači još jedno 2000kn.

 

E sad vidi da li ćeš to sam složiti za recimo 30kkn ili nekome platiti za polovno 50-70kkn. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 17:08 (mzopg).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

lol ETC cuvati, to ak i majnas sad treba ozbiljno pazit, pa to je mrtvi coin. Prosle godine je imo 3 51% napada, kaj mislis kaj ce se desit kad ovaj krene dumpat sve te coinove, ovak nes je i ceko.

 Sta da gledam onda ETH, ADA samo? Tj. da rudarim ETH i kada ode Doge gore moram u nesto to ulozit, Doge nije za dugi rok.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Neznam ja nemam kristalnu kuglu ko neki ovdje, samo sam iznjeo činjenice o coinu a ti sam odluci. Inace zanimljiva je da su ETC i dodge imali ovakve skokove a obadva su zapravo cisti shitcoin, e da i obadva su dostupna za kupnju na robinhoodu lol.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Neznam ja nemam kristalnu kuglu ko neki ovdje, samo sam iznjeo činjenice o coinu a ti sam odluci. Inace zanimljiva je da su ETC i dodge imali ovakve skokove a obadva su zapravo cisti shitcoin, e da i obadva su dostupna za kupnju na robinhoodu lol.

 Haha, dobra. Gle Doge je šitkojn ali baš me zanima koliko će sutra gore poslje SNL. Dižem čim uloženo uduplam. Ako bude za jedwn ETH uzimam ga odmah. Olakšam dušu u ADA za kojih stotinjak $ za svaki slučaj. 

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Opet ja... Još uvijek kalkuliram, kubiciram... 

Koliko bi se onda dalo (po današnjim uvjetima) dnevno izrudariti u konfi sa dvije 3060RTX-ice sa 12gb? Koja se valuta sa tim karticama najviše isplati rudariti i preko koje aplikacije? Jel treba to nešto fino uštimavati, ili je više/manje default...?

Koristilo bi mi ako ima netko neki tutorijal pa da mi šibne link... I da, koliko bi takva konfa treošila struje na mjesec? 

 

Hvala! 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Yovitssa kaže...

Opet ja... Još uvijek kalkuliram, kubiciram... 

Koliko bi se onda dalo (po današnjim uvjetima) dnevno izrudariti u konfi sa dvije 3060RTX-ice sa 12gb? Koja se valuta sa tim karticama najviše isplati rudariti i preko koje aplikacije? Jel treba to nešto fino uštimavati, ili je više/manje default...?

Koristilo bi mi ako ima netko neki tutorijal pa da mi šibne link... I da, koliko bi takva konfa treošila struje na mjesec? 

 

Hvala! 

 https://whattomine.com

 

Prvo moraš odabrati valutu, a onda tražiš tutorial.

 

Meni je recimo u ovom trenu ETC gotovo duplo isplativiji od ETH i sad se već razmišljam prebaciti, s tim da bi izmajnano swapao za ETH ili BTC, ne igra mi se sa stabilnošću ETCa, mada kruži "legenda" da je on obično na 10% ETH-a, pa bi prema tome trebao dogurati na 350$. 

 

I ne bi ga kao kolega stavio u isti koš kao i $DOGE, $ETC ipak boravi u nativnom blockchainu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 20:08 (mzopg).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Yovitssa kaže...

Opet ja... Još uvijek kalkuliram, kubiciram... 

Koliko bi se onda dalo (po današnjim uvjetima) dnevno izrudariti u konfi sa dvije 3060RTX-ice sa 12gb? Koja se valuta sa tim karticama najviše isplati rudariti i preko koje aplikacije? Jel treba to nešto fino uštimavati, ili je više/manje default...?

Koristilo bi mi ako ima netko neki tutorijal pa da mi šibne link... I da, koliko bi takva konfa treošila struje na mjesec? 

 

Hvala! 

 Skicni bolje ovo:

 

https://2cryptocalc.com/gpu/now/2080ti/1/3060/1

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Yovitssa kaže...

Opet ja... Još uvijek kalkuliram, kubiciram... 

Koliko bi se onda dalo (po današnjim uvjetima) dnevno izrudariti u konfi sa dvije 3060RTX-ice sa 12gb? Koja se valuta sa tim karticama najviše isplati rudariti i preko koje aplikacije? Jel treba to nešto fino uštimavati, ili je više/manje default...?

Koristilo bi mi ako ima netko neki tutorijal pa da mi šibne link... I da, koliko bi takva konfa treošila struje na mjesec? 

 

Hvala! 

 https://whattomine.com

 

Prvo moraš odabrati valutu, a onda tražiš tutorial.

 

Meni je recimo u ovom trenu ETC gotovo duplo isplativiji od ETH i sad se već razmišljam prebaciti, s tim da bi izmajnano swapao za ETH ili BTC, ne igra mi se sa stabilnošću ETCa, mada kruži "legenda" da je on obično na 10% ETH-a, pa bi prema tome trebao dogurati na 350$. 

 

I ne bi ga kao kolega stavio u isti koš kao i $DOGE, $ETC ipak boravi u nativnom blockchainu.

 Pa na cem ti majnas da ti je tolka razlika?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

 Taj mi pokazuje više ETH, a manje ETC u usporedbi sa whattomine.com. E sad koji je točan. Čini mi se da taj nije ažurirao cijene.

 

R4zOR229 kaže...

 Pa na cem ti majnas da ti je tolka razlika?

8x RTX 3060Ti + 10x GTX 1660S

 

Sad je ETC pao preko 20% pa mi je razlika nešto preko 50% u korist ETC-a, bila je veća.

Bio je oštar pad svih novčića, vjerojatno neki kit vadi lovu. 

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Sad sam gledo na whattomine razlika ti je cca 20%, jel ti to prek tih servisa racunas ili rucno? Jel neznam kolko cesto oni updejtaju podatke a pogledaj si diffculty za ETC, doslovno iz sata u sat raste.

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

 

Meni je recimo u ovom trenu ETC gotovo duplo isplativiji od ETH i sad se već razmišljam prebaciti, s tim da bi izmajnano swapao za ETH ili BTC, ne igra mi se sa stabilnošću ETCa, mada kruži "legenda" da je on obično na 10% ETH-a, pa bi prema tome trebao dogurati na 350$. 

 

I ne bi ga kao kolega stavio u isti koš kao i $DOGE, $ETC ipak boravi u nativnom blockchainu.

 Pa ETC neboravi u nativnom blockchainu, to je hard fork nastao napadom iz 2016 na ETH mrezu. recimo da je to stari ETH chain koji je sa vremenom dobio "svoja" azuriranja i planove, a ETH svoja. To su dva razlicita coina, trenutno sa razlicitim ciljevima. ETC npr nemozes rudariti sa ASIC minerom. Nisu bas isti.

Postoji mogucnost, buduci da ETC neide u POS da stvarno postane nakon ETH-a coin koji ce se rudariti. Budemo vidjeli, ja mislim da je to rvn coin.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Sad sam gledo na whattomine razlika ti je cca 20%, jel ti to prek tih servisa racunas ili rucno? Jel neznam kolko cesto oni updejtaju podatke a pogledaj si diffculty za ETC, doslovno iz sata u sat raste.

 eh ostalo mi "average last 7 days" za difficulty.  

a baš je lijepo izgledalo...

 

Ivan Majstorovic kaže...

 Pa ETC neboravi u nativnom blockchainu, to je hard fork nastao napadom iz 2016 na ETH mrezu. recimo da je to stari ETH chain koji je sa vremenom dobio "svoja" azuriranja i planove, a ETH svoja. To su dva razlicita coina, trenutno sa razlicitim ciljevima. ETC npr nemozes rudariti sa ASIC minerom. Nisu bas isti.

Postoji mogucnost, buduci da ETC neide u POS da stvarno postane nakon ETH-a coin koji ce se rudariti. Budemo vidjeli, ja mislim da je to rvn coin.

Da, točno je to, samo što nisam uspoređivao ETH i ETC, već ETC i DOGE. Za ETC i ETH stoji kako si napisao, do 2016. su dijelili blockchain, nakon toga svatko svojim putem, dok je DOGE indirektno BTC fork napravljen iz zezancije i ne razvija se već godinama. Za dva dana će Musk imati nekakvu objavu, a kako se tagira kao DogeFather možda ga uzme "pod svoje" okrilje i pokrene razvoj. Ovih dana zbog njegove popularnosti sve više lanaca trgovina otvaranja primanje DOGE coina za plaćanje, npr. KFC, nekakav lanac hotela zaboravio sam ime, a javljaju se i drugi.

 

DOGE je u biti postao "bezvrijedni" narodni novčić i predvidjeti gdje će i kako će završiti je jako teško, možda ode na 5$, a možda nestane. Kad bi gledali logiku nikada ne bi trebao biti na 5$ obzirom da ih ima neograničen broj, ali nema tu previše logike.

 

U kripto svijetu ima svega i svačega, primjer su i student coin i trenutno toliko hajpani MTO (merchant token) koji je po meni čista prevara, ali to opet ne znači da ga ljudi neće kupovati i držati mu cijenu. Trebati će vremena dok se razdvoji "žito od kukolja"...

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

ETC je povecan market cap na 210 biliona $. Znaci dobila se ogromna rupetina koja se moze popunit rudarenjem i investiranjem. To sto zadruga drzi 160 000 tih coina sada znaci nesto dok kako bude cjena rasla ni nece nesto previse. ETC je skocio preko 300% u jednom tjednu. Doge ljudi vole, pridruzio sam se hajpu jer me cisto zanima. Ako stvarno Elon uzme Doge pod okrilje ode on preko jednog dolara, mozda i prestigne ETH. Cudna su vremena. Da mi je netko rekao da cu rudariti i trgovati kripto valutama, uci u to sve skoro bez pinke rekao bih mu da je lud. Treba biti pametan i biti flexibilan, vuci poteze kako vjetar puse. Pratim sta ce biti sa Doge, ako ode blizu 1$ prodajem (to ce biti koja iljadarka). Ulupavam u ADA, ETC, ETH. Pored svega toga kada iduci tjedan isplatim 0.05 ETH rudarit cu ETC, neka skupim desetak. Onda vidim sta dalje. Najvjerovatnije RVN.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 9:41 (Sideswipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

ETC je povecan market cap na 210 biliona $. Znaci dobila se ogromna rupetina kuja se moze popunit rudarenjem i investiranjem. To sto zadruga drzi 160 000 tih coina sada znaci nesto dok kako bude cjena rasla ni nece nesto previse. ETC je skocio preko 300% u jednom tjednu. Doge ljudi vole, pridruzio sam se hajpu jer me cisto zanima. Ako stvarno Elon uzme Doge pod okrilje ode on preko jednog dolara, mozda i prestigne ETH. Cudna su vremena. Da mi je netko rekao da cu rudariti i trgovati kripto valutama, uci u to sve skoro bez pinke rekao bih mu da je lud. Treba biti pametan i biti flexibilan, vuci poteze kako vjetar puse. Pratim sta ce biti sa Doge, ako ode blizu 1$ prodajem (to ce biti koja iljadarka). Ulupavam u ADA, ETC, ETH. Pored svega toga kada iduci tjedan isplatim 0.05 ETH rudarit cu ETC, neka skupim desetak. Onda vidim sta dalje. Najvjerovatnije RVN.

Imaj u vidu i XTZ.

 

Societe Generale Taps Tezos (XTZ) Blockchain for Issuance of Security Token

 

https://btcmanager.com/societe-generale-taps-tezos-xtz-blockchain-for-issuance-of-security-token/

 

IOTA je isto puna potencijala, a TRX ima dobar PR pa bi mogao daleko.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...
Yovitssa kaže...

Opet ja... Još uvijek kalkuliram, kubiciram... 

Koliko bi se onda dalo (po današnjim uvjetima) dnevno izrudariti u konfi sa dvije 3060RTX-ice sa 12gb? Koja se valuta sa tim karticama najviše isplati rudariti i preko koje aplikacije? Jel treba to nešto fino uštimavati, ili je više/manje default...?

Koristilo bi mi ako ima netko neki tutorijal pa da mi šibne link... I da, koliko bi takva konfa treošila struje na mjesec? 

 

Hvala! 

 Skicni bolje ovo:

 

https://2cryptocalc.com/gpu/now/2080ti/1/3060/1

 Ubacio sam primjer na ovu tvoju stranicu i na Whattomine i baca mi velike razlike u procjenama. Na primjeru ETH, whattomine mi baca da 2x3060 kartice dnevno daju 5.37$, a po cryptocalcu 10,80$. Nicehash mi na njihovom kalkulatoru izračuna 10.40$. Znači, okvirno bi bilo oko 10$ za "kantu" sa dvije rtx3060? I da, nitko mi nije napisao koliko bi otprilike takva konfa trošila struje dnevno (znači neki mining/gaming hibrid sa dvije rtx3060 plus neki ryzen, 16gb "keks" memorije i ssd neki manji)?

Hvala!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
3 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pošto sam i dalje teška neznalica, nadam se da bude netko imao razumjevanja za to i pomogao mi kakvim odgovorom

 

Situacija je sljedeca .. Recimo .. Ulozim izmedju 20 i 25 tisuca kuna (tolko bi eventualno mogao riskirati, bez da "propadnem" a i žena da lakse podnese to, s druge strane) ..

 

I uzmem RIG s 6 GTX 1070 .. Prema proracunu s onih stranica koje ste dali, zarada na Etherumu bi bila cca 450€ mjesecno ..

 

Znaci, ajmo reci da bi ulog bio vracen za pola godine (kakav mjesec plus minus) ..

 

Sad, mene zanima sljedece - na kojem principu ja "uzimam" novce iz toga što je izrudareno? Recimo, na kraju mjeseca imam u ETH vrijednost (ne bi svaki mjesec dizao novce.. Pitam ovo vise informacije radi) .. Kako sam spomenuo, na kraju mjeseca imam ETH u vrijednosti od cca 450€ .. Jel si ja to mogu bilo kad prenesti na svoj pravi račun? Npr, na Revolut.. Ili ima neka procedura da se proda tek dok naidje "kupac" ?

 

Jesu ove kartice uopce dobre za rudarenje?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Overflow1984 kaže...

Pošto sam i dalje teška neznalica, nadam se da bude netko imao razumjevanja za to i pomogao mi kakvim odgovorom

 

Situacija je sljedeca .. Recimo .. Ulozim izmedju 20 i 25 tisuca kuna (tolko bi eventualno mogao riskirati, bez da "propadnem" a i žena da lakse podnese to, s druge strane) ..

 

I uzmem RIG s 6 GTX 1070 .. Prema proracunu s onih stranica koje ste dali, zarada na Etherumu bi bila cca 450€ mjesecno ..

 

Znaci, ajmo reci da bi ulog bio vracen za pola godine (kakav mjesec plus minus) ..

 

Sad, mene zanima sljedece - na kojem principu ja "uzimam" novce iz toga što je izrudareno? Recimo, na kraju mjeseca imam u ETH vrijednost (ne bi svaki mjesec dizao novce.. Pitam ovo vise informacije radi) .. Kako sam spomenuo, na kraju mjeseca imam ETH u vrijednosti od cca 450€ .. Jel si ja to mogu bilo kad prenesti na svoj pravi račun? Npr, na Revolut.. Ili ima neka procedura da se proda tek dok naidje "kupac" ?

 

Jesu ove kartice uopce dobre za rudarenje?

 

Hvala!

 Ok, ukratko ovako:

 

Te kartice nisu baš najbolje rješenje za rudarenje, možda bolje da se investira u nešto novije.

Otprilike se gleda da je povrat novca od 5-10 mjeseci, ali sad je tu malo teško napraviti kalkulaciju, s obzirom da ETH nadogradnju u 7 mjesecu zbog koje bi ETH isplativost mogla značajno pasti. Istina ima drugih coina, i u zadnje vrijeme dosta njih je ponekad i isplativije od ETH-a.

Ja si prebacujem lovu direktno na revolut, ali imaš i opcije dobiti kartice od Binancea, Crypto-a, pa čak i coinbasea.

 

Postoji telegram grupa, pogledaj par stranica nazad, gdje mi raspravljamo svakodnevno o cryptu, bilo rudarenju ili investiranju, pa navrati tamo za malo detaljnije sugestije i objašnjenja 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Da možeš prek neke mjenjacnice si normalno isplatis novce na racun. A na cemu temeljis svoje predpostavke da ces ti konstanto imati taj profit?pogotovo zato kaj eip 1559 ide u 7 mjesecu kolko mi se cini. Kolko planiras platit taj rig? 20k kn za 6 1070 je oko 3k cak i kad uracunas ostatak (CPU, plocu, napoj itd.)

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Pozdrav svima.
Planiram kupiti slj tjedan rtx 3060 i rudariti sa njom . Jel ima nekih ograničenja kao prije , ili je regularan megahash?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Mora biti ustekana u x8/x16 pcie 3.0 utor, windowsi , onaj 470.04 driver i hdmi dummy ili monitor prikljucen

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Pa biti će ukopčana u ploču regularno. Znači, ako sam dobro shvatio neće biti problema ako je spojim drito na monitor preko DP ili ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...
Pa biti će ukopčana u ploču regularno. Znači, ako sam dobro shvatio neće biti problema ako je spojim drito na monitor preko DP ili ?

 Moras imati i instaliran pravi driver kako je kolega gore naveo.

3 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
rooswelt1991 kaže...
Overflow1984 kaže...

Pošto sam i dalje teška neznalica, nadam se da bude netko imao razumjevanja za to i pomogao mi kakvim odgovorom

 

Situacija je sljedeca .. Recimo .. Ulozim izmedju 20 i 25 tisuca kuna (tolko bi eventualno mogao riskirati, bez da "propadnem" a i žena da lakse podnese to, s druge strane) ..

 

I uzmem RIG s 6 GTX 1070 .. Prema proracunu s onih stranica koje ste dali, zarada na Etherumu bi bila cca 450€ mjesecno ..

 

Znaci, ajmo reci da bi ulog bio vracen za pola godine (kakav mjesec plus minus) ..

 

Sad, mene zanima sljedece - na kojem principu ja "uzimam" novce iz toga što je izrudareno? Recimo, na kraju mjeseca imam u ETH vrijednost (ne bi svaki mjesec dizao novce.. Pitam ovo vise informacije radi) .. Kako sam spomenuo, na kraju mjeseca imam ETH u vrijednosti od cca 450€ .. Jel si ja to mogu bilo kad prenesti na svoj pravi račun? Npr, na Revolut.. Ili ima neka procedura da se proda tek dok naidje "kupac" ?

 

Jesu ove kartice uopce dobre za rudarenje?

 

Hvala!

 Ok, ukratko ovako:

 

Te kartice nisu baš najbolje rješenje za rudarenje, možda bolje da se investira u nešto novije.

Otprilike se gleda da je povrat novca od 5-10 mjeseci, ali sad je tu malo teško napraviti kalkulaciju, s obzirom da ETH nadogradnju u 7 mjesecu zbog koje bi ETH isplativost mogla značajno pasti. Istina ima drugih coina, i u zadnje vrijeme dosta njih je ponekad i isplativije od ETH-a.

Ja si prebacujem lovu direktno na revolut, ali imaš i opcije dobiti kartice od Binancea, Crypto-a, pa čak i coinbasea.

 

Postoji telegram grupa, pogledaj par stranica nazad, gdje mi raspravljamo svakodnevno o cryptu, bilo rudarenju ili investiranju, pa navrati tamo za malo detaljnije sugestije i objašnjenja 

Ajmo reci ovako .. Ulozio bi ukupno 3000€ .. Mozemo zaokruzit to na 22500kn ..  V kaj bi tocno bilo najbolje ulozit taj novac? Uzmimo v obzir da imam samo SSD disk viška i ssd ne bi kupoval (imam dobar komp al njega ne bi niti nadogradjival niti diral a niti upotrebljaval za rudarenje jer mi treba za ostale "stvari") .. Imas ideje? Ima kakvih naznaka da kaj drugo pocne vrijedit vise nakon sedmog mjeseca? Ili mi bolje pricekat do tad i nadat se da budu cijene graficki pale, pa dobijem više / bolje za manje novaca ? (glasno razmisljam)

 

 

R4zOR229 kaže...

Da možeš prek neke mjenjacnice si normalno isplatis novce na racun. A na cemu temeljis svoje predpostavke da ces ti konstanto imati taj profit?pogotovo zato kaj eip 1559 ide u 7 mjesecu kolko mi se cini. Kolko planiras platit taj rig? 20k kn za 6 1070 je oko 3k cak i kad uracunas ostatak (CPU, plocu, napoj itd.)

 

Ovaj zadnji dio s 3k nisam bas tocno razumio ..

Normalka da ne racunam da bu profit konstantan, i da uvijek bude .. Nekad bude veci, nekad manji .. Al cini mi se ko da je rudarenje, kao opcija, bolje nego cista kupovina kripto valuta i cekanje da iste rastu ili padaju .. Ionako uvijek mogu prodat kupljene graficke ..

 

Moze i s tvoje strane kakva preporuka? Naravno, primam preporuke i od ostalih, da kaj mi najbolje napravit, ako sam spreman riskirat s ulogom (uz dozu sigurnosti)

 

Uglavnom, ponudu za taj RIG imam, od kakvih 3 tisuce za isto toliko kartica kak sam navel, procesor i ostalo .. Po principu, pali i radi.

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...
error_666 kaže...
Pa biti će ukopčana u ploču regularno. Znači, ako sam dobro shvatio neće biti problema ako je spojim drito na monitor preko DP ili ?

 Moras imati i instaliran pravi driver kako je kolega gore naveo.

 Ok , to mi je najmanji problem za driver, ovo ostalo  mi je bilo bitnije . Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 18:57 (error_666).
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Da ne citiram vise ljudi lakse ovako zasebnu poruku napisati. 

 

Svi vi sto planirate neku investiciju u nabavku opreme, ako ste se vec odlucili za taj korak nazalost situacija trenutno sa komponentama nije bas bajna (mislim na kartice) tako da kupujte sve sto vam se nadje pod rukom a da nije precijenjeno do neba i onda se dalje snalazite. 

 

Trenutno nije bas situacija da sjedis i razmisljas da li cu uzeti 6 RTX 3070 ili 4 RTX 3080. Nema ni jednih ni drugih, ako gdje naleti koja ode kao da se dijeli besplatno. 

Netko napisao da rig od 6 GTX 1070 nije dobar. To su kartice koje pojedinacno daju 30 -32 MH sto znaci da imas rig od malo jace od 180 MH. To je kao dvije RTX 3080. Ako taj rig kosta jeftinije od dvije RTX 3080 koje dodju jos bez napajanja i ostatka riga kako nije dobar onda za kupiti. Hoce on trositi vise struje ali barem ovdje kod nas struja trenutno nije problem jer nije preskupa. 

 

Nazalost situacija na trzistu je takva da slabo tko ima luksuz da bira sta ce i kako ce da nabavi od kartica i vise lici na divlji zapad, tko prvi ugrabio njegovo je. 

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

ma ovo nije normalno . Evo zadnjih tjedan dana satra se tražeći grafičku i jedva nekako nađe . TUF Gaming RTX 3060 ide za 1100e u BIH , i to je najjeftinije , na drugim mjestima idu i po 1200+e . Ima onih zujalica i losijih modela po 1000 e tipa Gigabyte OC i sličnih , ali razlika u cijeni nije neka da bi je slušao . Valja spavat u toj sobi gdje je komp , nadam se da ce mi i ova TUF biti tiha i hladna kao ova Strix 1070 sto trenutno koristim . Jbt nju i ne čujem dok rudari, 60C uz 38% venta . 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

A zasto su takve cijene grafickih kartica?? Kupovao sam komp nedavno, jer mi je naprosto trebao (ne zbog rudarenja) i cijene, ne da su bile goleme za graficke, nego ih jednostavno gotovo da i nema ..

 

To zbog onog nasukavanja broda u Sueskom (cini mi se) kanalu ili ??

 

Mozda mi najbolje odgodit onda ulaganje v graficke jer je pod a) upitno kolko su ove s RIG-a za 3000€ izrabljene (posto su i same bez garancije) i pod b) upitno je kolko se bude isplatilo poslje sedmog mjeseca .. (makar, to me tolko ni ne muci jer em ostaje oprema koje se bu mozda i mogla prodat, ako zagusti .. Em dodje vjerojatno koja druga i bolja valuta za rudarenje) ..

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 20:10 (Overflow1984).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Nije zbog Sueskog kanala vec dobar dio krivice ide na COVID-19 a zatim i na stancanje i dobavljivost samog hardvera.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...

ma ovo nije normalno . Evo zadnjih tjedan dana satra se tražeći grafičku i jedva nekako nađe . TUF Gaming RTX 3060 ide za 1100e u BIH , i to je najjeftinije , na drugim mjestima idu i po 1200+e . Ima onih zujalica i losijih modela po 1000 e tipa Gigabyte OC i sličnih , ali razlika u cijeni nije neka da bi je slušao . Valja spavat u toj sobi gdje je komp , nadam se da ce mi i ova TUF biti tiha i hladna kao ova Strix 1070 sto trenutno koristim . Jbt nju i ne čujem dok rudari, 60C uz 38% venta . 

 

 Čepići za usi kolega, čepici. Spavam sa čepićima i maskom za oci. Tako sam se navikao još dok sam radio u UK i prozor mi je bio na istoku i sunce prije pet ujutro. A čepici da ne cujem sustanare kad silaze niz stepenice i otvaraju/zatvaraju vrata. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 20:42 (Sideswipe).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice