Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.320
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Razjebali ste onu tamo temu sad ćete i ovu sa bezveznim i nepotrebnim prepucavanjima. Stvarno vas ne kužim, kao prvo svatko ima pravo na svoje mišljenje, a kao drugo koga boli briga što neki random kolega forumaš piše, pa oko čega vi dramite i trošite vrijeme. 

 

Jedni su za majnere drugi su protiv, pa što. Da idem nešto nekome dokazivati, nema šanse, neka misli što želi.

 

Znam samo kad netko u budućnosti dođe u ovu temu pronaći koju korisnu informaciju da će morati proći kroz more bespotrebnih postova da bi našao nešto korisno.

I zato kolege, budimo konstruktivni, a višak energije se uvijek može ispucati kroz sport ili još ljepše doma sa dragom/dragim (kako tko voli) i ne mislim na boks da ne bi sad bilo dodatnih idiotarija. 

 
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

Razjebali ste onu tamo temu sad ćete i ovu sa bezveznim i nepotrebnim prepucavanjima. Stvarno vas ne kužim, kao prvo svatko ima pravo na svoje mišljenje, a kao drugo koga boli briga što neki random kolega forumaš piše, pa oko čega vi dramite i trošite vrijeme. 

 

Jedni su za majnere drugi su protiv, pa što. Da idem nešto nekome dokazivati, nema šanse, neka misli što želi.

 

Znam samo kad netko u budućnosti dođe u ovu temu pronaći koju korisnu informaciju da će morati proći kroz more bespotrebnih postova da bi našao nešto korisno.

I zato kolege, budimo konstruktivni, a višak energije se uvijek može ispucati kroz sport ili još ljepše doma sa dragom/dragim (kako tko voli) i ne mislim na boks da ne bi sad bilo dodatnih idiotarija. 

 Koju temu? Izgleda da sam nešta propustio. :)

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
I uvijek jedni te isti likovi, samo ne znam šta pokušavaju dokazat, kako su oni ratnici svjetla ili koji k?! Neću nikoga imenovati,prepoznat će se sami 😜
Klasično ispoljavanje frustracija,ali totalno pogrešna adresa, rekao bih.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 16:54 (error_666).
Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

De sam majnajte i kupujte BTC ako zelite, nemate se sta pravdat ionako rehashaju jedne te iste vec sto puta probavljene i debunkane fraze i ne zanima ih drugacije. Kasnije nek place ko hoce i ja cu plakat ako se s*ebem, to je moja stvar i nadam se da je svatko svjestan toga.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...

 Koju temu? Izgleda da sam nešta propustio. :)

 Nisi puno, vjeruj mi. 

Inače tema se zove nešto tipa "BTC i vruće jezero", ali lijen sam sad tražiti, trebala bi biti u top 50 postova.

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

De sam majnajte i kupujte BTC ako zelite, nemate se sta pravdat ionako rehashaju jedne te iste vec sto puta probavljene i debunkane fraze i ne zanima ih drugacije. Kasnije nek place ko hoce i ja cu plakat ako se s*ebem, to je moja stvar i nadam se da je svatko svjestan toga.

Ma ni ne pravdam se nikome , kupio za svoje pare , a ne za njihove .Ako čučnem , čučnuo sam sebi jbt.  samo se možemo složiti da se ne slažemo  sa njima i ajd zdra`o . 

samo nerviraju opasno ovi dvostruki aršini i licemjerje kod pojedinaca 

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Danas nakon sigurno 3 miseca ocisti rig,izvadio kartice ispuvao sve ..gornja karta mi pala na 55-56 MHs..sad je sve tip top!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Danas nakon sigurno 3 miseca ocisti rig,izvadio kartice ispuvao sve ..gornja karta mi pala na 55-56 MHs..sad je sve tip top!

 Ja evo vec dvije sedmice sve planiram da krenem u ponovno mijenjanje paste na svojim karticama i sve mi nesto mrsko, a trebao bih.

 

Kad smo kod toga, koju pastu koristite, ja sam do sada bio na MX4, ima li sta da je ono bas bolje ili se drzatio provjerenog ??
Nisam nikada koristio Kryonaut, isplati li se uzimati nju jer nemam vise MX4 pa ionako moram uzimati novu pastu ??

 

 

 

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Posto su grafe stare par mjeseci mislim da mi nema potrebe mijenjst pastu a i nezz kakvu politiku MSI ima prilikom skidanja hladnjaka!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kod mene su dvije, gornja rtx 3060 je stara koji mjesec, a donja starija gtx 1070 mi još uvijek ima super temperature, iako nije otvarana nikad u ove dvije i pol godine koliko je imam. I po ovoj vrućini 57 58 C max, dok rtx 3060 ode i do 70 ovih dana, jbg vruće je :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...
Kod mene su dvije, gornja rtx 3060 je stara koji mjesec, a donja starija gtx 1070 mi još uvijek ima super temperature, iako nije otvarana nikad u ove dvije i pol godine koliko je imam. I po ovoj vrućini 57 58 C max, dok rtx 3060 ode i do 70 ovih dana, jbg vruće je :)

RTX 3060 se jako grije, meni je to trenutno najvruća kartica uredno je na 65-70 stupnjeva i to u klimatiziranoj prostoriji, dok RTX 3060Ti drži 50-55 stupnjeva u istim uvjetima. GTXice kako koja, ove sa jednim ventom su onako oko 60-65 stupnjeva dok su sa dva skroz dobre i drže se oko 50-55 stupnjeva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 17:22 (mzopg).
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Svašta... 3×3060 i niti jedna preko 55

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
miki_the_pirat kaže...

Svašta... 3×3060 i niti jedna preko 55

 Koji model?

MH/s? W?

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kod mene je takvo stanje. 

Prva Msi 2 venta

Druga giga vision 3 venta.

 

Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dalja46 kaže...

Kod mene je takvo stanje. 

Prva Msi 2 venta

Druga giga vision 3 venta.

 

Kod mene su Gainward Ghost i nisam prezadovoljan. Grije se i bučna je jer treba zavrtiti ventilatore na 75-80%.

 

MH/s smo tu negdje oko 48 je kod mene, može i do 49, ali ne volim držati na gornjoj granici.

Potrošnja 119W

Ventilatori na 75-80%

Temp 65-70 stupnjeva

Prostorija trenutno 24 stupnja

Phoenix Miner

 

Što ti vrtiš za majnanje?

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

T-rex je tu na dvije 3060, win10, minerstat.

Drugi rig 4x 3070, 1660s, 4x rx580 hiveos, Teamredminer i T-rex u jednom flightsheetu.

Ukupno 500mhs.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dalja46 kaže...

T-rex je tu na dvije 3060, win10, minerstat.

Drugi rig 4x 3070, 1660s, 4x rx580 hiveos, Teamredminer i T-rex u jednom flightsheetu.

Ukupno 500mhs.

 Imam i jedan rig sa 6x 1660s. Kakva ti je kod njih situacija na T-rexu?

Kod mene svaka vrti oko 30-31MH/s, troši 80-81W, vent na 60-65%, temp 50 do 65 stupnjeva (ovisno je li model sa jednim ventom ili dva).

Isto Phoenix Miner.

2 godine
online
Rudarenje - može li biti isplativo

Može li itko od vas minera napisati koliko zaradi mjesečnoi  uz to da napiše s koliko grafičkih i tako to...

 

Ako vidim da se isplati krenuo bih i ja. 

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo, a imaš veliki stomak !
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Msi ventus 2 venta, samsung mem, 32.24mhs, 65w.

Temp oko 55 na 60%

Koliko ih imaš u rigu? Meni je baš fora ta kartica

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Zaporožac kaže...

Može li itko od vas minera napisati koliko zaradi mjesečnoi  uz to da napiše s koliko grafičkih i tako to...

 

Ako vidim da se isplati krenuo bih i ja. 

 

 

Meni je teško odrediti koliko se zaradi mjesečno jer uglavnom čuvam izmajnano, ali majnam oko 1ETH mjesečno, imam oko 1000MH/s.

Dogurao do 22 kartice, mislim da ću tu stati, ovo mi je više bilo iz zabave i radoznalosti.

Potrošnja struje oko 2.5kW/h, to bi u grubo bilo oko 1500kn mjesečno, meni je teoretski besplatno jer imam baterije, solare i male vjetrenjače koje to sve odrade, naravno tu je i bila solidna investicija u cijelu tu opremu. Eto da ne mislite da je majnanje isključivo zagađivanje planeta.

Znači izmajnam oko 1ETH mjesečno, prema trenutnim cijenama to je nešto ispod 2000$, a bilo je i 4000$ ne tako davno, valjda će opet. 

 

Istovremeno mi ta oprema vrti i drugu kriptovalutu (Chia), tu imam nešto preko 120TB diskova i očekujem isto oko 1 chije mjesečno, prema trenutnoj cijeni to je oko 250$, tu očekujem da bi cijena mogla i preko 700$ ako projekt zaživi kako treba i dođe do IPO ponude.

 

dalja46 kaže...

Msi ventus 2 venta, samsung mem, 32.24mhs, 65w.

Temp oko 55 na 60%

Koliko ih imaš u rigu? Meni je baš fora ta kartica

Dosta bolje nego kod mene, baš bi mogao zavrtiti T-rex da vidim je li do njega.

Imam ih 6 u rigu, oko 185MH/s, nisu sve iste imam modele sa jednim ventom INNO3D (2x) i ASUS Phoenix (2x), a imam i ASUS twin dual (2x) s tom sam najzadovoljniji.

Imao sam napajanje 850W Gold pa su mi te kartice bile idealne, troše nešto ispod 500W.

15 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Lijepo :)

Možeš samo napisati koliko te izašla ta snaga solara i vjetrenjaca?
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Može biti, ali mislim da dosta pravi razliku i kakvo hlađenje ima, kućište i airflow generalno.
Kod mene je toliko jer imam dvije u 'sendviču' pa se gornja rtx 3060 ne može ohladiti kako treba. Dok je prvih par dana bila sama u kućištu nije prešla 55C uz 57% venta. Sad jbg imam dvije i 3060 ide do 72C uz 83% venta. Mogu je spustit na 70 ali moram zavrtit ventove na preko 90 što mi se iskreno ne da radit. Proći će i ovo :)

 

EDIT : Trebao bi i ja probat T-rex , navodno preko fiksnog gpu clocka se može spustiti potrošnja bez udara na hashrate . trenutno koristim GMiner na rtx , (70% power, -502 +1250 )48.6 , 49.2 MH/s kad je monitor u standby , a za 1070 koristim excavator (27 MH/s power 77% , +200 +0  , imam oko 27 MHs.  mene je zapala neka čudna 1070 , uopće nemam koristi od oc-a memorije , čak štaviše , bolji je hashrate na 0 nego na bilo kojoj vrijednosti kad se memorija oc-a :D 

Obje su Asus strix sa tri venta , 3060 ima samsung , a 1070 hynix-a 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 19:23 (error_666).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dojitza kaže...
Lijepo :)

Možeš samo napisati koliko te izašla ta snaga solara i vjetrenjaca?

Imam oko 10kW + 10kWh li ion baterije. Baterije ću poduplati na 20kWh. To nije samo za majnere, to je ispalo čisto usput nego za cijelo imanje.

Trošak ne znam točno, morao bi proći papire, ali mislim da sam negdje na oko 15.000$, a biti će na kraju i do 20.000$, znači u idealnim uvjetima majnanje to otplati u 10 mjeseci. 

Može se proći i jeftinije ako se naručuje direktno sa alibabe ne brendirane komponente ja sam išao na poznatije marke, jedino su vjetrenjače Kinezi, to mi je više za igranje.

 

error_666 kaže...

Može biti, ali mislim da dosta pravi razliku i kakvo hlađenje ima, kućište i airflow generalno.
Kod mene je toliko jer imam dvije u 'sendviču' pa se gornja rtx 3060 ne može ohladiti kako treba. Dok je prvih par dana bila sama u kućištu nije prešla 55C uz 57% venta. Sad jbg imam dvije i 3060 ide do 72C uz 83% venta. Mogu je spustit na 70 ali moram zavrtit ventove na preko 90 što mi se iskreno ne da radit. Proći će i ovo :)

 

EDIT : Trebao bi i ja probat T-rex , navodno preko fiksnog gpu clocka se može spustiti potrošnja bez udara na hashrate . trenutno koristim GMiner na rtx , (70% power, -502 +1250 )48.6 , 49.2 MH/s kad je monitor u standby , a za 1070 koristim excavator (27 MH/s power 77% , +200 +0  , imam oko 27 MHs.  mene je zapala neka čudna 1070 , uopće nemam koristi od oc-a memorije , čak štaviše , bolji je hashrate na 0 nego na bilo kojoj vrijednosti kad se memorija oc-a :D 

Obje su Asus strix sa tri venta , 3060 ima samsung , a 1070 hynix-a 

 

 Kod mene je isto 3060 stisnuta uz 3060Ti pa sigurno i to utječe. Nisam ih nažalost probao same, a sada više nemam volje opet vaditi kartice. Dosta sam se namučio dok sam pokrenuo jednu i drugu zajedno, pojedinačno nema frke, ali zajedno nikako, na kraju sam već mislio odustati i uspijem ih pokrenuti.

 

Imam i ja dvije 1660s sa Hynix memorijom, kod te memorije moraš ići kontra, smanjiš sve u minus.

Meni je:

core clock -502

memory clock -502

power limit 65%

daje stabilna 32MH/s

15 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Aha, ma zanima me usporedba s običnim priključkom. Iz mojih saznanja vlastite elektrane se ne isplate ako je dostupan priključak.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dojitza kaže...
Aha, ma zanima me usporedba s običnim priključkom. Iz mojih saznanja vlastite elektrane se ne isplate ako je dostupan priključak.

Treba oko 5-7 godina da se isplati investicija, dalje imaš besplatnu struju. Jamstvo na opremu je i po 30 godina. Svakako se isplati na duže staze.

 

Recimo da trošiš 20kW dnevno, to je oko 600kW mjesečno odnosno oko 600kn grube računice.

Tu bi ti trebalo biti sasvim dovoljno 5kW + hibridni pretvarač + baterije do 10kWh i to sa montažom i svim dođe oko 40-45 tisuća kn.

Znači struje trošiš godišnje 600kn x 12mj. = 7200kn pa se ova investicija isplati kroz 5-7 godina.

 

Možeš ići i na slabiju opciju 3kW, pa kad ti je nekakav veći peak onda te prebaci na struju iz mreže, što je u načelu rijetko. U tom slučaju ti je trošak oko 30 tisuća kn, pa se cijela investicija isplati i kroz 4 godine.

 

Po meni uvijek treba dodati godinu više, za svaki slučaj, ali se svejedno isplati.

 

Nisam stručnjak pa je svakako dobro provjeriti ove brojke s onim tko je tu stručniji od mene, ovo je više ovako što sam naučio gledajući i čitajući.

 

Ako uhvatiš nekakve poticaje onda je cijela investicija i još povoljnija mislim da se čak do 80% se može financirati iz EU fondova.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 20:52 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Kod mene kad tako postavim pada hash na 19 MHs , mora gpu u + kako god :)

Ne znam , moze bit i da je do minera , na excavatoru mora tako 

15 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Moj zadnji račun (prije par godina) je bio da se ne isplati ako je dostupan priključak.

Zanimljiva mi je ta matematika jer po tom se svakome isplati uložiti u to neovisno o rudarenju.
2 godine
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

Meni je teško odrediti koliko se zaradi mjesečno jer uglavnom čuvam izmajnano, ali majnam oko 1ETH mjesečno, imam oko 1000MH/s.

Dogurao do 22 kartice, mislim da ću tu stati, ovo mi je više bilo iz zabave i radoznalosti.

Potrošnja struje oko 2.5kW/h, to bi u grubo bilo oko 1500kn mjesečno, meni je teoretski besplatno jer imam baterije, solare i male vjetrenjače koje to sve odrade, naravno tu je i bila solidna investicija u cijelu tu opremu. Eto da ne mislite da je majnanje isključivo zagađivanje planeta.

Znači izmajnam oko 1ETH mjesečno, prema trenutnim cijenama to je nešto ispod 2000$, a bilo je i 4000$ ne tako davno, valjda će opet. 

 

Istovremeno mi ta oprema vrti i drugu kriptovalutu (Chia), tu imam nešto preko 120TB diskova i očekujem isto oko 1 chije mjesečno, prema trenutnoj cijeni to je oko 250$, tu očekujem da bi cijena mogla i preko 700$ ako projekt zaživi kako treba i dođe do IPO ponude.

 

 Hvala i svaka čast na uloženom, mada nisi rekao kad sve zbrojiš i oduzmeš koliko od svih tih čuda imaš čisto Eura mjesečno... ??

 

Mene zanima koliko bi jedan obični majner poput npr. budućeg "mene", s dvije RX 580 8 Gb mogao zaraditi mjesečno majnajući 24/7, uzmimo na primjer trenutno najisplativiji coin.

Samo čist račun.. profit

 

hvala !

 

Dakle, struja elektra, niže--više tarife i tako to..

 

Vidim, neke cure i omladinci  majnaju i na mobitelima ?

Koji je to klinac ?! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 17:31 (Zaporožac).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Zaporožac kaže...
mzopg kaže...

Meni je teško odrediti koliko se zaradi mjesečno jer uglavnom čuvam izmajnano, ali majnam oko 1ETH mjesečno, imam oko 1000MH/s.

Dogurao do 22 kartice, mislim da ću tu stati, ovo mi je više bilo iz zabave i radoznalosti.

Potrošnja struje oko 2.5kW/h, to bi u grubo bilo oko 1500kn mjesečno, meni je teoretski besplatno jer imam baterije, solare i male vjetrenjače koje to sve odrade, naravno tu je i bila solidna investicija u cijelu tu opremu. Eto da ne mislite da je majnanje isključivo zagađivanje planeta.

Znači izmajnam oko 1ETH mjesečno, prema trenutnim cijenama to je nešto ispod 2000$, a bilo je i 4000$ ne tako davno, valjda će opet. 

 

Istovremeno mi ta oprema vrti i drugu kriptovalutu (Chia), tu imam nešto preko 120TB diskova i očekujem isto oko 1 chije mjesečno, prema trenutnoj cijeni to je oko 250$, tu očekujem da bi cijena mogla i preko 700$ ako projekt zaživi kako treba i dođe do IPO ponude.

 

 Hvala i svaka čast na uloženom, mada nisi rekao kad sve zbrojiš i oduzmeš koliko od svih tih čuda imaš čisto Eura mjesečno... ??

 

Mene zanima koliko bi jedan obični majner poput npr. budućeg "mene", s dvije RX 580 8 Gb mogao zaraditi mjesečno majnajući 24/7, uzmimo na primjer trenutno najisplativiji coin.

Samo čist račun.. profit

 

hvala !

 

Dakle, struja elektra, niže--više tarife i tako to..

 

Vidim, neke cure i omladinci  majnaju i na mobitelima ?

Koji je to klinac ?! 

 To ti niko nemože reći. Coini idu gore dolje. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Zaporožac kaže...  
Mene zanima koliko bi jedan obični majner poput npr. budućeg "mene", s dvije RX 580 8 Gb mogao zaraditi mjesečno majnajući 24/7, uzmimo na primjer trenutno najisplativiji coin. Samo čist račun.. profit. hvala 

 https://2cryptocalc.com/gpu/now/

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice