Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.206
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Zaporožac kaže...

 

Plaaaaćaj porez.. da i nama bude dobro.
Dok god ne plaćaš porez na profit u ilegali si.

 S čime si prevezao rigove ?

 

Nećeš dugo..

Pobrisat će ti sve postove, i sve postove sljedećeg i sljedećeg profila pa ćeš patiti dok ti kartice pate na vrućini..

Ne preskači terapiju;

 https://core.ac.uk/download/pdf/11699864.pdf

 Preporučio sam moderatoru da mu mass pruna postove što je i učinio, a to bolesnika najviše boli.

On je u stanju otvoriti 134567 mail računa i profila ali, ako nema njegovih upisa na koje on poslije masturbira, ruši mu se ego i više neće pisati, jer sad kad je ignoriran pada u depru.

 Možda otvori još račun ili dva i to je to..

prodavat će ih i jer su sve pred crkavanjem ...

sigurno to izrudareno smeće neću kupiti.

 

-----------------------------------------------------------------------

Ovako se kolega Zaporožac razgovara/vrijeđa sa minerima, i ima obraza doć na temu i pitat kako da dodje do love sa karticama. . Vidi ovo boldano, zamisli ti kolko je lik pun mržnje prema ekipi koja majna i dodje pa pita e, kako da zaradim, odjednom su majneri čist fajn ekipa. Svaka majka bi te za zeta odma.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 18:53 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...
Zaporožac kaže...  
Mene zanima koliko bi jedan obični majner poput npr. budućeg "mene", s dvije RX 580 8 Gb mogao zaraditi mjesečno majnajući 24/7, uzmimo na primjer trenutno najisplativiji coin. Samo čist račun.. profit. hvala 

 https://2cryptocalc.com/gpu/now/

 Opet, ovo što on pita je nemoguće za reći.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...

Zaporožac kaže...

 

Plaaaaćaj porez.. da i nama bude dobro.
Dok god ne plaćaš porez na profit u ilegali si.

 S čime si prevezao rigove ?

 

Nećeš dugo..

Pobrisat će ti sve postove, i sve postove sljedećeg i sljedećeg profila pa ćeš patiti dok ti kartice pate na vrućini..

Ne preskači terapiju;

 https://core.ac.uk/download/pdf/11699864.pdf

 Preporučio sam moderatoru da mu mass pruna postove što je i učinio, a to bolesnika najviše boli.

On je u stanju otvoriti 134567 mail računa i profila ali, ako nema njegovih upisa na koje on poslije masturbira, ruši mu se ego i više neće pisati, jer sad kad je ignoriran pada u depru.

 Možda otvori još račun ili dva i to je to..

prodavat će ih i jer su sve pred crkavanjem ...

sigurno to izrudareno smeće neću kupiti.

 

-----------------------------------------------------------------------

Ovako se kolega Zaporožac razgovara/vrijeđa sa minerima, i ima obraza doć na temu i pitat kako da dodje do love sa karticama. . Vidi ovo boldano, zamisli ti kolko je lik pun mržnje prema ekipi koja majna i dodje pa pita e, kako da zaradim, odjednom su majneri čist fajn ekipa. Svaka majka bi te za zeta odma.

 

 

 

 Eto,Amerikanci bi rekli ''hipocrisy at it's finest''.

Tamo je pljuvao,vrijeđao i omalovažavao majning,a sad bi i on odjedanput ''printao novčanice ilegalno u podrumu''.

Točno razmišljam da li da ovo gore stavim na tu temu,samo da vide kakav obraz ima i koliko je dvoličan.

Ali neka ne zaboravi što je korisnik ''Veliki Brat'' rekao za majnere ''moraš biti retardirano đubre da s baviš majningom'',pa nije valjda ''retardirano đubre'' zar ne?

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jel mora na svakoj temi biti sranja?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Zaporožac kaže...

 

Mene zanima koliko bi jedan obični majner poput npr. budućeg "mene", s dvije RX 580 8 Gb mogao zaraditi mjesečno majnajući 24/7, uzmimo na primjer trenutno najisplativiji coin.

Samo čist račun.. profit

 

hvala !

 

Dakle, struja elektra, niže--više tarife i tako to..

 

Vidim, neke cure i omladinci  majnaju i na mobitelima ?

Koji je to klinac ?! 

 Pa sve ti piše, ako se računa bez uloženog u opremu čistog imam oko 2000$ mjesečno, s obzirom da čuvam u kriptovaluti za sada nema poreza, ako poželim prebaciti u FIAT valutu platiti ću na to 10% poreza na kapitalnu dobit + prirez.

 

Ti bi sa dvije RX 580 trebao imati oko 65MH/s, pa ako majnaš ETH to bi bilo oko 0,06ETH mjesečno, a prema trenutnim cijenama to je oko 115$, trošak struje u grubo 170W/h x 24h x 30 dana = 122.4 kW x 1kn (ovisi koje tarife imaš, ali tu je negdje) = 122kn

Čista zarada oko 600kn mjesečno.

 

 

Cryogenic kaže...

Ovako se kolega Zaporožac razgovara/vrijeđa sa minerima, i ima obraza doć na temu i pitat kako da dodje do love sa karticama. . Vidi ovo boldano, zamisli ti kolko je lik pun mržnje prema ekipi koja majna i dodje pa pita e, kako da zaradim, odjednom su majneri čist fajn ekipa. Svaka majka bi te za zeta odma.

  brzo miris $$$$ čovjeku poremeti moralni kompas. 

Samo pozitiva, zar ne kažu stara Isusova učenja tko tebe kamenom... uostalom negativna energija siše život pa zato budimo vedri i veseli. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 13:19 (mzopg).
2 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
 Pa sve ti piše, ako se računa bez uloženog u opremu čistog imam oko 2000$ mjesečno, s obzirom da čuvam u kriptovaluti za sada nema poreza, ako poželim prebaciti u FIAT valutu platiti ću na to 10% poreza na kapitalnu dobit + prirez.

 

Ti bi sa dvije RX 580 trebao imati oko 65MH/s, pa ako majnaš ETH to bi bilo oko 0,06ETH mjesečno, a prema trenutnim cijenama to je oko 115$, trošak struje u grubo 170W/h x 24h x 30 dana = 122.4 kW x 1kn (ovisi koje tarife imaš, ali tu je negdje) = 122kn

Čista zarada oko 600kn mjesečno.

 

 Hvala, pa to nije "loše",  krećem (idem danas kod frenda po kartice) 

@Hoggy Tko hoce neka se cijepi, tko nece ne mora al 30.06 mjere prestaju pa vi birajte (biser).
2 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...

 

Ovako se kolega Zaporožac razgovara/vrijeđa sa minerima, i ima obraza doć na temu i pitat kako da dodje do love sa karticama. . Vidi ovo boldano, zamisli ti kolko je lik pun mržnje prema ekipi koja majna i dodje pa pita e, kako da zaradim, odjednom su majneri čist fajn ekipa. Svaka majka bi te za zeta odma.

 

 

 To se je odnosilo na TEBE, jer si vjerojatno tih dana došao s viška piva na Bug, te si sve ljude izvrijeđao...

@Hoggy Tko hoce neka se cijepi, tko nece ne mora al 30.06 mjere prestaju pa vi birajte (biser).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Zaporožac kaže...
Cryogenic kaže...

 

Ovako se kolega Zaporožac razgovara/vrijeđa sa minerima, i ima obraza doć na temu i pitat kako da dodje do love sa karticama. . Vidi ovo boldano, zamisli ti kolko je lik pun mržnje prema ekipi koja majna i dodje pa pita e, kako da zaradim, odjednom su majneri čist fajn ekipa. Svaka majka bi te za zeta odma.

 

 

 To se je odnosilo na TEBE, jer si vjerojatno tih dana došao s viška piva na Bug, te si sve ljude izvrijeđao...

Tebi ni a nitko nije rekao a umješao si se, pročitaj ponovo šta si sve pisao, pun si mržnje i zla, i mrziš susjeda hrvata, licemjeran si, kontradiktoran, guraš nos di ti nije mjesto, kažeš jedno a radiš drugo  i misliš treće,  i pošalji račune da si platio porez na dohodak jer kako i sam kažeš,  onda u ilegali, ako ne pošalješ račune/uplatnice onda si teži licemjer, hvala dovidjenja i prijatno..

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 9:58 (Cryogenic).
2 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

ti si svoje "odvrmorio" ...

@Cryogenic pun si mržnje i zla, i mrziš susjeda hrvata, licemjeran si, kontradiktoran, guraš nos di ti nije mjesto, kažeš jedno a radiš drugo i misliš treće.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Zaporožac kaže...

ti si svoje "odvrmorio" ...

 Kako god stari moj,on je samo ''retardirano đubre'' kako su majnere nazivali jer se bave time.

Anyway,kad si već rekao da ćeš početi rudariti,dobrodošao u svijet Kripto-Komunjara,zagađivača okoliša,printača ilegalnih novčanica u podrumu i naravno retardiranih đubradi,sad si jedan od nas prijatelju :)

 

 

2 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

 Kako god stari moj,on je samo ''retardirano đubre'' kako su majnere nazivali jer se bave time.

Anyway,kad si već rekao da ćeš početi rudariti,dobrodošao u svijet Kripto-Komunjara,zagađivača okoliša,printača ilegalnih novčanica u podrumu i naravno retardiranih đubradi,sad si jedan od nas prijatelju :)

 

 

Pojedinci to misle ozbiljno, a netko se voli zayebavati ...

Hvala na iskrenom prijateljskom dočeku.

 

Moramo jednom napraviti Party u Zagrebu ili gdje god. 

Što misliš, rudare li dečki iz Bug redakcije.. ?

Mislim da oni imaju dooooobru opremu za to.. 

10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

IQ 0, ako ne razumiješ - uništi. Ooga booga

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Zaporožac kaže...
Jurassic Park kaže...

 Kako god stari moj,on je samo ''retardirano đubre'' kako su majnere nazivali jer se bave time.

Anyway,kad si već rekao da ćeš početi rudariti,dobrodošao u svijet Kripto-Komunjara,zagađivača okoliša,printača ilegalnih novčanica u podrumu i naravno retardiranih đubradi,sad si jedan od nas prijatelju :)

 

 

Pojedinci to misle ozbiljno, a netko se voli zayebavati ...

Hvala na iskrenom prijateljskom dočeku.

 

Moramo jednom napraviti Party u Zagrebu ili gdje god. 

Što misliš, rudare li dečki iz Bug redakcije.. ?

Mislim da oni imaju dooooobru opremu za to.. 

 

 

Svi promijene mišljenje tj. zahebavaju se kad vide priliku za $$$.

Inače, koliko god si pokazao kakav si i kako mijenjaš stavove, da dobrodošao ovdje,ako budem tu i vidim da trebaš pomoć i budem znao kako da ti pomognem,napravit ću to unatoč tome što si pljuvao po nama.

Ja jesam zlopamtilo za neke stvari,ali ne za sve,ali isto tako pamtim stvari koje je netko rekao,ali isto tako ga neću mrziti zbog toga ako je ugranicama ''normale'', dovoljno će mi biti što će se ta osoba sjećati kakve stvari je rekla i pljunula na sebe sa svojim stavovima.

Ne znam za dečke iz redakcije,ali na ovoj temi ti manje više svi imaju dooooooooooobru opremu,počevši s omraženim Cryogenicom.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 21:33 (Jurassic Park).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

IQ 0, ako ne razumiješ - uništi. Ooga booga

 To mi je uvijek bilo fascinantno. OK, ovo su mineri, toga ima na bacanje i nije nezamjenjivo, ali bilo je dosta slučajeva da je policija tako uništavala stvari koje su rariteti i nezamjenjive. Kao da je problem organizirati aukciju i napunit budžet, jeftinije je platiti uništenje. Možda je i tu shema kao ono od neki dan kad su navodno zaplijenili 575kg droge, a uništili 505kg. 70kg misteriozno nestalo. Saznat ćemo ako čujemo da šef policije traži gdje će smjestit 200 antminera koji su se zagubili. ;-)

4 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kako provjeriti Ledger prije kupovine da nije hakovan ili hardverski prerađen?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
pmiloica kaže...

Kako provjeriti Ledger prije kupovine da nije hakovan ili hardverski prerađen?

 Rabljeni nikako kupovati jer je izrazito rizično,a ako kupuješ novi pa se bojiš onda bi trebao obratiti pažnju na pečat tj. naljepnicu koja mora izgledati originalno i ne smije biti znakova otvaranja.

16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

I kakvo vam je smanjenje u izmajnamom Etheru nakon ovog London forka ??

 

Meni za sada pokazuje smanjenje negdje oko 20 %

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ovisno što se gleda, manje se majna, veća cijena, plus ergo.
Trenutno je profitabilnost veća nekih 30-40%, ovisno šta se rudari...
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...

I kakvo vam je smanjenje u izmajnamom Etheru nakon ovog London forka ??

 

Meni za sada pokazuje smanjenje negdje oko 20 %

 Kod mene je slično stanje, oko 20% za sada. To je i očekivano, davno sam pisao da će to biti 20-30%, kad je ekipa galamila da će to biti preko 50%.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 19:40 (mzopg).
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Dr. Vicko kaže...

I kakvo vam je smanjenje u izmajnamom Etheru nakon ovog London forka ??

 

Meni za sada pokazuje smanjenje negdje oko 20 %

 Kod mene je slično stanje, oko 20% za sada. To je i očekivano, davno sam pisao da će to biti 20-30%, kad je ekipa galamila da će to biti preko 50%.

 Gledam gass fee trenutno i drzi se na neka 3 do 4 $, pa mislim da ce biti malo jace od 20% kada daj gass fee padne na dollar ili nize. Malo je i ovaj rast cijena pokrenuo kupovanje i prodaju pa imamo i taj mrvicu veci fee, a kada se sve ustabili bit ce to negdje od 25 do 30 % smanjenja u zaradi Ethera.

 

Jeste profitabilnost je veca jer je cijena skocila ali je daleko od profitabilnosti od prije kada je akodjer bio na ovoj cijeni. 

Opet nije lose kako se spominjalo i pricalo. Idealno ako bi ostala ova cijena i da bude samo nova polazna baza za daljnji rast. 

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
mzopg kaže...
Dr. Vicko kaže...

I kakvo vam je smanjenje u izmajnamom Etheru nakon ovog London forka ??

 

Meni za sada pokazuje smanjenje negdje oko 20 %

 Kod mene je slično stanje, oko 20% za sada. To je i očekivano, davno sam pisao da će to biti 20-30%, kad je ekipa galamila da će to biti preko 50%.

 Gledam gass fee trenutno i drzi se na neka 3 do 4 $, pa mislim da ce biti malo jace od 20% kada daj gass fee padne na dollar ili nize. Malo je i ovaj rast cijena pokrenuo kupovanje i prodaju pa imamo i taj mrvicu veci fee, a kada se sve ustabili bit ce to negdje od 25 do 30 % smanjenja u zaradi Ethera.

 

Jeste profitabilnost je veca jer je cijena skocila ali je daleko od profitabilnosti od prije kada je akodjer bio na ovoj cijeni. 

Opet nije lose kako se spominjalo i pricalo. Idealno ako bi ostala ova cijena i da bude samo nova polazna baza za daljnji rast. 

 Ako imas bar 300mhs, to je nakon struje opet oko 4k eura godisnje ako se gleda samo rudarenje bez trade. Ili ako se uzmu sad ove nove TI grafe i krene na ERGO opet nije lose i nakon 10mj je ROI. 

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Sam kaj ti imas predpostavku da ce to tak ostat, kaj nije diffuculty bomb sad schelduan za 12 mjesec?

3 godine
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Je bit ce pocetkom 12. mjeseca ako im je za vjerovati. I zar vise nije bitan gas fee kad se sve burna osim osnovnog blocka od 2 ETH-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Burna se base fee kolko sam ja popratio.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ako je netko krenio u drugom ili trecem mjesecu i ulozio par tisuca eura do 12. mjeseca ce mu se vratit nazad, a ostat ce mu grafe i sve sto je kupio pa je dalje cist profit. Ukoliko je i pogodio sa trejdom koji put, a bilo je dobrih prilika tad je u plusu godisnju placu. Sve dalje od toga je veliki plus.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Kolko ja vidim ti se gore piso da sad pocne...

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Kolko ja vidim ti se gore piso da sad pocne...

 Napisao sam ako se sad uzmu ove TI nove. Ima 100 kombinacija i vecina je dobra samo treba ulozit neke novce. Pitanje tko moze cekat dvije, tri godine za profit.

7 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

wtf koji si ti car.

 

dal se moze slozit kakav mini solarni sistem s aliexpresa da polako udem u to.

 

Ili je lakse uzet mini vjetrenjace, kolko struje daje? 

 

:)

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.8.2021 12:12 (fromilid).
7 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

wtf koji si ti car.

 

dal se moze slozit kakav mini solarni sistem s aliexpresa da polako udem u to.

 

:)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice