Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.414
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ako koga zanima neka pogleda u temu Sh*t coin. Nije o rudarenju, već novi coin, launch večeras! 

 

EDIT: scam

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 9:53 (Sideswipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jel netko. Kopa na binanceu? Etherminepoolu. Uveo isplatu tek. Kod 0.1 eth.
Pa bi ja mjenjo pool.
Savjeti?
Ideje?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ja sam na ethermineu. Koji je problem čekat 14 dana na isplatu ako je ispod?

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...
Jel netko. Kopa na binanceu? Etherminepoolu. Uveo isplatu tek. Kod 0.1 eth.
Pa bi ja mjenjo pool.
Savjeti?
Ideje?

 Sta? Jeu sto promjenili ili? dosad je bilo i jos uvijek stoji da su isplate od 0.05ETH-a jednom sedmicno, a 0.01 jednom u 14 dana. Meni je svakih 10 dana isplata, kikiriki farmam spram misec dva´vise ni negledam, reargiram samo ako dobijem email da mi worker mozda neradi- se srusio. Problem je bas taj kikiriki- difficulty ili sto ja znam, sa dvije 6800 imao sam tocno svakih 6 dana 0.05 ETH-a(prije 2 miseca) onda sam ugradio jednu 6700xt prije misec dana pa sam imao svakih  7 dana 0.05 ETH-a. Sada imam kako vidis nista, treba mi sa skoro 200mhs-a 10 dana za 0.05 ili isplatu. Dok nedodje opetz ekipa u neko kupo-prodajno ludilo, neces ni u jednom drugom poolu farmati vise, eventualno mozda imaju cesce isplate tj treba ti manje ETH-a za isplatu. Ali i u tom segmentu su svi poolovi vise-manje isti, jel ako imas rigove po par ths-a sta snjima? NEmozes isplacivati takve svakih sat vremena pa serveri ce se rusiti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 15:51 (Ivan Majstorovic).
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
AFARON kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma dobro, ja btc koristim kao primjer, a vidiš i sam koliko on utječe na cijelo tržište. Čak i eth za kojeg se činilo da se odvaja i postaje samostalniji, gotovo u dlaku prati kretanje btc.
Dobro je da prodaješ kad procjeniš da je nešto blizu maksimuma, to je dobar način zarade. A i ova kombinacija s dionicama daje neku stabilnost barem dijela ulaganja.
Samo kažem da treba biti oprezan i ne uzimat olako pretpostavku o stalnom rastu i sigurnosti ovakvog divljeg tržišta, pa se zaletit previše. Super je ako je netko uletio davnije, pa je dio koji je onda uložio u međuvremenu već vratio i igra se s ostatkom i kagano povećava s onim što je ionako neka vrst profita.
Ili da investira u kripto manji dio štednje, jer sve u kripto, pogotovo se zaduživat za takvu investiciju, je prerizično bez obzira koliko netko bio optimist

 Gospodin ako ga se moze tako nazvati, Elon Musk je najveci manipulator modernog dezinformacijskog vremena. Doslovno je bolesno koliko njegov jedini tweet nalazi plodno tlo nad tolikom masom. Jednostavno nemogu shvatiti uopce njegov lik(popularnost) zasnovanu na cemu? BTC je procvjetao kao ostatak kad je tesla najavio mogucnost placanja istim, a da nepricam koliko je tweet-ao i dizao doge cak javno na intervjuima. Odjednom njemu se nesvidja POW, a na cem molim vas voze njegovi automobili? Lik je kupio nenormalan broj BTC kad je bio u ovom cjenovnom rangu, digao ga na 60K dolara i na kraju pokusava sada izvlaciti profit na svojem liku i usput izbacivati male ulagace takvim pokretima iz trzista. 

Toplo vas sve molim da podrzimo POW masu i izbacimo ovakvo bezobrazno-glupavo-doslovno smijesno manipuliranje van trzista, link.

Ali naravno to je nemoguce ipak je ovaj crypto svijet smisljen-stvoren- odrzava se bas radi takvih masonskih pristasa.

 

Koji je onda smisao kriptovaluta ako će se temeljiti na PoW? Pa zamisli evo da sve financije pređu na kripto, PoW bi trošio struje kao pola planeta, zamisli taj carbon footprint. PoW je besmislien za napredak civilizacije, nema budućnosti bez PoS-a. Ne mora preko noći ali u nekoj srednjoj budućnosti bi se trebalo preći...

 

 Zbog kriptiranja. Sam POW ima uvijek daleko vecu-jacu racunalnu snagu u mrezi nego li ce ijedan POS koncept imati sa svojim chain-om i side chainovima. Plus MI rudari imamo nagradu sto primamo jel stvaramo jednu ogromnu kriptiranu mrezu. POS je kako je kolega rekao kriminalisticko-kapitalisticko-slobodno zidarski koncept -  sjedni ulozi moje milijune i uzivaj. 

Sigurno da POS ima daleko vecu prednost nad ocuvanjem porirednih resursa nego POW, ali budimo iskreni to je problem VLADAJUCIH u svijetu a ne klimatska katastrofa. Tehnologija je toliko daleko da se ima mogucnost cijele nacije obskrbljivati sa obnovljivom strujom kao vjetar-sunce-voda- visak spremaj u baterije. Evo jedna drzava u EU ima plan(njemacka) da negdje sljedecih 20-30 godina potpuno predje na takvu vrstu opskrbe. Mislim zasto se onda nespomene google nrp, koliko oni trose struje svojim serverskim farmama da mi mozemo biti on-line. Struja je najmanji problem kada bi se ista proizvodila drugim procesima nego sada. 

A i crypto svijet je stvoren o strane takvih za takve situacije manipuliranja jednim assetom u tolike omjere da se stvori jedno novo plodno tlo za pranje novca. Mislim da je takvo sto neizbjezno kada gledam da se coinbase IPO uvukao u najvecu svjetsku online burzu, i jedan kao tipa ELON MUSK iskoristava svoj lik-popularnost da izvuce profit.

Za napredak civilizacije je vec prekasno, jedno 2000-3000 godina prekasno. Tehnoloski napredak civilacije ovisi o njenom sveukupnom stupnju razvijenosti ljudskog uma. Mi ljudi nekoristimo ni desetinu sveukupnog kapaciteta mozga, sto se moze i vidjeti iz doticne situacije u svijetu i ljudske povijesti opcenito, odnosno one koje datira ova civilizacija iako postoje dokazi da smo mnogo stariji i bili ne bas primitivna rasa... evoluirana od majmuna?? A sta su danas ovi majmuni? Ljudi koji su zaostali u evoluciji ili sto? Buduci da smo prihvatili takav koncept nauke svojih potomaka bolje nam je da odemu u POS u svemu. Malo sam skrenuo sa teme pa mi molim VAS oprostite, ali POW da ponovim opet nije toliko opterecenje na resurse ako ga se pametno sredi: nesto u POS a nesto u POW a POW cemo hraniti solarnim suncem, vodom, vjetrom. Poanta je kriptiranje, a moderni racunalni jezik  je bas smisljen radi toga u vrijeme 2 svj rata, pa eto moja poanta je da onda bolje tih 500-700W na satu potrosim u omogucavanju transakcija nego gejmanju, kada sada mogu  sa konzolama imati bas dobar gejmerski osjecaj i pri 200-tinka W potrosnje po satu, ako cemo gledati na majku prirodu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 16:41 (Ivan Majstorovic).
14 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
AFARON kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma dobro, ja btc koristim kao primjer, a vidiš i sam koliko on utječe na cijelo tržište. Čak i eth za kojeg se činilo da se odvaja i postaje samostalniji, gotovo u dlaku prati kretanje btc.
Dobro je da prodaješ kad procjeniš da je nešto blizu maksimuma, to je dobar način zarade. A i ova kombinacija s dionicama daje neku stabilnost barem dijela ulaganja.
Samo kažem da treba biti oprezan i ne uzimat olako pretpostavku o stalnom rastu i sigurnosti ovakvog divljeg tržišta, pa se zaletit previše. Super je ako je netko uletio davnije, pa je dio koji je onda uložio u međuvremenu već vratio i igra se s ostatkom i kagano povećava s onim što je ionako neka vrst profita.
Ili da investira u kripto manji dio štednje, jer sve u kripto, pogotovo se zaduživat za takvu investiciju, je prerizično bez obzira koliko netko bio optimist

 Gospodin ako ga se moze tako nazvati, Elon Musk je najveci manipulator modernog dezinformacijskog vremena. Doslovno je bolesno koliko njegov jedini tweet nalazi plodno tlo nad tolikom masom. Jednostavno nemogu shvatiti uopce njegov lik(popularnost) zasnovanu na cemu? BTC je procvjetao kao ostatak kad je tesla najavio mogucnost placanja istim, a da nepricam koliko je tweet-ao i dizao doge cak javno na intervjuima. Odjednom njemu se nesvidja POW, a na cem molim vas voze njegovi automobili? Lik je kupio nenormalan broj BTC kad je bio u ovom cjenovnom rangu, digao ga na 60K dolara i na kraju pokusava sada izvlaciti profit na svojem liku i usput izbacivati male ulagace takvim pokretima iz trzista. 

Toplo vas sve molim da podrzimo POW masu i izbacimo ovakvo bezobrazno-glupavo-doslovno smijesno manipuliranje van trzista, link.

Ali naravno to je nemoguce ipak je ovaj crypto svijet smisljen-stvoren- odrzava se bas radi takvih masonskih pristasa.

 

Koji je onda smisao kriptovaluta ako će se temeljiti na PoW? Pa zamisli evo da sve financije pređu na kripto, PoW bi trošio struje kao pola planeta, zamisli taj carbon footprint. PoW je besmislien za napredak civilizacije, nema budućnosti bez PoS-a. Ne mora preko noći ali u nekoj srednjoj budućnosti bi se trebalo preći...

 

 Zbog kriptiranja. Sam POW ima uvijek daleko vecu-jacu racunalnu snagu u mrezi nego li ce ijedan POS koncept imati sa svojim chain-om i side chainovima. Plus MI rudari imamo nagradu sto primamo jel stvaramo jednu ogromnu kriptiranu mrezu. POS je kako je kolega rekao kriminalisticko-kapitalisticko-slobodno zidarski koncept -  sjedni ulozi moje milijune i uzivaj. 

Sigurno da POS ima daleko vecu prednost nad ocuvanjem porirednih resursa nego POW, ali budimo iskreni to je problem VLADAJUCIH u svijetu a ne klimatska katastrofa. Tehnologija je toliko daleko da se ima mogucnost cijele nacije obskrbljivati sa obnovljivom strujom kao vjetar-sunce-voda- visak spremaj u baterije. Evo jedna drzava u EU ima plan(njemacka) da negdje sljedecih 20-30 godina potpuno predje na takvu vrstu opskrbe. Mislim zasto se onda nespomene google nrp, koliko oni trose struje svojim serverskim farmama da mi mozemo biti on-line. Struja je najmanji problem kada bi se ista proizvodila drugim procesima nego sada. 

A i crypto svijet je stvoren o strane takvih za takve situacije manipuliranja jednim assetom u tolike omjere da se stvori jedno novo plodno tlo za pranje novca. Mislim da je takvo sto neizbjezno kada gledam da se coinbase IPO uvukao u najvecu svjetsku online burzu, i jedan kao tipa ELON MUSK iskoristava svoj lik-popularnost da izvuce profit.

Za napredak civilizacije je vec prekasno, jedno 2000-3000 godina prekasno. Tehnoloski napredak civilacije ovisi o njenom sveukupnom stupnju razvijenosti ljudskog uma. Mi ljudi nekoristimo ni desetinu sveukupnog kapaciteta mozga, sto se moze i vidjeti iz doticne situacije u svijetu i ljudske povijesti opcenito, odnosno one koje datira ova civilizacija iako postoje dokazi da smo mnogo stariji i bili ne bas primitivna rasa... evoluirana od majmuna?? A sta su danas ovi majmuni? Ljudi koji su zaostali u evoluciji ili sto? Buduci da smo prihvatili takav koncept nauke svojih potomaka bolje nam je da odemu u POS u svemu. Malo sam skrenuo sa teme pa mi molim VAS oprostite, ali POW da ponovim opet nije toliko opterecenje na resurse ako ga se pametno sredi: nesto u POS a nesto u POW a POW cemo hraniti solarnim suncem, vodom, vjetrom. Poanta je kriptiranje, a moderni racunalni jezik  je bas smisljen radi toga u vrijeme 2 svj rata, pa eto moja poanta je da onda bolje tih 500-700W na satu potrosim u omogucavanju transakcija nego gejmanju, kada sada mogu  sa konzolama imati bas dobar gejmerski osjecaj i pri 200-tinka W potrosnje po satu, ako cemo gledati na majku prirodu.

 

Izvini ali poenta PoW-a nije kriptiranje (ono samo po sebi ne bi uzelo niti 1% trenutnih potrebnih resursa za majnanje) nego računanje jednostavnih ali resursno zahtjevnih matematičkih radnji koje nemaju nikakvu drugu svrhu osim da njihovim izračunom dokažeš da si uložio rad sa svojim sredstvima (tj. grafičkom karticom), otud Proof of Work.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 19:29 (AFARON).
14 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
AFARON kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma dobro, ja btc koristim kao primjer, a vidiš i sam koliko on utječe na cijelo tržište. Čak i eth za kojeg se činilo da se odvaja i postaje samostalniji, gotovo u dlaku prati kretanje btc.
Dobro je da prodaješ kad procjeniš da je nešto blizu maksimuma, to je dobar način zarade. A i ova kombinacija s dionicama daje neku stabilnost barem dijela ulaganja.
Samo kažem da treba biti oprezan i ne uzimat olako pretpostavku o stalnom rastu i sigurnosti ovakvog divljeg tržišta, pa se zaletit previše. Super je ako je netko uletio davnije, pa je dio koji je onda uložio u međuvremenu već vratio i igra se s ostatkom i kagano povećava s onim što je ionako neka vrst profita.
Ili da investira u kripto manji dio štednje, jer sve u kripto, pogotovo se zaduživat za takvu investiciju, je prerizično bez obzira koliko netko bio optimist

 Gospodin ako ga se moze tako nazvati, Elon Musk je najveci manipulator modernog dezinformacijskog vremena. Doslovno je bolesno koliko njegov jedini tweet nalazi plodno tlo nad tolikom masom. Jednostavno nemogu shvatiti uopce njegov lik(popularnost) zasnovanu na cemu? BTC je procvjetao kao ostatak kad je tesla najavio mogucnost placanja istim, a da nepricam koliko je tweet-ao i dizao doge cak javno na intervjuima. Odjednom njemu se nesvidja POW, a na cem molim vas voze njegovi automobili? Lik je kupio nenormalan broj BTC kad je bio u ovom cjenovnom rangu, digao ga na 60K dolara i na kraju pokusava sada izvlaciti profit na svojem liku i usput izbacivati male ulagace takvim pokretima iz trzista. 

Toplo vas sve molim da podrzimo POW masu i izbacimo ovakvo bezobrazno-glupavo-doslovno smijesno manipuliranje van trzista, link.

Ali naravno to je nemoguce ipak je ovaj crypto svijet smisljen-stvoren- odrzava se bas radi takvih masonskih pristasa.

 

Koji je onda smisao kriptovaluta ako će se temeljiti na PoW? Pa zamisli evo da sve financije pređu na kripto, PoW bi trošio struje kao pola planeta, zamisli taj carbon footprint. PoW je besmislien za napredak civilizacije, nema budućnosti bez PoS-a. Ne mora preko noći ali u nekoj srednjoj budućnosti bi se trebalo preći...

 

 Zbog kriptiranja. Sam POW ima uvijek daleko vecu-jacu racunalnu snagu u mrezi nego li ce ijedan POS koncept imati sa svojim chain-om i side chainovima. Plus MI rudari imamo nagradu sto primamo jel stvaramo jednu ogromnu kriptiranu mrezu. POS je kako je kolega rekao kriminalisticko-kapitalisticko-slobodno zidarski koncept -  sjedni ulozi moje milijune i uzivaj. 

Sigurno da POS ima daleko vecu prednost nad ocuvanjem porirednih resursa nego POW, ali budimo iskreni to je problem VLADAJUCIH u svijetu a ne klimatska katastrofa. Tehnologija je toliko daleko da se ima mogucnost cijele nacije obskrbljivati sa obnovljivom strujom kao vjetar-sunce-voda- visak spremaj u baterije. Evo jedna drzava u EU ima plan(njemacka) da negdje sljedecih 20-30 godina potpuno predje na takvu vrstu opskrbe. Mislim zasto se onda nespomene google nrp, koliko oni trose struje svojim serverskim farmama da mi mozemo biti on-line. Struja je najmanji problem kada bi se ista proizvodila drugim procesima nego sada. 

A i crypto svijet je stvoren o strane takvih za takve situacije manipuliranja jednim assetom u tolike omjere da se stvori jedno novo plodno tlo za pranje novca. Mislim da je takvo sto neizbjezno kada gledam da se coinbase IPO uvukao u najvecu svjetsku online burzu, i jedan kao tipa ELON MUSK iskoristava svoj lik-popularnost da izvuce profit.

Za napredak civilizacije je vec prekasno, jedno 2000-3000 godina prekasno. Tehnoloski napredak civilacije ovisi o njenom sveukupnom stupnju razvijenosti ljudskog uma. Mi ljudi nekoristimo ni desetinu sveukupnog kapaciteta mozga, sto se moze i vidjeti iz doticne situacije u svijetu i ljudske povijesti opcenito, odnosno one koje datira ova civilizacija iako postoje dokazi da smo mnogo stariji i bili ne bas primitivna rasa... evoluirana od majmuna?? A sta su danas ovi majmuni? Ljudi koji su zaostali u evoluciji ili sto? Buduci da smo prihvatili takav koncept nauke svojih potomaka bolje nam je da odemu u POS u svemu. Malo sam skrenuo sa teme pa mi molim VAS oprostite, ali POW da ponovim opet nije toliko opterecenje na resurse ako ga se pametno sredi: nesto u POS a nesto u POW a POW cemo hraniti solarnim suncem, vodom, vjetrom. Poanta je kriptiranje, a moderni racunalni jezik  je bas smisljen radi toga u vrijeme 2 svj rata, pa eto moja poanta je da onda bolje tih 500-700W na satu potrosim u omogucavanju transakcija nego gejmanju, kada sada mogu  sa konzolama imati bas dobar gejmerski osjecaj i pri 200-tinka W potrosnje po satu, ako cemo gledati na majku prirodu.

 

         Ne slažem se da će kriptovalute (bio to PoW ili PoS) nešto značajno utjecati u smanjenju wealth gap-a. A i to malo što će utjecati će se tek ostvariti kada se ustabili njihova vrijednost. Jer tek tada će se pouzdano moći koristiti kao način štednje i time bi se mogla izbjeći situacija u kojoj nas bankari muzu, ali i dalje će sve to biti para na paru...

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 19:38 (AFARON).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...
Jel netko. Kopa na binanceu? Etherminepoolu. Uveo isplatu tek. Kod 0.1 eth.
Pa bi ja mjenjo pool.
Savjeti?
Ideje?

 Binance pool, 0.5%, moze direct na binance visa card/pay wallet, isplata dnevna. Zasada najisplativiji pool, ali majna se ergo. Puno je isplativiji od ethereuma.

15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ethermine:
Monthly automatic payout on the 28th of each month for all balances above 0.01 ETH (network tx fee paid by the pool).


- Ono što je sada išlo svakih 14 dana (0.01 eth), sada ide na kraju mjeseca. Meni nije problem čekati, ionako holdam sve što izrudarim.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Shamrock kaže...

Ethermine:
Monthly automatic payout on the 28th of each month for all balances above 0.01 ETH (network tx fee paid by the pool).


- Ono što je sada išlo svakih 14 dana (0.01 eth), sada ide na kraju mjeseca. Meni nije problem čekati, ionako holdam sve što izrudarim.

 Jer je bezveze majnati isplativiji coin, dobis vise para pa i kupis vise ethereuma, samo ti čekaj nije bed :)

15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nije mi bed čekati. Nemam vremena ni živaca žonglirati sa raznim kriptovalutama da bi na svojih par sto dolara zaradio desetak dolara više.
Izrudario sam direktno na wallet i sada ću zaboraviti na sve to na 2 godine. Ako eth tada bude 10k, onda super. Ako bude 2k, isto dobro. Mogu holdati i 5 godina ako treba. Rudario sam iz hobija, a ne da okrenem masne pare na tome.

Jesam li dobio svoj eth za 14 ili 28 dana, najmanje mi je bitno.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
6 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

ja malo rudarim na ethermine ... prosjek je bio 5-6$ dnevno, najviše oko 15+$ dnevno, trenutno 3,89$ dnevno ...

 

 

EDIT: evo dan kasnije 3,56$ dnevno ....

 

zašto se toliko smanjuje? Nije toliko pala vrijednost Ethereuma. Porasla težina kopanja?

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 9:31 (Darko1983).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Cryogenic 

 

Ajd mi objasni kako je isplativiji??

I sta dopbijem od toga sto mi svaki dan isplati iskopani eth??

Jer ne kopam uvjek isto? pa mi je svedno jer dobijem svaki dan isplatu etha ili jednom mj?

Stvarno ne kuzim.. 

inace binance m je katastrofa...

R33mba#2892
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

Cryogenic 

 

1.Ajd mi objasni kako je isplativiji??

2.I sta dopbijem od toga sto mi svaki dan isplati iskopani eth??

3.Jer ne kopam uvjek isto? pa mi je svedno jer dobijem svaki dan isplatu etha ili jednom mj?

4.Stvarno ne kuzim.. 

5.inace binance m je katastrofa...

1. Pa ima najmanji pool fee od svih poolova, 0.5%,  nema limit minimalne isplate ethereuma kao ethermine ili 2 miners, na 2miners je eth lockan i nema isplate dok ne izmajnas 0,05 etha, ethermine ce sad uvest limit na 0.1 eth!

2. Pa svaki dan ti je isplata ethereuma koje prebacis sa pool'a na wallet, korisno recimo nekome ko koristi sistem buy low, sell high i nakupi extra ethereuma. A opet mozes i hodlat. Zamisli imas 3 tjedna izmajnanog ethereuma kojeg nemozes izvadit a eth padne sa 3000 eura na 1900 eura, a isplata tek za tjedan dana gdje moze jos potonut.

3. Ne kopas isto na svim pool'ovima. Zbog pool fee'a.

4. Jbg.

5. Binance je top kad se skuzi kako treba.

6. Moze se direkt stavit ethereum/coini na binance visa card/pay wallet i odma mozes trosit, revolut/bankomati itd. Bez potrebe za konvertanjem u usdt, ili u eur ili nesto trece. Binance Visa na Revolut Visa je 1% fee, ali (thx rooswelt), na revolut pa add money i upise se binance visa i skoro da i nema fee, na 30 eura meni pojelo 0.28 eura, sto je stvarno ultra mali fee.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 2:36 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

1. Pa ima najmanji pool fee od svih poolova, 0.5%,  nema limit minimalne isplate ethereuma kao ethermine ili 2 miners, na 2miners je eth lockan i nema isplate dok ne izmajnas 0,05 etha, ethermine ce sad uvest limit na 0.1 eth!

2. Pa svaki dan ti je isplata ethereuma koje prebacis sa pool'a na wallet, korisno recimo nekome ko koristi sistem buy low, sell high i nakupi extra ethereuma. A opet mozes i hodlat. Zamisli imas 3 tjedna izmajnanog ethereuma kojeg nemozes izvadit a eth padne sa 3000 eura na 1900 eura, a isplata tek za tjedan dana gdje moze jos potonut.

3. Ne kopas isto na svim pool'ovima. Zbog pool fee'a.

4. Jbg.

5. Binance je top kad se skuzi kako treba.

6. Moze se direkt stavit ethereum/coini na binance visa card/pay wallet i odma mozes trosit, revolut/bankomati itd. Bez potrebe za konvertanjem u usdt, ili u eur ili nesto trece. Binance Visa na Revolut Visa je 1% fee, ali (thx rooswelt), na revolut pa add money i upise se binance visa i skoro da i nema fee, na 30 eura meni pojelo 0.28 eura, sto je stvarno ultra mali fee.

 

 Možeš li mi molim te objasniti kako majnati ETH na Binance poolu? Koji miner skinuti, neki link, hvala!

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
R3nchi kaže...

Cryogenic 

 

1.Ajd mi objasni kako je isplativiji??

2.I sta dopbijem od toga sto mi svaki dan isplati iskopani eth??

3.Jer ne kopam uvjek isto? pa mi je svedno jer dobijem svaki dan isplatu etha ili jednom mj?

4.Stvarno ne kuzim.. 

5.inace binance m je katastrofa...

1. Pa ima najmanji pool fee od svih poolova, 0.5%,  nema limit minimalne isplate ethereuma kao ethermine ili 2 miners, na 2miners je eth lockan i nema isplate dok ne izmajnas 0,05 etha, ethermine ce sad uvest limit na 0.1 eth!

2. Pa svaki dan ti je isplata ethereuma koje prebacis sa pool'a na wallet, korisno recimo nekome ko koristi sistem buy low, sell high i nakupi extra ethereuma. A opet mozes i hodlat. Zamisli imas 3 tjedna izmajnanog ethereuma kojeg nemozes izvadit a eth padne sa 3000 eura na 1900 eura, a isplata tek za tjedan dana gdje moze jos potonut.

3. Ne kopas isto na svim pool'ovima. Zbog pool fee'a.

4. Jbg.

5. Binance je top kad se skuzi kako treba.

6. Moze se direkt stavit ethereum/coini na binance visa card/pay wallet i odma mozes trosit, revolut/bankomati itd. Bez potrebe za konvertanjem u usdt, ili u eur ili nesto trece. Binance Visa na Revolut Visa je 1% fee, ali (thx rooswelt), na revolut pa add money i upise se binance visa i skoro da i nema fee, na 30 eura meni pojelo 0.28 eura, sto je stvarno ultra mali fee.

 

 

Ne znam kolki mi 0.5% znaci.Inace eth pool je uveo neku foru da ipak moozes rucno vadit tj trazit isplatu kad to hoces..Ide preko ne znam cega.. Moram trazit.  

Ja sam svoje eth samo vadio i mjenjo u kune/eure  i isplacivo si na racun,. Recimo onaj dan kad je bio veliki spajk pa pad imo sam isplatu od 860kn i to palo u 24h na 480kn.. 

Jbgga holdo sam i ceko da opet nesto naraste na kraju si isplatio na 620kn.Jedino sto me coinbase jebbe s tim konverzijama. Uzmi mi cca 3e iz eth u eure..  A sad razmisljam posto je binance na dnevnoj bazi i recimo da ga dnevno vadis

opet nebi imo nista od tog spajka..Ako svaki dan vadim tih reciomo 10ak eura sto sam dobar?? Iovako uvjek cekam barem 90ak eura da se nakupi da to iscupam van.. 

KOd binancea mi je problem previse toga pre natrpano nista ne kuzim..

Ovo s coinbaseom mi super jednostavno.eth pool iskopa , kad je vrijeme prebacimi na coinbase odmah vidim kolicinu etha tj love i to je to.

Ovdje nekih 100 pod sekcija i sekcija.. Glava me zaboli dok skontam di i sta, a i dalje ne kontam.. 

I jos jedno pitanje zasto binance pokazuje zaradu u btc? 

 

Sorry na ovoliko newbie pitanja.

btw ako sam skuzio binance daje sepa transfer bez feeja. E to mi se vec svidja..

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 10:37 (R3nchi).
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

nevezano sad za majnanje i sve oko fee-jeva, kaj tebi ne štima s binance-om? Najbolji exchange na koju god stranu gledaš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

1. Pa ima najmanji pool fee od svih poolova, 0.5%,  nema limit minimalne isplate ethereuma kao ethermine ili 2 miners, na 2miners je eth lockan i nema isplate dok ne izmajnas 0,05 etha, ethermine ce sad uvest limit na 0.1 eth!

2. Pa svaki dan ti je isplata ethereuma koje prebacis sa pool'a na wallet, korisno recimo nekome ko koristi sistem buy low, sell high i nakupi extra ethereuma. A opet mozes i hodlat. Zamisli imas 3 tjedna izmajnanog ethereuma kojeg nemozes izvadit a eth padne sa 3000 eura na 1900 eura, a isplata tek za tjedan dana gdje moze jos potonut.

3. Ne kopas isto na svim pool'ovima. Zbog pool fee'a.

4. Jbg.

5. Binance je top kad se skuzi kako treba.

6. Moze se direkt stavit ethereum/coini na binance visa card/pay wallet i odma mozes trosit, revolut/bankomati itd. Bez potrebe za konvertanjem u usdt, ili u eur ili nesto trece. Binance Visa na Revolut Visa je 1% fee, ali (thx rooswelt), na revolut pa add money i upise se binance visa i skoro da i nema fee, na 30 eura meni pojelo 0.28 eura, sto je stvarno ultra mali fee.

 

 Možeš li mi molim te objasniti kako majnati ETH na Binance poolu? Koji miner skinuti, neki link, hvala!

.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 18:52 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

btw ako sam skuzio binance daje sepa transfer bez feeja. E to mi se vec svidja..

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 18:52 (Cryogenic).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Dali će biti problem što su mi na binance kartici dodali jedno slovo više u prezimenu prilikom plaćanja njihova greška.

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Da ne bi mislili da je samo kripto svijet "lud", ne znam prati li itko "meme" stocks, ali evo AMC u zadnja 24h gotovo +100%.

 

Uzeo sam nešto sitno (nažalost samo sitno jer imam dosta u GME pa mi se nije dalo previše izlagati) prije mjesec dana za oko 10$ po dionici i sada u 30 dana imam gotovo 600% dobiti. Totalno ludilo. 

 

 

 
2 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jucer dobio 3060ti pa evo skoro 24H rudarim snjome. Namjestio sam T-rex miner ali nisam zadovoljan. Imam vec 3.4% invalid shares, sto je razumljivo OC nevalja vjv. Idemo spustati, ugl krenuo sam od + 1440 na memoriji i sada spustio na +1320 i mhs ostaje doslovno isti 60.2. Sad neznam jeli ja nesto tu krivo radim ili? preko noci mi je bio na +1440 i evo vise od 3% invalid share, bas me zanima sada kako ce biti na +1320 buduci da je ostao mhs isti a klok daleko manji.

Moram priznati da AMD kartice su daleko stabilnije i daleko vise mozes kloknuti i memoriju a o jezgri da nepricam. Sa more power tool-om sam 6800 spustio na 105W pri 63 mhs, ova 3060ti vuse 120W ali mjerac na uticnici  kaze kao 110W sto isto nije lose pri 60MHs, ali 3% invalid shares su mi neprihvatljive, nije ovo stale vec bas propao share radi loseg oc-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 10:24 (Ivan Majstorovic).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...

Jucer dobio 3060ti pa evo skoro 24H rudarim snjome. Namjestio sam T-rex miner ali nisam zadovoljan. Imam vec 3.4% invalid shares, sto je razumljivo OC nevalja vjv. Idemo spustati, ugl krenuo sam od + 1440 na memoriji i sada spustio na +1320 i mhs ostaje doslovno isti 60.2. Sad neznam jeli ja nesto tu krivo radim ili? preko noci mi je bio na +1440 i evo vise od 3% invalid share, bas me zanima sada kako ce biti na +1320 buduci da je ostao mhs isti a klok daleko manji.

Moram priznati da AMD kartice su daleko stabilnije i daleko vise mozes kloknuti i memoriju a o jezgri da nepricam. Sa more power tool-om sam 6800 spustio na 105W pri 63 mhs, ova 3060ti vuse 120W ali mjerac na uticnici  kaze kao 110W sto isto nije lose pri 60MHs, ali 3% invalid shares su mi neprihvatljive, nije ovo stale vec bas propao share radi loseg oc-a.

 Probaj NB miner 

 

Ja sam mjenjao svoje amd kartice za nvidie zbog toga što sve više drugih coina se pojavljuje, i velik broj njih ima znatno veći hashrate za nvidia kartice.

ergo, ravencoin, ryo....

 

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...

Jucer dobio 3060ti pa evo skoro 24H rudarim snjome. Namjestio sam T-rex miner ali nisam zadovoljan. Imam vec 3.4% invalid shares, sto je razumljivo OC nevalja vjv. Idemo spustati, ugl krenuo sam od + 1440 na memoriji i sada spustio na +1320 i mhs ostaje doslovno isti 60.2. Sad neznam jeli ja nesto tu krivo radim ili? preko noci mi je bio na +1440 i evo vise od 3% invalid share, bas me zanima sada kako ce biti na +1320 buduci da je ostao mhs isti a klok daleko manji.

Moram priznati da AMD kartice su daleko stabilnije i daleko vise mozes kloknuti i memoriju a o jezgri da nepricam. Sa more power tool-om sam 6800 spustio na 105W pri 63 mhs, ova 3060ti vuse 120W ali mjerac na uticnici  kaze kao 110W sto isto nije lose pri 60MHs, ali 3% invalid shares su mi neprihvatljive, nije ovo stale vec bas propao share radi loseg oc-a.

 Moja nekad dobije R:0.6% postavke su: core - 200, mem +1400, TDP 70%

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Jucer dobio 3060ti pa evo skoro 24H rudarim snjome. Namjestio sam T-rex miner ali nisam zadovoljan. Imam vec 3.4% invalid shares, sto je razumljivo OC nevalja vjv. Idemo spustati, ugl krenuo sam od + 1440 na memoriji i sada spustio na +1320 i mhs ostaje doslovno isti 60.2. Sad neznam jeli ja nesto tu krivo radim ili? preko noci mi je bio na +1440 i evo vise od 3% invalid share, bas me zanima sada kako ce biti na +1320 buduci da je ostao mhs isti a klok daleko manji.

Moram priznati da AMD kartice su daleko stabilnije i daleko vise mozes kloknuti i memoriju a o jezgri da nepricam. Sa more power tool-om sam 6800 spustio na 105W pri 63 mhs, ova 3060ti vuse 120W ali mjerac na uticnici  kaze kao 110W sto isto nije lose pri 60MHs, ali 3% invalid shares su mi neprihvatljive, nije ovo stale vec bas propao share radi loseg oc-a.

 Moja nekad dobije R:0.6% postavke su: core - 200, mem +1400, TDP 70%

 core -502, mem +1300, pl 60%

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Meni je na 3060 mem na 1089

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

Meni je na 3060 mem na 1089

 Pricamo za 3060ti.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

Meni je na 3060 mem na 1089

 Trebalo to vise moc bez problema ja drzim na 1200 normalno, mogu i 1230 al onda se zna crashat svakih 35-40h pa mi je ovak bolje.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...
R3nchi kaže...

Meni je na 3060 mem na 1089

 Trebalo to vise moc bez problema ja drzim na 1200 normalno, mogu i 1230 al onda se zna crashat svakih 35-40h pa mi je ovak bolje.

 -299, +1300, 65%

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice