Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.320
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Evo zapravo sam konvertirao nazad,jbga izgubio sam sada 20 dolara stime ali ajde. Upravo sam vidio ovaj video i par drugih, i mislim da imaju pravo, pitanje je dana kada ce ETH jos jednom eksplodirati. Jbga ljudi smo grijesimo, ionako je transakcija u USDC bez fee-a, samo sam izgubio malo na tecaju. MIslim da cu 800 eura jos sada kupiti, cekao sam da padne na 1400-1500 opet ali neide tim smjerom. Grafa ili ETH, eto glavobolje.

 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...

Evo zapravo sam konvertirao nazad,jbga izgubio sam sada 20 dolara stime ali ajde. Upravo sam vidio ovaj video i par drugih, i mislim da imaju pravo, pitanje je dana kada ce ETH jos jednom eksplodirati. Jbga ljudi smo grijesimo, ionako je transakcija u USDC bez fee-a, samo sam izgubio malo na tecaju. MIslim da cu 800 eura jos sada kupiti, cekao sam da padne na 1400-1500 opet ali neide tim smjerom. Grafa ili ETH, eto glavobolje.

 Ivane kad ti misliš da će Ethereum ponovo dosta pasti i da će ga se ponovo moći kupiti po ''povoljnijoj'' cijeni?

Ja se nekako nadam da će ipak pasti na $1400 do kraja godine,pa da ga onda kupim.

Na kraju krajeva,zar nije i Bitcoin narastao na cca. $14.000 i onda nakon toga pao na nekih 4-5k?

 

 

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Evo zapravo sam konvertirao nazad,jbga izgubio sam sada 20 dolara stime ali ajde. Upravo sam vidio ovaj video i par drugih, i mislim da imaju pravo, pitanje je dana kada ce ETH jos jednom eksplodirati. Jbga ljudi smo grijesimo, ionako je transakcija u USDC bez fee-a, samo sam izgubio malo na tecaju. MIslim da cu 800 eura jos sada kupiti, cekao sam da padne na 1400-1500 opet ali neide tim smjerom. Grafa ili ETH, eto glavobolje.

 Ivane kad ti misliš da će Ethereum ponovo dosta pasti i da će ga se ponovo moći kupiti po ''povoljnijoj'' cijeni?

Ja se nekako nadam da će ipak pasti na $1400 do kraja godine,pa da ga onda kupim.

Na kraju krajeva,zar nije i Bitcoin narastao na cca. $14.000 i onda nakon toga pao na nekih 4-5k?

 

 

 Nema pravila nažalost, ja sam se načitao i načitao i čini se da će eth samo skakat. Šta da ga kupiš po $1400 i padne ti na $900, uhvatit će te panika i sve češ prodat po 900 da izgubiš što manje para, jebiga frende :)

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ekipa, extra zarada, netreba majning netreba ništa osim par poruka svakih sat do dva da se vidi da ste na kanalu Discorda, radi se o NRG (Energy) coinu, dok ste na kanalu dobijate NRG, 1 NRG je 4$, možete dobiti i nagrade i onda više lije po vama tih coina, znači nemorate bit zaljepljeni za ekran, al dovoljno je jedno u sat ili dva napisat primjer @cryogenic hello, what up with you, pisati o glupostima. Ni netrebate čekati odgovore. ALi kome se chata neka chata. Radi se o oko $4 dnevno, puta 30 dana ispadne oko $120 mjesečno, ajd 90-100 ako ćete spavat, odnosno nećete tipkat po noći, ali opet nije malo. Ja sam već stavio da mi automatski piše neke gluposti svakih 16 minuta, auto type/reply software,  valjda bot neće skužit.

 

Radi se o NRG coinu na discord chatu

 

https://discord.gg/qMwuHWpkYa ovo je invite, napominjem da ja apsolutno nemam nikakve benefite od invajta!!!

 

Kad se udje na server ode se u "sobu" #arcade commands i upise se //register, nakon odgovora bota, upisete //accept, dobit cete svoju wallet adresu gdje vam se skupljaju NRG coini, sad im je treća godišnjica i daju više coina.

 

Nakon registriranja i accepta, odete u #energy-arcade gdje je glavni chat i budete pristojni i  lijevaju odnosno ide kiša coina na vaš wallet kako krene lijevanje. Eto, kome se da zajebavat nek se zajebava, ja cu bit dok me bot ne skuzi da imam auto text reply svakih 16 min . Uglavnom dok vas bot registrira da ste na kanalu , dobijat ćete NRG.

 

Za provjeru kolicine svojih coina ode se u sobu #arcade commands i utipka //bal i dobijete iznos kolko imate. Isplata radi ali sam zaboravio kako ide, preko nečega pa u ethereum. To  javim sutra.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 22:59 (Cryogenic).
Moj PC  
2 0 hvala 2
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Evo zapravo sam konvertirao nazad,jbga izgubio sam sada 20 dolara stime ali ajde. Upravo sam vidio ovaj video i par drugih, i mislim da imaju pravo, pitanje je dana kada ce ETH jos jednom eksplodirati. Jbga ljudi smo grijesimo, ionako je transakcija u USDC bez fee-a, samo sam izgubio malo na tecaju. MIslim da cu 800 eura jos sada kupiti, cekao sam da padne na 1400-1500 opet ali neide tim smjerom. Grafa ili ETH, eto glavobolje.

 Ivane kad ti misliš da će Ethereum ponovo dosta pasti i da će ga se ponovo moći kupiti po ''povoljnijoj'' cijeni?

Ja se nekako nadam da će ipak pasti na $1400 do kraja godine,pa da ga onda kupim.

Na kraju krajeva,zar nije i Bitcoin narastao na cca. $14.000 i onda nakon toga pao na nekih 4-5k?

 

 

 Ma to je relativno spekulacijski samo. Tesko da mozes 100% sada reci kako ce i kada pasti. Mislim, pasti ce sigurno, kat-tad ce doci pad trzista i onda sve pada i do 90% altcoini  a BTC i ETH sigurno 70-tak. Ovi kao profici sa YT mogu sigurno prepoznati to, ovaj doticni je vec 2 ciklusa na YT i odnio je dobru zaradu pa vjerujem da zna sto prica. Svi su oni govorili da ce od jeseni krenuti pad i da se vec sada treba razmisljati o exit strategiji da budete u profitu. Ali zbog sveopceg stanja u svijetu, virusa, putovanja ce biti isto minimalna, ulaganja isto tako, nebi me cudilo da sada dolazimo u neki produzeni balon koji ce se protegnuti do proljeca 2022... 99%. ETH vidis da lupa svaki dan novi high, VISA je tu u chainu najavila transakcije, uskoro ce ih i realizirati(jesen mislim). Po svemu sudeci sada je totalno realno ocekivati ETH do Bozica jedno 5-10K dolara. Kao sto je ovaj rekao, ako to valentinova skine 2500 dolara onda je neizbjezno to i idemo svi na party.

Realno za ETH se ocekivalo da  bude 1000% tokom ciklusa, poceo je negdje prije 6-8 mj ciklus, skocio je dosad 500%. Znaci to je sada taman to da do Bozica ode jos 400-500% sto bi bilo 10K dolara. Boze ajde malo mi daj srece.

 

Vidis sto je lik u video rekao: preporucio sam kupovati ga kada je bio 600,pa 800, pa 1400 pa i sada kada je ispod 2050 dolara. Znaci to mi govori samo ako on ulozi par stotina tisuca dolara sada onda je "safe" i da ja ulozim sada 800 umjesto kartice i ostanem rudariti dalje. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 23:16 (Ivan Majstorovic).
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...

Ekipa, extra zarada, netreba majning netreba ništa osim par poruka svakih sat do dva da se vidi da ste na kanalu Discorda, radi se o NRG (Energy) coinu, dok ste na kanalu dobijate NRG, 1 NRG je 4$, možete dobiti i nagrade i onda više lije po vama tih coina, znači nemorate bit zaljepljeni za ekran, al dovoljno je jedno u sat ili dva napisat primjer @cryogenic hello, what up with you, pisati o glupostima. Ni netrebate čekati odgovore. ALi kome se chata neka chata. Radi se o oko $4 dnevno, puta 30 dana ispadne oko $120 mjesečno, ajd 90-100 ako ćete spavat, odnosno nećete tipkat po noći, ali opet nije malo. Ja sam već stavio da mi automatski piše neke gluposti svakih 16 minuta, auto type/reply software,  valjda bot neće skužit.

 

Radi se o NRG coinu na discord chatu

 

https://discord.gg/qMwuHWpkYa ovo je invite, napominjem da ja apsolutno nemam nikakve benefite od invajta!!!

 

Kad se udje na server ode se u "sobu" #arcade commands i upise se //register, nakon odgovora bota, upisete //accept, dobit cete svoju wallet adresu gdje vam se skupljaju NRG coini, sad im je treća godišnjica i daju više coina.

 

Nakon registriranja i accepta, odete u #energy-arcade gdje je glavni chat i budete pristojni i  lijevaju odnosno ide kiša coina na vaš wallet kako krene lijevanje. Eto, kome se da zajebavat nek se zajebava, ja cu bit dok me bot ne skuzi da imam auto text reply svakih 16 min . Uglavnom dok vas bot registrira da ste na kanalu , dobijat ćete NRG.

 

Za provjeru kolicine svojih coina ode se u sobu #arcade commands i utipka //bal i dobijete iznos kolko imate. Isplata radi ali sam zaboravio kako ide, preko nečega pa u ethereum. To  javim sutra.

 

 

 

Jesi ti 100% siguran da to nije fake?

Nekako zvuči predobro da bi bilo istinito.

Zvuči mi ko' neka navlakuša i pokušaj da ti čope podatke.

Koliko si ti dugo na tome i imaš li iskustva da to stvarno radi?

Jesu ti isplatili išta ili si tek počeo i koje podatke trebaš dati za wallet/uplatu?

I koliko taj ''event'' dugo traje?

Meni bi to bilo i više nego odlično ako je 100% ''legit'',ali sad kad rudarim ne bi volio riskirati da mi netko hakira ili ukrade podatke.

I što točno pišeš,mislim da li moraš pisati nekome ili pišeš nasumične stvari ili nešto o crypto svijetu?

Ja sam tak tak ostao bez posla prije par mjeseci zbog korone pa sam zato i krenuo s rudarenjem kao ''sidejob'' dok ne nađem posao iako sad kad sam vidio kako dobro idu s rudarenjem namjeravam rudariti dok god ide,tako da bi mi ovo stvarno dobrodošlo.

Na kraju krajeva pošto trenutno nemam pravi posao ovo mi dobro dođe da zaradim koju kunu dok sam doma,samo kažem možeš li mi potvrditi da je sve savršeno pouzdano i da nije neka vrsta navlakuše?

 

 

 

 

Ivan Majstorovic kaže...
Jurassic Park kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Evo zapravo sam konvertirao nazad,jbga izgubio sam sada 20 dolara stime ali ajde. Upravo sam vidio ovaj video i par drugih, i mislim da imaju pravo, pitanje je dana kada ce ETH jos jednom eksplodirati. Jbga ljudi smo grijesimo, ionako je transakcija u USDC bez fee-a, samo sam izgubio malo na tecaju. MIslim da cu 800 eura jos sada kupiti, cekao sam da padne na 1400-1500 opet ali neide tim smjerom. Grafa ili ETH, eto glavobolje.

 Ivane kad ti misliš da će Ethereum ponovo dosta pasti i da će ga se ponovo moći kupiti po ''povoljnijoj'' cijeni?

Ja se nekako nadam da će ipak pasti na $1400 do kraja godine,pa da ga onda kupim.

Na kraju krajeva,zar nije i Bitcoin narastao na cca. $14.000 i onda nakon toga pao na nekih 4-5k?

 

 

 Ma to je relativno spekulacijski samo. Tesko da mozes 100% sada reci kako ce i kada pasti. Mislim, pasti ce sigurno, kat-tad ce doci pad trzista i onda sve pada i do 90% altcoini  a BTC i ETH sigurno 70-tak. Ovi kao profici sa YT mogu sigurno prepoznati to, ovaj doticni je vec 2 ciklusa na YT i odnio je dobru zaradu pa vjerujem da zna sto prica. Svi su oni govorili da ce od jeseni krenuti pad i da se vec sada treba razmisljati o exit strategiji da budete u profitu. Ali zbog sveopceg stanja u svijetu, virusa, putovanja ce biti isto minimalna, ulaganja isto tako, nebi me cudilo da sada dolazimo u neki produzeni balon koji ce se protegnuti do proljeca 2022... 99%. ETH vidis da lupa svaki dan novi high, VISA je tu u chainu najavila transakcije, uskoro ce ih i realizirati(jesen mislim). Po svemu sudeci sada je totalno realno ocekivati ETH do Bozica jedno 5-10K dolara. Kao sto je ovaj rekao, ako to valentinova skine 2500 dolara onda je neizbjezno to i idemo svi na party.

Realno za ETH se ocekivalo da  bude 1000% tokom ciklusa, poceo je negdje prije 6-8 mj ciklus, skocio je dosad 500%. Znaci to je sada taman to da do Bozica ode jos 400-500% sto bi bilo 10K dolara. Boze ajde malo mi daj srece.

 

Vidis sto je lik u video rekao: preporucio sam kupovati ga kada je bio 600,pa 800, pa 1400 pa i sada kada je ispod 2050 dolara. Znaci to mi govori samo ako on ulozi par stotina tisuca dolara sada onda je "safe" i da ja ulozim sada 800 umjesto kartice i ostanem rudariti dalje. 

 

 Mislim da bi bilo pametno da uložiš tih 800€ u ETH i nastaviš rudariti.

Mislim da će ti se dugoročno više isplatiti ako kupiš ETH sad (naravno ako će nastaviti rasti) nego da rudariš s jednom grafičkom više.

Iako zaista sumnjam da će ETH skočiti na više od 3500$ do kraja godine.Nekako mi je 10k preprepre optimistično.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 0:19 (Jurassic Park).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

Jesi ti 100% siguran da to nije fake?

Nekako zvuči predobro da bi bilo istinito.

Zvuči mi ko' neka navlakuša i pokušaj da ti čope podatke.

Koliko si ti dugo na tome i imaš li iskustva da to stvarno radi?

Jesu ti isplatili išta ili si tek počeo i koje podatke trebaš dati za wallet/uplatu?

I koliko taj ''event'' dugo traje?

Meni bi to bilo i više nego odlično ako je 100% ''legit'',ali sad kad rudarim ne bi volio riskirati da mi netko hakira ili ukrade podatke.

I što točno pišeš,mislim da li moraš pisati nekome ili pišeš nasumične stvari ili nešto o crypto svijetu?

Ja sam tak tak ostao bez posla prije par mjeseci zbog korone pa sam zato i krenuo s rudarenjem kao ''sidejob'' dok ne nađem posao iako sad kad sam vidio kako dobro idu s rudarenjem namjeravam rudariti dok god ide,tako da bi mi ovo stvarno dobrodošlo.

Na kraju krajeva pošto trenutno nemam pravi posao ovo mi dobro dođe da zaradim koju kunu dok sam doma,samo kažem možeš li mi potvrditi da je sve savršeno pouzdano i da nije neka vrsta navlakuše?

 

Kakav mrtvi fejk, preporucio mi lik sa 37 grafa iz Kanade, njemu je zajebancija i napravio je jos nrg node na tome, gdje si vidio odnosno pročitao da ti oni pokušavaju "čopati" podatke? Baš bi ti ja preporučio i bio tolki šupak da ti preporučim phishing Discord server. Pričamo o Discord chat programu. Znači običan chat program, a server je Energy. A i šta oni tebi mogu ukrast, imaš svoj wallet, svoj phrase svog walleta, adresu walleta daš kome hočeš,  a word phrase nikome i amen.  Ja sam počeo danas i stvar radi, pročitaj opet sve ispočetka šta sam napisao ali ovaj put sa razumijevanjem, apsolutno te nitko ne traži nikakve podatke i još dobiješ svoju wallet adresu gdje ti ide nrg coin, znači ljudi DAJU svoj coin, šta me briga zašto i kako,  uostalom i da bilo tko traži tvoj eth wallet, šta itko može sa tvojom adresom osim uplatiti ti ethereum. Evo moja adresa ethereum waletta je "0x38d54f39a292b7046868A2dAA77389107360dc9A" . Slobodno upiši na pola dana na rtx3080 moju eth adresu u t-rex ili na čemu već jesi da si zaradim kakve novce za čevape :). Mineri imaju i po 3-4 eth walleta po mining rigu radi manjih transakcijskih troškova i prebacuju si sa jednog na drugi, ali opet za bilo kakve prebacivanje ethereuma moraš upisati svoj wallet. Već je netko ovdje rekao da neda adresu svog wallet od nekog coina, mislim strašno. Kad naručujes nešto iz kine sad će nas biti strah upisati dostavnu adresu da nam dodje paket, ista stvar.

 

Što se tiče chata zašto ne uđeš u server, vidiš šta se piše , svidja ti se ili ne, izađeš i amen, priča se o bilo čemu očeš, jesi ikad bio na starom Mircu ili icq, ili msn messenger, ili neki grupni chat. Bitno da te bot detektira da si na kanalu ništa drugo. Bitno da ti lijevaju nrg coini. Kasnije prebaciš u ethereum ali to jos javim kako. Nisam mogao sve popamtit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 1:32 (Cryogenic).
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Cortex $0.70, $4.15 isplativije od ehtereuma, sutra cortex na $1 do $2, well, back to mining cortex.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
Jurassic Park kaže...

Jesi ti 100% siguran da to nije fake?

Nekako zvuči predobro da bi bilo istinito.

Zvuči mi ko' neka navlakuša i pokušaj da ti čope podatke.

Koliko si ti dugo na tome i imaš li iskustva da to stvarno radi?

Jesu ti isplatili išta ili si tek počeo i koje podatke trebaš dati za wallet/uplatu?

I koliko taj ''event'' dugo traje?

Meni bi to bilo i više nego odlično ako je 100% ''legit'',ali sad kad rudarim ne bi volio riskirati da mi netko hakira ili ukrade podatke.

I što točno pišeš,mislim da li moraš pisati nekome ili pišeš nasumične stvari ili nešto o crypto svijetu?

Ja sam tak tak ostao bez posla prije par mjeseci zbog korone pa sam zato i krenuo s rudarenjem kao ''sidejob'' dok ne nađem posao iako sad kad sam vidio kako dobro idu s rudarenjem namjeravam rudariti dok god ide,tako da bi mi ovo stvarno dobrodošlo.

Na kraju krajeva pošto trenutno nemam pravi posao ovo mi dobro dođe da zaradim koju kunu dok sam doma,samo kažem možeš li mi potvrditi da je sve savršeno pouzdano i da nije neka vrsta navlakuše?

 

Kakav mrtvi fejk, preporucio mi lik sa 37 grafa iz Kanade, njemu je zajebancija i napravio je jos nrg node na tome, gdje si vidio odnosno pročitao da ti oni pokušavaju "čopati" podatke? Baš bi ti ja preporučio i bio tolki šupak da ti preporučim phishing Discord server. Pričamo o Discord chat programu. Znači običan chat program, a server je Energy. A i šta oni tebi mogu ukrast, imaš svoj wallet, svoj phrase svog walleta, adresu walleta daš kome hočeš,  a word phrase nikome i amen.  Ja sam počeo danas i stvar radi, pročitaj opet sve ispočetka šta sam napisao ali ovaj put sa razumijevanjem, apsolutno te nitko ne traži nikakve podatke i još dobiješ svoju wallet adresu gdje ti ide nrg coin, znači ljudi DAJU svoj coin, šta me briga zašto i kako,  uostalom i da bilo tko traži tvoj eth wallet, šta itko može sa tvojom adresom osim uplatiti ti ethereum. Evo moja adresa ethereum waletta je "0x38d54f39a292b7046868A2dAA77389107360dc9A" . Slobodno upiši na pola dana na rtx3080 moju eth adresu u t-rex ili na čemu već jesi da si zaradim kakve novce za čevape :). Mineri imaju i po 3-4 eth walleta po mining rigu radi manjih transakcijskih troškova i prebacuju si sa jednog na drugi, ali opet za bilo kakve prebacivanje ethereuma moraš upisati svoj wallet. Već je netko ovdje rekao da neda adresu svog wallet od nekog coina, mislim strašno. Kad naručujes nešto iz kine sad će nas biti strah upisati dostavnu adresu da nam dodje paket, ista stvar.

 

Što se tiče chata zašto ne uđeš u server, vidiš šta se piše , svidja ti se ili ne, izađeš i amen, priča se o bilo čemu očeš, jesi ikad bio na starom Mircu ili icq, ili msn messenger, ili neki grupni chat. Bitno da te bot detektira da si na kanalu ništa drugo. Bitno da ti lijevaju nrg coini. Kasnije prebaciš u ethereum ali to jos javim kako. Nisam mogao sve popamtit.

 Nisam vidi direktno za njih da bi mi probali ukrasti podatke,nego sam na Bitcoin Forumu na sticky temi o ''sigurnosti i hakerskim napadima'' pročitao da postoje stranice koje su donekle slične tome pa sam zato jako oprezan.

Na toj temi imaju svi sofisticirani načini hakiranja/pishinga i sl. na koji bi ljudi mogli nasjesti i ta tema me učinila poprilično paranoičnim.

I naravno da znam da mi ne bi preporučio pishing server ili slično,nisam to ni rekao,nego sam pitao koliko si dugo na tome i koliko imaš iskustva da možeš potvrditi da je sve ''sigurno''.

Kad sam rekao da mi ukradu podatke mislio sam da mi mogu doći do informacija od Coinbasea (kreditne kartice i Paypala) preko wallet adrese,ali nisam bio siguran da li je to moguće ili ne,ali vidim da si već čuo nekoga da je to rekao.Vidim da se očito može dati adresu walleta,što sam i prije pročitao na internetu,ali opet kažem nisam bio siguran jer sam praktički postao paranoičan nakon one teme o napadima i hakiranju.

Opet kažem,nemoj misliti da sumnjam u tebe,nego sam oprezan po pitanju takvih stranica jer ljudi varaju na sve načine,ali opet znam da ti nisi zadužen tu stranicu nego da si je samo dobronamjerno preporučio.

Ako te zanima mogu tebi (i ostalima naravno) poslati link od te teme gdje su te opasnosti,a tema se skoro svakodnevno updatea i ljudi prijavljuju nove načine za hakiranje i sl.

Ja sam mislio da nisam naivan i da znam koristiti odgovorno i sigurno  internet jer nikad ne bi pao na ''jeftine'' zamke,ali kad sam pročitao što sve postoji naježio sam se.

 

Na chat sam probao ući preko tvog invite linka,ali mi javlja da je invalid i piše da je zbog više mogućih razloga,a najveća vjerojatnost je da je ''expired'',bar tako piše.

Znam otprilike kakav je grupni chat i koristio sam daaaavno  MSN Messenger,ali to je bilo s frendovima koje sam znao otprije,ali pretpostavljam da je na istu foru i da je razgovor o različitim stvarima.

Cryogenic kaže..

Cortex $0.70, $4.15 isplativije od ehtereuma, sutra cortex na $1 do $2, well, back to mining cortex.

To je čudno.

Ja sam gledao onu stranicu Whattomine i tamo mi uvijek piše da je Ethereum najiplativiji i mislim si OK.

I onda se sjetim da si mi prekjučer rekao da gledam Whattomine i 2Crypto Calc.

Sad odlučim pogledati 2 Crypto Calc i hebote stvarno je Cortex isplativiji od Ethereuma,doduše malo je pao ($0.64 u vrijeme dok ovo pišem),ali je svejedno najsplativiji,iako u isto vrijeme imam otvorenu stranicu Whattomine i Cortexa nema na vidiku uopće.Na Whattomine mi piše da je Ethereum i dalje najisplativiji,a da je Flux nakon njega.

 

Jedino što vjerojatno igra ulogu je to što na Whattomine koristim link koji si mi dao i ispunio s mojim podacima (potrošnja struje,hashrate,gpu i sl.).

Na 2 Crypto Calc sam samo imao opciju da stavim koju grafičku koristim pa sam stavio RTX 3080 bez podataka poput potrošnje struje i sl. pa je zato rezultat drugačiji.

 

Na kraju krajeva da ne objašnjavam pola dana evo linkovi da vidiš razliku ako te zanima:

Whattomine s postavkama koje si mi ti popunio

 

2cryptocalc RTX 3080

 

Sad odoh spavati i sretno svima s majnajem,nadam se da me kolega Razor neće razapeti što sam ponovo dosadan .

 

 

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jako je dobro bit oprezan, ali je jako dobro informirati se o opasnostima, trebaš vidjeti telegram aplikaciju, tipa grupa pancakeswap, uniswap, cortex channel, ljudi koji su unutra se predstavljaju da su helpdesk i ako ti nesto ne stima tipa sa prijenosom coina kazu ti da trebas nadograditi wallet da bi stvar profunkcionirala, i daju ti link di upises svoj word phrase od walleta, a njima se konvertira word phrase u qr code koji se njima posalje jer pise activate wallet to solve problem. E to je žešći phishing, stave logo cortexa, raznoraznih walleta na telegramu di stvarno izgelda kao da su helpdesk. Meni čim se netko javi na priv na telegramu odma ga pitam kolko novaca ti treba, i lik napravi leave, delete chat i promijeni svoj logo i ime i krene dalje u daljnje pecanje :). 

 

Tako da samo se opusti, i ako te ikad igdje kontaktira privatno netko nepoznat , tipa telegram ili discord ( na discordu mene nikad nije nitko kontaktirao priv) ili bilo gdje, samo klikni na delete i amen i nedaj svoj word phrase walleta i miran si, osobnu tako i tako nedaš nikome jebaga lebac.

 

NRG je siguran, kako sam i objasnio, nebi lik sa 37 kartica bio na Discordu i čekao da mu padne free NRG gdje je još i napravio master node za NRG, kolko bi njega trebalo bit strah, lik radi 314 cortexa dnevno sa 1 rigom.

 

Što se whattomine tiče, tamo trenutno nije cortex, cortex je samo na 2cryptocalc.com, i on ima direct wallet za majnat samo na binance, neznam za conbase. 2cryptocalc ima izracun bruto zarade, znači nije oduzeta struja, na whattomine je oduzeta struja i cista zarada ako pod kW/h imaš upisano $0,13, ali obrišeš 0,13 i staviš 0 i sitisnes calculate onda ti je i na whattomine bruto izračun zarade na ethu. Kao što si i rekao za potrošnju struje.

 

Cortex kad padne ispod 0,45-48 onda nije isplativ, sad je 0,60 ja ga majnam dok ne rokne na 0,48, i prodam cortex i ubodem eth. Valjda će past opet na 0,27 onda ću ga baš kupit za jedno 50 eura. Mada sumnjam ali opet tko zna.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Cryogenic Kada sam pokusao rudariti Cortex pratio sam upute od ovog lika: 

 

Napravio sam wallet na Binance i provjerio zaradu na Hero.miners i ispada mi 3.69$ po danu sa 3.5G/s. Kada rudarim Ether sada imam po danu 9.65$. Ne vidim kako je Cortex isplativiji? Htio sam kao i ti malo izrudariti i kupiti Ethereum dok ne poraste. 

 

Pitam te jer si napisao ovo:

 

Cortex $0.70, $4.15 isplativije od ehtereuma, sutra cortex na $1 do $2, well, back to mining cortex.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 11:02 (Sideswipe).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

 Pozdrav svima, imam ovako padobransko pitanje s obzirom da se ne kužim u majnanje.
Koliko je isplativo općenito i kakve su razlike u rudarenju npr. bitcoina i etha?
Znam da ovisi o više faktora, ali može li se bar ugrubo izračunati profitabilnost u smislu uložiš x kn, dnevna zarada je x kn. 
Odnosno može li konstantno majnati istu cifru pod pretpostavkom da je cijena kripta ista?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ljudi isprike za discord i nrg, lik koji mi je javio da ima 1 nrg dnevno odnosno 4$ dnevno mislio sam da svi imaju, ali on ima mster node i on ima 1 nrg dnevno, ja sam sad testirao i u 24 sata se dobije oko 0.30 nrg, što je 70% manje od $4, znači oko $1.2 do $1.5 dnevno, isprike i zaboravimo cijelu priču. Htio sam najbolje ispalo drek, pardon. Mada sam ja postavio 2 racuna na dva kompa sa autoreply i stvar funkcionira, ništa ne radim a nrg ide.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 13:46 (Cryogenic).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Cryogenic Kada sam pokusao rudariti Cortex pratio sam upute od ovog lika: 

 

Napravio sam wallet na Binance i provjerio zaradu na Hero.miners i ispada mi 3.69$ po danu sa 3.5G/s. Kada rudarim Ether sada imam po danu 9.65$. Ne vidim kako je Cortex isplativiji? Htio sam kao i ti malo izrudariti i kupiti Ethereum dok ne poraste. 

 

Pitam te jer si napisao ovo:

 

Cortex $0.70, $4.15 isplativije od ehtereuma, sutra cortex na $1 do $2, well, back to mining cortex.

 

 

Nemoguće da imaš toliku razliku sa istim rigom, nešto si krivo upisao, možda nisi uračunau hashrejtove od ostalih grafičkih, ili ti miner ne prepoznaje koju grafu, odi na 2cryptocalc.com i tamo pod hash upisi pod cuckocortex hash i po eth hash i stisni calculate, mora bit slicno, dolar do dva plus minus. Koje grafičke imaš? Evo mojih rezultata u attachu. Više Cortex nije isplativiji. Pala mu je cijena sa 0,69 na 0,50 i skocio nesto eth. U 6-12 sati se stvari mijenjaju jbga. Od 2018 nikad nije bio $0,70 kao jučer, ali čim skoči na 0,59 opet je isplativ za majnat. Opet se isplati majnat dok je veca razlika ali treba pazit kad eth opet postane isplativiji odnosno padne cortexu cijena, zato postoje price alerti koji dodju na mail. Ja vučem informacije sa telegrama što se cijena tiče, službeni cortex channel samo ne odgovarajte nikom na priv. ali kako je več rečeno milion puta ništa nije sigurno, al opet može skočit a i past. i 2miners pool daje više cortexa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 14:33 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Freakz0r kaže...

 Pozdrav svima, imam ovako padobransko pitanje s obzirom da se ne kužim u majnanje.
Koliko je isplativo općenito i kakve su razlike u rudarenju npr. bitcoina i etha?
Znam da ovisi o više faktora, ali može li se bar ugrubo izračunati profitabilnost u smislu uložiš x kn, dnevna zarada je x kn. 
Odnosno može li konstantno majnati istu cifru pod pretpostavkom da je cijena kripta ista?

 Uložiš 20 000 kn vrati ti se ulog za cca 10-12 mjeseci, ista stvar i sa ostalim iznosima, kolko god  da ulozis što su skuplje grafe ulog se vrati za 10-12 mjeseci, bitna stvar je kupit jeftine grafe sa oglasnika  (jeftinije nemaju garanciju pa je riskantno, 1080, 1080ti, rx 580 itd, povrat uloga cca 6-8 mjeseci) a skuplje, od 3060ti , 3070, 3080, je teško nać jeftine, ali imaju garanciju pa je i povrat uloga oko 10-12 mjeseci. Na ulog od 18000 kn kupis 2x 3070 i imaš zaradu oko1700 kn mjesečno po današnjoj cijeni ethereuma (čiste love, struja uračunata), što ispadne cca 10.5 mjeseci povrata uloga, a opet ovisno i o cijeni ethereuma. I još plus troškovi kvalitetnog napajanja i ostalih komponenti.

 

 

Evo po jednoj pojedinoj grafi kolko bi zaradjivao dnevno. Netto. Struja uračunata.

 

https://whattomine.com/gpus?cost=0.13&button=

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 14:16 (Cryogenic).
3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Evo ljudi malo sam istrazivao i racunao i bome se sokirao. Ugl sada ETH na mojoj 6800 po danu zaradi 4.5 dolara sa cijenom od 2100 dolara. Prije misec dana recimo, bilo je oko 7 eura sa cijenom od 1600-1800 dolara. Znaci otprilike 50% manji unosi ili 50% je teze, ili 50% majku im nabijem pa ovo nije normalno.

Da ga jebs, 3 dana sam vec na 0.01 ETH, znaci vjeruj te mi kad vam kazem 50%, pa jos jedno 50% za eip 1559 i da vidis kako grafe cijene padaju ka kruske

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 14:25 (Ivan Majstorovic).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...

Evo ljudi malo sam istrazivao i racunao i bome se sokirao. Ugl sada ETH na mojoj 6800 po danu zaradi 4.5 dolara sa cijenom od 2100 dolara. Prije misec dana recimo, bilo je oko 7 eura sa cijenom od 1600-1800 dolara. Znaci otprilike 50% manji unosi ili 50% je teze, ili 50% majku im nabijem pa ovo nije normalno.

Da ga jebs, 3 dana sam vec na 0.01 ETH, znaci vjeruj te mi kad vam kazem 50%, pa jos jedno 50% za eip 1559 i da vidis kako grafe cijene padaju ka kruske

 Što se tiče težine istina, mada ja još nisam primjetio neku veću razliku, ali da će grafe dolje bome neće, bit će sa strane ostalih coina za majnat, možda spuste grafe oni koji se ne razumiju, al ajd ti njima objasni da eth više nije isplativ za majnat i da je težina skočila onima koji ne majnaju i ravnaju se cijenama po njuškalu

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Evo ljudi malo sam istrazivao i racunao i bome se sokirao. Ugl sada ETH na mojoj 6800 po danu zaradi 4.5 dolara sa cijenom od 2100 dolara. Prije misec dana recimo, bilo je oko 7 eura sa cijenom od 1600-1800 dolara. Znaci otprilike 50% manji unosi ili 50% je teze, ili 50% majku im nabijem pa ovo nije normalno.

Da ga jebs, 3 dana sam vec na 0.01 ETH, znaci vjeruj te mi kad vam kazem 50%, pa jos jedno 50% za eip 1559 i da vidis kako grafe cijene padaju ka kruske

 Što se tiče težine istina, mada ja još nisam primjetio neku veću razliku, ali da će grafe dolje bome neće, bit će sa strane ostalih coina za majnat, možda spuste grafe oni koji se ne razumiju, al ajd ti njima objasni da eth više nije isplativ za majnat i da je težina skočila onima koji ne majnaju i ravnaju se cijenama po njuškalu

 Imas pravo, ali mene ovo sada toliko ide na zivac da je za nepovjerovati. Onako kroz 2-3 noci digo se difficulty za doslovno 50%. ALi na wattomine-u mi je jos ETH najisplativiji za moje 6800 vidim.

Ugl mislio sam jedno 6700xt za 800 keka uzeti, ali mislim da je bolje da boostam si ETH stime. Planiram 4-5-6 grafickih u jednom serverskom kucistu, ali radije bi sve 6800 onda pa da bude 64 mh/s-a svaka a ne ovako razbacano nevolim to. 

Ugl decki, neznam jel pratite, ali ovaj misec se predstavlja 3080ti i 3070ti koliko znam?!

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 14:44 (Ivan Majstorovic).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Cryogenic rade obe, provjereno. Te vrijednosti dobijam sa 2080ti/3060 12GB combom.

 

https://i.postimg.cc/4dFPy17M/Hashrate.jpg

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 14:52 (Sideswipe).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
Jurassic Park kaže...

Ljudi samo bi vas zamolio za jedno kratko objašnjenje

 

 I kako je kolega rekao, izlaz slike iz onboard grafe za veci hashrate, neznam zašt mi neda pisat po bijelom polju.

 Ovo su dosta losi rezultati. Ja sa 3060ti imam 62,9mhs, 59c i 119w. 

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...

Evo ljudi malo sam istrazivao i racunao i bome se sokirao. Ugl sada ETH na mojoj 6800 po danu zaradi 4.5 dolara sa cijenom od 2100 dolara. Prije misec dana recimo, bilo je oko 7 eura sa cijenom od 1600-1800 dolara. Znaci otprilike 50% manji unosi ili 50% je teze, ili 50% majku im nabijem pa ovo nije normalno.

Da ga jebs, 3 dana sam vec na 0.01 ETH, znaci vjeruj te mi kad vam kazem 50%, pa jos jedno 50% za eip 1559 i da vidis kako grafe cijene padaju ka kruske

 To mogu potvrditi.Meni je kad sam počeo rudariti 22.2. grafička vadila od 0.00460-0.00520 ETH dnevno,i svaki put bi nakon točno 10 dana skupio 0.05 ETH koju bi prebacio na Coinbase.Naravno tad je cijena Ethereuma bila oko 1500-1800 dolara.

Sad mi u zadnjih 2 tjedna dosta sporije ide.

Dnevno izrudarim svega cca. 0.00360 ETH-a,i također mi treba skoro 3 dana da dođem do 0.01 ETH-a.

Doduše kako je cijena Ethereuma skočila na 2100 dolara zarada mi dođe na isto iako manje izrudarim,ali što mi to vrijedi kad ga planiram čuvati i ne isplaćujem odmah...

Ja se pouzdam u ovo što Cryogenic kaže,da će uvijek biti drugih coinova za rudarenje.

 

 

EDIT:da ponovo ne pišem dupli post samo ću napraviti edit za kolegu JohhnyBlaze.

Ako si citirao mene i rezultate za moju grafičku,onda si možda mislio da su temperature koje sam naveo od same grafičke,ali sam mislio na temperature memorije odnosno memory junction.

To je GDDR6X pa je zato puno vruća od obične GDDR6,a što se potrošnje tiče ona je također podosta povećana na RTX 3080,iako sam zadivljen koliko dobre rezultate imate ti i drugi kolega s RTX 3060 Ti što se rudarnja tiče.

Zaista odličan omjer potrošnje,temperature i hashratea,a i cijena je naravno puno niža od jačih modela.

 

Meni je i dalje najveći problem to što mi je temperatura memorije na RTX 3080 dosta visoka iako je GDDR6X,jer su mi ventilatori na 90%,a power limit sam smanjio na 68% i temperatura ide do 90c.

Naravno,tek sam počeo raditi na underclockanju pa još eksperimentiram da nađem najbolje postavke.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 15:12 (Jurassic Park).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Cryogenic rade obe, provjereno. Te vrijednosti dobijam sa 2080ti/3060 12GB combom.

 

https://i.postimg.cc/4dFPy17M/Hashrate.jpg

 

Pa kako,..

 

https://2cryptocalc.com/gpu/now/2080ti/1/3060/1

 

$1,36 razlika u korist ethereuma.

 

Pusti herominers, 2miners rulez i za eth i za cortex. A kolko G/s piše u Gmineru kad majnaš Cortex, 3060 ima oko 3g/s, 2080ti bi trebala imat isto tu negdje, znači oko 6-8 G/s sve skupa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 15:14 (Cryogenic).
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

Doduše kako je cijena Ethereuma skočila na 2100 dolara zarada mi dođe na isto iako manje izrudarim,ali što mi to vrijedi kad ga planiram čuvati i ne isplaćujem odmah...

Ja se pouzdam u ovo što Cryogenic kaže,da će uvijek biti drugih coinova za rudarenje.

 Pa to je problem, jer ga svi planiramo cuvati. Mislim da ETH nije jos dosao do svoje cijene ove godine i zato svi nabijaju do 10k, ali kako si i ti rekao mislim da je realnije oko 3.5-5K do kraja godine. 

Uglavnom rudari po pravilu rudare ono sto je najprofitabilnije, kada ETH to nebude vise, a svejedno ima potencijala za veci boom od drugih novcica, onda isto neznam sto raditi.

Meni je skupio sa 24/7 rudarenjem u 5-6 dana uvijek 0.05ETH, a buduci da je isplata svakih 7 dana, pri isplati sam dobio uvijek 0.06 otprilike. Sada mi da skupim uopce 0.05 ETH za tjednu isplatu trebam ne vise 5-6 dana vec 9. Znaci stvarno skoro 50%

15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Da i ja osjetim da pada isplativost. Ne bih rekao da je 50%, ali recimo da sad sa 8x5700xt dobijam jednako koliko sam dobivao s 5x5700xt prije nepunih mjesec dana.

 

Što se tiče isplativosti, mislim da je ovaj cortex samo proba. Veliki mineri gledaju što i kako nakon šestog mjeseca.

Skočit će ovo, a i imam osječaj da će Raven biti puno bolji nego se očekuje.

 

Razmišljam čak staviti po par tisuća kn, na par ovih valuta kojima se predviđa bum. Raven, cortex, monero.

Čisto ako stvarno skoči 10x kako se očekuje, možda nebi bilo loše imati koju pinkicu tamo.

 

Btw za vas koji rudarite na hoveos-u, koji pool koristite?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Cryogenic pa i jesam na 2miners danas provjerio. Sad cu pustit pola sata neka udara. 

 

EDIT:evo roka preko 6.1 pise na samom prozoru minera. Stvar je bila jer sam koristio lolminer. lol. Prelazim na 2miners sa ovih gkapitalistickih ethermine.org cim mi daju isplatu.  

 

I da, 2080ti ima skoro 4, 3060 2.15g/s

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 17:18 (Sideswipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

 

ekipa koja je rudarila ether, jeste prešli na nešto drugo, i na šta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Rudarit ću ga dok ne ubodem bar jedan ili ako baš bude Cortex ili Ravencoin isplativiji. Danas je čak i RVN bio odmah ispod ETH po isplativosti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Rudarit ću ga dok ne ubodem bar jedan ili ako baš bude Cortex ili Ravencoin isplativiji. Danas je čak i RVN bio odmah ispod ETH po isplativosti. 

 Mislim što se više budemo prebližavali 1.6, da će više i više coina dolaziti na razinu ETHa...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
rooswelt1991 kaže...
Sideswipe kaže...

Rudarit ću ga dok ne ubodem bar jedan ili ako baš bude Cortex ili Ravencoin isplativiji. Danas je čak i RVN bio odmah ispod ETH po isplativosti. 

 Mislim što se više budemo prebližavali 1.6, da će više i više coina dolaziti na razinu ETHa...

 Slažem se. Kako onda biti pametan? Ostaviti se ETH, rudariti isplativije i mjenjati na ETH. Ulupam koju kunu u RVN kao do sad i  XRP. Cortex je recimo lako izrudarit a ima dobru cijenu. Dati će se svašta iskemijat. Razmišljam izrudariti jedno 50ak Cortexa i ostaviti ih na Cortex walletu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...

Ekipa, extra zarada, netreba majning netreba ništa osim par poruka svakih sat do dva da se vidi da ste na kanalu Discorda, radi se o NRG (Energy) coinu, dok ste na kanalu dobijate NRG, 1 NRG je 4$, možete dobiti i nagrade i onda više lije po vama tih coina, znači nemorate bit zaljepljeni za ekran, al dovoljno je jedno u sat ili dva napisat primjer @cryogenic hello, what up with you, pisati o glupostima. Ni netrebate čekati odgovore. ALi kome se chata neka chata. Radi se o oko $4 dnevno, puta 30 dana ispadne oko $120 mjesečno, ajd 90-100 ako ćete spavat, odnosno nećete tipkat po noći, ali opet nije malo. Ja sam već stavio da mi automatski piše neke gluposti svakih 16 minuta, auto type/reply software,  valjda bot neće skužit.

 

Radi se o NRG coinu na discord chatu

 

https://discord.gg/qMwuHWpkYa ovo je invite, napominjem da ja apsolutno nemam nikakve benefite od invajta!!!

 

Kad se udje na server ode se u "sobu" #arcade commands i upise se //register, nakon odgovora bota, upisete //accept, dobit cete svoju wallet adresu gdje vam se skupljaju NRG coini, sad im je treća godišnjica i daju više coina.

 

Nakon registriranja i accepta, odete u #energy-arcade gdje je glavni chat i budete pristojni i  lijevaju odnosno ide kiša coina na vaš wallet kako krene lijevanje. Eto, kome se da zajebavat nek se zajebava, ja cu bit dok me bot ne skuzi da imam auto text reply svakih 16 min . Uglavnom dok vas bot registrira da ste na kanalu , dobijat ćete NRG.

 

Za provjeru kolicine svojih coina ode se u sobu #arcade commands i utipka //bal i dobijete iznos kolko imate. Isplata radi ali sam zaboravio kako ide, preko nečega pa u ethereum. To  javim sutra.

 

 

 

link ne radi 🙄😒

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice