Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.351
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
loky4i4 kaže...

po kojoj to racunici planiras izrudariti 10etha xd ja sa rx 480 da ostane ovakva cijena mogu cca 7, a nece ostati ista cijena tako da je pitanje koliko bi izrudario... bolje rudari etc

 Pa kolko ti megahasha drma ta 480 ?Kod mene ide do 28.0 MH/s, al u svakom slučaju nije to sad tolko bitno, 10, 7, 5, ako poraste cijena kako planiraju, opet sam u po meni velikom profitu s obzirom na uloženo, grafičku ionako već imam, pa zašto da ju ne zaposlim dok ionako ne koristim računalo?

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
hrka11 kaže...
ivicask kaže...

Ja počeo rudariti Etherum na svojoj MSI 1070, vrtim samo preko dana jel po noći mi smetaju ventovi.Evo u tjedan imam 0.06ETH, što vrijedi oko nekih 100kn, a kalkulator mi je izračunao da vrtim tipa 0/24 trošak struje je oko 70kn mjesečno.Znači za sad mi se čini too good to be truth, oko 500kn mjesečno profit(sa trenutnom 262$ za 1ETH), i s time da Etherum raste svaki dan, neka predviđanja kažu 1000$ do kraja sljedeće godine.

 

Znači ako uspijem izrudariti nekih 10 etheruma, imam 10 000$ do kraja sljedeće godine?Ako propadne?Izgubio sam tipa manje od 1000kn za struju u godinu i pol, po meni ovo je isplativo i low rizik.

Sta mislis koliko moze graficka izdrzat s rudarenjem?

Kod mene je gtx970,nemam garanciju vise.Neda mi se mirovat pokrenio bi je i ja tako preko dana da vrti ali ako mi cvrkne onda se mogu je...at.

 

ps.samo da navedem jedan momak tu iz grada,poznanik moj rudari 1eth po danu.Zadnje sto sam cuo da je isa po narudzbu u zagreb 16 rx-ica,a prije toga je isto imao ukljuceno 10ak ja mislim,ako nekog tocno zanima mogu saznati koliko ih tocno ima ukljuceno.

 Pa ovisi od grafičke do grafičke, kolko znam 1070 je najefikasnija za rudarenje, malo troši i malo se grije, jedino što je dosta skuplja od RX kartica.Tempratura grafičke mi ne prelazi 72C što nije ništa, na 60-62cC se tek ventovi pale inace je passive modu.

 

A sad kolko može izdržati neznam ti reći, ona u teoriji može tako raditi i 10 godina, s druge strane ljudima krepa grafiča u sred igranja igrice, nova u jamstvu..

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jesi u struju računao i ostale komponente ili samo gpu plus činjenica da ti napajanje ima max 85% efikasnost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
k1klop kaže...

Jesi u struju računao i ostale komponente ili samo gpu plus činjenica da ti napajanje ima max 85% efikasnost.

 Izračunao sam točno iz potrošnje koja piše na UPS-u, prema niskoj i visokoj tarifi na mojem brojilu i cijenama koje imam za KW/h

 

I napajanje mi ima 92% efikasnost do 50% optrećenje (a trenutno je i pod manjim optrećenjem od 50%)

https://seasonic.com/product/x-750/

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 11:25 (ivicask).
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

nemojte se prerano veselit jer koliko sam bio čitao nedavno eth bi trebao preći na POS tako da ga neće biti moguće rudariti putem gpu-a

 

btw u zadnjih mj dana se težina strahovito povećala(prije sam dobivao 1,2ETH mjesečno sad 0,5 ili manje)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

najefikasnija je rx 480, 30.8 kad se flasha bios a potrosnja 85w

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
hrka11 kaže...

Sta mislis koliko moze graficka izdrzat s rudarenjem?

 

 Ovisi samo o tome koliko se bude grijala. Što je radna temperatura viša to će prije krepati. Kako dugo nisam pratio detalje no moglo bi biti da su standardno prenapregnute sa strane same fizike i disipacije toplinske energije pa bi konstantno opterećenje moglo drastično skratiti radni vijek.

No vrlo jednostavno se tome doskoči, otkriješ gdje se točno mjeri temperatura GPU, u njemu, van njega i koliko je mjerenje točno. Kad odprilike znaš širinu greške onda ohladiš GPU na cca 60C do 70C pod punim opterećenjem i bude ti trajala "vječno" u domeni njene ikakve iskoristivosti.

16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Danas za jedan eth dnevno treba gotovo 70 grafickih

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
loky4i4 kaže...

najefikasnija je rx 480, 30.8 kad se flasha bios a potrosnja 85w

 Na koju foru. čitam tu https://bitcointalk.org/index.php?topic=1584617.msg16142899#msg16142899, frajer sa modanim BIOSom iako mu GPU-Z pokaziva ispod 100w, realno na watmetru ispadne 165W, i svi kažu da softver krivo pokaziva.Pretražio sam par postova svi tvrde da troši oko 140w sa tim bios-om, ovisno kolko je dignes.

Jel si baš mjerio na utičnici u zidu potrošnju ili vjerujes softveru?

Meni 1070 sve zajedno sa PC-em vuče 190W iz UPS, sama grafička 130w.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 12:14 (ivicask).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
loky4i4 kaže...

 Di na videu veli da troši samo 85w?Ne kažem da nemože potegnuti preko 30MH, ali nema šanse da troši tolko malo, pošto se i struja stavlja u računicu i o tom smo pričali..

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
ivicask kaže...

 Di na videu veli da troši samo 85w?Ne kažem da nemože potegnuti preko 30MH, ali nema šanse da troši tolko malo, pošto se i struja stavlja u računicu i o tom smo pričali..

 zeznio sam se nešto ,ugl meni je po gpu-z 75w potrošnja ,a hashrate 26mh/s ,temp. grafe na 55°C

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 20:48 (loky4i4).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
loky4i4 kaže...
ivicask kaže...

 Di na videu veli da troši samo 85w?Ne kažem da nemože potegnuti preko 30MH, ali nema šanse da troši tolko malo, pošto se i struja stavlja u računicu i o tom smo pričali..

 zeznio sam se nešto ,ugl meni je po gpu-z 75w potrošnja ,a hashrate 26mh/s ,temp. grafe na 55°C

 Jasno mi je, al eto, spoji wat metar, ili UPS, pa ces viditi da je barem 50% vise nego pise...

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

pa dobro kad dodas proc, diskove, rame, al ne vjerujem da je duplo, morao bi kupiti mjerac bas da vidim edit.. narucio sam pa stavim slike za par dana kad stigne mjerac

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 15:51 (loky4i4).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Zašto svi rudare poznate valute?Trenutno rudarim Bitdirect coin: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1857875.0

Sigurno nitko nije čuo za njega,nije ni čudo jer to je samo još jedan od 100 novih coina koji se pojavljuju dnevno.Ima li tu zarade?Ima,uz malo sreče.

Rudarim samo sa procesorom,dvije jezgre za rudarenje,dvije mi ostanu da mi komp normalno radi bez štekanja.U roku od 2-3 tjedna,izrudaril sam 5.5 miljuna Bitdirect coina.Zašto rudarim to smeče?A eto,u slučaju da taj coin uspije doč na neku poznatiju burzu,sigurno ču dobro zaradit.Da ih prodam samo za 1 satoshi,zaradil sam minimalno 0.055 BTC. Oko 170 USD.

Svaki dan dolaze neke nove valute,odaberi jednu i rudari!To je kao lutrija,moguča je velika zarada,uz puno sreče.

Jedino je minus to što večina novih valuta je nestabilna,ili šteka wallet,ili mining pool.Nije lako nač stabilnu valutu.Ovaj Bitdirect je super,ne šteka niš,možeš majnat 100 tisuča coina dnevno bez beda.

Tako da...nemoraš majnat najpopularnije coine,imaš brdo izbora,i nemoraš imat extra skup hardware.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

pa ja rudarim etc s kojim cu kasnije kupiti manje coine, isplativije mi je tako... nema sanse da ih izrudaris u vrijednosti etca,  sto znaci da cu ja moci kupiti vise nego sto si ti izrudario

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 19:10 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
ivicask kaže...

 Jasno mi je, al eto, spoji wat metar, ili UPS, pa ces viditi da je barem 50% vise nego pise...

 85w gpu-z + proc 34w + ostatak nez koliko je... a na mjeracu je 165 tak da cini mi se gpu-z cini oke pokazuje relativno dobro za potrosnju grafe

12 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
loky4i4 kaže...
ivicask kaže...

 Jasno mi je, al eto, spoji wat metar, ili UPS, pa ces viditi da je barem 50% vise nego pise...

 85w gpu-z + proc 34w + ostatak nez koliko je... a na mjeracu je 165 tak da cini mi se gpu-z cini oke pokazuje relativno dobro za potrosnju grafe

 mozes provjeriti u hwmonitoru64 potrosnju gpu-a tj da usporedis jel tocno?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Stjepanj kaže...

 mozes provjeriti u hwmonitoru64 potrosnju gpu-a tj da usporedis jel tocno?lp

 u njemu 81 W

6 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
13 grafika, ukupno 305 Mh/s, potrosnja 2kw, za mjesec dana tocno pola bitcoina. Isplatio hardware sad samo ulazem u druge valute.
Ulozio bi jos al nema grafika na trzistu...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ma na koju foru ti je potrosnja grafe samo 84w, to neka posebna rx 480? normalna potrosnja je malo ispod 150w, eto kod mene 137w sada, a i da si undervolatao ne mozes toliko smanjiti potrosnju, pogotovo jer je tebi hashrate 27-28 kako si napisao

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Tko je rekao da je rx480. Koristim rx470, na svoju ruku modirao bios u polaris editoru (zamjenio strap). Nisam kod svih mjenjao bios samo saphire rx470 nitro + 8gb. Daju 28Mh/s. Rx480 trose vise struje.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

Šta se dešava sa Etheriumom? Čitam da je cena zbog neke neobične porudžbine na trenutak pala na $0,10 (sad je ponovo na $300).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Može li mi neko objasniti zašto cijena ovog ethereuma ne pada unatoč tome što rudari kupuju toliko grafičkih kartica da ih je nemoguće naći?Ne samo da ne pada već raste, zar je ovo toliko moćna valuta da se suprotstavlja  zakonima ekonomije?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Zašto bi cijena etha ovisila o ponudi grafičkih?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
_mark0_69 kaže...

Zašto bi cijena etha ovisila o ponudi grafičkih?

 Zato što se sa više grafičkih kartica izrudari više etheriuma čime se povećava količina na tržištu?

15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nema to nikakve veze, neznam otkud ti ti zakljucki. Jedino sta se dogada sa svim altcoinima je to da se s vremenom tezina rudarenja povecava, tako da ce biti sve teze i teze izrudariti coin, ali opet ako ce cijena coina ici gore opet si u pozitivi, na svakom je da odluci jer ce se kockati ili ne, trenutno je jako isplativo i zato su sve grafe out of stock jer svi rudare

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Patrick_cro kaže...

Nema to nikakve veze, neznam otkud ti ti zakljucki. Jedino sta se dogada sa svim altcoinima je to da se s vremenom tezina rudarenja povecava, tako da ce biti sve teze i teze izrudariti coin, ali opet ako ce cijena coina ici gore opet si u pozitivi, na svakom je da odluci jer ce se kockati ili ne, trenutno je jako isplativo i zato su sve grafe out of stock jer svi rudare

 Zakon ponude i potražnje, zar povećanje zaliha ne bi trebalo dovesti do pada cijena?

11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

to mi rudarenje nije jasno

 

što se točno "rudari"?kakvi su to matematicki zadaci?od koga postavljeni?

 

kako ja najlakse bez rudarenja da kupim za npr 100 eura nekakvu kriptovalutu i nek stoji cca 10 godina

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 8:23 (GSP).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kakvo povecanje zaliha? o cemu ti pricas?? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice