Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 723.729
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Jurassic Park kaže...

Ljudi,da li mislite da je prekasno za trejdanje za Bitcoin,ili da se držim Ethereuma majnam/trejdam njega?

Koji je po vama isplativiji i koji bi po vama dao više profita za duge staze tipa 2025.?

 Kad bi znali odgovor na to pitanje...

 

 

Moj savjet bi bio u smjeru onoga što ti je kolega Ivan napisao. Nemoj se ograničiti na čuvanje jedne valute, jer ako krene nizbrdo ode ti sve, odaberi par najperspektivnijih i rasporedi. BTC i ETH su već nakako "klasici", a od novih je ADA jako perspektivna, MIOTA, pa čak i taj "sumnjivi" XRP, ako se riješe SEC tužbe mogao bi ozbiljno porasti. Osobno mislim da ETH neće previše rasti do ljeta i sljedeće faze, kad se smanje majneri onda će i on početi rasti.

dax-lax kaže...

 ADA (cardano) 

 Gledam kako bi to izgledalo da sam prije godinu dana stavio 1000$ u ADA, 01.04.2020. 0.0317, 01.04.2021 1.17 ili porast od 3.593%. Znači tih 1000$ bi nakon godinu dana postalo 36.930$. E sad samo treba pogoditi tako nešto i biti strpljiv. 

 Da,bilo bi pametno da imam više valuta ako stvari krenu nizbrdo s ETH-om.

Meni je problem što nemam love za ulaganje,tj kupovanje drugih valuta nego samo jednu grafičku za rudarenje,a ne znam kad je dobro vrijeme za rudarenje određene valute.

Ako bi rudario xxxx coin onda bi izgubio vrijeme da rudarim ETH dok još mogu,tako da sam tu u problemu.

ADA se nažalost ne može rudariti taman i da hoću jer je POS,ali ne znam da li bi bilo pametno da mijenjam izrudareni ETH za ADA onda,ali to mi je izgleda jedini način.

Išao sam malo čitati o Cardanu i vidim da je skočio jako,što ti rekao da si prije godinu uložio soma dolara sad bi imao 37K.

Ali onda sam naišao na razne portale o kriptovalutama koji govore da je već sad ADA u nekim problemima i da je krenula u lošem smjeru,koliko je to točno nemam pojma.

Inače onaj plan koji sam imao,da se baziram samo na jedan coin,tj na ETH je izgleda zakazao.

To što si rekao da ako uložim sve u jedan coin-ETH i ako on propadne gubim sve me iznenadilo jer sam mislio kako je Etheru budućnost gotovo zagarantirana barem tako govore.

Mislio sam ga čuvati dok ne dosegne cca. $10k ili više u optimističnom scenariju,ali nisam očekivao da bi mogao propasti potpuno i pasti na cca. $300 i tako ostati trajno.Mislio sam da bi se kad tad oporavio i dosegnuo $10k ili sličnu cijenu,bar je tako bilo više puta s Bitcoinom,ali sad opet trebam odgledati onaj video koji si postavio :D

I nemoj gledati na to da si uložio $1K u ADA da bi danas imao $37k,vjeruj mi takve stvari te samo izlude.

Ja se sjećam da sam rekao mami da kupim 5-10 Bitcoina kad je bio $20 jedan,ali ona je rekla da nemamo love za ulaganje u takve gluposti :D

Sad kad joj to spomenem kaže ''nemoj me podsjećati na to molim te,živa ću se požderati''.

 

 

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

 Ajoj.

Ja sam prije tjedan dana naručio Trezor i trebao bi stići uskoro,ali sad kad ovo vidim zaista nisam siguran kako da ga sad koristim i da budem siguran da ja neću skinuti krivu aplikaciju na PC i završiti kao ovaj sirotan?

Pa stvarno ne znam kako ću sad ikad biti opušten s Trezorom kad sam ovo pročitao...

 

BTW ispričavam se za dupli post.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 0:57 (Jurassic Park).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

Išao sam malo čitati o Cardanu i vidim da je skočio jako,što ti rekao da si prije godinu uložio soma dolara sad bi imao 37K.

Ali onda sam naišao na razne portale o kriptovalutama koji govore da je već sad ADA u nekim problemima i da je krenula u lošem smjeru,koliko je to točno nemam pojma.

Inače onaj plan koji sam imao,da se baziram samo na jedan coin,tj na ETH je izgleda zakazao.

To što si rekao da ako uložim sve u jedan coin-ETH i ako on propadne gubim sve me iznenadilo jer sam mislio kako je Etheru budućnost gotovo zagarantirana barem tako govore.

Mislio sam ga čuvati dok ne dosegne cca. $10k ili više u optimističnom scenariju,ali nisam očekivao da bi mogao propasti potpuno i pasti na cca. $300 i tako ostati trajno.Mislio sam da bi se kad tad oporavio i dosegnuo $10k ili sličnu cijenu,bar je tako bilo više puta s Bitcoinom,ali sad opet trebam odgledati onaj video koji si postavio :D

I nemoj gledati na to da si uložio $1K u ADA da bi danas imao $37k,vjeruj mi takve stvari te samo izlude.

Ja se sjećam da sam rekao mami da kupim 5-10 Bitcoina kad je bio $20 jedan,ali ona je rekla da nemamo love za ulaganje u takve gluposti :D

Sad kad joj to spomenem kaže ''nemoj me podsjećati na to molim te,živa ću se požderati''.

Nadam se da će ADA ipak biti stabilna iza nje stoji lik koji je sudjelovao u stvaranju ETHa, a i priča mi je skroz ok, samo treba biti strpljiv. Imam dosta $$$ uloženo u nju, tako da držim fige.

 

Evo da te malo utješim po pitanju ETH-a, lik tvrdi da ide na 5000$:

https://www.coinfi.com/news/1057080/top-crypto-strategist-reveals-incredibly-bullish-price-targets-for-ethereum-cardano-and-four-additional-altcoins

 

Ja sam ga zatvorio na 1930$, ali sad pratim pa lako ponovno uskočim.

ADU čuvam, ako treba i pet godina. 

 

Dobra ti je anegdota, sad si mogao biti bogataš.

Evo i moja jedna, pratim BTC već jako dugo i kad je krenula korona pao je kratko na oko 3400$, odem do žene i kažem da bi uložio 10k$ u BTC pa što bude, ne ovisimo o tim novcima tako da i ako propadnu neće nam ništa biti i naravno ona me pogleda i kaže da sam idiot. Eto, godinu kasnije se potvrdilo da sam idiot jer sam je poslušao. Da nisam sad bi imao 175.000$ više na računu. 

 

Ali ne grizem se, tako je bilo zapisano, a i biti će još prilika...

 

Uz to poslao mi frend ovih dana stanje svog virtualnog računa na jednoj brokerskoj stranici, lik je imao 50.000$ virtualnih i igrao se s njima zadnje dvije godine i trenutno mu je stanje 1.150.000$, mogu misliti kako mu je. 

Ima on i pravi račun, ali tamo nije imao hrabrosti kupovati što je želio kao na ovom virtualnom...

 

Jurassic Park kaže...
 Ajoj.

Ja sam prije tjedan dana naručio Trezor i trebao bi stići uskoro,ali sad kad ovo vidim zaista nisam siguran kako da ga sad koristim i da budem siguran da ja neću skinuti krivu aplikaciju na PC i završiti kao ovaj sirotan?

Pa stvarno ne znam kako ću sad ikad biti opušten s Trezorom kad sam ovo pročitao...

 

BTW ispričavam se za dupli post.

 Ma samo pažljivo i nemaš brige. Ali da je dobar za*eb mora se priznati da je, mislim da bi na njegovom mjestu tužio Apple, kakva im je to kontrola. U biti mislim da znam što ekipa radi, kako bi zeznuli sistem provjere.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Koliko ste uložili u ADA?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Jurassic Park kaže...

Išao sam malo čitati o Cardanu i vidim da je skočio jako,što ti rekao da si prije godinu uložio soma dolara sad bi imao 37K.

Ali onda sam naišao na razne portale o kriptovalutama koji govore da je već sad ADA u nekim problemima i da je krenula u lošem smjeru,koliko je to točno nemam pojma.

Inače onaj plan koji sam imao,da se baziram samo na jedan coin,tj na ETH je izgleda zakazao.

To što si rekao da ako uložim sve u jedan coin-ETH i ako on propadne gubim sve me iznenadilo jer sam mislio kako je Etheru budućnost gotovo zagarantirana barem tako govore.

Mislio sam ga čuvati dok ne dosegne cca. $10k ili više u optimističnom scenariju,ali nisam očekivao da bi mogao propasti potpuno i pasti na cca. $300 i tako ostati trajno.Mislio sam da bi se kad tad oporavio i dosegnuo $10k ili sličnu cijenu,bar je tako bilo više puta s Bitcoinom,ali sad opet trebam odgledati onaj video koji si postavio :D

I nemoj gledati na to da si uložio $1K u ADA da bi danas imao $37k,vjeruj mi takve stvari te samo izlude.

Ja se sjećam da sam rekao mami da kupim 5-10 Bitcoina kad je bio $20 jedan,ali ona je rekla da nemamo love za ulaganje u takve gluposti :D

Sad kad joj to spomenem kaže ''nemoj me podsjećati na to molim te,živa ću se požderati''.

Nadam se da će ADA ipak biti stabilna iza nje stoji lik koji je sudjelovao u stvaranju ETHa, a i priča mi je skroz ok, samo treba biti strpljiv. Imam dosta $$$ uloženo u nju, tako da držim fige.

 

Evo da te malo utješim po pitanju ETH-a, lik tvrdi da ide na 5000$:

https://www.coinfi.com/news/1057080/top-crypto-strategist-reveals-incredibly-bullish-price-targets-for-ethereum-cardano-and-four-additional-altcoins

 

Ja sam ga zatvorio na 1930$, ali sad pratim pa lako ponovno uskočim.

ADU čuvam, ako treba i pet godina. 

 

Dobra ti je anegdota, sad si mogao biti bogataš.

Evo i moja jedna, pratim BTC već jako dugo i kad je krenula korona pao je kratko na oko 3400$, odem do žene i kažem da bi uložio 10k$ u BTC pa što bude, ne ovisimo o tim novcima tako da i ako propadnu neće nam ništa biti i naravno ona me pogleda i kaže da sam idiot. Eto, godinu kasnije se potvrdilo da sam idiot jer sam je poslušao. Da nisam sad bi imao 175.000$ više na računu. 

 

Ali ne grizem se, tako je bilo zapisano, a i biti će još prilika...

 

Uz to poslao mi frend ovih dana stanje svog virtualnog računa na jednoj brokerskoj stranici, lik je imao 50.000$ virtualnih i igrao se s njima zadnje dvije godine i trenutno mu je stanje 1.150.000$, mogu misliti kako mu je. 

Ima on i pravi račun, ali tamo nije imao hrabrosti kupovati što je želio kao na ovom virtualnom...

 

Jurassic Park kaže...
 Ajoj.

Ja sam prije tjedan dana naručio Trezor i trebao bi stići uskoro,ali sad kad ovo vidim zaista nisam siguran kako da ga sad koristim i da budem siguran da ja neću skinuti krivu aplikaciju na PC i završiti kao ovaj sirotan?

Pa stvarno ne znam kako ću sad ikad biti opušten s Trezorom kad sam ovo pročitao...

 

BTW ispričavam se za dupli post.

 Ma samo pažljivo i nemaš brige. Ali da je dobar za*eb mora se priznati da je, mislim da bi na njegovom mjestu tužio Apple, kakva im je to kontrola. U biti mislim da znam što ekipa radi, kako bi zeznuli sistem provjere.

 Dosta tih stručnjaka za kriptovalute tvrdi da će ETH skočiti na 5000-6000$ do 2024.ali ih i dosta govori da je prilično realistična procjena da bi 2025.-2026. mogao lako dosegnuti 10.000$.

Zato sam se zapalio na njega jer ih se dosta slaže s tim ciframa.Naravno čitao sam da će do 2030. dosegnuti 50.000 pa čak i 100.000 dolara,ali koliko god sam tek počeo učiti o kripto svijetu,znam da je to nemoguće i neostvarivo i nije mi jasno kako uopće mogu tako pretjerati i nazivati se ''stručnjacima''.Kažu da bi Bitcoin onda morao narasti na 1.000.000$ da bi se to dogodilo.

Nije to anegdota nego tužna istina.

Što je najgore sad se toliko kaje zbog toga,ali sam naravno ja kriv jer kaže ''da ne kupuješ i ne trošiš novce na te gluposti (moje hobije) još bi vjerojatno pristala''.

Inače,sad sam pročitao tvoj post svojoj mami i kako te žena lijepo usosila.Valjala se od smijeha skupa samnom i rekla da si genijalan i pogotovo kako si lijepo sročio da si ti idiot jer si je poslušao,a ne obratno .

Ovo što kažeš da će biti još prilika,zaista se nadam da si u pravu.Mene brine taj EIP-1559 i to što će majneri nahebat,a kažu da će ETH 2.0 pogoršati stvari poprilično.

Ja se i dalje nadam da ću uspjeti skupiti 1.5 ETH-a ili u najboljem slučaju 2 ETH-a do 2025. pa ako ni tad ne bude 10k možda bude 2026.,ali bi bio zadovoljan i sa 7-8k.

Kad bi barem znao koliko bi do 2025. mogao skupiti ETH-a ako budem ulagao većinom u njega,planiram i druge coine,ali ETH mi je glavni.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...

Koliko ste uložili u ADA?

Onih 10k$ koji su bili namjenjeni BTCu prošle godine. 

 

Jurassic Park kaže...

 Dosta tih stručnjaka za kriptovalute tvrdi da će ETH skočiti na 5000-6000$ do 2024.ali ih i dosta govori da je prilično realistična procjena da bi 2025.-2026. mogao lako dosegnuti 10.000$.

Zato sam se zapalio na njega jer ih se dosta slaže s tim ciframa.Naravno čitao sam da će do 2030. dosegnuti 50.000 pa čak i 100.000 dolara,ali koliko god sam tek počeo učiti o kripto svijetu,znam da je to nemoguće i neostvarivo i nije mi jasno kako uopće mogu tako pretjerati i nazivati se ''stručnjacima''.Kažu da bi Bitcoin onda morao narasti na 1.000.000$ da bi se to dogodilo.

Nije to anegdota nego tužna istina.

Što je najgore sad se toliko kaje zbog toga,ali sam naravno ja kriv jer kaže ''da ne kupuješ i ne trošiš novce na te gluposti (moje hobije) još bi vjerojatno pristala''.

Inače,sad sam pročitao tvoj post svojoj mami i kako te žena lijepo usosila.Valjala se od smijeha skupa samnom i rekla da si genijalan i pogotovo kako si lijepo sročio da si ti idiot jer si je poslušao,a ne obratno .

Ovo što kažeš da će biti još prilika,zaista se nadam da si u pravu.Mene brine taj EIP-1559 i to što će majneri nahebat,a kažu da će ETH 2.0 pogoršati stvari poprilično.

Ja se i dalje nadam da ću uspjeti skupiti 1.5 ETH-a ili u najboljem slučaju 2 ETH-a do 2025. pa ako ni tad ne bude 10k možda bude 2026.,ali bi bio zadovoljan i sa 7-8k.

Kad bi barem znao koliko bi do 2025. mogao skupiti ETH-a ako budem ulagao većinom u njega,planiram i druge coine,ali ETH mi je glavni.

ETH definitivno ima prostora za rast. Sljedeća faza je jako bitna kako bi se osigurao taj rast i poboljša njegova efikasnost.

 

Evo i malo predviđanja za BTC, kaže Bloomberg analitičar da bi mogao ove godine i do 400.000$. 

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-can-reach-400k-in-2021-as-risk-off-reserve-asset-bloomberg

 

Pozdrav mami 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg 

 ADA (cardano) 

 Gledam kako bi to izgledalo da sam prije godinu dana stavio 1000$ u ADA, 01.04.2020. 0.0317, 01.04.2021 1.17 ili porast od 3.593%. Znači tih 1000$ bi nakon godinu dana postalo 36.930$. E sad samo treba pogoditi tako nešto i biti strpljiv. 

 Tko je mogao predvidjeti takovo što ja bi mu dao pola 

 

 

 

 

9 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Najbolje su mi priče tipa "htio sam kupiti x bitcoina kad je cijena bila dvoznamenkasti broj dolara, ali me sjebo y - sad bih bio bogat, šmrc".  Da ste i kupili ko da bi ga držali do sada. Prodali bi kad bi povrat bio x2 ili x10 max. Valjda nitko živ nema u posjedu bitcoine koje je kupio kad je cijena bila ispod 100 dolara.

Btw, koji shitcoin preporučate rudariti sa gtx 750ti :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Nestalo mi 70e sa Atomic walleta i u history ima spajanje sa ruskog servera i isplata na wallet. Odmah sam promjenio windowse, sve passworde, ukljucio 2way auth sa google authentificatorom gdje je to moguce, narucio Ledger Nano S i YubiKey 5. Napravio sam novi mail samo za kripto i wallet na njemu. Jel ima jos nesta sta bi valjalo napravit?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 11:58 (JohnnyBlaze).
12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Burza ne radi sljedeća 4 dana tako da možemo očekivati rast manje više cijelog kripto tržišta, ekipi će biti dosadno pa će se prebaciti sa dionica na kripto. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
hudibitek kaže...

Najbolje su mi priče tipa "htio sam kupiti x bitcoina kad je cijena bila dvoznamenkasti broj dolara, ali me sjebo y - sad bih bio bogat, šmrc".  Da ste i kupili ko da bi ga držali do sada. Prodali bi kad bi povrat bio x2 ili x10 max. Valjda nitko živ nema u posjedu bitcoine koje je kupio kad je cijena bila ispod 100 dolara.

 točno, točno

ja sam sjeo u siječnju 2017. za komp s namjerom kupiti bar za soma eura ethereuma, tad mu je cijena bila cca 10usd po komadu

nakon 2-3 sata zajebancije oko prijave na neku od tržnica, te ne valja slika osobne, pa slikaj sebe sa osobnom, te još daj slikaj vozačku, a ne prizna onu rozu... itd, odustao i skupio se na odmor u amsterdam

propuštena prilika, ali da, čisto sumnjam da ne bi prodao veći dio kako je cijena pumpala prema gore i to vjerojatno još na 300usd, pa opet na 500 itd

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
x18x05x kaže...

Koliko ste uložili u ADA?

Onih 10k$ koji su bili namjenjeni BTCu prošle godine. 

 

Jurassic Park kaže...

 Dosta tih stručnjaka za kriptovalute tvrdi da će ETH skočiti na 5000-6000$ do 2024.ali ih i dosta govori da je prilično realistična procjena da bi 2025.-2026. mogao lako dosegnuti 10.000$.

Zato sam se zapalio na njega jer ih se dosta slaže s tim ciframa.Naravno čitao sam da će do 2030. dosegnuti 50.000 pa čak i 100.000 dolara,ali koliko god sam tek počeo učiti o kripto svijetu,znam da je to nemoguće i neostvarivo i nije mi jasno kako uopće mogu tako pretjerati i nazivati se ''stručnjacima''.Kažu da bi Bitcoin onda morao narasti na 1.000.000$ da bi se to dogodilo.

Nije to anegdota nego tužna istina.

Što je najgore sad se toliko kaje zbog toga,ali sam naravno ja kriv jer kaže ''da ne kupuješ i ne trošiš novce na te gluposti (moje hobije) još bi vjerojatno pristala''.

Inače,sad sam pročitao tvoj post svojoj mami i kako te žena lijepo usosila.Valjala se od smijeha skupa samnom i rekla da si genijalan i pogotovo kako si lijepo sročio da si ti idiot jer si je poslušao,a ne obratno .

Ovo što kažeš da će biti još prilika,zaista se nadam da si u pravu.Mene brine taj EIP-1559 i to što će majneri nahebat,a kažu da će ETH 2.0 pogoršati stvari poprilično.

Ja se i dalje nadam da ću uspjeti skupiti 1.5 ETH-a ili u najboljem slučaju 2 ETH-a do 2025. pa ako ni tad ne bude 10k možda bude 2026.,ali bi bio zadovoljan i sa 7-8k.

Kad bi barem znao koliko bi do 2025. mogao skupiti ETH-a ako budem ulagao većinom u njega,planiram i druge coine,ali ETH mi je glavni.

ETH definitivno ima prostora za rast. Sljedeća faza je jako bitna kako bi se osigurao taj rast i poboljša njegova efikasnost.

 

Evo i malo predviđanja za BTC, kaže Bloomberg analitičar da bi mogao ove godine i do 400.000$. 

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-can-reach-400k-in-2021-as-risk-off-reserve-asset-bloomberg

 

Pozdrav mami 

 Uh.. I šta sad? Čekati da naraste? Koliko? 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Da, transferaj stvari na novi wallet jer ako ti je pokupio mnemonic phrase ili private key nece te nijedan password spasit.
Najbolje bi bilo da na novim winsima se ni ne ulogiravas na taj wallet, nego na nekom drugom kompu, a na svom cistom win napravis novi wallet i instaliras na cisto. Ne znam za taj wallet tako da ne znam kako funkcionira, samo komentiram sta je najveca ahilova peta svakog walleta - private key.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...

Nestalo mi 70e sa Atomic walleta i u history ima spajanje sa ruskog servera i isplata na wallet. Odmah sam promjenio windowse, sve passworde, ukljucio 2way auth sa google authentificatorom gdje je to moguce, narucio Ledger Nano S i YubiKey 5. Napravio sam novi mail samo za kripto i wallet na njemu. Jel ima jos nesta sta bi valjalo napravit?

 Nisi imao 2fa authentication na tom walletu? Napravio sam Exodus wallet na kompu prije više od mjesec dana i nikad me ne pita za password. Kada sam skidao na mob i tablet samo sam skenirao kod za sync na ekranu. Sad koliko je to sigurno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 13:34 (Sideswipe).
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
hudibitek kaže...

Najbolje su mi priče tipa "htio sam kupiti x bitcoina kad je cijena bila dvoznamenkasti broj dolara, ali me sjebo y - sad bih bio bogat, šmrc".  Da ste i kupili ko da bi ga držali do sada. Prodali bi kad bi povrat bio x2 ili x10 max. Valjda nitko živ nema u posjedu bitcoine koje je kupio kad je cijena bila ispod 100 dolara.

Btw, koji shitcoin preporučate rudariti sa gtx 750ti :D

 Da,to je također potpuno istina.Vjerojatno bi ga prodao da je narastao sa 20 dolara na 50.I to bi smatrao super zaradom,tako da kad gledaš u pravu si.

D3lBoy kaže...

Da, transferaj stvari na novi wallet jer ako ti je pokupio mnemonic phrase ili private key nece te nijedan password spasit.
Najbolje bi bilo da na novim winsima se ni ne ulogiravas na taj wallet, nego na nekom drugom kompu, a na svom cistom win napravis novi wallet i instaliras na cisto. Ne znam za taj wallet tako da ne znam kako funkcionira, samo komentiram sta je najveca ahilova peta svakog walleta - private key.

 Ja sam sad malo gledao Atomic wallet zbog toga što se to dogodilo kolegi Johnnyju,i vidim da imaju odličnu reputaciju,te tvrde da su im računi ''neprobojni''.Naravno to je korisnička podška rekla preko emaila jednog korisniku tako da...

Uglavnom imaju stvarno dobru reputaciju,iako ja znam samo za Crypto.com,Coinbase i Toro.

Problem je što svi govorite o toj mnemonic phrase/private keyu da je najvažniji,a ja ga nikad nisam dobio.

Inače sam na Coinbaseu.

Gledao sam sve postavke,a pogotovo sigurnosne,i nigdje ga nisam našao.Koristim samo password i 2-way autentication s mobitelom dok čekam Trezor HW.

Što je najgore,sad sam tako postao paranoičan zbog tog što se dogodilo kolegi,da sam išao gledati povijest logiranja,i shvatim da sam radi znatiželje napravio taj račun na Coinbaseu 2018. te sam pretpostavljam imao vrlo slab password koji najčešće koristim,znam to je najgluplje što sam mogao napraviti,ali bio sam neaktivan na Coinbaseu 3 godine i nisam davao nikakve podatke kao kreditnu karticu,Paypal,nit sam slao dokaz tip osobne iskaznice,bez i jednog logiranja do sad kad sam resitirao password i stavio 2-way autentication.Sad vidim da sam 2018. imao drugačiju IP adresu nego što imam sad kad se logiram.Također sam danas kad sam se logirao vidio da mi je izrazito čudna IP adresa.Inače je nešto tipa npr. 193.94.28.592 ili te tematike,ali danas vidim da sam logiran s nečim tipa 39.dkeel.49gf.2jdkz.4.ijsj.432.jskj,sad ne znam da li mi je netko hakirao račun,ako sam prijavljen u točno vrijeme kad sam počeo raditi na PC-ju.

Ali opet,nemam taj mnemonic pharse ili private key,a ne znam gdje da ga nađem?

 

10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Vecina walleta ce upravo sakriti od korisnika private key kako bi ih zastitili od samih sebe, jer to je osnova pristupa tvom walletu.

Mnemonic phrase ili seed je 12 ili 24 rijeci koje se manulano postave ili ih generiras sa nekim walletom bilo desktop, bilo hardware.

Tko ima tih 12 ili 24 rijeci moze pristupit tvom walletu (ili ako ima private key), dakle ti mozes imat lozinku od 90 znamenki na kineskom + 2way i dalje netko moze generirat novi btc wallet, odabrat opciju "import from seed" utipkat tvojih 12-24 rijeci i imat pristup svim tvojim coinovima neovisno o tvojoj lozinki, a lozinka je tu da te štiti lokalno i da lakše pristupaš walletu, jer neces svaki puta pisat 24 rijeci kad zelis otvoriti wallet, niti je sigurno u slucaju keyloggera.

 

Sad drzanje na trznici je druga stvar, vjerojatno i iz njih možeš izvest svoj privatni kljuc, ali se ne preporuca drzanje na trznici jer u slucaju breacha coinbasea npr. imaju pristup svim tvojim podacima samim time i coinovima. Neki walleti tipa MEW za ether su također online, ali nemaš nikakav svoj profil na njemu, odnosno ako se "hacka" my ether wallet i dalje ti ne mogu nista jer si ti u vlasnistvu kljuca. No i dalje je ekipa bila hackana jer bi posjetili phishing mew stranicu ili imali keylogger koji bi im pokupio privatni kljuc (najlosija opcija za pristup) ili malware koji snoopa po kompu.

Proucite paper wallete ako vam je ledger/trezor skup

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...
JohnnyBlaze kaže...

Nestalo mi 70e sa Atomic walleta i u history ima spajanje sa ruskog servera i isplata na wallet. Odmah sam promjenio windowse, sve passworde, ukljucio 2way auth sa google authentificatorom gdje je to moguce, narucio Ledger Nano S i YubiKey 5. Napravio sam novi mail samo za kripto i wallet na njemu. Jel ima jos nesta sta bi valjalo napravit?

 Nisi imao 2fa authentication na tom walletu? Napravio sam Exodus wallet na kompu prije više od mjesec dana i nikad me ne pita za password. Kada sam skidao na mob i tablet samo sam skenirao kod za sync na ekranu. Sad koliko je to sigurno...

 Imao sam na svemu 2fa. Sad ce biti jos sigurnije. 

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

Vecina walleta ce upravo sakriti od korisnika private key kako bi ih zastitili od samih sebe, jer to je osnova pristupa tvom walletu.

Mnemonic phrase ili seed je 12 ili 24 rijeci koje se manulano postave ili ih generiras sa nekim walletom bilo desktop, bilo hardware.

Tko ima tih 12 ili 24 rijeci moze pristupit tvom walletu (ili ako ima private key), dakle ti mozes imat lozinku od 90 znamenki na kineskom + 2way i dalje netko moze generirat novi btc wallet, odabrat opciju "import from seed" utipkat tvojih 12-24 rijeci i imat pristup svim tvojim coinovima neovisno o tvojoj lozinki, a lozinka je tu da te štiti lokalno i da lakše pristupaš walletu, jer neces svaki puta pisat 24 rijeci kad zelis otvoriti wallet, niti je sigurno u slucaju keyloggera.

 

Sad drzanje na trznici je druga stvar, vjerojatno i iz njih možeš izvest svoj privatni kljuc, ali se ne preporuca drzanje na trznici jer u slucaju breacha coinbasea npr. imaju pristup svim tvojim podacima samim time i coinovima. Neki walleti tipa MEW za ether su također online, ali nemaš nikakav svoj profil na njemu, odnosno ako se "hacka" my ether wallet i dalje ti ne mogu nista jer si ti u vlasnistvu kljuca. No i dalje je ekipa bila hackana jer bi posjetili phishing mew stranicu ili imali keylogger koji bi im pokupio privatni kljuc (najlosija opcija za pristup) ili malware koji snoopa po kompu.

Proucite paper wallete ako vam je ledger/trezor skup

 Znači,ja uopće nemam pristup private keyu i ne trebam se brinuti oko toga jer ne ovisi o meni hoće li ga netko hakirati pošto walleti skirvaju to od korisnika radi njihove

Ovih 12 ili 24 riječi ću tek moći dobiti kad mi stigne Trezor tj. HW ili ih mogu sad nekako postaviti?

Što se tiče keyloggera,naravno njega ne koristim na Coinbaseu,ali sam za svaki slučaj nakon ovog što se dogodilo kolegi izbrisao kompletni history što se tiče stvar poput keyloga,cookiesa,websites preferences i ostalog radi ipak kakve takve pomoći,iako to ništa pretjerano neće pomoći.

To što držim na tržnici je trenutno dok mi ne stigne Trezor na koji ću prebaciti sve što imam istog trenutka.

Nekako sam bio siguran i opušten da će ti coinovi koje imam biti na Trezoru i da dok god nisam na internetu i PC-ju nisam u nikakvoj opasnost od hakera i da su coinovi na samom uređaju,kad ono pročitam da se oni nikad ni ne nalaze na uređaju nego da je on samo neka vrsta sigurnosnog mosta između hakera i coinova...

10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Kazem vjerojatno ga mozes ekstraktat, ne znam, ne koristim bas online trznice za storeanje, imam nesto ali se za to i ne brinem toliko.
Pod keylogger mislim malware koji moze zapisivati svaki tvoj klik nakon sto odes na neku stranicu, otvoris neki software etc... I samim time ti snimit password.

Coinovi nisu nikad nigdje, online wallet, hardware wallet... Nikad nisu na uređaju, software walletu, online trznici, samo tvoji privatni kljucevi s kojima ti pristupas "svojim" coinovima. A hardware je najsigurniji zato sto saljes, primas, otvaras, preko aplikacije ali preko uređaja koji nije spojen na internet, odnosno ledgera ili trezora, potvrđuješ svoje transakcije i pristupe. Dakle rade na isti princip kao i desktop wallet, ali se odvaja ta sansa da ti malware pronjuska kroz stvari jer nisi spojen na internet.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

Kazem vjerojatno ga mozes ekstraktat, ne znam, ne koristim bas online trznice za storeanje, imam nesto ali se za to i ne brinem toliko.
Pod keylogger mislim malware koji moze zapisivati svaki tvoj klik nakon sto odes na neku stranicu, otvoris neki software etc... I samim time ti snimit password.

Coinovi nisu nikad nigdje, online wallet, hardware wallet... Nikad nisu na uređaju, software walletu, online trznici, samo tvoji privatni kljucevi s kojima ti pristupas "svojim" coinovima. A hardware je najsigurniji zato sto saljes, primas, otvaras, preko aplikacije ali preko uređaja koji nije spojen na internet, odnosno ledgera ili trezora, potvrđuješ svoje transakcije i pristupe. Dakle rade na isti princip kao i desktop wallet, ali se odvaja ta sansa da ti malware pronjuska kroz stvari jer nisi spojen na internet.

 Ima neki način da ne dobijem malware tipa keylogger osim da imam antivirus i antimalwarebytes te ne koristim PC za bilo što drugo osim rudarenja i povremenog igranja originalnih igara?

Inače sam -izirao dosta programa i dobar broj igara za test prije nego odlučim da li išta valjaju za kupnju,nakon čega sam naravno skenirao PC s antivirusom i antimalawareom,ali sad se osjećam poprilično paranoično,tako da sam odlučio koristiti PC samo za rudarenje i povremeno igranje,originala naravno.

 

15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jedna prigodna 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...

Nestalo mi 70e sa Atomic walleta i u history ima spajanje sa ruskog servera i isplata na wallet. Odmah sam promjenio windowse, sve passworde, ukljucio 2way auth sa google authentificatorom gdje je to moguce, narucio Ledger Nano S i YubiKey 5. Napravio sam novi mail samo za kripto i wallet na njemu. Jel ima jos nesta sta bi valjalo napravit?

 

Koristi Tail Linux umjesto Windowsa ako baš hoćeš max sigurnost

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
segregator kaže...
JohnnyBlaze kaže...

Nestalo mi 70e sa Atomic walleta i u history ima spajanje sa ruskog servera i isplata na wallet. Odmah sam promjenio windowse, sve passworde, ukljucio 2way auth sa google authentificatorom gdje je to moguce, narucio Ledger Nano S i YubiKey 5. Napravio sam novi mail samo za kripto i wallet na njemu. Jel ima jos nesta sta bi valjalo napravit?

 

Koristi Tail Linux umjesto Windowsa ako baš hoćeš max sigurnost

 Ne rade 3060 na linuxu. 

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...
segregator kaže...
JohnnyBlaze kaže...

Nestalo mi 70e sa Atomic walleta i u history ima spajanje sa ruskog servera i isplata na wallet. Odmah sam promjenio windowse, sve passworde, ukljucio 2way auth sa google authentificatorom gdje je to moguce, narucio Ledger Nano S i YubiKey 5. Napravio sam novi mail samo za kripto i wallet na njemu. Jel ima jos nesta sta bi valjalo napravit?

 

Koristi Tail Linux umjesto Windowsa ako baš hoćeš max sigurnost

 Ne rade 3060 na linuxu. 

 

https://www.gamingonlinux.com/2021/02/nvidia-geforce-rtx-3060-goes-out-today-new-linux-driver-released

 

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Stavio bi ja hiveos ali kako staviti one developer drivere koji otkljucavaju full hash rate na ethu?

Nisam nikad bio blizu linuxa, samo win.

Jel zna netko jel se mogu birati nvidia driveri kod instalacije ili kako? Ili on stavlja automatski zadnje drivere koji su sa limiterom. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Dečki,da li je po vama besplatna verzija Avast Antivirusa dovoljno dobra zaštita protiv hakera,virusa,malwarea i sl. ili je ipak preslaba i postoji dobra šansa da se probije PC i podaci s njom?

Free verzija mi se čini da nema neku pretjerano dobru online zaštitu koliko sam vidio,ali moguće da sam u krivu,dobili su nagrade za najbolji free antiviurs prošle goding,inače premium verzija ima dosta toga,tipa obranu od pishing emailova,ransomewarea,i ostalih stvari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

Dečki,da li je po vama besplatna verzija Avast Antivirusa dovoljno dobra zaštita protiv hakera,virusa,malwarea i sl. ili je ipak preslaba i postoji dobra šansa da se probije PC i podaci s njom?

Free verzija mi se čini da nema neku pretjerano dobru online zaštitu koliko sam vidio,ali moguće da sam u krivu,dobili su nagrade za najbolji free antiviurs prošle goding,inače premium verzija ima dosta toga,tipa obranu od pishing emailova,ransomewarea,i ostalih stvari.

 Po meni ne treba tražiti dalje od Windows Defender-a ili kako ga sad zovu.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
segregator kaže...
JohnnyBlaze kaže...
segregator kaže...
JohnnyBlaze kaže...

Nestalo mi 70e sa Atomic walleta i u history ima spajanje sa ruskog servera i isplata na wallet. Odmah sam promjenio windowse, sve passworde, ukljucio 2way auth sa google authentificatorom gdje je to moguce, narucio Ledger Nano S i YubiKey 5. Napravio sam novi mail samo za kripto i wallet na njemu. Jel ima jos nesta sta bi valjalo napravit?

 

Koristi Tail Linux umjesto Windowsa ako baš hoćeš max sigurnost

 Ne rade 3060 na linuxu. 

 

https://www.gamingonlinux.com/2021/02/nvidia-geforce-rtx-3060-goes-out-today-new-linux-driver-released

 

 Jesi probao ove drivere? Malo mi je star datum da se ne pise vec o tome.

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

Dečki,da li je po vama besplatna verzija Avast Antivirusa dovoljno dobra zaštita protiv hakera,virusa,malwarea i sl. ili je ipak preslaba i postoji dobra šansa da se probije PC i podaci s njom?

Free verzija mi se čini da nema neku pretjerano dobru online zaštitu koliko sam vidio,ali moguće da sam u krivu,dobili su nagrade za najbolji free antiviurs prošle goding,inače premium verzija ima dosta toga,tipa obranu od pishing emailova,ransomewarea,i ostalih stvari.

 Kolega ti je vec rekao, pored windows def nije potreban ni jedan drugi. Ako nesurfate po zabranjenim stranicama, ako neskidate na slicnim sadrzaj, zapravo se netrebate i niceg bojati. Mozete se okititi sa raznim anti-virusnim programima, firewall-ovima, VPN-ovima, ali sigurnost na online razini krece od samog TEBE i ponasanja na internetu, tj koje stranice posjecujete sto skidate i kome dajete svoje podatke.

Zato sam svima odpocetka govorio NEMOJTE stakati coineve na online mjenjacnicama ako neplanirate ih  odmah trade-ati ili mijenjati u euro/kune/dolare. Za cuvanje novcica su HW wallet-i tu kao trezor ili ledger, a ovako gledajte mjenjacnice one koje imaju i pokrice u ovakvim slucajevima. Binance, crypto.com, coinbase, svi oni imaju pokrice od par milijuna dolara.

Ali prvenstveno, sigurnost krece samog ponasanja na internetu, i kome dajete svoje podatke, a danas sve stranice, pravne i privatne osobe to rade.

3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Za sve snoop dog fanove, mozete si nabaviti neki NFT od njega, meni je za oko upao ovaj doggie coin, ionako nemam vise nego za to. A i mislio sam si dogecoin-a malo pribaviti uskoro.

https://crypto.com/nft/drops-event/80b2e021d4cbfbc43789db5377ecf1ed

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice