Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.212
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Uspio sam nešto, dobijam oko 73 MH/s sa obe , navuk'o sam 3060 na 46.5 :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
mzopg kaže...

Te SATA sam stavljao samo gdje mi vuće malo struje, računao sam da preko sabirnice ide 75W, a kako mi kartica troši oko 90W onda bi po nekakvoj logici preko tog gornjeg dodatnog konektora trebala povući oko 15W pa ne bi trebalo biti problema sa SATA konektorom. Iskreno izbjegavam te SATA, ali nekad je to teško jer nemam dovoljno konektora.

krivo računaš, preko pcie utora može ići max 75w, ali grafe vuku veliku većinu struje preko dodatnih konektora

situacija će ti biti upravo obrnuta, grafa će nastojati preko dodatnog konketora povuć najmanje 75w, a tek 15w, ako ne i manje, preko pcie utora

Negdje sam čitao onako kako sam napisao, ali da u pravu si, glavni napon vuće direktno iz PSUa.

SATA imam samo na 6-pin kod RTXica koje imaju 6 + 8 pin konektore, 8 pin mi je direktno iz PSU, a 6 pin preko SATA, sama kartica troši oko 140W tako da ne bi trebalo biti problema. Provjerio sam kabele i sve je hladno, ali spojim još voltmetar pa baš provjerim koliko vuće preko 6 pin, a koliko na 8 pin.

 

Sve drugo mi je spojeno direktno iz PSU preko 6pin ili 8pin.

 

Dr. Vicko kaže...

Zavisi i koje su ti kartice ali ja znam da se SATA ne preporucuje nikako ni za risere da ih napaja jer je bilo dosta slucajeva gdje jednostavno nisu bili u stanju da pruze adekvatnu struju. 

 

Naravno zavisi i od tipa kartice i koliko one struje zahtijevaju ali ukoliko se moze izbjeci onda je bolje ili preko molexa ili direktno napjanja preko 6 pina. 

Ono sto se nikako ne preporucuje je sata na 6pin konektori raznih proizvodjaca jer su cesto napravljeni nekvalitetno i jednostavno se istope sto moze izazvat i vecu stetu i nedaj boze pozar u kuci. 

 

I na kraju zasto koristiti 8 racunara u kojima budu po dvije koartice (ako sam ja razumio dobro o cemu pricamo) zar nije bolje ici na jedan ili dva riga uz odgovarajucu plocu i napajanje. Prodajom tih racunara bez grafickih se moze skupiti novac za jedan ili dva riga. 

Na njusci se moze naci solidnih napajanja od 850W i vise, a jedno 850W napajanje moze komotno da pogoni 4 ili cak i 5 kartica na mining. Jos uz modularno napjanje imas opciju da svaki riser napajas direktno strujom iz zasebnog konektora.

 

Razumijem ja da je najprece pokrenut kartice da kopaju i da se sada valja snaci sa onim sto se ima pri ruci ali iskren savjet je da ti sljedeca investicija bude da to sve sklepas u jedan ili dva riga i sredis adekvatna napajanja kako bi ocuvao te kartice da ih ne spali losa struja. 

Da to sam vidio, riseri su mi svi na 6pin direktno iz PSU.

 

Ovih 8 računala troše sitno više od riga, mjerio sam, imam i rig pa sam radio usporedbu. Svih 8 radi plotove za Chiju, a za to mi treba dosta CPUa, RAMa i SSDa. Uz to vrtim još nekakve procese na njima koji ne ometaju majnanje, a mogu raditi paralelno koristeći CPU.

Mana je što zauzimaju puno više mjesta od riga, ali trenutno nemam bolje riješenje, a prostora imam, tako da mi to nije problem.

 

Što se tiče cijene, vjeruj mi da su mene ta računala koštala koliko bi danas platio samo za pola RTX3060 grafičke kartice. Jesi li vidio cijene? Pa to nije normalno, da prodam sad svih 8 računala i rig fino bi zaradio. Još je sve pod garancijom 5 godina. 

 

 

Inače, općenito ako i drugima zatreba:

- SATA na PCIe za grafičku 55W

- 6pin 75W

- 8pin 150W (s tim da kvalitetniji mogu izdržati i do 190W)

- Molex ovisi o kvaliteti kabela, ali ide od 55W pa na više, ne vjerujem da ide preko 100W

 

Iz ovoga se vidi da je SATA najgora opcija koju treba izbjegavati, zatim molex, pa 6pin i na kraju 8pin koji preko splitera sam može napajati riser i karticu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...
Uspio sam nešto, dobijam oko 73 MH/s sa obe , navuk'o sam 3060 na 46.5 :)

 Moralo bi to i bolje, negdje sam gledao da idu na 50-55 MH/s.

Kod mene na GTX1660 32 MH/s, a ona je više nego duplo jeftinija od RTX 3060.

 

MSI Afterburner i štimaš.

 

Imaš negdje i one drivere na kojima ne vrijedi NVIdia limitiranje, ali očito si to sredio čim ideš preko 25 MH/s.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 22:19 (mzopg).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...
Uspio sam nešto, dobijam oko 73 MH/s sa obe , navuk'o sam 3060 na 46.5 :)

 Kolega, trebao bi brijat 100mh/s sa dvije 3060 12GB. Moja ima ove postavke: core -200, memorija +1400, TDP 70%. Preko 50mh/s kada je monitor u sleep modu.

 

Imaš li prave drivere instalirane? Grafe ti moraju biti u 16x PCIe slotu, ili 8x kada su obe ubodene u po jedan direktno(16:2=8x).

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 22:32 (Sideswipe).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

RTX 3060 i gtx 1070 imam, instaliran je driver. A mislim tj gotovo sam siguran da je sve dobro ustimano. ploča ima dva pcie x16 slota ( B450 Strix E Gaming), osim ako ne treba nešto dodatno štimati u BIOS-u?

@mzopg.. Instalirani pravi driveri, zasada daje oko 46.5 MH/s..
-350 +1300 i power limit 65%. 3060 strix Gaming OC je kartica
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 23:00 (error_666).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...
I ja sam danas dodao rtx 3060 i sad rokam s dvije, samo kod mene su obe nVidia (od prije imam gtx 1070) . Ali, bit će posla još jer mi 3060 ne da preko 26 MH/s. Valja se malo poigrati s postavkama :)

 

koju si uzeo?

jer nekima je navodno bios zakljucan?

R33mba#2892
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Strix Gaming OC
Što se ove tiče,ne bih rekao, daje 46.5, vj to može i bolje sa drugim postavkama
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 23:09 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...

RTX 3060 i gtx 1070 imam, instaliran je driver. A mislim tj gotovo sam siguran da je sve dobro ustimano. ploča ima dva pcie x16 slota ( B450 Strix E Gaming), osim ako ne treba nešto dodatno štimati u BIOS-u?

@mzopg.. Instalirani pravi driveri, zasada daje oko 46.5 MH/s..
-350 +1300 i power limit 65%. 3060 strix Gaming OC je kartica

 Krivo sam shvatio, ucinilo mi se da imas 2X 3060 lol 

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Zna li itko koje bi bile dobre postavke za RTX 2080 i GTX 1070? Nisam ništa mijenjao i trenutno imam  39 i 25,5 MH/s uz potrošnju od 223W

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 1:07 (MRSKI).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
MRSKI kaže...

Zna li itko koje bi bile dobre postavke za RTX 2080 i GTX 1070? Nisam ništa mijenjao i trenutno imam  39 i 25,5 MH/s uz potrošnju od 223W

Hvala

 https://www.nicehash.com/blog/post/nvidia-and-amd-graphics-card-oc-settings-for-mining

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...
Strix Gaming OC
Što se ove tiče,ne bih rekao, daje 46.5, vj to može i bolje sa drugim postavkama

 Upravo ubo gigabyte 3060  Gaming OC 

kolko ti struje Vuce na tim postavkama? 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 15:52 (R3nchi).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Za 46.5 MHs je bio 65% power limit, cca 109 W potrošnje
Sad sam se malo poigrao još, promijenio miner, excavator mi daje 48.2 MH/s ali malo je izgleda osjetljiviji od cuda+ minera ili kako se već zove koji je bio stabilan i na +1400. Excavator prijavljuje grešku na +1300 i ruši se , na - 400 i +1275 je za sada stabilan, pa ću vidjet dalje što će biti.
Sa gtx 1070 daje oko 75 MH/s
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 17:26 (error_666).
3 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Trenutno imam 1080 koja je na vodi i memory tweak na lvl 3, imam 34 mh/s, mineam eth. Hocu sada nabaviti 3060/ti ili 3070 i s njima mineati. Pitanje je gdje nabavljate graficke po "normalnim cijenama". U Njemackoj na oglasnicima su 3070 1200 eura, sto mi je jos i ok. Gdje uzimate i koliko placate? Hvala

Mods By KNDZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Moras zivit na mindfactoryu ili ndd. Al ako nemas nikog u de. Zabb. Imas lika na njuskalu za 6300 prodaje 3060 grafe iz de. Tolko sam i ja svoju platio..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Mene izašla malo jače od 1100e u BiH... Tu ih je teško jako naći, normalizacija stanja ni na vidiku, i cijene idu gore još.
Al na svu sreću, relativno je jeftina struja 😊
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 23:16 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Sad zivim na njihovom ebayu i planiram uzet 3070 za 1200 eura, rodbina ce ponjet. Mislim da je to najbolje s obzirom da jos rastu cijene

Mods By KNDZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...
Mene izašla malo jače od 1100e u BiH... Tu ih je teško jako naći, normalizacija stanja ni na vidiku, i cijene idu gore još.
Al na svu sreću, relativno je jeftina struja 😊

 Gdje si u BiH ??

 

Kod nas polovne RX 580 bez garancije trenutno se prodaju za 500 eura, ludnica 

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Nije ni ovdje bolje,pisao sam tu, čovjek me prije mjesec dva bukvalno molio da mu prodam gtx 1070 za 600 eura 🤣
U sred BiH sam, srednjebosanski kanton/županija 😊
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...
Nije ni ovdje bolje,pisao sam tu, čovjek me prije mjesec dva bukvalno molio da mu prodam gtx 1070 za 600 eura 🤣
U sred BiH sam, srednjebosanski kanton/županija 😊

 Pozz iz Tuzle 

 

ONT: Danas sam iz meni totalno nepoznatih razloga sam malo jace od sat vremena imao reported hashrate oko 2 GH/s, sto nije potrajalo 

 

 

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
🙋‍♂️ Mahanje iz grada trave :D

Ojhaa dobro te potrefilo, što nije bar dva dana 😄
Negdje sam čitao da na nekim mining platformama imaju random nagrade tj, da na određeni vremenski period korisnici koje potrefi imaju ogroman megahash. Možda je to
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 16:07 (error_666).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kina banala Crypto! Oni bas mrze svoje ljude, valjda hoce da sto prije riknu od gladi i budu robovi do smrti, smeca komunisticka.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...
🙋‍♂️ Mahanje iz grada trave :D

Ojhaa dobro te potrefilo, što nije bar dva dana 😄
Negdje sam čitao da na nekim mining platformama imaju random nagrade tj, da na određeni vremenski period korisnici koje potrefi imaju ogroman megahash. Možda je to

 Moguće je i to, meni je na nicehash-u dokkk sam ga koristio 2 puta po 30 minuta s 60mh/s na 1.8gh/s otišlo.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Čuj i na nicehashu , ko bi rekao :) Mislim da je to , jer mi nema logike da je drugi razlog . 

Još sam uvijek kod njih , evo planiram migraciju negdje drugo , ali nikako da se natjeram 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Kina banala Crypto! Oni bas mrze svoje ljude, valjda hoce da sto prije riknu od gladi i budu robovi do smrti, smeca komunisticka.

Čitao sam da je u pitanju fejk njuz koji se sad širi poput požara. Nitko više ništa ne provjerava samo šalje dalje. Musk prdne ekipa u panici prodaje BTC.  Ljudi ulažu novce u nešto u što očito ni sami ne vjeruju i onda umiru od straha.

 

Isto kao i ovo shortanje Tesle... koje je već odavno passe.

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Evo našao...

 

https://www.livemint.com/news/world/china-bans-financial-payment-institutions-from-cryptocurrency-business-11621345322383.html

 

China has banned crypto exchanges and initial coin offerings but has not barred individuals from holding cryptocurrencies.

 

Znači zabranili su financijskim ustanovama (banke, mjenjačnice) da rade sa kriptovalutama i zabranili su ICO. Ništa strašno i u biti logično jer država ne želi biti jamac za kasnije pokrivanje u slučaju gubitka novca. Kinezi i dalje mogu normalno trgovati kriptovalutama.

 

The statement also highlighted the risks of cryptocurrency trading, saying vitural currencies "are not supported by real value", their prices are easily manipulated, and trading contracts are not protected by Chinese law.

 

Nije baš da su lagali. 

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Bas me zanima sta ce biti sa mining farmama. Vjerovatno nista od velike rasprodaje kartica kako su neki prognozirali lol  Nego neka Musk objavi dva, tri Twita o Shiba pa da i to rjesim  

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ethereum Upgrade Could Pump Price By Burning Billions in ETH Each Year

 

https://decrypt.co/56911/ethereum-upgrade-could-pump-price-by-burning-billions-in-eth-each-year?amp=1

 

Dosta očekivano. Zato mislim da je ETH i dalje relativno sigurna investicija.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ljudi osvojio sam na bidanju 67009xt za 830e za koju sam mislio da ce me netko spalit..

Imam 6800, sutra stize 3060..

Jel bi vi kupili il odustali? 

Founders edition je grafa..

Il da upogonim sve 3? 150mhs 360w.. cca

 

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

Ljudi osvojio sam na bidanju 67009xt za 830e za koju sam mislio da ce me netko spalit..

Imam 6800, sutra stize 3060..

Jel bi vi kupili il odustali? 

Founders edition je grafa..

Il da upogonim sve 3? 150mhs 360w.. cca

 

 

 Ako nisi morao prodat bubreg za skupit tih 830 Eura i možeš preživit bez njih, onda uzmi karticu, nabij sve 3 i neka deru dok je još dobro vrijeme za majnanje. Neka te ne zavara ovo što je BTC sad pao sa cijenom, bitno je izmajnat što više coina, a cijena će narast prije ili kasnije. Uvijek i samo raste. Mali pad, pa nastavak rasta. Najgluplje je sad panično prodat sve, što vidim da su mnogi napravili.

 

Ja bi tako napravio.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...
R3nchi kaže...

Ljudi osvojio sam na bidanju 67009xt za 830e za koju sam mislio da ce me netko spalit..

Imam 6800, sutra stize 3060..

Jel bi vi kupili il odustali? 

Founders edition je grafa..

Il da upogonim sve 3? 150mhs 360w.. cca

 

 

 Ako nisi morao prodat bubreg za skupit tih 830 Eura i možeš preživit bez njih, onda uzmi karticu, nabij sve 3 i neka deru dok je još dobro vrijeme za majnanje. Neka te ne zavara ovo što je BTC sad pao sa cijenom, bitno je izmajnat što više coina, a cijena će narast prije ili kasnije. Uvijek i samo raste. Mali pad, pa nastavak rasta. Najgluplje je sad panično prodat sve, što vidim da su mnogi napravili.

 

Ja bi tako napravio.

 Gas price otisao na preko 40$, znaci ne da je panicna rasprodaja vec narod bukvalno baca ethere u vatru. 

 

Jeste danas je bas ono veliki pad i najvjerovatnije da ce padati i ostatak sedmice, moguce da ce pasti i na 1500 $ ali i ja mislim da ce se ustabiliti pad i da ce se onda polako vracati, samo pitanje je koliko ce vremena proci dok se ponovo ne vrati na ovu vrijednost od iznad 3000 $.

 

Nazalost ovaj pad ovih dana je pokazao koliko je citavo kripto trziste podlozno spekulacijama i koliko je jos uvijek nestabilno u odnosu na standardne investicijske modele. Ether je bukvalno za par dana izgubio pola svoje vrijednosti ali opet kada se sjetimo da je pocetkom godine bio na nivou od malo preko 1000$ opet nije losa situacija, a mnogi to ne vide. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice