Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.212
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Nemoguce da ti je sa vecim taktom memorije davo manji hashrate, jesi imo rejected sharova? Ili ti je mozda temeperatura memorije porasla pa se samo downclokcalo. Pa core takt smanjis da samnjis potrosnju i zagrijavanje, nebitno ak malo utjece kad ionako sa vecim core clockom kod eth neces nis dobit. Da voltage core ti je napon jezgre, zas je zakljucano neznam, nisam dugo imo nvidia karticu, al mi se cini da MSI afterburner inace po defultu to zakljuca al se da otkljucat tak da pogledaj. A za odnos power limita i hashrata trebas izraucunati da vidis kad ti se isplati, vidis kolko ti novaca donesu ti izgubljeni hashrateti i vidis kolko dobis na struji i nades omjer, makar je to opet sranje jer softver na racuna potrosnju bas dobro. A monitor đabe ugasis, ak oces to radit morat ces fizicki kabel istekavat iz graficke jel dok god on ima kabel slat ce sliku.

9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Pa skini bočnu stranicu s kućišta... ako hoćeš minat nemre to biti pic-pic u dnevnom pored akvarija... mora biti open-air krama

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Nemoguce da ti je sa vecim taktom memorije davo manji hashrate, jesi imo rejected sharova? Ili ti je mozda temeperatura memorije porasla pa se samo downclokcalo. Pa core takt smanjis da samnjis potrosnju i zagrijavanje, nebitno ak malo utjece kad ionako sa vecim core clockom kod eth neces nis dobit. Da voltage core ti je napon jezgre, zas je zakljucano neznam, nisam dugo imo nvidia karticu, al mi se cini da MSI afterburner inace po defultu to zakljuca al se da otkljucat tak da pogledaj. A za odnos power limita i hashrata trebas izraucunati da vidis kad ti se isplati, vidis kolko ti novaca donesu ti izgubljeni hashrateti i vidis kolko dobis na struji i nades omjer, makar je to opet sranje jer softver na racuna potrosnju bas dobro. A monitor đabe ugasis, ak oces to radit morat ces fizicki kabel istekavat iz graficke jel dok god on ima kabel slat ce sliku.

 Da,i meni je bilo jako čudno što mi je s većim taktom davao manji hashrate,ali sam pročitao da je, par osoba reklo da može biti do nestabilnosti,kao kad se overclocka previše grafička pa daje lošije performanse tj. manji framerate.

Rejected share ponekad imam,doduše samo jedan.Kad sam OC-ao memoriju možda sam imao 1 ili 2,ali nisam siguran da budem iskren.Sutra ću ponovo OC-ati memoriju pa ću vidjeti da li se povećao broj rejected sharova.

Temperaturu memorije sam gledao nekoliko minuta nakon OC-anja,i bila je OK,nakon toga sam se vratio za 40-ak minuta i nije previše narasla tj. dosegnula je vrhunac.

Da,MSI Afterburner ima zaljučani Voltage Core po defaultu,ali ga nije problem otključati.

Znam da ću trebati ištekati HDMI iz grafičke,monitor sam planirao ugasiti jer preko noći da i tu uštedim koju kunu.

Uglavnom,sve si super objasnio,samo me još zanima kad budem spuštao Voltage Core s kojom vrijednošću da počnem -2%,-5% ili koliko već?

Znam da se pri overclockanju takta jezger dodaje otprilike +10 do +20 ako se dobro sjećam.

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
miki_the_pirat kaže...

Pa skini bočnu stranicu s kućišta... ako hoćeš minat nemre to biti pic-pic u dnevnom pored akvarija... mora biti open-air krama

 Lako za to kako izgleda,problem mi je što mi mačak spava u toj sobi,a pošto je dosta nestašan i zaigran bojim se da šapicom ne dotakne neku komponentu kad stranice nema i da ga ne strese struja.

 

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
miki_the_pirat kaže...

Pa skini bočnu stranicu s kućišta... ako hoćeš minat nemre to biti pic-pic u dnevnom pored akvarija... mora biti open-air krama

 Kolko sam ja skuzio ima samo jednu karticu, tak da ako kuciste ima ok protok zraka sasvim nebitno.

Jurassic Park kaže...
R4zOR229 kaže...

Nemoguce da ti je sa vecim taktom memorije davo manji hashrate, jesi imo rejected sharova? Ili ti je mozda temeperatura memorije porasla pa se samo downclokcalo. Pa core takt smanjis da samnjis potrosnju i zagrijavanje, nebitno ak malo utjece kad ionako sa vecim core clockom kod eth neces nis dobit. Da voltage core ti je napon jezgre, zas je zakljucano neznam, nisam dugo imo nvidia karticu, al mi se cini da MSI afterburner inace po defultu to zakljuca al se da otkljucat tak da pogledaj. A za odnos power limita i hashrata trebas izraucunati da vidis kad ti se isplati, vidis kolko ti novaca donesu ti izgubljeni hashrateti i vidis kolko dobis na struji i nades omjer, makar je to opet sranje jer softver na racuna potrosnju bas dobro. A monitor đabe ugasis, ak oces to radit morat ces fizicki kabel istekavat iz graficke jel dok god on ima kabel slat ce sliku.

 Da,i meni je bilo jako čudno što mi je s većim taktom davao manji hashrate,ali sam pročitao da je, par osoba reklo da može biti do nestabilnosti,kao kad se overclocka previše grafička pa daje lošije performanse tj. manji framerate.

Rejected share ponekad imam,doduše samo jedan.Kad sam OC-ao memoriju možda sam imao 1 ili 2,ali nisam siguran da budem iskren.Sutra ću ponovo OC-ati memoriju pa ću vidjeti da li se povećao broj rejected sharova.

Temperaturu memorije sam gledao nekoliko minuta nakon OC-anja,i bila je OK,nakon toga sam se vratio za 40-ak minuta i nije previše narasla tj. dosegnula je vrhunac.

Da,MSI Afterburner ima zaljučani Voltage Core po defaultu,ali ga nije problem otključati.

Znam da ću trebati ištekati HDMI iz grafičke,monitor sam planirao ugasiti jer preko noći da i tu uštedim koju kunu.

Uglavnom,sve si super objasnio,samo me još zanima kad budem spuštao Voltage Core s kojom vrijednošću da počnem -2%,-5% ili koliko već?

Znam da se pri overclockanju takta jezger dodaje otprilike +10 do +20 ako se dobro sjećam.

 Ma mozes to puno vise smanjivati, buduci da ti je core downclockan mora bez problema radit na nizem naponu.

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Nemoguce da ti je sa vecim taktom memorije davo manji hashrate, jesi imo rejected sharova? Ili ti je mozda temeperatura memorije porasla pa se samo downclokcalo. Pa core takt smanjis da samnjis potrosnju i zagrijavanje, nebitno ak malo utjece kad ionako sa vecim core clockom kod eth neces nis dobit. Da voltage core ti je napon jezgre, zas je zakljucano neznam, nisam dugo imo nvidia karticu, al mi se cini da MSI afterburner inace po defultu to zakljuca al se da otkljucat tak da pogledaj. A za odnos power limita i hashrata trebas izraucunati da vidis kad ti se isplati, vidis kolko ti novaca donesu ti izgubljeni hashrateti i vidis kolko dobis na struji i nades omjer, makar je to opet sranje jer softver na racuna potrosnju bas dobro. A monitor đabe ugasis, ak oces to radit morat ces fizicki kabel istekavat iz graficke jel dok god on ima kabel slat ce sliku.

 Pa normalno da sa vecim taktom memorije mozes dobiti manji hashrate. To znaci da memorija je nestabilna na tom kloku. Imas i primjer gdje oc-as memoriju do daske pa imas manji framewrate u igrama jel memorija radi sa greskama nije stabilna.

Ugl kod sebe sam primjetio da je ocito difficulty porastao. Inace rudarim 24/7 i do neki dan mi je bilo sa 2 6800 po danu 0.00725 ETH sada je 0.005. A i isplate u zadnjih 1000 "rundi" mi je daleko manji nego je bio dosad, vise manje samo 0.0001 ETh.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 6:24 (Ivan Majstorovic).
3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kao ono kinezi najjaci po rudarenju, a mi europljani skinuli ih sve na ETH barem u ethermine pool-u, btw najstariji i jedan od najvecih ako ne i najveci pool po hashrate-u.

https://twitter.com/etherchain_org/status/1380603447842590720

 

BTW: izgleda kao da se srusio nereargira, nadam se da nije neki pokusaj hacka ili attacka, moram sad na posao pa budem vidio oko 10h sto se zbiva.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 7:13 (Ivan Majstorovic).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Cortex skočio, sad je $0.56, a bio $0.27, trenutno je isplativiji za $2.54 po danu sa 9,50 G/s, od etha, 16,29 kn dnevno, ili 488 kn mjesečno. Znači čiste love. Taman za struju mjesečno. Da bude 2 tjedna iznad etha opet dobro.(Gminer dev fee 5% uračunat u jednađbu). Nije malo ni na dnevnoj ni na mjesečnoj bazi, mada pitanje kolko će trajat, al isplati se majnat dok drži tu cijenu, kad padne ispod 0,48 opet na eth. I sa cortexom se kupi eth, mozda najbolje na dnevnoj bazi ili dok cortex počne padat jer i eth skače isto. 2miners pool daje najviše cortexa uključujući i rewards.

 

I još jedna stvar, "price alerts", i crypto.com i binance imaju price alerts. Obavezno koristiti ako majnate više coina pa da čim cijenom padne cortex ispod 0,48, jave vam na mail i prebacite se na ethereum, primjer samo. 

 

ctxc.2miners.com:2222

 

 

EDIT: Skočio i eth dosta pa je cortex neisplativ.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 12:57 (Cryogenic).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Za Cortex se predviđa i do $10 do božića, nebi bilo loše mic po mic doc bar do 500-1000 cortexa u nekih 2 mjeseca dok cijena ne poraste, ali zasada najbolji pow coin je cortex. (proof of work coins). Bolje ga kupit sa ethereumom ili čistom lovom nego ga majnat sve dok je eth isplativiji. U 3 mjeseca je jako porastao obzirom na druge po "price chartsu", i sa $0,27 prekjucer skocio i na $0,69 i sad drži 0,50, čekam da rokne bar opet na 0,30 da ih malo ubodem. Al opet ništa nije sigurno ali opet bolje da ga se ubode dok je jeftin. My 2 cents.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 16:14 (Cryogenic).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jurassic Park Fendu sam poslao iste postavke za 3080 i lik dere 95Mh/s u zatvorenom kucisu. Temperatura mu ne prelazi 60c.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Meni su ove nove 3060 Ti na oko 40-43 stupnja, ventilatori se ne čuju osim kad se uho nasloni uz njih, potrošnja oko 140W. Zatvoreni rig radi prašine.

 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Jurassic Park Fendu sam poslao iste postavke za 3080 i lik dere 95Mh/s u zatvorenom kucisu. Temperatura mu ne prelazi 60c.

 

mzopg kaže...

Meni su ove nove 3060 Ti na oko 40-43 stupnja, ventilatori se ne čuju osim kad se uho nasloni uz njih, potrošnja oko 140W. Zatvoreni rig radi prašine.

 

Dečki ja kad sam govorio o temperaturi svoje RTX 3080 mislio sam na temperaturu memory junctiona,ne na standardnu temperaturu grafičke.Inače standardna temperatura je oko 48-51c tokom dana i noći.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...
mzopg kaže...

Meni su ove nove 3060 Ti na oko 40-43 stupnja, ventilatori se ne čuju osim kad se uho nasloni uz njih, potrošnja oko 140W. Zatvoreni rig radi prašine.

 

Dečki ja kad sam govorio o temperaturi svoje RTX 3080 mislio sam na temperaturu memory junctiona,ne na standardnu temperaturu grafičke.Inače standardna temperatura je oko 48-51c tokom dana i noći.

 Pretpostavio sam, jer je to dosta visoka temp za karticu. Ti imaš GDDR6X tako da ne bi znao što je za nju normalno, ali čini mi se da ti ventilatori ne bi trebali biti na 100%. U globalu overclockaš RAM dok je kartica stabilna, kad pređeš limiti počne "pucati" slika, baca blackscreen i onda smanjiš 5-10%, zatim smanjiš core clock na minimum i voltažu dok ne dobiješ optimum potrošnje i mh/s. Nije nekakva mudrolija u 20 min. eksperimentiranja se sve podesi. Meni je fan na 50% i Auto.

 

Kod mene je to:

core clock -502

memory clock +1200

power limit 60%

 

Imam oko 61-63 mh/s po kartici, mogu je navući i na 65-66mh/s, ali onda moram dizati voltažu i mislim da se ne isplati ta razlika radi 4-5 mh/s uz to je kartica manje stabilna.

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...
Sideswipe kaže...

Jurassic Park Fendu sam poslao iste postavke za 3080 i lik dere 95Mh/s u zatvorenom kucisu. Temperatura mu ne prelazi 60c.

 

mzopg kaže...

Meni su ove nove 3060 Ti na oko 40-43 stupnja, ventilatori se ne čuju osim kad se uho nasloni uz njih, potrošnja oko 140W. Zatvoreni rig radi prašine.

 

Dečki ja kad sam govorio o temperaturi svoje RTX 3080 mislio sam na temperaturu memory junctiona,ne na standardnu temperaturu grafičke.Inače standardna temperatura je oko 48-51c tokom dana i noći.

HW info! MOras tamo imati podatak o memory jun.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 18:34 (Ivan Majstorovic).
9 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jel ovo to nešto dummy HDMI... malo mi nekako puno skoro 100kn kad je na aliju 2€ pa provjeravam da ne fulam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
miki_the_pirat kaže...

Jel ovo to nešto dummy HDMI... malo mi nekako puno skoro 100kn kad je na aliju 2€ pa provjeravam da ne fulam.

 Pa kaze da da: "Works with any graphics card that has HDMI output and acts exactly the same as real LCD monitor"

9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Pa i meni se čini al obzirom da sam bot reko da provjerim... možda ima više tipova... nezz... tko pita ne skita ;)

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Citam jucer quora digest.

pita lik.Ima 6 btc na nekoj straqnici koje vise nema..

Tj nestalo.. sta da radi??

I onda m netko zaljepio sliku neke šupe di je navodno ta firma..

Iscammali ga na najajce..

 

Za te pare bi ladno sjeo u auto oso u Uk i ubio nekog..
ladno

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Jurassic Park kaže...
mzopg kaže...

Meni su ove nove 3060 Ti na oko 40-43 stupnja, ventilatori se ne čuju osim kad se uho nasloni uz njih, potrošnja oko 140W. Zatvoreni rig radi prašine.

 

Dečki ja kad sam govorio o temperaturi svoje RTX 3080 mislio sam na temperaturu memory junctiona,ne na standardnu temperaturu grafičke.Inače standardna temperatura je oko 48-51c tokom dana i noći.

 Pretpostavio sam, jer je to dosta visoka temp za karticu. Ti imaš GDDR6X tako da ne bi znao što je za nju normalno, ali čini mi se da ti ventilatori ne bi trebali biti na 100%. U globalu overclockaš RAM dok je kartica stabilna, kad pređeš limiti počne "pucati" slika, baca blackscreen i onda smanjiš 5-10%, zatim smanjiš core clock na minimum i voltažu dok ne dobiješ optimum potrošnje i mh/s. Nije nekakva mudrolija u 20 min. eksperimentiranja se sve podesi. Meni je fan na 50% i Auto.

 

Kod mene je to:

core clock -502

memory clock +1200

power limit 60%

 

Imam oko 61-63 mh/s po kartici, mogu je navući i na 65-66mh/s, ali onda moram dizati voltažu i mislim da se ne isplati ta razlika radi 4-5 mh/s uz to je kartica manje stabilna.

 Za GDDR6X je granica termal throttle oko 105c,kažu da je solidna temperatura dok god ne prelazi 92c pri rudarenju,ali meni je problem što mi tokom dana i kad su vrata od balkona zatvorena temperatura skoči i do 90c,a ventilatori su mi na max.Inače tokom hladnjih noći kad su vrata otvorena onda padne na 82c

Problem je što sam čuo da ventilatori ne bi trebali biti na max,a meni već uz max RPM daje i do 90c,što je opet previše.

Ovo što si rekao da overclockam RAM,misliš na Memory ili sam nešto krivo skužio?

Core Clock mi nije smanjio hashrate previše kao što je kolega Razor i rekao,kad sam ga smanjio s -120 na -180 izgubio sam možda 1-2Mh/s,ako i toliko.

Samo da još pitam,kad kažeš da smanjim voltažu,misliš na power limit ili na core voltage?

Kad sam danas otključao core voltage koji je zaključan na Afterburneru vidim da mi je vrijednost na ''0''.Mislio sam da će biti na npr. 100 ili 70,pa da onda smanjujem za 5-10 i tako,ovako mi je jedina opcija da ga povećavam.

Inače sam zadivljen kolika ti je temperatura,pogotovo što su ti ventilatori na 50% i auto.

Ja sam mislio da je razlika od 4-5Mh/s dosta velika i da neće utjecati na potrošnju struje,ali očito je.

BTW kad kažeš da ti je kartica bila manje stabilna,misliš na to da ti se PC rušio uz te postavke ili?

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
miki_the_pirat kaže...

Pa i meni se čini al obzirom da sam bot reko da provjerim... možda ima više tipova... nezz... tko pita ne skita ;)

 Pa vidi, ovo cudo ima muski i zenski hdmi, znaci na drugom kraju mozes kabel staviti. nemam pojma, ali kaze ovako: 

"The EDID emulator is plugged into the output of the graphics card and connected to the desired monitor. If the connection to the monitor is interrupted, this will not be noticed by the graphics card - it retains the selected settings (resolution, frequency). If the monitor is connected again later, you immediately have the correct picture. This is particularly important when using KVM switches."

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
Jurassic Park kaže...
Sideswipe kaže...

Jurassic Park Fendu sam poslao iste postavke za 3080 i lik dere 95Mh/s u zatvorenom kucisu. Temperatura mu ne prelazi 60c.

 

mzopg kaže...

Meni su ove nove 3060 Ti na oko 40-43 stupnja, ventilatori se ne čuju osim kad se uho nasloni uz njih, potrošnja oko 140W. Zatvoreni rig radi prašine.

 

Dečki ja kad sam govorio o temperaturi svoje RTX 3080 mislio sam na temperaturu memory junctiona,ne na standardnu temperaturu grafičke.Inače standardna temperatura je oko 48-51c tokom dana i noći.

HW info! MOras tamo imati podatak o memory jun.

Uglavnom ja koristim HW Info i tamo gledam temperaturu od memory junctiona.

To su uveli tek s verzijom 6.42

Tako da ja znam kolika mi je temperatura memory junctiona,spominjao sam to jučer na prošloj stranici pa si možda zaboravi,ali svejedno hvala što si odlučio opet pomoći.

Inače puno hvala na pomoći zaista cijenim bilokakav savjet od tebe i ostalih.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 18:53 (Jurassic Park).
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ma to me i buni... ovi na aliju su "jednosmjerna ulica"... al mi se ne čeka mjesec dana. A ne mogu reći da baš kužim sve što piše tamo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 18:51 (miki_the_pirat).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

 Za GDDR6X je granica termal throttle oko 105c,kažu da je solidna temperatura dok god ne prelazi 92c pri rudarenju,ali meni je problem što mi tokom dana i kad su vrata od balkona zatvorena temperatura skoči i do 90c,a ventilatori su mi na max.Inače tokom hladnjih noći kad su vrata otvorena onda padne na 82c

Problem je što sam čuo da ventilatori ne bi trebali biti na max,a meni već uz max RPM daje i do 90c,što je opet previše.

Ovo što si rekao da overclockam RAM,misliš na Memory ili sam nešto krivo skužio?

Core Clock mi nije smanjio hashrate previše kao što je kolega Razor i rekao,kad sam ga smanjio s -120 na -180 izgubio sam možda 1-2Mh/s,ako i toliko.

Samo da još pitam,kad kažeš da smanjim voltažu,misliš na power limit ili na core voltage?

Kad sam danas otključao core voltage koji je zaključan na Afterburneru vidim da mi je vrijednost na ''0''.Mislio sam da će biti na npr. 100 ili 70,pa da onda smanjujem za 5-10 i tako,ovako mi je jedina opcija da ga povećavam.

Inače sam zadivljen kolika ti je temperatura,pogotovo što su ti ventilatori na 50% i auto.

Ja sam mislio da je razlika od 4-5Mh/s dosta velika i da neće utjecati na potrošnju struje,ali očito je.

BTW kad kažeš da ti je kartica bila manje stabilna,misliš na to da ti se PC rušio uz te postavke ili?

RAM = Memory tako da si dobro skužio.

Voltaža ti je Power limit.

 

Za 4-5mh/s više voltaža mi ode 25-30W gore, ali imam i više loših shareova tako da par posto propadne, pa mi je u biti bolje držati malo nižu voltažu, a da imam gotovo 100% ok shareova.

 

Mogli bi i ovo isprobati, za efikasno hlađenje komponenata. 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
Jurassic Park kaže...
Sideswipe kaže...

Jurassic Park Fendu sam poslao iste postavke za 3080 i lik dere 95Mh/s u zatvorenom kucisu. Temperatura mu ne prelazi 60c.

 

mzopg kaže...

Meni su ove nove 3060 Ti na oko 40-43 stupnja, ventilatori se ne čuju osim kad se uho nasloni uz njih, potrošnja oko 140W. Zatvoreni rig radi prašine.

 

Dečki ja kad sam govorio o temperaturi svoje RTX 3080 mislio sam na temperaturu memory junctiona,ne na standardnu temperaturu grafičke.Inače standardna temperatura je oko 48-51c tokom dana i noći.

HW info! MOras tamo imati podatak o memory jun.

Uglavnom ja koristim HW Info i tamo gledam temperaturu od memory junctiona.

To su uveli tek s verzijom 6.42

Tako da ja znam kolika mi je temperatura memory junctiona,spominjao sam to jučer na prošloj stranici pa si možda zaboravi,ali svejedno hvala što si odlučio opet pomoći.

Inače puno hvala na pomoći zaista cijenim bilokakav savjet od tebe i ostalih.

 

 GDDR6x je jako vruca memorija, velika sabirnica, trosi dosta pa se mora odraziti na toplinu. Svi koji rudare sa 3080 su vise manje promjenili thermal padove na njima. EM dobijes koji MH/S jer je temp bolja pa mozda mozes i kloknuti malo jos memoriju da je stabilnija. 

Ali to je na VAMA samome, ako planirate stvarno do kraja rudariti sada konstantno ja bi to uradio. Neznam koju 3080 imate, da nebiste ugrozili jamstvo.

TU smo da si medjusobno pomazemo, takva je krypto zajednica. Ima dosta koji vas zele preveslati to je sigurno, ali vise manje smo tu svi i po YT-u da si medjusobno pomazemo, sto je meni bas kul i fora 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 19:05 (Ivan Majstorovic).
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
miki_the_pirat kaže...

Ma to me i buni... ovi na aliju su "jednosmjerna ulica"... al mi se ne čeka mjesec dana. A ne mogu reći da baš kužim sve što piše tamo.

 Nebi ni ja garantirao vam da ce to biti to i raditi. I sta je to jedina mogucnost da se normalno upogoni 3060? nepostoji ama bas nista drugo? mozda da spojite tu graficku na TV ili drugi monitor?

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

Mogli bi i ovo isprobati, za efikasno hlađenje komponenata. 

 za efikasno hlađenje grafičke se složi mini-rig sa ženinom čarapom za zaštitu od prašine

ovako sam ja to izveo prije par godina 

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
Jurassic Park kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
Jurassic Park kaže...
Sideswipe kaže...

Jurassic Park Fendu sam poslao iste postavke za 3080 i lik dere 95Mh/s u zatvorenom kucisu. Temperatura mu ne prelazi 60c.

 

mzopg kaže...

Meni su ove nove 3060 Ti na oko 40-43 stupnja, ventilatori se ne čuju osim kad se uho nasloni uz njih, potrošnja oko 140W. Zatvoreni rig radi prašine.

 

Dečki ja kad sam govorio o temperaturi svoje RTX 3080 mislio sam na temperaturu memory junctiona,ne na standardnu temperaturu grafičke.Inače standardna temperatura je oko 48-51c tokom dana i noći.

HW info! MOras tamo imati podatak o memory jun.

Uglavnom ja koristim HW Info i tamo gledam temperaturu od memory junctiona.

To su uveli tek s verzijom 6.42

Tako da ja znam kolika mi je temperatura memory junctiona,spominjao sam to jučer na prošloj stranici pa si možda zaboravi,ali svejedno hvala što si odlučio opet pomoći.

Inače puno hvala na pomoći zaista cijenim bilokakav savjet od tebe i ostalih.

 

 GDDR6x je jako vruca memorija, velika sabirnica, trosi dosta pa se mora odraziti na toplinu. Svi koji rudare sa 3080 su vise manje promjenili thermal padove na njima. EM dobijes koji MH/S jer je temp bolja pa mozda mozes i kloknuti malo jos memoriju da je stabilnija. 

Ali to je na VAMA samome, ako planirate stvarno do kraja rudariti sada konstantno ja bi to uradio. Neznam koju 3080 imate, da nebiste ugrozili jamstvo.

TU smo da si medjusobno pomazemo, takva je krypto zajednica. Ima dosta koji vas zele preveslati to je sigurno, ali vise manje smo tu svi i po YT-u da si medjusobno pomazemo, sto je meni bas kul i fora 

 Da,GDDR6X je poznat po tome što ima izrazito veliku temperaturu.Ja sam htio promjeni thermal padove od početka,ali se ne usudim prčkati po grafičkoj upravo radi jamstva.Inače imam EVGA-in model,ali mislim da se manje više odnosi na skoro sve modele,ali sad ću ići pogledati.

Znam da ima dosta ljudi koje hoće preveslati druge pogotovo s cryptovalutama,znam da je gotovo svatko tko je pisao na temama vezano uz kripto svijet na Redditu dobio privatne poruke od korisnika koji su htjeli ''pomoći'',a zapravo su htjeli čopiti podatke za wallet.

Ja osobno nisam baš lakovjeran što se takvih stvari tiče,ali svejedno znam da su na BUG-u ljudi koji nisu spremni napraviti takve stvari,ako i neki pojedinac je onda se to lako vidi.

Ja bi jako volio da mogu drugima pomagati kao što recimo ti pomažeš,ali nemam baš ni sam nekog iskustva kao što je vidljivo.

 

 

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
miki_the_pirat kaže...

Jel ovo to nešto dummy HDMI... malo mi nekako puno skoro 100kn kad je na aliju 2€ pa provjeravam da ne fulam.

 Miki,da to bi trebao biti dummy HDMI koliko sam vidio.Rađe daj 100kn nego da čekaš više od mjesec dana za 2€.

Nije samo stvar dugog čekanja,stvar je da su stvari popute te na eBayu ili AliExpressu tzv. ''no brand knock off'' odnosno kineske kopije koje su najgore moguće kvalitete.

Ja sam više puta nažalost popušio jer sam iz Kine preko eBaya naručio par takvih stvari za 3-4$ koje inače u Hrvatskoj koštaju po 100-njak kuna.

Naravno,ili su radile po par tjedana ili su bile užasne performanse i u najgorem slučaju jedan adapter mi je eksplodirao u produžnom kablu,tako da bi na tvom mjestu definitivno uzeo ovo u Protisu.

Taj iz Protisa je proizveo Roline koji ima više od 25 godina poslovanja i jedni su od najvećih dobavljača IT opreme u Europi,a imaš i 24 mjeseca garanciju kad uzmeš iz Protisa.

Rađe nemoj riskirati i uzmi taj za više love,nego da ti ovaj zezne i uništi cijeli PC ili da ti se pokvari nakon kratkog vremena i onda ponovo četkati mjesec dana da dođe drugi.

Stara narodna definitivno vrijedi ''Koliko para toliko muzike''.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 20:18 (Jurassic Park).
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ne... nije jedina... 3060 mi radi bez beda ali mi hash padne za 4-5 i više kad koristim komp... a kako imam 1050 u kompu za win pa onda bih htio sve na njoj imati a da mi hashrate bude stabilan na 3060+1070ti... kad gejmam lako prešaltam.

Imam dual monitor setup, pa nije bed kad je 3060 na jenom... ali ide hashrate dole svejedno na kojem radim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 20:49 (miki_the_pirat).
3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ja sam evo dans svoje ETH konvertirao u USDC. Vidim da pada profitabilnost rudarenja iako je ETH na 2000+ dolara. Do ljeta i EIp-a 1559 bit ce jos gadnije. Trenutno trebam jos jednu 60+Mh/s-a karticu da mogu imati profit od prije par dana. A ovih 2k dolara su mi sasvim dovoljni, a ako naraste naraste, sto se tada izrudari jos bolje. Ovako barem imam sada osiguranje da sam krenuo izlaziti sa 2K na coin-u, pa kad prodje ciklus naravno da je bolje. Recimo sada ste konvertirali 2K dolara u USC, kada ETH padne recimo na 1000 dolara, imat cete 2 ETH umjesto jednoga da cekate sljedeci ciklus. JOs imam sada na crypto.com-u 10% p.a. na stakanje USDC, di ces bolje.

Uzeti jos jednu grafu ili ne, to je sada pitanje zivota/smrti.

 
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice