Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.395
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
steedvd kaže...

Pozdrav, nisam siguran gdje bi mogao postaviti pitanje pa cu ovdje, koju mi stranicu mozete preporuciti za kupovinu kriptovaluta, konkretno litecoin i etherum? Ako imate neki predlog bio bi zahvalan

 Koliko sam ja čitao,puno njih preporučava Coinbase pogotovo za početnike.Kažu da je fee prihvatljiv,osim ako baš ne koristiš kreditnu karticu,onda je navodno fee vrlo visok, te da imaju odličan izbor kriptovaluta,naravno litecoin i ethereum također.

Također piše da se većina korisničkih ''asseta'' čuva u cold storageu offline.

Za totalne početnike preporučaju eToro,kažu da ima najjednostavniju platformu i da ga je vrlo lako za svladati.

Ako hoćeš proći što jeftinije zbog fee-sa,onda možeš probati RobinHood,samo je problem što ne podržavaju puno različitih valuta,tako da ne nisam siguran za litecoin i ethereum,ali ako te zanima provjeri ako bi htio platformu sličnu trgovanjem dionicama.

Ako mene pitaš,ja bi na tvom mjestu izabrao definitivno Coinbase,naravno ovo što sam gore napisao su mišljenja na nekim stranicama koja su stavili kao najbolja mjesta za trgovanje.

Iako je ovo više napisano kako bi ti dao uvid u situaciju,bolje pričekaj neka ti netko stručniji od mene odgovori na pitanje.

 

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
volegradele kaže...
Imaju ljudi para nemojte sudit po sebi,ja ih x znam koji nemaju veze s IT a rudare vec godinama i imaju razne nacine za dobavit trazene kartice..

 Najviše maznu/kupe kartice dobavljači kartica, Asbis i ostali, a onda njihovi klijenti, adm, protis i ostali, i slazu si rigove,  da sad imam 200 000 kn kome da odem kad nema kartica. Kad oni zarade 200 000 kn u mjesec dana sa vec maznutim karticama u rigovima, šta će njima mojih 200 000 kn kojih nemam naravno pa da meni prodaju kartice i odreknu se svoje zarade, samo ne kuzim likove šta po njuški prodaju ono rig 4x3080 za 85 000 kn, mislim bolesno skroz, ko ce ti dat 85 000 kn, kad se uzme ovo.

 

https://innosiliconasics.com/product/innosilicon-a11-pro-eth-2000mh/?gclid=Cj0KCQjwsLWDBhCmARIsAPSL3_1wQEsJSnPaDm8ALPMAxAL7iRz7qQyRmcXUubxdwmF3xo3zHJmhW7QaAjoVEALw_wcB

 

i vratim pare za 3 mjeseca.

 

Zato valjda i prodaju rigove masovno na njušci.

 

 

 Kolega problem ovdje je sto veliki igraci tipa HUT8 koji je direktno od nvidie kupio kartice za 30 milijona dolara. E sada, oni su to uzeli za ETH , treba im 265 dana da otplate taj ROI- znaci ETH moci ces jos rudariti kako sam ja rekao barem 1.5-2 godine. Nece oni utuci sada 30 milijona samo da vrate ROI bez zarade. I tako ostali veliki rudari uzimaju direkt od nvidie, to nije vise tajna. A ima i svercera, kako nema. Imas koliko hoces trgovina  koji svoje posiljke privatno prodaju odredjenim ljudima, jer je i tu opet najbitnije imas toliko kesa odmah na stol, kada netko vidi 200 kila eura vjeruj mi napravit ce ti uslugu. 

 

A sto se ASIC-a tice, ja sam bio kontaktirao innosilicon i oni su rekli da postoji red cekanja. I sto manje asic-a narucis tako cekas vise. I oni ce nahraniti prvo one koji imaju hrpe love za ulog. 

I zato meni rudarenje nije toliko primamljivo, jer uvijek prvo moras izrudariti da vratis HW pa onda ide profit. U trade-ingu si odmah u profitu ako coin ide gore sa cijenom, i nema odrzavanja HW, cijena struje, problemi sa grafickama i power state-ovima. POS je buducnost i puno vise decentralizacije imas jel se neboris protiv ogromnih mining farmi oko dnevnog profita.

 

A ovaj asic izlazi taman misec dana prije EIP-a 1559. Zato vidis po oglasima dosta njih koji prodaju cijele rigove a ne samo graficke. Ljudima je jasno kako sam i vamo rekao, OD tog EIP-a dolazi difficulty bomb koji ce odrjesiti barem male rudare sa price. Tu se nadam da ce se oporaviti i trziste sa grafickim cijenama, jel veliki nece vise uzimati nase grafe pored ASIC-a i tog difficulty bomb-a ili ICE age-a kako ga rudari nazivaju. Zato ja planiram svoje graficke prodati krajem svibnja nekome koji se nekuzi u ove detalje pa misli da ce ko lud profitirati ako trazim samo onoliko koliko sam je platio-700 jedan i druga 800 eura, i barem nisam scalpao dusa mi na mjestu, izrudario cca 1800 dolara i dobio novce za graficke nazad, meni dosta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 17:52 (Ivan Majstorovic).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Eto i mene zanima koliko ce pasti profit na rudarenju ETHa. Neki kazu oko 40-50% ako bude tako biti ce jos profitibilno. Recimo sad rudarim direktno i stakam samo ETH, koliko uspijem uspijem, mozda nesto i kupim. Ako puknem 100€ u ADA i to ako, uzet cu 100 Ravencoina za mozda jednom bude skocilo koji kek.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Eto i mene zanima koliko ce pasti profit na rudarenju ETHa. Neki kazu oko 40-50% ako bude tako biti ce jos profitibilno. Recimo sad rudarim direktno i stakam samo ETH, koliko uspijem uspijem, mozda nesto i kupim. Ako puknem 100€ u ADA i to ako, uzet cu 100 Ravencoina za mozda jednom bude skocilo koji kek.

 Prema zadnjoj analizi koju sam pročitao oko 20-30%, očekivali su 40-50%, ali nakon provjere su zaključili da će to prije biti 20-30%.

S druge strane gotovo sigurno će ETH ozbiljno porasti, možda i 2-3x...

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Sideswipe kaže...

Eto i mene zanima koliko ce pasti profit na rudarenju ETHa. Neki kazu oko 40-50% ako bude tako biti ce jos profitibilno. Recimo sad rudarim direktno i stakam samo ETH, koliko uspijem uspijem, mozda nesto i kupim. Ako puknem 100€ u ADA i to ako, uzet cu 100 Ravencoina za mozda jednom bude skocilo koji kek.

 Prema zadnjoj analizi koju sam pročitao oko 20-30%, očekivali su 40-50%, ali nakon provjere su zaključili da će to prije biti 20-30%.

S druge strane gotovo sigurno će ETH ozbiljno porasti, možda i 2-3x...

 Mene to ne zabrinjava previše. Ove cjene su sad abnormalne, realno je da će ETH rasti, tako da i padnu, naraste opet blizu i ako je težina rudarenja povećana. Neće biti isplativo onima koji imaju sisteme sa malo memorije koliko sam pohvatao. Dobro pa je kod mene sve 12GB.

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo
 
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...
mzopg kaže...
Sideswipe kaže...

Eto i mene zanima koliko ce pasti profit na rudarenju ETHa. Neki kazu oko 40-50% ako bude tako biti ce jos profitibilno. Recimo sad rudarim direktno i stakam samo ETH, koliko uspijem uspijem, mozda nesto i kupim. Ako puknem 100€ u ADA i to ako, uzet cu 100 Ravencoina za mozda jednom bude skocilo koji kek.

 Prema zadnjoj analizi koju sam pročitao oko 20-30%, očekivali su 40-50%, ali nakon provjere su zaključili da će to prije biti 20-30%.

S druge strane gotovo sigurno će ETH ozbiljno porasti, možda i 2-3x...

 Mene to ne zabrinjava previše. Ove cjene su sad abnormalne, realno je da će ETH rasti, tako da i padnu, naraste opet blizu i ako je težina rudarenja povećana. Neće biti isplativo onima koji imaju sisteme sa malo memorije koliko sam pohvatao. Dobro pa je kod mene sve 12GB.

 Sta to znaci da je moja rx6800 i dalje u igri?

R33mba#2892
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Isti komentar kao i od kolege iznad mene,da li to znači da je moja RTX 3080 još u igri?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

Past će isplativost majnanja etha za 30-40%, bit ce tu i drugi isplativiji coini šta ste se prepali

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

Mali OT od mene

 

Pozdrav, dao sam na servis amd rx 580 8gb, i sad mi lik is Mikronisa veli da mogu dobit novu/zamjensku ili povrat novaca, e sad ako dobim povrat novaca nova 580 košta 5200 kn a ovu koju sam dao na servis platio sam 2600 krajem 2018, i sad ako mi Asbis ne da novu karticu (jer navjerojatnije nemaju zbog majninga) i naprave odobrenje za povrat novaca ja bi trebao kupit novu tu istu rx 580 8g ali sad za 5200 kn, znači još nadoplatit na vec potrošenih 2600 kn, dali se ikako može izbjeći povrat novaca kod Asbisa i da kako god umiju i znaju ili daju 580 8g ili sljedeču jaču karticu. Neeevjerojatno. Znači kome rikne grafička baj baj miniranje, odnosno plati duplo ili više za majning. Eto, možda netko zna. Thx.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...

Mali OT od mene

 

Pozdrav, dao sam na servis amd rx 580 8gb, i sad mi lik is Mikronisa veli da mogu dobit novu/zamjensku ili povrat novaca, e sad ako dobim povrat novaca nova 580 košta 5200 kn a ovu koju sam dao na servis platio sam 2600 krajem 2018, i sad ako mi Asbis ne da novu karticu (jer navjerojatnije nemaju zbog majninga) i naprave odobrenje za povrat novaca ja bi trebao kupit novu tu istu rx 580 8g ali sad za 5200 kn, znači još nadoplatit na vec potrošenih 2600 kn, dali se ikako može izbjeći povrat novaca kod Asbisa i da kako god umiju i znaju ili daju 580 8g ili sljedeču jaču karticu. Neeevjerojatno. Znači kome rikne grafička baj baj miniranje, odnosno plati duplo ili više za majning. Eto, možda netko zna. Thx.

 To je čisti idiotizam,ne mogu ti to napraviti.Pa nije tvoja krivica ako su cijene narasle.Jedino što će ti se izvlačiti s forom ''nudimo vam 2 opcije,ako vam se ne sviđa zamjena dobit ćete originalni iznos za plaćeni proizvod'' i mislim da tu nažalost nemaš opcija.

Ne znam koliko bi ti trebalo da izrudariš taj iznos koji bi trebao nadoplatiti?

Sorry kolega što ne mogu pomoći,ali svaki put kad sam čuo ljude da su imali taj problem,onda su im nudili te dvije opcije.I meni se u HGšrotu to dogodilo,riknula mi je matična i nisu imali taj model,pa su mi rekli da ću dobiti sljedeći bolji model,što i jesam.Ali moj bože,kad se sjetim da su me navlačili skoro 1,5 mjesec da mi zamjene matičnu od 750kn,onda stvarno ne znam koliko bi tebi trebalo da dobiješ novu grafičku u ovakvim vremenima kad je potražnja za gotovo svim hardwareom takva...

12 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...

Mali OT od mene

 

Pozdrav, dao sam na servis amd rx 580 8gb, i sad mi lik is Mikronisa veli da mogu dobit novu/zamjensku ili povrat novaca, e sad ako dobim povrat novaca nova 580 košta 5200 kn a ovu koju sam dao na servis platio sam 2600 krajem 2018, i sad ako mi Asbis ne da novu karticu (jer navjerojatnije nemaju zbog majninga) i naprave odobrenje za povrat novaca ja bi trebao kupit novu tu istu rx 580 8g ali sad za 5200 kn, znači još nadoplatit na vec potrošenih 2600 kn, dali se ikako može izbjeći povrat novaca kod Asbisa i da kako god umiju i znaju ili daju 580 8g ili sljedeču jaču karticu. Neeevjerojatno. Znači kome rikne grafička baj baj miniranje, odnosno plati duplo ili više za majning. Eto, možda netko zna. Thx.

 Bojim se da nemas izbora, grafickih nemaju na stanju a i gleda se trenutacna cijena a ne cijena kad si kupio. Po trenutnim uvjetima ti mogu ponudit GTX 1030 u zamjenu, ako i to ^^ Jebiga, taj rizik treba ukljucit u racunicu pri miningu. Meni je najgora nocna mora da mi rikne 3080tka i da dobim 6500 kn nazad jer to trenutno nije dosta ni za pola kartice :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pitanje. Koji ste dokaz o identitetu prilozili Crypto.com za Visu. Ja sam slikao racun od struje gdje se vidi moje ime i svi podaci. Dobijem odgovor nakon pet dana da trebam slikati okomito da svi rubovi moraju biti vidljivi....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Pitanje. Koji ste dokaz o identitetu prilozili Crypto.com za Visu. Ja sam slikao racun od struje gdje se vidi moje ime i svi podaci. Dobijem odgovor nakon pet dana da trebam slikati okomito da svi rubovi moraju biti vidljivi....

 Vozačka dozvola.

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...

Mali OT od mene

 

Pozdrav, dao sam na servis amd rx 580 8gb, i sad mi lik is Mikronisa veli da mogu dobit novu/zamjensku ili povrat novaca, e sad ako dobim povrat novaca nova 580 košta 5200 kn a ovu koju sam dao na servis platio sam 2600 krajem 2018, i sad ako mi Asbis ne da novu karticu (jer navjerojatnije nemaju zbog majninga) i naprave odobrenje za povrat novaca ja bi trebao kupit novu tu istu rx 580 8g ali sad za 5200 kn, znači još nadoplatit na vec potrošenih 2600 kn, dali se ikako može izbjeći povrat novaca kod Asbisa i da kako god umiju i znaju ili daju 580 8g ili sljedeču jaču karticu. Neeevjerojatno. Znači kome rikne grafička baj baj miniranje, odnosno plati duplo ili više za majning. Eto, možda netko zna. Thx.

 Ma ja bih na vasem mjestu uzeo pare u boost-ao si ETH. Mislim, a sto da vam ponude u zamjenu kada vjv nemaju nista. Platili ste ju 2600 kuna, tesko da vam pri ovom stanju sada mogu tu nesto ponuditi. 

Eto, koliko vam treba da 580-tka izrudari 2600 kuna?

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 16:42 (Ivan Majstorovic).
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Također se nekad trgnem iz sna s tom misli.... I vjerujem da mi crkne kartica da bi cekao da ovaj problem sa nedostatkom silikona riješe, jer bi malo poludio da im dam 5700XT, a dobijem 5500XT nazad.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

Također se nekad trgnem iz sna s tom misli.... I vjerujem da mi crkne kartica da bi cekao da ovaj problem sa nedostatkom silikona riješe, jer bi malo poludio da im dam 5700XT, a dobijem 5500XT nazad.

 Po meni u takvim situacijama ako nemogu u roku 14 dana recimo dati istu karticu, uzeo bih pare i ulozio u ono sto sam i rudario, ili uplatio u novu jacu karticu. Je da je profitabilnije dobiti istu karticu buduci da ce se ETH moci ladno jos 1.5 godinu minimalno rudariti, ali ako je ta ista kartica koja se sad pokvarila sebe isplatila u medjuvremenu, i dobili ste jos cijeli iznos od kupnje, mislim da ste u win-u svakako bez glavobolje. HW je tu da se kida i nijedan nece trajati dovjeka ako ga se tereti 24/7.

Mozda je i ta opcija bolja za kolegu sa 580-tkom, neka uzme pare i pokusa neku 3060 ili 6700xt kupiti. 700-800 eura su, odbije ovih 350 sto dobije za 580-tku, i na kraju ima 50-tak mh/s-a za 450-500 eura sto je onda nekih 110 dana ROI-a sto nije lose za ovakve cijene danas.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 17:05 (Ivan Majstorovic).
11 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Užas, užas...
Meni je nedavno gara istekla za gtx 1070, ne znam što bi da crkne. Planirao sam skoro upgrejd monitora sa 1080p na 1440p i barem duplo jaču grafu, no ova situacija sad ubija bilo kakav smisao upgrejda.
Jedino što preostaje je uplatit misu ili prinijet nekakvu žrtvu paljenicu da mi ostane gtxica na životu dok se ovo malo ne smiri
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Eh da nije istekla vjerojatno bi ti zamjenili za 1660 Super, one su još koliko toliko povoljne (ako nađeš). A odlicne, meni je sad u kompu, 1440p med/high na 80-100W ko bog

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Minneyar kaže...
Cryogenic kaže...

Mali OT od mene

 

Pozdrav, dao sam na servis amd rx 580 8gb, i sad mi lik is Mikronisa veli da mogu dobit novu/zamjensku ili povrat novaca, e sad ako dobim povrat novaca nova 580 košta 5200 kn a ovu koju sam dao na servis platio sam 2600 krajem 2018, i sad ako mi Asbis ne da novu karticu (jer navjerojatnije nemaju zbog majninga) i naprave odobrenje za povrat novaca ja bi trebao kupit novu tu istu rx 580 8g ali sad za 5200 kn, znači još nadoplatit na vec potrošenih 2600 kn, dali se ikako može izbjeći povrat novaca kod Asbisa i da kako god umiju i znaju ili daju 580 8g ili sljedeču jaču karticu. Neeevjerojatno. Znači kome rikne grafička baj baj miniranje, odnosno plati duplo ili više za majning. Eto, možda netko zna. Thx.

 Bojim se da nemas izbora, grafickih nemaju na stanju a i gleda se trenutacna cijena a ne cijena kad si kupio. Po trenutnim uvjetima ti mogu ponudit GTX 1030 u zamjenu, ako i to ^^ Jebiga, taj rizik treba ukljucit u racunicu pri miningu. Meni je najgora nocna mora da mi rikne 3080tka i da dobim 6500 kn nazad jer to trenutno nije dosta ni za pola kartice :)

 To nije njegov problem što oni nemaju kartica na stanju. Zamjenu mu mogu ponuditi jedino za istu, sličnih karakteristika ili bolju, nikako za lošiji model. Postoji zakon o zaštiti potrošača.

Ne vidim zašto bi uzeo novce? Valjda je bolje uzeti novu istu karticu pa ako je želi prodati dobije za nju barem 4500kn.

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

 Čovječ,imam li ja ikakvog benefita od toga što Ether ide u POS odnosno 2.0 kao netko tko rudari s jednom GPU?

Svi koji imaju po 32 Ethera koji ga stejkaju ili ovi što ga misle kupovati i prodavati s manjim feejevima imaju razloga da budu uzbuđeni i sretni,ali za nekog poput mene je to užasna vijest koja nema ni jednu pozitivnu stvar,naravno barem za mene.

Kakva šteta,a tek sam počeo rudariti krajem Veljače...

 

 

12 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

 To nije njegov problem što oni nemaju kartica na stanju. Zamjenu mu mogu ponuditi jedino za istu, sličnih karakteristika ili bolju, nikako za lošiji model. Postoji zakon o zaštiti potrošača.

Ne vidim zašto bi uzeo novce? Valjda je bolje uzeti novu istu karticu pa ako je želi prodati dobije za nju barem 4500kn.

 Pa točno to, oni su mogli i namjerno napravit cijelu tu scenu da izvuku vise para od kupaca, kao nemamo zamjensku ali imamo skuplju istu kod drugog klijenta za jos extra 2700, pa to je organizirani kriminal

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 18:34 (Cryogenic).
12 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

 Čovječ,imam li ja ikakvog benefita od toga što Ether ide u POS odnosno 2.0 kao netko tko rudari s jednom GPU?

Svi koji imaju po 32 Ethera koji ga stejkaju ili ovi što ga misle kupovati i prodavati s manjim feejevima imaju razloga da budu uzbuđeni i sretni,ali za nekog poput mene je to užasna vijest koja nema ni jednu pozitivnu stvar,naravno barem za mene.

Kakva šteta,a tek sam počeo rudariti krajem Veljače...

 

 

 Drži se whattomine stranice i 2cryptocalc.com, kad stane eth ako stane prijedjes na majnanje drugih isplativijih coina i amen. Cortex je 2 il 3 puta ovaj tjedan bio isplativiji od ethereuma, ali kratko. Problem je kaj se zna srušit cijena coinima čak i u samo 4 sata, ali isto se tako i digne u kratkom roku, pa je malo teže pratit situaciju, odnosno teže odlučit koji coin majnat, al to su trenutno sitne razlike tak da sam ja na ethu trenutno, planiram izmajnat po 1000 cortexa, ravecoina, vertcoina, pa ako šta skoči u skorije vrijeme super, da cortex skoči za 3 godine na 1750 eura kao ethereum, 1000 x 1750 je 1 750 000 eura, sve vas vodim na burek. Jogurte sami plaćate.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 18:35 (Cryogenic).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

 Čovječ,imam li ja ikakvog benefita od toga što Ether ide u POS odnosno 2.0 kao netko tko rudari s jednom GPU?

Svi koji imaju po 32 Ethera koji ga stejkaju ili ovi što ga misle kupovati i prodavati s manjim feejevima imaju razloga da budu uzbuđeni i sretni,ali za nekog poput mene je to užasna vijest koja nema ni jednu pozitivnu stvar,naravno barem za mene.

Kakva šteta,a tek sam počeo rudariti krajem Veljače...

 

 

 Ako čuvaš ETH imaš, recimo da ga možeš majnati još 7-8 mjeseci, ako mu vrijednost nakon 2.0 skoči 2-3 puta to ti je kao da si majnao 14-24 mjeseca i to je po meni konzervativno očekivanje po pitanju cijene, a ti se lijepo prebaciš na drugi coin i problem riješen. 

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
Jurassic Park kaže...

 Čovječ,imam li ja ikakvog benefita od toga što Ether ide u POS odnosno 2.0 kao netko tko rudari s jednom GPU?

Svi koji imaju po 32 Ethera koji ga stejkaju ili ovi što ga misle kupovati i prodavati s manjim feejevima imaju razloga da budu uzbuđeni i sretni,ali za nekog poput mene je to užasna vijest koja nema ni jednu pozitivnu stvar,naravno barem za mene.

Kakva šteta,a tek sam počeo rudariti krajem Veljače...

 

 

 Drži se whattomine stranice i 2cryptocalc.com, kad stane eth ako stane prijedjes na majnanje drugih isplativijih coina i amen. Cortex je 2 il 3 puta ovaj tjedan bio isplativiji od ethereuma, ali kratko. Problem je kaj se zna srušit cijena coinima čak i u samo 4 sata, ali isto se tako i digne u kratkom roku, pa je malo teže pratit situaciju, odnosno teže odlučit koji coin majnat, al to su trenutno sitne razlike tak da sam ja na ethu trenutno, planiram izmajnat po 1000 cortexa, ravecoina, vertcoina, pa ako šta skoči u skorije vrijeme super, da cortex skoči za 3 godine na 1750 eura kao ethereum, 1000 x 1750 je 1 750 000 eura, sve vas vodim na burek. Jogurte sami plaćate.

 Hvala,oplakah na zadnju rečenicu.

Inače,koliko pod Moj PC,tj. Tvoj PC vidim,ti imaš 1080Ti i sad ovu RX 580 na servisu.

Koliko po tvom mišljenju misliš da ćeš trebati izmajnati tolike količine kolike si nabrojao s tom/tim grafičkama?

Ovo što si rekao o tome da cijena coina padne za par sati mi je glavni problem,ali dobro valjda ću pogoditi pravi coin,barem približno.

Ja ću inače majnati ETH još neko vrijeme dok bude ovako isplativ,a onda kad ode u POS,što se bude nudilo nakon toga to ću kopat.

BTW,izgleda da je difficulty poprilično narastao,bar meni.

Inače mi je trebalo 10 dana da izrudarim 0.05 ETH,a sad mi treba oko 12-13 dana za istu količinu.

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Jurassic Park kaže...

 Čovječ,imam li ja ikakvog benefita od toga što Ether ide u POS odnosno 2.0 kao netko tko rudari s jednom GPU?

Svi koji imaju po 32 Ethera koji ga stejkaju ili ovi što ga misle kupovati i prodavati s manjim feejevima imaju razloga da budu uzbuđeni i sretni,ali za nekog poput mene je to užasna vijest koja nema ni jednu pozitivnu stvar,naravno barem za mene.

Kakva šteta,a tek sam počeo rudariti krajem Veljače...

 

 

 Ako čuvaš ETH imaš, recimo da ga možeš majnati još 7-8 mjeseci, ako mu vrijednost nakon 2.0 skoči 2-3 puta to ti je kao da si majnao 14-24 mjeseca i to je po meni konzervativno očekivanje po pitanju cijene, a ti se lijepo prebaciš na drugi coin i problem riješen. 

 Ajoj,kak' me vas dvojca uvijek utješite :D

Tako i planiram samo se nadam da mi koji smo male ribice s jednom grafičkom nećemo ispasti iz igre što se tiče svih coinova,barem par godina nadam se.

Ja tak tak planiram mijenjati dobar dio drugih coinova za ETH i bazirati se većinom na njega,a ove ostale kad izrudarim ostavit ću da stoje pa možda u budućnosti nešto bude od njih.

 

12 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

 Hvala,oplakah na zadnju rečenicu.

Inače,koliko pod Moj PC,tj. Tvoj PC vidim,ti imaš 1080Ti i sad ovu RX 580 na servisu.

Koliko po tvom mišljenju misliš da ćeš trebati izmajnati tolike količine kolike si nabrojao s tom/tim grafičkama?

Ovo što si rekao o tome da cijena coina padne za par sati mi je glavni problem,ali dobro valjda ću pogoditi pravi coin,barem približno.

Ja ću inače majnati ETH još neko vrijeme dok bude ovako isplativ,a onda kad ode u POS,što se bude nudilo nakon toga to ću kopat.

BTW,izgleda da je difficulty poprilično narastao,bar meni.

Inače mi je trebalo 10 dana da izrudarim 0.05 ETH,a sad mi treba oko 12-13 dana za istu količinu.

 Ma moj pc nije ažuriran od 2018, majnam na 2x 1080ti i na jednoj 3070, imam 145 mh/s sve skup i izrudarim za jedno 6 dana 0,05 etha. I jedno oko mjesec dana žrtvovanja etha za majnanje cortexa, ravena ili vertcoina,ili da nastavim majnat eth pa polako kupim mjesecno po 200-300 navedenih coina sa ethereumom pa se skupi. Možda najbolja solucija jer što više skače eth više se zaradi na razlici tečaja pa sa tom razlikom kupim ostale coine. U 5 dana na 300 eura sjelo je  50 eura zarade jer je eth skočio ali je opet pao pa je sad zarada 30eura manja, i tak.

 

rx 580 je od frenda al da ne krenem u objasnjavanja rekao sam da je moja.

 

Preko kojeg  poola majnaš eth, ja sam se prebacio na 2miners, prebacivanje ide 2 sata nakon što se skupi 0.05 etha, nemaju nikakav transfer fee, gminer 0.65% dev fee,  kod cortexa daju više nagrada i tak. Zasada 2 miners najaci, flexpool zesce sranje, ethermine se mora cekat 7 dana da se prebaci 0,05 etha. A uskoro na 2miners kreće kao neka vrsta lutrije/random biranja eth adresa korisnika di ce izvlacit adrese i majnat sa 20 terahasha (ako sam dobro zapamtio) sretnim dobitnicima na pola sata/sat njihove eth adresse, rekli su i sretnom dobitniku jednom mjesecno i  po 4 sata , pola sata je  cca 17000 USD, e sad lutrija ko lutrija, vece sanse su da dobis trombozu od astrazenece ali opcenito jako dobar pool.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 20:13 (Cryogenic).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

a jel se isplati uletit i uzet sta sad takvo,hoce li to moci radit kad dođe ta neka promjena ili...?hoce li se moci majnat s tim poslije promjene te neke za koji mjesec...?hvala na odgovoru ...Lp...

 

mislim na taj stoj od innosilicona...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 20:22 (johnyaces777).
4 godine
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

razmisljam uzeti za 300$ eth, koliko je pametna investicija? toliko sam maximalno spreman sebi oprostiti ako krene nizbrdo pa budem prodavao u zadnji cas

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice