Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.212
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...

Uuu, nešto su se udebljale ove isplate na nicehashu, cca euro svakih 4 sata. :D E, sad - doklen...

 Ukupni hashrate Ethereum mreze je blago opao, a ujedno i difficulty pa samim time se povecava zarada u Ethereu. 

 

Trebalo bi da je vecini se povecala dnevna zarada. 

Tesko da ce biti duzeg vijeka, moguce da je dio minera malo presao da kopa neku drugu valutu obzirom da ovih dana divljaju cijene na vise coina.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
Srce Isusovo kaže...

Uuu, nešto su se udebljale ove isplate na nicehashu, cca euro svakih 4 sata. :D E, sad - doklen...

 Ukupni hashrate Ethereum mreze je blago opao, a ujedno i difficulty pa samim time se povecava zarada u Ethereu. 

 

Trebalo bi da je vecini se povecala dnevna zarada. 

Tesko da ce biti duzeg vijeka, moguce da je dio minera malo presao da kopa neku drugu valutu obzirom da ovih dana divljaju cijene na vise coina.

Jeste, i meni se povecalo dosta, takodjer nicehash..

Inace prosjek 40-45 Eura dnevno, zadnjih par sati oko 65 Eura.

 

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
Srce Isusovo kaže...

Uuu, nešto su se udebljale ove isplate na nicehashu, cca euro svakih 4 sata. :D E, sad - doklen...

 Ukupni hashrate Ethereum mreze je blago opao, a ujedno i difficulty pa samim time se povecava zarada u Ethereu. 

 

Trebalo bi da je vecini se povecala dnevna zarada. 

Tesko da ce biti duzeg vijeka, moguce da je dio minera malo presao da kopa neku drugu valutu obzirom da ovih dana divljaju cijene na vise coina.

Jeste, i meni se povecalo dosta, takodjer nicehash..

Inace prosjek 40-45 Eura dnevno, zadnjih par sati oko 65 Eura.

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
Srce Isusovo kaže...

Uuu, nešto su se udebljale ove isplate na nicehashu, cca euro svakih 4 sata. :D E, sad - doklen...

 Ukupni hashrate Ethereum mreze je blago opao, a ujedno i difficulty pa samim time se povecava zarada u Ethereu. 

 

Trebalo bi da je vecini se povecala dnevna zarada. 

Tesko da ce biti duzeg vijeka, moguce da je dio minera malo presao da kopa neku drugu valutu obzirom da ovih dana divljaju cijene na vise coina.

 Da, vidim da se polako dize dnevna zarada kolicine ETH-a, do cega je nebih znao. Na ethermine-u sam tamo je jos uvijek 100TH/s-a snage. Znam da su pool-ovi poceli uvoditi "MEV" tj od sebe ce davati neki dio kolaca nama buduci da se dogodio fee burn.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 22:56 (Ivan Majstorovic).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ja gledam na onom ethermine prog za mb.. Pise 187e mjesecna zarada po trenutnoj cijeni..


R33mba#2892
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pitanje! Koliko je trebalo nakon potvrde identiteta na Crypto.com da vam doma stigne njihova Visa kartica?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cca 3 tjedna kod mene
14 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Isprobavam Coinbase ovih dana, i sad zelim prebacit 165 HRK na paypal ili na racun ali mi dugme DEPOSIT neda i pise mi "Looks like there isn’t any HRK in your account yet. Deposit funds or add a payment method to get started."

A gore iznad pise "Portfolio BalanceHRK 165.28" . Dodao sam paypal i bankovni racun u payment methods 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
baranjacMAN kaže...

Isprobavam Coinbase ovih dana, i sad zelim prebacit 165 HRK na paypal ili na racun ali mi dugme DEPOSIT neda i pise mi "Looks like there isn’t any HRK in your account yet. Deposit funds or add a payment method to get started."

A gore iznad pise "Portfolio BalanceHRK 165.28" . Dodao sam paypal i bankovni racun u payment methods 

 Što znači tj kako bi ti preveo "deposit"? Čini mi se, barem po opisanom u tvom postu, da ti radiš uplatu na coinbase račun a ne isplatu... Možda i ja griješim, rano je...

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 6:30 (Srce Isusovo).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
baranjacMAN kaže...

Isprobavam Coinbase ovih dana, i sad zelim prebacit 165 HRK na paypal ili na racun ali mi dugme DEPOSIT neda i pise mi "Looks like there isn’t any HRK in your account yet. Deposit funds or add a payment method to get started."

A gore iznad pise "Portfolio BalanceHRK 165.28" . Dodao sam paypal i bankovni racun u payment methods 

 Jesi prebacio na Eur wallet?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Pitanje! Koliko je trebalo nakon potvrde identiteta na Crypto.com da vam doma stigne njihova Visa kartica?

 Meni je plava(besplatna) dosla u roku 20-tak dana(prije nekih 3 miseca), ovu metalnu jos nista iako sam je zatrazio kada sam uzeo 5000 CRO-a. ALi mislim da za nju i ostale trebate stakati odredjeno vrijeme CRO kako bi imali pravo na nju. Uglavnom znam da su nedavno promjenili politiku VISA kartice, pa od sada nisu vise vezane za kolicinu CRO-a. Ako imate 350 eura odredjeno vrijeme u CRO-u onda imate pravo na crvenu metalnu, radi koje sam i to napravio sve. Hocu metalnu i tocka, jedini su oni koji daju metalnu.

Imaju odnedavno i virtualne kartice dok nedodju VASE fizicke, uglavnom mozete se javiti supportu i pozaliti da se malo ubrza. Imaju 10 milijuna korisnika ipak, pa sigurno i lista cekanja, a kartice se prave u Australiji.

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

sve radi, nisam znao da holdaju novce na coinbase-u 2 dana i tek onda mozes povuc novce xd

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Lijepo nam se ETH odvojio od BTC-a.

ETH +5%, BTC -3%. 

 

Ne radujem se što je BTC malo pao, već što je sve manje prisutna ovisnost o njemu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

Lijepo nam se ETH odvojio od BTC-a.

ETH +5%, BTC -3%. 

 

Ne radujem se što je BTC malo pao, već što je sve manje prisutna ovisnost o njemu.

 Da je Ethereum sve manje podlozan BTC fluktuacijama jeste i to je odlicna vijest u smislu da ga ljudi sve vise prihvataju kao neovisnu valutu, da dobija na popularnosti i postaje sve nezavisniji "brend" ali isto tako ako krene nizbrdo biti ce zesci pad jer nije vise usko povezan. 

 

Evo danas je presao i tih famoznih 2500$, sada cekamo da skoci na 3000$ 

Ali cim raste cijena povecava se ukupni hashrate mreze i ujedno i difficulty. Prije par dana je zarada bila bas skocila u etheru, izgleda da se dio majnera bio prebacio na kopanje drugih valuta pa se vracaju kako Etheru skace cijena.  

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
mzopg kaže...

Lijepo nam se ETH odvojio od BTC-a.

ETH +5%, BTC -3%. 

 

Ne radujem se što je BTC malo pao, već što je sve manje prisutna ovisnost o njemu.

 Da je Ethereum sve manje podlozan BTC fluktuacijama jeste i to je odlicna vijest u smislu da ga ljudi sve vise prihvataju kao neovisnu valutu, da dobija na popularnosti i postaje sve nezavisniji "brend" ali isto tako ako krene nizbrdo biti ce zesci pad jer nije vise usko povezan. 

 

Evo danas je presao i tih famoznih 2500$, sada cekamo da skoci na 3000$ 

Ali cim raste cijena povecava se ukupni hashrate mreze i ujedno i difficulty. Prije par dana je zarada bila bas skocila u etheru, izgleda da se dio majnera bio prebacio na kopanje drugih valuta pa se vracaju kako Etheru skace cijena.  

 Eto ga na 2600$. Ne tako davno ima možda koji tjedan kad je bio na oko 1800$ pisao sam da bi bilo pametno, tko može, čuvati izmajnano u ETH, a ne odmah prebacivati u $$$. Usporedbe radi od tada je ETH narastao oko 45%. Što znači ako ste računali da mjesečno zarađujete recimo 500$ od majnanja sada vam je to 725$.

 

Naravno ovo je opcija koja nosi i dosta rizika, ali ako nekome izmajnano nije neophodno potrebno neka radije čuva u ETH. Očekivanja su da će relativno brzo ETH na 5.000$. Ako se to desi onda oni koji su majnali 500$ kad je bio 1800$ će tada imati 1388$. Ovo je vaša osobna procjena, jer može ETH i pasti na 1000$ pa i zarada, treba i to uzeti u obzir.

 

Sad je izgleda povukao i ostale novčiće, nadam se da ćemo nakon 2-3 "krvava" dana imati lijepi run u nove visine i za XRP, TRX, XLM, XTZ, IOTA (koja mi je posebno draga). ADA će mislim još malo pričekati, s njom treba imati strpljenja, ali bi mogla donijeti ogromnu dobit kroz 2-3 godine.

 

Gledam sad svoj stats za zadnji tjedan imati ću oko 0,022ETH po kartici po tjednu, ugrubo oko 1,5ETH mjesečno.  

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 19:04 (mzopg).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

SaD gledam dnevna zarada mi pise za eth 7.36 dolara

sta bi dao za jos jednu gpu..

Al imam osjecaj ko da mi nije veca zarada,mozda tezina opet isla gore? 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Dr. Vicko kaže...
mzopg kaže...

Lijepo nam se ETH odvojio od BTC-a.

ETH +5%, BTC -3%. 

 

Ne radujem se što je BTC malo pao, već što je sve manje prisutna ovisnost o njemu.

 Da je Ethereum sve manje podlozan BTC fluktuacijama jeste i to je odlicna vijest u smislu da ga ljudi sve vise prihvataju kao neovisnu valutu, da dobija na popularnosti i postaje sve nezavisniji "brend" ali isto tako ako krene nizbrdo biti ce zesci pad jer nije vise usko povezan. 

 

Evo danas je presao i tih famoznih 2500$, sada cekamo da skoci na 3000$ 

Ali cim raste cijena povecava se ukupni hashrate mreze i ujedno i difficulty. Prije par dana je zarada bila bas skocila u etheru, izgleda da se dio majnera bio prebacio na kopanje drugih valuta pa se vracaju kako Etheru skace cijena.  

 Eto ga na 2600$. Ne tako davno ima možda koji tjedan kad je bio na oko 1800$ pisao sam da bi bilo pametno, tko može, čuvati izmajnano u ETH, a ne odmah prebacivati u $$$. Usporedbe radi od tada je ETH narastao oko 45%. Što znači ako ste računali da mjesečno zarađujete recimo 500$ od majnanja sada vam je to 725$.

 

Naravno ovo je opcija koja nosi i dosta rizika, ali ako nekome izmajnano nije neophodno potrebno neka radije čuva u ETH. Očekivanja su da će relativno brzo ETH na 5.000$. Ako se to desi onda oni koji su majnali 500$ kad je bio 1800$ će tada imati 1388$. Ovo je vaša osobna procjena, jer može ETH i pasti na 1000$ pa i zarada, treba i to uzeti u obzir.

 

Sad je izgleda povukao i ostale novčiće, nadam se da ćemo nakon 2-3 "krvava" dana imati lijepi run u nove visine i za XRP, TRX, XLM, XTZ, IOTA (koja mi je posebno draga). ADA će mislim još malo pričekati, s njom treba imati strpljenja, ali bi mogla donijeti ogromnu dobit kroz 2-3 godine.

 

Gledam sad svoj stats za zadnji tjedan imati ću oko 0,022ETH po kartici po tjednu, ugrubo oko 1,5ETH mjesečno.  

 Vezano za ovu zaradu ne bih se slozio sa svime u potpunosti. Mislim da nisi predvidio jednu bitnu stvar, ukupni hashrate mreze i difficulty. 

Uzmimo netkoga tko majna sa jednom karticom i recimo dnevno zaradjuje sa njom 0.005 pri nekom hashrate mreze i difficulty-ju, a da je cijena Ethera 2000 $. Ako cijena skoci na 2500$ vise majnera se prebacuje na Ether, raste hashrate mreze i difficulty sto automatski tom majneru smanjuje dnevnu zaradu u Etheru na npr. 0.00350. 

Prije skoka je taj majner dnevno zaradjivao 10 $, imali smo povecanje cijene Ethera od 25% ali ujedno i zbog povecanog difficulty-a smanjenje dnevnog profita od nekih 35%. Sada kada je cijena 2500$ taj miner zaradjuje 8.75 $ dnevno sto je rezultiralo smanjenjem ukupne zarade-

 

Rast Ethera jeste dobar za onoga tko na walletu ima neku vecu kolicinu, 5, 10 ili vise komada. Za ljude koji kopaju obicno znaci smanjenje Ethera koji dobivaju i unatoc vecoj cijeni valute samim smanjenjem zarade. 

 

Kod tebe je odlicna situacija jer imas rig ili vise njih ali vecini nas ostalih ovdje ovo dapace steti u ukupnom profitu. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...

 Vezano za ovu zaradu ne bih se slozio sa svime u potpunosti. Mislim da nisi predvidio jednu bitnu stvar, ukupni hashrate mreze i difficulty. 

Uzmimo netkoga tko majna sa jednom karticom i recimo dnevno zaradjuje sa njom 0.005 pri nekom hashrate mreze i difficulty-ju, a da je cijena Ethera 2000 $. Ako cijena skoci na 2500$ vise majnera se prebacuje na Ether, raste hashrate mreze i difficulty sto automatski tom majneru smanjuje dnevnu zaradu u Etheru na npr. 0.00350. 

Prije skoka je taj majner dnevno zaradjivao 10 $, imali smo povecanje cijene Ethera od 25% ali ujedno i zbog povecanog difficulty-a smanjenje dnevnog profita od nekih 35%. Sada kada je cijena 2500$ taj miner zaradjuje 8.75 $ dnevno sto je rezultiralo smanjenjem ukupne zarade-

 

Rast Ethera jeste dobar za onoga tko na walletu ima neku vecu kolicinu, 5, 10 ili vise komada. Za ljude koji kopaju obicno znaci smanjenje Ethera koji dobivaju i unatoc vecoj cijeni valute samim smanjenjem zarade. 

 

Kod tebe je odlicna situacija jer imas rig ili vise njih ali vecini nas ostalih ovdje ovo dapace steti u ukupnom profitu. 

U principu uvijek gledam u ETH, koliko sam izrudario, ali $$$ stavim čisto radi ekipe ovdje jer vidim da se svi po tome ravnaju.

 

E sad ako gledam striktno koliko sam izrudario zadnji tjedan ETH-a onda mi je to rekord u zadnjih mjesec-dva, a s druge strane cijena ETH je nikad veća pa bi i difficulty trebao biti veći, ali očito nije. Jednako ETH-a (omjer) bi trebao izrudariti ja sa ovim što imam i netko sa jednom karticom gledajući mh/s, isti nam je difficulty i recimo da smo u istom poolu. Ili nije tako?

 

Difficulty se u ovoj godini prosječno povećava mjesečno oko 18%.
Porast ETH-a YTD je oko 250%.

 

Koliko je netko "zaradio" je sad čisto stvar strategije, mijenja li odmah ili čuva ETH.

 

Bilo kako bilo i dalje je ETH jako isplativ.

 

Zanimljivo kako već četiri večeri, odnosno tri, sinoć je bilo relativno mirno :), točno iza ponoći kao da netko ugasi sklopku i svi novčići krenu nizbrdo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 1:19 (mzopg).
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

 

E sad ako gledam striktno koliko sam izrudario zadnji tjedan ETH-a onda mi je to rekord u zadnjih mjesec-dva, a s druge strane cijena ETH je nikad veća pa bi i difficulty trebao biti veći, ali očito nije. Jednako ETH-a (omjer) bi trebao izrudariti ja sa ovim što imam i netko sa jednom karticom gledajući mh/s, isti nam je difficulty i recimo da smo u istom poolu. Ili nije tako?

 

 

 Ukupni hashrate mreze je bio zadnji tjedan znatno opao pa je opet skocio u zdanja dva dana pa zato si izrudario mozda i najveci iznos do sada. 

 

Zasto se to desilo ne znam, pretpostavljam da je dio ekipe se bio prebacio na neki drugi coin koji je mozda imao nagli spike u cijeni i profitabilnosti pa su se sada vratili nazad na Ether. 

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nakon par "krvavih" dana i korekcija jučer navečer je sve krenulo u pravom smjeru i raste pravim ritmom i danas imamo novi ATH za ETH. 

Nadam se da će potrajati do vikenda, onda opet manja korekcija desetak posto i opet lagani rast, to bi bilo idealno.

 

Ako imate koju kunu viška razmislite o ulaganju u ADA (Cardano), možda bude flop, ali meni djeluje jako ozbiljno i obećavajuće. Samo ne očekujte preko noći "to the moon". 

https://twitter.com/InputOutputHK

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Može ovako brzinski neka preporuka laptop sa kojim bih mogao rudariti? Asus ako je ikako moguće.

Hvala 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
thejura kaže...

Može ovako brzinski neka preporuka laptop sa kojim bih mogao rudariti? Asus ako je ikako moguće.

Hvala 

 Ne rudari se s laptopom. Slabije grafe, loše hlađenje itd. 

14 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ali laptop sa rtx grafičkom? Mogu s njime koliko sam pročitao na drugim forumima. Npr ovaj laptop na slici? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
thejura kaže...

Ali laptop sa rtx grafičkom? Mogu s njime koliko sam pročitao na drugim forumima. Npr ovaj laptop na slici? 

 Da, možeš s tim bez problema. Iako nije idealno, poslužit će dosta dobro, jer ionako nema grafika za kupit, pa se snalažiš s onim što imaš.

 

RTX 3070 je dobra za rudarenje, čak i u laptopu.

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Mislim da je veci problem temperatura nego cista snaga graficke. Griju se i ove sa velikim ventovima u rigovima, a sta ce tek bit u laptopu.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...

Mislim da je veci problem temperatura nego cista snaga graficke. Griju se i ove sa velikim ventovima u rigovima, a sta ce tek bit u laptopu.

 Pa moja 2060 radi na 50-54 stupnja. Nije baš neko grijanje, spavam s upaljenim kompom, ne smeta mi ništa. Ovisi kako je laptop rješen, kakvo mu je hlađenje, možda bude OK, a sigurno je dobro postavit ga na onu podlogu s hlađenjem. U svakom slučaju, treba isprobat pa će znat, ne možemo napamet znat koliko će se grijat dok rudari...

 

Serija 30 se više grije od serije 20 radi memorije. A iskreno, nemam pojma kakva memorija ide u laptope, brža ili sporija od desktop verzije grafike, odnosno da li se više ili manje grije. Ako netko zna, neka kaže.

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Treba probat, garancija je tu ako zatreba. Treba samo gledat temperature u gpuz ili necem slicnom koji pokazuje vram. Meni recimo pokazuje 55c, ali je temperatura memorije oko 70c.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...

Treba probat, garancija je tu ako zatreba. Treba samo gledat temperature u gpuz ili necem slicnom koji pokazuje vram. Meni recimo pokazuje 55c, ali je temperatura memorije oko 70c.

 E da, bravo, pratit temperature VRAMa i memory junction-a, ako sam dobro zapamtio. Tu su najviše temperature, ne na samom GPU.

Live long and prosper.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Rudario bih ethereum, sad zanima me koliko bih mogao otprilike dnevno izrudariti s ovim navedenim laptopom?

I koliko je potrošnja struje? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice