Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 723.172
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Je li itko od većih minera imao neke upite od HEP-a ili policije zbog drastičnog povećanja potrošnje struje ili možemo zaključiti da je ono prijavljivanje hep-a uzgajivača urbani mit?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Spitfire_zg kaže...

Je li itko od većih minera imao neke upite od HEP-a ili policije zbog drastičnog povećanja potrošnje struje ili možemo zaključiti da je ono prijavljivanje hep-a uzgajivača urbani mit?

 Ja ti radim u HEP-u i takvo što ne postoji.Osim ako nisi prekoračio priključnu snagu,tada dobiješ obavijest da se ograniči korištenje ili da se nadokupi EE.To je standardni postupak i nema veze sa rudarenjem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 11:25 (funny games).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Eyekool kaže...
Može li se rudariti s RTX 3060? Trebao bi kupiti novi komp jer ova moja starudija pomalo otkažu je pa da si ga bar otplatim rudarenjem.
Vidio sam na YT nekoliko videa di se navodi da se može (doduše, samo naslove sam vidio, nisam stigao pogledati) ima li ovjde netko tko rudari s RTX 3060?

Ima, može i to kako. To nisu urbane legende već stvarnost! 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

@fuuny games možeš li molim te reći kolike su nadoplate otprilike? Kućanstvo je bjeli tarifni model, prošli mjesec sam potrošio 180kn više. Izračunao sam da će račun biti 537kn.

 

Sry dupli post...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 12:15 (Sideswipe).
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

@fuuny games možeš li molim te reći kolike su nadoplate otprilike? Kućanstvo je bjeli tarifni model, prošli mjesec sam potrošio 180kn više. Izračunao sam da će račun biti 537kn.

 

Sry dupli post...

 Ne trebaš ti pojačavati snagu priključka radi toga...ti ćeš platiti samo razliku po kw,to nije problem.Ne trebaš brinuti ništa..

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 12:40 (funny games).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Eyekool kaže...
Može li se rudariti s RTX 3060? Trebao bi kupiti novi komp jer ova moja starudija pomalo otkažu je pa da si ga bar otplatim rudarenjem.
Vidio sam na YT nekoliko videa di se navodi da se može (doduše, samo naslove sam vidio, nisam stigao pogledati) ima li ovjde netko tko rudari s RTX 3060?

 Rudarim ja sa dvije i jos cekam dvije da mi stignu. 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Može naravno.

Za eth moraš imati određene drivere da ide full, kartica mora biti u utoru maticne i mora biti na x8 ili x16 pcie.

I moraš imati aktivan hdmi izlaz, znaci ili uštekan monitor ili hdmi dummy plug.

 

Imam i ja pitanjce, pošto se mislim maknuti sa nicehasha ovaj vikend, moze preporuka nekog drugog nacina rudarenja, mora biti preko windowsa jer nema drivera za linux za 3060.

Nije me se nešto dojmio nicehash ovih tjedan dana što ga koristim a predpostavljam da imaju i dosta visoki fee mada je jednostavan za koristenje.

 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dalja46 kaže...

Može naravno.

Za eth moraš imati određene drivere da ide full, kartica mora biti u utoru maticne i mora biti na x8 ili x16 pcie.

I moraš imati aktivan hdmi izlaz, znaci ili uštekan monitor ili hdmi dummy plug.

 

Imam i ja pitanjce, pošto se mislim maknuti sa nicehasha ovaj vikend, moze preporuka nekog drugog nacina rudarenja, mora biti preko windowsa jer nema drivera za linux za 3060.

Nije me se nešto dojmio nicehash ovih tjedan dana što ga koristim a predpostavljam da imaju i dosta visoki fee mada je jednostavan za koristenje.

 

 Kakav fee sad? Nisu imali pri isplatama do sada.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dalja46 kaže...

Može naravno.

Za eth moraš imati određene drivere da ide full, kartica mora biti u utoru maticne i mora biti na x8 ili x16 pcie.

I moraš imati aktivan hdmi izlaz, znaci ili uštekan monitor ili hdmi dummy plug.

 

Imam i ja pitanjce, pošto se mislim maknuti sa nicehasha ovaj vikend, moze preporuka nekog drugog nacina rudarenja, mora biti preko windowsa jer nema drivera za linux za 3060.

Nije me se nešto dojmio nicehash ovih tjedan dana što ga koristim a predpostavljam da imaju i dosta visoki fee mada je jednostavan za koristenje.

 

 Probaj na ethermine. Sve ide direkt tebi. Nema posrednika kao u nicehash slučaju. Prije par dana sam na nicehashu kopao toliko dok nije bilo dovoljno za povlačenje sredstava. 0.001btc u mojem slučaju.

 

Kolega iznad. Ne misli na takav fee kod povlačenja kripta, nego na fee koji uzme nicehash iznajmljivanjem tvoje grafe mining poolovima. Ti to ne vidiš jer oni uzmu prije svega.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 14:07 (dax-lax).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Mozda sam se nespretno izrazio, po stranici whattomine im je razultat uvijek ispod etherminea, znaci zarada je manja na nicehashu pa predpostavljam da imaju dobar fee kod racunanja zarade koji ide krajnjem korisniku iliti tebi. Plus fee kasnije kad prebacujes iz btc u eur ako si isplacujes na racun. Na to sam mislio. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dax-lax kaže...
dalja46 kaže...

Može naravno.

Za eth moraš imati određene drivere da ide full, kartica mora biti u utoru maticne i mora biti na x8 ili x16 pcie.

I moraš imati aktivan hdmi izlaz, znaci ili uštekan monitor ili hdmi dummy plug.

 

Imam i ja pitanjce, pošto se mislim maknuti sa nicehasha ovaj vikend, moze preporuka nekog drugog nacina rudarenja, mora biti preko windowsa jer nema drivera za linux za 3060.

Nije me se nešto dojmio nicehash ovih tjedan dana što ga koristim a predpostavljam da imaju i dosta visoki fee mada je jednostavan za koristenje.

 

 Probaj na ethermine. Sve ide direkt tebi. Nema posrednika kao u nicehash slučaju. Prije par dana sam na nicehashu kopao toliko dok nije bilo dovoljno za povlačenje sredstava. 0.001btc u mojem slučaju.

 

Kolega iznad. Ne misli na takav fee kod povlačenja kripta, nego na fee koji uzme nicehash iznajmljivanjem tvoje grafe mining poolovima. Ti to ne vidiš jer oni uzmu prije svega.

 vidi se fee ili kako ga već zovu kad ideš na export, pa praviš izvještaj... pogledaj.

11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ljudi,da li mislite da je prekasno za trejdanje za Bitcoin,ili da se držim Ethereuma majnam/trejdam njega?

Koji je po vama isplativiji i koji bi po vama dao više profita za duge staze tipa 2025.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

Ljudi,da li mislite da je prekasno za trejdanje za Bitcoin,ili da se držim Ethereuma majnam/trejdam njega?

Koji je po vama isplativiji i koji bi po vama dao više profita za duge staze tipa 2025.?

 ADA (cardano) 

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

Ljudi,da li mislite da je prekasno za trejdanje za Bitcoin,ili da se držim Ethereuma majnam/trejdam njega?

Koji je po vama isplativiji i koji bi po vama dao više profita za duge staze tipa 2025.?

 Kako je kolega rekao cardano(ADA) ima blistavu buducnost. Onda npr MANA- to je VR svijet gdje se zemljiste, kuce, asseti kupuju sa tim coin-om i kada sam ja malo proucavao MANA-u prije dva mjeseca bila je oko 15-20 centi sada 1 dolar preko noci +400% sto je sasvim normalno za krypto. Opcenito je tesko ovako preporuciti coin-eve cisto jel svatko treba za sebe znati radi rizika koji posotji. Najbolje je svaki zanimljivi coin malo prouciti, procitati malo "white paper" jednostavno prouciti tko i kakvi projekti stoje iza tog coina i sto planiraju. Jer tako mozes doci do novih novcica koji ce tako preko noci skociti par stotinjak posto.

 Moja preporuka bi bila da prvo odlucite koliko zelite novcica imati. Male investicije na kraju donose i male dobitke, nije bas pametno 5-10K eura budget baciti na 10-20 novcica. Ja sam sebi npr svoj wallet podijelio u postotke: 50% ce uvijek biti BTC, onda 25%(svakih 12.5) ide na ETH i ADA, i ostalih 25% su mi CRO i veechain(VET). To su trenutno moji izbori jer nemam ni 10K eura da investiram vec si zelim sa BTC, ADA, I ETH stvoriti recimo neki kamen temeljac na kojem ce se kasnije dodati jos par novcica. ALi osobno necu nikada preko 10, previse gnjavaze a nisam niti zelim postati broker neki pa visiti 24/7 po nekim mjenjacnicama i pratiti tecaj. 

Ali svakako, radit cete ono sto VI zelite, i uloziti gdje VI smatrate da je najbolje, ako zelite brzu lovu onda se morate bas ubaciti u te vode istrazivanja novcica i shvacanje ponasanja samog tecaja. Ako ste long term, onda tesko da mozete izgubiti neku lovu sa nekim recimo top 10 coineva kojih se trade-aju.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kako nitko ne spominje Raven coin? Baš ih mislim stotinjak uzet i malo taj Cardano, možda ga i rudarit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Bome danas bas odlicna isplativost,da potraje jos bar...💪🙏🏻
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Bome danas bas odlicna isplativost,da potraje jos bar...💪🙏🏻

 Da hoće do Božića bar 

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Kako nitko ne spominje Raven coin? Baš ih mislim stotinjak uzet i malo taj Cardano, možda ga i rudarit.

 Ja ga majnam tu i tamo, vecinom po noci kad je jeftina struja skupljam polako jel bi mogo polovicom iduce godine ici i do 1$

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Bome danas bas odlicna isplativost,da potraje jos bar...💪🙏🏻

 

Sideswipe kaže...
volegradele kaže...
Bome danas bas odlicna isplativost,da potraje jos bar...💪🙏🏻

 Da hoće do Božića bar 

 

 

Imam jedno pitanje za vas dvojcu što se trenutačne isplativosti tiče.

Isplativost je velika jer je ETH (i ostale kriptovalute) narastao,tj postigao visoku vrijednost,međutim za nekoga poput mene to trenutačno nema koristi pošto ja čuvam ETH i planiram ga čuvati godinama.

Osim ako se težina malo smanjila,jer koliko vidim na Ethermineu dnevno majnam 0.00541 ETH,umjesto 0.00425 ETH koliko mi je danima bila.

Tako da kad gledam,u mom slučaju nema koristi što je isplativost trenutno odlična pošto ga ne planiram prodavati,zar ne?

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Tebi je bitno samo sto vise kopat,ali kad je difficulty manji vise iskopas Ethera...ja imam određenu kolicinu ETH vec vise od 3 godine..
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Tebi je bitno samo sto vise kopat,ali kad je difficulty manji vise iskopas Ethera...ja imam određenu kolicinu ETH vec vise od 3 godine..

 Da,tako sam i mislio.

Baš smo se doma razgovarali kad sam počeo rudariti i kad sam svojima doma objasnio otprilike kako to ide i kojom brzinom sad kopam,onda smo se pitali koliko se prije 3 godine moglo otprilike izrudariti brzinom od cca. 95Mh/s i koliko su se stvari od tad promijenile,tj koliko se difficulty povećao?

Znao sam jednog dečka koji je kopao od 2017. oko 1,5 godinu,samo se u međuvremenu odselio u Kanadu,pa ga nisam pitao kako je tad išlo i koliko se moglo iskopati u to doba.

Ne znam da li si ti rudario ETH prije 3 godine ili si ga kupovao,pa ako možda otprilike znaš ti ili netko kako su stvari stajale prije 3 godine i koliko se moglo izrudariti s otprilike 90-95Mh/s mjesečno?

 

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Imao sam 2 x gtx 1060 mislim,rudario sam oko mjesec dana sa Nicehashom..znaci kopamo ETH koji se pretvara u BTC.
Oko 400-500 kn sam tad iskopao..danas taj BTC vrijedi oko 4K kn..ali posto se od tada dosta toga i trejdalo,vadilo,kupovalo nezz ni sam vise di sam 😃
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Jeste na pps ili na pplns poolu? Ja na ovom pplns dobijem u 10 dana 190$ sa 200mhs.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pitanje za ekipu koja ima iskustva sa prebacivanjem kripto valuta sa online hot walleta tipa Coinomi-Exodus itd na neki od kripto exchange sajtova.

 

Koji su po vama od njih najbolji za prodavati (npr. Ether) coins koje izrudariš, tj. koji imaju najmanji exchange fees za ekipu koja ima par grafičkih u poolu, tj.neke manje cifre cca 100-200 dolara ili eura mjesečno?

 

Trenutno imam otvoren account na Coinbase, i vidim da se ta jednostavnost korištenja očituje vrlo visokim transakcijskim naknadama, tako da me zanima postoji li trenutno neke jeftinije kombinacije tj mjesta gdje se moze obaviti kupoprodaja kritpo valuta u fiat itd?

 

Vidim da ovaj Crypto.com dosta njih hvali, ali valjaju sa njim i referal links tako da mi ništa ne znači, osim da netko zaradi na tebi pri kreiranju accounta.

 

Ajde napišite koju pametnu.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Kako nitko ne spominje Raven coin? Baš ih mislim stotinjak uzet i malo taj Cardano, možda ga i rudarit.

Ja ga nekih mjesec dana vadim.  Preko 400 coina do sad. Pocea s jednom , sad sam na 3 (4 ako racunamo 295X2 ), i dolazu mi jos 2.  

Sad sam na 45mh/s, i kad odbijen struju ispada mjesecno 130$ zarada mjesecno.  Za cijenu jedne RTX 3060, moze se kupit 8 kartica , , rade 80mh/s i dizes realno 250$, 

Na drugom frontu 6800XT i dalje udara po eth kad ne rendera, i dolazi joj 2060super u ispomoc :)

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...

Jeste na pps ili na pplns poolu? Ja na ovom pplns dobijem u 10 dana 190$ sa 200mhs.

 Ja sam na PPLNS-u na Ethermineu.

Ja otprilike zaradim oko 80-95$ u 10 dana sa brzinom od 93Mh/s.

Inače sam pročitao da je PPLNS bolji na duže staze (mjesec dana i više),i da daje oko 5% od PPS-a.

Da li je stvarno tako ne znam jer nisam koristio PPS,ali tako samo pročitao.

Ako netko hoće bilo bi super da kaže da li je osjetio razliku između PPS i PPNS-a,tako da potpisujem komentar Johnny.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...
JohnnyBlaze kaže...

Jeste na pps ili na pplns poolu? Ja na ovom pplns dobijem u 10 dana 190$ sa 200mhs.

 Ja sam na PPLNS-u na Ethermineu.

Ja otprilike zaradim oko 80-95$ u 10 dana sa brzinom od 93Mh/s.

Inače sam pročitao da je PPLNS bolji na duže staze (mjesec dana i više),i da daje oko 5% od PPS-a.

Da li je stvarno tako ne znam jer nisam koristio PPS,ali tako samo pročitao.

Ako netko hoće bilo bi super da kaže da li je osjetio razliku između PPS i PPNS-a,tako da potpisujem komentar Johnny.

 Jedan dan bude vise, drugi manje zato sam stavio koliko je tocno bilo u 10 dana. Bude dnevno nekad 15$, a nekad 20. Mislio sam probat pps, ali na onim kalkulatorima to sve da je manje nego meni trenutno pa necu nista isprobavat zasad.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

Ljudi,da li mislite da je prekasno za trejdanje za Bitcoin,ili da se držim Ethereuma majnam/trejdam njega?

Koji je po vama isplativiji i koji bi po vama dao više profita za duge staze tipa 2025.?

 Kad bi znali odgovor na to pitanje...

 

 

Moj savjet bi bio u smjeru onoga što ti je kolega Ivan napisao. Nemoj se ograničiti na čuvanje jedne valute, jer ako krene nizbrdo ode ti sve, odaberi par najperspektivnijih i rasporedi. BTC i ETH su već nakako "klasici", a od novih je ADA jako perspektivna, MIOTA, pa čak i taj "sumnjivi" XRP, ako se riješe SEC tužbe mogao bi ozbiljno porasti. Osobno mislim da ETH neće previše rasti do ljeta i sljedeće faze, kad se smanje majneri onda će i on početi rasti.

dax-lax kaže...

 ADA (cardano) 

 Gledam kako bi to izgledalo da sam prije godinu dana stavio 1000$ u ADA, 01.04.2020. 0.0317, 01.04.2021 1.17 ili porast od 3.593%. Znači tih 1000$ bi nakon godinu dana postalo 36.930$. E sad samo treba pogoditi tako nešto i biti strpljiv. 

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Tako sam i ja mislio da je dobro malo 'šarat', uzeo prije tri godine cardano po 0,4usd i sad sam u plusu. Al jebiga, uzeo sam i ark po 6,5usd i ripple po 1,2usd. Sveukupno bi bio u minusu da nije eth :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 0:45 (picajzla0707).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice