Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.340
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...
JohnnyBlaze kaže...
Na ovom mineru grafa stalno trosi oko 155w sa 52mhs dok na nicehashu trosi 110w i temperature su 10c manje. Ostat cu ja na nicehashu bolje.

 Ne može biti tolika razlika ako majna isti coin. Gotovo identična potrošnja i hashrate ti mora biti ako rudariš npr. eth na nicehashu i ethermineu.

 Može lako bit da je trenutno preko nicehasha bio manji payrate ili nešto tako, pa je manje radila i manje trošila. Meni je prvih par dana potrošnja na Nicehashu bila samo 85-90, onda odjednom nakon tih prvih par dana skočila na normalnih 130W.

 

A možda samo nicehash krivo prikazuje...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 13:28 (Filox).
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jedno pitanje za ove iskusne. Imam glavni pc sa i7 rtx2080 grafom i rezervni sa i5 gtx1070. Da li se isplati na ovim grafama rudariti (odnos cijene struje/majnanja) ili treba neka jača grafa.    Oba PC dobar dio dana su ugašeni osim navečer kad sjednem i zaigram na jednom a derugi mala koristi samo za školu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 13:43 (MRSKI).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Samo nicehach... oc memorije i udri... ja trenutno sa 1070ti i isplati se.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
MRSKI kaže...

Jedno pitanje za ove iskusne. Imam glavni pc sa i7 rtx2080 grafom i rezervni sa i5 gtx1070. Da li se isplati na ovim grafama rudariti (odnos cijene struje/majnanja) ili treba neka jača grafa.    Oba PC dobar dio dana su ugašeni osim navečer kad sjednem i zaigram na jednom a derugi mala koristi samo za školu. 

 Pa ta 1070 je otprilike kao moja 2060, a ja sa svojom dnevno oko 3 Eura uzmem. Meni radi 24 sata i potrošnja struje ti je otprilike 10% od onoga što zaradiš, znači ostane ti oko 90% kad sve podvučeš.

 

2080 je jača i isplativija. Ostatak konfiguracije je potpuno nebitan za rudarenje.

 

NVIDIA and AMD graphics cards OC settings for mining | NiceHash

 

Ovo su ti postavke za grafike koje namjestiš u MSI Afterburneru, da se manje grije i manje struje troši, a da radi jednako dobro. Kad ideš igrat ili promijeni profil u Afterburneru ili ga ugasi, da se postavke grafike vrate na originalne.

 

Ja koristim Nicehash za rudarenje. On ti rudari Ether i pretvara ga automatski u Bitcoin. Dobiješ svoj wallet i isplate ti idu svako 4 sata u tvoj wallet. Plaća se provizija za svako pretvaranje BTC-a u Eure, pa nemoj bezveze pretvarat svako 5 Eura, a postoje i neki limiti, najbolje je da ostaviš neka se skupi malo toga. Naravno, podesi oba kompjutera da rudare u isti wallet. Program je iznimno jednostavan za podesit, a najnormalnije možeš koristit PC dok on rudari u pozadini, samo nemoj igrat dok rudari.

 

Za oba kompjutera u 24 sata bi trošio možda oko 300 kuna struje mjesečno. Zarada bi ti mogla bit oko 7-8 eura u 24 sata, 210-240 Eura mjesečno. Po meni puno isplativije nego da ti samo stoje 2 kompa s 2 dobre grafe i da ne rade ništa, a ljudi se po svijetu kolju da dođu do neke grafike koju bi mogli malo uposlit.

 

NAPOMENA: ovo sve računam odoka, iz glave, po onome kako se meni kreće potrošnja i zarada. To ti varira iz dana u dan, iako nisu velike oscilacije, a isto tako i vrijednost samog BTC-a varira iz dana u dan, pa ti tako ta zarada ide malo gore dole. I dalje smatram da je sve to više nego isplativo. Namjesti da se Nicehash pokreće s windowsima, podesi Afterburner i neka rudare 24 sata, dok ti je još ovako dobra situacija s rudarenjem. Pitanje je koliko će ovo potrajat.

 

P.S.

Koliko sam izreklamirao ovaj Nicehash, bio bi red da mi bar jednu RTX3060Ti poklone, ako već neće 2-3 BTC-a...   

Live long and prosper.
13 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...
Jurassic Park kaže...
JohnnyBlaze kaže...
Jurassic Park kaže...
R4zOR229 kaže...

I kaj ti to znaci ak ti ne pasu uvijeti isplate. 2miners ti isplacuje 0.05, samo neznam kakav je za ethereum jel ja tamo majnam ravencoin.

 Našao sam ovu stranicu:

https://www.poolwatch.io/coin/ethereum

Tu pišu svi aktivni poolovi.

Prvi je Sparkpool koji isplaćuje minimalno 100 CKB što kad konvertiram u ETH ispada 0.000888 ETH što bi mi odgovaralo.

Također ima najveći network hushrate što je po svoj logici dobro.

Reward sistem je PPS što je pretpostavljam OK.

Zanima me da li bi mi onda preporučio Sparkpool ili neki drugi s tog linka?

 

Sideswipe kaže...

Bome se nakupilo korisnih informacija.  Stvar je da sam dobio dobru ponudu za grafu. Sad ako se proda super. Ako se ne proda pocetkom iduceg mjeseca roknem je po 12 - 16h dnevno na mining. Zbog spavanja nema sanse da mi radi po noci, komarac se cuje na drugom kraju sobe. Uglavnom bolje da radi neki klinac i da je koristim nego da skuplja prasinu (igra se na PS5). Ne bih kupovao Bitcoine, prebacivao bi lovu na tekuci. Kada bi isplatio preko 50% grafe, pa da i rikne lako uzmem novu verziju. Jel garancija uopce pokriva ako rikne pod majningom?

 Baš to,ja sam svima stavio TU i Hvala jer manje više svi pitaju i dobivaju odgovore koje mene zanimaju.

Koliko sam čuo od drugih forumaša,u servisu ne moraš reći da si rudario i trebalo bi proći bez problema.

Mislim (a to je moje skromno mišljenje) da ti se više isplati rudariti i vratiti dio novca za grafičku pa je onda prodati,ili čekati duže,vratiti cijeli iznos i onda prodati za čisti profit.

Ne znam koju GPU imaš,ali pretpostavljam 3xxx seriju,a za njih će potražnja biti još neko vrijeme čini se.

Ponavljam,neka ti neko iskusniji predloži što da radiš jer sam ja još poprilično nov u rudarenju.

 

 Presao ja na taj sparkpool. Vidjet cemo kako ce ic, 5 dana sam bio na nicehashu i isplatio oko 25e.

 OK,ako se sjetiš javi kolika je razlika u profitu u jednakom vremenu rurdarenja.

Switch kaže...
Jurassic Park kaže...
 Imam pitanje,ako nije problem.

Što se tiče vas i tebe koji koristite Nicehash,zanima me koliko oni često isplaćuju (mislim da si rekao da ne trebaš posebno napraviti wallet) jer ja trebam izrudariti minimalno 0.1 ETH na Ethemineu da bi se pokrenula isplata.

Pretpostavljam da je možda na Nichhashu drugačiji sistem ili ne?

PS ovo što si rekao ''uvijek je bolje gledati pesimistično da se kasnije ne razočaraš'' je moj životni moto :D

 

 

 Ovo nije istina. Treba samo malo proguglati. Link

 Bez briga kolega,išao sam malo gledati zadnjih 6 stranica ove teme čisto da se malo bolje informiram dok sam čekao hoće li se netko javiti za odgovor i našao sam upravo tvoj odgovor na to pitanje kad te drugi član foruma pitao isto pitanje prije tjedan dana.

Evo link;

https://forum.bug.hr/forum/topic/kriptovalute/rudarenje-moze-biti-isplativo/250555.aspx?page=19&jumpto=6321230&sort=asc&view=flat

Ali nemojte misliti da samo čekam da mi vi odradite posao pretraživanja,tražio sam po raznim forumima i na samom Ethermineu,ali izgleda da je došlo do zabune ne samo kod mene nego i kod još nekoliko ljudi pošto se nedavno promijenila politika isplate.

Tako da si mi dva puta pomogao za istu stvar i zato Hvala x2 :)

 

 Na ovom mineru grafa stalno trosi oko 155w sa 52mhs dok na nicehashu trosi 110w i temperature su 10c manje. Ostat cu ja na nicehashu bolje.

 Ne kužim. Kad podesim power limite i klokove u afterburneru, nicehash (excavator) nejde ni više ni niže od zadanog. Znači, već mjesec dana mi je potrošnja 124.8W, a hashrate pleše od 60-61,5 ili oko 56-60 ako radim na kompu. Jedino se efficiency stalno mijenja. Vjerojatno u ovisnosti o težini 

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Evo na poslu skinuo i pokrenuo nicehash ali mi izbacuje neku grešku. Kad pokrenem Benchmark pokaže da ide oko 2,66E dan ali kod pokretanja izbaci dva errora i ne krene sa majnanjem. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
MRSKI kaže...

Evo na poslu skinuo i pokrenuo nicehash ali mi izbacuje neku grešku. Kad pokrenem Benchmark pokaže da ide oko 2,66E dan ali kod pokretanja izbaci dva errora i ne krene sa majnanjem. 

Nisam siguran, ali mislim da sa 4GB VRAMa ne možeš kopati Ether. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 14:26 (FileFicho).
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Dok sam prolazio kroz postavke negdje mi je čini mi se izbacilo da je neprofitabilno ali u benchmarku je bio veći score nego na ovom mom rezervnom i5 / gtx 1070. Šteta na poslu je struja besplatna 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Koliko rudarenje može uništiti grafičku karticu, tj. skraćuje li se radni vijek kartice.

Vjerujem da se skraćuje, ali koliko značajno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
MRSKI kaže...

Dok sam prolazio kroz postavke negdje mi je čini mi se izbacilo da je neprofitabilno ali u benchmarku je bio veći score nego na ovom mom rezervnom i5 / gtx 1070. Šteta na poslu je struja besplatna 

 Jep, ništa od majnanja ethera na 4GB, ali i općenito ti vjerojatno krivo prognozira s tom apu vegom 11 jer je to slab hardveraj 1070 je još uvijek strojček. Možeš ravencoin.

13 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
NoBru85 kaže...

Koliko rudarenje može uništiti grafičku karticu, tj. skraćuje li se radni vijek kartice.

Vjerujem da se skraćuje, ali koliko značajno?

 Ako se adekvatno konfiguriraju postavke i hlađenje, ne vidim zašto bi imalo kraće trajala. Jedino što se na grafi koristi jače je vram, a njega možeš gaziti dok je dobro hlađen.

10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
NoBru85 kaže...

Koliko rudarenje može uništiti grafičku karticu, tj. skraćuje li se radni vijek kartice.

Vjerujem da se skraćuje, ali koliko značajno?

Gle ja bi prije kupio godinu dana staru karticu od majnera nego od nekog HC gamera koji je gameo 8 sati dnevno. Jer svaki imalo razuman miner ce postavit fan profil prilicno visoko tako da se kartica nikad nece pregrijavati te ju naravno undervoltati. Primjerice 5700XT na stocku (nedo bog OC) bi vukla duplo više struje, bila i na duplo vecoj voltazi te sa puno tišim fan profilom u zatvorenom kucistu sto bi rezultiralo i vecom temperaturom nego kad minea.

Tako da ako išta ode to su ventovi, koje je danas vrlo lako zamjenit. Kartica ako nema neki "urođeni" defekt ce trajati jako dugo, frend je od 2013. imao referentnu 290X koja je vukla više struje nego neke cijele konfiguracije danas. Chip je radio na 95c, bog zna na koliko je memorija. Mineo je s njom dugo, igrao... nikad ju undervoltao niti dirao, čistio itd.. dakle radila je na onim stock napuhanim voltažama cijelo vrijeme na skoro 95c

Eto tek ju je nedavno zamjenio jer je krenula zezat sa bojama po ekranu, no cak i to mislim da nije uzrokovano korištenjem vec je pokusao montirati neko bootleg hlađenje na kojem uopce nije bilo thermal padova za memoriju (ne pitaj....).

Tako da ako je kartica takvu muku izdržala 8 godina, izdržat ce i neka koja je mineala undervoltana i dobro hlađena.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Postoje cak tvrdnje da kartice koje konstantno npr rade na 50 stepeni se manje trose i dugovjecnije su od kartica koje npr 16h dnevno budu iskljucene i onda nekih 8 sati rade od cega par sati gejmaju i temperature im se penju i do 80 stepeni. 

Ukoliko se ne pretjeruje sa voltazama, OC-om i ukoliko napravite fan curve da kartica bude konstantno na nekim razumnim temperaturama onda su sanse da crkne veoma male i vjerovatno ce ta kartica trajati i malo duze. 

Skoro sam citao clanak u kojem je lik testirao dvije RTX 2080, jedna nova, a druga koja je majnala godinu dana. Rezultat je da je minig kartica bila oko 10 do 20% losija u bacanju fps-a. Nakon sto je lik na mining kartici zamijenio termalnu pastu, ocistio hladnjak od prasine ta razlika u performansama je nestala. Znaci ta godina dana mininga nije uticala na performanse kartice ukoliko se ista odrzava i redovno "servisira". 

Vi sto imate nove kartice pod garancijom nemate sta cackati po njima, netko tko ima npr GTX 1070 ili neku karticu kojoj je istekla garancija preporuka je da se zamijeni pasta. 

Ja sam prvo poceo majnat na svojoj referentnoj Vegi i bila je bucna i nije bilo lagano drzati je hladnu. Kada sam je otvorio pasta je bas bila zapekla i nakon promjene paste i ciscenja hladnjaka kartica je dosta tisa na zadanoj temperaturi. 

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Majnanje sa laptopom (ThinkPad X230, i5, integrirana hd 4000) je pretpostavljam neisplativo? 😁
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pitanje, igranje igara al na mining postavka graficke??

Il da vracam sve na default? 

I da neko je piso da se moze radit na pc dok majna, ja na mom nemogu, steka..

 

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

Pitanje, igranje igara al na mining postavka graficke??

Il da vracam sve na default? 

I da neko je piso da se moze radit na pc dok majna, ja na mom nemogu, steka..

 

 

 Napravi si profil za rudarenje i za gajming. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Jel na kraju ima razlike u 2miners, nicehash, cudo miner, sparkpool i ostalom? Ili je na jednoj, dvije grafe to zanemarivo i najbolje koristit nicehash koji isplacuje u btc?

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jel se vama svaki dan smanjuje cifra koju ste izrudarili? Prvo je bilo oko 5 eur pa 4.6, te 4, pa sad 3.8. Nekih 0.6 u 4 sata.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pa normalno kad cijene divljaju zadnjih par dana!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Daj to malo bolje testiraj jer me zanima. Na 3070 uredno radim sve. Mogu i igrat dok majna samo će hashrate biti niži, ali sam zato na rx580 primjetio da je komp za k dok majna

Mobilni bug. Ovo je odgovor za R3nchija
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 23:40 (dax-lax).
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...

Jel se vama svaki dan smanjuje cifra koju ste izrudarili? Prvo je bilo oko 5 eur pa 4.6, te 4, pa sad 3.8. Nekih 0.6 u 4 sata.

 

da da, i meni je tako, svima je

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Lagano počinje biti neisplativo.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

pad je osjetan ali eto meni jedna 3080 i dalje daje 7-8x više nego što struje potroši, po meni je to i dalje odlično a dodatni bonus je da se manje loše osjećam dok gameam :D

10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...

Lagano počinje biti neisplativo.

 

ako cemo gledat o isplativosti u usd onda ima nesto istine, ali dokle god smo u profitu isplativo je... ali treba gledati u eth-u dali se isplata eth-a promijenila ili je i dalje ista kolicina, ako je ista kolicina koga briga, neka samo majna i dalje, narasti ce cijena etha opet pa ce bit opet lijepa cifra... jer ako cete gledat u usd vrijednosti brzo cete odustat i od toga svega imat nista, a mogli ste imat svasta haha

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Danas u 13h točno tjedan dana rudarenja.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...

Danas u 13h točno tjedan dana rudarenja.

 Da te pitam - jesi se umorio? Šef te *ebao za tih 30€što nisi radio?

 

Što kukaš stalno. Ak se po tvom"ne isplati" - prekini i ne kukaj.

 

Stanje je takvo da kripto leta gore dolje konstantno, ak to do sad nisi shvatio. Tu nema brze zarade, pogotovo ne ak nemaš rig. 

Meni komp radi 0/24 , kući me nema 5 dana u tjednu jer sam na terenu i komp tad "kopa", kopa i ova dva dana što sam kući. Da zaradi i 10€ tjedno - opet je zaradio bez da sam prstom mrdnuo.

 

Opusti se, nema tu sad velikih novaca, moraš se strpit

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 14:49 (GreenLife).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kad sam ko NiceHash minera, koji da skinem? NiceHash quick(pise najbolje za Nvidia), ili Nicehash obicni? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Kad sam ko NiceHash minera, koji da skinem? NiceHash quick(pise najbolje za Nvidia), ili Nicehash obicni? 

 Skines obicni, odes na plugins i skines sve, napravis benchmark i ostavis onaj 2-3 sa najboljim rezultatom. Za nvidiju po meni trex najbolji.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
GreenLife kaže...
x18x05x kaže...

Danas u 13h točno tjedan dana rudarenja.

 Da te pitam - jesi se umorio? Šef te *ebao za tih 30€što nisi radio?

 

Što kukaš stalno. Ak se po tvom"ne isplati" - prekini i ne kukaj.

 

Stanje je takvo da kripto leta gore dolje konstantno, ak to do sad nisi shvatio. Tu nema brze zarade, pogotovo ne ak nemaš rig. 

Meni komp radi 0/24 , kući me nema 5 dana u tjednu jer sam na terenu i komp tad "kopa", kopa i ova dva dana što sam kući. Da zaradi i 10€ tjedno - opet je zaradio bez da sam prstom mrdnuo.

 

Opusti se, nema tu sad velikih novaca, moraš se strpit

 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ja i dalje rudarim s T-Rexom na Ethermineu.

Vrijeme rudarenja mi je 4 dana i 20h,i do sad sam zaradio $48.

Meni super,tak tak bi umjesto tih $48 prešao Resident Evil 7 i ostavo PC do sljedeće igre,a ovako surfam na laptopu,a PC mi radi i donosi lovu.Meni je $48 super zarada bez da sam prstom maknuo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice