Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.352
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...

U u ovo vrijeme jučer počeo, dosada 5 eur zaradio. Dal je to ok ili ne?

 mjesečno je to 150 eura, mislim da je skroz ok

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...
x18x05x kaže...

U u ovo vrijeme jučer počeo, dosada 5 eur zaradio. Dal je to ok ili ne?

 mjesečno je to 150 eura, mislim da je skroz ok

 Možda bi bilo i više, al bio se zamrzao komp na 2 sata. Malo spustio overclock i od tad super radi. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...
Cansee kaže...
x18x05x kaže...

U u ovo vrijeme jučer počeo, dosada 5 eur zaradio. Dal je to ok ili ne?

 mjesečno je to 150 eura, mislim da je skroz ok

 Možda bi bilo i više, al bio se zamrzao komp na 2 sata. Malo spustio overclock i od tad super radi. 

 Ja isto jucer krenio sa nicehash i imam 57.1631 MH/s. Nekih 5,5e na dan. 

8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

JA rudarima ravencoin na ravenmineru. Pošto izrudari puuuuuuno brže nego primjerice etherium i dobijem pajout na wallet svakih nekoliko sati. A onda mogu direkt iz walleta pratit cijene pa napravit exchange ravens za etherium kad je tečaj najpovoljniji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jel pagefile jako bitan ako gpu ima 8gb??

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nije neka sreca kod mene...

Electronic Dance Music ♥
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Neznam kak taj nicehash tocno funkcionira jel ga ne koristim al ta kartica treba imat oko 30MH/s. Neznam dal se mogu mineri tamo birat, ako mogu uzmi teamred miner, undervoltaj karticu, downclokaj core i overclokaj memoriju i power limit slozi.

8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nicehash ne znam kako funkcionira, tj. ne funkcionira. Hashrate uopče ne prijavljuje ispravan, profitability skače od 1000-13000 dnevno. A meni se hashrate ne mijenja na grafi. Stalno oko 38. Tako da koliko vidim iz nekoliko dana korištenja, to je teži shit site. I na kraju izbaci internal server error u Excavatoru. Več danima su u maintanance modu. Čovjek bi očekivao da će netko gdje se vrti tolka lova zaposliti ljude koji znaju nešto o serverima i znaju napisat liniju koda. Žali bože potrošene struje na majnanje na taj sajt.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 23:29 (DuxCro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Vidim hrpa mining rigova na njuskalu... Pucca balon.?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ne znam zakaj imaš tolko problema sa nicehashem. Ni jednu čudnu situaciju nemam u 40 dana majnanja. Nije najbolji sajt, ali je najviše user friendly i za sad mi je isplata najjednostavnija u žive pare
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...
Vidim hrpa mining rigova na njuskalu... Pucca balon.?

 naši na njuškalu znaju nešto što ostali ne znaju?

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...

Nicehash ne znam kako funkcionira, tj. ne funkcionira. Hashrate uopče ne prijavljuje ispravan, profitability skače od 1000-13000 dnevno. A meni se hashrate ne mijenja na grafi. Stalno oko 38. Tako da koliko vidim iz nekoliko dana korištenja, to je teži shit site. I na kraju izbaci internal server error u Excavatoru. Več danima su u maintanance modu. Čovjek bi očekivao da će netko gdje se vrti tolka lova zaposliti ljude koji znaju nešto o serverima i znaju napisat liniju koda. Žali bože potrošene struje na majnanje na taj sajt.

 Koje su ti postavke na grafi? To mora bolje, ja dobivam prosječno oko 50Hh/s ali kažu da može i to bolje tako da ono... U zadnje vrijeme ima dosta tih maintence pizdrarija ali i kapa lovica polako. Stvarno nemam nikakvih problema a ni neda mi se zajebavat sa drugim minerima pošto mi je ovo fakat najednostavnije i najpreglednije. Ja sam tu samo dok mi se isplati tako da... Nakon 16 dana imam čistih 500kn - još malo i barba će si skupit za kokain i kurve.

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 8:48 (Srce Isusovo).
8 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...

 Koje su ti postavke na grafi? To mora bolje, ja dobivam prosječno oko 50Hh/s ali kažu da može i to bolje tako da ono... U zadnje vrijeme ima dosta tih maintence pizdrarija ali i kapa lovica polako. Stvarno nemam nikakvih problema a ni neda mi se zajebavat sa drugim minerima pošto mi je ovo fakat najednostavnije i najpreglednije. Ja sam tu samo dok mi se isplati tako da... Nakon 16 dana imam čistih 500kn - još malo i barba će si skupit za kokain i kurve.

 MA nemaš takav hashrate. Stvarni vidiš u programu na kompu. Meni zna pokazat i preko 100 MH/s na sajtu. Varira gore dolje. Probao sam i OC grafe, ali ništa ne napravi osim što poveča potrošnju.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Pojma neam .Idem sinoc iz dosade guglat rtx 3070 na njuskalu da vidim cijene,

kad barem 7 oglasa za rigove..

Dok sam prije tjedan dana gledo na njuskalu mozda je bilo 2.. 

R33mba#2892
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

Pojma neam .Idem sinoc iz dosade guglat rtx 3070 na njuskalu da vidim cijene,

kad barem 7 oglasa za rigove..

Dok sam prije tjedan dana gledo na njuskalu mozda je bilo 2.. 

 je ima ih ali cijene su nenormalne....

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Da zato sto ih vise  ni vani nema..

Eo mene ce moja rx6800 izac 910e s svime na kraju..(tu sam mogo 40e jeftinije proc da sam 3070 uzeo) 

Sta mislis kolko bi love ja za nju trazio? 

 

Sad mi iskocilo na altu rtx3080 1340e 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 10:50 (R3nchi).
8 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dax-lax kaže...
Ne znam zakaj imaš tolko problema sa nicehashem. Ni jednu čudnu situaciju nemam u 40 dana majnanja. Nije najbolji sajt, ali je najviše user friendly i za sad mi je isplata najjednostavnija u žive pare

 A dobivam stalno u programu poruku "internal server error." I ne može se spojit.Znači nešto s njihove strane. Radio u početku dobro. Ja nisam ništa mijenjao. Nikak da riješe probleme danima. Support im je 100% beskoristan. Nikakvog odgovora na support ticket več danima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 11:43 (DuxCro).
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Danas oko 7 se probudim i vidim da to sve ide prema dolje pa sam automatski prebacio sve u tether, a nicehash u euro i na revolut. 12 dana rovarenja ravno 70€ nakon njihovih feejeva. Uopće nije loše obzirom da sam u vr-u sad svaku večer po par sati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dax-lax kaže...

Danas oko 7 se probudim i vidim da to sve ide prema dolje pa sam automatski prebacio sve u tether, a nicehash u euro i na revolut. 12 dana rovarenja ravno 70€ nakon njihovih feejeva. Uopće nije loše obzirom da sam u vr-u sad svaku večer po par sati.

 

a zato sam ja kontao odmah u ether i pratit to i držat se toga, mislim sve može puknit, i bitcoin i svi ostali, ali s obzirom da nemam dovoljno vremena da stalno sve pratim i proučavam držat ću se tih "blue chip" kriptovaluta pa šta bude bude

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...
dax-lax kaže...

Danas oko 7 se probudim i vidim da to sve ide prema dolje pa sam automatski prebacio sve u tether, a nicehash u euro i na revolut. 12 dana rovarenja ravno 70€ nakon njihovih feejeva. Uopće nije loše obzirom da sam u vr-u sad svaku večer po par sati.

 

a zato sam ja kontao odmah u ether i pratit to i držat se toga, mislim sve može puknit, i bitcoin i svi ostali, ali s obzirom da nemam dovoljno vremena da stalno sve pratim i proučavam držat ću se tih "blue chip" kriptovaluta pa šta bude bude

 Držim već 3 god gore pa nisam htio popušit ovo kaj mi je donio rast kripta zadnja dva mjeseca. Stavio u tether (USDT), ne ether (ETH). Tether mi je poveznica s realnim svijetom pa od njega kupujem-prodajem kak cijene osciliraju.

Napravio prije 2 tjedna crypro.com visa karticu ali nisam gore ubacio ništa para. Naravno, kak je danas krenuo Crypto (CRO) u vis, još uvijek čekam da mi s revoluta stignu pare na crypto da mogu kupit bar nešto.

 

Mešetarenje na sve strane. Dok sve ne ode u ništavilo 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 12:55 (dax-lax).
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
I ja držim već tri godine, nije to bogzna što, ali sad kad nešto vrijedi bilo bi mi žao ko psu da ne iskoristim i da opet padne vrijednost. Kockam se još mjesec dana do izlaska rakete, pa ako ovo potraje fino uzmem novu konfu i onda nek raste ili pada, baš me briga. Samo nek izdrži još mjesec dana :D

EDIT
auh, sad gledam, pa ovo je baš gadno palo danas :(
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 15:23 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...

U u ovo vrijeme jučer počeo, dosada 5 eur zaradio. Dal je to ok ili ne?

Nije ok, jer sam ja jučer popravio jedan ledomat i uzeo 1000 kuna... za sat vremena laganini i usput posla. Svojim znanjem i svojim trudom, a ne nečijim izmišljanjem tople vode.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Dosta nas ima svoje firme i poslove od kojih živimo ali mislim da nije loše kad kapa lova sa svih strana, kakva god lova bila, a pogotovo kad se zarađuje sama od sebe.

 

Btw, kak sam rekao, za vikend sam testirao staviti u pogon jednu rx 580 nitro+ 4GB model na redteam miner čisto da testiram kako majna raven (RVN) ali je na def postavkama brže-bolje krenula paliti nešto unutar sebe 

Grafa sad radi ali povremeno svakih par dana baci fino black screen dok u pozadini sve najnormalnije radi. Samo restart na gumb radi. Ne bi to bio problem da ženska ne igra cs go i fort svakodnevno :-D

Reko, bit će ti ta još odlična obzirom na tržišno stanje novih lol.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 16:04 (dax-lax).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Envy kaže...
x18x05x kaže...

U u ovo vrijeme jučer počeo, dosada 5 eur zaradio. Dal je to ok ili ne?

Nije ok, jer sam ja jučer popravio jedan ledomat i uzeo 1000 kuna... za sat vremena laganini i usput posla. Svojim znanjem i svojim trudom, a ne nečijim izmišljanjem tople vode.

 Ti si mene citirao samo da bi iznio neku glupost koja nema veze sa temom. Why??

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Malo čitam temu pa mi nije jasno...znači ljudi koji sad mineaju na Ethermineu ne mogu si ništa isplatiti prije nego što dođu do 0.1 ETH...znači par mjeseci ništa od love?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
FileFicho kaže...

Malo čitam temu pa mi nije jasno...znači ljudi koji sad mineaju na Ethermineu ne mogu si ništa isplatiti prije nego što dođu do 0.1 ETH...znači par mjeseci ništa od love?

 Možda u phoenix mineru. Na nicehashu sam uredno danas isplatio 70€, a može se i manje

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
FileFicho kaže...

Malo čitam temu pa mi nije jasno...znači ljudi koji sad mineaju na Ethermineu ne mogu si ništa isplatiti prije nego što dođu do 0.1 ETH...znači par mjeseci ništa od love?

Par mjeseci? ja to napravim za 2-3 dana uveo je 0.1 minimalna isplata da, ili bez obzira koliko napravis dobijes isplatu 14 ili 7 dana sad ovo nisam siguran.

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Vili94 kaže...
FileFicho kaže...

Malo čitam temu pa mi nije jasno...znači ljudi koji sad mineaju na Ethermineu ne mogu si ništa isplatiti prije nego što dođu do 0.1 ETH...znači par mjeseci ništa od love?

Par mjeseci? ja to napravim za 2-3 dana uveo je 0.1 minimalna isplata da, ili bez obzira koliko napravis dobijes isplatu 14 ili 7 dana sad ovo nisam siguran.

S čime ti mineas?

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dax-lax kaže...
FileFicho kaže...

Malo čitam temu pa mi nije jasno...znači ljudi koji sad mineaju na Ethermineu ne mogu si ništa isplatiti prije nego što dođu do 0.1 ETH...znači par mjeseci ništa od love?

 Možda u phoenix mineru. Na nicehashu sam uredno danas isplatio 70€, a može se i manje

 Isplacujes si direktno sa svojeg nicehash walleta na svoj devizni racun ili ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
FileFicho kaže...
Vili94 kaže...
FileFicho kaže...

Malo čitam temu pa mi nije jasno...znači ljudi koji sad mineaju na Ethermineu ne mogu si ništa isplatiti prije nego što dođu do 0.1 ETH...znači par mjeseci ništa od love?

Par mjeseci? ja to napravim za 2-3 dana uveo je 0.1 minimalna isplata da, ili bez obzira koliko napravis dobijes isplatu 14 ili 7 dana sad ovo nisam siguran.

S čime ti mineas?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice