Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 723.575
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ima neka dobra discord grupa sa informacijama gdje nema puno spamera? Ima onaj balkan crypto i spama se pun k.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
FileFicho kaže...

Malo čitam temu pa mi nije jasno...znači ljudi koji sad mineaju na Ethermineu ne mogu si ništa isplatiti prije nego što dođu do 0.1 ETH...znači par mjeseci ništa od love?

 

  • Unpaid balances above 0.05 ETH will be paid out every 7 days
  • Unpaid balances above 0.01 ETH will be paid out every 14 days

 

11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav svima,

 

danas smo počeli razgovarati o rudarenju u temi za grafičke pa da ne spamam i ne gnjavim tamo htio bi samo pitati za pomoć.

Naime,skinuo sam T-Rex miner i napravio sve postavke kako treba na ETH-ethermine.bat (dodao wallet,pool) međutim događa mi se error kada ga pokrenem te mi piše:Error: No connection,retry after 10 seconds

Ta poruka mi se vrti cijelo vrijeme i ne znam u čemu je problem?

Isključio sam antivirus i windows defender jer su to savjetovali na internetu,ali nije pomoglo.

Stavio sam SS da vidite kako točno izgleda,ako je slika premala recite,onda ću je izmijeniti jer imam 4K monitor pa mi uvijek izbaci manju sliku.

 

Znate li molim vas u čemu bi mogao biti problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Čini se da ti je user, odnosno wallet, krivi. ajde pokreni ponovno pa postaj SS samog početka gdje ti ispiše koji je user, pool i to sve.

Bit će!
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
unique83 kaže...

Čini se da ti je user, odnosno wallet, krivi. ajde pokreni ponovno pa postaj SS samog početka gdje ti ispiše koji je user, pool i to sve.

 Hvala na savjetu.

Stavio sam SS,možda pomogne.

15 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ja bi rekao da ti je wallet krivi...trebao bi počinjati sa 0x.

Wallet mora biti baš za Ethereum, ne može biti wallet od nekog drugog coin-a.

Bit će!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 19:21 (unique83).
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
unique83 kaže...

Ja bi rekao da ti je wallet krivi...trebao bi počinjati sa 0x.

Wallet mora biti baš za Ethereum, ne može biti wallet od nekog drugog coin-a.

 Bit će da je to jer mi piše Bitcoin na walletu.

Baš sam idiot,puno hvala!

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...
Envy kaže...
x18x05x kaže...

U u ovo vrijeme jučer počeo, dosada 5 eur zaradio. Dal je to ok ili ne?

Nije ok, jer sam ja jučer popravio jedan ledomat i uzeo 1000 kuna... za sat vremena laganini i usput posla. Svojim znanjem i svojim trudom, a ne nečijim izmišljanjem tople vode.

 Ti si mene citirao samo da bi iznio neku glupost koja nema veze sa temom. Why??

Pa sada možda i je glupost što sam ja rekao ali mi nešto malo 5€.. ne znam kolika su tu ulaganja i sl.
Ispričavam se, ako sam brzopleto odgovorio, sad skužim da si pitao "da li mi ide kako treba ili ne ide" A možda io ja počnem da rudarim samo ne bih u toliki rizik išao da sada uložim pola ušteđevine i sl.

A BiH ima najjeftiniju struju u regionu, vjerojatno i u Evropi. A ja već imam 2 solarna panela i ispravlja i kablove... treba mi još samo dva velika akumulatora od kamiona, ne bi bilo loše... dok ja krenem sa tim.. prođe baba sa kolačima.

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Envy kaže...
x18x05x kaže...
Envy kaže...
x18x05x kaže...

U u ovo vrijeme jučer počeo, dosada 5 eur zaradio. Dal je to ok ili ne?

Nije ok, jer sam ja jučer popravio jedan ledomat i uzeo 1000 kuna... za sat vremena laganini i usput posla. Svojim znanjem i svojim trudom, a ne nečijim izmišljanjem tople vode.

 Ti si mene citirao samo da bi iznio neku glupost koja nema veze sa temom. Why??

Pa sada možda i je glupost što sam ja rekao ali mi nešto malo 5€.. ne znam kolika su tu ulaganja i sl.
Ispričavam se, ako sam brzopleto odgovorio, sad skužim da si pitao "da li mi ide kako treba ili ne ide" A možda io ja počnem da rudarim samo ne bih u toliki rizik išao da sada uložim pola ušteđevine i sl.

A BiH ima najjeftiniju struju u regionu, vjerojatno i u Evropi. A ja već imam 2 solarna panela i ispravlja i kablove... treba mi još samo dva velika akumulatora od kamiona, ne bi bilo loše... dok ja krenem sa tim.. prođe baba sa kolačima.

 Koliko sam ja skuzio vecina ljudi ovdje na temi nema sta ulagati, vec imaju graficke u svojim racunarima koje kada se ne koriste za gaming/produktivnost ili sta vec se mogu koristiti da rudare. Ako ce jedna kartica na taj nacin, uz vec ulozeni novac, zaradjivati 5 Eur/24h to onda dodje da zaradi 150 Eura mjesecno. To nije losa brojka. Naravno idu tu troskovi el. energije i kartica se ajde da kazemo na neki nacin trosi (mada je i to diskutabilno) ali opet moze se ostaviti neka svota sa strane. 

Ehhhh sada kupovati posebno graficku ili vise njih kako bi se bacio u rudarenje je tesko isplativ poduhvat. 
Prvo sto su cijene kartica otisle u 3 pm i dalje od toga i jednostavno presle su sve granice logike da bi se sada kupovale. ovo vrijedi za nas obicne smrtnike. Netko tko vec kod kuce ima neki rig sa par kartica zaradi mjesecno za tu jednu novu po ovim suludim cijenama ali njima rig zaradi dok mi ostali moramo ulozit svoje novce.

Vezano za ovo iznad dolazimo do stavke da je cijene svih kriptovaluta drasticno fluktuiraju i pitanje je da li ce se uspjeti otplatiti novac ulozen u hardware. Sjetimo se samo prvog balona i koliki je pad bio. 
Treca i konacna stvar je dok vece korporacije ili cak i neke drzave ne pocnu prihvacat kriptovalute kao stvarno sredstvo platnog prometa sve je ovo idalje diskutabilno. 

Moj savjet ti je da ako vec imas kod sebe graficku ili graficke sposobne da majnaju da stavis neka rade kada ne koristis komp jer nemas sta posebno izgubiti, pogotovo ako ti ti solarni paneli mogu davati dovoljno struje. 
Ukoliko mislis ulozit soma ili vise Eurica kako bi se bacio u ovaj biznis onda bolje nemoj jer sve je toliko neizvjesno da je prevelik rizik.MOze se desiti da ti se sve visetruko isplati u kratkom roku, a mozes i sve izgubiti u bukvalno jednoj sedmici. 

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
Envy kaže...
x18x05x kaže...
Envy kaže...
x18x05x kaže...

U u ovo vrijeme jučer počeo, dosada 5 eur zaradio. Dal je to ok ili ne?

Nije ok, jer sam ja jučer popravio jedan ledomat i uzeo 1000 kuna... za sat vremena laganini i usput posla. Svojim znanjem i svojim trudom, a ne nečijim izmišljanjem tople vode.

 Ti si mene citirao samo da bi iznio neku glupost koja nema veze sa temom. Why??

Pa sada možda i je glupost što sam ja rekao ali mi nešto malo 5€.. ne znam kolika su tu ulaganja i sl.
Ispričavam se, ako sam brzopleto odgovorio, sad skužim da si pitao "da li mi ide kako treba ili ne ide" A možda io ja počnem da rudarim samo ne bih u toliki rizik išao da sada uložim pola ušteđevine i sl.

A BiH ima najjeftiniju struju u regionu, vjerojatno i u Evropi. A ja već imam 2 solarna panela i ispravlja i kablove... treba mi još samo dva velika akumulatora od kamiona, ne bi bilo loše... dok ja krenem sa tim.. prođe baba sa kolačima.

 Koliko sam ja skuzio vecina ljudi ovdje na temi nema sta ulagati, vec imaju graficke u svojim racunarima koje kada se ne koriste za gaming/produktivnost ili sta vec se mogu koristiti da rudare. Ako ce jedna kartica na taj nacin, uz vec ulozeni novac, zaradjivati 5 Eur/24h to onda dodje da zaradi 150 Eura mjesecno. To nije losa brojka. Naravno idu tu troskovi el. energije i kartica se ajde da kazemo na neki nacin trosi (mada je i to diskutabilno) ali opet moze se ostaviti neka svota sa strane. 

Ehhhh sada kupovati posebno graficku ili vise njih kako bi se bacio u rudarenje je tesko isplativ poduhvat. 
Prvo sto su cijene kartica otisle u 3 pm i dalje od toga i jednostavno presle su sve granice logike da bi se sada kupovale. ovo vrijedi za nas obicne smrtnike. Netko tko vec kod kuce ima neki rig sa par kartica zaradi mjesecno za tu jednu novu po ovim suludim cijenama ali njima rig zaradi dok mi ostali moramo ulozit svoje novce.

Vezano za ovo iznad dolazimo do stavke da je cijene svih kriptovaluta drasticno fluktuiraju i pitanje je da li ce se uspjeti otplatiti novac ulozen u hardware. Sjetimo se samo prvog balona i koliki je pad bio. 
Treca i konacna stvar je dok vece korporacije ili cak i neke drzave ne pocnu prihvacat kriptovalute kao stvarno sredstvo platnog prometa sve je ovo idalje diskutabilno. 

Moj savjet ti je da ako vec imas kod sebe graficku ili graficke sposobne da majnaju da stavis neka rade kada ne koristis komp jer nemas sta posebno izgubiti, pogotovo ako ti ti solarni paneli mogu davati dovoljno struje. 
Ukoliko mislis ulozit soma ili vise Eurica kako bi se bacio u ovaj biznis onda bolje nemoj jer sve je toliko neizvjesno da je prevelik rizik.MOze se desiti da ti se sve visetruko isplati u kratkom roku, a mozes i sve izgubiti u bukvalno jednoj sedmici. 

 Ne mozes sve izgubit nikako. Uvijek te grafe mozes prodat i vratit dio ulozenog. Hoces bit na dobitku ovisi koliko ces izrudarit i kad ces prodat. 

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Envy kaže...

... dok ja krenem sa tim.. prođe baba sa kolačima.

 uvijek je bilo takvih...

i ovaj dolje prije 100+ godina je podozrivo gledao čudne sprave koje su nicale oko njega, čak i kad su se drugi obogatili 'preko noći' on se držao svojih krava i govorio ...dok ja krenem s tim...baba, kolači, brt-mrt 

5 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...
Envy kaže...
x18x05x kaže...

U u ovo vrijeme jučer počeo, dosada 5 eur zaradio. Dal je to ok ili ne?

Nije ok, jer sam ja jučer popravio jedan ledomat i uzeo 1000 kuna... za sat vremena laganini i usput posla. Svojim znanjem i svojim trudom, a ne nečijim izmišljanjem tople vode.

 Ti si mene citirao samo da bi iznio neku glupost koja nema veze sa temom. Why??

Pati od kompleksa niže vrijednosti , proći će ga, pubertet....

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
shecky kaže...
dax-lax kaže...
FileFicho kaže...

Malo čitam temu pa mi nije jasno...znači ljudi koji sad mineaju na Ethermineu ne mogu si ništa isplatiti prije nego što dođu do 0.1 ETH...znači par mjeseci ništa od love?

 Možda u phoenix mineru. Na nicehashu sam uredno danas isplatio 70€, a može se i manje

 Isplacujes si direktno sa svojeg nicehash walleta na svoj devizni racun ili ?

 Tako je. Put ide ovako. Nicehash majna ethereum a isplaćuje ti se u bitcoin. Bitcoin na nicehashu exchange-am u euro, a taj euro withraw-am na svoj revolut bankovni račun. Sve zajedno traje od 5-20minuta. Za sad mi je to najjednostavniji i najbrži način jer sam to kaj majnam odlučio svakih 30 dana vadit u lovu. Danas je bila iznimka. Kad sam vidio kako crypto pada ujutro, odmah sam prebacio na revo kaj god je bilo gore. Jebga, ziheraš

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ne morate se brinit za kripto valute..Nece balon puc jos sigurno tri dana..

Zasto? zato sto mi kartica jos nije stigla..

kakve sam ja srece cim dodje pretplacena kartica ode balon u qur..

R33mba#2892
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Imam na starom kompu 2060 Super pa sam se malo zainteresirao...kako ide na isplatama na hrvatski racun, npr. zabin tekuci, porezi i slično?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

Ne morate se brinit za kripto valute..Nece balon puc jos sigurno tri dana..

Zasto? zato sto mi kartica jos nije stigla..

kakve sam ja srece cim dodje pretplacena kartica ode balon u qur..

Neće BTC nigdje ne brini. Ovo je sad potpuno druga priča od prijašnjih godina, sada su tu u igri i veliki igrači i neće oni tako lako pustiti da sve ode u ništa. I to je samo jedan od razloga.

 

https://www.coindesk.com/microstrategy-raises-billion-bitcoin-debt

https://www.fool.com/investing/2021/02/17/the-motley-fool-announces-5-million-investment-in/

https://www.cnbc.com/2021/02/17/blackrock-has-started-to-dabble-in-bitcoin-says-rick-rieder.html

 

Mislim da će teško ispod 50k$, a osobno ga vidim na 65k$ u narednih 10 dana. 

 

Disclaimer: ovo je samo moje laičko razmišljanje na glas, nikakav savjet za ulaganje!

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Rudarit sa vec postojecom grafikom bi bilo suluda da ne iskoristis,dok ne igras komp ti zarađiva lovu,dis bolje od toga!BTC i ETH je odlicno ulaganje za buducnost,pa i da sad sprizite gadnu lovu na novu rtx 3060ti je dobar posao,rudaris i tako stedis..BTC ce mozda past ali nebojte se opet ce bit jos bull runova..ja sto samo izrudario prije 3 godine sad vrijedi finu svoticu a ni orao ni kopao!!

A gpu je potrosna roba i za to je napravljena,pogotovo nove grafike koje imaju garanciju..lagano nicehash miner i zaboravite na sve..

AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Zašto mi se jedu novci iz waleta na nicehash? U nedjelju imao 50 eura, sinoc 48, sad 46, a grafa stalno radi 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
blackened_bm kaže...

Zašto mi se jedu novci iz waleta na nicehash? U nedjelju imao 50 eura, sinoc 48, sad 46, a grafa stalno radi 

 Pretpostavljam (nisam nikad koristio nicehash pa nisam ziher) da ti nicehash prikazuje trenutnu vrijednost bitcoina kojeg si dobio za majnanje a s obzirom da je jučer krenuo dip, sada taj btc vrijedi manje. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 7:29 (geronimo4661).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

blackened_bm  Ne jedu nego cijena kripta varira. Primjetit ćeš da ti broj satoshija ne pada.
Dakle, ti izmajnaš neku količinu btc-a npr. po cijeni koja je danas 1000kn. Ako sutra cijena btc-a padne, tebi padne i vrijednost toga što si iskopao na recimo 800kn. Može biti i suprotno, da btc sutra skoči na 80k, a tebi preračunata cijena toga što si izmajnao bude 1300 za istu količinu u btc-u.
Zato se sad i majna dok vrijedi. Kad cijena padne prenisko, ti možeš i dalje nastaviti s time, ali to bude tako nisko da se ne pokriju ni troškovi struje. Kužiš?

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 9:54 (dax-lax).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Jel netko majna ovaj dero sa CPU? 

9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...

Rudarit sa vec postojecom grafikom bi bilo suluda da ne iskoristis,dok ne igras komp ti zarađiva lovu,dis bolje od toga!BTC i ETH je odlicno ulaganje za buducnost,pa i da sad sprizite gadnu lovu na novu rtx 3060ti je dobar posao,rudaris i tako stedis..BTC ce mozda past ali nebojte se opet ce bit jos bull runova..ja sto samo izrudario prije 3 godine sad vrijedi finu svoticu a ni orao ni kopao!!

A gpu je potrosna roba i za to je napravljena,pogotovo nove grafike koje imaju garanciju..lagano nicehash miner i zaboravite na sve..

 

ovo je definitivino dobra logika, ja isto tako razmišljam, sada stalno rudarim pa šta bude. i to trenutno ether, držat ću se toga ili btc, mislim da se dugoročno ne može s tim zeznit, odnosno da su prilično dobre šanse da se bude u profitu

8 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...
volegradele kaže...

Rudarit sa vec postojecom grafikom bi bilo suluda da ne iskoristis,dok ne igras komp ti zarađiva lovu,dis bolje od toga!BTC i ETH je odlicno ulaganje za buducnost,pa i da sad sprizite gadnu lovu na novu rtx 3060ti je dobar posao,rudaris i tako stedis..BTC ce mozda past ali nebojte se opet ce bit jos bull runova..ja sto samo izrudario prije 3 godine sad vrijedi finu svoticu a ni orao ni kopao!!

A gpu je potrosna roba i za to je napravljena,pogotovo nove grafike koje imaju garanciju..lagano nicehash miner i zaboravite na sve..

 

ovo je definitivino dobra logika, ja isto tako razmišljam, sada stalno rudarim pa šta bude. i to trenutno ether, držat ću se toga ili btc, mislim da se dugoročno ne može s tim zeznit, odnosno da su prilično dobre šanse da se bude u profitu

 Tko ima love, bolje mu je jednostavno kupit nešto etheriuma ili bitcoina. Pa makar i za samo nekoliko tisuća kn. Daleko brže nego rudarit sa jednom grafom. Razmišljam da kupim nekoliko tisuća ravencoina sad kad je pao opet. Izlistat će ga na coinbaseu do ljeta, pa će skočiti opet.

5 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Zanimljiva situacija...ETH $1414 ...pitanje koliko ce jos padati narednih (tje)dana dok se ne stabilizira.

Zna li netko koja bi bila granična isplativost rudarenja ETH ilitiga koja je minimalna cijena ETH da se i dalje isplati nešto slično kao proteklih mjeseci?

AJ
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
Envy kaže...
x18x05x kaže...
Envy kaže...
x18x05x kaže...

U u ovo vrijeme jučer počeo, dosada 5 eur zaradio. Dal je to ok ili ne?

Nije ok, jer sam ja jučer popravio jedan ledomat i uzeo 1000 kuna... za sat vremena laganini i usput posla. Svojim znanjem i svojim trudom, a ne nečijim izmišljanjem tople vode.

 Ti si mene citirao samo da bi iznio neku glupost koja nema veze sa temom. Why??

Pa sada možda i je glupost što sam ja rekao ali mi nešto malo 5€.. ne znam kolika su tu ulaganja i sl.
Ispričavam se, ako sam brzopleto odgovorio, sad skužim da si pitao "da li mi ide kako treba ili ne ide" A možda io ja počnem da rudarim samo ne bih u toliki rizik išao da sada uložim pola ušteđevine i sl.

A BiH ima najjeftiniju struju u regionu, vjerojatno i u Evropi. A ja već imam 2 solarna panela i ispravlja i kablove... treba mi još samo dva velika akumulatora od kamiona, ne bi bilo loše... dok ja krenem sa tim.. prođe baba sa kolačima.

 Koliko sam ja skuzio vecina ljudi ovdje na temi nema sta ulagati, vec imaju graficke u svojim racunarima koje kada se ne koriste za gaming/produktivnost ili sta vec se mogu koristiti da rudare. Ako ce jedna kartica na taj nacin, uz vec ulozeni novac, zaradjivati 5 Eur/24h to onda dodje da zaradi 150 Eura mjesecno. To nije losa brojka. Naravno idu tu troskovi el. energije i kartica se ajde da kazemo na neki nacin trosi (mada je i to diskutabilno) ali opet moze se ostaviti neka svota sa strane. 

Ehhhh sada kupovati posebno graficku ili vise njih kako bi se bacio u rudarenje je tesko isplativ poduhvat. 
Prvo sto su cijene kartica otisle u 3 pm i dalje od toga i jednostavno presle su sve granice logike da bi se sada kupovale. ovo vrijedi za nas obicne smrtnike. Netko tko vec kod kuce ima neki rig sa par kartica zaradi mjesecno za tu jednu novu po ovim suludim cijenama ali njima rig zaradi dok mi ostali moramo ulozit svoje novce.

Vezano za ovo iznad dolazimo do stavke da je cijene svih kriptovaluta drasticno fluktuiraju i pitanje je da li ce se uspjeti otplatiti novac ulozen u hardware. Sjetimo se samo prvog balona i koliki je pad bio. 
Treca i konacna stvar je dok vece korporacije ili cak i neke drzave ne pocnu prihvacat kriptovalute kao stvarno sredstvo platnog prometa sve je ovo idalje diskutabilno. 

Moj savjet ti je da ako vec imas kod sebe graficku ili graficke sposobne da majnaju da stavis neka rade kada ne koristis komp jer nemas sta posebno izgubiti, pogotovo ako ti ti solarni paneli mogu davati dovoljno struje. 
Ukoliko mislis ulozit soma ili vise Eurica kako bi se bacio u ovaj biznis onda bolje nemoj jer sve je toliko neizvjesno da je prevelik rizik.MOze se desiti da ti se sve visetruko isplati u kratkom roku, a mozes i sve izgubiti u bukvalno jednoj sedmici. 

A tema se vuče već više od 3 godine sa 20-tak stranica (nije kritika ali je činjenica) tako da se nema što pametno zaključiti.. Nisam sklon obogaćenju, niti želji da zgrćem pare pa i nisam u ovim vodama, a čujem se sa kolegama koji rade u najmoćnijim kompanijama svijta - nisu ni oni.

Imam ovu M6000 sa 24GB RAM-a ali ona je ja mislim slaba.. radi nešto u Blenderu. Vidjet ćemo kako će izgledati ovo rudarenje kad za dvije godine kada mi dođe novi stroj.

Eh sada da li je danas isplativo rudarenje ili nije, neka netko stručniji od mene to objasni.. ili jednostavno elaborira na ovaj današnji dan kada se uzme cijena grafičkih i svega ostalog.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
jureško kaže...

Zanimljiva situacija...ETH $1414 ...pitanje koliko ce jos padati narednih (tje)dana dok se ne stabilizira.

Zna li netko koja bi bila granična isplativost rudarenja ETH ilitiga koja je minimalna cijena ETH da se i dalje isplati nešto slično kao proteklih mjeseci?

 Ono što ja vidim u Easyhashu je da kako pada cijena BTC-a i ETH-a, tako raste profitabilnost rudarenja. Ja od jučer skoro duplo zarađujem po isplati, a ukupna cijena svega je pala. Nije bitna trenutna cijena toliko, koliko je bitna potražnja za rudarima, bar kad je Easyhash u pitanju. Ukupna vrijednost mojih satoshija je manja, ali trenutno više satoshija izrudarim po satu. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 11:04 (Filox).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...
jureško kaže...

Zanimljiva situacija...ETH $1414 ...pitanje koliko ce jos padati narednih (tje)dana dok se ne stabilizira.

Zna li netko koja bi bila granična isplativost rudarenja ETH ilitiga koja je minimalna cijena ETH da se i dalje isplati nešto slično kao proteklih mjeseci?

 Ono što ja vidim u Easyhashu je da kako pada cijena BTC-a i ETH-a, tako raste profitabilnost rudarenja. Ja od jučer skoro duplo zarađujem po isplati, a ukupna cijena svega je pala. Nije bitna trenutna cijena toliko, koliko je bitna potražnja za rudarima, bar kad je Easyhash u pitanju. Ukupna vrijednost mojih satoshija je manja, ali trenutno više satoshija izrudarim po satu. 

 To je zato što se vrši više transakcija kupoprodaje zbog moguće panike da kripto previše padne ili ko zna čega već. Za majnere je sve dobro osim kad je kripto najniže i nema transakcija. Znači, dobar je rast, dobar je vrh, dobar je i proces pada vrijednosti. Sve dok postoje bilo kakve transakcije, za majnere dobro jer oni odobravaju te iste transakcije, a fee je fee, bez obzira na cijenu.

9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...
Cansee kaže...
volegradele kaže...

Rudarit sa vec postojecom grafikom bi bilo suluda da ne iskoristis,dok ne igras komp ti zarađiva lovu,dis bolje od toga!BTC i ETH je odlicno ulaganje za buducnost,pa i da sad sprizite gadnu lovu na novu rtx 3060ti je dobar posao,rudaris i tako stedis..BTC ce mozda past ali nebojte se opet ce bit jos bull runova..ja sto samo izrudario prije 3 godine sad vrijedi finu svoticu a ni orao ni kopao!!

A gpu je potrosna roba i za to je napravljena,pogotovo nove grafike koje imaju garanciju..lagano nicehash miner i zaboravite na sve..

 

ovo je definitivino dobra logika, ja isto tako razmišljam, sada stalno rudarim pa šta bude. i to trenutno ether, držat ću se toga ili btc, mislim da se dugoročno ne može s tim zeznit, odnosno da su prilično dobre šanse da se bude u profitu

 Tko ima love, bolje mu je jednostavno kupit nešto etheriuma ili bitcoina. Pa makar i za samo nekoliko tisuća kn. Daleko brže nego rudarit sa jednom grafom. Razmišljam da kupim nekoliko tisuća ravencoina sad kad je pao opet. Izlistat će ga na coinbaseu do ljeta, pa će skočiti opet.

 

ja sam kupio btc i eth za jedno 2000 kn i to mi trenutno čuči, ali u isto vrijeme i rudarim ether, jer mi rudari oko 45 kn dnevno, to je mjesečno 1350 kn, da su mi struja i drugi troškovi 350 kn opet mi ostaje 1000 kn. ja možda nisam ni najpametniji ni matematičar, ali nije mi jasno zašto se ne bi isplatilo. još mi je garancija na grafu 3 godine, pa bio bi konj da ne rudarim

5 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Sve to stoji dečki, no mene samo zanima matematika iza toga, koja bi cijena ETH bila da se i dalje isplati  kao u proslim mjesecima kad je bilo između $1k-2k. 

Da, rudarima je sad sigurno barem 15-20% bolje i veći daily payout međitim to je jer je veliki broj transakcija - dokle?

AJ
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Imamo neslužbeni kanal bug forumaša na discordu, pričamo o svačemu, među ostalom i o kriptu i dionicama i imamo poseban odjeljak za to koji je dosta aktivan ali se ne spama, pa ako si zainteresiran evo link

https://discord.gg/jSs6Atbq
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice