Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 725.718
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Radi mi komp nekih sat vremena sa ovim phoenixminerom a bilanca mi je i dalje €0.00 na walletu koji sam spojio sa minerom. Kako to? Kako to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...

Radi mi komp nekih sat vremena sa ovim phoenixminerom a bilanca mi je i dalje €0.00 na walletu koji sam spojio sa minerom. Kako to? Kako to?

 Provjeri u kojim vremenskim intervalima Phonixminer vrši isplate. Easyhash to radi svako 4 sata, iako na prvo spajanje zna spojit 2 isplate u jednu, pa prvi put treba 8 sati, onda dalje ide svako 4 sata. I na Easyhashu piše za koliko vremena ide sljedeća isplata.

 

Sat vremena je malo, još nisi odradio posao do kraja, plaća ide kad završiš.   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 12:46 (Filox).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

picajzla0707 sada ti ništa nije drukčije nego prije, osim toga što je transakcija za ETH poskupila jako. Zato je najbolje postaviti na poolu da ti isplaćuje svakih 0.1 ETH ili nešto tako da imaš neku računicu.

 

Role2 Da, samo ubaciš public key u skriptu od minera, na ethermine onda u tražilicu možeš upisati taj isti key pa ti izbaci neku statistiku.

 

DuxCro Na MEW ne možeš dodati karticu pa isplatiti na nju. Možeš samo karticom kupiti kripto i spremiti na MEW. Nikada još nisam koristio bitcoin mjenjačnicu pa ne znam taj dio. Ali svakako sa MEWa možeš poslati ETH na mjenjačnicu Kraken(ja nju koristim za isplatu) i isplate ti na tvoj račun u banci.

 

Cansee Nemoj to kupovati. Imam NANO S i nisam zadovoljan, nedavno su imali neki hack i pokupili su sve podatke od korisnika, i navodno su prodavali info korisnika Shopify-u. Generalno ti ne treba hardware wallet, jer pogotovo ako majnaš sa jednom karticom. Šalji si na Binance ili Kraken jer će ti tako bit najjeftinije. Svaka transakcija više ti opet znači fee koji će ti se naplatiti.

 

Filox Naknade za wallete nema, plaćaš transakcije. Transakcija ti varira u odnosu na cijenu coina, brzine slanja i još nekih faktora. Generalno je ovako(ne baš tako jednostavno ali primjera radi) "kad majnaš, pare koje dobivaš su pare koje ekipa plaća da bi poslala coin na neku adresu. Isto tako ti kad hoćeš nešto poslati, platiš nekom majneru da ti odradi transakciju da bi tebi coin otišao na neki tvoj wallet."

 

Budem danas pogledao doma koji sve software sam ja koristio, pa ako nekog zanima zaljepim vam tu.

 

Moj PC  
2 0 hvala 6
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
crack kaže...

Otvorite račun na Binance i na njega možete isplaćivati sa ethermine poola jer su isplate svakih xx dana, ako su isplate svakih par minuta (u slučaju nekih drugih coinovai poolova) onda ne smijete stavljati adresu od mjenjačnice.

 

 koliko je isplativo slati eth na binance s jednom grafom, kad ti binance pojede dobar dio zarade sa naknadama

ja imam raznih kojnova sitno na binance, što sam uzeo još prije tri godine za nekih 100usd, sad to godinama vrijedi 30-40usd i ništa nemerem dić jer je naknada veća od tog iznosa

s druge strane dio koji sam s nicehash slao svaku isplatu na jaxx wallet u etheriumima, sad vrijedi oko tri soma kuna

 

EDIT

da dodam, nisam slao direktno s nicehash na wallet, nego preko coinbase na koji sam slao sa nicehash besplatno zarađeni btc, na coinbase bez naknade konvertirao u eth i onda besplatno ili s nekom minimalnom naknadom slao na wallet

nisam 100% siguran da tako išlo, ali znam da je moralo biti malo komplicirano kako bi izvukao kojnove s minimalnim troškom  

 Koji su to coini? Jel si ne moš te coine prebacit u tipa cardano ili stelar i to si povući. Zanjih ne bi smjela biti velika naknada.

Filox kaže...
geronimo4661 kaže...
Cansee kaže...

jel može netko objasniti razliku između ova dva novčanika? jedan je X a drugi S

 

https://www.links.hr/hr/kripto-valute-5202

 X verzija je novija, ima malo veci ekran, moze se spajati preko bluetootha te moze se na njega instalirati puno vise aplikacija sto je dobra stvar ako planiras imati hrpu razlicitih coina. Sto se sigurnosti tice, nema neke razlike i Ledger S (kojeg ja imam) je dovoljno dobar. Za razliku u lovu kupi si jos kripta :)

 Koliko su sigurni ovakvi fizički walleti, ali ne mislim na sigurnost od hakera, nego da mi neće crknut za 3-6 mjeseci ili za koju godinu. Što ako crkne uređaj, imam li negdje backup? Pretpostavljam da ne... Zar nije ipak sigurnije držat na nekom software walletu, upravo radi mogućnosti crkavanja uređaja?

 

Cijena je OK, mal, lagan, lako prenosiv, siguran od hakera, to je sve super...

 Nema sigurnijeg od hardverskog walleta. Prilikom inicijalne postave dobit ćeš 24 riječi koje ćeš si morat zapisat i to spremiš. Danas sutra ako ti crkne ledger ili ga izgubiš, s tim riječima ćeš si sve povratit.

8 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...
DuxCro kaže...

Radi mi komp nekih sat vremena sa ovim phoenixminerom a bilanca mi je i dalje €0.00 na walletu koji sam spojio sa minerom. Kako to? Kako to?

 Provjeri u kojim vremenskim intervalima Phonixminer vrši isplate. Easyhash to radi svako 4 sata, iako na prvo spajanje zna spojit 2 isplate u jednu, pa prvi put treba 8 sati, onda dalje ide svako 4 sata. I na Easyhashu piše za koliko vremena ide sljedeća isplata.

 

Sat vremena je malo, još nisi odradio posao do kraja, plaća ide kad završiš.   

 Nemam pojma gdje se tako nešto može provjeriti sa ovim minerom. Na nicehashu sve lijepo vidiš. Isplativost, koliko si izrudario i kada će isplata. Ovo pak ne vidim ništa osim onog prozora u kojem piše informacije o rudarenju.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...
Filox kaže...
DuxCro kaže...

Radi mi komp nekih sat vremena sa ovim phoenixminerom a bilanca mi je i dalje €0.00 na walletu koji sam spojio sa minerom. Kako to? Kako to?

 Provjeri u kojim vremenskim intervalima Phonixminer vrši isplate. Easyhash to radi svako 4 sata, iako na prvo spajanje zna spojit 2 isplate u jednu, pa prvi put treba 8 sati, onda dalje ide svako 4 sata. I na Easyhashu piše za koliko vremena ide sljedeća isplata.

 

Sat vremena je malo, još nisi odradio posao do kraja, plaća ide kad završiš.   

 Nemam pojma gdje se tako nešto može provjeriti sa ovim minerom. Na nicehashu sve lijepo vidiš. Isplativost, koliko si izrudario i kada će isplata. Ovo pak ne vidim ništa osim onog prozora u kojem piše informacije o rudarenju.

 A i na Nicehashu najviše infoa piše kad se ulogiraš na web stranicu, a u samom mineru i u tom radnom prozoru nema baš puno podataka. Nisam tog Phonixa probao, pa ne znam koja je shema, ali probaj se ulogirat na njihovu stranicu, ako ima. Valjda ima... Zar nije danas neki kolega ovdje postavio sliku s aplikacije na mobitelu za taj Phonix? Mora bit nešto, samo ti to nemaš, još...

Live long and prosper.
8 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
crack kaže...

 

DuxCro Na MEW ne možeš dodati karticu pa isplatiti na nju. Možeš samo karticom kupiti kripto i spremiti na MEW. Nikada još nisam koristio bitcoin mjenjačnicu pa ne znam taj dio. Ali svakako sa MEWa možeš poslati ETH na mjenjačnicu Kraken(ja nju koristim za isplatu) i isplate ti na tvoj račun u banci.

 

 A kako se to šalje sa walleta na neku mjenjačnicu? Upisivanjem adrese tvog walleta ili?

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...
Filox kaže...
DuxCro kaže...

Radi mi komp nekih sat vremena sa ovim phoenixminerom a bilanca mi je i dalje €0.00 na walletu koji sam spojio sa minerom. Kako to? Kako to?

 Provjeri u kojim vremenskim intervalima Phonixminer vrši isplate. Easyhash to radi svako 4 sata, iako na prvo spajanje zna spojit 2 isplate u jednu, pa prvi put treba 8 sati, onda dalje ide svako 4 sata. I na Easyhashu piše za koliko vremena ide sljedeća isplata.

 

Sat vremena je malo, još nisi odradio posao do kraja, plaća ide kad završiš.   

 Nemam pojma gdje se tako nešto može provjeriti sa ovim minerom. Na nicehashu sve lijepo vidiš. Isplativost, koliko si izrudario i kada će isplata. Ovo pak ne vidim ništa osim onog prozora u kojem piše informacije o rudarenju.

 Odeš na stranicu od etherminea. https://ethermine.org/

Gore imaš search u tamo kopiraš svoju wallet adresu. I onda će ti otvoriti tvoj miner i tu možeš pratiti statistiku. Također na ethermineu namještaš kolika ti je minimalna isplata na wallet.

Imaš i aplikaciju na mob što sam stavio jučer. Preko nje isto možeš pratiti.

9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
crack kaže...

 

 

Cansee Nemoj to kupovati. Imam NANO S i nisam zadovoljan, nedavno su imali neki hack i pokupili su sve podatke od korisnika, i navodno su prodavali info korisnika Shopify-u. Generalno ti ne treba hardware wallet, jer pogotovo ako majnaš sa jednom karticom. Šalji si na Binance ili Kraken jer će ti tako bit najjeftinije. Svaka transakcija više ti opet znači fee koji će ti se naplatiti.

 

 

kužim, ma čitao sam po netu da je sigurnije držati na fizičkom walletu, ali znači to baš i nije istina. jel ima smisla uzeti neki drugi wallet? Ili držati sve online, a valjda neću popušiti lovu tako

8 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...

 Odeš na stranicu od etherminea. https://ethermine.org/

Gore imaš search u tamo kopiraš svoju wallet adresu. I onda će ti otvoriti tvoj miner i tu možeš pratiti statistiku. Također na ethermineu namještaš kolika ti je minimalna isplata na wallet.

Imaš i aplikaciju na mob što sam stavio jučer. Preko nje isto možeš pratiti.

 Otišao. Unio svoju wallet adresu i pokaže mi da nema aktivnih rigova. A komp majna pitaj Boga što skoro pa 2 sata.

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...

 

 

kužim, ma čitao sam po netu da je sigurnije držati na fizičkom walletu, ali znači to baš i nije istina. jel ima smisla uzeti neki drugi wallet? Ili držati sve online, a valjda neću popušiti lovu tako

 Ako ne zelis hardware wallet, jedina druga dobra opcija je paper wallet koji je jako siguran ako se pravilno napravi. Online i software walleti su smece.

 

Ako budes uzimao Ledger on Linksa nemas nikakve brige oko tog hacka podataka. To je vec stara vijest i bili su zahvaceni samo oni koji su do prije par godina kupovali Ledger direknto od proizvodjaca. Ledger je super za long/medium term hodl. Praktican i jednostavan  za koristenje i siguran.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 13:29 (geronimo4661).
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...

 Koji su to coini? Jel si ne moš te coine prebacit u tipa cardano ili stelar i to si povući. Zanjih ne bi smjela biti velika naknada.

 cardano, ripple i ark, pretvorio sam ih sad u binance coin i opet nemerem izvuć lovu

ma nebitno, uzet ću neki sitni coin, pa nek stoji godinama, možda naraste kad tad

čekam rocket lake da izađe i onda ću s ovih četvrt etha na walletu kupiti ploču i procesor da barem nešto izvučem iz zajebancije s kojnovima

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...
Switch kaže...

 Odeš na stranicu od etherminea. https://ethermine.org/

Gore imaš search u tamo kopiraš svoju wallet adresu. I onda će ti otvoriti tvoj miner i tu možeš pratiti statistiku. Također na ethermineu namještaš kolika ti je minimalna isplata na wallet.

Imaš i aplikaciju na mob što sam stavio jučer. Preko nje isto možeš pratiti.

 Otišao. Unio svoju wallet adresu i pokaže mi da nema aktivnih rigova. A komp majna pitaj Boga što skoro pa 2 sata.

 Jesi li uradio .bat file od minera kako sam opisao na prošloj stranici?

Znači "start.miner.bat" file-u izbriši sve i ubaci ovo:
  PhoenixMiner.exe -pool eu1.ethermine.org:4444 -pool2 us1.ethermine.org:4444 -wal YourEthWalletAddress.WorkerName -proto 3

 

"YourEthWalletAddress" - ovo zamjeni sa svojom adresom walleta

8 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...

 Jesi li uradio .bat file od minera kako sam opisao na prošloj stranici?

Znači "start.miner.bat" file-u izbriši sve i ubaci ovo:
  PhoenixMiner.exe -pool eu1.ethermine.org:4444 -pool2 us1.ethermine.org:4444 -wal YourEthWalletAddress.WorkerName -proto 3

 

"YourEthWalletAddress" - ovo zamjeni sa svojom adresom walleta

 Sve sam tako napravio. Ali eto ništa. Sad sam skinuo nanominer i postavio sve sa scojom wallet adresom i u roku 4 minute mi na njihovom sajtu pokazuje rig da je aktivan i sve podatke.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...
Switch kaže...

 Jesi li uradio .bat file od minera kako sam opisao na prošloj stranici?

Znači "start.miner.bat" file-u izbriši sve i ubaci ovo:
  PhoenixMiner.exe -pool eu1.ethermine.org:4444 -pool2 us1.ethermine.org:4444 -wal YourEthWalletAddress.WorkerName -proto 3

 

"YourEthWalletAddress" - ovo zamjeni sa svojom adresom walleta

 Sve sam tako napravio. Ali eto ništa. Sad sam skinuo nanominer i postavio sve sa scojom wallet adresom i u roku 4 minute mi na njihovom sajtu pokazuje rig da je aktivan i sve podatke.

 Zato je meni super ovaj Nicehash, iznimno jednostavan, sve od prve radi, prikazuje, sve je detaljno, ušao sam bez ikakvog znanja, niti osnove nisam znao, sve sam skužio lagano tražeći po Nicehashu. Svaka im čast, možda nemaju najveći profit, al su vrhunski pojednostavnili cijeli proces prijave, pokretanja i praćenja posla.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Switch kaže...

 Koji su to coini? Jel si ne moš te coine prebacit u tipa cardano ili stelar i to si povući. Zanjih ne bi smjela biti velika naknada.

 cardano, ripple i ark, pretvorio sam ih sad u binance coin i opet nemerem izvuć lovu

ma nebitno, uzet ću neki sitni coin, pa nek stoji godinama, možda naraste kad tad

čekam rocket lake da izađe i onda ću s ovih četvrt etha na walletu kupiti ploču i procesor da barem nešto izvučem iz zajebancije s kojnovima

 Nije mi jasno zašto ne da... Gledam sad na Binanceu withdrawal fees i za caradano je fee 1 ada, što 0.93$... Nemam tamo account pa ne znam jel možda neko drugo ograničenje u pitanju...

8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

polulud sam od pokušavanja da namjestim taj mining. Ovaj nanominer pak počeo u potpunosti ignorirat moj wallet i rig name i počeo rudarit na mom kompu za neki drugi wallet. Onaj pak prijašnji phoenix miner rudario 2 sata i ništa napravio. Ili rudario za nekog drugog isto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ne kužim što tebe muči, vrlo je jednostavno.

Evo ja sam jučer stavio da mi komp majna pomalo

Skinio gminer:

https://github.com/develsoftware/GMinerRelease/releases/download/2.44/gminer_2_44_windows64.zip

 

u mine_eth.bat izgleda ovako

 

miner.exe --algo ethash --server eu1.ethermine.org:4444 --user tvoj_wallet.ime_workera
pause

 

pokreneš i čekaš neko vrijeme dok ti grafa ne pošalje koji share na pool.

Na pool-u upišeš svoju wallett adresu i tamo ti počne iscrtavati zaradu i sve ostalo.

 

Kod mene je trebalo nekih pola sata da se nešto pojavi na pool-u.

 

Phoenix miner mi je radio najsporije od svih koje sam isprobao.

 

 

Bit će!
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

PA neznam ni ja što me muči radi sve ali na kraju ne radi ništa. Phoenixminer rudari za ne znam koga ali za mene nije sigurno rudario. Ovaj nanominer pak u potpunosti ignorira rigname koji mu unesem apsolutno svuda i ne pokazuje skoro ništa sad na sajtu. Pa pak mijenje wallet adress sam na neku proizvoljnu. Ne bih se čudio da i ti koji pišu te majnere kradu u PM s obzirom na vrijednost kriptovaluta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Pa generalno oni jesu najsigurniji, ali ti je pogotovo sad glupo to držat na fizičkom kad sve ide gore pa recimo da želiš prodati, moraš slati na mjenjačnicu... 

 

Ja sve držim online trenutno jer daily trade-am, pa mi se ne isplati to stalno slati na hardware wallet.

 

Ako misliš majnati s jednom karticom stvarno ti se ne isplati ulagati u hardware wallet, rađe za te novce kupi nekog coina.

15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Imaš nice hash i minergate.Oboje su no brainers,instaliraš i majnaš.Oboje uzimaju proviziju,zašto plačat proviziju?

Odi na youtube,upiši kaj očeš majnat i sljedi tutorijal.Nije pre komplicirano i dobiš 100% sve kaj zmajnaš,i kaj je najvažnije dobil buš koji hash više nego na minergate ili nice hash-u.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Kad se regaš na mjenjačnicu, pod svojim profilom dobiješ "pristup walletima". Ti recimo da hoćeš poslati ETH sa nekog svog walleta na Binance. Ulogiraš se na Binance i odeš pod wallets, tamo ćeš vidjeti ETH na listi, na desnoj strani će ti pisati između ostalog i Deposit. Kada klikneš na to, dobiti ćeš adresu za deposit ETHa na svoj Binance account. 

 

E kada hoćeš poslati s nekog walleta ETH na mjenjačnicu. U tom walletu imaš send to address, tamo upisuješ deposit address sa Binance accounta, stisneš send i trebalo bi ti se kroz 20ak minuta na Binance pojaviti ETH koji si poslao.

 

 

A pošto si rekao da koristiš MEW, ja bi ti preporučio da si instaliraš Metamask ekstenziju za Chrome jer ćeš si olakšati život sto puta.

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Probao sam povući coine na wallet i prije posljednjeg koraka mi je stajalo da će prenijeti nulu, a pod transfer fee ili kako se vwć zvalo mi je stajao cijeli iznos koji imam na binance.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Zna netko možda jel se može dodjeljivat svakom gpu-u u kompu drugi job? Recimo, jedan majna nicehash a drugi phoenixminer. Imal sam ideju da jednim majnam na nicehashu jer mi je tamo preko revoluta jednostavnije vadit lovu na mjesečnoj bazi, a drugi bi povezaon s binanceom da se akumulira
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Trebalo bi moći dodavanjem nekog parametra u komandu za miner, treba provjeriti u uputama. Znam da sam ja svojevremeno dok sam majnao sa 2 grafe, sa 2 različita majnera to koristio.

Bit će!
5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nisam nikad rudario pa me zanima koliko se isplati majnati sa Rx 580 4GB i koji je najjednostavniji način. Jedan frend kaže da s njom majna 30Mh/s.

 

Nemam još ni wallet, totalni noob. Ako ima neki noob friendly tutorial, link bi bio much appreciated. Radim po cijele dane pa mi treba nešto šta ne uzme 30 sati čitanja i postavljanja :D

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...

A što ste svi zapeli za taj nicehash?

Fino si napravite wallet gdje želite, skinite Phoenix Miner i počnite rudarit na recimo ethermine poolu ili nanopoolu...

 

 

 

e ako može samo pitanje vezano za ovo, znači skinem taj phoenix i onda odem na ethermine pool i onda rudarim, a wallet mi je na nekom trećem mjestu ili?

15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Inace sa ovim stavljanjem walleta sa exchangea vam se može desiti da ne dobivate rewarde, tak da ja to nebi koristio nikako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
omeyer kaže...

Nisam nikad rudario pa me zanima koliko se isplati majnati sa Rx 580 4GB i koji je najjednostavniji način. Jedan frend kaže da s njom majna 30Mh/s.

 

Nemam još ni wallet, totalni noob. Ako ima neki noob friendly tutorial, link bi bio much appreciated. Radim po cijele dane pa mi treba nešto šta ne uzme 30 sati čitanja i postavljanja :D

 Ne moš više rudarit eth sa 4Gb grafičkama. Dag size na ethereumu je preko 4 Gb već tako da 0 bodova. Al moš recimo ravecoin, etc ili haven...

 

Cansee kaže...
Switch kaže...

A što ste svi zapeli za taj nicehash?

Fino si napravite wallet gdje želite, skinite Phoenix Miner i počnite rudarit na recimo ethermine poolu ili nanopoolu...

 

 

 

e ako može samo pitanje vezano za ovo, znači skinem taj phoenix i onda odem na ethermine pool i onda rudarim, a wallet mi je na nekom trećem mjestu ili?

 Wallet je ono doslovno ono što i piše, vaš novčanik. Na njemu držite vaš crypto. Nitko nema pristup njemu osim vas. Etheremine isplaćuje ono što izrudarite na vaš wallet.

 

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Dali se moze minat i igrat u isto vrijeme? Imam rx 5070xt i igram tipa dota, fifa znaci nista prezahtjevno i htio bi probat makar mjesec dana da vidim kako ide.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice