Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 725.594
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Probao sam u nicehashu i CPU mining uključit pošto imam bolji CPU, pa da GPU i CPU zajedno kopkaju. Ali stvarno se ne isplati sa CPU-om. Isti PC koristim za sve ostalo normalno dok majnam. Nikakvog usporavanja što se rada PC-a tiče. Ali ipak hashrate padne malo ako minam i gledam neki video u isto vrijeme. Evo i screenshot postavki za minanje. Nikakav pad performansi u pogledu hashratea. Ali podosta pad potrošnje.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Grafa se manje troši rudarenjem, ako su postavke ok, nego igranjem igrica baš zbog toga jer kod igranja trpi stalne promjene, dinamička opterećenja ovisno o tome što se prikazuje. Kod majnanja cijelo vrijeme radi jednu te istu stvar, bez spikeova, bez promjena. 

 

Ja sam na 3070 memu na +1200 stavio, gpu freq nisam spuštao, power je također na 50%. Jel se može negdje isčitati temperatura same memorije jer mi se tokom majnanja gpu kreće između 35-45°C a znam da mema ipak radi dosta više nego gpu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 16:41 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

i znači kad se registriram i verificiram na to nicehash onda trebam kupiti taj wallet jel? odnosno to je najsigurnije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...

Probao sam u nicehashu i CPU mining uključit pošto imam bolji CPU, pa da GPU i CPU zajedno kopkaju. Ali stvarno se ne isplati sa CPU-om. Isti PC koristim za sve ostalo normalno dok majnam. Nikakvog usporavanja što se rada PC-a tiče. Ali ipak hashrate padne malo ako minam i gledam neki video u isto vrijeme. Evo i screenshot postavki za minanje. Nikakav pad performansi u pogledu hashratea. Ali podosta pad potrošnje.

 Koliko dobivaš h/s? Nafrlji mem do kraja. Ovo su moje postavke di dobivam cca 50-ak h/s. Temp su visoke jer mi je amb. temp visoka i kučište prašnjavo.

dax-lax kaže...

Grafa se manje troši rudarenjem, ako su postavke ok, nego igranjem igrica baš zbog toga jer kod igranja trpi stalne promjene, dinamička opterećenja ovisno o tome što se prikazuje. Kod majnanja cijelo vrijeme radi jednu te istu stvar, bez spikeova, bez promjena. 

 

Ja sam na 3070 memu na +1200 stavio, gpu freq nisam spuštao, power je također na 50%. Jel se može negdje isčitati temperatura same memorije jer mi se tokom majnanja gpu kreće između 35-45°C a znam da mema ipak radi dosta više nego gpu.

 hwinfo ti iščitava temp na memoriji a koliko ssam vidio u su temp visoke na rtx3***. Mislim da preporučaju ventove na 100% Provjeri si to.

Cansee kaže...

i znači kad se registriram i verificiram na to nicehash onda trebam kupiti taj wallet jel? odnosno to je najsigurnije?

 Imaš wallet kod njih.

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 18:15 (Srce Isusovo).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

A što ste svi zapeli za taj nicehash?

Fino si napravite wallet gdje želite, skinite Phoenix Miner i počnite rudarit na recimo ethermine poolu ili nanopoolu...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nisam sa hwinfom uspio izmjerit temp gpu memorije jer nije navedena u senzorima ali ono što govoriš se odnosi po glasinama na gddr6x memoriju kod 3080 i 3090. 3070 koristi klasik gddr6 pa se nadam da je nešto hladnija. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...

A što ste svi zapeli za taj nicehash?

Fino si napravite wallet gdje želite, skinite Phoenix Miner i počnite rudarit na recimo ethermine poolu ili nanopoolu...

 

 

Ne znam za druge ali ja sam tamo jer pojma nemam a ovaj je jednostavan. A sad ti nama objasni zašto Phoenix i zašđto ether?

Sve Vas Volim
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...
Switch kaže...

A što ste svi zapeli za taj nicehash?

Fino si napravite wallet gdje želite, skinite Phoenix Miner i počnite rudarit na recimo ethermine poolu ili nanopoolu...

 

 

Ne znam za druge ali ja sam tamo jer pojma nemam a ovaj je jednostavan. A sad ti nama objasni zašto Phoenix i zašđto ether?

 Pheonix zato što je najbrži miner.

A kako to misliš zašto ether? Najprofitabilniji je coin tako da...

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...
Switch kaže...

A što ste svi zapeli za taj nicehash?

Fino si napravite wallet gdje želite, skinite Phoenix Miner i počnite rudarit na recimo ethermine poolu ili nanopoolu...

 

 

Ne znam za druge ali ja sam tamo jer pojma nemam a ovaj je jednostavan. A sad ti nama objasni zašto Phoenix i zašđto ether?

 Pa daj si pogledajte vi koji koristite nicehash kolko vam on zapravo uzima i kolko bi dobili s necim drugim...s time da vi tamo zapravo niti ne majnata nego iznamljujete svoju opremu drugima i za to ste placeni.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Upravo to. Na nicehashu ne majnate BTC nego trenutno najprofitabilniji coin a to je ethereum. Oni vam samo isplaćuju btc umanjen za fee plus još što vam uzmu fee kad isplaćuete taj btc sa nicehasha.

 

Zato je najbolje ono što sam i reko.

Skinite Phoenix Miner. U "start.miner.bat" file-u izbrišite sve i ako ste na ethermine poolu ubacite ovo:


  PhoenixMiner.exe -pool eu1.ethermine.org:4444 -pool2 us1.ethermine.org:4444 -wal YourEthWalletAddress.WorkerName -proto 3

 

"YourEthWalletAddress" zamjenite sa svojom wallet adresom

"WorkerName" zamjenite sa bilo čim...tipa Miner 1...

 

Na mob si skinete aplikaciju od Ethermine poola i fino pratite. Link

Moj PC  
4 0 hvala 7
5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ok, thx. A di preporučaš da si otvorimo wallet? Koji je najsigurniji? Treba otvorit poseban wallet za svaki kripto ili?

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

A najsigurniji su tipa ledger ili trezor...ovisno koliko crypta imate jel.

Al ok su vam Exodus ili Atomic wallet. Podržavaju hrpu coina pa možete imat sve na jednom mjestu.

 

Svakako ne preporučam majnanje i držanje na mjenjačnici. Osim ako ne mislite trejdati ili odmah prodavat.

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ekipa dali je moguće s nicehash-om rudariti neku drugu kriptovalutu? Tipa litecoin?

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...

A najsigurniji su tipa ledger ili trezor...ovisno koliko crypta imate jel.

Al ok su vam Exodus ili Atomic wallet. Podržavaju hrpu coina pa možete imat sve na jednom mjestu.

 

Svakako ne preporučam majnanje i držanje na mjenjačnici. Osim ako ne mislite trejdati ili odmah prodavat.

 ček, to su hardware walleti? Ili imaju i svoj software verziju? Kužiš - ne kužim niš. :D

Sve Vas Volim
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...
Switch kaže...

A najsigurniji su tipa ledger ili trezor...ovisno koliko crypta imate jel.

Al ok su vam Exodus ili Atomic wallet. Podržavaju hrpu coina pa možete imat sve na jednom mjestu.

 

Svakako ne preporučam majnanje i držanje na mjenjačnici. Osim ako ne mislite trejdati ili odmah prodavat.

 ček, to su hardware walleti? Ili imaju i svoj software verziju? Kužiš - ne kužim niš. :D

 

pa koliko ja znam to je hardware, izgleda kao usb, i to je najsigurniji način za čuvanje kripta

8 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...

A što ste svi zapeli za taj nicehash?

Fino si napravite wallet gdje želite, skinite Phoenix Miner i počnite rudarit na recimo ethermine poolu ili nanopoolu...

 

 

 Zato jer smo njubine i nemamo pojma kako složit samostalno rudarenje. Probao sam i zaista nemam pojma. Skinuo taj neki miner za etherium i nemam pojma kako se to pokrene. Ovaj nicehash je nevjerovatno lak za pokrenut i sve detaljno vidiš na njihovom sajtu.

kako to funkcionira ako namjestim samostalno majnanje? Sve se automatski prikazuje u tom walletu koji otvorim i povežem adresu sa majnerom? Wallet prikazuje koliko etheriuma imam u realnom vremenu ili se updejta u nekim intervalima? Što je sa isplatom sa tih walleta? Jednom kad odlučiš da bi unovčio taj etherium, kako to onda funkcionira?

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...
Switch kaže...

A što ste svi zapeli za taj nicehash?

Fino si napravite wallet gdje želite, skinite Phoenix Miner i počnite rudarit na recimo ethermine poolu ili nanopoolu...

 

 

 Zato jer smo njubine i nemamo pojma kako složit samostalno rudarenje. Probao sam i zaista nemam pojma. Skinuo taj neki miner za etherium i nemam pojma kako se to pokrene. Ovaj nicehash je nevjerovatno lak za pokrenut i sve detaljno vidiš na njihovom sajtu.

kako to funkcionira ako namjestim samostalno majnanje? Sve se automatski prikazuje u tom walletu koji otvorim i povežem adresu sa majnerom? Wallet prikazuje koliko etheriuma imam u realnom vremenu ili se updejta u nekim intervalima? Što je sa isplatom sa tih walleta? Jednom kad odlučiš da bi unovčio taj etherium, kako to onda funkcionira?

 Neznanje je skupo. Zato fino plaćate nicehashu da vam bude jednostavno. :)

 

Ne majnaš samostalno nego u poolu. Znači hash power svih se zbraja i kad nađete blok nagrada se dijeli između vas. Kad na poolu skupiš (ovo govorim za ethermine budući da je najjači i najpopularniji pa većina njega koristi) određenu količinu eth ona se isplaćuje na tvoj wallet. Količinu eth koju si izrudario i koliko ti treba do isplate pratiš na poolu ili preko aplikacije u realnom vremenu.

 

Od 9.2. ethermine je promjenio količinu i termin isplata. Za količine veće od 0.01 eth isplata je svakih 14 dana, za količine veće od 0.05 eth isplata je svakih 7 dana, za količine veće od 0.1 eth isplata je odmah.

 

Kad odlučite unovčiti eth imate hrpu opcija. Poslat ga na neku mjenjačnicu i tamo prodat, prodat ga nekom u 4 oka direktno ili možda najjednostavnije preko naše bitcoin-mjenjačnice.hr prodat si direktno na račun ili preko bitcoinstorea, tamo možete do 15000kn bez ikakvih dokumenata prodat većinu crypta.

 

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...
DuxCro kaže...
Switch kaže...

A što ste svi zapeli za taj nicehash?

Fino si napravite wallet gdje želite, skinite Phoenix Miner i počnite rudarit na recimo ethermine poolu ili nanopoolu...

 

 

 Zato jer smo njubine i nemamo pojma kako složit samostalno rudarenje. Probao sam i zaista nemam pojma. Skinuo taj neki miner za etherium i nemam pojma kako se to pokrene. Ovaj nicehash je nevjerovatno lak za pokrenut i sve detaljno vidiš na njihovom sajtu.

kako to funkcionira ako namjestim samostalno majnanje? Sve se automatski prikazuje u tom walletu koji otvorim i povežem adresu sa majnerom? Wallet prikazuje koliko etheriuma imam u realnom vremenu ili se updejta u nekim intervalima? Što je sa isplatom sa tih walleta? Jednom kad odlučiš da bi unovčio taj etherium, kako to onda funkcionira?

 Neznanje je skupo. Zato fino plaćate nicehashu da vam bude jednostavno. :)

 

Ne majnaš samostalno nego u poolu. Znači hash power svih se zbraja i kad nađete blok nagrada se dijeli između vas. Kad na poolu skupiš (ovo govorim za ethermine budući da je najjači i najpopularniji pa većina njega koristi) određenu količinu eth ona se isplaćuje na tvoj wallet. Količinu eth koju si izrudario i koliko ti treba do isplate pratiš na poolu ili preko aplikacije u realnom vremenu.

 

Od 9.2. ethermine je promjenio količinu i termin isplata. Za količine veće od 0.01 eth isplata je svakih 14 dana, za količine veće od 0.05 eth isplata je svakih 7 dana, za količine veće od 0.1 eth isplata je odmah.

 

Kad odlučite unovčiti eth imate hrpu opcija. Poslat ga na neku mjenjačnicu i tamo prodat, prodat ga nekom u 4 oka direktno ili možda najjednostavnije preko naše bitcoin-mjenjačnice.hr prodat si direktno na račun ili preko bitcoinstorea, tamo možete do 15000kn bez ikakvih dokumenata prodat većinu crypta.

 

 Ima ko kakav domaći tutorial? Dajte pomozite nam novacima :D

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Na ovoj stranici vam daje okvirno koliko bi zaradili kada stavite svoj GPU i povećate cijenu struje na 0.18(ili 0.16) nisam siguran točno. kod nas vam je kW struje oko 1 kunu (nešto sitno manje)

 

Najisplativija opcija je skinuti miner i majnati u poolu kao što je kolega iznad rekao. Tko ima nvidia kartice može skinuti ETHenlargmentpill zajedno s majnerom koji boosta performance dosta. (u slučaju da majnate ETH)

 

Otvorite račun na Binance i na njega možete isplaćivati sa ethermine poola jer su isplate svakih xx dana, ako su isplate svakih par minuta (u slučaju nekih drugih coinovai poolova) onda ne smijete stavljati adresu od mjenjačnice.

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
crack kaže...

Otvorite račun na Binance i na njega možete isplaćivati sa ethermine poola jer su isplate svakih xx dana, ako su isplate svakih par minuta (u slučaju nekih drugih coinovai poolova) onda ne smijete stavljati adresu od mjenjačnice.

 

 koliko je isplativo slati eth na binance s jednom grafom, kad ti binance pojede dobar dio zarade sa naknadama

ja imam raznih kojnova sitno na binance, što sam uzeo još prije tri godine za nekih 100usd, sad to godinama vrijedi 30-40usd i ništa nemerem dić jer je naknada veća od tog iznosa

s druge strane dio koji sam s nicehash slao svaku isplatu na jaxx wallet u etheriumima, sad vrijedi oko tri soma kuna

 

EDIT

da dodam, nisam slao direktno s nicehash na wallet, nego preko coinbase na koji sam slao sa nicehash besplatno zarađeni btc, na coinbase bez naknade konvertirao u eth i onda besplatno ili s nekom minimalnom naknadom slao na wallet

nisam 100% siguran da tako išlo, ali znam da je moralo biti malo komplicirano kako bi izvukao kojnove s minimalnim troškom  

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 9:37 (picajzla0707).
5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Molim vas da navedete (ako znate) te provizije po raznim walletima, jer to igra ogromnu ulogu, pogotovo nama koji radimo s jednom grafom i malim iznosima. Ovo što je jučer kolega pisao za Nicehash je super, uzmu 1.45 Eura provizije i ostalo isplate (do 100E). To je OK, to nije velika provizija i neće me osakatit.

 

Ništa mi ne znači više izrudarene valute, ako će mi to sve pojest provizija za konverziju i provizija za povlaćenje na karticu.

 

Hvala na informacijama.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

To bi bilo ? Ubacimo onaj public key od walleta u skriptu ?

 

Underclocana i undervoltana, 175w tako da i ne čujem komp da radi

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...

Molim vas da navedete (ako znate) te provizije po raznim walletima, jer to igra ogromnu ulogu, pogotovo nama koji radimo s jednom grafom i malim iznosima. Ovo što je jučer kolega pisao za Nicehash je super, uzmu 1.45 Eura provizije i ostalo isplate (do 100E). To je OK, to nije velika provizija i neće me osakatit.

 

Ništa mi ne znači više izrudarene valute, ako će mi to sve pojest provizija za konverziju i provizija za povlaćenje na karticu.

 

Hvala na informacijama.

 Po meni na Binance ima smisla slati jedino ako hoces koristiti njihovu karticu te tako trositi zaradjeni kripto. Kartica je dost dobra, fee je max do 0.9% a ima i default cahsback od 1%, a za vece postotke mora se drzati njihov BNB. Jedini je problem sto ces morati odraditi KYC.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
geronimo4661 kaže...
Filox kaže...

Molim vas da navedete (ako znate) te provizije po raznim walletima, jer to igra ogromnu ulogu, pogotovo nama koji radimo s jednom grafom i malim iznosima. Ovo što je jučer kolega pisao za Nicehash je super, uzmu 1.45 Eura provizije i ostalo isplate (do 100E). To je OK, to nije velika provizija i neće me osakatit.

 

Ništa mi ne znači više izrudarene valute, ako će mi to sve pojest provizija za konverziju i provizija za povlaćenje na karticu.

 

Hvala na informacijama.

 Po meni na Binance ima smisla slati jedino ako hoces koristiti njihovu karticu te tako trositi zaradjeni kripto. Kartica je dost dobra, fee je max do 0.9% a ima i default cahsback od 1%, a za vece postotke mora se drzati njihov BNB. Jedini je problem sto ces morati odraditi KYC.

 Pa meni je krajnji cilj, kad nešto skupim, to onda prebacit na svoj Paypal. Dalje mogu što hoću i kako hoću. 

Live long and prosper.
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Evo pokrenuo sam phoenixminer i spojio sa etherium walletom na blockchainu. E sad jedino nemam pojma kak se na tom blockchainu spoji bankovni račun. Ima jedino opcija add card koju kad kliknem samo otvori što bih htio kupiti od kriptovaluta i ispod polje u koje bih trebao dodati karticu u koje ne mogu unijeti ništa.

Na koji način primjerice bih ja mogao sa walleta koji imam na blockchainu prebaciti to u onu hrvatsku bitcoin mjenjačnicu? Kako to funkcionira? Treba negdje unijeti wallet dresu ili wallet id? Ili nešto treće?

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

jel može netko objasniti razliku između ova dva novčanika? jedan je X a drugi S

 

https://www.links.hr/hr/kripto-valute-5202

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...

jel može netko objasniti razliku između ova dva novčanika? jedan je X a drugi S

 

https://www.links.hr/hr/kripto-valute-5202

 X verzija je novija, ima malo veci ekran, moze se spajati preko bluetootha te moze se na njega instalirati puno vise aplikacija sto je dobra stvar ako planiras imati hrpu razlicitih coina. Sto se sigurnosti tice, nema neke razlike i Ledger S (kojeg ja imam) je dovoljno dobar. Za razliku u lovu kupi si jos kripta :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 12:27 (geronimo4661).
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
geronimo4661 kaže...
Cansee kaže...

jel može netko objasniti razliku između ova dva novčanika? jedan je X a drugi S

 

https://www.links.hr/hr/kripto-valute-5202

 X verzija je novija, ima malo veci ekran, moze se spajati preko bluetootha te moze se na njega instalirati puno vise aplikacija sto je dobra stvar ako planiras imati hrpu razlicitih coina. Sto se sigurnosti tice, nema neke razlike i Ledger S (kojeg ja imam) je dovoljno dobar. Za razliku u lovu kupi si jos kripta :)

 Koliko su sigurni ovakvi fizički walleti, ali ne mislim na sigurnost od hakera, nego da mi neće crknut za 3-6 mjeseci ili za koju godinu. Što ako crkne uređaj, imam li negdje backup? Pretpostavljam da ne... Zar nije ipak sigurnije držat na nekom software walletu, upravo radi mogućnosti crkavanja uređaja?

 

Cijena je OK, mal, lagan, lako prenosiv, siguran od hakera, to je sve super...

Live long and prosper.
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...

 Koliko su sigurni ovakvi fizički walleti, ali ne mislim na sigurnost od hakera, nego da mi neće crknut za 3-6 mjeseci ili za koju godinu. Što ako crkne uređaj, imam li negdje backup? Pretpostavljam da ne... Zar nije ipak sigurnije držat na nekom software walletu, upravo radi mogućnosti crkavanja uređaja?

 

Cijena je OK, mal, lagan, lako prenosiv, siguran od hakera, to je sve super...

 Ako crkne samo ukucas svoj recovery phrase u novi i nastavis piciti dalje. Taj recovery phrase ces dobiti kad budes setupirao Ledger po prvi put te ces ga zapisati na papir kojeg dobijes sa Ledgerom. Pametno je zapisati to na vise papirica i staviti na razlicita mjesta. Dok god imas to, lova je sigurna bez obzira sta se dogodi sa Ledgerom.

 

Poanta je da niko ne moze doci do tvog private keya, te je upravo u tome snaga hardware walleta kao sto je Ledger.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 12:41 (geronimo4661).
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
geronimo4661 kaže...
Filox kaže...

 Koliko su sigurni ovakvi fizički walleti, ali ne mislim na sigurnost od hakera, nego da mi neće crknut za 3-6 mjeseci ili za koju godinu. Što ako crkne uređaj, imam li negdje backup? Pretpostavljam da ne... Zar nije ipak sigurnije držat na nekom software walletu, upravo radi mogućnosti crkavanja uređaja?

 

Cijena je OK, mal, lagan, lako prenosiv, siguran od hakera, to je sve super...

 Ako crkne samo ukucas svoj recovery phrase u novi i nastavis piciti dalje. Taj recovery phrase ces dobiti kad budes setupirao Ledger po prvi put te ces ga zapisati na papir kojeg dobijes sa Ledgerom. Pametno je zapisati to na vise papirica i staviti na razlicita mjesta. Dok god imas to, lova je sigurna bez obzira sta se dogodi sa Ledgerom.

 

Poanta je da niko ne moze doci do tvog private keya, te je upravo u tome snaga hardware walleta kao sto je Ledger.

 Aha. E to sad ima smisla. Hvala.

Live long and prosper.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice