Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 895.658
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Zasad je sve to zlatna groznica, a kako će završit, o tom potom. Problemčić je u tome što se inače investiraju inicijalna sredstva, e da bi se tehnologija ili usluga mogle razviti, a ozbiljnu vrijednost se postiže kad te usluge ili tehnologije zažive i budu prihvaćene na tržištu.
Ovdje je vrlo brzo utrpana gomila love koja nema veze s razvojem tehnologije, a isključivo iz špekulativnih razloga i lake zarade onih koji veze nemaju s razvojem tehnologije. Zato je za kripto najbolja opcija da ludnica konačno prođe
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 14:26 (picajzla0707).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Zasad je sve to zlatna groznica, a kako će završit, o tom potom. Problemčić je u tome što se inače investiraju inicijalna sredstva, e da bi se tehnologija ili usluga mogle razviti, a ozbiljnu vrijednost se postiže kad te usluge ili tehnologije zažive i budu prihvaćene na tržištu.
Ovdje je vrlo brzo utrpana gomila love koja nema veze s razvojem tehnologije, a isključivo iz špekulativnih razloga i lake zarade onih koji veze nemaju s razvojem tehnologije. Zato je za kripto najbolja opcija da ludnica konačno prođe

I gdje je problem? Vidiš da je sve jasno. 

 

Isto kao što imaš situaciju sa startup-ovima, rizik ogroman, moguć povrat investicije isto tako.

 

Ne možeš sve investitore utrpati u isti koš, netko investira jer vidi da postoji velika nestabilnost i da može brzo okrenuti lovu, a netko investira jer vidi iza svega toga dobar projekt.

Još je jako rano tako da će ludnica još potrajati koju godinu dok primjena ne krene i pravi projekti, onda će dio kripta biti bliže dionicama.

 

Trenutni problem je što ljudi kupuju sve na hajp i tu se otvorio prostor za prevarante koji će na brzinu pokupiti lovu i isporučiti s*it coin. Upravo zato su države i banke počele izdavati upozorenja i pokušava se uvesti kontrola, nažalost teško će netko kontrolirati razno razne likove razasute po cijelom svijetu. Mnogi od njih će pobrati finu lovu i uživati negdje ispod palme.

 

Vidjeli smo na primjerima razno raznih ponzi shema kako je i amerima trebalo 4-5 godina dok se ne pokrenu i nešto naprave. Možeš misliti kako je u nekim istočnjačkim državama.

 

Primjer ekipe koja godinama već hara, vara ljude, otvara nove firme, projekte, vidim da su sad "napravili" i coin, znaju im se imena i prezimena pa opet nikome ništa... nije samo kod nas zakon spor:

https://www.facebook.com/pg/The-Advert-PlatformMy-Advertising-Pays-Scam-788704724492200/posts/

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Tebi je sve jasno zato jer ti je pogled sužen isključivo na kripto, kao onom konju kad stave 'naočale' da ne gleda sa strane.
Kripto nije 'pale sam na svijetu', tržište kapitala i tržište nekretnina nekoliko su desetaka puta veći, a usporeni su situacijom u svijetu. Dio love koji nije investiran u kapital, nekretnine i ostalo, ulio se u kripto, a obzirom da je kripto toliko manji i to manje preusmjeravanje je napravilo ogroman boom.
I što se dogodilo - kitovi su prodali po 50k i sad kupili po 36k, zadržali istu količinu btc i zaradili stotine milijuna dolara. Ali netko je tu popušio, između ostalog i veliki investitori koji se sad vraćaju zlatu. Isto tako popušili su i mali igrači koji su bili kao neki adut šireg prihvaćanja kripta.
Što će se dogodit - ublažavanjem korone investicije će se vratiti u tržišta kapitala, nekretnina i ostalog, a kripto će 'zaspati' kao i prije tri godine, do idućeg napuhavanja koje će se opet čekat godinama
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 15:26 (picajzla0707).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Tebi je sve jasno zato jer ti je pogled sužen isključivo na kripto, kao onom konju kad stave 'naočale' da ne gleda sa strane.
Kripto nije 'pale sam na svijetu', tržište kapitala i tržište nekretnina nekoliko su desetaka puta veći, a usporeni su situacijom u svijetu. Dio love koji nije investiran u kapital, nekretnine i ostalo, ulio se u kripto, a obzirom da je kripto toliko manji i to manje preusmjeravanje je napravilo ogroman boom.
I što se dogodilo - kitovi su prodali po 50k i sad kupili po 36k, zadržali istu količinu btc i zaradili stotine milijuna dolara. Ali netko je tu popušio, između ostalog i veliki investitori koji se sad vraćaju zlatu. Isto tako popušili su i mali igrači koji su bili kao neki adut šireg prihvaćanja kripta.
Što će se dogodit - ublažavanjem korone investicije će se vratiti u tržišta kapitala, nekretnina i ostalog, a kripto će 'zaspati' kao i prije tri godine, do idućeg napuhavanja koje će se opet čekat godinama

Ne znam odakle ti to, kripto mi je samo 10-15% portfelja, ostalo sve otpada na dionice, sirovine i nekretnine.

 

Novce su izgubili oni koji se upuštaju u kripto i prodaju čim padne 10-20% i onda kupuju kad naraste 50%. Ti gube i na dionicama i na kriptu jer ne kuže da je svako tržište podložno oscilacijama i nemaju nikakvu strategiju već uljeću po onoj "kud svi turci...".

 

Tržište kapitala nije niti malo usporeno situacijom u svijetu, dapače dionice su imale ogroman boom i prihod prošlu godinu i to se sada zadnjih mjeseci korigira. Pogledaj indexe koji bilježe nove rekorde, a možeš pogledati i porast fintech, tech i sličnih dionica kroz prošlu godinu pa sve do veljače.

 

Na tržištu imamo redovite rotacije, obično krenu kada se objavljuju rezultati poslovanja i onda se investicije prebacuju iz jednog sektora u drugi, nije to ništa novo. Kripto će vjerojatno postati jedno od tržišta u koje će se redovito investirati. Jedno ne isključuje drugo, lova će se samo pretakati iz jednog u drugo, drugim riječima Pero miljarder će prebaciti iz kripta u zlato, a Mate isto tako miljarder će prebaciti iz zlata u kripto, svaki će povući svoje sljedbenike za sobom.

 

Mislim da kripto trenutno nije niti blizu kraja bulla, ali vidjeti ćemo, to ovisi o jako puno faktora i tu tehnološke analize nisu dovoljne.

15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Tebi je sve jasno zato jer ti je pogled sužen isključivo na kripto, kao onom konju kad stave 'naočale' da ne gleda sa strane.
Kripto nije 'pale sam na svijetu', tržište kapitala i tržište nekretnina nekoliko su desetaka puta veći, a usporeni su situacijom u svijetu. Dio love koji nije investiran u kapital, nekretnine i ostalo, ulio se u kripto, a obzirom da je kripto toliko manji i to manje preusmjeravanje je napravilo ogroman boom.
I što se dogodilo - kitovi su prodali po 50k i sad kupili po 36k, zadržali istu količinu btc i zaradili stotine milijuna dolara. Ali netko je tu popušio, između ostalog i veliki investitori koji se sad vraćaju zlatu. Isto tako popušili su i mali igrači koji su bili kao neki adut šireg prihvaćanja kripta.
Što će se dogodit - ublažavanjem korone investicije će se vratiti u tržišta kapitala, nekretnina i ostalog, a kripto će 'zaspati' kao i prije tri godine, do idućeg napuhavanja koje će se opet čekat godinama

Meni se ipak cini da je boom crypta dobrim dijelom posljedica velike kolicine dostupnog novca, straha od nadolazece inflacije i skepticnosti prema cijenama klasicnih oblika investicijske imovine (equity i real estate) koji iz mjeseca u mjesec ocijukaju s pripadajucim ATH.

 

Crypto ce ako se mene pita pasti na realne razine tek u sklopu iduce velike krize, kao i ostatak trzista. Ipak, cini mi se da ce crypto biti prvi na udaru panike pa bi mogao pasti po mojoj procjeni i 20x vise od klasicne imovine koja svoju vrijednost ima postavljenu na koliko toliko cvrstim temeljima.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dojitza kaže...
Meni se ipak cini da je boom crypta dobrim dijelom posljedica velike kolicine dostupnog novca, straha od nadolazece inflacije i skepticnosti prema cijenama klasicnih oblika investicijske imovine (equity i real estate) koji iz mjeseca u mjesec ocijukaju s pripadajucim ATH.

 S obzirom da neki analitičari upravo sada najavljuju nadolazeću inflaciju i hiperinflaciju, kripto i razne sirovine djeluju kao sigurna oaza.

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Ponavljam, kripto je nekoliko desetaka puta manji od tržišta kapitala i ono što je tek manje preusmjeravanje za kapital ili nekretnine za kripto predstavlja ogromni boom kojem smo svjedočili. Korona itekako ima negativni utjecaj na bilo kakav oblik investicije osim ovakvih zlatnih groznica koje se zasnivaju na špekulacijama, kad se smanji utjecaj korone odoše investicije u klasiku.
Ali eto, pričekajmo razvoj situacije, pa ćemo vidjeti.
Do tada, pitam se koliko je forumaša trenutno u plusu, što je s onima otprije tjedan-dva dana koji su dokupljivali kad su mislili da je početak pada bio manji deep. Što je s onima koji su dokupljivali prije mjesec-dva na manjim dnevnim ili tjednim padovima i zadovoljno trljali ruke dok je trajao rast prema 60k, a sad su im i ti 'odlični' kratkoročni potezi u debelom minusu. Vjerujem da ima i onih koji su radili kao kitovi, prodali na 50-60k i sad povratili kripto na 30+ ili su u plusu otprije jer su kupovali još dok je btc bio na 300usd, pa su u međuvremenu masno zaradili i sad se igraju. Samo što je takvih malo, a puno više onih koji su napunili kesu kitovima.
Al bitno je da je kripto 'šire prihvaćen', makar i od pušioničara :)
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Ponavljam, kripto je nekoliko desetaka puta manji od tržišta kapitala i ono što je tek manje preusmjeravanje za kapital ili nekretnine za kripto predstavlja ogromni boom kojem smo svjedočili. Korona itekako ima negativni utjecaj na bilo kakav oblik investicije osim ovakvih zlatnih groznica koje se zasnivaju na špekulacijama, kad se smanji utjecaj korone odoše investicije u klasiku.
Ali eto, pričekajmo razvoj situacije, pa ćemo vidjeti.

Na cemu temeljis ovo, jer prema mojim opazanjima utjecaj korone na trziste je trajao par mjeseci, a sada smo barem sto se trzista kapitala tice u debelom ATH.

 

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dakle sva ona kuknjava o problemima i usporavanju gospodarstva, smrti turizma i ugostiteljstva, gubicima prijevoznika, itd. itd. itd. kao posljedicama korone širom svijeta su trajala par mjeseci, koliko si ti 'opazio'?

https://www.dw.com/en/coronavirus-global-gdp-to-sink-by-22-trillion-over-covid-says-imf/a-56349323
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 16:16 (picajzla0707).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Ponavljam, kripto je nekoliko desetaka puta manji od tržišta kapitala i ono što je tek manje preusmjeravanje za kapital ili nekretnine za kripto predstavlja ogromni boom kojem smo svjedočili. Korona itekako ima negativni utjecaj na bilo kakav oblik investicije osim ovakvih zlatnih groznica koje se zasnivaju na špekulacijama, kad se smanji utjecaj korone odoše investicije u klasiku.
Ali eto, pričekajmo razvoj situacije, pa ćemo vidjeti.
Do tada, pitam se koliko je forumaša trenutno u plusu, što je s onima otprije tjedan-dva dana koji su dokupljivali kad su mislili da je početak pada bio manji deep. Što je s onima koji su dokupljivali prije mjesec-dva na manjim dnevnim ili tjednim padovima i zadovoljno trljali ruke dok je trajao rast prema 60k, a sad su im i ti 'odlični' kratkoročni potezi u debelom minusu. Vjerujem da ima i onih koji su radili kao kitovi, prodali na 50-60k i sad povratili kripto na 30+ ili su u plusu otprije jer su kupovali još dok je btc bio na 300usd, pa su u međuvremenu masno zaradili i sad se igraju. Samo što je takvih malo, a puno više onih koji su napunili kesu kitovima.
Al bitno je da je kripto 'šire prihvaćen', makar i od pušioničara :)

Ti kripto kriviš za ljudske greške i ponašanje, a to nema nikakvog smisla.

 

Što misliš koliko je ekipe u minusu koja je trgovala penny stock dionicama i uletila u veljači ili kasnije? Nakon što ih se veliki broj strmoglavio i pao na 1/3 nekadašnje vrijednosti. Koliko ih je u minusu koji su Teslu kupovali nakon hajpa po 800$? Treba li zato drvlje i kamenje na dionice kao što radiš sa kriptom?

 

Uspoređuješ kripto sa tržištima koja su tu jako dugo. Kripto je aktivno prisutan zadnjih 4-5 godina i to ako gledamo BTC, a ako gledaš altcoinse onda je to svega 2-3 godine. I sada ti donosiš nekakve zaključke. Na osnovu čega? Lako je pričati o tržištu nekretnina, zlata i dionica. Kako možeš izvući ikakve zaključke koji su pouzdani i koliko toliko sigurni na osnovu ovih malo podataka i statistika koje imamo? To što se jednom desilo da je kripto zaspao zimski san, ne znači da će se opet desiti. Koliko je tada ljudi bilo uključeno i znalo za kripto, a koliko je to danas?

 

Kripto je baziran na tehnologiji budućnosti, to je jedino što znamo. Da li će ta tehnologija prevladati ili neće vrijeme će pokazati, sve ostalo je gatanje iz dlana.

 

Do tada će i dalje netko mešetariti, kupovati i prodavati, a netko će uložiti u ono u što vjeruje i čekati.

 

Moj je dojam da si ti uložio malo u kripto, opekao se, bojiš se sada još uložiti i zato moliš Boga da sve to propadne kako bi mogao reći da si bio u pravu. Na tvoju sreću imaš 50% šanse za biti u pravu, odnosno 33% ako ćemo baš biti rigorozni po pitanju matematike. 

15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Dakle sva ona kuknjava o problemima i usporavanju gospodarstva, smrti turizma i ugostiteljstva, gubicima prijevoznika, itd. itd. itd. kao posljedicama korone širom svijeta su trajala par mjeseci, koliko si ti 'opazio'?

Pa ja govorim o trzistu i cijenama. Na globalnoj razini burzovni indeksi kao sto sam rekao vec neko vrijeme skoro svaki mjesec probijaju ATH.

Ti koliko vidim govoris o necemu drugom, s cim se cak i slazem - trziste kao da je odvojeno od situacije u pravom svijetu i odbija pasti. Iako da ti budem iskren ja u svojoj okolini nisam primjetio znacajne probleme bilo gdje osim u tih par bransi, sto bi znacilo da se kapital prelio u druge sektore.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Dakle sva ona kuknjava o problemima i usporavanju gospodarstva, smrti turizma i ugostiteljstva, gubicima prijevoznika, itd. itd. itd. kao posljedicama korone širom svijeta su trajala par mjeseci, koliko si ti 'opazio'?

https://www.dw.com/en/coronavirus-global-gdp-to-sink-by-22-trillion-over-covid-says-imf/a-56349323

To su određe grane gospodarstva koje su nastradale, s druge strane imaš ih jako puno koje su itekako profitirale, počevši od svih e-commerce riješenja, pogledaj malo Amazon ili naše trgovačke lance. To je tako u doba pandemije. Činjenica je da je burza rasla, što zbog toga što su ljudi više bili doma pa su tražili dodatne načine zarade i ulaganja, a danas im je to zahvaljujući internetu moguće iz fotelje, što zbog povećane potražnje.

 

Kakva smrt turizma? Zarađuje se godinama i onda sve propadne zbog jedne nešto lošije sezone? Pa *ebote koliko je Dubrovnik ubrao od turizma trebao bi preživjeti 10 godina korone bez problema, sad ispada da svi jadni rade za 1% marže i jedva preživljavaju, pa kad krene kriza odmah sve ide nizbrdo.

 

Pogledaj malo kako je IT sektor radio, fintech, trgovina, farmacija, EV...

 

Sad ispada da su svi postali sirotinja, a nemožeš kupiti *ebenu plejku jer je sve rasprodano stoljeće unaprijed. 

13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Po nekom mom mišljenju projekti bazirani na crytu koji su ozbiljni i koji imaju ili planiraju imati konkretnu primjenu su sigurno dobili ovim boom-om zadnjih godinu dana

vjetar u ledja sa novim kapitalom i moguće da će nakon nekoliko korekcija samo tržište crypta početi zauzimati sve jače mjesto, ali kao što smo već zaključili živi bili pa vidjeli.

 

A naravno da postoji i mogućnost da je ovo sve samo napuhan balon i da će se kroz godine ispuhati. No ipak mislim da kao i sam fizički novac koji

funkcionira jer ljudi vjeruju u njega, a zapravo za toliku količinu nitko nema pokrića nego ga samo printaju po potrebi tako će i ovaj igrokaz

postojati dok ljudi u njega ulažu, dok se piše i priča o njemu i dok iz njega nešto proizlazi.

 

Osim razvoja tehnologija tu je i puno politike u igri. Ja sam siguran da iza Cardana i njihove afričke (pogotovo istočno-afričke) kampanje stoji SAD jer su očita metoda

kontriranja utjecaju Kine u tom dijelu svijeta. 

 

Što se tiče samih crypto coina (osim shit coina koji služe za prevaru i brzu zaradu), oni su malo drugačiji asset od bilo kojeg drugog tržišta jer osim samog aspekta valute koja je

odraz vrijednosti nečega crypto coinsi 2. i 3. generacije su temelj funkcioniranja usluga baziranih na njima kao npr. veza između Eth coina i ERC - 20 i NFT tokena unutar Ethereum ekosustava. 

Dok će BTC kao crypto 1. generacije vjerojatno ostati samo valuta odnosno digitalno zlato za čuvanje vrijednosti dok će se u budućnosti trgovati alt coinsima koji će stajati iza stvarnih projekata.

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
http://www.gov.cn/guowuyuan/2021-05/21/content_5610192.htm

Ćing, ćung, ćang

U petak, Kina opet.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Krivo si me razumio, ne krivim ja kripto za ljudske greške. San o lakoj zaradi stariji je stoljećima od kripto valuta, ali to što su kripto valute i tehnologija iza njih možda budućnost ne mijenja ono što kripto trenutno jest - a to je zasad isključivo sredstvo za špekulativnu trgovinu i laku zaradu majnanjem koje globalno ima višestruke negativne utjecaje.
I ne, nisam se opekao, dapače, zaradio sam na kriptu, a da sam zaradio i daleko više, i dalje bi imao isto mišljenje
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 17:17 (picajzla0707).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 17:57 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Koji lik 

 

https://twitter.com/elonmusk/status/1396914548167233537

 

3, 2, 1 i cijeli svijet priča o ovome 

 

 

a nije propustio ni $DOGE spomenuti

 

https://twitter.com/elonmusk/status/1396916392629137409

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 21:57 (mzopg).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

The market was helped by news that hedge fund billionaire Ray Dalio holds some bitcoin. The Bridgewater Associates founder said in an interview with CoinDesk that the dollar is on the "verge of devaluation on a level last seen in 1971," and that he'd "rather have a bitcoin than a bond."

 

"We’ve now hit a critical mass of institutional engagement in crypto," Michael Novogratz, CEO at Galaxy Digital holdings, told Goldman. "Everyone from the major banks to PayPal and Square is getting more involved, which is a loud and clear signal that crypto is now an official asset class."  

 

https://uk.finance.yahoo.com/news/bitcoin-ethereum-dogecoin-price-24-may-weekend-selloff-elon-musk-tesla-china-074656447.html

 

 

 

https://twitter.com/michael_saylor/status/1396915801492439044

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 2:46 (mzopg).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Bit će još tu svega na kripto sceni... tržišta kapitala idu u neistražene vode 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Jel netko koristi ovaj mining browser

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nevezano za direkt temu, ali opet donekle povezano. 

Pitanje: da li je ko placao na nekoj str. tipa mobitel btc-om ili drugom valutom? ako da, na kojoj? 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dudu kaže...

Nevezano za direkt temu, ali opet donekle povezano. 

Pitanje: da li je ko placao na nekoj str. tipa mobitel btc-om ili drugom valutom? ako da, na kojoj? 

Misliš kod nas? Moguće su jedino opcije gdje postoji posrednik koji radi konverziju u kune i onda te kune šalje trgovcu. Kupac naravno plaća u kriptovalutama.

Znam da WSPay ima podršku za to, a sad koji su sve trgovci uzeli to riješenje ne bi znao, ali vjerojatno ima negdje nekakva lista.

 

https://www.wspay.info/product/213/kriptovalute

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ovaj se baš lijepo probudio nakon deset godina iz zimskog sna i vidio da mu uloženih 1894 dolara sada vrijedi preko 11 mil. $$$$$$. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 23:48 (mzopg).
 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Ja sam sanjao da mi je lik s monitor.hr chata otprije neznam koliko godina poslao hrpu bitkojna na koje sam zaboravio i da sam ih sad skužio među prvim porukama gmail računa koji sam otvorio još u vrijeme dok si morao imat pozivnicu za gmail

Da znaš da sam bio u iskušenju pretražiti mejl kad sam se probudio :))))
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mzopg kaže...
Dudu kaže...

Nevezano za direkt temu, ali opet donekle povezano. 

Pitanje: da li je ko placao na nekoj str. tipa mobitel btc-om ili drugom valutom? ako da, na kojoj? 

Misliš kod nas? Moguće su jedino opcije gdje postoji posrednik koji radi konverziju u kune i onda te kune šalje trgovcu. Kupac naravno plaća u kriptovalutama.

Znam da WSPay ima podršku za to, a sad koji su sve trgovci uzeli to riješenje ne bi znao, ali vjerojatno ima negdje nekakva lista.

 

https://www.wspay.info/product/213/kriptovalute

 Ma nebitno gdje, ne mora biti domaca stranica. 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Ja sam sanjao da mi je lik s monitor.hr chata otprije neznam koliko godina poslao hrpu bitkojna na koje sam zaboravio i da sam ih sad skužio među prvim porukama gmail računa koji sam otvorio još u vrijeme dok si morao imat pozivnicu za gmail

Da znaš da sam bio u iskušenju pretražiti mejl kad sam se probudio :))))

  na kraju je ispala noćna mora. sad si dao i meni misliti imam li negdje neki zaboravljeni btc, s obzirom na moju memoriju sve je moguće.

 

e da barem pronađeš koji zaboravljeni BTC, dobro bi došao. 

10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori



Live stream Bitcoin eventa iz Miamia

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ako ne majnate, nego bi samo kupili nešto BTC-a i možda još koji drugi coin, koju mjenjačnicu/wallet preporučate koristit? Ja majnam na nicehashu, pa nemam pojma o drugima.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Filox kaže...

Ako ne majnate, nego bi samo kupili nešto BTC-a i možda još koji drugi coin, koju mjenjačnicu/wallet preporučate koristit? Ja majnam na nicehashu, pa nemam pojma o drugima.

 Binance

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nekako sam bullish po pitanju BTCa.

 

Microstrategy je planirao upucati 400mil.$ u BTC, ali su za obveznice na kraju u 24h skupili 1.6mlrd.$ 

Prema planu to bi trebali sve upucati u BTC, a onda cijena mora ići osjetno gore.

 

Jučer oko +10%, danas je već na +5%, dobro izgleda.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice