Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 891.586
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Sve pada čak je i coinase bio down zbog visokog prometa, ETH što je porastao 50% sad je toliko i pao, bolje na vrijeme prodati

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
danmega kaže...

Sve pada čak je i coinase bio down zbog visokog prometa, ETH što je porastao 50% sad je toliko i pao, bolje na vrijeme prodati

Slazem se, evo kupim ti ja da te rijesim brige

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Overflow1984 kaže...
danmega kaže...

sad kako sve počelo padati prodao sve na coinbaseu još mi pojeli skoro 16 dodatnih eura tako da mi čitava pustolovina ulaganja i nije baš bila isplativa zapravo sam na nuli zaradio svega 77 centi u 2mj, marže većinom pojele profit, kad se market stabilizira možda bude prostora za novi pokušaj

 

Pocinje padati vrijednot BTC ?? Ili opcenito kriptovaluta?

 

Nisam bas u toku, pa da vidim iz prve ruke od ekipe

 trenutno sve valute padaju!

13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
danmega kaže...

Sve pada čak je i coinase bio down zbog visokog prometa, ETH što je porastao 50% sad je toliko i pao, bolje na vrijeme prodati

 Svašta. Oni koji dugoročno vjeruju u kriptovalute sad kupuju još više dok je jeftino.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 16:50 (antimadridista).
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
antimadridista kaže...
danmega kaže...

Sve pada čak je i coinase bio down zbog visokog prometa, ETH što je porastao 50% sad je toliko i pao, bolje na vrijeme prodati

 Svašta. Oni koji dugoročno vjeruju u kriptovalute sad kupuju još više dok je jeftino.

 Treba čekat da još padne tj dodirne doljnju točku pada onda tek kupovina ima smisla, vjera je jedno, realnost je drugo 

13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Sad je najgluplje prodavati sve, osim ako ti bas hitno trebaju pare, sto opet ne bi smio biti slucaj, jer se "kocka" s parama koje si sve spreman izgubiti

WoT IG: RavenHR_
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Vas večina gleda na ovo kao na kladionicu. Vidim da ima dosta onih koji razmišljaju nisam u minusu dok ne prodam a cijena pala 40%.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Bestija kaže...
Vas večina gleda na ovo kao na kladionicu. Vidim da ima dosta onih koji razmišljaju nisam u minusu dok ne prodam a cijena pala 40%.

Pa day trejdanje crypta je cista kladara. Samo pametni holderi drze i debelo profitiraju.

16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Hmm, debeli holderi, šta je to? Kako se određuje prodaja? Kada zaradiš 50 %, 100, 150, 1000%, 10000%. Misliš da ima neko tko je kupio po 1 dolar i drži ga još uvijek?
Budala mogao je prodat na 60 000 sada je 38 000 a sutra tko zna. Lako je pričati sa strane i snivati snove.
Holder, uložiš 1000 dolara na 20 000 dolara i nadaš se da ce doći na 100 000, 200 000 ili kako neki kažu na 1 000 000.
Holdaj ti kad uložiš 100 000 € a
pare nestaju brzinom munje u tvome holdanju.



Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Bestija kaže...
Hmm, debeli holderi, šta je to? Kako se određuje prodaja? Kada zaradiš 50 %, 100, 150, 1000%, 10000%. Misliš da ima neko tko je kupio po 1 dolar i drži ga još uvijek?
Budala mogao je prodat na 60 000 sada je 38 000 a sutra tko zna. Lako je pričati sa strane i snivati snove.
Holder, uložiš 1000 dolara na 20 000 dolara i nadaš se da ce doći na 100 000, 200 000 ili kako neki kažu na 1 000 000.
Holdaj ti kad uložiš 100 000 € a
pare nestaju brzinom munje u tvome holdanju.


Pa zato u cryptu imas samo dio rizicnog dijela svojeg portfelja. (dakle do 10%)

Sta mislis da bi se ozbiljnom covjeku dalo zaftkavat is cryptom i volatilnoscu.

To samo wsb ekipa kojoj fali adrenalina i presli su s kladare/utrke pasa ima ozbiljan dio net wortha u cryptu.

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mzopg kaže...

Brzo pada, ali još i brže raste, tako da se ne bi ja previše nadao na tvom mjestu. 

 jašta nego raste, po ovom grafu dolje jasno se vide znakovi oporavka 

 

nego gdje je onaj kripto guru, ne javlja se nešto zadnjih dana, il kupuje pa nema vremena il je oteo respirator nekom nesretniku koronašu  

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Auuuu kako sam se zajeba, kupujem dipove stalno, jučer idem kupit na 41, dok sam otiša na banku stavit lovu jer nisan ima na kartici, vratin se doma, ono 45... Kažen kurcu brige i uzmen, valjda će rast, danas na 30k dump... Svaki put isto, al nema predaje :D

14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

fino objašnjeno prije tri tjedna, ima video i od jučer za eth

Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
danmega kaže...

 Treba čekat da još padne tj dodirne doljnju točku pada onda tek kupovina ima smisla, vjera je jedno, realnost je drugo 

Misliš da ti pošalju obavijest kad dođe do dna? Ili do vrha? Eh kad bi se to dalo predvidjeti bili bi svi miljarderi. 

Igrati se trejdanjem je obično jako skupa škola, preko 90% day trejdera gubi novce.

 

Znaš li što će se sad desiti, ekipa koja je u panici prodavala kad je danas sve padalo i za 40-50% je prodala sa gubitkom i sad kad krene oporavak i naraste za 20% opet će kupovati i onda ako opet padne 10-20% će prodati i takvi će uvijek biti u gubitku.

Nagledao sam se toga, danas malo tko pita "je li sad vrijeme za kupiti", ali nekidan ADA napravi +40% i svi je žele na silu kupiti. Kupuje se kad ti se gaće tresu jer se sve crveni, a ne kad je sve na ATH.

Izgubiti možeš i ovako i onako, ali si u boljoj poziciji ako kupuješ kad je teško.

 

Bestija kaže...
Vas večina gleda na ovo kao na kladionicu. Vidim da ima dosta onih koji razmišljaju nisam u minusu dok ne prodam a cijena pala 40%.

Ne gledam na to kao na kladionicu i zato izbjegavam hype ulaganja tipa DOGE, SAFEMOON, SHIBA i slično.

I da, nisi u minusu dok posjeduješ nešto, to je osnovno pravilo kako kod dionica tako i kod kripta. Sve što vidiš je trenutna vrijednost, a na tebi je odlučiti kad ćeš zatvoriti trejd. Imao sam dionica koje su bile u "minusu" i po 80% od moje prve kupovine, pa bi onda smanjivao prosjek dodatnim ulaganjima i na kraju bi zatvorio u debelom plusu. Rizik je uvijek prisutan.

 

Moj savjet svima je isključite emocije, koliko god možete i sjetite se da je kripto već padao i rastao jako puno puta. Ulažite ono što možete izgubiti i u ono u što vjerujete. Ne zanosite se mišlju da ćete postati miljarderi preko noći ili sa 100$, to je rijetkima uspjelo. Nikada ne idite "all in" koliko god vam u tom trenu to izgleda kao sigurno ulaganje. Ne držite sva jaja u istoj košari, znači držite se raznolikosti, puno puta me to spasilo i dok bi drugi gubili moj bi račun bio u plusu.

 

Ne zanosite se da nešto ne može pasti niže nego što je već palo, vjerujte mi da uvijek može niže, ovdje sam se opekao puno puta, ma neće valjda niže pa već je palo 50% i onda rokne još 20%. 

Isto tako zanemarite onu već je to naraslo više nego dovoljno neće više, uvijek može još rasti.

 

Odredite si cilj.

 

Kod kripta legneš kao bogat čovjek, probudiš se kao sirotinja, a do večere si na nuli. U međuvremenu izmijeniš milijun emocija i onda se kasnije pitaš zašto si se uopće brinuo. 

3 godine
protjeran
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ekipa može prijedlog nekog desktop widgeta kako bih lagano mogao pratiti kretanje cijena.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mzopg kaže...

Igrati se trejdanjem je obično jako skupa škola, preko 90% day trejdera gubi novce.

 

Znaš li što će se sad desiti, ekipa koja je u panici prodavala kad je danas sve padalo i za 40-50% je prodala sa gubitkom i sad kad krene oporavak i naraste za 20% opet će kupovati i onda ako opet padne 10-20% će prodati i takvi će uvijek biti u gubitku.

Nagledao sam se toga, danas malo tko pita "je li sad vrijeme za kupiti", ali nekidan ADA napravi +40% i svi je žele na silu kupiti. Kupuje se kad ti se gaće tresu jer se sve crveni, a ne kad je sve na ATH.

Izgubiti možeš i ovako i onako, ali si u boljoj poziciji ako kupuješ kad je teško.

 Dobro sročeno. Kada vidite da sve pada ili nešto naglo raste, ako već nemate neki plan i to niste očekivali, većinom je bolje taj dan malo prošetati, baviti se nečim drugim nego stalno pratiti kretanje grafa i kupovati/shortati jer su to trenuci gdje izgubite najviše (osim ako zbilja znate što radite).
Dobro je sačekati i zbog više razloga, kad cijena naglo padne, nakon što dosegne neki minimum taj dan, obično se vrati od oko 40-60% nazad, što mnogi koriste kao poziciju za shortanje, što opet isto može biti riskantno.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ljudi zanima me jedna stvar. Ja BTC i ETH držim na Ledgeru. Ne koristim ove online novčanike, tj koristia sam Nicehash neko vrime i Bitcoin Core.

Tetak mi oće kupit BTC. Ako napravi Exodus wallet, može li otić tipa na btc mjenjačnicu i kupit na adresu Exodus walleta BTC?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 20:56 (LogicusMPS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
LogicusMPS kaže...

Ljudi zanima me jedna stvar. Ja BTC i ETH držim na Ledgeru. Ne koristim ove online novčanike, tj koristia sam Nicehash neko vrime i Bitcoin Core.

Tetak mi oće da kupit BTC. Ako napravi Exodus wallet, može li otić tipa na btc mjenjačnicu i kupit na adresu Exodus walleta BTC?

 Što ti ne kupi direktno na tvoj Ledger wallet?

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mzopg kaže...
LogicusMPS kaže...

Ljudi zanima me jedna stvar. Ja BTC i ETH držim na Ledgeru. Ne koristim ove online novčanike, tj koristia sam Nicehash neko vrime i Bitcoin Core.

Tetak mi oće da kupit BTC. Ako napravi Exodus wallet, može li otić tipa na btc mjenjačnicu i kupit na adresu Exodus walleta BTC?

 Što ti ne kupi direktno na tvoj Ledger wallet?

 Ne kupuje meni :D nego sebi. Može valjda naravno, ispa sam idiot s ovim pitanjem. Otvori exodus wallet i na public adresu moze primit BTC od bilo gdje....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
LogicusMPS kaže...
mzopg kaže...
LogicusMPS kaže...

Ljudi zanima me jedna stvar. Ja BTC i ETH držim na Ledgeru. Ne koristim ove online novčanike, tj koristia sam Nicehash neko vrime i Bitcoin Core.

Tetak mi oće da kupit BTC. Ako napravi Exodus wallet, može li otić tipa na btc mjenjačnicu i kupit na adresu Exodus walleta BTC?

 Što ti ne kupi direktno na tvoj Ledger wallet?

 Ne kupuje meni :D nego sebi. Može valjda naravno, ispa sam idiot s ovim pitanjem. Otvori exodus wallet i na public adresu moze primit BTC od bilo gdje....

 a ja se mislim kako imaš dobrog tetka kad ti kupuje BTC. 

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mzopg kaže...
LogicusMPS kaže...
mzopg kaže...
LogicusMPS kaže...

Ljudi zanima me jedna stvar. Ja BTC i ETH držim na Ledgeru. Ne koristim ove online novčanike, tj koristia sam Nicehash neko vrime i Bitcoin Core.

Tetak mi oće da kupit BTC. Ako napravi Exodus wallet, može li otić tipa na btc mjenjačnicu i kupit na adresu Exodus walleta BTC?

 Što ti ne kupi direktno na tvoj Ledger wallet?

 Ne kupuje meni :D nego sebi. Može valjda naravno, ispa sam idiot s ovim pitanjem. Otvori exodus wallet i na public adresu moze primit BTC od bilo gdje....

 a ja se mislim kako imaš dobrog tetka kad ti kupuje BTC. 

 možda tetak voli gubit novac, sad je BTC u slobodnom padu 

16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
danmega kaže...
mzopg kaže...
LogicusMPS kaže...
mzopg kaže...
LogicusMPS kaže...

Ljudi zanima me jedna stvar. Ja BTC i ETH držim na Ledgeru. Ne koristim ove online novčanike, tj koristia sam Nicehash neko vrime i Bitcoin Core.

Tetak mi oće da kupit BTC. Ako napravi Exodus wallet, može li otić tipa na btc mjenjačnicu i kupit na adresu Exodus walleta BTC?

 Što ti ne kupi direktno na tvoj Ledger wallet?

 Ne kupuje meni :D nego sebi. Može valjda naravno, ispa sam idiot s ovim pitanjem. Otvori exodus wallet i na public adresu moze primit BTC od bilo gdje....

 a ja se mislim kako imaš dobrog tetka kad ti kupuje BTC. 

 možda tetak voli gubit novac, sad je BTC u slobodnom padu 

 Pa sad kad pada sad se kupuje a ne kad raste, kad opet počne rast je kasno...  

Lijep pozdrav ;)
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dado_ZG78 kaže...
danmega kaže...
mzopg kaže...
LogicusMPS kaže...
mzopg kaže...
LogicusMPS kaže...

Ljudi zanima me jedna stvar. Ja BTC i ETH držim na Ledgeru. Ne koristim ove online novčanike, tj koristia sam Nicehash neko vrime i Bitcoin Core.

Tetak mi oće da kupit BTC. Ako napravi Exodus wallet, može li otić tipa na btc mjenjačnicu i kupit na adresu Exodus walleta BTC?

 Što ti ne kupi direktno na tvoj Ledger wallet?

 Ne kupuje meni :D nego sebi. Može valjda naravno, ispa sam idiot s ovim pitanjem. Otvori exodus wallet i na public adresu moze primit BTC od bilo gdje....

 a ja se mislim kako imaš dobrog tetka kad ti kupuje BTC. 

 možda tetak voli gubit novac, sad je BTC u slobodnom padu 

 Pa sad kad pada sad se kupuje a ne kad raste, kad opet počne rast je kasno...  

 Da al opet može potonut u nedogled tako dačista kocka

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
danmega kaže...

 Da al opet može potonut u nedogled tako dačista kocka

 nema više kocke, kraj je blizu, povlače se i veliki investitori, vraćaju se na zlato

uz kineske zabrane, čini se da će i ameri počet s jačim regulativama, kod njih je - naravno - porezna digla ombrvu zbog utaja poreza 

švabe glavna banka upozoravaj da je kripto rizičan, itd. itd. itd. 

 

op op, još malo pa gotovo, kurbin pri se bliži kraju, bit će konačno grafa za uzet 

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
danmega kaže...
mzopg kaže...
LogicusMPS kaže...
mzopg kaže...
LogicusMPS kaže...

Ljudi zanima me jedna stvar. Ja BTC i ETH držim na Ledgeru. Ne koristim ove online novčanike, tj koristia sam Nicehash neko vrime i Bitcoin Core.

Tetak mi oće da kupit BTC. Ako napravi Exodus wallet, može li otić tipa na btc mjenjačnicu i kupit na adresu Exodus walleta BTC?

 Što ti ne kupi direktno na tvoj Ledger wallet?

 Ne kupuje meni :D nego sebi. Može valjda naravno, ispa sam idiot s ovim pitanjem. Otvori exodus wallet i na public adresu moze primit BTC od bilo gdje....

 a ja se mislim kako imaš dobrog tetka kad ti kupuje BTC. 

 možda tetak voli gubit novac, sad je BTC u slobodnom padu 

 Tako je, treba kupit kad rokne nazad na 60k!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
danmega kaže...

 Da al opet može potonut u nedogled tako dačista kocka

 nema više kocke, kraj je blizu, povlače se i veliki investitori, vraćaju se na zlato

uz kineske zabrane, čini se da će i ameri počet s jačim regulativama, kod njih je - naravno - porezna digla ombrvu zbog utaja poreza 

švabe glavna banka upozoravaj da je kripto rizičan, itd. itd. itd. 

 

op op, još malo pa gotovo, kurbin pri se bliži kraju, bit će konačno grafa za uzet 

 U biti potez SEC-a i Genslera je veliki plus za kripto svijet, više ga ne ignoriraju već žele uvesti zaštitu, pojačati regulativu kako bi se smanjile prevare i korištenje kripta za ilegalne i mutne poslove, prijavljivati će se sve dobiti (investicije) preko 10.000$ i plaćati će se porez. Više nego ok jer daje dodatnu dozu ozbiljnosti i povjerenja u kripto uz stabilnost i zaštitu trgovaca. 

 

Osobno ću ti donirati jednu lijepu grafu po izboru čim ADA ili XRP doguraju na 5$. 

 

https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/gary-gensler-says-sec-should-be-ready-to-enforce-crypto-cases-to-protect-investors-202105210448

 

Gary Gensler says SEC should be ready to enforce crypto cases to protect investors

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 19:11 (mzopg).
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mzopg kaže...

 U biti potez SEC-a i Genslera je veliki plus za kripto svijet...

prvo što bi bilo veliki plus za kripto svijet jest da prestane ova ludnica, u kojoj kripto valute imaju isključivo špekulativnu vrijednost 

nemam ništa protiv kripta dok se ne pretvori u ovo u što se pretvorio, opću pošast zbog koje nema dostupnih grafičkih kartica

neka to fino rokne, kako je roknulo i prije tri godine da konačno prestane majning ludilo, pa onda neka kripto bude ono što je i trebao biti, štogod to bilo

 

evo i danas jedan fini pad, ajmooooo 

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
LogicusMPS kaže...
danmega kaže...
mzopg kaže...
LogicusMPS kaže...
mzopg kaže...
LogicusMPS kaže...

Ljudi zanima me jedna stvar. Ja BTC i ETH držim na Ledgeru. Ne koristim ove online novčanike, tj koristia sam Nicehash neko vrime i Bitcoin Core.

Tetak mi oće da kupit BTC. Ako napravi Exodus wallet, može li otić tipa na btc mjenjačnicu i kupit na adresu Exodus walleta BTC?

 Što ti ne kupi direktno na tvoj Ledger wallet?

 Ne kupuje meni :D nego sebi. Može valjda naravno, ispa sam idiot s ovim pitanjem. Otvori exodus wallet i na public adresu moze primit BTC od bilo gdje....

 a ja se mislim kako imaš dobrog tetka kad ti kupuje BTC. 

 možda tetak voli gubit novac, sad je BTC u slobodnom padu 

 Tako je, treba kupit kad rokne nazad na 60k!

 

Kakvo je stanje roknut ce on nazad na 10k, kakvih 60k  

 

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mzopg kaže...
picajzla0707 kaže...
danmega kaže...

 Da al opet može potonut u nedogled tako dačista kocka

 nema više kocke, kraj je blizu, povlače se i veliki investitori, vraćaju se na zlato

uz kineske zabrane, čini se da će i ameri počet s jačim regulativama, kod njih je - naravno - porezna digla ombrvu zbog utaja poreza 

švabe glavna banka upozoravaj da je kripto rizičan, itd. itd. itd. 

 

op op, još malo pa gotovo, kurbin pri se bliži kraju, bit će konačno grafa za uzet 

 U biti potez SEC-a i Genslera je veliki plus za kripto svijet, više ga ne ignoriraju već žele uvesti zaštitu, pojačati regulativu kako bi se smanjile prevare i korištenje kripta za ilegalne i mutne poslove, prijavljivati će se sve dobiti (investicije) preko 10.000$ i plaćati će se porez. Više nego ok jer daje dodatnu dozu ozbiljnosti i povjerenja u kripto uz stabilnost i zaštitu trgovaca. 

 

Osobno ću ti donirati jednu lijepu grafu po izboru čim ADA ili XRP doguraju na 5$. 

 

https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/gary-gensler-says-sec-should-be-ready-to-enforce-crypto-cases-to-protect-investors-202105210448

 

Gary Gensler says SEC should be ready to enforce crypto cases to protect investors

 

slobodno uvjek sam otvoren za donacije 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 7:34 (danmega).
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kak ste vi likovi u zabludi da če sve sad prestat i grafulje doč na staru cijenu...

Eter je isplativ za majning i kad je na daaaleko nižoj cijeni nego sada.

Šanse da če se cijena Etera dignut u sljedečih par godina,pa ja bih rekao da su 100%.

Plus ulazak miljuna novih ljudi u kripto..logički je predpostavit da če potražnja kripto majnera za novim karticama bit u velikom porastu a ne padu.

Tak je kak je.

Izgleda da bu ipak bolje i jeftinije prebacit se na neku od konzola i gejmat tamo.

 
3 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice