Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 893.304
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Shvatio sam i čitao i ne radi.

Išao sam SEPA transfer, ispunio i pokušao 5 puta podatke ispuniti i poslati na Binance sa Revoluta i ne uspijeva mi se poslati.

Jel zna netko možda što može bit problem? Kako točno trebam ispuniti?

I reference code sam upisao di treba ma baš sve... ne kužim.
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

koristi li itko skrill, tj. je li netko kupovao kriptovalute na njemu? vidim da imaju neke kriptovalute pa ako netko ima iskustva da podijeli

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Cisto ako vas zanima... BTC bankomat u sklopu ZG Konzum Radnicka, 20/50kn (ovisno o trenutnoj potraznji) fiksno + 2.9% porez, trazi samo broj mobitela (khm...burner...khm...) i nema nikakvih poreza ni zajebancija, samo hladan keš

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 6
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Mozeš malo opisati postupak kako se radi na tom bankomatu. Koliko drugo traje, kako obavljam transakciju (na mobu pa mi bankomat pljune keš ili sve radim na bankomatu).
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Zna netko, kakva je situacija sa porezima ako koristimo visa kartice koje automatski pretvaraju npr BTC u fiat dok provučemo karticu u trgovini. Tu čitam da je i to oporezivo u nekim državama https://www.cointracker.io/blog/crypto-debit-credit-card-taxes
Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
JackIsBack kaže...
Mozeš malo opisati postupak kako se radi na tom bankomatu. Koliko drugo traje, kako obavljam transakciju (na mobu pa mi bankomat pljune keš ili sve radim na bankomatu).

 Dosad sam jedino uplate radio posto nisam hodler neg spender, pa ne znam proces za isplatu al za uplatu je sve na bankomatu, jedino se jednokratni kod dobije na sms.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
3 godine
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

pozdrav svima,

imam nesto eura u kešu koje bi ulozio u kriptovalute. E sad jel isplativije da uplatim na devizni račun pa kupim btc preko coinbase ili slično, ili da preko bitcoin storea direktno iz casha kupim btc?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
bole93 kaže...

pozdrav svima,

imam nesto eura u kešu koje bi ulozio u kriptovalute. E sad jel isplativije da uplatim na devizni račun pa kupim btc preko coinbase ili slično, ili da preko bitcoin storea direktno iz casha kupim btc?

 Coinbase ima skupe transakcije. Vidi moju temu SwissBorg, tamo mozes kupiti btc za 1% fee, i jos dobijes free btc grebalicu od 1 do 100€ ako uplatis 50€ ili vise. 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
8ax kaže...

Cisto ako vas zanima... BTC bankomat u sklopu ZG Konzum Radnicka, 20/50kn (ovisno o trenutnoj potraznji) fiksno + 2.9% porez, trazi samo broj mobitela (khm...burner...khm...) i nema nikakvih poreza ni zajebancija, samo hladan keš

 20-50 kn je naknada koja se plaća?

+ 2.9% za porez?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 8:42 (EZY-E).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
EZY-E kaže...
8ax kaže...

Cisto ako vas zanima... BTC bankomat u sklopu ZG Konzum Radnicka, 20/50kn (ovisno o trenutnoj potraznji) fiksno + 2.9% porez, trazi samo broj mobitela (khm...burner...khm...) i nema nikakvih poreza ni zajebancija, samo hladan keš

 20-50 kn je naknada koja se plaća?

+ 2.9% za porez?

 da, al bil sam prije kojih mjesec dana sad je 80kn, najvise kaj sam vidil a bio sam 20-30 puta tam

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

I evo ga, Tesla omogucila kupovanje za BTC, i to direktno, bez nekih servisa za placanje. Za sada samo u Americi.

https://twitter.com/elonmusk/status/1374617643446063105

 

 

"Ali bitkonj nije pravi novac jer ne mogu  s njim kupiti zvake kod mene u trafici "

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 9:24 (geronimo4661).
 
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Bok svima,

 

koji walet bi preporučili početniku, planiram nešto sitno dugoročno ulagati u btc. Čitao sam da je Ledger i Trezor teže za postaviti početnicima.

 

Da li da uzmem neki desktop walet, koji je među boljima? Da li ih je teško postaviti?

 

Za početak bi uzeo na binance btc za 1000kn i prebacio si u svoj walet. Pa onda lagano krenuti dalje,

 

Da li je možda naša www.bitcoin-mjenjačnica.hr ok?  Kupuje li ko preko nje? Ili je bitcoin-store.hr bolji? 

 

hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Electrum nije loš desktop wallet, siguran, mozda nije naj user friendly, ali mislim da ako netko ulazi u kriptovalute da bi trebao imati neki ozbiljniji pristup odrzavanju svoje online sigurnosti. Nekima Bitcoin bude i prvi samar za to, nekima kad spuše...

Tl;dr - Pogledaj Electrum, ne znam u kojem je funkcionalnom stanju Jaxx no znam da je on bio dosta jednostavan.

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ok, pogledati ću Electrum, a da li se onda i početnicima preporuča hardware wallet?

 

Što bi mi vi preporučili?  Da li da odmah kupim npr. Ledger nano ili da koristim desktop wallet? Pokušavam na početku riješiti te tehničke stvari, i odabit walleta mi je bitna stvar pa se zato raspitujem.

 

I da li se na Binance mogu kupiti kripto preko Paypalla ili je bolje imati devizni račun?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Nakatomi kaže...

Ok, pogledati ću Electrum, a da li se onda i početnicima preporuča hardware wallet?

 

Što bi mi vi preporučili?  Da li da odmah kupim npr. Ledger nano ili da koristim desktop wallet? Pokušavam na početku riješiti te tehničke stvari, i odabit walleta mi je bitna stvar pa se zato raspitujem.

 

I da li se na Binance mogu kupiti kripto preko Paypalla ili je bolje imati devizni račun?

 Što se wallet-a tiče, taj hardware wallet je sranje. Hardware se kvari i pa pa bitcoini. Ja svoje držim na Coinbase, oni su nekako veliki i dosta sigurni.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...

 Što se wallet-a tiče, taj hardware wallet je sranje. Hardware se kvari i pa pa bitcoini. Ja svoje držim na Coinbase, oni su nekako veliki i dosta sigurni.

 

 

pa onda jos

 

 

 

5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Nakatomi kaže...

Ok, pogledati ću Electrum, a da li se onda i početnicima preporuča hardware wallet?

 

Što bi mi vi preporučili?  Da li da odmah kupim npr. Ledger nano ili da koristim desktop wallet? Pokušavam na početku riješiti te tehničke stvari, i odabit walleta mi je bitna stvar pa se zato raspitujem.

 

I da li se na Binance mogu kupiti kripto preko Paypalla ili je bolje imati devizni račun?

 

Exodus, mobilni wallet za pocetnika... imas bitcoin store hr i bitcoin mjenjacnjica hr jer imaju jednostavne kupovine preko SEPA kartica , za pocetak su dobri da krenes i uhodas se. 

Kasnije kad shvatis kako funkcionira ovaj svijet najbolje otvoriti više njih, tipa Binance(najsigurniji, ali kompliciran za pocetnike) ,Coinbase( friendly za pocetnike , jednostavne kupovine preko sepa , odlican earn programi ali visok trade fees) ... 

Najbolje ti otvoriti google i sam sve proučiti, ovisi što misliš trading day raditi ili holdat na duže staze... 

https://lbry.tv/$/invite/@Tech_World:7
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
GrimReaperKC kaže...
x18x05x kaže...

 Što se wallet-a tiče, taj hardware wallet je sranje. Hardware se kvari i pa pa bitcoini. Ja svoje držim na Coinbase, oni su nekako veliki i dosta sigurni.

 

 

pa onda jos

 

 

 

 Čemu to?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...
Nakatomi kaže...

Ok, pogledati ću Electrum, a da li se onda i početnicima preporuča hardware wallet?

 

Što bi mi vi preporučili?  Da li da odmah kupim npr. Ledger nano ili da koristim desktop wallet? Pokušavam na početku riješiti te tehničke stvari, i odabit walleta mi je bitna stvar pa se zato raspitujem.

 

I da li se na Binance mogu kupiti kripto preko Paypalla ili je bolje imati devizni račun?

 Što se wallet-a tiče, taj hardware wallet je sranje. Hardware se kvari i pa pa bitcoini. Ja svoje držim na Coinbase, oni su nekako veliki i dosta sigurni.

 Zalosno je da netko sa toliko sigurnosti govori o stavrima o kojima ocito nema pojma, i sto je jos gore daje savjete drugima. U slucaju da se hw wallet pokvari, ukuca se seed phrase u bilo koji drugi wallet i to je to, ne gube se nikakvi bitcoini. To je ko da kazes da ako deinstaliras neki softwerski wallet da gubis bitcoine. Ili da ti crkne mob sa walletom na kojem imas nesto btca. Nidje veze.

 

Budi siguran da baratas materijom prije nego dajes savjete.

 

 

Nakatomi Sto se tice Electruma to je dobar wallet, neces sa njim pogrijesiti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 11:30 (geronimo4661).
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...
GrimReaperKC kaže...
x18x05x kaže...

 Što se wallet-a tiče, taj hardware wallet je sranje. Hardware se kvari i pa pa bitcoini. Ja svoje držim na Coinbase, oni su nekako veliki i dosta sigurni.

 

 

pa onda jos

 

 

 

 Čemu to?

 pričaš gluposti jer vidim da neznaš o čemu pričaš i što je najgore to serviraš ljudima koji mogu to uzeti za činjenicu.

 

ako se ledger pokvari nije btc papa nego imaš backup 24 riječi. kupiš drugi ledger i ukucas private key i opet sve fercera...

 

nema mjenjačnice koja je sigurnija od dobro spremljenog kripta privatno ako se poštuju sve mjere sigurnosti

5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...
GrimReaperKC kaže...
x18x05x kaže...

 Što se wallet-a tiče, taj hardware wallet je sranje. Hardware se kvari i pa pa bitcoini. Ja svoje držim na Coinbase, oni su nekako veliki i dosta sigurni.

 

 

pa onda jos

 

 

 

 Čemu to?

 

Jer je očito da neznaš o čemu pišeš, a niti si ga ikad koristio pa si bubnuo glupost ...jer da se i pokvari imas  seed words i kupiš novi i opet imas sve... a Coinbase nije za držanje coinova na njemu , to je stranica za trade :)

https://lbry.tv/$/invite/@Tech_World:7
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Čemu napadanje i ismijavanje. Sad se bolje osjećate ili šta?! My bad, svaki dan se nešto novo nauči. Al očito je ovaj forum postao sranje.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...

Čemu napadanje i ismijavanje. Sad se bolje osjećate ili šta?! My bad, svaki dan se nešto novo nauči. Al očito je ovaj forum postao sranje.

 nije poanta nekoga cipelariti...

 

nego ako si počenik nemoj dijeliti savjete drugima.. pogotovo ovako krive...

 

 

5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...

Čemu napadanje i ismijavanje. Sad se bolje osjećate ili šta?! My bad, svaki dan se nešto novo nauči. Al očito je ovaj forum postao sranje.

 

Sve pet, jednostavno nije forum sranje ako ti neko potuče tvoj post i tvrdnju. Jbg napisao si glupost, mi smo te ispravili, skočila su 3 posta odjednom jer očito smo sva trojica istovremeno pisali odg tako nije ni napad na tebe.

 

A naučit se sve da, polagano samo prvo provjeri činjenicu nego ju napišeš. 

https://lbry.tv/$/invite/@Tech_World:7
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...

Čemu napadanje i ismijavanje. Sad se bolje osjećate ili šta?! My bad, svaki dan se nešto novo nauči. Al očito je ovaj forum postao sranje.

 Jebiga, ti si samouvjereno dao savjet bez da baratas sa osnovnim pojmovima.

 

Naime, BTC u biti nije pohranjen na ijednom walletu, nego se wallet koristi samo da mu se pristupi. Ono sto je pohranjeno na walletu je private key, a prednost hw walleta je da private key nikada ne napusta uredjaj te je samim time hw wallet sigurniji, dok to nije slucaj kod softwerskih walleta.

 

Nadalje, postoje custodial walleti i non custodial. Custodial je recimo Coinbase koji ti koristis jer ti nemas svoj private key, a u tom slucaju glasi ona stara "not your keys, not your coins" dok kod non custodial walleta tipa Electrum ti imas svoj private key.

 

U svakom slucaju, mislim da bi bilo dobro da malo procitas o tome cisto da znas sve prednosti i mane.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 12:37 (geronimo4661).
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Nakatomi kaže...

Ok, pogledati ću Electrum, a da li se onda i početnicima preporuča hardware wallet?

 

Što bi mi vi preporučili?  Da li da odmah kupim npr. Ledger nano ili da koristim desktop wallet? Pokušavam na početku riješiti te tehničke stvari, i odabit walleta mi je bitna stvar pa se zato raspitujem.

 

I da li se na Binance mogu kupiti kripto preko Paypalla ili je bolje imati devizni račun?

Ja ti za te cifre ne preporucam HW wallet, iako je najsigurniji, cemu? On kosta doslovno 50% tvog ulozenog novca, ako budes ozbiljniji sa kriptom i budes ulagao jos ili misliš drzati jako dugo, onda uzmi HW.
U međuvremenu mozes koristiti Electrum koji radi na isti princip kao i hw wallet, imas seed koji si zapiši negdje i cuvaj, moguce je postaviti također 2FA unutar electruma, ali ti uzmu nesto btca za to.
Binance nisam koristio, ali kripto mozes kupiti i bez da otvaras racun na nekoj trznici.

Što se tice "gubljenja btca" kako su i kolege rekli, btc, eth i slicno je siguran koliko i vaši privatni kljucevi. Tko god ima privatni kljuc - njegovo. Tako da mozes koristiti i browser wallet i bit siguran, problemi nastanu ako taj wallet ima breach hackera pa pokupi tvoje privatne kljuceve ili ako ti ukucas svoj privatni kljuc na kompjuteru koji ima malware ili keylogger.

Dakle kripto se ne nalazi kod nikog vec na blockchainu, a private keyevi su doslovno kljucevi za pristup odredjenom broju satoshija na blockchainu.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 13:39 (D3lBoy).
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav svima.

Ulozio sam odredenu svotu novca i " posrecilo " mi se. Ako bih izvrsio uplatu vecu od 100k EUR hoce li mi banka automatski stopirati transkaciju i pitati odakle mi?
Novce sam prebacio sa irske bank visa kartice ne znam da li to moze predstaviti problem poreznoj ?
Jel se poreznoj direktno salje ili na kraju godine ispunim nekakvu prijavu ?
Imam racun u PBZ ako to ista znaci ?!
Da li postoji odredena svota novca koja prolazi bez ikakvih provjera i pitanja ?
Da li je najbolje da direktno sa binance prebacim na racun ili preko coinbasea?
Volio bih da se javi netko tko je prebacivao slicni ili veci iznos, a ne " rekla-kazala" .

Hvala na pomoci i tko god ovo cita zelim mu svu srecu u zivotu ! Sretan uskrs takoder Vam zelim. :)

You can have more than you got because you can become more than you are .
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 4:45 (Damir1908).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Ako ti se posrećilo čemu ciganjenje, plati porez i miran si, a ne da riskiraš prdekanu, kazne, oduzimanje love i vječno živiš u strahu. Jebate, ljudi na krvavo zarađeni novac plaćaju porez, a tebi se posrećilo, uletila ti lova nenadano, bez muke i gledaš kako ga izbjeći.
Nemoj bit proklet, plati što trebaš, mirno spavaj i uživaj u sretnom dobitku
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

o cemu pricas Ti ?! Tko spominje izbjegavanje poreza? Pitam specificna pitanja sto vjerovatno i vecinu bi zanimalo na mome mjestu. Ni na jedno pitanje mi nisi odgovorio. 

"plati što trebaš, mirno spavaj i uživaj u sretnom dobitku" Pa to upravo i zelim da uradim !

You can have more than you got because you can become more than you are .
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Damir1908 kaže...

o cemu pricas Ti ?! Tko spominje izbjegavanje poreza? Pitam specificna pitanja sto vjerovatno i vecinu bi zanimalo na mome mjestu. Ni na jedno pitanje mi nisi odgovorio. 

"plati što trebaš, mirno spavaj i uživaj u sretnom dobitku" Pa to upravo i zelim da uradim !

 Vecina ljudi na ovom forumu je tu da nesto popljuje, a ne da pomogne. Prije je ovaj forum bio puno kvalitetniji. Ja kad budem isplacivao nazvat cu poreznu ili nekog tko se razumije i imao je iskustava kako postupit po zakonu. Nadam se da nece oderat za vise od 10%.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice