Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 890.671
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
miela kaže...

Evo još jedne kojoj treba pomoć, ali ako je netko na blockchainu. Danima se patim i ne kužiiiiim, a i sad sam čačakala i prebacila iz btc wallet u btc trading wallet i nemam pojma gdje su ti novci sad ošli, ne vidim ih, pa ako ima netko u inbox da pomogne? Priti pliz

 javi mi se u box :-) 

5 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Gdje držite svoje kriptovalute? Trenutno imam sve na Bitcoin Store-u, ali me malo strah imati sve na jednom mjestu. Koristite više različitih walleta? Ledger?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
nomedgeuteam kaže...

Gdje držite svoje kriptovalute? Trenutno imam sve na Bitcoin Store-u, ali me malo strah imati sve na jednom mjestu. Koristite više različitih walleta? Ledger?

 ja osobno koristim ledger, tamo držim long hodl pozicije.

 

za ostalo (trade,passive income) koristim crypto.com aplikaciju, koja ima i fenomenalnu crypto Visa karticu.

 

pisao sam dosta o tome, ako hoces javi se u PP radi referala (25usd dobijes) pa ti objasnim sve 

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Vidio sam u zadnje vrijeme dosta recenzija gdje se ljudi zale na uzasno los support na crypto i ono najgore, da su im racuni bez razloga blokirani..imas li kakva saznanja, iskustva o tome?

Ja konkretno trazim nacin da direktno potrosim koji satoshi, bez isplate na tekuci i sl...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Je li je uvid u tekuci jedini nacin da porezna sazna da se kriptovalute prodaju? Jel ne moze porezna otici u neku od mijenjačnica i tražiti ispis tko je radio transakcije? Pretpostavljam da može, ali vjerojatno teško, pogotovo ako su neke strane mijenjačnice, ili sam u krivu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Tincha kaže...
Vidio sam u zadnje vrijeme dosta recenzija gdje se ljudi zale na uzasno los support na crypto i ono najgore, da su im racuni bez razloga blokirani..imas li kakva saznanja, iskustva o tome?

Ja konkretno trazim nacin da direktno potrosim koji satoshi, bez isplate na tekuci i sl...

 support je trenutno malo zatrpan, zato što su bili praznici, i zato što dosta ljudi trenutno radi upgrade, a i mijenjao se fiat wallet (selili su iz britanije u litvu radi brexita).

 

radi se na tome aktivno i bit ce uskoro riješeni svi zaostaci.

 

što se tiće blokade računa, nemam takva saznanja, a vrlo sam aktivan u kompletnoj zajednici (posebno hrvatskoj) .. ono što znam da

dosta ljudi FUD-a, što iz pakosti,što iz razloga da su nezadovoljni nekim potezima unutar crypto.com. 

Ja koristim app i exchange sa raznoranim kombinacijama jos od travnja, karticu od lipnja..

 

nikad nikakav problem nisam imao osim 2-3 sitnice koje su bile riješene rekordno. 

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
nomedgeuteam kaže...

Je li je uvid u tekuci jedini nacin da porezna sazna da se kriptovalute prodaju? Jel ne moze porezna otici u neku od mijenjačnica i tražiti ispis tko je radio transakcije? Pretpostavljam da može, ali vjerojatno teško, pogotovo ako su neke strane mijenjačnice, ili sam u krivu?

 imaš raspravu o tome (porezi) na forum.hr, tema bitcoin, počne na 157. stranici 

13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Vjerujem da nije adekvatna tema, ali one koje jesu su zamrle. Naime, postoji li koja pozitivna strana da se počne majnat na primarnom kompu (rtx3070) dok nisam doma ili ne sjedim za njim kad grafa prosječno odvrti 62Mh/s cca 125w? Struja je kućna, komp može raditi cca 18-20sati na dan i u prostoru je koji grijem samo kad boravim tamo. Znači, temp oko 14-15 celzijevaca ili niže. 

Da sam više pratio tu temu prije vjerojatno bi isplativije bile 3060ti i 3080, al kaj sad kad je grafa tu a služi za vr pretežno. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 13:46 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

bili smo preko 40k

 

no coiners are crying.. will be crying more

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

plače li mcafee? 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Informatičar starog kova kaže...

plače li mcafee? 

mekafe nema pišu, testisi mu se njišu 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 20:36 (GrimReaperKC).
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

dosta ljudi je krivo protumačilo njegove riči "eat his own dick on national tv" kao pojesti. u biti je pravo značenje da će ga sam sebi popušiti. pojašnjenje 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Informatičar starog kova kaže...

plače li mcafee? 

 Cisto sumnjam, posto je godinama shillao raznorazne shitcoine i za to uzimao nenormalne kolicine BTCa tako da je krcat.

 

Doduse, ona zelja za pusenjem kurca mu se ispunila ranije nego je ocekivao s obzirom da je zavrsio u zatvoru. Jedino sto je vjerojatno bio neciji tudji kurac, ali ne treba cjepidlaciti :D

15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
izzy007 kaže...
@danko99
Slažem se da je pljačka. Zato istražujem alternative.

 Same here.

Možeš prebacit na banku,ali onda ide porez i ta sranja,tak da bu na kraju više te došlo nego platit 9% na bankomatu.

16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Vjerujem da nije adekvatna tema, ali one koje jesu su zamrle. Naime, postoji li koja pozitivna strana da se počne majnat na primarnom kompu (rtx3070) dok nisam doma ili ne sjedim za njim kad grafa prosječno odvrti 62Mh/s cca 125w? Struja je kućna, komp može raditi cca 18-20sati na dan i u prostoru je koji grijem samo kad boravim tamo. Znači, temp oko 14-15 celzijevaca ili niže. 

Da sam više pratio tu temu prije vjerojatno bi isplativije bile 3060ti i 3080, al kaj sad kad je grafa tu a služi za vr pretežno. 

Upali nicehash miner i miran si kada komp ne koristiš. cca 4 dolara dnevno

TheVeka
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
TheVeka kaže...
dax-lax kaže...

Vjerujem da nije adekvatna tema, ali one koje jesu su zamrle. Naime, postoji li koja pozitivna strana da se počne majnat na primarnom kompu (rtx3070) dok nisam doma ili ne sjedim za njim kad grafa prosječno odvrti 62Mh/s cca 125w? Struja je kućna, komp može raditi cca 18-20sati na dan i u prostoru je koji grijem samo kad boravim tamo. Znači, temp oko 14-15 celzijevaca ili niže. 

Da sam više pratio tu temu prije vjerojatno bi isplativije bile 3060ti i 3080, al kaj sad kad je grafa tu a služi za vr pretežno. 

Upali nicehash miner i miran si kada komp ne koristiš. cca 4 dolara dnevno

Tnx.

Smanjio power limit na 70%, memu na 8000, ventovi u kućištu svi na oko 700 tak da je tišina. 

Rezultati su sljedeći: Nicehash između 59-61. Temp grafe maks 52°C uz 175W (a ne 125 kak sam gore napisao) potrošnju. Oscilira između 5-6 baksa per daj. Mislim da se to može još malo spustiti ali okvirno je to to.

Sutra ću vidjeti rezultate dok sam na poslu i ne prčkam po kompu dok majna. Neka radi mjesec dana pa ću odlučiti o isplativosti dodatne zarade.

16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
TheVeka kaže...
dax-lax kaže...

Vjerujem da nije adekvatna tema, ali one koje jesu su zamrle. Naime, postoji li koja pozitivna strana da se počne majnat na primarnom kompu (rtx3070) dok nisam doma ili ne sjedim za njim kad grafa prosječno odvrti 62Mh/s cca 125w? Struja je kućna, komp može raditi cca 18-20sati na dan i u prostoru je koji grijem samo kad boravim tamo. Znači, temp oko 14-15 celzijevaca ili niže. 

Da sam više pratio tu temu prije vjerojatno bi isplativije bile 3060ti i 3080, al kaj sad kad je grafa tu a služi za vr pretežno. 

Upali nicehash miner i miran si kada komp ne koristiš. cca 4 dolara dnevno

Tnx.

Smanjio power limit na 70%, memu na 8000, ventovi u kućištu svi na oko 700 tak da je tišina. 

Rezultati su sljedeći: Nicehash između 59-61. Temp grafe maks 52°C uz 175W (a ne 125 kak sam gore napisao) potrošnju. Oscilira između 5-6 baksa per daj. Mislim da se to može još malo spustiti ali okvirno je to to.

Sutra ću vidjeti rezultate dok sam na poslu i ne prčkam po kompu dok majna. Neka radi mjesec dana pa ću odlučiti o isplativosti dodatne zarade.

 power limit na 52-54% (cca 130w max) i zadrži mem na 8000 i to je to

TheVeka
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Stavio power na 50. 125w, 60mh/s. Temp max 41. Izgleda mi to ok
13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ja isto upogonio svoju AMD 5700 na NiceHash, 53 MH/s za sad 20h radila i oko 3.5$.

Probao i procesor (ryzen 3700x), ali to je neisplativo da se procesor muci na 100% load za 0.3$/24h 

WoT IG: RavenHR_
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav, znam da je ovo pitanje postavljeno xxxxxxx puta. Odlucio sam krenuti ulagati u kriptovalute i blockchain opcenito. Imam pozadinu u mrezama, programiranju i matematici pa poznajem kompletan nacin rada samog blockchain sustava sto vise cak sam pokusavao na svojoj lokalnoj mrezi deployat "mini amaterski" blockchain sustav cisto radi znatizelje. Ne mogu se nazvati bas strucnjakom no mislim da je ovo buducnost. Nemam neka nerealna ocekivanja (da za godinu dana kupim stan/auto...), pocetno ulaganje bi bilo 100 eura (45% bitcoin, 45% ethereum i 10% ostali manji altcoini). Imam nekoliko pitanja :

1.) Koja je najbolja mjenjacnica ulozeno/dobiveno? Razmisljam o Krakenu?

2.) Mjenjacnica bi po potrebi trebala imati otvoren API jer namjeravam uloziti jos neke sitne novce jer sam napisao manju skriptu u Pythonu pa me zanima kako bi se to pokazalo?

3.) Znam da je ovo trivijalno i besmisleno pitanje, no koji bi manji/nepoznatiji altcoin preporucili?

 

Why?
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pitanje - registrirao bih se na burzu Kraken. Planiram staviti par tisuća kuna ali ne sa svog računa, kako se tretira eventualna isplata, može na bilo koji račun ili mora baš na onaj s koga je uplaćeno. Također da li je moguće prebaciti coinse u poseban wallet van burze?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa!

 

Zamolio bi pomoć vezano za mining.

Da li je moguće ethernum kojeg rudariš prebaciti direkt na wallet kojeg imam na crypto.com?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
user2206 kaže...

1. Pitanje - registrirao bih se na burzu Kraken. Planiram staviti par tisuća kuna ali ne sa svog računa, kako se tretira eventualna isplata, može na bilo koji račun ili mora baš na onaj s koga je uplaćeno. 2. Također da li je moguće prebaciti coinse u poseban wallet van burze?

 1. Može na bilo koji račun biti isplaćeno.

2. Naravno, možeš prebaciti coinse u posebni wallet, zapravo to je i jako preporučljivo da se novčići drže u walletu, a ne na mjenjačnici jer su tamo daleko sigurniji.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
THErealPiVeNzI kaže...

 

1.) Koja je najbolja mjenjacnica ulozeno/dobiveno? Razmisljam o Krakenu?

 

 

 

IMO sve velike su "dobre" sto ce tice sigurnosti , Binance, Coinbase, Kraken, Bitstamp.. osobno sam najvise korisio bitstamp kao fiat onramp ali trenutno imaju nesto vise naknade u odnosu na ostale. za kupnju ili trejdanje altcoinova definitivno binance (sad imaju i fiat deposite al nisam isprobao). 

16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
funny games kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Zamolio bi pomoć vezano za mining.

Da li je moguće ethernum kojeg rudariš prebaciti direkt na wallet kojeg imam na crypto.com?

 da

TheVeka
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
THErealPiVeNzI kaže...

Pozdrav, znam da je ovo pitanje postavljeno xxxxxxx puta. Odlucio sam krenuti ulagati u kriptovalute i blockchain opcenito. Imam pozadinu u mrezama, programiranju i matematici pa poznajem kompletan nacin rada samog blockchain sustava sto vise cak sam pokusavao na svojoj lokalnoj mrezi deployat "mini amaterski" blockchain sustav cisto radi znatizelje. Ne mogu se nazvati bas strucnjakom no mislim da je ovo buducnost. Nemam neka nerealna ocekivanja (da za godinu dana kupim stan/auto...), pocetno ulaganje bi bilo 100 eura (45% bitcoin, 45% ethereum i 10% ostali manji altcoini). Imam nekoliko pitanja :

1.) Koja je najbolja mjenjacnica ulozeno/dobiveno? Razmisljam o Krakenu?

2.) Mjenjacnica bi po potrebi trebala imati otvoren API jer namjeravam uloziti jos neke sitne novce jer sam napisao manju skriptu u Pythonu pa me zanima kako bi se to pokazalo?

3.) Znam da je ovo trivijalno i besmisleno pitanje, no koji bi manji/nepoznatiji altcoin preporucili?

 

Kraken OK

Alt UBT

TheVeka
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Koristi neko Binance Visu? Moze podijelit dojmove?
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
TheVeka kaže...
dax-lax kaže...
TheVeka kaže...
dax-lax kaže...

Vjerujem da nije adekvatna tema, ali one koje jesu su zamrle. Naime, postoji li koja pozitivna strana da se počne majnat na primarnom kompu (rtx3070) dok nisam doma ili ne sjedim za njim kad grafa prosječno odvrti 62Mh/s cca 125w? Struja je kućna, komp može raditi cca 18-20sati na dan i u prostoru je koji grijem samo kad boravim tamo. Znači, temp oko 14-15 celzijevaca ili niže. 

Da sam više pratio tu temu prije vjerojatno bi isplativije bile 3060ti i 3080, al kaj sad kad je grafa tu a služi za vr pretežno. 

Upali nicehash miner i miran si kada komp ne koristiš. cca 4 dolara dnevno

Tnx.

Smanjio power limit na 70%, memu na 8000, ventovi u kućištu svi na oko 700 tak da je tišina. 

Rezultati su sljedeći: Nicehash između 59-61. Temp grafe maks 52°C uz 175W (a ne 125 kak sam gore napisao) potrošnju. Oscilira između 5-6 baksa per daj. Mislim da se to može još malo spustiti ali okvirno je to to.

Sutra ću vidjeti rezultate dok sam na poslu i ne prčkam po kompu dok majna. Neka radi mjesec dana pa ću odlučiti o isplativosti dodatne zarade.

 power limit na 52-54% (cca 130w max) i zadrži mem na 8000 i to je to

 

na koliko bi bilo idealno podesit onda 1080 TI? ja sam iskreno podesio custom core clock, memory clock +750, power limit 60% i core voltage +50% i ispadne mi na nekih 35-37 MH/s... varira mi izmedu 140-150 w i temp mi je oko 50-52 na nekih 40-42% vent...

sad, da li bi se to dalo bolje slozit ili ne?

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Tincha kaže...
Koristi neko Binance Visu? Moze podijelit dojmove?

 Navodno je jako nepraktično za svakodnevno korištenje. Pin se konstantno mijenja tako da moraš tražiti kod preko aplikacije koja ti ga onda šalje na mail. I tako svaki put kad hoćeš nešto platiti. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 11:25 (geronimo4661).
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice