Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava izdvojena tema

poruka: 695
|
čitano: 237.174
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
11 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

šta je ovo danas sve u zelenom gotovo nijedan coin nije u gubitku

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

To ti je tradicionalni vikend unazad mjesec dana. Ekipi treba pare za pit il šta pa počne prodaja i stiskanje do -10% u prosjeku kroz vikend, i onda ponedjeljak op op zelenilo i malo dizanje do petka.... 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Očekuje se sličan ili čak još veći pad marketa idući vikend, nakon kojeg bi trebao biti period "zelenog".

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

wtf ovaj coin jos nisam vidio

 

https://coinmarketcap.com/currencies/byteball/

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

To ti je jedan od ovih novih Directed acyclic graph coina, kao nemaš blockchain, pa bi se tribali scaleat bez problema. Trenutno su svi drugi u još u fazi razvoja.

14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Kaj mislite o PIVX-u?. Razmišljam si još dokupit njega ili uzet nešto Waves-a.

Inače sam sasvim zadovoljan portefljom Eth, Strat, Ans, PIVX.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Današnje stanje na marketu je odlično, BCH se dignuo na 700usd, većinom su sve valute u plusu. Mislite da je to samo bull trap ili je ovo konačan početak rasta?

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Rat se nastavlja... tko zna na šta je sve onaj egomanijak Roger spreman. Nebi me čudilo da imaju neki plan za pokušaj rušenja btc-a i preuzimanje totalne kontrole nad svojim bch. Vjerojatno računaju da će svi dumpati free money ravno njima u ruke jer nitko ne vjeruje u uspjeh bch, kao, jelte. Bit će zanimljivo svakako pratiti razvoj situacije, ja cu svoje bch ipak pricuvati jos malo iako bi po ovim cijenama danas najradije sve prodao. 

 

tako da mene je strah pada cijene btc-a (jer ver i stoka bitmain imaju hrpu btca koje bi mogli u nekom trenutku dumpati) i pokušaja pumpanja bch u nebesa. nadam se da se to neće dogoditi.

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Po meni je bolji Waves,za dugorocno.Imaju odlicnu ekipu,vidi na njihovim stranicama.Ja drzim Waves i cini mi se da sam dobio bonus u drugom alcoinu XLM.Neka me netko ispravi ako sam u krivu.
Crypto
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
goNino kaže...
Po meni je bolji Waves,za dugorocno.Imaju odlicnu ekipu,vidi na njihovim stranicama.Ja drzim Waves i cini mi se da sam dobio bonus u drugom alcoinu XLM.Neka me netko ispravi ako sam u krivu.

 Riješio se PIVX-a prije par dana i prešao baš u Waves. Ovo sa XLM-om nemam pojma. Neznam na koju foru si to dobio, vjerojatno si u krivu ;).

6 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Imas pravo za XLM,ali dobio sam ga free zbog XRP i BTC..Procitao sam na njihovoj stranici da su 27.7. dijelili XLM,kad sam kupio Wav.Vidi link.
https://www.stellar.org/blog/bitcoin-claim-lumens-2/
Crypto
13 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Vidlim ans/neo je imao ludnicu zadnjih par dana. Ima li neki posebni razlog zašto je pala?

Pitam pošto su konferencije tek narednih dana.

Koje su vaše špekulacije na ovu temu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
pretpostavljam korekcija, ubiranje profita. Mislim da ce to jos gore, ovisno o konfi ofc.
12 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Buy the rumor sell the news, rasao je dok nije došao rebranding u NEO onda je jos malo rasao i sad stagnira ili ide dolje. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Evo ako koga zanima kako je prošao moj pokušaj s kriptovalutama kroz malo više od mjeseca.

Siacoin pušiona teža izgubio više od pola vrijednosti.

Ripple izgubio pola.

Digibyte izgubio oko pola.

Vertcoin izgubio oko pola

Humaniq izgubio oko 1/3

Antshares/NEO omastio brke pošteno.

Ukratko teško je izabrat dobar coin ali ako se dobro odabere i bude sreće može se profitirati. Dobro što sam uložio oko 70% u Antshares inaće bi bio u debelom minusu. Sad se nadam padu pa da ga kupim opet.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 0:50 (axos).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Ja sam isto profitirao na NEO/ANS, ali ušao sam na 8$, nakon toga su bili i na 4$.. sad žalim što nisam ubacio još novca u tom trenutku..

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Pozdrav svima. Evo, nisam bio previše aktivan jer sam holdao coine, kupio jos malo NEO-a i tjt. 

Ulazim u BQX. 

 

Postoje dva razloga. 

 

1) Bitquence riješava (će riješiti) problem nepostojanja dobrog univerzalnog walleta za sve coine. Samim time će olakšati korištenje cryptovaluta te olakšati ulazak u trgovanje i korištenje. Više korisnika = veća cirkulacija. 

 

2)Jeftin je. U ICO-u je bio oko 5 centi, sada je još uvijek na niskoj cijeni (40ak centi) 

 

Naravno, ima i dosta mog istraživanja koje mi se ne da pisati, a ima i postova o ovom coinu na Redditu i ostalim forumima. Čisto da ne mislite da ovako lako donosim odluke za kupovinu haha. Cilj ovog posta je da upozorim na mogućnost dobrog coina koji je još uvijek, po meni, undervalued. 

 

Što vi mislite o ovom coinu?

 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Na kojoj mjenjacnici ima BQX da mu vidim volume. Vecini obavljam na Bittrexu, tamo ga nema.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Dala kaže...
Na kojoj mjenjacnici ima BQX da mu vidim volume. Vecini obavljam na Bittrexu, tamo ga nema.

 https://coinmarketcap.com/assets/bitquence/#markets

 

stranica je jako korisna pa preporuka da si ju spremite u oznake 

13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Update na Bitquence. Trenutno je na 97 centi. Očekuje se rast na oko 5 dolara u bliskoj budućnosti. 

 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
footballer kaže...

Update na Bitquence. Trenutno je na 97 centi. Očekuje se rast na oko 5 dolara u bliskoj budućnosti. 

 ajde dobro neki argument. Druga poruka vise izgleda ko reklama nego preporuka za dobro ulaganje

13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Ne preporučam nikome ništa, to sam vec vise puta rekao. Svoje razloge za kupovinu sam objasnio u postu jucer. Ne preporucam nikome ni da kupuje ni prodaje, vec da istrazi za sebe. Dao sam coin koji je u 24 sata udvostrucio cijenu, (20x od cijene sa ico-a), s ciljem da ljudi saznaju za njega. Svaka kupovina je vlastita odgovornost i ja se ograđujem od bilo kakvog dobika ili gubitka, s iznimkom na svoj vlastiti. Sada sam samo htio dati neki quick update na cijenu i očekivanja od strane zajednice. 

 

Na sve ovo receno bih samo dodao da, ukoliko je itko kupio ovaj coin samo na bazi mog posta, treba stati i dobro razmisliti o tome. Sada sam dao coin koji je se dignuo za x2, no isto tako mogu poslusati nekog tko je kupio coinse, pa tek onda isao reklamirati coin koji je na kraju bio samo pump and dump. Sami istrazujte coine, citajte whitepaperse i analizirajte rast, volume itd. Ovakve postove kao moj jucer samo shvatite kao to da vam je netko svratio pozornost na taj coin. Sto da se bqx digne na 50usd (bubam ali eto)? Culi bi za njega tek kad bi dosao na neki veliki exchange kao bittrex. Tada ce cijena biti iznad 2 dolara, zasigurno. Profit je jos uvijek lijep, dakako, ali puno manji nego da ste ga kupili za pola dolara.

Pozitivna strana - cujete za neki x coin, istrazite, smatrate da je dobro ulaganje jer coin iza sebe ima dobar tim, veliku zajednicu i dobru tehnologiju s ciljem poboljsanja nekog sustava (transakcije, peer to peer storage, klađenje na e sportove itd), ulozite.

Negativna strana - cujete za neki x coin, istrazite, smatrate da je coin scam, mali tim, ogromna pumpa u vrlo kratkom roku, noob level web stranice, nikakav stvaran ili objasnjen cilj ili svrha coina, ne ulozite.

 

Tl;dr

Nije nikakva preporuka niti reklama, samo sam htio dati do znanja ljudima za coin koji je, po mom misljenju, undervalued. Trgujte tek kada obavite vlastito istrazivanje (tim, svrha, whitepaper)

 
4 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Neki od nadolazećih ICO-a su Monetha i Enigma. O njima se dosta priča, te su cijene dosta prihvatljive. Ulažete li?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Diže se neka prašina oko QWARK (https://twitter.com/QwarkToken/status/893764245644603392), navodno sutra bi mu trebala skočiti cijena, što mislite/znate o tome?

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Pa, u teoriji će se dignuti cijena jer će uništiti određeni dio circulating supply-a. Vrlo vjerojatno će onda i ljudi početi sad kupovati, pa nakon toga prodati. To je moje mišljenje. Ulagati neću, jer ne znam dovoljno o coinu, a i nemam vremena istražiti jer je prebrzo to uništavanje. 

 
1 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Vrlo teško je laiku ovo sve poloviti.
Zakljucio sam, da ulozim ono sto sam spreman izgubiti.
Spreman sam izgubiti 1000 kn.
E sada, preporuke u koje coine da ulozim?
Posto stvarno ne znam nista o tome, i samo citam nagadanja ljudi s foruma.
Dosao sam do zakljucka da bi mi se mozda isplatilo(?!):
Monero
BQX (gore kolega spominje)
Btccash
Lite

Jel može netko potvrditi da je ovo dobar odabir ili predložiti nešto svoje? Znači, nešto u šta bi uložio i pustio da stoji par godina (eventualno prodao ako bi bio pad). E i da, moram koliko sam shvatio vise walleta otvarat ako zelim ulagat i ove alte? +Temelj za uloziti je kupnja BTCa pa onda s njima kupujem druge alte?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
x360gamer kaže...
Vrlo teško je laiku ovo sve poloviti.
Zakljucio sam, da ulozim ono sto sam spreman izgubiti.
Spreman sam izgubiti 1000 kn.
E sada, preporuke u koje coine da ulozim?
Posto stvarno ne znam nista o tome, i samo citam nagadanja ljudi s foruma.
Dosao sam do zakljucka da bi mi se mozda isplatilo(?!):
Monero
BQX (gore kolega spominje)
Btccash
Lite

Jel može netko potvrditi da je ovo dobar odabir ili predložiti nešto svoje? Znači, nešto u šta bi uložio i pustio da stoji par godina (eventualno prodao ako bi bio pad). E i da, moram koliko sam shvatio vise walleta otvarat ako zelim ulagat i ove alte? +Temelj za uloziti je kupnja BTCa pa onda s njima kupujem druge alte?

 Moje iskustvo je da ti nitko ne može dat neki pametan savijet u obliku uložit treba u tu i tu valutu. Razloga tome ima brdo. Primerice ono što se ponavlja brdo na internetu kriptovalute nisu dionice. Ako ekipa odluči nahajpad neki coin on leti cijenom u nebo bez obzira ima li to smisla ili nema, odnosno koliko je tehnologija dobra, da li trenutno imaju tu tehnologiju ili je u početnoj fazi razvoja, ili već aktivno posluju. Osim toga situacija se mjenja iz dana u dan. Danas je nešto možda dobar deal, a nešto nije. Kad se krene nešto pumpat to je kao stampedo. Brišu se svi "reality check" postovi s reddita ili se downvoteaju itd. E onda kad se dumpa onda se krene rušiti cijena dok se ne pokupuje i onda nanovo. Nije naravno sa svakom coinom tako ali ugl je. Onda imaš ekipu koja ima brdo para i može manipulirati cijenom u svoju korist. Ako si gledao vuka s wall streeta nije daleko od istine. Realno velika večina coina su shitcoini koji će samo s vremenom samo padat. Najbitnija stvar (ako je cilj isključivo zarada) je znat kad se treba ukrat na hajp train i kad iz njega izletiti.

Ono što je najsigurnija opcija je Bitcoin (koji je dosta poletio od forka pa bi mogla bit kakva korekcija a možda i ne). Alternativno imaš Monero i Zcash koji se koristi više za transakcije za koje je privatnost bitna. Osim toga imaš Ethereum i Litecoin koji  se eto kisele ugl tu i tamo porastu ili padnu ali nema tako velikih oscilacija. Za sve ostalo rizik je znatno viši ali i prilika za zaraditi.

Jedan savijet koji uvijek vrijedi je da prije svake kupnje nekog coina pogledaš njihov reddit. Ako je mrtav ili nema bitnih postova u zadnje vrijeme, bolje je potražit neki drugi coin.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
x360gamer kaže...
Vrlo teško je laiku ovo sve poloviti.
Zakljucio sam, da ulozim ono sto sam spreman izgubiti.
Spreman sam izgubiti 1000 kn.
E sada, preporuke u koje coine da ulozim?
Posto stvarno ne znam nista o tome, i samo citam nagadanja ljudi s foruma.
Dosao sam do zakljucka da bi mi se mozda isplatilo(?!):
Monero
BQX (gore kolega spominje)
Btccash
Lite

Jel može netko potvrditi da je ovo dobar odabir ili predložiti nešto svoje? Znači, nešto u šta bi uložio i pustio da stoji par godina (eventualno prodao ako bi bio pad). E i da, moram koliko sam shvatio vise walleta otvarat ako zelim ulagat i ove alte? +Temelj za uloziti je kupnja BTCa pa onda s njima kupujem druge alte?

 dobro da ulažeš novce koje misliš izgubiti i da nisu od velike važnosti jer držate nešto što je visoko rizično na duži period je ludo. Uzmi malo vremena analiziraj chartove i prebaci se na day trade moja preporuka pa i svakome drugome. Imaš šanse za malverzacije a i dođe do nekog sloma pa na vrijeme izađi. Kako je kolega gore napisao sve se svodi na pump dump hype train loši coin rastu dobri projekti padaju. Za koji tjedan opet nešto novo itd. 

13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Također, može se nadodati da treba razlikovati trgovanje i ulaganje. Ulaganja su dugoročna, a trading (trgovanje) kratkoročan. Ja ne volim trading jer cijene lete na sve strane, dolazi do glavobolje itd. Također, za trading je potrebno jako puno novaca, jako puno vremena i još više iskustva i strpljenja. Daytrading sa zaradom od 5% je odličan ako je uložena cifra recimo od 20 000 dolara, pa zaradiš 1000 taj dan (bubam). Ali i ako ne zaradiš ili si u gubitku od par stotina ili koji tisuću, opet je ok. Ali trading sa uloženih 200 dolara je neisplativ jer je zarada mizerna a rizik prevelik. Zato se tradingom bave ljudi sa već pozamašnom svotom novaca a mi koji nismo stotisućaši( ) trebamo ulagati manje svote novca u coine koje obećavaju rast vrijednosti od nekoliko puta kroz duži period. Samim time je coin stabilniji, i nema rizika od kupovanja nečijeg dumpa. Primjera radi, da ste uložili gore spomenutih 200dolara kada je antshares bio na 1usd, sada bi vrijednost vaših coina antsharesa, odnosno NEO-a, bila 10 tisuća dolara. To je, u biti, glavna ideja ulaganja i zbog takvih stvari sam ja za ulaganja, a ne daytrading. 

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Evo i sam sam krenio ulagati, i u prvom danu sam uložio 1000 kn pa izgubio 100 pa sam nakon 2 dana vratio. Treba dosta živaca za ovo i dosta strpljenja. Nekada nema velikih promjena po 4-5 sati, a nekada svaki sat vremena promjena od bar 5% gore ili dolje. 

 

Dugoročno nikad se nezna. Ako krene nabolje mogao bi zaraditi i 5 puta više od uloženog. Ali isto tako moglo bi izgubiti i vratiti barem trećinu uloženog ako dođe do toga.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice