XBMC 10.1

poruka: 83
|
čitano: 58.212
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "XBMC 10.1".
13 godina
XBMC 10.1

Posebno je zanimljiv zato što vrti i rar-an sadržaj :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
XBMC 10.1

O Sviđa mi se ! Skidam ga!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2011 0:29 (vip_tip).

0 0 hvala 0
12 godina
XBMC 10.1

Mislim da je MediaPortal bolje rješenje!

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
1 1 hvala 2
11 godina
neaktivan
Re: XBMC 10.1
BlackMoon kaže...

Dugo vremena koristim XBMC i polako mi je počeo ići na živce:-(

Čista instalacija Win7, stara 5 dana, BEZ ijedne aplikacije i XBMC smrzava?! Prije toga, na istom stroju pod WinXP je radio godinama uz tek poneko smrzavanje?!

Nedostajat će mi XBMC remote za Android, ali idem probati MediaPortal. Po screenshotovima izgleda obećavajuće...

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2011 1:55 (Luciano).
10 godina
neaktivan
XBMC 10.1

Kad budete instalirali slijedeće dodatke vidjet ćete da vam klasična TV (DVBT, satelitska, kabelska, IP) zapravo ni ne treba.

1. Icefilms

2. Navi-X

3. Sportsdevil

4. Topdocumentary

5. Nzbs.org

6. Furk.net

Samo 2 zadnja traže neko minimalno ulaganje (nude usenet i torrent integraciju).

Imaj još tona dodataka, ali ovi pokrivaju većinu korisnog sadržaja. 

Informacije o ovome potražite na  http://forum.xbmc.org/forumdisplay.php?f=27

Nema tu neke revolucije, već samo logična i pametna integracija TV-a  i internet sadržaja.

Preporučujem i instalaciju najnovije (pre 11) verzije sa http://mirrors.xbmc.org/nightlies/

Za daljinski koristite Eventghost.  

Happy streaming!   

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2011 2:33 (versus2).

2 0 hvala 1
11 godina
XBMC 10.1

xbmc koristim vec uf ima :D i naravno icefilm i titlovi sve serije si imam i filmove :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
XBMC 10.1

Da li postoji način da imam titlove upaljene za vrijeme reprodukcije sa Icefilms plugina ?

Nervira me što nikako ne mogu podesiti da su glasovi glasniji od pozadinske muzike u serijama, i ponekad je to sve pretiho pa zna dignuti živac dok pokušavam skužiti što je netko rekao... ( naravno, to je na TVu via HDMI kabela, da gledam običan stream preko nekog kvazisitea sve je ok.. )

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2011 8:23 (ormar).

0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
BlackMoon kaže...

Je li proširiv kao i XBMC? Jesi isprobaoPlex ? Isprobat ću ove dvije alternative XBMC-u, ne da nisam zadovoljan s njim nego jednostavno iz znatiželje.{#}

Edit:

Skoro sam zaboravio pitati, da li nekom radi Grooveshark- ov addon?

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2011 10:02 (zitzko).
10 godina
neaktivan

ormar kaže...

Da li postoji način da imam titlove upaljene za vrijeme reprodukcije sa Icefilms plugina ?

Nervira me što nikako ne mogu podesiti da su glasovi glasniji od pozadinske muzike u serijama, i ponekad je to sve pretiho pa zna dignuti živac dok pokušavam skužiti što je netko rekao... ( naravno, to je na TVu via HDMI kabela, da gledam običan stream preko nekog kvazisitea sve je ok.. )

Iz službenog repozitorija (system - addons) instaliraj xbmc subtitles i u skinu (system - skin -video osd) ga odaberi kao plugin za titlove.

U postavkama titlova izaberi podnapise za defaultni site, a open subtitles i titlove.com kao rezerve. Možes uključit i manual search kad u slučaju da titl nije automatski pronađen u dijalog možes sam unijeti naziv filma/serije. Na icefilmsu je ovo rijetko potrebno, ali kod drugih pluginova (navi-x) ime datoteke je uvijek neko kriptično pa se titl nikad automatski ne povezuje.

Za audio problem probaj skinut Pre-Eden verziju (Eden je kodno ima za ver. 11 a Dharma za ver. 10) Imaš link u postu gore.   

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2011 10:25 (versus2).
11 godina

Odeš u gornji dio ekrana i tamo imaš ikonu za skidanje titlova

11 godina
XBMC 10.1

Nepotrebno komplikovan program, kao i dole navedeni Media Portal.

0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
zitzko kaže...
BlackMoon kaže...

Je li proširiv kao i XBMC? Jesi isprobaoPlex ? Isprobat ću ove dvije alternative XBMC-u, ne da nisam zadovoljan s njim nego jednostavno iz znatiželje.{#}

Edit:

Skoro sam zaboravio pitati, da li nekom radi Grooveshark- ov addon?

Radi. Sad probao. Znam da je bilo problema - najvjerovatnije  se plugin nadogradio. Inače većina pluginova radi auto-update, pa kad izađe nova verzija sama se instalira.

Nemojte na XBMC gledat samo kao klasičn MC. Njegov najveći plus je integracija s različitim internet servisima (MC u oblaku). Zašto skidat (čekat), i pospremat na disk kod današnjeg broadbanda i flata. "Press play and watch" to je njegova filozofija.

12 godina
neaktivan
XBMC 10.1

Nice!

Osobno mi je draži BOXEE, ali objektivno je XBMC bolji(ima addone)

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
XBMC 10.1

Ja ga pratim od samih početaka na Xboxu, no nažalost moram konstatirati da ga vrijeme polako gazi. U prvom redu zatvoren je za bilo kakve direct show filtere i bilo kakve utjecaje sa strane (prvenstveno mislim na ffdshow, a preko njega onda i na avisynth i sve blagodati interpolacije frameratea videa koje proizlaze iz potonjih, da ne nabrajam druge filtre). Nadalje ima problema s nekim oblicima cuesheet datoteka, nekim verzijama VC-1/H.264 video kompresija, Shoutcast plugin je već neko vrijeme u banani, zna se smrznuti prilikom čačkanja po nedostupnim mrežnim lokacijama (to nije nikad riješeno) i tako da ne nabrajam sad. Sve u svemu legenda kojoj fali doza otvorenosti i standardizacije da postane savršenstvo media playera/frontenda za HTPC.

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
versus2 kaže...

Kad budete instalirali slijedeće dodatke vidjet ćete da vam klasična TV (DVBT, satelitska, kabelska, IP) zapravo ni ne treba.

1. Icefilms

2. Navi-X

3. Sportsdevil

4. Topdocumentary

5. Nzbs.org

6. Furk.net

Samo 2 zadnja traže neko minimalno ulaganje (nude usenet i torrent integraciju).

Imaj još tona dodataka, ali ovi pokrivaju većinu korisnog sadržaja. 

Informacije o ovome potražite na  http://forum.xbmc.org/forumdisplay.php?f=27

Nema tu neke revolucije, već samo logična i pametna integracija TV-a  i internet sadržaja.

Preporučujem i instalaciju najnovije (pre 11) verzije sa http://mirrors.xbmc.org/nightlies/

Za daljinski koristite Eventghost.  

Happy streaming!   

Tocno tako. I upravo daje spektakularne rezultate sa navedenim dodacima. Sci koji zele nauciti sto sve xbmc moze nek idu na njihov forum. Oni koji imaju neki hdmi cec televizor mogu si nabaviti i usb cec adapter za komp pa upravljati xbmcom preko tv daljinskog upravljaca. Ja ga trenutno kontroliram iphoneom ili ipadom (constellation app u appstoreu) ali mislim si naruciti i taj adapter. E da, xbmc se moze instalirati i na jailbreakani ipad i iphone i koristiti sve dodatke koji rade i na drugim platformama. Program je odlican.
11 godina
neaktivan
XBMC 10.1

... može li mi neko od korisnika objasniti kako da XBMC subtitles podesim da mi, ukoliko nema titlova na nekom od podržanih sajtova, ove povuče iz neke lokacije na hardu (ukoliko sam podnaslove našao negdje drugdje, npr. na Addic7ed) ?

Zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
XBMC 10.1

Ipak mediaportal. Malo više podešavanja, ali kada se sve podesi zakon.

Mediaportal ima prednost prvenstveno zbog toga što možeš izabrati codec, jer ffdshow+avisynth ubijaju za divx. Codeci XBMC su jednostavno inferijorni, to je dealbreaker.

XBMC ima jednu, barem meni, veliku prednost-premotavanje radi savršeno, u MO moram koristiti skip.

0 0 hvala 0
13 godina
XBMC 10.1

Za one koji stvarno imaju računalo viška postoji opcija instalacije OpenELECa. Sve što je potrebno je odabrati pravu verziju, instalirati ga na dovoljno veliki USB stick (min. 126 MB, ali bolje veći zbog dodataka i skinova) i možete uživati u XBMC-u bez patnje s podešavanjem i održavanjem sistema. Osobno mi se izuzetno sviđa izuzetno brzo butanje, te kako se nadogradnje jednostavno obavljaju postavljanjem updatea u za to predviđenu mapu preko mreže.

Gledam te!

1 0 hvala 4
11 godina
XBMC 10.1

Dali je moguć Stream 720p ili 1080p materijala i s kojim pluginom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
XBMC 10.1

Mislim da je ova TV funkcionalnost vec lagano precijenjena, a svakako se TV gleda uglavnom preko operatera i njihovih STB-ova.

Dugo vec (desetak godina a ako ne i vise) koristim neku verziju HTPC-a. Trenutno je to ION platforma (Prestigio Super slim ION 330) na kojoj su se prvobitno vrtjeli Win7 sa media centrom (imam originalni MS remote) ali nekako su bili poprilicno tromi (ipak je Atom u pitanju). "Natjerati" WMC da vrti fullhd sadrzaj iz MKV-a, a da pri tome koristi ubrzanje na grafickoj kartici i da prikaze titlove je bila skoro nemoguca misija.

Nakon sto sam "otkrio" XBMC uzeo sam fino LiveCD verziju, instlairala se za desetak minuta i sve je proradilo automatski! Sve ide glatko, zvuk, video, titlovi (i skidanje titlova iz samog sucelja XBMC-a) u bilo kojoj rezoluciji i bilo kom formatu. Ubrzanje na grafickoj je proradilo bez ikakvih podesavanja. Grooveshark, youtube sve bez ikakvih podesavanja i kopanja po konfiguraciji

Nadalje kako je kod mene sav sadrzaj na kucnom serveru (Fedora+Amahi, a HTPC je umrezen zicno preko HomePLUG-a) primjetio sam jos jednu razliku. Naime pri otvaranju sadzaja sa mreze Win7 MC otvara jedno 5-10 sekundi i nakon toga play ide normalno, dok je kod XBMC-a otvaranje skoro trenutno, kod 1080p sadrzaja otvaranje je ispod sekunde.

Sad planiram isprobati OpenELEC verziju XBMC-a Zbog brzeg boota i par dodatka (sad je but oko 20-tak sekundi), ali istaliranje XBMC-a je bilo pravo otkrovenje nakon godina koristenja Win MC-a jos od XP MCE-a.

2 0 hvala 0
12 godina
XBMC 10.1

koja bi konfiguracija bila minimum za openelec sa xbmcom, a da moze vrtiti 1080p?

jel se moze u openelecu mijenjati filename? desi se da to bude potrebno kad netko krivo numerira epizode.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 11:20 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
Ezio kaže...

koja bi konfiguracija bila minimum za openelec sa xbmcom, a da moze vrtiti 1080p?

jel se moze u openelecu mijenjati filename? desi se da to bude potrebno kad netko krivo numerira epizode.

Nisam vidio općenito minimalne konfiguracije, ali pod which build do I need? (ili tako nešto) imaš neke općenite karakteristike.

Meni se osobno jako svidjela ideja ugurati u to i TV tuner, ali nikada nisam koristio XBMC, pa valjda ne znam podesiti cijelu stvar. Inače, OpenELEC mi je prepoznao TV tuner (Hauppauge WinTV Nova-T-500 PCI) i uspio sam kroz web sučelje pronaći i podesiti programe, ali mi opcija gledanja TV-a u XBMC-u jednostavno nije trzala. Ima li itko ikakvu ideju?

Gledam te!
13 godina
neaktivan

Mislim da ce bilo koja konfiguracija sa imalo novijom grafickom karticom (zbog ubrzavanja videa) i recimo 1 GB rama, vrtjeti bez problema.

Kod mene je Atom ION i sve leti.

11 godina
neaktivan

Puno hvala za navedene dodatke, ako netko ima jos nesto ovako korisno neka podijeli molim..

Jedino ne mogu uspijeti da mi titlovi rade na icefilm iako sam instalirao subititle dodatak i odabrao jezik... ne znam kako ga ukljuciti na icefilm da trazi titl, pa ako netko moze pomoci..

12 godina
Mrcina985 kaže...

Puno hvala za navedene dodatke, ako netko ima jos nesto ovako korisno neka podijeli molim..

Jedino ne mogu uspijeti da mi titlovi rade na icefilm iako sam instalirao subititle dodatak i odabrao jezik... ne znam kako ga ukljuciti na icefilm da trazi titl, pa ako netko moze pomoci..

imaš ikonu u osd meniu. sad se vise ne sjecam treba li ju aktivirati u opcijama plugina ili u opcijama skina. probaj confluence skin, pokreni osd tijekom gledanja filma i potraži ikonu.

11 godina
neaktivan
XBMC 10.1

U stvari sam uradio ok, ali sam previdio da moram odrediti path do plugina za titlove...

Heh, sada vidim da se filmovi za ice streamaju sa megavidea, sto bi trebalo znaciti ako nemam premium da ce mi nakon odredenog vremena film stati?

edit:sada kad mi skine titlove, baca mi error :problem extracting subtitles.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 16:01 (Mrcina985).

0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan

Dali je moguć Stream 720p ili 1080p materijala i s kojim pluginom?

Moguć je. Icefilms ima dosta 720p filmova. Za 1080p nzbs.org ili furk.net i naravno min 16 Mbps veza.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 16:56 (versus2).
10 godina
neaktivan
Mrcina985 kaže...

U stvari sam uradio ok, ali sam previdio da moram odrediti path do plugina za titlove...

Heh, sada vidim da se filmovi za ice streamaju sa megavidea, sto bi trebalo znaciti ako nemam premium da ce mi nakon odredenog vremena film stati?

edit:sada kad mi skine titlove, baca mi error :problem extracting subtitles.

Registracija (login:pass) za podnapise.

10 godina
neaktivan

Mene kod reprodukcije videa najviše smetaju mikro zatrzavanja kojih sam se kod Mediaportala (jedva) uspio rješit jedino kombinacijom reclocka i refresh rate changera.

Dosta petljanja, neke vanjske aplikacije, batch fileovi, puno posla dok je sve proradilo.

Ne znam za kvalitetu prikaza, ali kod XBMC sve ide glatko. DXVA i refresh rate sync su built-in, bez dodavanja ikakvih codeca packova,  splittera i sličnog.

Sve je out of the box i nema mikro stuttera, za mene idealno.

11 godina
neaktivan
Heh problem sa titlovima sam rijesio tako sto sam odredio path gdje da ih sprema jer je po defaultu bilo save subtitle in movie folder il tak nekaj...

Jos samo pitanje u vezi megauploada? Koliko mogu gledati bez prekida ako nisam premium?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice