Microsoft Security Essentials 1.0

poruka: 82
|
čitano: 19.958
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft Security Essentials 1.0".
13 godina
neaktivan

˝Nema što, Microsoft Security Essentials je doista odlično besplatno antivirusno rješenje koje, kao i brojna druga, čak i komercijalna, ne nudi savršenu zaštitu, ali dovoljno dobru da se na nju možete osloniti. Uz, dakako, edukaciju i odgovorno surfanje

Ovo vrijedi za svako AV rješenje jer badava ti uber AV ako pametnjaković skida sumljive stvari i ugasi AV jer ˝rekli su mi da je to lažna uzbuna i da je fajl čist˝.

World Championships: 7, GP started: 266, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,423

17 0 hvala 0
13 godina
RE: Microsoft Security Essentials 1.0

-samo što formulacija kakvu podebljano podvlačiš.. odbija mlade (pa ne slušaju savjete..) zbog sličnosti s reklamama za 'siguran sex'.

-Kao što sex nije siguran (ok, možda ako je plaćen..) tako ni ostale stvari u životu, pa i ovako nešto besplatnog. Samo je pitanje kako će korisnici (98,4%) koji neznaju razliku između A i B antivirusa, znati da im je MSovo besplatno rješenje dovoljno, dobro ili dovoljno dobro.

Uz problem da na ovim meridijanima ima problem 'WGA trojanca', koji bez znanja korisnika privjerava valjanost licence. Tako da neće bar neko vrijeme imati podršku širih masa.

Ali nije loš...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina

Meni se pokazao odličnim u više navrata, kad kažem odličnim ne mislim da je sad nešto super duper extra uber, nego podjednako dobar kao i bilo koje od ostalih udomaćenih plaćenih riješenja. I do sada imam nekoliko klijenata koji ga koriste i koji su zadovoljni, te nemaju nikakvih problema ni primjedbi.

Ali naravno, kao i kod svakog av riješenja, ono što je Ivo podcrtao je vrlo bitno.

A što se tiče masovne prihvaćenosti - ja mislim da će to vrlo brzo, da ne kažem da je samim time što je to MS-ovo riješenje, i još "besplatno" i sasvim usporedivo sa ostalima, postalo masovno prihvaćeno...

Naravno da nije besplatno, jer ste ga kupili sa OS-om, ali ga MS više ne smije distibuirati sa winsima zbog nekih zakona kojih jednom prije nije bilo, kada je MS antivirus dolazio sa Winsima defaultno. Međutim u ono vrijeme nije bio ni približno usporediv sa ostalima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan

Koristim MSE na svim svojim računalima još otkad je izišla prva stabilna verzija. Dosad nisam imao niti jedan prigovor, osim možda ponekad sporijeg skeniranja. U prošlosti sam koristio sve veće besplatne antivirusne programe, i svaki je imao nešto što me je odbijalo. AVG je s vremenom postao pravi krmak, AVIRA je oduvijek gnjavila sa reklamama, dok AVAST dugo vremena nisam želio ni probati zbog sučelja. Doduše, čini se da su to konačno ispravili u posljednjoj generaciji (vidio sam kod prijatelja koji ga koristi), ali izgleda da je to koštalo dosta resursa. Tako da ja definitivno ostajem pri MSE-u u kombinaciji sa Microsoftovim firewallom te Malwarebytesovim Anti-Malwareom. S obzirom da imam legalne Windowse koje redovito nadograđujem preko Windows Updatea, koristim Mozilline programe za Internet, a nastojim se i (koliko-toliko), ponašati odgovorno, u zadnjih godinu dana nisam imao značajniji sigurnosni problem.

1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan

ne troši li malo previše resursa jedan klasični antivirus?
http://www.malwarehelp.org/microsoft-security-essentials-what-you-need-to-know-2009.html
ili se nešto promijenilo u međuvremenu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
seneka kaže...

..

- ovisi kako gledaš na trošenje..

Radije da par (više) MBa troši AV nego V. Samo da radi svoj posao.

Uz prosječnog korisnika koji ima upaljeno hrpu nepotrebnih servisa kao skype samo zato jer su def. u autostartu ili pogled na browser-toolbar koji zauzima popovicu ekrana. itd...

Nije više cilj optimizacija. Čak po kriteriju koji 'pali' za puno drugih tvari, više je bolje, možda će netko pomisliti da je zato 'jači' AV. Osmijeh

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
seneka kaže...

50MB je puno resursa? S ozbirom na cijenu RAM-a, i cinjenicu da je danas smijesno ne imati barem 4GB u kompu, ne vidim tu neki problem. Ono sto bi moglo biti ozbiljnije je koliko usporava rad sa datotekama, a to koliko vidim ne pise u tom linku.

Think locally, act globally...
12 godina

odavno je ms trebao ubaciti antivirus u svoje windowse,platiš preko 1000 kn i još moraš dati toliko da bi win normalno radio,od raznih pržilica do utilitia i media playera

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
blackalbum kaže...

odavno je ms trebao ubaciti antivirus u svoje windowse,platiš preko 1000 kn i još moraš dati toliko da bi win normalno radio,od raznih pržilica do utilitia i media playera

Ubacio je IE pa je dobio tuzbe... Tko zna kako bi tek zavrsio da je ubacio posteni antivirus...

Ali sa win7 vise nemoras nis ubacit. Imas i przilice i dvd mejkere i media plejere i svasta....

Think locally, act globally...
12 godina

Pa neaš  šta reklamirati, badava je....

probaj pa vidi, ja se pitam pošto imam free aviru dal da pređem ili ne?

rado bi platio i neka bolja rješenja ali niti nemam toliko love a niti nemam neke potrebe, ne idem preširoko na internet a i kad imam problem tu su MBAM i SAS za sada sve klapa

bug caruje, um klade valja

0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
SupremeCommander kaže...

50MB je puno resursa? S ozbirom na cijenu RAM-a, i cinjenicu da je danas smijesno ne imati barem 4GB u kompu, ne vidim tu neki problem. Ono sto bi moglo biti ozbiljnije je koliko usporava rad sa datotekama, a to koliko vidim ne pise u tom linku.

kolega ga je stavio,pogledaj koliko guta u pripravnosti,skoro 100 mb..link
zašto bi bilo smiješno imati manje od 4 gb rama?
2 gb zadovoljavaju sve operativne sisterme i većinu aplikacija..a ne igraju se svi na računalu

13 godina
neaktivan
seneka kaže...
SupremeCommander kaže...

kolega ga je stavio,pogledaj koliko guta u pripravnosti,skoro 100 mb..link
zašto bi bilo smiješno imati manje od 4 gb rama?
2 gb zadovoljavaju sve operativne sisterme i većinu aplikacija..a ne igraju se svi na računalu

Koliko ja vidim Microsoft Security Essentials (proces msseces.exe) tu troši samo 10MB.

13 godina
neaktivan

msmpeng.exe - 86 i kusur

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 13:34 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
seneka kaže...

msmpeng.exe - 86 i kusur

To je Microsoft Windows Defender, sasvim drugi program.

13 godina
neaktivan
klimama kaže...
seneka kaže...

msmpeng.exe - 86 i kusur

To je Microsoft Windows Defender, sasvim drugi program.

pitao sam čovjeka,izgleda da je to integrirano u mse,uostalom vidi ovaj link i njegove procese

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 13:40 (seneka).
13 godina
neaktivan
seneka kaže...

pitao sam čovjeka,izgleda da je to integrirano u mse,uostalom vidi ovaj link i njegove procese

U pravu si. Sad sam kod sebe stavio da mi pokazuje procese svih korisnika, pa mi se pojavio i taj proces, iako je Defender isključen.

Bez obzira na potrošnju RAM-a, nisam primijetio da Microsoft Security Essentials mi imalo usporava računalo, ni kod kopiranja dokumenata, ni kad nešto radim, niti kad stavim da MSE skenira cijeli disk.

U zadnja dva mjeseca sam eksperimentirao s nekoliko antivirusnih programa, od besplatnih do komercijalnih (Norton Internet Security, Comodo Internet Security, Avira, TrendMicro, Kaspersky i još neki) i odlučio sam se za ovaj Microsoftov, jer doslovce niti ne osjetim da ga imam instaliranog, a radi svoj posao dovoljno dobro.

Što se mene tiče, MSE + malo iskonfiguriran firewall koji dolazi s Windowsima 7 + malo razuma pri korištenju Interneta = sasvim dobra zaštita.

14 godina

Koristim ga od kad postoji i za sad mi se pokazao na nekoliko mašina gdje je instaliran ponajboljim free rješenjem kad u obzir uzmem potrošnju resursa, opterećenje OS-a i mreže, jednostavnost korištenja i učinak.

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina

M_Dipl kaže...

Meni ovo izgleda k'o reklama. Ovaj mjesec postane dostupna lokalizirana verzija i MSE postaje program tjedna. Još je pisac M.G. a ne neko ime-i-prezime poznato iz redakcije BUG-a. Nemam ništa protiv reklamiranja, ali volim kad je to jasno istaknuto, a ne ovako "podmetnuto".

I meni se čini, sve najbolje, reka bi čovik da je to neko čudo neviđeno po onome što pročita. 

Ka da nije dosta ovih glupih oglasa di god se okreneš, na svakoj stranici, nego treba ljudima uvaljivat nešto na sve moguće načine...

Bit će da su svatili da ljudi biže od tih oglasa pa nalaze nove načine da se reklamiraju.

Sad će mi neko reć da nisam u pravu...

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 14:20 (mateo).

0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan

-- Ode pile pod kamion.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 14:59 (Wally).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
klimama kaže...

Što se mene tiče, MSE + malo iskonfiguriran firewall koji dolazi s Windowsima 7 + malo razuma pri korištenju Interneta = sasvim dobra zaštita.

slažem se,samo sam dao osvrt na resurse,inače mislim da je to dobar av..

13 godina

Koristim inačicu 2.0 koja je još u beti ali radi odlično i stabilno. Uz to manualno konfigurirani WF i MBAM s proaktivnom zaštitom. MSE mi se u pozadini updata po nekoliko puta dnevno jer sam napravio i  ubacio scriptu u Task scheduler. Mislim da bolje AV rješenje ne treba...

www.hrphotocontest.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 16:18 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran

odlican imam ga od prvog dana otkad imam i win 7 a to znaci nekih god dana ..nikad problema nije nametljiv   ko drugi.. i ne jede puno resursa.. svaka pohvala.. nemam nista uz njega osim firewalla u win..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran

ja sam ga imao prije 2 mjeseca i prava koma je dobio sam 200 virusa u 7 dana , 150 od 200 sam ih dobio od microsofta poput FUD-a , spyware , maleware i trojan agent gen.

on kaze da je kompjuter u odlicnom stanju a error svud i svagdje , i jos sta je stvar da nema deinstalacije i nikako ga se necete moci rijesiti , jedva sam ga obrisao s unlockerima.. makar csu ostali neki registryji i za windows update ce ga htjeti obnoviti...

sve sta je od microsofta samo uzrokuje probleme. (govorim o placenim programima) a pirati su jos gori.

poruka je da bjezite od microsofta :D

www.expressive-team.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 17:55 (Russa).

0 8 hvala 0
11 godina
neaktivan
Russa kaže...

ja sam ga imao prije 2 mjeseca i prava koma je dobio sam 200 virusa u 7 dana , 150 od 200 sam ih dobio od microsofta poput FUD-a , spyware , maleware i trojan agent gen.

sve sta je od microsofta samo uzrokuje probleme. (govorim o placenim programima) a pirati su jos gori.

Zanimljivo... Neodlučan

When I'm good, I'm very good. But when I'm bad, I'm even better. ;)
14 godina
neaktivan
Russa kaže...

on kaze da je kompjuter u odlicnom stanju a error svud i svagdje , i jos sta je stvar da nema deinstalacije i nikako ga se necete moci rijesiti , jedva sam ga obrisao s unlockerima.. makar csu ostali neki registryji i za windows update ce ga htjeti obnoviti...

Nadrobio si toliko gluposti koliko ih se da pročitati na ovom forumu u tjedan dana. Siguran si da zapravo ne trolaš u nedostatku zabave?

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
12 godina
neaktivan

Ja koristim AVG IS  9.0 i on ne troši malo manje od ovog AV-a oko 50(MSE troši 80), al mu zato treba minuta da se upali na start up-u.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png

0 0 hvala 0
14 godina
Russa kaže...

Prevedeno na normalan razumljiv jezik to bi ovak izgledalo, tovarim na komp sve i svašta razne programe krekove i slicno pa sam pobral gamadi ko s lopatom a jadan MSE normalno ionak ne moze polovit tolku gamad.NevinašceCool

14 godina
Russa kaže...

Sorry, ali za čovjeka koji zna upaliti komp., doći do ovakvog foruma, registrirati se i pisati takvo što se nebi smjelo dogoditi čak i bez viruskillera Smijeh . Pa mislim da trollaš bezveze.

Deckard
12 godina

malo OT: mislim si staviti taj antivirus od microsofta umjesto nod-a (jer imam trial verziju). neki spominju microsoft firewall. dal je to ovaj "obican" koji se dobija sa windowsima ili postoji jos neki za koji ne znam? trenutno imam besplatnu verziju zone alarma... dal sa se prebacim na windows firewall ili ostavim zone alarm u kombinaciji sa miscrosoftovim antivirusnim rjesenjem?

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran

ok skini pa probaj. Namigiva  ja microsoft zaobilazim u sirokom luku , probaj ga deinstalirat :D . hvala bogu da sam isprobao mogucnosti antivirusa i veoma je "los" nemate vi pojma o microsoftu zato mi nemojte pametovat :D  ., microsoft ulazi u vasu privatnost ... kao i jos neke  stranice da ne nabrajam. s kojim god virusom da ti kaze da si cist . nisi cist . nikad mu ne vjeruj! uvjek imas spyware . i ta neka sranja , a pogotovo cim instaliras windows u njemu je vec instalirano dosta aplikacija da te prate sta radis :D  Ugodan dan.

www.expressive-team.com.hr

1 6 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice