Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja trećeg

poruka: 114
|
čitano: 37.082
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja trećeg".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
Ekonomsko nepismeno piskaralo napada opet...
Previse je gluposti napisao da ih sve nabrijim pa cu spomenuti samo najvecu:
Za uspjesnu ekonomiju treba super mega brzi internet. Lol. Najveci problem je godinama bila velika cijena uzrokovana monoplom, ali eto vojkovic nam je doso objasniti da nema sanse da se ekonomski razvijemo bez 100 mbit veze...
Kao i mnogi ekonomski nepismeni ljudi on ima blesave ideje da nam samo treba brzi net ili vise dipl ing golog k. i da smo Svicarska. Zapravo je put do ekonomskog rasta prilicno dosadan: mali porezi i malo uplitanje drzave u ekonomiju... Ali naravno sta bi onda Vijkovic radio? Eh to je pitanje :)
 
4 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
Sta ovaj djoko radi na Bug-ovim stranicama? Jel' ovo index? Komentar IT-a prosaran politickim porukama? Sto se zbiva? Nives Celzius dobija kolumnu uskoro?
 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja trećeg

U biti, oni sa Indexa i ne kuže kakvu su političku porukicu dobili jer im je ili namjerno ili omaškom prešućena (mogu misliti što bi rekli na to koliko je u devedesetima napravljeno), da i ja se sjećam da se HT na kraju devedesetih hvalio da je položio optičke kablove diljem države, tako da je glavnina posla u biti napravljena.

 

Kasnije je jedan političar isticao podatak da operateri nemaju europsku stopu investicija, koliko se to promjenilo, ne znam, trebalo bi vidjeti podatke o ukupnom poreznom opterećenju kod nas i u eu, a zatim stopu investicija kod nas i u drugim zemljama eu.

 

Prema onom što se može pročitati na netu T-com u zadnje dvije godine isplaćuje dividendu za pola dobiti , a u 2015 je povećao investicije za 25%. Znači, kreću se stvari na bolje. Oni negoduju radi povećanja onog nameta zvanog radiofrekvencijska naknada, koliko se sjećam,  povećana je  ta naknada 2014, u vrijeme vlade kojoj je gospon profesor mogao nešto i sugerirati. Najbolje tako, uvedeš im ili povećaš namete, a onda se čudiš rezultatu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2016 16:43 (Floki).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
Floki kaže...

U biti, oni sa Indexa i ne kuže kakvu su političku porukicu dobili jer im je ili namjerno ili omaškom prešućena (mogu misliti što bi rekli na to koliko je u devedesetima napravljeno), da i ja se sjećam da se HT na kraju devedesetih hvalio da je položio optičke kablove diljem države, tako da je glavnina posla u biti napravljena.

...

To je onda ona stvar o kojoj sam ja pricao stranicu prije te prilozio sliku topologije optickih kabela.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
1domagoj1 kaže...
Floki kaže...

U biti, oni sa Indexa i ne kuže kakvu su političku porukicu dobili jer im je ili namjerno ili omaškom prešućena (mogu misliti što bi rekli na to koliko je u devedesetima napravljeno), da i ja se sjećam da se HT na kraju devedesetih hvalio da je položio optičke kablove diljem države, tako da je glavnina posla u biti napravljena.

...

To je onda ona stvar o kojoj sam ja pricao stranicu prije te prilozio sliku topologije optickih kabela.

 Da, vidio sam tvoj post, zato sam se i sjetio te priče sa kraja devedesetih.

Inače, ta slika koju si stavio je velik prilog raspravi, država koja ima takvu mrežu optičkih kablova nije Afrika, definitivno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 18:54 (Floki).
15 godina
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr

Evo kako nismo zemlja trećeg svijeta.

 

Napravio pre-load Deus Exa. Ekipa se žali po forumima da unpacking zaglavi na +90%, te da je rješenje ponovni download igre (cca 23GB).

Sve dok to čitam, ja još čekam da mi se skine patch koji pokreće unpacking - da, baš se osjećam kao da imamo vrhunski internet.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
Bukva kaže...

Evo kako nismo zemlja trećeg svijeta.

 

Napravio pre-load Deus Exa. Ekipa se žali po forumima da unpacking zaglavi na +90%, te da je rješenje ponovni download igre (cca 23GB).

Sve dok to čitam, ja još čekam da mi se skine patch koji pokreće unpacking - da, baš se osjećam kao da imamo vrhunski internet.

 Ako me izračun ne vara, to je nešto preko 2 i pol sata na mojoj VDSL vezi u trenutnom downloadu od 20.91 Mbit/s. Pa uzmi bar to kad već možeš. Naravno, upload nije tako dobar, za poslati taj paket trebalo bi mi preko 25 i pol sati u trenutnom uploadu od 2.14 Mbit/s.

 

Mislim da je 10 GB za skidanje kod osnovnih brzina ADSL od 4 Mbit/s download, što traje skoro 6 sati, prag prelaska razumnog roka, što bi rekli pravnici.

Taman što smo se mi svi skupa adesirali, proizvođači igara prešli tu granicu od 10 GB.

 

A što se tiče produktivnosti, Visual Studio Community 2015 pri osnovnoj brzini ADSL nam treba više od 4 i pol sata da bi ga skinuli, što znači da je brža instalacija od skidanja, neki omjer koji je narušen je znak da ta brzina utiče na smanjenje produktivnosti.

 

Sve to stoji, međutim, to ne možemo proglasiti Afrikom, nije pet stvari uzeto u varijablu, raširenost optičkih kablova, kod Afrike je uzet peak a ne prosjek, pentracija 3G i 4G, stopa investicija operatera u zadnje dvije godine, uvođenje VDSL:

Naslov je ipak marketiinški.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 13:01 (Floki).
7 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
sashab kaže...

E kad sam sad vidio ovog lika da Vam piše na BOL sad DEFINITIVNO odlazim s ovog foruma i BUG-a! Možda kad se maknete od politike 100% i pogotovo od ovakvih INDEX likova možda nekad razmislim pa se vratim i ponovim pretplatu ali sumnja, ponekad ću pročitati Vas ali samo s Torrenta! Zbogom i doviđenja!

 

keptico87 kaže...

Molim također admina da mi obriše profil. Ovo je jednostavno gnjusno, zgadili ste mi se. Također otkazujem pretplatu za Mrežu i Bug. Fuuj

Momci, vi ste cijenjeni forumaši s kvalitetnim postovima i savjetima, te bi vi mogli dobro unovčiti vaše Profile na oglasniku.

Možete staviti i na njuškalo..šnjof...

 

Šteta da ih moderatori obrišu, jer ipak ste uložili godine truda da bi prenijeli svoje eruditsko znanje nama informatičkim amaterima.

16 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
Tony Marconi kaže...
sashab kaže...

E kad sam sad vidio ovog lika da Vam piše na BOL sad DEFINITIVNO odlazim s ovog foruma i BUG-a! Možda kad se maknete od politike 100% i pogotovo od ovakvih INDEX likova možda nekad razmislim pa se vratim i ponovim pretplatu ali sumnja, ponekad ću pročitati Vas ali samo s Torrenta! Zbogom i doviđenja!

 

keptico87 kaže...

Molim također admina da mi obriše profil. Ovo je jednostavno gnjusno, zgadili ste mi se. Također otkazujem pretplatu za Mrežu i Bug. Fuuj

Momci, vi ste cijenjeni forumaši s kvalitetnim postovima i savjetima, te bi vi mogli dobro unovčiti vaše Profile na oglasniku.

Možete staviti i na njuškalo..šnjof...

 

Šteta da ih moderatori obrišu, jer ipak ste uložili godine truda da bi prenijeli svoje eruditsko znanje nama informatičkim amaterima.

 

 

Vojković je spomenuo Komižu na Visu, Komiža ima 3G/4G signal.  Vojković bi trebao manje pisati populističke gluposti, tek onda ljudi neće pizditi oko njegovih članaka. Prošli tjedan je opet trkeljao o "svemirskom programu."

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2016 12:06 (Mayo).
16 godina
protjeran
offline
Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja trećeg

"'Do kraja godine pedeset posto korisničke baze imat će brzine od 20 megabita po sekundi. Podigli smo standard internetske brzine u Hrvatskoj', rekao je Drilo."

 

Vojković deplasiran na rang kvartovskog pijandure. "Profesor," pif!

 

http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/443761/Od-rujna-dvostruko-brze-surfa-180-000-korisnika-Hrvatskog-Telekoma.html

 

 

Molim lijepo da stavite više radova tipa Nenad Raos, a Vojkovića molim lijepo ostavite indexu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2016 11:08 (Mayo).
 
1 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
Vojković ovaj put ima pravo.
U Zagrebu se na fiksni priključak čeka i do 15 GODINA, a sve možemo zahvaliti "velikodušnosti" HT-a .
Brzina interneta , kao i dostupnost većih brzina je katastrofalna.
4 G je dostupan manjem broju stanovništva , a 3G je u većim sredinama uvjetno dostupan.
Nedovoljan broj baznih stanica ,sa nedovoljnim kapacitetom pokazuje jedino nebrigu ,nerad i nered.
T-comu koji je vlasnik HT-a bitan je samo profit , a za usluge koje pružaju korisnicima jednostavno ih nije briga ,osim poslovnih korisnika , za njih im je jako stalo.
Ugivorom o prodaji HT-a zagarantiran im je monopol.Alternativni operateri po svakoj iznajmljenoj parici plaćaju HT-u oko 70-tak KN .
I kada bi svi korisnici otišli drugom operateru ,HT ne može propasti.
Do nekih boljih vremena osuđeni smo na "milost" uprave HT-a.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
tavric kaže...

U Zagrebu se na fiksni priključak čeka i do 15 GODINA, a sve možemo zahvaliti "velikodušnosti" HT-a .
Brzina interneta , kao i dostupnost većih brzina je katastrofalna.

 

 

"Zagreb" je poprilično širok pojam.  Ja se sjećam da je Američka ambasada u Buzinu bila tik do popriličnog polja kukurza, i to je danas  Zagreb. To što su u nekim dijelovima centra parice prekapacitirane(dijeljene parice na nekoliko stanova), to nije radio današnji HT, nego onaj "općenarodni. " Slažem se da DT pokušava izvući maksimum iz Hrvatskih džepova, ali danas većina koje ja znam u svom gradu ima minimalno VDSL, neki sretnici koji su u tucetu nebodera ima i FTTB. Vojkovićeva kritika kasni minimalno 10 godina. On laje, a karavane su već odavno prošle.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2016 14:01 (Mayo).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
Zagreb je Zagreb i sramota je za HT i za Zagreb da se na priključak ,fiksni priključak ,čeka i do 15 godina .To je istina i lako provjerljiva činjenica.
Uostalom prema prosječnoj dostupnoj brzini interneta zadnji smo u EU .
I upravo nova naselja po nekakvoj logici ne bi trebala imati problema sa infrastrukturom , ali na žalost itekako imaju .
HT nije briga , a gradske i državne vlasti još je manje briga.
14 godina
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr

Daj konkretno reci gdje se to čeka 15 godina? Koji je razlog naveden iz HT-a?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
Radi se o naselju Kraljevečki Novaki , a razlog koji HT navodi je nepostojanje tehničkih uvjeta.Jednostavno od 2002 nisu apsolutno ništa radili.
Prije 2 i pol godine su pokušali od grada Zagreba dobiti dozvolu o pravu služnosti ,ali taj zahtjev je u ladicama gradskih ureda.
Da bi telekom cirkus bio još malo bolji ,svima su podijelili Max net mini zamjenske usluge ,famozni 4 G modem ,a 4G je nedostupan ,dostupan je jedino 3G ,a kako funkcionira ,bolje bi im bilo da isključe baznu stanicu.
I tako mi sretnici čekamo "digitalizaciju" ,samo što nitko ne zna kadaće do iste doći.
16 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
tavric kaže...
Radi se o naselju Kraljevečki Novaki , a razlog koji HT navodi je nepostojanje tehničkih uvjeta.Jednostavno od 2002 nisu apsolutno ništa radili.
Prije 2 i pol godine su pokušali od grada Zagreba dobiti dozvolu o pravu služnosti ,ali taj zahtjev je u ladicama gradskih ureda.
Da bi telekom cirkus bio još malo bolji ,svima su podijelili Max net mini zamjenske usluge ,famozni 4 G modem ,a 4G je nedostupan ,dostupan je jedino 3G ,a kako funkcionira ,bolje bi im bilo da isključe baznu stanicu.
I tako mi sretnici čekamo "digitalizaciju" ,samo što nitko ne zna kadaće do iste doći.

 

Što mjesni odbor radi po tom pitanju? Da li oni klasično "češu muda"?

8 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr

Evo 3 puta u godinu dana zvao tcom nudi nesto i da ce racun biti manji, a samo je veci onda zalbe blabla pa dok se to rijesi samo zajebancija i trosenje vremena, jucer zvali po 3 put opet obecavaju da ce racun biti manji pa pitam se jeli itko kontrolira ovakve pozive jer se meni dogodilo da me zenska jedan put pitala hocu li aktivirati sportski paket i rekao sam NE i aktivirala mi, a posto negledam te kanale dolazi racun veci naravno ukljucujuci i sportski paket i opet zajebancija, zovi tcom i recem ime osobe, datum i vrijeme poziva da se utvrdi tko je to zvao i nitko nista, oni se ispricali i to je to. Prekjucer maxtv neradi, internet se prepolovi za trecinu, ping duplo veci i kazu imamo smetnje, rijesit ce se do subote navecer, pa zasto nam se onda racun ne umanji za te dane kada maxtv i net nerade kako treba? Isto tako ako je sranje s maxtvom i internetom te se problem moze rijesiti jednostavnim resetom rutera zasto to nije automatsko jer koliko ima ljudi, a da nemaju blage veze sto je ruter, a kamoli kad mu ovaj objasnjava preko telefona kako uci u ruter postavke i sto kliknuti :/  Onda meni kazu moze vam turbo 40, ja kazem aj stavite i brzina mi 30.5mb, a sa turbo 30 bila 31.5 (ode 1 mb...), kao da mi veza nije dobra pa da moze samo toliko potegnuti, onda stavio smart tv i jedino sto ima veze s netom je ta da sam se spojio na wifi i pogleda se nekoliko klipova na jubitu TJEDNO, i smarttv krade 3mb, znaci sad mi je 27.5mb kako? Nemam blage veze, zovi samsung support nemaju blage veze, ako je do icega da je to do maxtva, zovem tcom oni nemaju pojma, pa mislim se tko ima pojma? I na kraju sa 31.5 pao na 27.5mb znaci na kraju sam izgubio 4mb brzine za nista.

 

Govori se o optici, a oni nemogu ni isporuciti ni 30mb brzine kako treba. Najlakse je povlaciti nove kabele na nova mjesta nego popravljati postojeca, stvarno sramota.

16 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr

Kresimir4 

 

Pogledaj karakteristiku linije na svom ruteru. Promet IPTV-a mora biti IZVAN deklarirane brzine internet veze, dakle mora biti 30+3. Ako ti je veza tehnički ograničena na 30 mbps zbog udaljenosti od centrale / kvalitete parice onda idi na manji bandwith, u suprotnome (linija može potegnuti 35 mbps i više iz šuba)  ISP te zaje###a.

16 godina
odjavljen
offline
Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja trećeg

Kad pogledaš te zahtjeve za brzinama pogotovo u poslovnom okruženju, čovjek bi pomislio da je Hrvatska Wall Street 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
Mayo kaže...

Kresimir4 

 

Pogledaj karakteristiku linije na svom ruteru. Promet IPTV-a mora biti IZVAN deklarirane brzine internet veze, dakle mora biti 30+3. Ako ti je veza tehnički ograničena na 30 mbps zbog udaljenosti od centrale / kvalitete parice onda idi na manji bandwith, u suprotnome (linija može potegnuti 35 mbps i više iz šuba)  ISP te zaje###a.

 Ma kad su stavili turbo 40 imao sam 36mb! ali mi je pucao internet :/ pogledam kasnije u ruteru, ako znam kako gledat :)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
Mjesni odbor je stvarno pokušao sve , ostaje jedino mogućnost prosvjeda ,koji nisu isključeni u skoro vrijeme.
Sramota je za HT i za grad Zagreb da se na priključak čeka 15 godina !!!!
Na žalost kako se sve odvija presporo ,čekanje se nastavlja .Vrlo lako ćemo dočekati i 20-tu neslavnu obljetnicu bez kvalitetnog interneta i bez fiksnih priključaka zahvaljujući HT-ovoj "kontinuiranoj nadogradnji sustava"
16 godina
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
tavric kaže...
Mjesni odbor je stvarno pokušao sve , ostaje jedino mogućnost prosvjeda ,koji nisu isključeni u skoro vrijeme.
Sramota je za HT i za grad Zagreb da se na priključak čeka 15 godina !!!!
Na žalost kako se sve odvija presporo ,čekanje se nastavlja .Vrlo lako ćemo dočekati i 20-tu neslavnu obljetnicu bez kvalitetnog interneta i bez fiksnih priključaka zahvaljujući HT-ovoj "kontinuiranoj nadogradnji sustava"

Dobili ste što su vam mogli dati i što su zakonski obavezni.

Ostalo je pitanje investicije i prihoda nakon iste. Pitanje je kolika je i na koji način ju kasnije opravdati.

8 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja trećeg

Internet u HR je OK u srazu sa potrebama i ekonomskim stanjem nacije.

Može bolje, ali realno ne treba, tj. kako su mnogi napisali, kome zaista treba lako se sredi.

Začuđuje me potreba da se autora ponižava pa čak i vrijeđa. Vojkovića sam osobno zapamtio po dobrim tekstovima, no kao i uvijek za shvatiti što netko piše treba imati malo dobre volje za vidjetli sliku koju i kako crta autor.

Svi ste se ulovili za nekakvu sitnicu koja po vama iz korjena okreće stvar i pretvara novinara u "bezkorisno piskaralo".

 

Osobno sam skloniji valjanoj reformi školstva koja bi kao posljedicu izbacivala ljude koji se znadu prilagoditi situacijama i znadu postaviti problem na noge, koji se onda dade riješiti. Brzi internet bu onda došel sam po sebi, a i politička mafija u ovom primitivnom obliku bi isto tako brzo odbrojala dane, i eto nam velikog problema.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Internet - kako smo postali zemlja tr
Sroljo the second kaže...

Internet u HR je OK u srazu sa potrebama i ekonomskim stanjem nacije.

 

Ne baš, jedna Rumunjska ima veće brzine i niže cijene (samo hrpe ružnih kablova po ulicama, no i to se rješava).

 

Uglavnom, meni su upravo ponudili paket 10 Mbit/s „dolje“ / 512 kbit/s „gore" kao najbrži mogući (bez IP-televizije, s njome bih imao minimalan paket), i vjeruj - za neki ozbiljan rad to nije dovoljno, ne znam ljudi što radite, ali kada se radi s velikim dokumentima s više autora, ili kada se šalju fotke na obradu ili još masu drugih stvari - to nije dovoljno. Recimo da radi, ali uz dosta nerviranja. I ne, ne nude ništa više.

 

I hvala na podršci kao autoru, evo me u novoj Mreži s člankom o nastavku misije Novi horizonti!

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2016 0:17 (Vojkovic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice