Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća za

poruka: 14
|
čitano: 3.888
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća za ".
8 godina
offline
Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća za

 

 

Oni su išli izraditi uređaj koji je trebao mjeriti nešto što nisu pouzdano znali ima li uopće smisla mjeriti. Neki stvarno imaju viška para a manjka pameti...

Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća
Feudalac kaže...

 

 

Oni su išli izraditi uređaj koji je trebao mjeriti nešto što nisu pouzdano znali ima li uopće smisla mjeriti. Neki stvarno imaju viška para a manjka pameti...

 to se zove istraživanje i razvoj. da svi samo rade na onome što je već otkriveno ne bi imali nikakav tehnološki napredak.

nemam za potpis
8 godina
offline
Re: Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća
tenac kaže...
Feudalac kaže...

 

 

Oni su išli izraditi uređaj koji je trebao mjeriti nešto što nisu pouzdano znali ima li uopće smisla mjeriti. Neki stvarno imaju viška para a manjka pameti...

 to se zove istraživanje i razvoj. da svi samo rade na onome što je već otkriveno ne bi imali nikakav tehnološki napredak.

 Ovo se zove istraživanje ruda i gubljenje vremena. Podsjeća me na Teranos koji je tvrdio da može mjeriti stvari koje se ne mogu mjeriti iz kapilarne krvi s vrha prsta. Ne zato što ne postoji tehnologija već zato što takav uzorak nije valjan.

Ja rekoh
10 godina
offline
Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća za

biti prvi na trzistu ukljucuje razlicite rizike. ovo je jedan od njih.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća
Feudalac kaže...

 

 

Oni su išli izraditi uređaj koji je trebao mjeriti nešto što nisu pouzdano znali ima li uopće smisla mjeriti. Neki stvarno imaju viška para a manjka pameti...

Kako su s manjkom pameti došli do toliko para? 

42
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća
Ma budale išle raditi tražilicu, kakvih je već bilo desetak, a koju ne možeš ni naplatiti korisniku. Jasno je da nemaju smisla za biznis.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća
tenac kaže...

 to se zove istraživanje i razvoj. da svi samo rade na onome što je već otkriveno ne bi imali nikakav tehnološki napredak.

Istraživanje i razvoj je kad dobrovoljcima uzmeš dovoljan broj uzoraka suza i krvi i prvo provjeriš da li razine glukoze odgovaraju, a tek onda kreneš razvijati uređaj koji će mjeriti glukozu iz suza automatski. Ulaziti u drugu fazu (razvoj prototipa) dok prva (analiza uzoraka) nije pokazala da je izvedivo je bacanje para ili skupa reklama.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća
Visak kaže...
Ma budale išle raditi tražilicu, kakvih je već bilo desetak, a koju ne možeš ni naplatiti korisniku. Jasno je da nemaju smisla za biznis.

 Tražilicu su radili zato što su bili nezadovoljni starom (svi smo bili), točno su znali gdje je problem i poradili na njemu. Vrlo uspješno. Ovdje netko nije znao gdje je problem, ali kad već love ima na bacanje (od tražilice)

Ja rekoh
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća
MrBlc kaže...
tenac kaže...

 to se zove istraživanje i razvoj. da svi samo rade na onome što je već otkriveno ne bi imali nikakav tehnološki napredak.

Istraživanje i razvoj je kad dobrovoljcima uzmeš dovoljan broj uzoraka suza i krvi i prvo provjeriš da li razine glukoze odgovaraju, a tek onda kreneš razvijati uređaj koji će mjeriti glukozu iz suza automatski. Ulaziti u drugu fazu (razvoj prototipa) dok prva (analiza uzoraka) nije pokazala da je izvedivo je bacanje para ili skupa reklama.

 E zato si ti u životu tako pametan nešto značajno napravio... 

 

Iz suza se vjerojatno može izmjeriti razina glukoze u krvi ali najvjerojatnije senzori koji to mjere još nisu dovoljno precizni... 

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća
GospodinBenx kaže...

E zato si ti u životu tako pametan nešto značajno napravio... 

 

Iz suza se vjerojatno može izmjeriti razina glukoze u krvi ali najvjerojatnije senzori koji to mjere još nisu dovoljno precizni... 

Pa za početak, barem sam naučio čitati:

 

Klinička testiranja u koja je uloženo mnogo novca i vremena pokazala su kako očitanja razine glukoze iz suza nisu u dovoljno čvrstoj korelaciji s koncentracijama glukoze u krvi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća
MrBlc kaže...
GospodinBenx kaže...

E zato si ti u životu tako pametan nešto značajno napravio... 

 

Iz suza se vjerojatno može izmjeriti razina glukoze u krvi ali najvjerojatnije senzori koji to mjere još nisu dovoljno precizni... 

Pa za početak, barem sam naučio čitati:

 

Klinička testiranja u koja je uloženo mnogo novca i vremena pokazala su kako očitanja razine glukoze iz suza nisu u dovoljno čvrstoj korelaciji s koncentracijama glukoze u krvi.

 Samo očito ne možeš shvatiti da problem može biti i u preciznosti senzora... U doba prije mikroskopa što i nije tako bilo davno isto bi klinička ispitivanja pokazala da nas ne ubijaju virusi jer ih nismo mogli detektirati... Zato je barem meni mentalnoretardirano kritizirati bilo kakav pokušaj napretka u tehnologiji... Ali ok hejteri u HR i brojači tuđih novaca su valjda u HR postali standard.

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća
Mogu ja shvatiti, ali čemu izvlačiti proizvoljne zaključke kad ti piše crno na bijelo u čemu je problem!? Ako ti se komentira bez da pročitaš članak, odi ma net.hr, tamo je to standard.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća
MrBlc kaže...
Mogu ja shvatiti, ali čemu izvlačiti proizvoljne zaključke kad ti piše crno na bijelo u čemu je problem!? Ako ti se komentira bez da pročitaš članak, odi ma net.hr, tamo je to standard.

 Ti moraš prvo shvatiti jedno. Ono što je danas CRNO na BIJELO zbog ograničenja tehnologije ne mora značiti da je i nemoguće. Kada to shvatiš onda možemo nastaviti konstruktivnu raspravu.

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
8 godina
offline
Re: Zaustavljen Alphabetov projekt kontaktnih leća
GospodinBenx:

Ti moraš shvatiti da ovo nije pitanje tehnologije mjerenja već biokemije. Glukoza u suzama ne odgovara glukozi u krvi. Kraj priče. Nađi drugu poziciju za mjerenje.
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice