Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?

poruka: 8
|
čitano: 846
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?".
10 godina

Imam problem na stolnom računalu, ali suprotan. Nikako upogoniti mic da radi. Gigabyte Z370 DH3P:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z370-HD3P-rev-10#kf

Audio: ALC1220, instaliran zadnji Realtek HD Audio Driver (6 .0.8945.1)

Nemam multimetar niti znanje oko elektronike, bilo kakav savjet odakle krenuti, bio bih zahvalan. Garancija na MBO je do kraja godine, te moguća posljednja opcija da je dam na reklamaciju / servis.

0 0 hvala 0
12 godina
moderator
Re: Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?

Jesi siguran da je mikrofon ispravan, da je konektor ispravan? Jesi ga utaknuo u crveni konektor u matičnu ploču? Je li ti iskočio Realtek HD Audio Manager i pitao to što si uštekao i odabrao si mikrofon?

Bilo bi dobro da provjeriš i ovo:

https://www.bug.hr/savjeti/tko-ima-pravo-koristiti-mikrofon-14912

https://www.bug.hr/savjeti/kako-pojacati-mikrofon-u-sistemskim-postavkama-14910

10 godina

Da, mic (head set) je isproban na 2 računala i radi uredno. Mic jack je utaknut u crveni konektor i kod pop-up prozora odaberem mic.

Provjerio sam i sve postavke za ova 2 linka, i dalje ne daje "znakove" života. Ideja mi je čak da ne vadim MBO i reklamiram, već da kupim neku obićnu zvučnu karticu i utaknem je u računalo :/

0 0 hvala 0
9 godina
Led me jebo, kao da sam ja pisao pitanje 😅
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 mjeseca
suspendiran
Dex.pwn kaže...
Led me jebo, kao da sam ja pisao pitanje 😅

Da si ti pisao pitanje, trebalo bi 40-60 postova da ti se objasni u koju rupu se stavlja mikrofon.

9 godina
To je post iz teme o zvučnicima. Taj problem sam dugo imao dok jednog dana slučajno nisam zavrtio roza jack. Zanimljivo da Baksa kopa po forumu 😅
10 godina

Što si vrtenjem rozog jacka riješio problem? :)

Ja čak mislim da je u "front panel" jacku kod mene problem. Klinci su štekali head set-ove, pa su nogama / stolicom više puta udarili u to, tako da kada sad uštekam mic u front panel, uopće ne dobijem pop up notifikaciju, kao za back panel. Ustvari, idem ištekati taj front panel sa MBO, možda ako se unutra dogodio kratak spoj, jednostavno zeza i kod back panel-a. Thnx na ideji :)

0 0 hvala 0
9 godina
Tad je krenulo krčkanje u centralnom zvučniku. Okrenem roza jack na strani woofera, ništa ne krčka.
Tad sam skužio da je do jacka na strani PCa. Baš je bilo iritantno kad igraš igru, i onda odjednom nestane zvuk s centralnog
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice