Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od

poruka: 127
|
čitano: 35.968
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od ".
12 godina
offline
Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od

Osim toga elektroničko glasovanje bi otkrilo jednu posve novu opciju...mjenjanje glasova nakon mjesec dva tri itd.
Dakle kada se uvidi da jedna politička opcija(stranka)  počela valjati gluposti jednostavno ideš na net i biraš drugu -dakle ono što ja govorim zastupnici ne bi birani kada oni odluče ili kada im istekne mandat nego kada MI želimo promjene.
To govorim za stranku i za zastupnike.
Dakle netko zabrlja...ideš na net i biraš drugoga.
A tko želi da bira tradicionalnim načinom neka to i uradi ali samo svakog određenog vremena i na točno određenom mjestu samo što njegov glas biti valjan u tom postotku kao i tvoj.
Mislim da bi se brzo brzo mijenjalo nemarne i one koju nisu niti u stanju da se pojave u saboru.
A da ne govorim za one koji nisu rekli niti jednu riječ u 4 godine.

Ali ovo nikada neće biti doneseno jer ZNA SE tko donosi zakone.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
picajzla0707 kaže...
neutrino kaže...

Vjerujem da sam stariji od tebe, ali nebitno za diskusiju...

Anonimnost na glasanju NEMAŠ! Ako si ikada bio, mogao si vidjeti da svaki listić ima serijski broj. Također se zna slijed dolaska birača na biračko mjesto. Prati li netko, ili ne, ne znaš. Ali ako želi, može vrlo lako i ne mora nikoga ništa pitati.

 

Usporedba tvoje cure koja ne dobija svoj godišnji sa firmom veličine Pevex, gdje svi u Nedjelju moraju doći po dekretu nema veze jedno s drugim. Nema veze sa racionalnim koliko je crno pod noktom.

Jedno je jebat jednu babu koja se nije u stanju izborit za sebe, a drugo je kolektivno jebat stotine ljudi istovremeno isti dan. U realnom žvotu neizvedivo iz bezbroj razloga.

 

Ovo što pričaš o zatvaraju firme/obrta, prebacivanju.... sve sam to iskusio na svojoj koži prije nego sam sjeo na avion i rekao "jebite si mater svi zajedno".

Također znam da domovi zdravlja ne plaćaju liječnicima doprinose. Neki tek odlaskom u penziju doznaju da su imali "prekide" radnog odnosa. Zatim se na brzinu to popegla u par dana, ali potiho. To je sve u RH potpuno legalno.

Ja nikada nisam rekao da je RH pravna država, jer nije. Nije ni država, već nakaradna nakupina nakaradnih ljudi.

 

Nisam tražio ni nikakav dokaz, već realni scenarij gdje gazda veće firme natjera svoje djelatnike na dolazak u Nedjelju na kolektivno glasanje po dekretu. U praksi neizvedivo bez posljedica čak i u Hrvatistanu. I to ne zbog neke pozitivne strane u RH, već isključivo zbog tehnologije. Svaka budala u džepu ima bar dva mobitela danas. Ajde sakrij nešto poput kolektivnog glasanja tvrtke veličine Pevexa. 

 

 stariji si ako imaš više od 50

 

kako možeš brkati anonimnost prema šefu ili pateru s anonimnošću prema državnim službama

naravno da nemaš anonimnosti prema dip-u, poreznoj, mup-u i ostalima, ali ovdje nije riječ o tome, jebo ga patak

 

za pevex si se uhvatio ko pijan plota - primjer cure (ne moje, to je samo poznanica o čijem sam slučaju pisao) ti samo pokazuje koliko je birokracija u stanju ići daleko čak i kod malih riba, a kamo li kod velikih

za jednu firmu poput recimo punta skale inspektori uopće ne dolaze, a kad i dolaze, najave se mjesec dana unaprijed, inače ostaju na ulazu u hotelski kompleks od kojeg do hotela imaju još pola sata pješke - automobilima je dozvoljen ulaz smao u slučaju gostiju i šefova, radnici, pa i inspektori, ulaze pješke

 

realni scenarij je da radici koji rade nedjeljom će imat u firmi organizirano glasanje od strane šefa, tko ne želi - najebo je

ako misliš da je to takvim problem, grdno se varaš, nije im problem jebati radnike za prekovremene, za rad nedjeljom, za plaću i hrpu drugih sranja, nije im bio problem plaćati desetke milijuna političkih donacija dok to nije postalo pretransparentno

misliš da jedan kerum ne bi organizirao tako nešto u svojoj firmi? ili jambo? a 'keruma' i 'jamba' u hrvatskoj imaš stotine, možda to ne bi bio pevex, ali ima ih dovoljno i za pevex i sve ostale

 

ti ili si naivan k'o francuska sobarica ili predugo nisi bio u hrvatskoj 

jebote, pa nemaš poštenog zviždača još od ankice lepej, naučili su da im se uopće ne isplati u ovoj zemlji prijavljivati išta, jer jedini koji najebe su oni koji prijave

Od koga panično skrivaš podatak kome si dao glas i pobogu, za koji k????? U RH nema demokracije, ali ipak nije Sj. Koreja (još).

Sram te kaj možda nisi zaokružio anemičnog ili nekoga iz njegove druge momčadi?

 

Malo si puno bukvalno shvatio termin "zviždač". Ne mora takav glumiti Ankicu Lepej i ostati bez zubiju. Danas je dovoljno anonimno snimiti i uploadat. Sharing radi sve ostalo.

 

Veliki, ali JAKO veliki problem je organizirat prisilno glasanje. U kvartovskom pajzl-dućanu sa 2 splašene blagajnice ide bez problema, ali probaj u jednom Intersparu, Konzumu, Kauflandu. Po ne znam koji put te pitam: KAKO? Kako, a da se ne dozna, KAKO?

 

Prosvijetli sobaricu!

11 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...

Od koga panično skrivaš podatak kome si dao glas i pobogu, za koji k????? U RH nema demokracije, ali ipak nije Sj. Koreja (još).

Sram te kaj možda nisi zaokružio anemičnog ili nekoga iz njegove druge momčadi?

 

Malo si puno bukvalno shvatio termin "zviždač". Ne mora takav glumiti Ankicu Lepej i ostati bez zubiju. Danas je dovoljno anonimno snimiti i uploadat. Sharing radi sve ostalo.

 

Veliki, ali JAKO veliki problem je organizirat prisilno glasanje. U kvartovskom pajzl-dućanu sa 2 splašene blagajnice ide bez problema, ali probaj u jednom Intersparu, Konzumu, Kauflandu. Po ne znam koji put te pitam: KAKO? Kako, a da se ne dozna, KAKO?

 

Prosvijetli sobaricu!

 privatnost i anonimnost nisu zajebancija, koliko se god tebi činilo da jest

to ti postane jasno prvi put kad te šef pita za koga glasaš ili kad prešutiš svoje mišljenje pred kretenom koji bez grča na licu održi glasni govor o pederima, radničkim pravima, sindikatima ili nečem desetom, a prešutiš jer ti je jasno da ti bilo kakvo napredovanje, a bogme i posao općenito ovisi o toj šutnji

 

upload, sharing... to je još uvijek viša fizika za veliku većinu ljudi, pogotovo slabije obrazovanih poput onih u trgovačkim lancima

 

kažeš ajd probaj u sparu i ostalima... ajde čitaj malo - dvije fete pršuta

da samo znaš koliko godina se vodila borba oko ovog slučaja, koliko su novinari pisali, koliko je puta pokušano biti zataškano, koliko se onaj uranija iz sindikata pojavljivao na presicama i sudovima, koliko su pojačali maltretiranja iste te ženske nakon povratka na posao...

što misliš koliko je takvih slučajeva završilo daleko prije pritiskom na radnike ili jednostavnim otkazima, samo što se ljudima nije dalo izlagati ovakvim sranjima, a što bi sve ostale u firmi jednostavno ušutkalo

 

pa jebote, baš si naivac

 

EDIT

gle, ne mora to biti baš velika trgovina za namještanje glasanja, dovoljno je da to bude moguće napraviti puno manjim 'poduzetnicima' poput keruma i sličnih, pa da se to itekako zloupotrebljava

isto tako ne treba ti ništa drugo nego kućno računalo da krkan nadzire cijelu familiju kako će glasati i to nije nešto što možeš tek tako banalizirati, pa prelomiti preko koljena, uvesti elektroničko glasanje i onda se naknadno boriti s takvim sranjima kad to postane masovno i kad ti izbori postanu kompromitirani

 

u nekim stvarima je napredak u tehnologiji itekako dobrodošao, no uz određeni oprez, mjere sigurnosti i vrijeme prilagodbe i provjere

slično kao što nećeš u medicini izbaciti lijek na prvu koliko se god činio revolucionarnim i koliko god mogao spašavati živote, nego prvo moraš voditi računa o sigurnosti i masi drugih stvari, što čest traje godinama i košta hrpe novaca za testiranja 

napredak da, ali ne po bilo koju cijenu

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 19:36 (picajzla0707).
6 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje

Što se tiče transparentnosti, poštenja, brige za radnike i ostalih floskula "elite", te istinskog i neovisnog izvještavanja medija, nigdje nisam pročitao da su blagajnice u Konzumu i Tisku (za njih znam) morale potpisati "papir" da u slučaju obolijevanja - dobijanje simptoma korone moraju "glumiti" da nije ništa, šutjeti i dolaziti na posao, recimo?

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Sevdalija kaže...

Nakon 2. svjetskog rata glasalo se kuglicama (bar sam tako ucio u skoli) jer je navodno dobar dio birackog tijela bio nepismen.
Danas se izbjegava elektronsko glasanje iz slicnog razloga - za tako nesto ipak treba malo mozga, kako kod birackog tijela, tako i kod onih koje biramo.

 

Malo je tuzna cinjenica da sistem e-glasanja radi bez problema u Parovima, Farmama, i slicnim Picvajzima 3. vrste...

 I to glasovanje je bilo namješteno, kao i u svakom totalitarnom režimu. Glasalo se pomoću tvrdih kuglica za dvije moguće liste: za komuniste i za kutiju bez liste (crne boje, u Hrvatskoj prozvana "ustaška kutija"), tko je glasao za drugu listu, nije baš dobro prošao, ima dokumentacije od Ozne kako su likvidacijama prvo maknuli potencijalne protivnike režime, a zatim na izborima i poslije to dodatno pojačali.

 

I onda Bero priča da mu je uzor Tito. Dobro je i dobio 40ak mandata....

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 21:25 (Cesc).
4 godine
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Gnjili kaže...
Sevdalija kaže...

Nakon 2. svjetskog rata glasalo se kuglicama (bar sam tako ucio u skoli) jer je navodno dobar dio birackog tijela bio nepismen.

 

 Mama me je učila da nije bitno kako si glasao na tim izborima nego to što je na izbornim spiskovima bilo upisano da NISI ili JESI glasao.

 Veseli me da postoje ljudi i ovdje i na nekim portalima koji shvaćaju kako stvari funkcioniraju.

4 godine
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...
zelenapaprika kaže...
neutrino kaže...

Ako je pristup e-bankingu dovoljno siguran da ga svi koristimo i nitko nema problema, ne vidim za kog isusa boga nije dovoljno dobro za obično glasanje?! 

 Shvati svaku banku kao jednu stranku. Pa svojoj banci pristupaš kao svojoj stranci. Postoji udruga banaka, što bi bio neki naš zajednički izborni sustav, samo je pitanje koji su i kakvi interesi banaka / stranaka da zajednički nađu volju da se takav pristup e-bankingu / izbornom sustavu ostvari.


Ako ti ovo što sam napisao nije jasno, pročitaj što je napisao Ajar.

Nikakva jedna stranka, to nije istina! Pure BS...

 

 

 Izrazio sam se slikovito zbog onih koji ne razumiju svijet oko sebe. A ti radi s bank ID-em što god želiš. Odi na e-građani, pa se probaj ulogirat sa svakim od ponuđenim id-eva. Onako iz vica. Da dokažeš da možeš. To opet neće promijeniti ono što sam napisao.

14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
picajzla0707 kaže...
neutrino kaže...

Od koga panično skrivaš podatak kome si dao glas i pobogu, za koji k????? U RH nema demokracije, ali ipak nije Sj. Koreja (još).

Sram te kaj možda nisi zaokružio anemičnog ili nekoga iz njegove druge momčadi?

 

Malo si puno bukvalno shvatio termin "zviždač". Ne mora takav glumiti Ankicu Lepej i ostati bez zubiju. Danas je dovoljno anonimno snimiti i uploadat. Sharing radi sve ostalo.

 

Veliki, ali JAKO veliki problem je organizirat prisilno glasanje. U kvartovskom pajzl-dućanu sa 2 splašene blagajnice ide bez problema, ali probaj u jednom Intersparu, Konzumu, Kauflandu. Po ne znam koji put te pitam: KAKO? Kako, a da se ne dozna, KAKO?

 

Prosvijetli sobaricu!

 privatnost i anonimnost nisu zajebancija, koliko se god tebi činilo da jest

to ti postane jasno prvi put kad te šef pita za koga glasaš ili kad prešutiš svoje mišljenje pred kretenom koji bez grča na licu održi glasni govor o pederima, radničkim pravima, sindikatima ili nečem desetom, a prešutiš jer ti je jasno da ti bilo kakvo napredovanje, a bogme i posao općenito ovisi o toj šutnji

 

upload, sharing... to je još uvijek viša fizika za veliku većinu ljudi, pogotovo slabije obrazovanih poput onih u trgovačkim lancima

 

kažeš ajd probaj u sparu i ostalima... ajde čitaj malo - dvije fete pršuta

da samo znaš koliko godina se vodila borba oko ovog slučaja, koliko su novinari pisali, koliko je puta pokušano biti zataškano, koliko se onaj uranija iz sindikata pojavljivao na presicama i sudovima, koliko su pojačali maltretiranja iste te ženske nakon povratka na posao...

što misliš koliko je takvih slučajeva završilo daleko prije pritiskom na radnike ili jednostavnim otkazima, samo što se ljudima nije dalo izlagati ovakvim sranjima, a što bi sve ostale u firmi jednostavno ušutkalo

 

pa jebote, baš si naivac

 

EDIT

gle, ne mora to biti baš velika trgovina za namještanje glasanja, dovoljno je da to bude moguće napraviti puno manjim 'poduzetnicima' poput keruma i sličnih, pa da se to itekako zloupotrebljava

isto tako ne treba ti ništa drugo nego kućno računalo da krkan nadzire cijelu familiju kako će glasati i to nije nešto što možeš tek tako banalizirati, pa prelomiti preko koljena, uvesti elektroničko glasanje i onda se naknadno boriti s takvim sranjima kad to postane masovno i kad ti izbori postanu kompromitirani

 

u nekim stvarima je napredak u tehnologiji itekako dobrodošao, no uz određeni oprez, mjere sigurnosti i vrijeme prilagodbe i provjere

slično kao što nećeš u medicini izbaciti lijek na prvu koliko se god činio revolucionarnim i koliko god mogao spašavati živote, nego prvo moraš voditi računa o sigurnosti i masi drugih stvari, što čest traje godinama i košta hrpe novaca za testiranja 

napredak da, ali ne po bilo koju cijenu

Obrazloži zašto nisu zajebacija! Argumentiraj.

Evo, ja ti otvoreno priznam da na ovim zadnjim izborima nisam glasao, kao ni na prošlim. A na pretprošlim sam nacrtao kurac preko glasačkog listića, zaokružio sve kandidate i napisao ponešto psovki.

 

Upload i sharing su viša fizika za veliku većinu ljudi, a ta velika većina ljudi ima u džepu iPhone koji plaćaju godinama u ratama ako treba! WTF???!!! Svi znaju za youtube (aka jubito), whatsapp, telegram, viber, twitter, svi briju na kamere od bezbroj megapiksela.... WTF#2??!!! U krajnjoj liniji nazoveš NOVU TV i kažeš da se sutra održavaju izbori na poslu pod prisilom.

 

I opet te pitam, kako ćeš ušutkati stotine ljudi uz svu dostupnu tehnologiju u džepu od traperica?! Prosvijetli naivnu sobaricu!

 

Boriš se protiv boljeg načina, jer TEBI odgovara aktualna situacija. Prodaješ mi priču da zbog cige koji će prebit ženu i djecu ako ne glasaju "bvacu cigana" treba ostat sve na papirima i muljaži koju takav oblik povlači za sobom (pogotovo kad pridodaš mentalitet). Držiš se za slamku zvanu "iznimka".

14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
zelenapaprika kaže...
neutrino kaže...
zelenapaprika kaže...
neutrino kaže...

Ako je pristup e-bankingu dovoljno siguran da ga svi koristimo i nitko nema problema, ne vidim za kog isusa boga nije dovoljno dobro za obično glasanje?! 

 Shvati svaku banku kao jednu stranku. Pa svojoj banci pristupaš kao svojoj stranci. Postoji udruga banaka, što bi bio neki naš zajednički izborni sustav, samo je pitanje koji su i kakvi interesi banaka / stranaka da zajednički nađu volju da se takav pristup e-bankingu / izbornom sustavu ostvari.


Ako ti ovo što sam napisao nije jasno, pročitaj što je napisao Ajar.

Nikakva jedna stranka, to nije istina! Pure BS...

 

 

 Izrazio sam se slikovito zbog onih koji ne razumiju svijet oko sebe. A ti radi s bank ID-em što god želiš. Odi na e-građani, pa se probaj ulogirat sa svakim od ponuđenim id-eva. Onako iz vica. Da dokažeš da možeš. To opet neće promijeniti ono što sam napisao.

Tu gdje živim to tako funckionira. Dakle, isti sustav može jednako funkcionirati u RH.

 

Ili sad ide spika "sorošev igrač!"? 

11 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...

Obrazloži zašto nisu zajebacija! Argumentiraj.

 jesi čuo za gdpr? što misliš za koji kurac se cijela europska unija okrenula naglavačke u cilju zaštite osobnih podataka i anonimnosti

i sad ti mene pitaš da ti kažem zašto to nije zajebancija

 

ajde molim te malo se informiraj, educiraj se, ne budi nepismena i neobrazovana volina

doista nemam volje više raspravljati s nekim tko nema pojma o osnovama onoga o čemu laprda

14 godina
offline
Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od

 

Video Johna Olivera baš o tome (gerrymanderingu).

 

 

Pitanje za vas koji niste glasali: Biste li glasali da se izbori održavaju online?

 

Još jedno pitanje; ukoliko glasač ima pravo ne izaći na glasanje, zar i to nije demokratski izbor? Kao kad se nadureni tinejđer zaključa u sobu i ne želi doći na večeru, a bome ne misli ni otić kod susjeda večerati,  imam li i ja pravo ne izići na izbore ukoliko mi se moja opcija "pokvarila", a druge nisu dovoljno "moje" - pa eto niti ne izađem glasat.

 

Zašto nužno smatramo da bi se izmišljanjem eglasanja dogodilo takvo jedno demokratsko čudo u kojem bi zbog stupnja demokratizacije odjednom morali ugasiti sve civilne udruge budući da njihov rad više nebi imao smisla.

 

U idealnom svijetu bilo bi super kada bi svi imali plaću 10.000€, svi vozili tesle, imali savršene zube i omogućeno e-glasanje. Ali do tada zaista smatram da je najmanji problem JEDNOM u četiri godine izdvojiti 15 minuta za zaokružit krug promjera 10mm na većem papiru.

 

Ova tema je konstantni mamac za vrle revolucionare kojima se kaučno revolucionarstvo do te mjere svidjelo da im se čak ni jednom u četiri godine neda dignut guzicu. Tko ikome danas brani da taj dan ode na biralište? Zašto se to prezentira kao toliki problem?

 

Naravno govorim o državnim izborima, za lokalna se može testirati pa vidjeti.

 

Facebook i google danas znaju koje kreme za hemeroide koristite, čiju ste picajzlu pokupili držanjem rukohvata u tramvaju, koliko vam supruga/supružnik često jebu mater ili nešto doslovnije, manipuliraju na sve moguće načine kroz "tailor made experiance" prodajom svih tih podataka kupcima i vi stvarno smatrate da je pametno uvoditi još i tu komponentu u naše živote (brexit anyone?).

 

Ako kupimo mašine za birališta, pogledajte u americi što se od toga napravilo (tko će ih proizvesti, gdje će se spremati, tko će ih održavati, hoće li biti sigurne i kako ćeš ih sve povezati da bi glasovi bili zbrojeni, hoće li ih se fizički nositi ili će ih se spajati online..?). Ako ih sami nemožemo proizvest (a nemožemo) - a kineske hardvere nitko ne želi imat na biralištima - kajćemo?

 

Ako uvedemo online, npr preko mobitela (bože idiotizma) budite sigurni da će svaki izbori biti slobodna sezona lova (kao što danas sile koriste facebook, twitter, fake news itd za steeranje izbora, ili recimo kolakušić za osigurat si plaću 4 godine od 8.000€) i da si male države to neće htjet priuštit. Uzmite nečiji laptop ili mobitel - koliko malwarea, spywarea, kineskih "spywarea" ima bez ikakvih antivirusa i vi bi mobitelima davali vezu sa izborima?? Pogledajte svojim starcima na što im izgleda taskbar i koliko ih imaju. Kad netko kaže da imamo "mbanking" i da je to dobar primjer. Prosječnom građaninu se ne isplati "ulazit u račun" jer je ili na nuli ili u minusu. Ali kad su ljudi na mobitelima imali wallete za bitcoine, u Sloveniji je zdrpljeno 60.000.000€ jednoj firmi samo.

 

Ako uvedemo preko nekog "e-građanin" sustava, uz sve ovo gubimo i anoimnost i nema isusa da bi se spajao u sustav svojim imenom da bi glasao. A i ne vjerujem jednoj mašini koja bi sve zbrajala.

 

Da bi danas netko varao do te mjere da pobere 1% podrške krađom "na papirima", mora u to uključiti 2.000 ljudi i to postaje neisplativo. Lako je prevarit na 10 ili 100 listića, ali na državnoj razini bitne krađe nisu realne jer za svakih +1 glas treba sve više ljudi, truda, love... ne isplati se. Treba preko 5% (preko 8.000 glasova) za prelazak praga i nije realno da danas itko i pomišlja o tome. U elektroničkom glasanju, netko dovoljno "spretan" klikom miša (karikiram) može napraviti što god želi - 1 glas "košta" koliko i 10000 glasova. Kad jedan haker skuži kako dodat nekome jedan glas - baj bok.

 

I to svo drkanje zbog 15 minuta u 4 godine... još jednom pitam, zašto je teško dignut dupe taj dan i izabrat političara kojeg bi kliknuo i online - ali na papiru. U RH nema redova, ima puno listi, biralište je svima na 15 minuta udaljenosti.. ali eto ajmo mijenjati da bi nešto mijenjali.

Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
picajzla0707 kaže...
genije_čudo_prirode kaže...

 

Ekipa izmijeni kompletnu vladu i sve ljude kojima su stanovnici RH dali glas no i dalje su na vlasti, i to sa većom podrškom nego ikad!

 nešto si pobrkao, stanovnici rh ne daju glas ljudima iz vlade

vladu bira mandatar kojem predsjednik rh daje mandat za sastavljanje vlade ukoliko ima većinu glasova izabranih zastupnika

mandatar može izabrati vladu iz redova samih zastupnika, može birati iz redova onih koji uopće nisu sudjelovali u izborima i isto tako, dok god ima podršku večine u parlamentu, može mijenjati i sastav vlade

 

najprije treba barem osnove znati 

 

 Bravo!!! Divno si ovo pojednostavio i do zadnjeg slovca fulao ono što je bitno. Biraš stranku, koja bi trebala te privući sa svojim programom i ljudima koje stavi na liste gdje izravno biraš točno određene ljude preferencijalnim glasom da uđu u sabor. Pa su tako i Plenković i Beroš i Bero i Škoro itd dobili izravno povjerenje hrvatskih građana da uđu u Sabor. Time su dobili kredibilitet i povjerenje izravno od hrvatskih građana. Mandatar tj.Plenković automatski ima obvezu s tim ljudima pregovarati da im u zahvali što su mu izravno donijeli pobjedu na izborima preda dio tog povjerenja i tako nastaju ministri, a sad se sjeti Kujundžića, Marića, Tolušića....i tako dalje - svi su oni zbog korumpiranosti izletjeli iz vlade, a imali su preferencijalne glasove. I sad pazi, nakon što izmijeni 15 ministara u vladi, dakle od 61 mandata iz 2016 iskoristiš četvrtinu da bi ih postavio za ministre (dobro, nisu svi bili na listama, ok) i sada Hrvati nakon što četvrtina takve organizacije se dokaže u svojoj korumpiranosti ponovno dobiju još veće povjerenje i još više glasova 

 

Dakle, Hrvati glasaju po bojama - crveno/plavo, nitko ni ne pročita niti mu je bitan program niti da li će se on toga držati niti što će on napraviti već samo da li su crveni ili naši na vlasti. Ljudi su sebični pa glasamo sebično za ono što nam je u interesu  - kako četvrtina glasača ovisi o državnim plaćama ili subvencijama glasaju upravo da se država ne smanjuje, a za prosperitete poput manjih poreza ili olakšanog rada poduzeća glasa manjina.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Zašto ne bi bila jedna izborna jedinica, i da u Sabor ulaze samo one stranke koje su prešle određen postotak glasova?
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje

Zato što, primjerice, gradonačelnik Vrgorca radi dobar posao i to znaju u Vrgorcu i okolici, te u dobrom dijelu Dalmacije, a taj lik je nekom Istrijanu ili Slavoncu potpuna nepoznanica. Ideja je da ga biraju lokalni ljudi koji su s njegovim djelom upoznati i koje će on predstavljati. Zato što manje, regionalne, stranke i liste ne bi mogle ni skupiti dovoljno ljudi za čitavu Hrvatsku, a ovako se mogu predstaviti jednoj regiji i zastupati njene interese. Zato što u Sabor ulazi 100 - 160 zastupnika - kako bi izgledao listić da svaka stranka navodi svojih 160 kandidata za preferencijalno glasovanje?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
online
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Dex.pwn kaže...
7. Zašto neke bolesti gdje si pri sebi?
8. Zašto ne?

I zašto bi svima penzićima zabranili?

7. ti bi dopustio da ti odlučuje o životu netko za koga moraš dati dijagnozu da je "pri sebi". Hvala, ja ne bih...

8. ti bi dopustio da ti odlučuje o životu i određuje zakone/pravila netko tko krši zakon do mjere da biva osuđen na strogu zatvorsku kaznu? (10 god zatvora su kazne poput ubojstva, teškog zanemarivanja odgovornosti, ekstremno nasilje i sl. "krema društva"). Nepoštivanje zakona = nepoštivanje društva = svojevoljno odbacivanje sudjelovanja u društvenim procesima. Hvala, ja ne bih

 

Penzićima bih zabranio iz medicinskih razloga jer nakon 65 se javlja senilnost a u kombinaciji sa prestankom volje/mogućnosti za držanjem toka sa promjenama u društvu i svijetu, jednostavno je kontraproduktivno da stariji ljudi mogu odlučivati o budućnosti pogotovo jer im je većini jedini cilj kako što lakše proživjeti zadnje godine života, stoga njihov izbor je često egocentričan (npr. da ih interesiraju samo veće penzije no ne interesiraju uopće ih radni uvjeti i mogućnosti mladih). Logičnije je da radno sposobni mogu glasati i na taj način odlučivati o sustavu koji stvara egiztencijalno blagostanje od rada čime direktno profitiraju svi uključujući i penzionere (jer povećanje bogatstva u društvu automatski povećava penzije, dok to obratno nije istina; primjer: Hrvatska)

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 8:46 (Ges).
11 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Ges kaže...

...stoga njihov izbor je često egocentričan (npr. da ih interesiraju samo veće penzije no ne interesiraju uopće ih radni uvjeti i mogućnosti mladih)

 jao, kad smo kod egocentričnosti, odmah se sjetim kako se dobar dio mladih ponašao u ovoj krizi 

imali smo jednog tipičnog predstavnika ovdje, koji je rekao direktno - jebe me se za starce, ja hoću na partije

 

ne valja generalizirati, jer kad bi tako okrenuli pilu naopako - mogli bi reći da današnje mlade, ne da ne zanimaju penzije, tuđi radni uvjeti, nego ih ne zanimaju niti tuđi životi

pa čime onda oni zaslužuju pravo glasa

6 godina
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Ges kaže...
Na popis bih dodao i:
6. stariji od 65 ne mogu glasati
7. mentalno bolesni (npr. alzhimer), mentalni invalidi (npr. ljudi smanjene inteligencije aka "Forest Gump" i sl. retardacije) i teški psihički bolesnici (npr. shizofrenija) ne mogu glasati
8. kriminalci osuđeni na više od 10 god zatvora bez obzira na to jesu li odslužili kaznu ne mogu glasati

 

Na alzhimen si mislio 

 

Osobno bih zabranio glasanje ovakvima poput tebe koji pišu bedastoće po forumima.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Ges kaže...

 Penzićima bih zabranio iz medicinskih razloga jer nakon 65 se javlja senilnost a u kombinaciji sa prestankom volje/mogućnosti za držanjem toka sa promjenama u društvu i svijetu...bla..bla CUT

 Nemoj više, molim te  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Anđeo bez falinge kaže...
..

Osobno bih zabranio glasanje ovakvima poput tebe koji pišu bedastoće po forumima.

 -da. Kao za vozačku, svjesna-odgovorna osoba, sposobnost, nanošenje štete.. isti kriterij koji postoji za vozačku ili radno mjesto, tj radno sposobne osobe su one koje koje sve stvaraju, time trebaju i odlučivati o državi, jer jednako utječe na sve, šteta-posljedice. Kao što se djeci ne daju šibice za igru.

 

podsjetnik, izbori su slobodni, pravo, izbor.

Nisu obvezni ili dužnost, tj ona osoba za koju je to obveza-dužnost nije slobodna, nema izbora a time je to besmilseno.

-sad se gubutnici (bero) ljute na neglasače, za razliku od do sad kad su se ljutili na (neki pogrdni epitet) glasače. .. i pri tome pljuju na osnovno pravo osobe, izbor, kao i na intrinističko pravo osobe, bojkot (koje postoji i kad nema civilizirane države-zakona koji svima osigurava jednakost, pravo, ne obvezu).

-izlaznost je 'problem' zapada, tj ono što se smatra naprednim demokracijama, standardu itd.. kao i natalitet. Što tad? Prisilno, može i 'oprašivanje' žena za plodnost? Gdje je granica? Prisilno glasanje-izbor nema nikakve veze s osnovnom prava-slobode-izbora nego upravo suprotno.

-tko je želio, glasao je. Za koga je želio, ..

-elektroničko glasanje? osim lakoće kao online shopinga, što donosi? probleme, tj provjerljivost, osoba-osobno.. oni koji misle da je osoba nešto kao broj malo se varaju, odnosno, ljudi su brojevi npr u aušvicu i tad to nazovemo genocid, no sad bi nazvali 'sloboda-demokracija-izbor'? obveza ili pravo? lakoća? uopće nije problem lakoće izbora, doći na izborno mjesto ako se želi glasati. Problem izlaznosti je što ljudi ne žele, što su politika-političari truli-korumpirani i rade sranja umjesto dobrobiti, problem izlaznosit je posljedica korupcije koje svi u fotelji-poziciji rade, u opoziciji koji rade jednako čak i kad 'ovjere izjavo kod javnog bilježnika' sutra promjene mišljenje-obećano ... i zato ljudi koriste svoje PRAVO, izbor, za koga, protiv koga ili ni za koga.

-problem neizlaznosti je više moralno-etički problem političara, tj tad im je upitan legitimitet, no prebole oni to, kao što prebole ovjerene izjave koje prekrše i nikom ništa. Tjerati ljude na izbore samo zato da bi vlast-političar imao veći legitimitet (postotkom birača koje tad predstavlja) je upravo suprotno od slobode-izbora odnosno, političari-politika postaju sami sebi smisao-opravdanje i upravo to ne treba. Bolje je imali lošu vlast malim izlaskom birača, jer tad se može legitimno tražiti i prijevremene izbore ako se pokaže loše.. odnosno, radije bi da su izbori na duži termin, 5-10god tj manje frke-gužve i lažnih obečanja, više rada na projektima jer:

-prva godina se potroši ni na što.. druga, nešto kao radi se, treća je priprema za četvrtu koja je izborna pa se ništa ne smije mijenjati kao pravilo.. i rezultat je upravo ovo što imamo. Ako želimo izmjenu, 'treba delat'.. ne mijenjati svaki dan plan, nego početi-raditi. Može i pogrešno pa reset, no ovako se samo ponavljaju ciklusi u kojima je jedino pitanje koja nakupina interesa će u ponoć šricati šampanjac a koja će blebetati kao bero o ničemu uz 'obečanje' da će se vratiti, jači, mlađi, ljepši i što sve ne..

 

-izbor? nije sve stvar izbora, ponekad ni izbor riječi.. a ponekad je i ništa bolji izbor.

 

edit: ispuštena 'posluka' :)

-bero, nisu krivi neglasači (izjava u gubutničkoj noći) nego ti, stranka-politika i nakupina interesnih skupina kao i svaka druga interesna skupina (ne vidim po čemu se razlikuje npr filmska mafija-kriminal od bilo koje udruge interesne.. osim što mafijaši imaju pištolje i pucaju..). eglasanje ne bi ništa promijenilo, tj nije problem u neglasačima, nego je problem kome dati glas. Nema se kome, tj nema više čak ni 'ovjerenih' izjava koje se već u ponoć zaborave. No da, krivi su (ne)glasači.. ili nepostojeći e-glas. (?) .. može li krivica biti u nečemu nepostojećem? JEsmo li tad realni-racionalni? Što takvo stanje svijesti govori o osobama koje tako misle, umisle .. misle da su carevi-pape, dok su obične lutke nakoncu, čak ne drvene nego iveral... fuj. Bero, 'lider' ljevice, nije dao ostavku nego je smjenjen. Naravno, jer nije ni doša na vlast nego je postavljen. Tako to ide, neovisno ima li bradicu tri dana staru i frizuru.. tj jednakim kriterijem časopisi na naslovnicu stave lijepo lice, manekenke, dok im prodaju časopis.. kasnije ih zamjene drugim licem dok se bero može razgovarati u trećem (licu).. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 10:18 (ihush).
15 godina
online
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
picajzla0707 kaže...
Ges kaže...

...stoga njihov izbor je često egocentričan (npr. da ih interesiraju samo veće penzije no ne interesiraju uopće ih radni uvjeti i mogućnosti mladih)

 jao, kad smo kod egocentričnosti, odmah se sjetim kako se dobar dio mladih ponašao u ovoj krizi 

imali smo jednog tipičnog predstavnika ovdje, koji je rekao direktno - jebe me se za starce, ja hoću na partije

 

ne valja generalizirati, jer kad bi tako okrenuli pilu naopako - mogli bi reći da današnje mlade, ne da ne zanimaju penzije, tuđi radni uvjeti, nego ih ne zanimaju niti tuđi životi

pa čime onda oni zaslužuju pravo glasa

 ok, da preformuliram: kao i nekad za vozačku, stariji od 65 bi trebali na zdravstveni pregled zbog točke 7, dakle nije generaliziranje da su svi automatski senilni i da automatski ne mogu glasati

11 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Ges kaže...

 ok, da preformuliram: kao i nekad za vozačku, stariji od 65 bi trebali na zdravstveni pregled zbog točke 7, dakle nije generaliziranje da su svi automatski senilni i da automatski ne mogu glasati

 da, da, a i mlade bi trebalo na pregled, barem ove koje vidiš sa ulaskom u punoljetnost kako naglavačke upadaju u manduševac, bacaju brašno po ljudima i slično

to nikako nemereš povezat s razumnim bićem, pa da ti takav odlučuje o životu

 

postavit kamere okolo, ukebat sve takove i na promatranje bar nekoliko godina, možda i malo elektrošokova prije nego im se dopusti glasanje....

14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
picajzla0707 kaže...
neutrino kaže...

Obrazloži zašto nisu zajebacija! Argumentiraj.

 jesi čuo za gdpr? što misliš za koji kurac se cijela europska unija okrenula naglavačke u cilju zaštite osobnih podataka i anonimnosti

i sad ti mene pitaš da ti kažem zašto to nije zajebancija

 

ajde molim te malo se informiraj, educiraj se, ne budi nepismena i neobrazovana volina

doista nemam volje više raspravljati s nekim tko nema pojma o osnovama onoga o čemu laprda

Kakve jebene veze ima GDPR sa bilo čim? GDPR je mrtvo slovo na papiru je su svi tvoji podaci, uljučujući i one tajne tipa OIB svuda.

 

Argmenti ti se svode na naivnu sobaricu i nepismenu volinu?

 

Dunning-Kruger te jede, da ni ne znaš koliko.

11 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...

Kakve jebene veze ima GDPR sa bilo čim? GDPR je mrtvo slovo na papiru je su svi tvoji podaci, uljučujući i one tajne tipa OIB svuda.

 

Argmenti ti se svode na naivnu sobaricu i nepismenu volinu?

 

Dunning-Kruger te jede, da ni ne znaš koliko.

naravno, a kompletne promjene zakona koji se iole vežu uz osobne podatke, jedna od reformi koja je vjerojatno bila i najzahtjevnija u povijesti eu, sve to je pičkin dim jer mudri neutrino smatra da je to mrtvo slovo na papiru

čak i da gdpr jest mrtvo slovo na papiru, sve što se preokrenulo, kompletni restart svih jebenih zakona i ogromne količine love koje su se utukle, trebale bi ti reći barem nešto koliko se to smatra bitnim

ali da, tebi je nebitno, pa tko jebe tuđe mišljenje

 

argumenata sam ti dao hrpu, niti jedan od njih nisi pročitao, postavljaš glupe teorije, banaliziraš i sad bi netko s tobom trebao voditi ozbiljnu raspravu

na primjeru ti pokažem kako se u trgovačkim centrima provodi teror nad zaposlenicima i kako to ili ne izlazi u javnost ili se svodi na pušionu za onoga tko je prijavio, ti i dalje tarlahaš po svojem

dam ti primjer krkana koji će glasati za cijelu obitelj, ti to banaliziraš i svodiš na bvacu cigana

 

da ti kažem kako je lik u zadru imao zaposlenih preko 500-600 radnika u nekoliko firmi, plaćao im pola plaća na crno, prebacio ih kompletno na hypo banku (sami su se morali zajebavat s prebacivanjem računa) jer je njemu tako odgovaralo, varao državu, radnike i koga je stigao, a da to godinama nikad nije iscurilo u javnost, opet ćeš zanemariti to o čemu ti pričam i lapradati kak je lako snimit, šerat i prijavit ikako su to sve gluposti

pa jebiga, to je hrvatska realnost da se ljude jebe i maltretira, a da 99% toga ne izađe u javnost jer su u strahu i tu ne pomaže nit sva tenologija, nit mobiteli, nit upload i šeranje, jer se malo ljudi na to odlučuje od straha za posao, a i kad se odluče priča završava s tim da najebu oni sami

 

i što drugo da ti kažem da bi se moglo normalno raspravljati s tobom

jednostavno nisi sposoban za raspravu, drži dalje svoje monologe nesmetano, mobitel je rješenje za sve, zabodi nos u njega i boli te kurac za ono što se doista događa oko tebe

 

14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
picajzla0707 kaže...
neutrino kaže...

Kakve jebene veze ima GDPR sa bilo čim? GDPR je mrtvo slovo na papiru je su svi tvoji podaci, uljučujući i one tajne tipa OIB svuda.

 

Argmenti ti se svode na naivnu sobaricu i nepismenu volinu?

 

Dunning-Kruger te jede, da ni ne znaš koliko.

naravno, a kompletne promjene zakona koji se iole vežu uz osobne podatke, jedna od reformi koja je vjerojatno bila i najzahtjevnija u povijesti eu, sve to je pičkin dim jer mudri neutrino smatra da je to mrtvo slovo na papiru

čak i da gdpr jest mrtvo slovo na papiru, sve što se preokrenulo, kompletni restart svih jebenih zakona i ogromne količine love koje su se utukle, trebale bi ti reći barem nešto koliko se to smatra bitnim

ali da, tebi je nebitno, pa tko jebe tuđe mišljenje

 

argumenata sam ti dao hrpu, niti jedan od njih nisi pročitao, postavljaš glupe teorije, banaliziraš i sad bi netko s tobom trebao voditi ozbiljnu raspravu

na primjeru ti pokažem kako se u trgovačkim centrima provodi teror nad zaposlenicima i kako to ili ne izlazi u javnost ili se svodi na pušionu za onoga tko je prijavio, ti i dalje tarlahaš po svojem

dam ti primjer krkana koji će glasati za cijelu obitelj, ti to banaliziraš i svodiš na bvacu cigana

 

da ti kažem kako je lik u zadru imao zaposlenih preko 500-600 radnika u nekoliko firmi, plaćao im pola plaća na crno, prebacio ih kompletno na hypo banku (sami su se morali zajebavat s prebacivanjem računa) jer je njemu tako odgovaralo, varao državu, radnike i koga je stigao, a da to godinama nikad nije iscurilo u javnost, opet ćeš zanemariti to o čemu ti pričam i lapradati kak je lako snimit, šerat i prijavit ikako su to sve gluposti

pa jebiga, to je hrvatska realnost da se ljude jebe i maltretira, a da 99% toga ne izađe u javnost jer su u strahu i tu ne pomaže nit sva tenologija, nit mobiteli, nit upload i šeranje, jer se malo ljudi na to odlučuje od straha za posao, a i kad se odluče priča završava s tim da najebu oni sami

 

i što drugo da ti kažem da bi se moglo normalno raspravljati s tobom

jednostavno nisi sposoban za raspravu, drži dalje svoje monologe nesmetano, mobitel je rješenje za sve, zabodi nos u njega i boli te kurac za ono što se doista događa oko tebe

 

Da ti ikojeg kurca razumiješ, shvatio bi da je GDPR mrtvo slovo na papiru. Iste osobne podatke te i dalje svi traže, ali s tom razlikom da ti uvale na potpis papir na kojem piše da se ti s tim slažeš.

 

Tvoja draga blagajnica koja želi ići na more ne može nikako biti argument, kao ni tvoj izmišljeni bvaco cigan. Toliko o normalnoj raspravi s tvoje strane.

 

Žuti dio je notorna laž, jer tebe poslodavac NE MOŽE prebaciti u drugu banku. I ja sam imao poslodavce u RH sa takvim željama. Radio sam u firmi sa 10-ak ljudi i to nije bilo izvedivo u tako malom kolektivu, iako se forsiralo.

Jednostavno sam rekao da to ne želim, a kod idućeg pritiska je bilo dovoljno reći "to je protuzakonito, moram li sutra doći ovdje sa odvjetnikom?". Odjednom to više nije bio uvjet. Stvar riješena u 10 sekundi. Par budala je podvilo rep, ali zar ćemo sve podrediti idiotima? 

500-600 ljudi koji bez pogovora hodaju u banku? LOL Dobraaaa 

14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Dead kaže...

 I to glasovanje je bilo namješteno, kao i u svakom totalitarnom režimu. Glasalo se pomoću tvrdih kuglica za dvije moguće liste: za komuniste i za kutiju bez liste (crne boje, u Hrvatskoj prozvana "ustaška kutija"), tko je glasao za drugu listu, nije baš dobro prošao, ima dokumentacije od Ozne kako su likvidacijama prvo maknuli potencijalne protivnike režime, a zatim na izborima i poslije to dodatno pojačali.

 

I onda Bero priča da mu je uzor Tito. Dobro je i dobio 40ak mandata....

 Najžalosnije je to da uz takvu izjavu dobije toliko mandata. Kakvi li su to likovi koji izaberu takvog lika?

To su oni mozgovi koji sebe uvjeravaju kako su glasali "protiv".

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
picajzla0707 kaže...
Ges kaže...

 ok, da preformuliram: kao i nekad za vozačku, stariji od 65 bi trebali na zdravstveni pregled zbog točke 7, dakle nije generaliziranje da su svi automatski senilni i da automatski ne mogu glasati

 da, da, a i mlade bi trebalo na pregled, barem ove koje vidiš sa ulaskom u punoljetnost kako naglavačke upadaju u manduševac, bacaju brašno po ljudima i slično

to nikako nemereš povezat s razumnim bićem, pa da ti takav odlučuje o životu

 

postavit kamere okolo, ukebat sve takove i na promatranje bar nekoliko godina, možda i malo elektrošokova prije nego im se dopusti glasanje....

vidiš kako se razumijemo :)

11 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...

500-600 ljudi koji bez pogovora hodaju u banku? LOL Dobraaaa 

 ti stvarno nisi za raspravu, pa ja sam radio u jednoj od tih firmi i tome svjedočio

svi su gunđali, masa njih je imala problema s minusima, kreditima, ali su se svi prebacili, vjerovao ti ili ne

 

koliko smo čuli, to je bio jedan od uvjeta za dobivanje nekog velikog kredita 

i ne bi vjerovao, veliki dio tih radnika su bili novinari televizije i dnevnih novina koji su bili zaposleni kod njega

što je sve radio s nogometnim klubom koji je držao, kakve su sve priče oko navodnih mafijaških veza kružile, bolje da i ne spominjem, maminjo u malom

 

ali tebi je to sve bajka naravno

14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
picajzla0707 kaže...
neutrino kaže...

500-600 ljudi koji bez pogovora hodaju u banku? LOL Dobraaaa 

 ti stvarno nisi za raspravu, pa ja sam radio u jednoj od tih firmi i tome svjedočio

svi su gunđali, masa njih je imala problema s minusima, kreditima, ali su se svi prebacili, vjerovao ti ili ne

 

koliko smo čuli, to je bio jedan od uvjeta za dobivanje nekog velikog kredita 

i ne bi vjerovao, veliki dio tih radnika su bili novinari televizije i dnevnih novina koji su bili zaposleni kod njega

što je sve radio s nogometnim klubom koji je držao, kakve su sve priče oko navodnih mafijaških veza kružile, bolje da i ne spominjem, maminjo u malom

 

ali tebi je to sve bajka naravno

500 budala u istoj firmi koji bez pogovora mijenjaju banku spada u bajke, da. 

11 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...

500 budala u istoj firmi koji bez pogovora mijenjaju banku spada u bajke, da. 

 nije ista firma, bila je zasebno televizija, zasebno dnevne i zasebno tjedne novine

uz to je bila zasebno zaštitarska tvrtka, nogometni klub i svašta nešto, kompletno svi su se u roku manjem od mjesec dana prebacili tekuće račune u hypo banku

 

a zapravo, to je tako banalan poslić bio za njega da je prema svemu drugom, to bilo kao meni i tebi pojest burek

evo ti samo jedna od priča po kojoj možeš vidjet kako jedan takav lokalni gazda, relativno mali u odnosu na likove poput keruma, mamića i sličnih, ima pipke koji sežu do vrha vlasti, neovisno jel na vlasti bio adeze ili esdepe 

dalje možeš i sam surfati, pa se čuditi što se sve događa u našoj lijepoj hrvatskoj i pitati kak se takvom liku jedan radnik nemere zaprijetit s odvjetnikom ili se bahatit

zato što ima suce u džepu, a i dobar dio odvjetnika, zato jer te proguta mrak ako baš previše sereš, inače dobiješ samo otkaz

 

ali to su, naravno, bajke

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 13:14 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje

Ne mogu si svi priuštiti odbijanje. Što god ti o tome mislio, to je realnost. Ne mora nitko tebi dati otkaz, možeš ti dolaziti s odvjetnikom. Ali ako se počneš na taj način prepirati, valjda ti je jasno da to nije firma za tebe. Šef ti lako zagorča život da ti daš otkaz. Pitanje je koje su ti opcije. Ti možda imaš, mnogi nemaju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice