Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelovim C

poruka: 11
|
čitano: 3.213
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelovim C".
Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelovim C

Koliko bi to bilo kod nas, cca 5000kn? Za tu cijenu i vise nego odlican ultrabook. Sjajan omjer cijene i tehnickih specifikacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelov
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Koliko bi to bilo kod nas, cca 5000kn? Za tu cijenu i vise nego odlican ultrabook. Sjajan omjer cijene i tehnickih specifikacija.

 4GB rama, i k tome još DDR3, je smješno u 2018-toj. Odnosno skoro pa 2019-ta. Ovo je samo još jedan u nizu kineskih aluminijskih laptopa prosječnih specifikacija. Idi na aliexpress i naći ćeš doslovno stotine i stotine nebrendiranih laptopa istih specifikacija.

 

 

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2018 10:21 (Entry Point).
Re: Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelov
Entry Point kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Koliko bi to bilo kod nas, cca 5000kn? Za tu cijenu i vise nego odlican ultrabook. Sjajan omjer cijene i tehnickih specifikacija.

 4GB rama, i k tome još DDR3, je smješno u 2018-toj. Odnosno skoro pa 2019-ta. Ovo je samo još jedan u nizu kineskih aluminijskih laptopa prosječnih specifikacija. Idi na aliexpress i naći ćeš doslovno stotine i stotine nebrendiranih laptopa istih specifikacija.

 

 

 

Na prvi dojam bih se slozio s tobom u vezi rama, medjutim onda sam shvatio da mi na laptopu s 8 giga zauzece prakticki nikad ne prelazi iznad 3.5. Osim ako nemam u Photoshopu 20 velikih datoteka ili nesto slicno. Chrome ne zelim spominjati, to je sramota koliko zdere memorije. Njega vise niti ne palim, koristim ga samo u krajnjoj nuzdi.

 

A koristim laptop za programiranje, UX design, obradu fotki u Photoshopu, crtanje na tabletu. Mislim da je 4 gb rama sasvim dovoljno cak i za one korisnike koji rade malo ozbiljnije poslove.

 

Imas li ti drugacija iskustva?

10 godina
offline
Re: Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelov
I ja sam Chrome izbrisao. Od 8gb memorije uvijek je preko 50% pa makar samo bio jedan tab otvoren. Nakon deset godina Chromea Firefox mi se cini kao bolje rjesenje.
14 godina
offline
Re: Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelov
Chico12 kaže...
I ja sam Chrome izbrisao. Od 8gb memorije uvijek je preko 50% pa makar samo bio jedan tab otvoren. Nakon deset godina Chromea Firefox mi se cini kao bolje rjesenje.

 pa nije ti sigurno 50% zbog chromea  evo meni kad sam na forumu(1 tab) zauzima 470mb , 5 tabova portali itd 1.1gb , 10 tabova 1.6gb , nikakav problem mi to ne stvara

14 godina
offline
Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelovim C

Draga gospodo, ako imate 8GB rama i 6GB se ne koristi, čemu svi ti rami?

Ako nema trzanja u radu i usporavanja, gdje je problem da programi/aplikacije koriste sav ram?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelov
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Na prvi dojam bih se slozio s tobom u vezi rama, medjutim onda sam shvatio da mi na laptopu s 8 giga zauzece prakticki nikad ne prelazi iznad 3.5. Osim ako nemam u Photoshopu 20 velikih datoteka ili nesto slicno. Chrome ne zelim spominjati, to je sramota koliko zdere memorije. Njega vise niti ne palim, koristim ga samo u krajnjoj nuzdi.

 

A koristim laptop za programiranje, UX design, obradu fotki u Photoshopu, crtanje na tabletu. Mislim da je 4 gb rama sasvim dovoljno cak i za one korisnike koji rade malo ozbiljnije poslove.

 

Imas li ti drugacija iskustva?

 
Ja koristim dosta memorije kada moram otvoriti neke virtualke i paralelno raditi vise stvari, pa imam 16 GB memorije u 13 inch laptopu (Yoga 920) - medjutim vecini ljudi danas je dovoljno imati 8 GB. Moj Dell XPS 13 ima 8 GB memorije i dalje je odlican, jedini razlog zasto ga ne koristim je dual core, tj presao sam na Yoga 920 jer sam mogao dobiti 4 jezgre.

Uglavnom, sve ovisi cime se netko bavi.

16 godina
online
Re: Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelov
Entry Point kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Koliko bi to bilo kod nas, cca 5000kn? Za tu cijenu i vise nego odlican ultrabook. Sjajan omjer cijene i tehnickih specifikacija.

 4GB rama, i k tome još DDR3, je smješno u 2018-toj. Odnosno skoro pa 2019-ta. Ovo je samo još jedan u nizu kineskih aluminijskih laptopa prosječnih specifikacija. Idi na aliexpress i naći ćeš doslovno stotine i stotine nebrendiranih laptopa istih specifikacija.

 

 

Najskuplji dio je Intel mobilni 2/4 isprdak od proca koji košta samo 280$.S obzirom na vrlo nizak TDP do 7W, CPU performanse su drastično niže u odnosu na bilo koji okvinro standardni mobilni SoC od 15W.U takvom niskom TDP kalupu, tu se ne zna ko je više ograničen CPU ili GPU, uglavnom performanse su gadno okrljaštene. 

 

https://ark.intel.com/products/95452/Intel-Core-i5-7Y54-Processor-4M-Cache-up-to-3-20-GHz-

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

Na prvi dojam bih se slozio s tobom u vezi rama, medjutim onda sam shvatio da mi na laptopu s 8 giga zauzece prakticki nikad ne prelazi iznad 3.5. Osim ako nemam u Photoshopu 20 velikih datoteka ili nesto slicno. Chrome ne zelim spominjati, to je sramota koliko zdere memorije. Njega vise niti ne palim, koristim ga samo u krajnjoj nuzdi.

 

A koristim laptop za programiranje, UX design, obradu fotki u Photoshopu, crtanje na tabletu.Mislim da je 4 gb rama sasvim dovoljno cak i za one korisnike koji rade malo ozbiljnije poslove.

 

Imas li ti drugacija iskustva?

Tolko memorije je kompromis , dakle što jeftiniji proizvod pa moraš u proizvodnji rezat gdje god stigneš.Memorija je tanka za današnji komp, ali eto snađi se ili kud god ideš šepav si na tehnikalijama pogotovo CPU dio.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelov
Od samog početka ne volim Chrome radi potrošnje memorije, ali Firefox nije ništa bolji i nakon godina korištenja sam ga škartirao i prešao na Chrome (uglavnom jer ga već koristim za dev).
4 GB nije bas idealno za zahtjevniji rad, pogotovo ako koristiš neki ozbiljniji IDE (Visual Studio, Eclipse, ...)
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelov
rambox kaže...
Entry Point kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Koliko bi to bilo kod nas, cca 5000kn? Za tu cijenu i vise nego odlican ultrabook. Sjajan omjer cijene i tehnickih specifikacija.

 4GB rama, i k tome još DDR3, je smješno u 2018-toj. Odnosno skoro pa 2019-ta. Ovo je samo još jedan u nizu kineskih aluminijskih laptopa prosječnih specifikacija. Idi na aliexpress i naći ćeš doslovno stotine i stotine nebrendiranih laptopa istih specifikacija.

 

 

Najskuplji dio je Intel mobilni 2/4 isprdak od proca koji košta samo 280$.S obzirom na vrlo nizak TDP do 7W, CPU performanse su drastično niže u odnosu na bilo koji okvinro standardni mobilni SoC od 15W.U takvom niskom TDP kalupu, tu se ne zna ko je više ograničen CPU ili GPU, uglavnom performanse su gadno okrljaštene. 

 

https://ark.intel.com/products/95452/Intel-Core-i5-7Y54-Processor-4M-Cache-up-to-3-20-GHz-

 Pa i nisu toliko niže od klasičnih 15W procesora. U single threadu su gotovo isti zbog boosta, dok je multi već druga priča i veća razlika.

I kao takav "okrljašteni" je puno jači od N serije procesora koji su u tom TDPu. Ovakvi procesori imaju svrhu u vidu dugotrajne autonomije, tanje i laganije kučište i mogućnost da bude hlađenje bude izvedeno bez ventilatora. Glupo je uspoređivati performanse kad je specifično namjenjen krugu korisnika kojima ne treba puno konjske snage za ono što rade.

Upravo pišem s jednog takvog laptopa i idealan je za surfanje, YT, multimediju, rad sa Office paketima. Milina kad ga možeš lagano nositi jednom rukom, koristiti a ne proizvodi buku ni toplinu.

16 godina
neaktivan
offline
Xiaomijev 12,5-inčni Mi Notebook Air s Intelovim C

To možeš i sa Chromebookom od 200$.

Mislim, dakle half adder
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice