Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

poruka: 155
|
čitano: 27.523
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr".
16 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Oldy kaže...
Da je 5G smrtonosan ne bi mu mogli pobjeći niti tvorci istog, a niti i zadnji šljaker koji ga postavlja okolo. Jedino, ako nisu toliko blesavi da svjesno idu ubijati i sami sebe.

 Pa niti Azbest ne ubija/neče ubit, ili barem ne odma kao metak ili nagazna mina fučkaj ga sad.S obzirom da je danas Azbest zabranjen, i realno više se nigdje ne koristi eto nek se nađe činjenica.Dakle ili se od početka znalo da je Azbest vrlo nezgodan(ali je radi profita nagurano pod tepih), ili eto nisu znali pa nakon nekoliko desetlječa upotrebe fučkaš posljedice.

 

https://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/SAMANCTA/HR/Safety/Asbestos_HR.htm

 

Profit u prvi plan, a sve ostalo gurni na stranu pa dokle izdrži jel.Oftopičarenje ali nekad su i doktori reklamirali cigarete, a danas je to ipak gle čuda nemoguča misija.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
9 godina
odjavljen
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
O_O_O kaže...
Abomb kaže...

svaki put kad dodje nova tehnologija, postoje oni odgojeni na bakinim pričama o ljudima koji nas žele ubiti.

 

3G,4G,5G, 6G uvik isto...Mobitel isu štetni, nemoj blizu sebe, bla bla bla....

 

Govorili su za televiziju, nemoj blizu, govorili su nemoj na PCu izgubit ces vid... danas znam po 12 sati dnevno bit ispred ekrana, što TVa što PC-a, i bolje vidim od svih tih što su mi govorili.

Ima 20 godina spavam niti metar udaljen od mobitela, i stalno mi je u đepu  oko muda... e  i? Krcam ženu, ka da mi je 18...

 

Do sada bi škole već trebale učiti ljude o ionizirajućim zrakama i njihovom značenju....

 

 Vidit cemo te za 60 godina da li se osjecas tako mlado i jako.

 

Da, za 60 godina se više neće tako osjećati baš zbog svega nabrojanog, a ne nekog drugog razloga, npr. godina

14 godina
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

Valjda misle da će time zadržat ljude u slavoniji :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Memphis kaže...

Valjda misle da će time zadržat ljude u slavoniji :)

 Da baš su mudri mislioci, a realno ipak su trebali izabrat Vukovar ali ko ga šljivi jel.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

A stvarno svakakvh teorija zavjere, zracenje, ovo, zracenje ono,,, mikrovalne, ovo, ono... pa hebi ga od neceg moramo umrijeti, necemo zivjeti vjecno :)

Nisam ovo ocekivao od ekipe koja je malo vise elektronicki i informaticki obrazovana... Onda nam preostaje preselit se na velebit i izolirati od svega...pa zivjeti kao pred 100-200... i vise godina,  samo hej, pa onda su prosjecno zivjeli 50-60 godina, u nikakvim uvjetima

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
bus kaže...

A stvarno svakakvh teorija zavjere, zracenje, ovo, zracenje ono,,, mikrovalne, ovo, ono... pa hebi ga od neceg moramo umrijeti, necemo zivjeti vjecno :)

Nisam ovo ocekivao od ekipe koja je malo vise elektronicki i informaticki obrazovana... Onda nam preostaje preselit se na velebit i izolirati od svega...pa zivjeti kao pred 100-200... i vise godina,  samo hej, pa onda su prosjecno zivjeli 50-60 godina, u nikakvim uvjetima

 Ovako obicno pricaju ljudi kada su zdravi. Kada im dodje zuta minuta onda su obicno svi drugi krivi ... od politicara preko znanstvenika do lijecnika koji pojma nemaju ...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
bus kaže...

A stvarno svakakvh teorija zavjere, zracenje, ovo, zracenje ono,,, mikrovalne, ovo, ono... pa hebi ga od neceg moramo umrijeti, necemo zivjeti vjecno :)

Nisam ovo ocekivao od ekipe koja je malo vise elektronicki i informaticki obrazovana... Onda nam preostaje preselit se na velebit i izolirati od svega...pa zivjeti kao pred 100-200... i vise godina,  samo hej, pa onda su prosjecno zivjeli 50-60 godina, u nikakvim uvjetima

Aj sad pročitaj što si napisao. 

 

Mislim da je ipak lijepše umrijeti prirodnom smrću nego sa kemoterapijom u sebi...

 

Ako preseliš na Velebit imati ćeš loš život? Nećeš biti izložen svom tom lijepom stresu koji današnji stil života donosi? Nećeš moći jesti svu onu predivnu rafiniranu polusmrznutu hranu? Nećeš imati 5G, kvragu. 

Na Velebitu ne možeš imati normalne higijenske uvjete?

 

https://www.jrseco.com/european-union-5g-appeal-scientists-warn-of-potential-serious-health-effects-of-5g/

https://blogs.scientificamerican.com/observations/we-have-no-reason-to-believe-5g-is-safe/

 

Evo ti dva članka koja su napisali visokoobrazovani ljudi i stručnjaci, nikakve mambo džambo gluposti, nažalost.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 22:23 (mzopg).
9 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
mzopg kaže...
bus kaže...

A stvarno svakakvh teorija zavjere, zracenje, ovo, zracenje ono,,, mikrovalne, ovo, ono... pa hebi ga od neceg moramo umrijeti, necemo zivjeti vjecno :)

Nisam ovo ocekivao od ekipe koja je malo vise elektronicki i informaticki obrazovana... Onda nam preostaje preselit se na velebit i izolirati od svega...pa zivjeti kao pred 100-200... i vise godina,  samo hej, pa onda su prosjecno zivjeli 50-60 godina, u nikakvim uvjetima

Aj sad pročitaj što si napisao. 

 

Mislim da je ipak lijepše umrijeti prirodnom smrću nego sa kemoterapijom u sebi...

 

Ako preseliš na Velebit imati ćeš loš život? Nećeš biti izložen svom tom lijepom stresu koji današnji stil života donosi? Nećeš moći jesti svu onu predivnu rafiniranu polusmrznutu hranu? Nećeš imati 5G, kvragu. 

Na Velebitu ne možeš imati normalne higijenske uvjete?

 

https://www.jrseco.com/european-union-5g-appeal-scientists-warn-of-potential-serious-health-effects-of-5g/

https://blogs.scientificamerican.com/observations/we-have-no-reason-to-believe-5g-is-safe/

 

Evo ti dva članka koja su napisali visokoobrazovani ljudi i stručnjaci, nikakve mambo džambo gluposti, nažalost.

 

 

 Ne priznajem te clanke, ako nije nas viskocijenjeni akademski klaun Paar to napisao onda je laz.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Bolje umrijeti od interneta nego od gladi
7 godina
online
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

Meni su najfascinantniji ti današnji mediji, 5G je 99% ista tehnologija kao i 4G, uz dodatak par dodatnih frekvencijskih pojaseva (i dalje premalo, u budućnosti bude trebalo puno više jer su mobilne mreže jedina tehnologija koja bude ljudima pružila broadband internet, a ne samo ovak optika u strogim centrima megagradova), i odjednom su mediji skužili da je najbolje pisat o teorijama zavjera kad je sezona kiselih krastavaca (?) - u zadnje vrijeme im je to cijelu godinu, i sad budu to napreskokce sotonizirali i čekali da IEEE svakih par godina formira novi PR naziv i onda cik-cak - NMT je bilo djelo sotone, GSM je bio svet jer je to nama naš otac Francek dao pri silasku u grob, 3G je bio dobar jer su stavljali šarene naljepnice na reklamama, ali je bio i antirvački jer svi znamo tko diže tri prsta u zrak kao pozdrav..., a 4G nam jede bakterije - sram ga bilo, a tek taj 5G; pa budu stari ljudi mislili da je to nekaj za pojest, pa će se svi potrovat svinjskom gripom 

 

(vjerujte mi, ako itko s gramom mozga čita ove gluposti kaj pišete, ziher mu ovo kaj sam napisao još i normalno zvuči)

 

Kruha i igala...
 
7 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
fer-de-lance kaže...

Meni su najfascinantniji ti današnji mediji, 5G je 99% ista tehnologija kao i 4G, uz dodatak par dodatnih frekvencijskih pojaseva (i dalje premalo, u budućnosti bude trebalo puno više jer su mobilne mreže jedina tehnologija koja bude ljudima pružila broadband internet, a ne samo ovak optika u strogim centrima megagradova), i odjednom su mediji skužili da je najbolje pisat o teorijama zavjera kad je sezona kiselih krastavaca (?) - u zadnje vrijeme im je to cijelu godinu, i sad budu to napreskokce sotonizirali i čekali da IEEE svakih par godina formira novi PR naziv i onda cik-cak - NMT je bilo djelo sotone, GSM je bio svet jer je to nama naš otac Francek dao pri silasku u grob, 3G je bio dobar jer su stavljali šarene naljepnice na reklamama, ali je bio i antirvački jer svi znamo tko diže tri prsta u zrak kao pozdrav..., a 4G nam jede bakterije - sram ga bilo, a tek taj 5G; pa budu stari ljudi mislili da je to nekaj za pojest, pa će se svi potrovat svinjskom gripom 

 

(vjerujte mi, ako itko s gramom mozga čita ove gluposti kaj pišete, ziher mu ovo kaj sam napisao još i normalno zvuči)

 

 Teorije zavjere i vjerovanje laznim vijestima su zeitgeist ovog doba, presli su u mainstream. Prvo se desio internet i njegov masovni rast, pogotovo kroz socijalne mreze, sva ta masa ljudi da ne kazem kakvih dobila je nacin da kaze nesto svijetu. Dolazak na vlast jos vecih debila, lopova i prevaranta ne pomaze tom trendu.

I sad imamo flat earth, anti-vax, anti-science trendove. I to se siri poput virusa, cak i neki rodjaci za koje sam mislio da su normalni, poceli su pricati o opasnostima cijepljenja i 5G mrezama. Procitali negdje na fejsu pa mora da je istina.

16 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Što god mi pričali 5G dolazi i ostat će. Jedina razlika je u tome da dok su kinezi u prednosti to je onda smrtonosna tehnologija, kad i ako ameri preuzmo vodstvo.... e onda će to biti bezopasna, ljekovita tehnologija.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
mzopg kaže...
bus kaže...

A stvarno svakakvh teorija zavjere, zracenje, ovo, zracenje ono,,, mikrovalne, ovo, ono... pa hebi ga od neceg moramo umrijeti, necemo zivjeti vjecno :)

Nisam ovo ocekivao od ekipe koja je malo vise elektronicki i informaticki obrazovana... Onda nam preostaje preselit se na velebit i izolirati od svega...pa zivjeti kao pred 100-200... i vise godina,  samo hej, pa onda su prosjecno zivjeli 50-60 godina, u nikakvim uvjetima

Aj sad pročitaj što si napisao. 

 

Mislim da je ipak lijepše umrijeti prirodnom smrću nego sa kemoterapijom u sebi...

 

Ako preseliš na Velebit imati ćeš loš život? Nećeš biti izložen svom tom lijepom stresu koji današnji stil života donosi? Nećeš moći jesti svu onu predivnu rafiniranu polusmrznutu hranu? Nećeš imati 5G, kvragu. 

Na Velebitu ne možeš imati normalne higijenske uvjete?

 

https://www.jrseco.com/european-union-5g-appeal-scientists-warn-of-potential-serious-health-effects-of-5g/

https://blogs.scientificamerican.com/observations/we-have-no-reason-to-believe-5g-is-safe/

 

Evo ti dva članka koja su napisali visokoobrazovani ljudi i stručnjaci, nikakve mambo džambo gluposti, nažalost.

 

 

 

 

a jbga, ja ne kužim šta ti ti napisao i htio reći.. ma kako god, ja sam sretan šta mogu živjeti u današnje vrijeme, a ne pred 50-100 i više godina makar nisu imali ni 3G, 4G. sve UHF, VHF... mikrovalne.. aute koji zagađuju, LNGove..... i ostale  điđimiđe iz teorija zavjera,, kad su imali samo konje i svoje noge za prijevozno sredstvo te bili osuđeni na znanje najpametnijeg u svom okruženju

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 12:40 (bus).
7 godina
online
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Nefil kaže...
Što god mi pričali 5G dolazi i ostat će. Jedina razlika je u tome da dok su kinezi u prednosti to je onda smrtonosna tehnologija, kad i ako ameri preuzmo vodstvo.... e onda će to biti bezopasna, ljekovita tehnologija.

 Nije baš tak, ameri nikad nisu ni kmali ni jednu firmu koja je radila opremu za mobilne mreže.

Tu su ti igrači Alcatel-Lucent, Ericssson, ZTE, Huawei, i ne znam jel još uvije Nokia ili su njih asimilirali ostali, treba googlat.

A amere to ni ne jebe, ionak je to samo prvi korak mreže, daljna mrežna oprema je veći biznis, a tam Cisco i slične američke megakorporacije grabe paru.

A i ovo kaj ovi prvi navedeni rade na prvoj razini mreže je ionak bazirano na čipovima većinom amričkih firmi, što je i logično jer oni jedini imaju ozbiljne proizvođače čipova (premda treba razlikovati kaj je tu proizvodnja a kaj je proizvodnja, jer fizička proizvodnja je zapravo u Europi, Aziji, Južnoj Americi i Africi, u Australiji slabo), tak da amerima to itekak paše, lova kapa ko luda 

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
bus kaže... 

 

 

a jbga, ja ne kužim šta ti ti napisao i htio reći.. ma kako god, ja sam sretan šta mogu živjeti u današnje vrijeme, a ne pred 50-100 i više godina makar nisu imali ni 3G, 4G. sve UHF, VHF... mikrovalne.. aute koji zagađuju, LNGove..... i ostale  điđimiđe iz teorija zavjera,, kad su imali samo konje i svoje noge za prijevozno sredstvo te bili osuđeni na znanje najpametnijeg u svom okruženju

Vidim da si se potrudio pročitati tekst sa linkova. 

Uglavnom da si pročitao vidio bi da su i sami znanstvenici, među njima ima i svjetski priznatih stručnjaka, tražili moratorij na 5G tehnologiju, piše i zašto.

Znači da i oni kojima je posao definirati opasnosti takve tehnologije nisu sigurni da ona nije opasna za svijet, ne samo za ljude već i za ostali život na planeti. Nisu to nikakve teorije zavjere to su razmišljanja ljudi kojima je to posao. Dapače, oni jasno navode koje su opasnosti.

 

Nitko ne osporava današnji život i blagodati koje napredna tehnologija donosi, ali ne po svaku cijenu, ne na račun našeg zdravlja isključivo radi profita.

Kada priznati Švedski onkolog pokrene peticiju za moratorij i kada mu se pridruže stotine drugih doktora i znanstvenika onda bi se i mi sami trebali zapitati koliko nam je bitniji brzi internet od vlastitog zdravlja.

 

Naravno ne bu ništa od toga, poznato je da ljudi redovito pilaju grane na kojima stoje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
fer-de-lance kaže...

Meni su najfascinantniji ti današnji mediji, 5G je 99% ista tehnologija kao i 4G, uz dodatak par dodatnih frekvencijskih pojaseva (i dalje premalo, u budućnosti bude trebalo puno više jer su mobilne mreže jedina tehnologija koja bude ljudima pružila broadband internet, a ne samo ovak optika u strogim centrima megagradova)

 

Jasno ti je da je ovo što si napisao poprilično netočna informacija. Samo osnovna tehnologija je ista, ali postoje značajne razlike i dodatne nove tehnologije koje će se koristiti po prvi puta u tako širokoj primjeni.

Uz razlike u frekvenciji, 5G koristi visoku frekvenciju od 28GHz, postoji i značajna razlika u valovima, 5G koristi milimetarske valove umjesto mikrovalova. Zbog ograničenog dometa 5G će zahtijevati antene na svakih 100-150 metara. U pitanju su aktivne antene koje koriste Massive MIMO tehnologiju, koriste tehnologiju koja je u stanju formirati usmjereni snop valova koji cilja korisnika i prati ga dok koristi mrežu. U teoriji to zvuči super jer neće biti toliko rasipanja valova, međutim sam korisnik će biti daleko izloženiji.

 

Kad ne bi bilo 4G mreže primjena 5G mreže bi bila odlična za one koji je neće koristiti, međutim imati ćemo 4G + 5G.

 

Je divno je što ćemo imati super brzi internet, stream u 4k, kao i mnoge druge korisne primjene. Međutim tehnologija mora biti sigurna, a ne po svaku cijenu. Kad se utvrdi da je 5G sigurna tehnologija nemam ništa protiv njene primjene.

4 godine
protjeran
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Ako je usmjerena i prati korisnika super, onaj tko se boji nek ne koristi 5G i sve 5. Znači da ta usmjerena koja prati korisnika zrači samo dok se koristi a to nije strašno. Ionako ćeš umrijeti, šta si se prepao za sebe. Par godina prije ili kasnije. Ti tvrdiš da treba dokazati da je nešto bezopasno, a možda bi ti trebao dokazati da je štetno. To što tvrdi neki priznati onkolog iz Švedske mi znači isto kao da tvrdi priznati onkolog iz Hrvatske ili Tadžikistana. To što je onkolog ne znači da je i stručnjak za zračenje, a to što je iz Švedske ne znači ništa.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
bugovac222 kaže...
Ako je usmjerena i prati korisnika super, onaj tko se boji nek ne koristi 5G i sve 5. Znači da ta usmjerena koja prati korisnika zrači samo dok se koristi a to nije strašno. Ionako ćeš umrijeti, šta si se prepao za sebe. Par godina prije ili kasnije. Ti tvrdiš da treba dokazati da je nešto bezopasno, a možda bi ti trebao dokazati da je štetno. To što tvrdi neki priznati onkolog iz Švedske mi znači isto kao da tvrdi priznati onkolog iz Hrvatske ili Tadžikistana. To što je onkolog ne znači da je i stručnjak za zračenje, a to što je iz Švedske ne znači ništa.

Je, u pravu si. Precizno i argumentirano. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5

Danas se svatko može nazivati znanstvenikom. Evo, ima doktora, medicinskih djelatnika i raznih koji zagovaraju homeopatiju kao lijek za sve bolesti. Niti oni moraju biti dobronamjerni, danas bi ljudi učnili sve za 5 minuta slave, pa makar morali tuči čekičem po jajcima. Kao onaj majmun koji je danas odgovoran za to da budale gladne pozornosti povezuju cjepiva s autizmom.

 

Da, bit će više antena. Ali ono što tebi očigledno nije jasno, a ni sličnima poput tebe je da su to antene daleko manje snage nego postojeće jer se veće frekvencije teže odbijaju od površina pa je line of sight bitniji.

 

Znaš li koja je razlika između milimetarskih i mikrovalova? Gotovo nikakva osim što su različitih frekvencijskih pojasa, ali te frekvencije su miljama i miljama daleko od onog što je opasno za ljude a to su ionizirajući radiovalovi. Svjetlost ima frekvenciju od 400 do 700-tinjak teraheca, nemoj doma zaboravit povadit sve žarulje ako te to brine.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 16:32 (JozoBozo121).
7 godina
online
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
mzopg kaže...
fer-de-lance kaže...

Meni su najfascinantniji ti današnji mediji, 5G je 99% ista tehnologija kao i 4G, uz dodatak par dodatnih frekvencijskih pojaseva (i dalje premalo, u budućnosti bude trebalo puno više jer su mobilne mreže jedina tehnologija koja bude ljudima pružila broadband internet, a ne samo ovak optika u strogim centrima megagradova)

 

Jasno ti je da je ovo što si napisao poprilično netočna informacija. Samo osnovna tehnologija je ista, ali postoje značajne razlike i dodatne nove tehnologije koje će se koristiti po prvi puta u tako širokoj primjeni.

Uz razlike u frekvenciji, 5G koristi visoku frekvenciju od 28GHz, postoji i značajna razlika u valovima, 5G koristi milimetarske valove umjesto mikrovalova. Zbog ograničenog dometa 5G će zahtijevati antene na svakih 100-150 metara. U pitanju su aktivne antene koje koriste Massive MIMO tehnologiju, koriste tehnologiju koja je u stanju formirati usmjereni snop valova koji cilja korisnika i prati ga dok koristi mrežu. U teoriji to zvuči super jer neće biti toliko rasipanja valova, međutim sam korisnik će biti daleko izloženiji.

 

Kad ne bi bilo 4G mreže primjena 5G mreže bi bila odlična za one koji je neće koristiti, međutim imati ćemo 4G + 5G.

 

 Ne, nije ništa krivo, i da, to mi je struka inače (premda ne radim u struci).

Jedina razlika je dodanih par frekvencijskih pojasa, oko modulacije i multipleksiranja se ništa nije promijenilo (jer nije ni fizički moguće,  maksimalni 1024 QAM je u uporabi još od 3G), 28 GHz su dodali zato jer spektra fali, a taj je u području koje je dostupno za licenciranje, ali to će biti samo u jako gusto naseljenim područjima, antena na svakoj zgradi, jer je gušenje ogromno na toj frekvenciji, domet nikakav.

MIMO i beam forming su ti u uporabi od kad je 4G nastao, premda se beam forming nikad ni ne koristi jer su sve bazne stanice podkapacitirane, i jedini je izbor gušće ih rasporediti, a jedino gdje bi imalo smisla je u ruralnim krajevima, ali tam se ne koristi jer tam koriste kanale na nižim frekvencijama, zbog male gustoće naseljenosti.

I koliko god da je beam forming super, poskupljuje bazne stanice a realno nema neke koristi od njega jer je propusnost baznr stanice zapravo bottleneck, nerješivi zato kaj jednostavno spektra nema dovoljno, države ga drže kao strateški resurs i nikad ne bude postojao dogovor međumarodne zajednice dok ne bude prisile,  ato bude uskoro jer svi vide da su mobilne mreže jedina budućnost interneta zbog niske cijene gradnje.

I na tebi je da prezentiraš argumente na temelju kojih smatraš da je 5G štetan, i moram priznati da me to čini ponisnim jer si očito jedan u nizu hrvatskih umova koji su zadužili svijet, uz Penkalu, Vrančića, Ružičku itd, samo na daleko većoj skali, jer kad prezentiraš te argumente ne samo da budeš dobio nobelovu nagradu nego budeš, eto usput, i riješio nekolicinu milenijskih zadataka

What a time to be alive...

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
JozoBozo121 kaže...

Danas se svatko može nazivati znanstvenikom. Evo, ima doktora, medicinskih djelatnika i raznih koji zagovaraju homeopatiju kao lijek za sve bolesti. Niti oni moraju biti dobronamjerni, danas bi ljudi učnili sve za 5 minuta slave, pa makar morali tuči čekičem po jajcima. Kao onaj majmun koji je danas odgovoran za to da budale gladne pozornosti povezuju cjepiva s autizmom.

 

Da, bit će više antena. Ali ono što tebi očigledno nije jasno, a ni sličnima poput tebe je da su to antene daleko manje snage nego postojeće jer se veće frekvencije teže odbijaju od površina pa je line of sight bitniji.

 

Znaš li koja je razlika između milimetarskih i mikrovalova? Gotovo nikakva osim što su različitih frekvencijskih pojasa, ali te frekvencije su miljama i miljama daleko od onog što je opasno za ljude a to su ionizirajući radiovalovi. Svjetlost ima frekvenciju od 400 do 700-tinjak teraheca, nemoj doma zaboravit povadit sve žarulje ako te to brine.

Ne može se svatko nazvati znanstvenikom, valjda je potrebno završiti i nekakve škole... ali slažem se da titula automatski ne znači da je netko u pravu. To sam i napisao ranije, da se i sami znanstvenici ne mogu složiti oko mnogih stvari pa tako i utjecaja EMF-a i 5G mreže. O cjepivima ne bi, kao ni chemtrailsima i sličnim glupostima. To je potpuno druga tema.

 

Koji su to slični poput mene? Ako sumnjam u nešto automatski znači da sam protiv toga?

 

Nisam ni očekivao da će razlika između mm i μ biti km. 

 

fer-de-lance kaže...

 Ne, nije ništa krivo, i da, to mi je struka inače (premda ne radim u struci).

Jedina razlika je dodanih par frekvencijskih pojasa, oko modulacije i multipleksiranja se ništa nije promijenilo (jer nije ni fizički moguće,  maksimalni 1024 QAM je u uporabi još od 3G), 28 GHz su dodali zato jer spektra fali, a taj je u području koje je dostupno za licenciranje, ali to će biti samo u jako gusto naseljenim područjima, antena na svakoj zgradi, jer je gušenje ogromno na toj frekvenciji, domet nikakav.

MIMO i beam forming su ti u uporabi od kad je 4G nastao, premda se beam forming nikad ni ne koristi jer su sve bazne stanice podkapacitirane, i jedini je izbor gušće ih rasporediti, a jedino gdje bi imalo smisla je u ruralnim krajevima, ali tam se ne koristi jer tam koriste kanale na nižim frekvencijama, zbog male gustoće naseljenosti.

I koliko god da je beam forming super, poskupljuje bazne stanice a realno nema neke koristi od njega jer je propusnost baznr stanice zapravo bottleneck, nerješivi zato kaj jednostavno spektra nema dovoljno, države ga drže kao strateški resurs i nikad ne bude postojao dogovor međumarodne zajednice dok ne bude prisile,  ato bude uskoro jer svi vide da su mobilne mreže jedina budućnost interneta zbog niske cijene gradnje.

I na tebi je da prezentiraš argumente na temelju kojih smatraš da je 5G štetan, i moram priznati da me to čini ponisnim jer si očito jedan u nizu hrvatskih umova koji su zadužili svijet, uz Penkalu, Vrančića, Ružičku itd, samo na daleko većoj skali, jer kad prezentiraš te argumente ne samo da budeš dobio nobelovu nagradu nego budeš, eto usput, i riješio nekolicinu milenijskih zadataka

What a time to be alive...

 

Ukratko potvrdio si što sam napisao. Znači slažemo se. To što ti je to struka, znači da znaš kako nešto funkcionira, ali nisi mjerodavan niti imaš znanje potrebno za procijeniti da li je to štetno.

Moje mišljenje je da 4G i 5G nisu 99% iste tehnologije kako si napisao i zato sam dodatno objasnio razlike, one nisu velike, ali postoje.

 

E sad ono što je bitno, jer očito ljudi više ne čitaju već sami zaključuju prema očekivanjima. Može li citat gdje sam naveo da je 5G štetan? Zašto me se svrstava u određenu grupu ljudi? Znači ili sam za ili sam protiv?

Napisao sam da postoji osnovana sumnja da ta tehnologija nije sigurna ne samo za ljude već i za ostali život na planeti. Te sumnje sam argumentirao. Po meni dok postoji sumnja da nešto nije sigurno to se ne bi ni trebalo masovno koristiti. Kad se provedu istraživanja i ustanovi se da je sigurno nemam ništa protiv masovne primjene.

 

Zanimljivo je da već imamo i sudske presude gdje su donesene presude da je mobilni uređaj uzročnik raka mozga kod određenih osoba. Sudske presude se obično temelje na izjavama stručnih vještaka. Naravno ni to ne znači da je 5G štetna tehnologija, ali opet otvara prostor za opravdanu sumnju.

 

Sarkazam čuvaj za bolju priliku, on zlata vrijedi i nikad ne znaš kad će ti opet biti potreban. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 18:34 (mzopg).
15 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
O_O_O kaže...
Abomb kaže...

...

 

 Vidit cemo te za 60 godina da li se osjecas tako mlado i jako.

 

Javna je tajna da mobilni signal poboljšava potenciju.

Al nemoj da se čuje...

6 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
mzopg kaže...

 

Ukratko potvrdio si što sam napisao. Znači slažemo se. To što ti je to struka, znači da znaš kako nešto funkcionira, ali nisi mjerodavan niti imaš znanje potrebno za procijeniti da li je to štetno.

Moje mišljenje je da 4G i 5G nisu 99% iste tehnologije kako si napisao i zato sam dodatno objasnio razlike, one nisu velike, ali postoje.

 

E sad ono što je bitno, jer očito ljudi više ne čitaju već sami zaključuju prema očekivanjima. Može li citat gdje sam naveo da je 5G štetan? Zašto me se svrstava u određenu grupu ljudi? Znači ili sam za ili sam protiv?

Napisao sam da postoji osnovana sumnja da ta tehnologija nije sigurna ne samo za ljude već i za ostali život na planeti. Te sumnje sam argumentirao. Po meni dok postoji sumnja da nešto nije sigurno to se ne bi ni trebalo masovno koristiti. Kad se provedu istraživanja i ustanovi se da je sigurno nemam ništa protiv masovne primjene.

 

Zanimljivo je da već imamo i sudske presude gdje su donesene presude da je mobilni uređaj uzročnik raka mozga kod određenih osoba. Sudske presude se obično temelje na izjavama stručnih vještaka. Naravno ni to ne znači da je 5G štetna tehnologija, ali opet otvara prostor za opravdanu sumnju.

 

Sarkazam čuvaj za bolju priliku, on zlata vrijedi i nikad ne znaš kad će ti opet biti potreban. 

 

 

Dokazuje se štetnost nečega, a ne neštetnost. Dakle, na onima koji tvrde da je 5G štetan je teret dokazivanja da je tomu tako. Treba biti oprezan naravno, ali za sada ne postoji niti jedan konretan dokaz koji dokazuje štetnost.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 19:41 (love2ml86).
7 godina
online
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
mzopg kaže...

1)Ukratko potvrdio si što sam napisao. Znači slažemo se. To što ti je to struka, znači da znaš kako nešto funkcionira, ali nisi mjerodavan niti imaš znanje potrebno za procijeniti da li je to štetno.

2) Moje mišljenje je da 4G i 5G nisu 99% iste tehnologije kako si napisao i zato sam dodatno objasnio razlike, one nisu velike, ali postoje.

3) E sad ono što je bitno, jer očito ljudi više ne čitaju već sami zaključuju prema očekivanjima. Može li citat gdje sam naveo da je 5G štetan? Zašto me se svrstava u određenu grupu ljudi? Znači ili sam za ili sam protiv?

4) Napisao sam da postoji osnovana sumnja da ta tehnologija nije sigurna ne samo za ljude već i za ostali život na planeti. Te sumnje sam argumentirao. Po meni dok postoji sumnja da nešto nije sigurno to se ne bi ni trebalo masovno koristiti. Kad se provedu istraživanja i ustanovi se da je sigurno nemam ništa protiv masovne primjene.

5) Zanimljivo je da već imamo i sudske presude gdje su donesene presude da je mobilni uređaj uzročnik raka mozga kod određenih osoba.

6) Sudske presude se obično temelje na izjavama stručnih vještaka. Naravno ni to ne znači da je 5G štetna tehnologija, ali opet otvara prostor za opravdanu sumnju.

 7) Sarkazam čuvaj za bolju priliku, on zlata vrijedi i nikad ne znaš kad će ti opet biti potreban. 

 1) da, ali dokaži znanstvenom metodom. Apsolutno svi se slažu d asignali iste frekvencije, valnog oblika i intenziteta (npr. dio spektra Sunca, ljudska toplina, itd.) nisu štetni na bilo koji drugi način osim kaj zagrijavaju tkivo pri ogromnom intenzitetu, a ti kažeš da 2 nije jednako 2 zato kaj je drugačije 2  Onda ili dokaži znanstvenom metodom da ta dva broja 2 nisu ista i kaj razlikuje taj posebni 2 da je štetan, a do tad cut the crap...

Jedino kaj je dokazano vezano uz pohavu raznoraznih rakova itd. je ionizirajuće zračenje, a kolega iznad ti je opisao kakvo je to. Ti unaprijedi znanost i DOKAŽI da apsolutno bilo koje titranje čestica u svemiru uzrokuje rak ljudima i za mene si novi Buda 

2)A ljudi se boje 5G, a 4G ne; što znači da je boje onoga kaj je drugačije kod 5G - mikrometarski valovi. Uuuuuuu, microwaves, dajte mi odma kokice u kesici...

3)U ratu nemreš produktivno ratovat za obje strane istovremeno 

4) Da, osnovana sumnja uvijek postoji kod KJSON metode, ali što misliti o znanstvenicima koji se oslanjaju na te metode? - kao razuman čovjek bi morao sam doći do odgovora na to pitanje...

5) zanimljivo i da ručko likovanje nije silovanje, i ako jednom seksualno zlostavljaš ne računa se, i ako si bogati moćnik ne treba ti ni imovinska kartica odgovarat realnom stanju.

Uvođenje sudstva kao argument -your point is ?

A vidim da te rajca američki sistem: svatko je automatski kriv dok mu se ne dokaže suprotno.

6) i ja sam stručni vještak za procjenu kvalitete vina kad si dosta popijem 

A kod stručnog vještaka bi poanta trebala biti u pokušaju da bude objektivan - kak možeš biti objektivan na temelju nečega kaj je netko sanjao pa napisao u jutro u tekicu i onda iznio kao teoriju? Bolje da je sanjao onu Vulkanku (onu cosplayericu) ili onu joga instruktoricu, bilo bi svrsishodnije...

7) ne mogu, i ovak mi je sarkazam na povijesno najnižim razinama, nekoć mi je svaka rečenica bila takva. Stari se...

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
fer-de-lance kaže...

 

5) zanimljivo i da ručko likovanje nije silovanje,.....

6) i ja sam stručni vještak za procjenu kvalitete vina kad si dosta popijem 

 Mene ste uvjerili u tvrdnju pod brojem 6, kolega 

 

(sry, morao sam. jebajigaionokajaćaćutireć ;))

Tigar Krezumica
6 godina
protjeran
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

Većina tu melje o mobitelima i visokom bandwithu. 

Jako bitno. Imam 4 G i ne prelazi 50/20 a to je većini potpuno dovoljno sa normalno surfanje iako 4 G ide puno više (teoretski).

 

5G se testira prvenstveno zbog pametnijih stvari, npr. spašavanjem života u medicini...

 

Članak je na talijanskom...

 

https://givemefive.altervista.org/medicina-a-distanza-il-5g-la-rende-possibile/?fbclid=IwAR33ro8_T1fLs68Rs8VEVJZKfggk3mun9hZnZNYfgrU_zCZFFaS_SGX99zo

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 19:51 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Meni je sumnjivo da se je novi korona virus pojavio nedugo nakon puštanja 5G u Kini. To bi trebalo provjeriti.
Sarkazam.
 
4 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
fromcelltohell kaže...
fer-de-lance kaže...

 

5) zanimljivo i da ručko likovanje nije silovanje,.....

6) i ja sam stručni vještak za procjenu kvalitete vina kad si dosta popijem 

 Mene ste uvjerili u tvrdnju pod brojem 6, kolega

 A dobro, ručko likovanje sigurno nije silovanje 

 

(moram pod hitno neurologu)

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Abomb kaže...

Javna je tajna da mobilni signal poboljšava potenciju.

Al nemoj da se čuje...

 Nažalost prema znanstvenim studijama rezultat je upravo obrnut.

 

love2ml86 kaže...

Dokazuje se štetnost nečega, a ne neštetnost. Dakle, na onima koji tvrde da je 5G štetan je teret dokazivanja da je tomu tako. Treba biti oprezan naravno, ali za sada ne postoji niti jedan konretan dokaz koji dokazuje štetnost.

 Puno puta smo kroz povijest uvjeravani da je nešto korisno i dobro radi nečije koristi i profita da bi se 20-30 godina kasnije to isto proglasilo opasnim i štetnim. Imamo situacije gdje su nekada doktori trudnicama preporučivali cigarete kao sredstvo za smanjenje stresa, a da ne govorim što zadnje preporuke i istraživanja govore za crveno meso i mesne prerađevine, od kojih je jedno u kategoriji "vjerojatno kancerogeno" dok je drugo u kategoriji "kancerogeno za ljude" isto kao i cigarete, azbest, sunčeva svjetlost... Naravno ovo je vrlo pojednostavljen primjer jer ima tu još puno faktora koji utječu na kancerogenost od količine do načina pripreme.

 

fer-de-lance kaže...

 1) da, ali dokaži znanstvenom metodom. Apsolutno svi se slažu d asignali iste frekvencije, valnog oblika i intenziteta (npr. dio spektra Sunca, ljudska toplina, itd.) nisu štetni na bilo koji drugi način osim kaj zagrijavaju tkivo pri ogromnom intenzitetu, a ti kažeš da 2 nije jednako 2 zato kaj je drugačije 2  Onda ili dokaži znanstvenom metodom da ta dva broja 2 nisu ista i kaj razlikuje taj posebni 2 da je štetan, a do tad cut the crap...

Jedino kaj je dokazano vezano uz pohavu raznoraznih rakova itd. je ionizirajuće zračenje, a kolega iznad ti je opisao kakvo je to. Ti unaprijedi znanost i DOKAŽI da apsolutno bilo koje titranje čestica u svemiru uzrokuje rak ljudima i za mene si novi Buda 

2)A ljudi se boje 5G, a 4G ne; što znači da je boje onoga kaj je drugačije kod 5G - mikrometarski valovi. Uuuuuuu, microwaves, dajte mi odma kokice u kesici...

3)U ratu nemreš produktivno ratovat za obje strane istovremeno 

4) Da, osnovana sumnja uvijek postoji kod KJSON metode, ali što misliti o znanstvenicima koji se oslanjaju na te metode? - kao razuman čovjek bi morao sam doći do odgovora na to pitanje...

5) zanimljivo i da ručko likovanje nije silovanje, i ako jednom seksualno zlostavljaš ne računa se, i ako si bogati moćnik ne treba ti ni imovinska kartica odgovarat realnom stanju.

Uvođenje sudstva kao argument -your point is ?

A vidim da te rajca američki sistem: svatko je automatski kriv dok mu se ne dokaže suprotno.

6) i ja sam stručni vještak za procjenu kvalitete vina kad si dosta popijem 

A kod stručnog vještaka bi poanta trebala biti u pokušaju da bude objektivan - kak možeš biti objektivan na temelju nečega kaj je netko sanjao pa napisao u jutro u tekicu i onda iznio kao teoriju? Bolje da je sanjao onu Vulkanku (onu cosplayericu) ili onu joga instruktoricu, bilo bi svrsishodnije...

7) ne mogu, i ovak mi je sarkazam na povijesno najnižim razinama, nekoć mi je svaka rečenica bila takva. Stari se...

 

 1) Ja ti to ne mogu dokazati znanstvenom metodom jer nisam znanstvenik, ali mogu navesti linkove na stručne studije i istraživanja onih koji su kvalificirani za tako nešto. Kod njih izgleda isto 2 != 2.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31516130 (zaključak:  In conclusion, the present study shows that microwave 3G MT EMF/radiation - within the current exposure limits - has significant genotoxic action on human cells, and human exposure to this EMF/radiation should be kept at levels as low as possible.)

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21716201

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16140623

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20064781

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31522469

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31514029

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6301959/

 

2) Ne znam čega se sve ljudi boje, tema je 5G mreža pa se zato uglavnom spominje 5G, ali slažem se da isto ili slično vrijedi i za 3G/4G

 

3) Ne ratujem, u ovom slučaju sam potencijalna kolateralna žrtva kao i većina nas

 

4) Nisam upoznat s navedenom metodom, jedino što mi je poznato je JSON, ali to nema veze sa ovom temom. 

 

5) Vjerujem da ćemo se složiti da je RH sudstvo materijal za jednu posebnu stručnu analizu. U ovom slučaju u pitanju je strano EU i US sudstvo. Sudstvo sam spomenuo čisto usput kao jedan kuriozitet, ali ne kao nešto relevantno što sam i napisao.

 

6) Svaka čast, volim vino, ali nisam nekakav stručnjak, posebno kad popijem onda mi je svako dobro. Po pitanju snova mene zadnjih noći "muči" 7 of 9, očekujem je i noćas. 

 

7) Možda je to posljedica 4G zračenja  Šteta, sarkazam je uglavnom jadan neshvaćen i podcijenjen.

 

8) Bilo bi korisno da imamo vremeplov pa se ne mučimo ovim raspravama već se prebacimo +50-70 god. i vidimo kako tamo ljudi zbore o 5G mrežama... naravno ukoliko bude još ljudi tamo. 

10 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5

Generic reply ti stiže u obliku: pA nIjE iOnIzIrAjUćE sTaVi TiNfOiL hAt

Battlelog: D3lBoy-00
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice