Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

poruka: 155
|
čitano: 27.533
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr".
12 godina
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

aha ovo mora da je ta demografska mjra oporavka domovine.

 

e ne budu li se sad ovi iz irske vratili nazad u osijek i slavoniju... 

 

 

@dex - pa kad živiš u mjestu gdje 4g ima šitnu pokrivenost. inače kad je lte signal postojan - učinak na bateriju je isti. na isto ti dođe oće modem trošiti kratkotrajno više energije ili dugotrajno manje. bitno je da je signal stalan i bez oscilacija.

 

ali evo, slobodno dođi u osijek, tamo je pet ge. moći ćeš potrošiti mjesečnu tarifu za 2 minute.

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 12:38 (Hornet_93).
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

fascinantno da je ovo još "SCIFI" pojam za neke

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 12:44 (CrniPero).
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
O_O_O kaže...
Batista kaže...
Stric_Jura kaže...

Ok, riješili smo alukapce, ali ipak ima itekakav utjecaj GSM mreža - na pčele, koje su glavni oprašivači...

 Ma jebes pcele... Jest cemo klopu iz kontroliranog porijekla, izraslu pod LED lampama... Vjerojatno cemo podic potraznju i konzumaciju tableta i para ce se sretnije vrtjet... Svima bolje :)

 Za pomor pcela su bili krivi pesticidi ne GSM mreze. Kakvih krkana ima na bugu strasno. 

 a jebi ga, manje više sve studije pokazuju utjecaj na pčele, a meni nešto što je staro 130 milja godina ima prvenstvo pred nečim što je 40-ak godina staro, koliko god mi je to zgodno koristiti, pa mislim da trebamo naći rješenje, da su ima i GSM signala a i da su pčele na broju...

 

ako sam krkan, bolje i to nego rezonirati kao mali klinac, koji kad se skrivaju, pokriju si oči i misle da su skriveni... ako ne vidiš problem jer ti nije u vidokrugu, to ne znači da problema nema...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 12:51 (Stric_Jura).
10 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
CrniPero kaže...

fascinantno da je ovo još "SCIFI" pojam za neke

 

Fascinantno je i kako ljudi uzimaju sve zdravo za gotovo bez trunke sumnje, jer sta je od strane medija istina je.

Sve na slici stoji oko ionizirajuceg zracenja, ali rec da je nešto DEFINITIVNO je jednostavno glupo. Ima jako puno drugih faktora, količina uređaja, bliskost, dugotrajna izloženost. Svi ovi znanstveni "dokazi" su ništa drugo nego špekulacije po određenoj metodologiji istraživanja, npr. izvor 5G zracenja sa određenim uzorkom uređaja/ljudi i pod određenim vremenom, onda se iz tog izvode pretpostavke i povlaci ne definitivna crta vec "most likely" scenarij.

Jer dokazati definitivnost toga je ne moguca, pre naglo smo izlozeni svoj novoj tehnologiji da smo ju uopce stigli u potpunosti istraziti. Tako isto je kruzilo kako zeleni caj smanjuje testosteron, kako ga muskarci nebi smjeli pit, viđao to svuda, članci kako kroz duze vrijeme smanjuje testosteron... Pogledaš studije, rađeno na miševima u abnormalnim dozama, primjerice kao kad bi čovjek pio 20 litara svaki dan, i opet nisu mogli utvrditi da ima jednak utjecaj na ljude jer su organi kompletno drugačiji. No kroz medije se povukla kuka i motika, tako da bit definitivan u bilo kojem smjeru jer "znanstveno istraživanje" je jednostavno loše za društvo i vrelo dezinformacija.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 13:17 (D3lBoy).
16 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
tajo1960 kaže...
D3lBoy kaže...

Treba postojati doza skepticizma i ne uzimati sve informacije ko "tin foil hat" ili kao "JAO POBIT CE NAS". Sama znanost je u sivoj zoni oko 5G i ne znamo u potpunosti kako ce reagirati, svi uvijek trube "ali to nije ionizirajuce" da nije, ali nikada nismo bili okruzeni tolikim zasicenjem 5g-a u malom prostoru + frekvencija na kojoj 5G radi se ne emitira toliko daleko pa ce i veci broj antena bit postavljeno

Ne mozemo donositi zakljucke na izoliranim uzorcima, ovisi i kolicina izvora, dugotrajna izloženost etc. Ništa od tog ne možemo znati, samo pretpostavljati, tako da rec za nekog da je "debil" jer je zabrinut oko 5G može reci samo "debil" jer samo budala je sigurna. Ako cemo se vec hvatat iskljucivo znanosti, nemojmo zaboravit da nas je failalo puno puta i da ni sama ne zna definitivan rezultat 5G kroz npr 10 god.

I za RTG zrake su u početku tvrdili da su besopasne. Djeca se "slikala" iz zabave, pa umirala kasnije od raznih karcinoma kosti i svega ostaloga.

 

OK, nisam stručnjak u tome, ali kad sam lane pričao sa poznanikom koji je cijeli vijek radio u avio-sferama i zna što su zraćenja, radari i slično, samo je kratko rekao: "5G? Hm, to je skoro pa mikrovalka!". Treba li više, normalnom čovjeku?

 

I GMO hranu su ("kupljeni") znanstvenici jako favorizirali kad je počela, a danas se sve više i javno tvrdi i dokazuje da je uzrok najvećem broju malformacija stanica, a posljedično krivac za ogroman broj karcinoma "svega" u čovjeku (jer mijenja genetski kod čovjeka).

 

 Preporučujem ti onda da ne izlaziš na vidljivo danje svjetlo, jer dolazi za frekvencijom desetine tisuće puta većom of 5G (vidljivo svjetlo: 430–770 THz, 5G 0.5-70GHz) i neuporedivo većom snagom od 1kW po m2.

 

Ionizirajuće zračenje počinje na frekvencijama iznad vidljivog svjetla, ultraljubičasto i više.

 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Oldy kaže...
Meni je simpatično kako vi koji niste iz Zagreba stalno ser... po Zagrebu. Eto sad seri... po Osijeku malo. Meni je dobar i 3G makar mi baterija duže traje i mob mi se ne pregrijava kao što se na 5G pregrijavaju ovi prvi 5G mobiteli s kojima testiraju.

 

To što će Osijek prvi dobiti 5G ne znači da ne živimo u duboko centraliziranoj državi. Ali to uopće nije tema, tak je kak je... Osijek je izabran po mom mišljenju prvenstveno što od svih većih gradova ima najbolju konfiguraciju terena.

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
11 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
D3lBoy kaže...
CrniPero kaže...

fascinantno da je ovo još "SCIFI" pojam za neke

 

Fascinantno je i kako ljudi uzimaju sve zdravo za gotovo bez trunke sumnje, jer sta je od strane medija istina je.

Sve na slici stoji oko ionizirajuceg zracenja, ali rec da je nešto DEFINITIVNO je jednostavno glupo. ...

Pa nije baš da ništa nije DEFINITIVNO. Nešto je, a nešto nije. Eto, za mikrovalno zrčenje definitivno se ne može reći da je štetno. A UV zračenje je definitivno štetno.

 

Ali, ljudi se dobrovoljno izlažu UV zračenju (i onom prirodnom od Sunca i onom umjetnom u solarijima). I nitko ne traži da se zabrani Sunce i solariji. Ali ne bi se izlagali mikrovalnom i traže da se zabrani.

42
10 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5

Sunce je neizbježno, solarij je, i solarij šteti samo onima koji ga koriste. A oni koji ga koriste svjesni su šta si rade, svaka doza nepotrebnog ozracivanja je losa. Je li 5G štetan ili ne, ne znam, kao što ne znaju ni drugi. No iskreno ne vidim ni toliku potrebu, mobilni LTE je sasvim dovoljno brz za apsolutno sve što možeš raditi na mobu, bar ja. Pokrivenost mu je ok, osim ako nisi u nekoj zabiti.

Rađe neka šire ugradnju optike u sve dijelove grada i šire, ali to ipak financira netko drugi...

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 13:48 (D3lBoy).
16 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Stric_Jura kaže...
O_O_O kaže...
Batista kaže...
Stric_Jura kaže...

Ok, riješili smo alukapce, ali ipak ima itekakav utjecaj GSM mreža - na pčele, koje su glavni oprašivači...

 Ma jebes pcele... Jest cemo klopu iz kontroliranog porijekla, izraslu pod LED lampama... Vjerojatno cemo podic potraznju i konzumaciju tableta i para ce se sretnije vrtjet... Svima bolje :)

 Za pomor pcela su bili krivi pesticidi ne GSM mreze. Kakvih krkana ima na bugu strasno. 

 a jebi ga, manje više sve studije pokazuju utjecaj na pčele, a meni nešto što je staro 130 milja godina ima prvenstvo pred nečim što je 40-ak godina staro, koliko god mi je to zgodno koristiti, pa mislim da trebamo naći rješenje, da su ima i GSM signala a i da su pčele na broju...

 

ako sam krkan, bolje i to nego rezonirati kao mali klinac, koji kad se skrivaju, pokriju si oči i misle da su skriveni... ako ne vidiš problem jer ti nije u vidokrugu, to ne znači da problema nema...

 Nema taj kapaciteta da shvati...

 

 Ono sto su neki spomenuli kak imaju ogranicen mob na 3G-u, imam ga i ja i x poznanika...

 Nemam realne potrebe za vecim bandwidthom. Bavim se krkanijom inace...

 

 Sve sami "intelektualci" u zadnje vrijeme...

Truth in engineering.
16 godina
odjavljen
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

Ja se sjecam razgovora sa jednim sumjestaninom prije kojih 20-ak godina. Dobra seoska dusa, nesto stariji od mene. Jedan od onih koji nikada nisu ni mentalno a zapravo ni fizicki izasli iz okvira svoje male sredine.

Bio je silno zabrinut zbog dolaska racunalnih procesora od 1 GHz. Znao je da ce nas to glave kostati. Jer ti signali u procesoru ce naprosto pokidati veze medju atomima u nasem tijelu. Bio je upravu, ocito...

 

Slicna stvar je sada sa ovime - svi ZNAJU da je to lose. Nedugo nakon pustanja 5G mreze u komercijalni rad u SAD-u (a znam kad je to bilo jer je firma u kojoj radim to napravila) nabasao sam na komentar neke zene u bespucima interneta koja je rekla kako je cula za nekog vatrogasca koji je obolio od raka zbog dugotrajnog izlaganja 5G mrezi. Pazi, doslovce par dana nakon pustanja u rad vec imamo prvi rak zbog DUGOTRAJNOG izlaganja?

Ljudi koji su skloni panici zbog toga ne odvazu te stvari u glavi kako treba - pokupe bitne keyworde sa ekrana i to je to. 5G, vatrogasac, rak... Gotovi smo!!!

 

Naravno da ne znamo koje su dugotrajne posljedice ali treba stvari sageldati malo trezvenije. Mene uvijek takav pristup podsjeti na chemtrailse. Uvijek postoji "netko u sjeni" tko vuce konce i zeli nas sve pobiti. I uvijek ce "znalci" reci "znamo mi tocno o cemu se tu radi".

Pa cek, taj netko i njegova djeca nece biti izlozeni tim strasnim kemikalijama iz aviona koje se prosipaju sirom kugle zemaljske? Ili 5G zracenju kojim ce biti pokriven svaki naseljeni kutak? Kao da je u najmanju ruku u pitanju neka "zla sila" sa Neptuna pa nas izdaleka sa sigurne distance truje dok svi nepomremo. A onda ce doci i zauzeti nase prekrasne plaze a nece ni najam za lezaljku platiti...

Freak Show Inc.
 
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

@Delboy

 

gle i ja bi radije žicu (optiku) nego 5G za brzi Internet, ali i onaj prodor optike u RH je bio jer je DT htio preko HT malo testirati...

 

ja se zbilja nemam što žaliti, triple play uslugu plaćam 190 kn, s 150/25 Mb brzine...

 

kolega Amer za 30 $ se može ..bat, nije u nekom metropolitanskom okruženju ali je u gradu od 50000 stanovnika...

 

ima ADSL 4/1 Mbit...

 

problem je što će i 5G prodavati po selima koja imaju eventualno 1-2 repetitora na 5-6 km udaljenosti i bar 1000 mobitela na tom području, a broj kanala je ograničen...

 

hrpa ljudi ima MaxTV radi MaxTV2Go, koji postavljaju kao app na novije smart TVe ali ne radi zbog šugavog bandwidtha koji se može alocirati po korisniku...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 18:27 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

Već vidim kako će ovo dramatično pomoći Osijeku: svih 12 firmi (s, ukupno 500-600 zaposlenih) će prosperirati. Možda se osnuje još njih 10-20 (s po 2-3 zaposlena) ... i to je to. Ostatak nema ni za hranu, a gdje tek za nove 5G mobitele.

Razlupati kompletan sistem i krenuti od nule. To, možda, pomogne - iako ni tada ne bih ruku u vatru.

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 14:09 (Antiseptik).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Friday kaže...

Ja se sjecam razgovora sa jednim sumjestaninom..

neku vecer je stric naceo temu o samovozecim autima, i nacin na koji bi auti trebali komunicirati, i s vremenom je to povezao i sa 5G tehnologijom (bio sam impresioniran kad je dosao do tog zakljucka), i onda je sve prosrao kad je reko da je "cuo da su negdje u spanjolskoj pomrla jata ptica od 5G repetitora".

a taman sam se ponadao povest ok razgovor tu vecer..

 

 

btw, evo ti ovih tvojih tamo :D

http://www.osijek031.com/osijek.php?najava_id=81231&fbclid=IwAR1ogJVTNcSPTpbi3yeOKlROXlASvdEhmGmndOU-63iSkD8UGyTONEYzchQ

 

a i komentari na fejsu su isto uskladu (cak ih i znam par)..

https://www.facebook.com/portal.Osijek/posts/10156651209931426

 

pozvani ste 26.1. na znanstvenu tribinu u hotel Osijek da iznesete informacije o neštetnosti 5G tehnologije..

 

ZNANSTVENU 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 14:19 (nixass).
14 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Da je 5G smrtonosan ne bi mu mogli pobjeći niti tvorci istog, a niti i zadnji šljaker koji ga postavlja okolo. Jedino, ako nisu toliko blesavi da svjesno idu ubijati i sami sebe.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
4G mi troši 20-30 posto više baterije na mobitelu tako da je uvijek ugašen kladim se da ce 5G jos više
Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
koji-lik kaže...
4G mi troši 20-30 posto više baterije na mobitelu tako da je uvijek ugašen kladim se da ce 5G jos više

 Ja drzim 2G na telefonu, bluetooth, gps i wifi iskuljuceni. Ekran na 15% svjetline, svi servisi od Googlea (gmail, maps, playstore) iskljuceni. Jedino sad gledam da nekako iskljucim SMS jer sam cuo da to trosi bateriju. I vidi se razlika telefon bez problema izdrzi cijeli dan.

14 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
ludizao kaže...
O_O_O kaže...
I vidi se razlika telefon bez problema izdrzi cijeli dan.

Poučen tvojim iskustvom, stavio sam zaslon na 0% i sad jedva čekam vidjeti koliko dana će trajati baterija. Pazit ću da ni ne čitam sms-ove, a kamoli da ih šaljem 

 najbolje ga je zakopat cca 2 štiha pod zemlju, pokrit s JNA šljemom (obavezno petokraka prelijepljena šahovnicom) i zatrpat... onda traje baterija...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

Činjenica je da ni sami znanstvenici nisu na čistu sa 5G tehnologijom i EMF zračenjem. Po meni je to dovoljno da se ta tehnologija stavi na čekanje, ali profit je uvijek bitniji, nas ima još uvijek dovoljno. Naravno mi na ovom forumu znamo puno bolje od njih i sigurni smo da je 5G prava stvar / sigurni smo da je 5G katastrofa.

 

Nekako mi se čini da ćemo gledati vlastiti kraj iz prvog reda, naravno tko preživi do kraja.

 

https://blogs.scientificamerican.com/observations/we-have-no-reason-to-believe-5g-is-safe/

https://www.jrseco.com/european-union-5g-appeal-scientists-warn-of-potential-serious-health-effects-of-5g/

 

Numerous recent scientific publications have shown that EMF affects living organisms at levels well below most international and national guidelines. Effects include increased cancer risk, cellular stress, increase in harmful free radicals, genetic damages, structural and functional changes of the reproductive system, learning and memory deficits, neurological disorders, and negative impacts on general well-being in humans. Damage goes well beyond the human race, as there is growing evidence of harmful effects to both plant and animal life.

 

The latest cellular technology, 5G, will employ millimeter waves for the first time in addition to microwaves that have been in use for older cellular technologies, 2G through 4G. Given limited reach, 5G will require cell antennas every 100 to 200 meters, exposing many people to millimeter wave radiation. 5G also employs new technologies (e.g., active antennas capable of beam-forming; phased arrays; massive multiple inputs and outputs, known as massive MIMO) which pose unique challenges for measuring exposures.

 

Millimeter waves are mostly absorbed within a few millimeters of human skin and in the surface layers of the cornea. Short-term exposure can have adverse physiological effects in the peripheral nervous system, the immune system and the cardiovascular system. The research suggests that long-term exposure may pose health risks to the skin (e.g., melanoma), the eyes (e.g., ocular melanoma) and the testes (e.g., sterility).

 

Ne zvuči simpatično, ali ne brinem, utješila me ekipa na forumu. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

Kak moj stari kaze: "sine, svuda mu je bolje nego u gacama"

 

Mozda je malo offtopic...

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
D3lBoy kaže...

Sunce je neizbježno, solarij je, i solarij šteti samo onima koji ga koriste. A oni koji ga koriste svjesni su šta si rade, svaka doza nepotrebnog ozracivanja je losa. Je li 5G štetan ili ne, ne znam, kao što ne znaju ni drugi. No iskreno ne vidim ni toliku potrebu, mobilni LTE je sasvim dovoljno brz za apsolutno sve što možeš raditi na mobu, bar ja. Pokrivenost mu je ok, osim ako nisi u nekoj zabiti.

Rađe neka šire ugradnju optike u sve dijelove grada i šire, ali to ipak financira netko drugi...

Prije nekih 30-ak godina, ja i moje kolege smo raspravljale trebaju li PC računala imat više od 1 MB RAM ili je to više nego dovoljno. Neki od nas mislili su da je 1 MB sasvim dovoljan, a neki da nebi bilo loše imat 4 MB.

 

Izgleda mi da nitko od nas nije bio u pravu.

 

Prije nekih 150-ak godina u Engleskoj su raspravljali kako će velika brzina (30 km/h) kojom prometuju vlakovi utjecat na putnike. Neki su mislili da ljudi mogu izdržat sve do 160 km/h (100 mph), a neki da ne mogu i da će vjerovatno svi obolit.

 

Izgleda mi da nitko od njih nije bio u pravu.

42
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 19:13 (markoBT).
13 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
kbenzema kaže...
Meni nije, Slavonija je hdz-ovska utvrda, kak su birali, tak nek im bude

 Tako si i ti birao Bandica.

Naravno da nisi, izabrala ga je apsolutna manjina (odnosno manjina u cijeloj populaciji, a ne samo oni koji su izasli na izbore). Uz to cu nadodati informaciju da u mom slavonskom gradu HDZ je prvi put dobio gradske izbore jos od 90ih i to uz najnizu izlaznost ikad.

Ali dobro, ostavimo debilne predrasude po strani, zamisli na trenutak da zagrepcani nisu bolji od ostatka Hrvatske.

 

Ovo je po meni super stvar za Osijek, ali mislim da Sveuciliste u Osijeku mora jos pogurati razvoj u pravom smjeru da bi efekt bio potpun. Unatoc tehnologiji i dalje se premalo novaca "vrti" u R&D, trenutna osjecka IT scena drzi R&D na margini i totalno ispod potencijala

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 17:07 (Top Bugovac).
9 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Friday kaže...

Kak moj stari kaze: "sine, svuda mu je bolje nego u gacama"

 

Mozda je malo offtopic...

 Stari ti je promiskuitetan.

14 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Ako lik digne SOT sa 7 sati na 9 sati korištenjem 3G only na P30 Pro onda ta 2 sata SOT-a nisu za baciti.
Baš me zanima baterija na 5G uz zaslon s 120Hz... Ode ona.
Pa će biti pas m. I 5G-geju i 120Hz kad oni nemaju baterije koje to mogu pratiti.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 17:35 (Oldy).
 
2 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Top Bugovac kaže...
kbenzema kaže...
Meni nije, Slavonija je hdz-ovska utvrda, kak su birali, tak nek im bude

 Tako si i ti birao Bandica.

Naravno da nisi, izabrala ga je apsolutna manjina (odnosno manjina u cijeloj populaciji, a ne samo oni koji su izasli na izbore). Uz to cu nadodati informaciju da u mom slavonskom gradu HDZ je prvi put dobio gradske izbore jos od 90ih i to uz najnizu izlaznost ikad.

Ali dobro, ostavimo debilne predrasude po strani, zamisli na trenutak da zagrepcani nisu bolji od ostatka Hrvatske.

 

Ovo je po meni super stvar za Osijek, ali mislim da Sveuciliste u Osijeku mora jos pogurati razvoj u pravom smjeru da bi efekt bio potpun. Unatoc tehnologiji i dalje se premalo novaca "vrti" u R&D, trenutna osjecka IT scena drzi R&D na margini i totalno ispod potencijala

 

Ma ja sam to ekspresno bubnio čim je ovaj prije mene komentirao ko da će cijeli Osijek izumrijeti zbog 5g i da mu je žao...ali daleko od toga da Slavonija nije plava :) nije mjesto ni tema, ispričavam se na OT.

 

Neka nama 5g oživi čim prije, pogotovo na tele2 koji muku muči i sa 4g

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

svaki put kad dodje nova tehnologija, postoje oni odgojeni na bakinim pričama o ljudima koji nas žele ubiti.

 

3G,4G,5G, 6G uvik isto...Mobitel isu štetni, nemoj blizu sebe, bla bla bla....

 

Govorili su za televiziju, nemoj blizu, govorili su nemoj na PCu izgubit ces vid... danas znam po 12 sati dnevno bit ispred ekrana, što TVa što PC-a, i bolje vidim od svih tih što su mi govorili.

Ima 20 godina spavam niti metar udaljen od mobitela, i stalno mi je u đepu  oko muda... e  i? Krcam ženu, ka da mi je 18...

 

Do sada bi škole već trebale učiti ljude o ionizirajućim zrakama i njihovom značenju....

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
D3l... Nije 5G za talambuse koji na mobitelu slusaju daru bubamaru, ljakse. Tebi i takvima je dosta i GPRS
7 godina
protjeran
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Abomb kaže...

svaki put kad dodje nova tehnologija, postoje oni odgojeni na bakinim pričama o ljudima koji nas žele ubiti.

 

3G,4G,5G, 6G uvik isto...Mobitel isu štetni, nemoj blizu sebe, bla bla bla....

 

Govorili su za televiziju, nemoj blizu, govorili su nemoj na PCu izgubit ces vid... danas znam po 12 sati dnevno bit ispred ekrana, što TVa što PC-a, i bolje vidim od svih tih što su mi govorili.

Ima 20 godina spavam niti metar udaljen od mobitela, i stalno mi je u đepu  oko muda... e  i? Krcam ženu, ka da mi je 18...

 

Do sada bi škole već trebale učiti ljude o ionizirajućim zrakama i njihovom značenju....

 

 Vidit cemo te za 60 godina da li se osjecas tako mlado i jako.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
kbenzema kaže...
Meni nije, Slavonija je hdz-ovska utvrda, kak su birali, tak nek im bude

 Zato u Rijeci cvjeta tisucu cvjetova.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
vladtepes975 kaže...
kbenzema kaže...
Meni nije, Slavonija je hdz-ovska utvrda, kak su birali, tak nek im bude

 Zato u Rijeci cvjeta tisucu cvjetova.

 Da evo ljudi se sele iz Slavonije u Rijeku.... Ili je možda obrnuto?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5

Dost vam je dobra rasprava

Battlelog: D3lBoy-00
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice