Video savjet - kako staviti live Linux na USB stic

poruka: 32
|
čitano: 6.733
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Video savjet - kako staviti live Linux na USB stic".
15 godina
offline
Re: Video savjet - kako staviti live Linux na USB
ihush kaže...

-ne kontam.. o čemu se radi? što je tema? :)

 

 Ma nista posebno, ja sam malo zastranio u offtopic, Jovanka prihvatio i eto.

 

Irititra me samo sto jedna od najmocnijih softverskih kompanija, sto MS i je (koliko god meni bili antipaticni), nema posteni sluzbeni recovery tool kao sto je to bio Hirens ili danas Strelec.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Video savjet - kako staviti live Linux na USB

-nema za plahutere&široke narodne mase.. ima za insidere/oem i sl tj oni koji si to mogu/znaju napraviti .... ili skineš s neta nrp hirens/ubcd.. nekad popularan lastxp.. itd.

-ms to skriva-otežava zbog licenci, kao što i oemi to moraju, tj čuvaju vlk key itd.. komercijala, dok linux nema takvih potreba pa time ni namjernih otežavanja jer je ugl free. To je jedina razlika. Sve se može kad znaš (no sasvim nešto drugo je hoćeš li tad to napraviti, kakvo računalo ti za to sve treba.. npr server+waik.. ili slipstirmati potrebne novije drivere.. jednostavno mi se ne da, lakše je kliknuti download i gotovo je za par minuta.).

-odavno sam odustao od izrade 'najboljeg' medija, koji ima sve potrebno, jer već kroz par mjeseci zastarjeva, jer tom dinamikom se mjenja HW+SW.. a danas npr slipstirm drivera nije uopće potreban (od vista modela nadalje, zamrlo s XPom)..

 

-napravio sam jednu temu kako napraviti bootabilan medij/disk.. -nezanimljivo, to dovoljo prikazuje kao i učestvovanje ostalih forumaša u ovoj/ovakvoj temi kolika je potreba za takvim stvarima. .. dok problem koji stvara novi uefi+enkripcija nije ni rješiv nekim medijem jer je stvar biosa-hw/sw..

-svaki os to može, kreirati boot, minimal envirement.. a današnjim juzerima to sve zvuči kao hollywodski SF/hakerski film i veća je šansa da će posegnuti za nrp (pljuc) kalijem nego tražiti neki win PE kao što nudi hirens, još manje da će sami nešto prilagoditi svoijm potrebama. Tak da je tema realno nepotrebna, jer početnici ne kontaju ništa, oni koji znaju ne trebaju (jer znaju..). Lakše (i brže) je googletom kliknuti next.. :)

 

+ ako si ikad radio/koristio winbackup, tad znaš da on radi npr vhd + na kraju postupka nudi izradu boot-recovery medija.. tj imaš i to na jedna klik, ms to daje.. ali nitko ne krositi, ne napravi.. + ograničenje, upotrebljivo samo za to računalo (licenca) vezano HWom, jer ms ne želi lako umnažanje (pomagati piratizaciju..) i to je legitimno. Tj ako i dalje to tvrdiš (da nešto MS nema..), tad samo dokazuješ da nisi dovoljno napredan juzer i da ti tad nikakav alat ni nije namjenjen.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 11:36 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice