Velik pad cijene Facebookove dionice nakon objave

poruka: 5
|
čitano: 2.869
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Velik pad cijene Facebookove dionice nakon objave ".
6 godina
offline
Velik pad cijene Facebookove dionice nakon objave

Ma da sigurno trečina zemlje, a koliko je od tih 2,5 milijarde je lažnih, duplih, praznih, spam, trol i neaktivnih profila. Ma nema šanse da imaju blizu 1 milijarde aktivnih profila. Pa jaih osobno znam 20 koji imaju po 2-3 profila, ili zatvore jednog pa otvore drugog, pa tako unedogled, samo Fejsbuk to uredno broji u sumi...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Velik pad cijene Facebookove dionice nakon objave

Sad kupit 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Velik pad cijene Facebookove dionice nakon objave

Čovječe, rastu prihodi, raste profit a oni nezadovoljni i ruše cijenu dionica. Pa ne može se vječito stalno rasti, postoji valjda i neko zasićenje tržišta. Da imam love kupio bih hrpu dionica, pa makar imao 0,3% manje prihode od predviđenih.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2018 12:03 (učo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Velik pad cijene Facebookove dionice nakon obj

Velik dio FB i FANG shareholdera opcenito su ljudi kojima to nije profesija niti prvi izvor dohotka, u odnosu na ostale jake dionice s tim mcapom.

Tako da su ove reakcije i volatilnost zapravo normalne.


Osobno FB je bio velik dio mog portifelja sve dok nije dosegnuo cca 400B mcap. No stvar je ista kao sa MySpaceom, puno laznih korisnika i targetna skupina koja ga koristi je jako promijenjiva. Mogao bi FB nestat kao MySpace preko noci ako se pojavi nesto bolje. Medutim FB je jaci nego sto je MySpace ikad bio tako da tko jos zna.


Inace ovo ne ide bas na ruku 'kriptohejterima'. Naime FANG dionice su trenutno puno volatilnije nego Bitcoin i ETH prije par mj.


Inace dobar tip je Tencent. Upravo sam dosao iz Kine nakon 2 tjedna i tamo osim sto je sve zabranjeno (FB, Snap...sve samo uz dobar VPN) postoji WeChat.

U WeChatu (samo jednoj aplikaciji) koju vjerojatno cijela Kina koristi, imate banking, chat, videopozive, tipicnu drustvenu mrezu (timeline), VR, crowd density (kad se izlazi recimo u Peking, javlja koliko je guzve medu pjesacima), bike sharing, placanje parkinga, placanje kazni javnog prijevoza, DOKTORE i crowdfunding.

Sve u jednoj aplikaciji. Sve te mogucnosti osim chata i videocalla je nemoguce imati izvan Kine, pa dosta ljudi nije ni znalo.


Cim sam to vidio, odmah zamjenio FANG s Tencent ADRom. Osim toga kineska komunisticka vlada zapravo ni ne dopusta nista drugo osim Tencentovog i Alibabinog internet monopola trenutno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2018 12:11 (Mitch).
11 godina
offline
Re: Velik pad cijene Facebookove dionice nakon obj
učo kaže...

Čovječe, rastu prihodi, raste profit a oni nezadovoljni i ruše cijenu dionica. Pa ne može se vječito stalno rasti, postoji valjda i neko zasićenje tržišta. Da imam love kupio bih hrpu dionica, pa makar imao 0,3% manje prihode od predviđenih.

Ako si gladan i u ruci držiš sendvič kvalitete B (što je dobro jer i sendvič kvalitete C je dobar sendvič), a onda na stolu ugledaš sendvič kvalitete A, što ćeš učinit?

 

Većina ostavi sendvič B i uzme A i to se upravo desilo FB-u.

 

 

  

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 15:02 (markoBT).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice