Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama pre

poruka: 104
|
čitano: 17.928
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama pre".
8 godina
offline
Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama pre
Pa što je drugo pismenost, čemu drugom služi gramatika i pravopis nego jasnoći pisanja?! U tome je problem. Problem je u tome da ihush ne zna formulirati svoje misli na jasan i razumljiv način. Zato ga i nisam pročitao, jer ako se hoću tako nečim baviti, čitanjem teško razumljivih tekstova, onda ću čitati nešto na latinskom, nešto od starih pisaca, čitat ću Gundulića i Marulića, a ne komentare meni potpuno nepoznatog autora na društvenim mrežama. Ne mislim, naravno, da je ihush shizofreničan, ali zašto piše tako, kao shizofrenik? On od svoga pisanja pravi sprdnju, ne ja. A svi ovi napadi na moju osobu su bez veze, jer - istina - i ja griješim, ali neću reći da je u redu pisati Rayleight (umjesto Rayleigh), nego ću to shvatiti kao dobronamjernu kritiku da drugi put više pripazim na pisanje imena. (Inače imam problema s pamćenjem imena, kažu da za to, pamćenje imena, postoji poseban centar u mozgu.) Sve to govorim ne samo kao autor nego i kao urednik, koji sam se namučio s nepismenim tekstovima nepismenih autora. (Molim da se ovo ne shvati kao nekakva samohvala, nego kao pokušaj dizanja jezičnih standarda u ovoj rubrici, a i inače.) Na kraju, ne govorim o kemiji i kvantnoj fizici, nego o nečemu što bi svatko tko je završio osnovu školu trebao svladati.
 
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama
danen kaže...
Pitanje za forumaše:
1.) Čemu služi učenje gramatike i pravopisa?
2.) Čemu služi standardizacija jezika?
Onome tko najbolje odgovori na oba pitanja - poklanjam svoju knjigu (kad iziđe)!

 1. Da bi učitelji imaoi sigurnu plaću i dugačak godišnji odmor.

2. Da je to bitno zemljani bi učili isti jezik i lakše se sporazumjevali, ali onda bi prva točka gubila na važnosti.

 

 

6 godina
offline
Re: Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama
ShadoW kaže...

 Tko ovdje zagovara nepismenost?

 

Ono sto za pocetak treba odvojiti je pismenost od jasnoce i jednostavnosti teksta. Ovo drugo fali ihushu.

 

Takodjer, vec n-ti put se spominje, ihush nije kritzirao novinara zbog pismenosti nego sadrzaja. Niti jednom na ovom forumu nisam dozivio da je ihush bilo ciji post sudio po bilo kojoj subjektivnoj osnovi.
Njegovi komentari ciljaju na sam sadrzaj posta/vijesti. Ako pogledas, primjetiti ces da od istog autora svaki post "sudi" zasebno, te ce se sa x postova sloziti, a sa y ne, nevezano jel mu taj autor mio ili ne.

 

Sto se ostalih tice, zbilija ne vidim da ovdje itko zagovara nepismenost, nego ne podupiru kritike na stil pisanja.

 

+ primjeti da post s kojim je zapocela ova rasprava o ihushu (danenov) se uopce ne osvrce na ono sto je ihush rekao, vec na kako je rekao. Cemu jos i spominjanje sizofrenije?

 

 

Očito ti je promakao odgovor kolege iHushu inače valjda ne bi pisao ovaj komentar:

 

dakle, naslov je mogao glasiti - Varaždinac uhićen jer iznuđivao novac predstavljajući se na društvenim mrežama kao djevojka i onda bi ti valjda bio zadovoljan jer je rječca "iznuđivao" na prvom mjestu u rečenici

 

nadalje, sumnja je sve dok ga se ne osudi i čovac je osumnjičenik sve dok ne krene sudski postupak, tad postaje optuženik, a osuđenik je kad i ako bude osuđen

dakle jest uhićen zbog sumnje i ima status osumnjičenika prije i poslije kriminalističkog istraživanja, pribavljanja dokaza, informativnog razgovora ili uhićenja itd., za vrijeme svega toga se sumnja u počinjenje kaznenog djela koje se tek treba dokazati - sve do podizanja optužnice, kad postaje optuženik - no i tada se koristi formulacija "sumnja se da je počinio kazneno djelo" jer je sumnja sve dok mu se ne dokaže u sudskom postupku i po pravomoćnoj presudi

 

zapravo palamudiš bezveze jer je naslov relativno sažet, intrigantan i točan, dakle baš kakav treba biti, a da li je rječca "iznuđivao" na kraju ili početku naslova sasvim je svejedno

isto tako bezveze ti je i ovo palamuđenje o sumnji, uhićenju, tome da ne sudi policija i ostale bezvezarije u koje si se upetljao u razmišljanju o sumnji, sumnjivcu i "konkretnoj osobi"

6 godina
neaktivan
offline
Re: Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama
XXX kaže...

 1. Da bi učitelji imaoi sigurnu plaću i dugačak godišnji odmor.

 

 

 Ma baš! Mogli bi s ihusha (koji nije tema) skrenuti malo na učitelje i  mit o njihovom dugačkom godišnjem odmoru. 

9 godina
neaktivan
offline
Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama pre

Dobro kad ste toliko zapeli za ihush-a pozovite Zelja-u.

Onda cete dobiti svoje male postove. Hah

Btw odgovor na ove postove Just wow.

 

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama
danen kaže...
Pa što je drugo pismenost, čemu drugom služi gramatika i pravopis nego jasnoći pisanja?! U tome je problem. Problem je u tome da ihush ne zna formulirati svoje misli na jasan i razumljiv način. Zato ga i nisam pročitao, jer ako se hoću tako nečim baviti, čitanjem teško razumljivih tekstova, onda ću čitati nešto na latinskom, nešto od starih pisaca, čitat ću Gundulića i Marulića, a ne komentare meni potpuno nepoznatog autora na društvenim mrežama. Ne mislim, naravno, da je ihush shizofreničan, ali zašto piše tako, kao shizofrenik? On od svoga pisanja pravi sprdnju, ne ja. A svi ovi napadi na moju osobu su bez veze, jer - istina - i ja griješim, ali neću reći da je u redu pisati Rayleight (umjesto Rayleigh), nego ću to shvatiti kao dobronamjernu kritiku da drugi put više pripazim na pisanje imena. (Inače imam problema s pamćenjem imena, kažu da za to, pamćenje imena, postoji poseban centar u mozgu.) Sve to govorim ne samo kao autor nego i kao urednik, koji sam se namučio s nepismenim tekstovima nepismenih autora. (Molim da se ovo ne shvati kao nekakva samohvala, nego kao pokušaj dizanja jezičnih standarda u ovoj rubrici, a i inače.) Na kraju, ne govorim o kemiji i kvantnoj fizici, nego o nečemu što bi svatko tko je završio osnovu školu trebao svladati.

 Evo, recimo ovaj tvoj tekst je pravopisno i gramaticki tocan pa si me izgubio.

 

Prvo spominjes gramatiku i pravopis, pa skaces na formuliranje misli. Da razvijanje verbalnih vjestina utjece na tok misli se i mogu sloziti, ali da je svaki gramticki i pravopisan tekst razumljiv, ne mogu.

Tako skacemo na ovo iduce, latinski. On nije gramitcki i pravopisno tocan pa je tesko razumljiv? Ili je, pa je i dalje tesko razumljiv?

 

Onda Rayleight vs Rayleigh pa onda pamcenje imena, kako je to povezano? Ja sam recimo zapamtio da mi se prijateljica zove Ema pa i dalje ne znam jel mozda Emma. Btw. i ja lose pamtim imena, bice da nam isti centar pravi probleme.

 

Tvoj tok misli je recimo isto u kaosu.

Tvoj je ok, ihushov nije (tebi)

 

Btw. naslov je mogao i biti "Varazdinac uhicen zbog iznudivanja".

Ali dobro, tema je "Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama pre", valjda kao ihush, jer se o njemu prica. Ili je mozda 13 rijeci previse za naslov s obzirom da ne stane ni u ime teme.

 

"A svi ovi napadi na moju osobu su bez veze, jer - istina - i ja griješim" sta sad pak ovo znaci, nazoves osobu sizofrenikom i onda se osjecas napadnuto.


Udahni, smiri se. Nitko te ne napada. Bas kao sto ihush tu ne kuka jao zasto mene, nemoj ni ti. Nego argumentiraj sta te muci.

Idealno, potrudi se procitati njegov post i daj primjer kako bi ga ti napisao da govori isto to, samo na razumljiv nacin.

 

edit: i ne, tvoj tok misli je u kaosu i nista ti nije gramaticki i pravopisno tocno, ti si seljak i sizofrenik ne smatram argumentacijom

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 22:13 (ShadoW).
8 godina
offline
Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama pre
Što hoćete ovakvim pisanjem pokazati i dokazati? Da ne znam pisati, da ne znam gramatiku i pravopis, da imam konfuziju u glavi i u rečenici? Što se mene tiče možete dokazivati i da je Zemlja ravna ploča. A što se pak tiče ihushova teksta dosta sam se ja takvih tekstova nadorađivao i poispravljao dok sam bio urednik i redaktor u Prirodi (oko 1500 članaka), pa mi se to sada ne da činiti i to samo zato da bih nekoga naučio ono što je trebao naučiti u osnovnoj školi. Uostalom, u mojoj knjizi koju sam spomenuo ima mnogo primjera loših rečenica, njihove analize i dorade. Tko hoće učiti pisati uvijek to može činiti, ima mnogo jezičnih savjetnika (da ne ispada da samo promoviram svoju buduću knjigu).
 
2 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama
Koja komedija od, kako se ono informatički kaže, aha, da, dretve 😂
( Jel' ovo bilo gramatički ispravno napisano? )
Tigar Krezumica
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama
danen kaže...
.... pa mi se to sada ne da činiti i to samo zato da bih nekoga naučio ono što je trebao naučiti u osnovnoj školi. .

 Pa, sorry, ali bas to i radis....

 

Nemozes procitati/shvatiti - ignoriras - ides dalje - zatrazis pojasnjenje - bilo sto.

 

Ovako....ispravljas krive drine, sto je nemoguc zadatak, da ne spominjem totalno nepotreban na forumu.

Children Shouldnt Play with Dead Things
6 godina
offline
Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama pre

Budimo realni, iHush je započeo sa jednako nepotrebnim filozofiranjem oko teksta.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama
danen kaže...
Pa što je drugo pismenost, čemu drugom služi gramatika i pravopis nego jasnoći pisanja?! U tome je problem. Problem je u tome da ihush ne zna formulirati svoje misli na jasan i razumljiv način.Zato ga i nisam pročitao, 

  🙏 ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 7:21 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Re: Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama
love2ml86 kaže...

Budimo realni, iHush je započeo sa jednako nepotrebnim filozofiranjem oko teksta.

...dok svii ostali forumasi redovno pisu samo informativno, korisno i iskljucivo vezano uz temu 

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
15 godina
offline
Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama pre

ako bismo već govorili o pismenosti na forumu (a ne bismo, jer dopizdilo više ibogu ivragu), valjalo bi započeti s triom fantastikus (pavić-bilić-vrbanus), u kojem m.p. drži uvjerljivo prvo mjesto po drljanju. a oni pišu članke, NE komentare. padne im i pinka za to (sic!). "stara garda" zna posao. mi tu, koji slovima i slikama onečišćujemo zaslon, još smo i dobri (ponderiran prosjek), čega sve ima. 

 

osim toga, mislim da ihush nije inkriminirani varaždinec te da bi u napisu navedenu "operaciju" izveo neusporedivo inteligentije pa i ne biste znali da je "nestašan", o nekakvoj uhidbi da se i ne govori. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 9:29 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Varaždinac uhićen jer se na društvenim mrežama
Nije Varaždinac nego Varaždinec,nije Zagorac nego Zagorec.Jeste nepismeni.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice