Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars

poruka: 80
|
čitano: 22.817
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
ludizao kaže...

Pa da, imaš pravo. Video ne zanima nikoga, ali zato ih zanima zvuk pa su rover opremili komercijalnim mikrofonom da snima zvukove slijetanja i pomaže roveru u navigaciji. O drugom mikrofonu se ne smije kritički pisati. U svakom slučaju, nije bilo mjesta za jednu malenu, isto komercijalnu kamericu, ništa težu od mikrofona, pa da i ona pomaže u snimanju slijetanja i istraživanju površine 

 

For the Mars 2020 Perseverance rover, the engineering team is adding several cameras and a microphone to document entry, descent and landing in even greater detail. They will shoot full-color video of Mars 2020 throughout its descent to the Martian surface.

 

https://mars.nasa.gov/mars2020/spacecraft/rover/cameras/

 

A do tad uživaj u ovim snimkama:

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 22:43 (mzopg).
 
2 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
Za snimanje 4K na Marsu je potrebna koncesija koju NASA nema...koncesiju daju Marsovci...s obzirom da još s njima nismo u kontaktu...da ne bi došlo do diplomatskog incidenta a možda i do rata svjetova...to je na čekanju

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
picajzla0707 kaže...
Hjao, al ste navalili obžderat trolčinu. Bit će sretan mjesecima, kao i zadnji put kao je ovako zajebavao na 30 stranica za high res fotke s marsa, mjeseca ili čega već.
Konačno mu je netko oduzeo lizalicu i linkao stranicu s tisućama high res fotki. Ovaj put se bolje pripremio, a vi hranite li hranite...

Mislim da griješiš. Trol mora posjedovat izvjesnu kvalitetu, koju ludizao nema. 

42
12 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
Nadrobio si 4 stranice sranja i ti se nades nekom govorit da drobi. 

 

Najjače su ovakve sentimentalne generalizacije, a kad trebaš reći nešto konkretno, onda spušiš argumente. Ti, onaj hamer0, Markica i ostala uvrijeđena ekipa, koja misli da su osjećaji = činjenice.

 O cemu pricas ti? Konkretno ti je odgovoreno zasto 4k snimka nije niti u planu za Mars. 

 

Tvoj argument je kamera iz mobitela na roveru za istrazivanje na razini molekula. Di si ti zalutao jbt. 

 

Uvrijedena ekipa? Sumnjam ja da se itko ovdje osjeca uvrijeden od strane zalutalog lika. 

Ti jedini ovdje izvrces cinjenice, odnosno ne prihvacas ih. Useres svaku temu sa svemirom, spaceX, NASA temom. Izgubljen slucaj koji ne moze shvatit da nesto nije bitno. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars

Koliko riječi da se objasne jednostavne stvari! A opet ova diskusija otkriva narav čovjeka današnjice, čovjeka potrošača. Za takvoga je  sve ili zarada ili zabava. Ako ne šaljemo sonde na Mars da bismo zaradili, onda ih šaljemo zato da bismo se zabavili. A takvima ne pada na pamet da je svrha sondi znanstveno istraživanje, dok je popularizacija tog istraživanja (putem praćenja lansiranja i sl.) samo njegova popularizacija e da bi se lakše od vlade za istraživanje dobilo novac (tj. da nitko od US tax payers ne bi protestirao). I opet ću vam navesti primjer kako vid ne samo da ima slabu znanstvenu vrijednost, nego može navesti i na stranputicu. Alkemičari su sve teorije gradili na izgledu, posebice boji tvari. Stoga su poznavali ne znam koliko spojeva arsena (jer se pojavljuju u raznim bojama), dok se na "bijeli" prah uopće nisu obazirali. Stoga nisu oštro razlikovali sodu (Na2CO3) od potaše (K2CO3), a često ni od kalcijeva karbonata (CaCO3), što je imalo velike reperkusije na proizvodnju stakla, čija čvstoća, postojanost itd. uvelike ovisi o omjeru ova tri karbonata (elementa). Pekli su ga od pepela, kojeg su uvozili čak s Levanta, dok nisu našli bolji pepeo (s više kalcija) iz Španjolske. Ili: uopće nisu obraćali pozornost na plinove (jer oni nemaju boje). Tek je pronalazak pneumatske kade - a ne video kamere! - omogućio istraživanje plinova a s njime i preporod kemije. Ili hoćete primjer iz astronomije? Mnogo su važniji podaci koji se dobivaju u nevidljivom (IR, X, gama, radiovalnom) području spektra, od podataka u  vidljivom području. Primjera bi se dalo navoditi u nedogled. No važno je shvatiti ono prvo što sam rekao. Nekome znanost može biti zabavna (npr. meni), ali svrha znanosti nije zabava!  

 
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
ludizao kaže...
..samo to na neku foru nikom ne pada na pamet..

 Normalno da im je palo na pamet. I dobit ćemo tako snimku kad će za to biti vrijeme.

 

Ajd ovako, pitaj 100 znanstvenika koji su zagriženi za proučavanje planeta dal bi rađe da u rukama imaju komad Marsa, ili snimku s površine.

Mars je sniman i slikan, ali koliko znam još nitko nikad nije dotaknuo nešto s Marsa.

Što misliš kakve će biti odgovori? Eto, takvi ljudi odlučuju što će se slati na Mars, a i sam znaš da se računa svaki gram....

 

Btw, kak misliš da nema 4K snimke sa ISS-a? Pa mislim da si baš ti u nekoj temi pisao o tome i dobio hrpu snimaka i fotografija slikanih sa jako skupom opremom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
danen kaže...

Nekome znanost može biti zabavna..., ali svrha znanosti nije zabava!  

 LIAR!!11!

 

 

12 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
ludizao kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Btw, kak misliš da nema 4K snimke sa ISS-a?

Gdje sam to napisao? Evo, ovakva pitanja su presjek komunikacije s ekipom koja mi spočitava da 'userem svaku temu sa svemirom, spaceX, NASA'... i onda kad kapne desetak takvih padobranaca, koji su zaključke izvukli iz dupeta nečitanja na što odgovaraju, onda mi se još dodatno sere da temu razvlačim na nepotrebno velik broj stranica. Nisu uvrijeđeni mamini sinovi, kojima se mora crtati krivi za to, ne. Ja sam 

 

 Napisao si da nema poštene snimke iz ruke iz ISSa.

Tu ne misliš na 4K, ovdje "poštena" znači nešto drugo?

 

Ma daj, s tobom se ne može razgovarati, samo fantaziraš, optužuješ druge, zaboravljaš što ti ljudi pišu..

Nisi mi uopće odgovorio na prvi dio poruke, nego samo na drugi, samo zato da me prozoveš i strpaš u neki koš "forumaši"...

 

Mah...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
IMAX.Space.Station.2002.DOCU.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-X.5.1
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
strpljenje...spasenje...neke stvari sam skidao i po njekoliko mjeseci...ako ne uspiješ...pošalji mi USB stick...moja verzija ima oko 20GB
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
Navečer se brzina poveća...od ponoći pa nadalje:)

Evo jedna doku serija...bila na htv-u... definitivno među najboljima do sada

One.Strange.Rock.S01.1080p.AMZN.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 15:11 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
ludizao kaže...
HCMAA kaže...
IMAX.Space.Station.2002.DOCU.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-X.5.1

 

Ako si ovaj dokumentarac poslao meni, onda u njemu nema ništa od svemirske šetnje. Odnosno ima kad vježbaju i kada je ta šetnja virtualna. Čim postane zapravo, jedine šetnje su unutar ISS-a. U jednoj sceni se čak vidi astronaut kako izlazi iz modula, otvara se poklopac, baš kako sam pisao. Nažalost, taj je kadar snimljen fiksnom kamerom izvana. Izlazak iz modula ne snima sam astronaut, tako da ništa od posla. E, da, ima i jedna scena u kojoj se vidi zakrivljenost Zemlje vjerojatno snimama normalac objektivom, koja je zamjetno manja od onih koje vidimo u 99,9% slučajeva. Fotke priložene.

 Genijalno. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars

Jel može kakav ban za ovog trovača foruma

 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
ludizao kaže...

E, da, ima i jedna scena u kojoj se vidi zakrivljenost Zemlje vjerojatno snimama normalac objektivom, koja je zamjetno manja od onih koje vidimo u 99,9% slučajeva. Fotke priložene.

 Ova druga je bez fisheyea, lako si skiciraš:

Omjer+Zemlja/ISS Omjer+Zemlja/ISS
 
Zoom Zoom
 
Zoom+do+ravnine+ISS-a Zoom+do+ravnine+ISS-a
 Tak da kad bi stajao na ISS-u i gledao paralelno sa planetom, bio bi ti skoro pa ravan  (slika 3), a da imaš avion koji može do ISS-a, prije bi s njim došao iz Zagreba na ISS nego što pi stigao iz Zagreba u Dubrovnik (kad bi ti ISS bio točno iznad glave).

A ovičesto koriste fisheye da bi umjetno stvorili zakrivljenost vljda baš zato da ljudi ne stvaraju teorije zavjere da je Zemlja ravna, jer kad gledaš s te visine vidiš samo malu zakrivljenost.

 

Edit: zajebo sam se unio sam centar ISS-a na 6,44 umjesto na 6,8, ispravno je ovak:

Znači, tvoja prva slika pokazuje točno taj pogled.

A druga nije je usmjerena blago prema dolje, pa je zato na horizontu puno ravnije.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2020 18:03 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars

Da, istina, prva je izobličena, mea culpa.

A zapravo jedino bi imalo smisla slikati bez izobličenja i direktno paralelno s tangentama na planet u toj točki (i po x i y osi), bez nagiba u stranu, i onda bi točno dobio pogled koji je, jer tilt bilo kamo izbaci dio planeta iz kadra, pa čovjeka zezne perspektiva.

BTW, mislim da im ova kamera na prvoj slici i s razlogom ima fisheye kameru, tak da može pokriti cijeli opseg stanice, jer bi inače na tak kratkome kraku pokrivala samo jedan dio.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2020 18:56 (fer-de-lance).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
ludizao kaže...
Diablo86 kaže...

Jel može kakav ban za ovog trovača foruma

 

A jel ovaj tvoj upis za ban možda? Nit si tematski nit si bilo što argumetirao. Samo pokazuješ nažuljane osjećajčiće, kao neki uvrijeđeni klinjo, što vrlo vjerojatno i jesi. Btw, Red Bully me bana svako malo pa možda bude i sada, ako mu ne sjedne nadimak. Like I care.

 Jesi se ti možda sad uvrijedio?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
Apollo.11.2019.DOCU.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT

55GB
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars

Zaboravih na sitan detalj: NASA je izdavala tzv. flight pass za let sa tim roverom. Oko 10 000 000 imena i prezimena je na tom brodu, ugravirano na 3 pločice silicija, među njima i moje. Dakle, kada se sonda spusti na Mars i Učo će biti tamo, makar samo svojim imenom prisutan a vjerujem i još popriličan broj članova našeg foruma.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
Možda jednog dana za par stotina godina ta pločica bude u nekom marsovskom muzeju, doslovce upisan u povijest :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Uživo: NASA lansira rover Perseverance na Mars
picajzla0707 kaže...
Možda jednog dana za par stotina godina ta pločica bude u nekom marsovskom muzeju, doslovce upisan u povijest :)

Samo da ne pošalju nekakvog marsovca hitmana i uruče mu pločice. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice