UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

poruka: 116
|
čitano: 18.317
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12".
9 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
Bas i ne. Ja sam visok, zgodan, crn :)
Kolega, ne sve tako ozbiljno shvacat poput drugog kolege :D Inace sam i sam veliki fan Apple. No ovo s punjacima mi je dno dna.

13 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

Traže 700 € za mobitel sa ekranom od 5.4", dizajnom koji bi bio sprdnja na ovogodišnjim budget androidima i sa punjenjem sporijim nego na njima.

Na prezentaciji mrtvo ozbiljno govore kako imaju revolucionarni novi dizajn koji se svodi na promjenu materijala kučišta i boju :-|

Pričaju kao da su izmislili raw fotke :-|

Hvale se da nećeš dobiti punjač ni niti slušalice :-|

 

Nemrem, Apple nije u paralelnom svemiru i nemam riječi koliko je ovo apsurdno.

 
5 8 hvala 2
9 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
Di je problem sa dizajnom? Nema zakrivljeni ekran pa ti to fali?

Ja kao korisnik androida stavljam mini kao prvi izbor za sljedeći mob, ali ne sada, već iduće godine kad mu padne cijena. Znam da će mu performanse biti top, kamera također iako slabija od pro modela, ali to će u praksi biti zanemariva razlika, a veličina samog uređaja je najveća prednost.

Jebeni xiaomi svaki mjesec izbaci tri modela, odnosno ne modela već tri cigletine za koje mi treba torba za laptop. Ali sad kad je iphone izbacio mini model uskoro možemo očekivati poplavu mini modela od strane ostalih proizvođača
14 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
Ja sam baš htio reći da im je Mini najbolji dio ponude jer ima puno ljudi koji žele male dimenzije i premium uređaj. Pod premium mislim da je brz, dobar ekran, garantirane update i slično. Sljedeće godine će svi izbaciti male high end uređaje.
8 godina
neaktivan
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

super ja kupujem 12 pro max zlatni, a svoj galaxy s10+ ću pokloniti nekome

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
MewCore kaže...

Traže 700 € za mobitel sa ekranom od 5.4", dizajnom koji bi bio sprdnja na ovogodišnjim budget androidima i sa punjenjem sporijim nego na njima.

Na prezentaciji mrtvo ozbiljno govore kako imaju revolucionarni novi dizajn koji se svodi na promjenu materijala kučišta i boju :-|

Pričaju kao da su izmislili raw fotke :-|

Hvale se da nećeš dobiti punjač ni niti slušalice :-|

 

Nemrem, Apple nije u paralelnom svemiru i nemam riječi koliko je ovo apsurdno.

 dizajn je dobar, komponente su top, cijena je konkurentna. Punjač ako ga nekim čudom nemaš dođe 20$ original.

11 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

Dizajn, odlican, specke poslovnicno odlicne, kamere odlicne, pogotovo nova video mogucnost, prosirenje modela odlicno, za svakoga ponesto, cijene u skladu sa android konkurencijom, cak i jeftinije.

 

Isporuka bez punjaca, totalna idiotarija, i jos ekoloski izgovor, pa kakvi kreteni.

 

najgore je sto ce sad sve ostale ovce iz android tabora to pocet radit, kao sto su i prorez implementirali, kao sto su implementirali izbacivanje 3.5mm utora, i kao sto su implementirali ove debilne, kockasto/pravokutne debele zadnje kamere

 

prestrasno je koliko proizvodaci android uredaja nemaju mastu ili su ljeni pa preuzimaju najgore apple trendove 

 

cim apple ponudi 120Hz ekran i aplikacijsku ladicu bit ce bye bye andorid

 

previse me razovaravaju sa tom implementacijom apple gluposti, pa cu onda radije imati original idiotarije a ne lose i zakasnjele implementacije 

 

 

Moj PC  
5 1 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
Pa kaj nije da sa ios 14 dolazi app drawer?
13 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
kbenzema kaže...
Di je problem sa dizajnom? Nema zakrivljeni ekran pa ti to fali?

Ja kao korisnik androida stavljam mini kao prvi izbor za sljedeći mob, ali ne sada, već iduće godine kad mu padne cijena. Znam da će mu performanse biti top, kamera također iako slabija od pro modela, ali to će u praksi biti zanemariva razlika, a veličina samog uređaja je najveća prednost.

Jebeni xiaomi svaki mjesec izbaci tri modela, odnosno ne modela već tri cigletine za koje mi treba torba za laptop. Ali sad kad je iphone izbacio mini model uskoro možemo očekivati poplavu mini modela od strane ostalih proizvođača

Imam Xiaomijev Poco F1 koji je prije godinu i pol bio jeftina kopija ifona. Bar po notchu.

Tad je koštao 300€.

F2 koji je star već pola godine je po performansama usporedivo sa F1 - duplo brži, ima amoled, nema baš nikakav notch, 30W punjenje i veću bateriju. Sad košta 400€. I ja ga kupiti neću jer sam još zadovoljan sa F1.

Gledam prezentaciju od Applea gdje objašnjavaju kak trebaš dat duplo više para da imaš 3cm prostora više u đepu, da nam treba monstruozno brz čip da bi mogao otvarat aplikacije koje mi se otvaraju već i sad koliko treba da se animacija izvrti. 

Evo ja to jednostavno ne kužim.

Kako god to okrenuo meni nema baš nikakvog smisla, kome ima neka ga kupi i super. Neću komentirati kamere jer za to imam fotić. 

14 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
kbenzema kaže...
Di je problem sa dizajnom? Nema zakrivljeni ekran pa ti to fali?

Ja kao korisnik androida stavljam mini kao prvi izbor za sljedeći mob, ali ne sada, već iduće godine kad mu padne cijena. Znam da će mu performanse biti top, kamera također iako slabija od pro modela, ali to će u praksi biti zanemariva razlika, a veličina samog uređaja je najveća prednost.

Jebeni xiaomi svaki mjesec izbaci tri modela, odnosno ne modela već tri cigletine za koje mi treba torba za laptop. Ali sad kad je iphone izbacio mini model uskoro možemo očekivati poplavu mini modela od strane ostalih proizvođača

 

Mini je super veličina za mobitel, sve ostalo je meni preveliko, to nisu mobiteli nego cigle. Ako ti treba veće uzmeš tablet i imaš pravu stvar.

 

Šteta da mini nema opciju 3 kamere i Lidar ... ali to bude za godinu, dvije...

13 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

cijena non pro modela je van usa zapravo 30$ viša :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

Ako već planiraju napraviti portless iPhone, a sve više se vidi da je to slučaj, onda je MagSafe odlična solucija. Možeš ga odložiti i normalno puniti kao kod drugih punjača, a možeš ga i koristiti dok se puni. Vjerojatno zato još nisu ni prešli s Lightninga, gube profit kojeg još zele stisnuti prije portlessa. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 11:09 (footballer).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

Ekoloski je prihvatljivo imati vise manjih kutija za adaptere, slusalice i ostale gadgete. I jos to prodaju pod ekoloski prihvatljivo. Tko to moze popusit majku ti ljubim :D

Pazi jbt, netko tko zeli preci na iOS mora kupiti mobitel i punjac :D. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
footballer kaže...

Ako već planiraju napraviti portless iPhone, a sve više se vidi da je to slučaj, onda je MagSafe odlična solucija. Možeš ga odložiti i normalno puniti kao kod drugih punjača, a možeš ga i koristiti dok se puni. Vjerojatno zato još nisu ni prešli s Lightninga, gube profit kojeg još zele stisnuti prije portlessa. 

 vj već 2021 model će biti portless i bez notcha sa kamerama i senzorima ispod ekrana.

13 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
SimeKZ kaže...

Ekoloski je prihvatljivo imati vise manjih kutija za adaptere, slusalice i ostale gadgete. I jos to prodaju pod ekoloski prihvatljivo. Tko to moze popusit majku ti ljubim :D

Pazi jbt, netko tko zeli preci na iOS mora kupiti mobitel i punjac :D. 

 da ako pretpostaviš da će se kupit toliko punjača... ja ih imam preko nekoliko i slušalica ...

16 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

iako je ovo jedan od najljepsih dizajna, uz one prve Lumie, svi pricate o hardveru i dizajnu..

ja, osobno, nikad ne bih mogao preci na iOS full time.

imam doma IP7 (posao) i Pixel2, i iOS je toliko ne-za-mene da ga nikad ne bih mogao koristit kao daily driver.

uz svu silu pokusaja da mi se svidi, iOS je jednostavno odbojan za koristenje, uz nekoliko zbilja iritantnih stvari

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
4 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
SimeKZ kaže...

Ekoloski je prihvatljivo imati vise manjih kutija za adaptere, slusalice i ostale gadgete. I jos to prodaju pod ekoloski prihvatljivo. Tko to moze popusit majku ti ljubim :D

Pazi jbt, netko tko zeli preci na iOS mora kupiti mobitel i punjac :D. 

 Ma nee, vjeruj mi dezurni forumasi ce ti objasnit kak je to super.

 

Faking lightning kabel koji je interface za jedan jedini uređaj na cjelom planetu.

 

Al bitno da svi hvale kak je lijep, takvi komentari mi zvuce na prosjecnu influencericu koja si slika dupe 2 puta dnevno...

It s just cornflakes...
13 godina
odjavljen
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

Sa strane profita to je odlična stvar. Manji troškovi prijevoza za više mobitela, povećana prodaja MagSafe punjača jer je eto samo 10-15 dolara skuplji nego obični brick, moguće dodatne porezne olakšice i inicijative od strane države za prelazak na net 0 carbon footprint. I ljudi će ih kupovati više nego ikad, tako da očekujem fin porast brojki u portfelju :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
Qudek kaže...
SimeKZ kaže...

Ekoloski je prihvatljivo imati vise manjih kutija za adaptere, slusalice i ostale gadgete. I jos to prodaju pod ekoloski prihvatljivo. Tko to moze popusit majku ti ljubim :D

Pazi jbt, netko tko zeli preci na iOS mora kupiti mobitel i punjac :D. 

 Ma nee, vjeruj mi dezurni forumasi ce ti objasnit kak je to super.

 

Faking lightning kabel koji je interface za jedan jedini uređaj na cjelom planetu.

 

Al bitno da svi hvale kak je lijep, takvi komentari mi zvuce na prosjecnu influencericu koja si slika dupe 2 puta dnevno...

Yap, korporacija koja želi zakonom zabraniti izmjenu kabela u njihovom mobitelu i koja generacijama radi na tome da se što teže popravljaju spominje ekologiju.

Vrijeđanje inteligencije korisnika i ciljanje na mlađu publiku koja će roditelje žicati da im taj mobitel stavi pod bor.

13 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

https://www.theverge.com/2020/10/14/21515158/iphone-12-pro-max-best-camera-biggest-phone

osvrt na razlike u kamerama.

 

to sa punjačem je priprema za prelazak na everything wireless... sad nitko neće više kupit običan punjač nego wireless odmah, a dogodine obični na 13 neće ni radit.

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

Dizajn je outdated s tim dosadnim notchom i molim te gledam sad svoj 11pm i

ne vidim apsolutno nikakvu dizajnersku prekretnicu. 

Doduse nije mi ni to bas bitno jer nemam namjeru vise kupovat ajfone ali.

16 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
MewCore kaže...

Yap, korporacija koja želi zakonom zabraniti izmjenu kabela u njihovom mobitelu i koja generacijama radi na tome da se što teže popravljaju spominje ekologiju.

Vrijeđanje inteligencije korisnika i ciljanje na mlađu publiku koja će roditelje žicati da im taj mobitel stavi pod bor.

Pa cijeli sustav predstavljanja i jest osmišljen tako da bude dostupan novi model u doba Božića. Možda je problem sa "vrijeđanjem inteligencije" taj da se najviše uvijede oni koji je ili nemaju ili imaju mnogo manje nego misle da imaju.

 

Osobno mi se ne dopada ova fora sa izbacivanjem punjača, no činjenica jest da imam 2 još u kutiji od novih modela jer koristim one starije. Ista stvar sa slušalicama.

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
11 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

Jedva čekam da krenu prodavat iPhone u dijelovima i onda si sami doma slažemo telefon.

iPhone 15 samo karoserija cca 700-800e a onda pomalo kupuješ komponente i sam si ugrađuješ. 😁

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

Čitajući neke komentare dobio sam dojam da je jučer predstavljen novi Fold ili nešto treće, no stvarnost je sljedeća:

- predstavljen je iPhone 12 sa cijenama koje nisu ništa više od većine high-end ponude

- novi dizajn je tek malo drugačiji, no vrlo dobro pogođen, ne vidim razlog zašto bi se svake godine mijenjao drastično dizajn, pogotovo kad je dobar

- notch iako nepopularan i ružan ispada kao najmanje zlo, omogućava da se naprijed smjesti sve što treba za fotkanje, ali i security funkcionalnosti koje drugi telefoni nemaju (FaceID). Možda bi i mogli staviti kameru ispod ekrana, no koliko sam vidio testove nije da su se telefoni koji to imaju proslavili s njom tako da ostaje ili rupa ili notch, a u rupu malo toga stane 😉

- 120Hz ekran u obliku koji imaju neki modeli je ništa drugo nego "battery sucker", a varijanta sa prilagodivom frekvencijom nije toliko problem što je skupa nego što trenutno nema dobavljača koji bi mogao isporučiti količine koliko će se prodati iPhonea (barem 70 mil godišnje)

- nema punajča i slušalica, ne dopada mi se to, ali pomirit ću se kao i većina vas ostalih jer je to trend koji prate i Samsung i ostali

 

Sve u svemu, ništa revolucionarno, a opet neki korak naprijed. Kao što smo već mnogo puta zakučili prošla su vremena kad su se na telefonima svake godine javljale hrpe inovacija.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
6 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

Dizajn ko da je nekome pala cigla na glavu 

Dakle copy paste ajfona 11 sa gadnim bridovima. Kamera kakvu dobiješ na mobitelima iz konzuma za 600kn.

Ostatak stvari koje kaskaju za high end androidima bolje da ni ne spominjem.

Ali apple ovce će kupovati bez obzira kaj kod konkurencije dobe 10x bolji mob jer nisu svjesni kaj konkurecnija nudi za iste ako ne i manje para...

 
4 16 hvala 1
13 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
Skums kaže...

Dizajn ko da je nekome pala cigla na glavu 

Dakle copy paste ajfona 11 sa gadnim bridovima. Kamera kakvu dobiješ na mobitelima iz konzuma za 600kn.

Ostatak stvari koje kaskaju za high end androidima bolje da ni ne spominjem.

Ali apple ovce će kupovati bez obzira kaj kod konkurencije dobe 10x bolji mob jer nisu svjesni kaj konkurecnija nudi za iste ako ne i manje para...

 ma daaa ... kaska u čemu?

 

proc, grafika, kamera, dizajn/izrada, čvrstoća, ekran, OS ... sve je najbolje ili usporedivo sa najboljim. 

 

magnet i sl su extra fore koje će se pokazat vrlo korisne. Bummer je šta te tjeraju kupit bežični punjač silom. Cijena nije išla gore, čak je i manja za osnovne modele što donekle umanjuje gorak okus.

9 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
Hahaha kamera iz konzuma. Pa ajfon kamere su uvijek u vrhu kaj se tiče fotografije i imaju najbolji video. To ćeš čuti u svakoj recenziji, a bome i od velike većine onih koji se kuže u kamere
12 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12
grzzi kaže...
SimeKZ kaže...

Ekoloski je prihvatljivo imati vise manjih kutija za adaptere, slusalice i ostale gadgete. I jos to prodaju pod ekoloski prihvatljivo. Tko to moze popusit majku ti ljubim :D

Pazi jbt, netko tko zeli preci na iOS mora kupiti mobitel i punjac :D. 

 da ako pretpostaviš da će se kupit toliko punjača... ja ih imam preko nekoliko i slušalica ...

 Slusalice su mi wireless tak da niti mene to ne kaci previse. Nego, tko ima USB-c punjac doma. Vjerovatno nitko. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
13 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

jbg magsafe wireless chargr je 39 $ i to će svi kupit sad ...  to sa magnetom je zapravo najbolja fora koju su predstavili.

 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone 12

Postoji jako puno ljudi koji već na laptopima imaju USB-C utore, kao i hrpu njih koji imaju Macbookove i na njima je isti. Naravno, Apple je progurao iPhone kao takav brend da njihove kupce vijest da nema bricka živcira ali samo 10 minuta, dok ga ne unboxaju. 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice