Umjetnik koji slika pomoću – Excela

poruka: 16
|
čitano: 7.304
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjetnik koji slika pomoću – Excela".
15 godina
neaktivan
offline
Umjetnik koji slika pomoću – Excela

Jadnik samo izreklamirao MS software. Umjetnik s krivim alatom. Orginalno no ipak je previše šparao.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Umjetnik koji slika pomoću – Excela

Kad čovjek površno nauči alat zna biti svašta. Kod nas u firmi nije rijetkost naći tekstualne dokumente na više stranica, raznorazne nacrte, tlocrte, dijagrame i sl. crtarije napravljene u Excelu. A tek kad netko nauči par osnovnih funkcija u Excelu i onda s njima napravi kilometarske tablice s pomoćnim tablicama, eh...

Deckard
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Umjetnik koji slika pomoću – Excela

Dajte ljudi... njemu je to nebitno i nije opterecen alatima i tehnologijim kao mi, sta god da si mu dao, on bi napravio ovo (meni je prilicno cool ovo sto radi, nije da se razumijem u umjetnost).

Uz to covjek ima podosta godina i vjerovatno mu je bitnije da u alatu koji zna napravi nesto, nego da uci (i placa) nove alate sto ga u finalu samo odvlaci od cilja. Nisu svi geekovi...

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Umjetnik koji slika pomoću – Excela

i nije neka mudrolija a bogami niti umjetnost. smanjiš ćelije na 1 x 1 mm i radiš kao s goblenom, samo "sjenčaš". ikone se crtaju na sličan način. been there, done that. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Umjetnik koji slika pomoću – Excela

Kakve veze ima postupak (smanjenje celija) s finalnim oblikom i time da li je umjetnost ili nije?

To je kao da kazes da si koristio iste alate kao i Da Vinci, pa prema tome Mona Liza nije nista posebno (ne poredim ovog lika s njim, nego ukazujem na logicku rupu u tvom razmisljanju).

Ocigledno ti o umjetnosti znas manje i od mene. :)

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Umjetnik koji slika pomoću – Excela
Ajar kaže...

i nije neka mudrolija a bogami niti umjetnost. smanjiš ćelije na 1 x 1 mm i radiš kao s goblenom, samo "sjenčaš". ikone se crtaju na sličan način. been there, done that. 

 potpuno krivo. Čovjek očito koristi vektorske elemente.

8 godina
offline
Umjetnik koji slika pomoću – Excela

Čitava priča je ili glupa ili glupo predstavljena. Ima free i vector i bitmap (raster) crtaćih alata koliko hoće, desetljećima. Ironično, baš su japanski vrhunski.

> "imao želju slikati, ali nije htio potrošiti previše novca na opremu. ... Dodatnu uštedu ovaj je dovitljivi Japanac ostvario tako što nije kupovao nikakav novi softver"

Trebalo bi pitati C. Browna ("Moje lijevo stopalo") što bi mislio o tome - da mu napravi recenziju (R.I.P. 1981).

 

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Umjetnik koji slika pomoću – Excela

Bila bi veća fora da je radio proračunske tablice u paintu.

 
22 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Umjetnik koji slika pomoću – Excela
knight kaže...

Dajte ljudi... njemu je to nebitno i nije opterecen alatima i tehnologijim kao mi, sta god da si mu dao, on bi napravio ovo (meni je prilicno cool ovo sto radi, nije da se razumijem u umjetnost).

Uz to covjek ima podosta godina i vjerovatno mu je bitnije da u alatu koji zna napravi nesto, nego da uci (i placa) nove alate sto ga u finalu samo odvlaci od cilja. Nisu svi geekovi...

 

 

Tako je, mi ovdje patimo za stvarima koje su u Japanu standard, od standarda u trgovini do standarda života, dok oni koji su navikli na taj standard žive vrlo jednostavno. Da ne govorim kako su nama neke stvari glupe što su njima pametne, mi smo lijena nacija, a oni radišna, mi smo netočni, oni točni, mi smo pretili, oni fit, mi smo neškolovani, oni školovani, mi kratak nizak životni vijek, oni dug, itd. Ovo je umjetnik par excellence!

7 godina
neaktivan
offline
Umjetnik koji slika pomoću – Excela

ne razumijem kako mu je uopće došla ideja da crta u paintu

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Umjetnik koji slika pomoću – Excela
Čekaj, šta je od svih programa, (ppa, officea) painta i drugih našao samo Excel ???
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Umjetnik koji slika pomoću – Excela

Radovi su mu predobri iako ima boljih i jednostavnijih alata ali on se jednostavno prepoznao u Excelu. 

 

Prvo sto sam pomislio kad sam čuo excel da on svaku čeliju oboja i na kraju stvori sliku. Ali ne, on koristi olovku u excelu i oblikuje oblike. Sve to može i u drugim alatima za vektorsko crtanje. 

Poput Adobe Ilustrator ili Serif Draw plus. 

 

 

16 godina
offline
Re: Umjetnik koji slika pomoću – Excela
Zechina kaže...

Čitava priča je ili glupa ili glupo predstavljena. Ima free i vector i bitmap (raster) crtaćih alata koliko hoće, desetljećima. Ironično, baš su japanski vrhunski.

> "imao želju slikati, ali nije htio potrošiti previše novca na opremu. ... Dodatnu uštedu ovaj je dovitljivi Japanac ostvario tako što nije kupovao nikakav novi softver"

Trebalo bi pitati C. Browna ("Moje lijevo stopalo") što bi mislio o tome - da mu napravi recenziju (R.I.P. 1981).

 

 I meni ovo izgleda kao čudno isfuravanje. Od 2000te sigurno ima slikarskih programa koji su besplatni. Dapače, mnogi se dobijali (i bug dijelio) sa cd-ovima uz časopise. 
sjećam se onaj project dogwaffle, a mislim i japanski PaintTool SAI je imao besplatne starije verzije tamo negdje davno od polovice 90tih. No hajd, eto deda je štrikao u excelu. 
To me podsjeća na svojedoban ručni ascii art. Najčešće na opisima krekova :P

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
7 godina
offline
Umjetnik koji slika pomoću – Excela

Kao osoba koja posluje s Japancima na dnevnoj bazi, odabir Excela kao alata za crtanje me nekako ne cudi.

 

U Japanu koriste Excel za sve. Radni nalog? Excel. Blok dijagram? Excel. Kad radis Q&A session s klijentom, obicno se napravi Excel dokument gdje oni pisu pitanja, a ti odgovore i onda mailom saljes taj dokument amo tamo. Jednom prilikom sam svjedocio i kako poslati vise fotografija odjednom u mailu. Vise privitaka? Nope. Zip? Nope, Excel. 


To je ono sto mi za sada pada na pamet

 
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Umjetnik koji slika pomoću – Excela

Excel 97 je imao i flight simulator

Microsoft Excel 97 - Flight Simulator

 

1. Open a new Excel Worksheet and Press F5.
2. Type in the Go To Reference box "X97:L97" (without quotes) and press OK - or type this into the Name Box and press Return.
3. Press the Tab key once, hold down Ctrl & Shift and left click the Chart Wizard toolbar icon.
4. The game should now start. Use the mouse to move around - L button forward thrust, R button reverse thrust, mouse Up/Down to change pitch angle.
5. Look around carefully to find a Shrine with the programmers messages and the Blue Lagoon!
6. Press Esc to exit.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Umjetnik koji slika pomoću – Excela

Apsolutno nikada mi ne bi palo na pamet crtati nešto u excelu, naročito ne ovako dobre radove kakve ima ovaj japanac. Definitivno ima i boljih i jeftinijih (čitaj besplatnih) alata za crtanje, ali tip se valjda toliko izvještio u excelu da s njim može napraviti bilo što. Svaka mu čast, neka samo nastavi dalje.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice