Teslom preko Sahare, za povijest?

poruka: 19
|
čitano: 6.608
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teslom preko Sahare, za povijest?".
13 godina
offline
Teslom preko Sahare, za povijest?

Puno sreće na putu, nevezano na to kako ste pogonjeni sreće će vam trebati.

 

Malo mi bode oči motor s unutrašnjim sagorijevanjem. Umjesto toga bi trebalo pisati motor s unutarnjim izgaranjem. 

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Teslom preko Sahare, za povijest?
mario.L_hr kaže...

Puno sreće na putu, nevezano na to kako ste pogonjeni sreće će vam trebati.

 

Malo mi bode oči motor s unutrašnjim sagorijevanjem. Umjesto toga bi trebalo pisati motor s unutarnjim izgaranjem. 

 unutra izgara ali i sagorijeva, čini mi se kako sagorijevanje potpunije opisuje rad motora, izgaranje ne govori o tome je li smjesa koja gori u potpunosti izgorjela dok sagorijevanje to izričito kazuje...

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 11:35 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Teslom preko Sahare, za povijest?

Jebeno, da ideš sa super opremljenim ne znam Jeepom, treba love i dobra muda. Svaka čast.


Inače, ovo nema veze sa strujom preko sahare ako za sobom vučeš benzinski generator i stotine kila goriva :) To je u biti hibrid preko sahare. :) Al opet je prvi na svijetu.

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Teslom preko Sahare, za povijest?
Louis Pluto kaže...

 unutra izgara ali i sagorijeva, čini mi se kako sagorijevanje potpunije opisuje rad motora, izgaranje ne govori o tome je li smjesa koja gori u potpunosti izgorjela dok sagorijevanje to izričito kazuje...

 Raštelaj omjer goriva i zraka pa ne bude sagorijevanja ;)

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Teslom preko Sahare, za povijest?
fer-de-lance kaže...

 Raštelaj omjer goriva i zraka pa ne bude sagorijevanja ;)

 može i koja eksplozija...

ravna zemlja i šupalj mjesec
6 godina
protjeran
offline
Teslom preko Sahare, za povijest?

Olezhe, negdi san procita da su temperature u Sahari nocon vrlo niske...kako se grijete?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Teslom preko Sahare, za povijest?
Uživajte momci, dok ima pacijenata koji će crowd-fundirati ovakve budalaštine, šteta je ne koristiti priliku.
Moj PC  
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Teslom preko Sahare, za povijest?

Mene posebno veseli da će onaj koji zaposlenike za državu i lokalnu samoupravu naziva uhljebima, otići na putovanje novcem koji je umnogome isisan iz države i lokalne samouprave. Naime, Cvetojević je poznat po tome da najveći promet ima upravo s državom, a sad eto čitamo i da je Bandić ove godine "poslovnim anđelima" (sic!) dodijelio neku subvenciju iz proračuna.

 

Štoviše, kad bih moral i karakter takve osobe nazvao pravim imenom, zasigurno bi me "zabanirao".

 

Stoga, sretan odlazak i ostanite tamo dovijeka. Ovdje vas ne treba nitko.

Moj PC  
12 3 hvala 1
14 godina
online
Re: Teslom preko Sahare, za povijest?

Nemojmo sad na tu stranu okretat temu jer ćemo završit na tome da su djeca udbaša (bar jedan od njih) i da Holding kupuje sredstva za čišćenje po peterostrukoj cijeni pa je čak i donacija dio dogovora. Možda. :-)

P.S. uglavnom pothvat je sam po sebi dovoljno blesav da temu ne treba začinjavat periferalnim stvarima. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 14:40 (jozef).
13 godina
offline
Re: Teslom preko Sahare, za povijest?

Kolega u krivu si. Pravi izraz je izgaranje. Kao netko tko je studirao i završio strojarstvo dobijem osip kad pročitam ovakve izraze. Situacija se još pogoršava kada naletim na nekoga tko me uvjerava da sam u krivu. Ne da mi se lijepiti linkove pa te samo upućujemo da proguglaš izgaranje.  

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Teslom preko Sahare, za povijest?

ja izgaram na poslu no kad bih sagorio, više ne bih mogao radjeti  nego, dečki, nećete se vi kruha najest od ove pustolovine. uzeli ste najizazovniju turu u najnepouzdanijem autu. ne zaboravite pri polasku zaurlati "banzaiiiii!" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Teslom preko Sahare, za povijest?
mario.L_hr kaže...

Kolega u krivu si. Pravi izraz je izgaranje. Kao netko tko je studirao i završio strojarstvo dobijem osip kad pročitam ovakve izraze. Situacija se još pogoršava kada naletim na nekoga tko me uvjerava da sam u krivu. Ne da mi se lijepiti linkove pa te samo upućujemo da proguglaš izgaranje.  

 ne uvjeravam nikoga, napisao sam "čini mi se" i napisao razlog zbog kojeg mi se čini... ako već tvrdiš možda bi bilo dobro potkrijepiti tvrdnju relevantnim linkom pa da nešto naučimo

ravna zemlja i šupalj mjesec
13 godina
offline
Re: Teslom preko Sahare, za povijest?
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Gorenje

Obrati pozornost na vrste izgaranja.

Na mobitelu sam, a on me ždere po pitanju linkanja pdf-ova pa kad se dokopa računala zakvačim još koji dokument.
Stručnjak za odmaganje...
6 godina
protjeran
offline
Teslom preko Sahare, za povijest?

ljubav je jedino izgaranje koje priznam

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Teslom preko Sahare, za povijest?
Sretno vam svima na putu! Dobra stvar ovog rally-a, je da se mozes bez beda vratiti i bez auta 😁

Nebu lako, ali nije ni skroz nemoguce. Od nekud se treba pocet, kaj ne!?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Teslom preko Sahare, za povijest?

Toliko negativnih komentara, ali zato Oleg na slici prkosno zrači zaraznim optimizmom.

 

Ideja zvuči kao jedan od Baldrickovih 'cunning' planova. Čudi me da nema podrške od strane Tesle, ipak je to reklama, odnosno u slučaju fijaska bi mogla ispasti antireklama, pa bi im se isplatilo pružiti tehničku podršku, da do toga ne dođe.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Teslom preko Sahare, za povijest?
Gorstak79 kaže...

Olezhe, negdi san procita da su temperature u Sahari nocon vrlo niske...kako se grijete?

 Jednostavno, dok radi generator koji puni baterije, bit će i nešto topline za grijanje.

dolazim odmah - Godo
8 godina
neaktivan
offline
Re: Teslom preko Sahare, za povijest?
Gorstak79 kaže...

ljubav je jedino izgaranje koje priznam

 Da to bi bilo točno po jezičnim pravilima koliko su ista meni poznata.

No to samo govori da nam niti strojari nisu ljudi bez emocija pa su valjda zato rajše odabrali riječ izgaranje umjesto sagorijevanje.

 

BTW po jezičnom portalu razumljiviji opis funkcije bi bio uz uporabu riječi sagorijevanje, no ako je struka izabrala izgaranje, no frks, njihova struka njihovo pravo izbora prave riječi :)

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Teslom preko Sahare, za povijest?
BMT kaže...

Mene posebno veseli da će onaj koji zaposlenike za državu i lokalnu samoupravu naziva uhljebima, otići na putovanje novcem koji je umnogome isisan iz države i lokalne samouprave. Naime, Cvetojević je poznat po tome da najveći promet ima upravo s državom, a sad eto čitamo i da je Bandić ove godine "poslovnim anđelima" (sic!) dodijelio neku subvenciju iz proračuna.

 

Štoviše, kad bih moral i karakter takve osobe nazvao pravim imenom, zasigurno bi me "zabanirao".

 

Stoga, sretan odlazak i ostanite tamo dovijeka. Ovdje vas ne treba nitko.

 

Uf, gadan komentar čije seciranje bi oduzelo previše vremena, no recimo u grubim crtama da u ovoj zemlji vlada "planska privreda" pa su svi manje više vezani na državu, dok ta ista država baš i nema neku veliku volju pustiti ljude na miru da se osamostale. Ova država nastoji sve držati pod svojom kapom stoga je puuuno svojih građana pretvorila u uhljebe.

No nastranu ta bolest, jer to je izgubljen slučaj dok ne dođe do ozbiljne smjene generacija. Mene žalosti što ne vidite kako taj lik koji je istresao oveću količinu novca na Teslicu uredno se dovija načinima kako iz iste izvući bar nešto nazad. Ja mu od srca želim da izvuče i sve.

Vidite kak mu je Teslica lijepo obljepljena reklamama. Tak treba, a još kad Elon vidi da ovaj ide na Rally, ostal je bez jamstva 1001% ;).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice