Švedska razmišlja o šestogodišnjoj zatvorskoj kazn zaključana tema

poruka: 35
|
čitano: 12.484
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Švedska razmišlja o šestogodišnjoj zatvorskoj kazn".
15 godina
offline
Re: Švedska razmišlja o šestogodišnjoj zatvorskoj
loky4i4 kaže...
ihush kaže...

-moderatori?

 teško da će biti banan pored Drago 

-ban nije ni potreban.. ali moderiranje je u što spada i brisanje nepoćudnih postova (+ nevažan je ansha u priči kao ni sankcionirati ga).

-brisanja je bilo.. zašto ga sad nema? Pogrešna tema i o tome se ne govori, lako je dobiti ban i sl. .. (pa eto, mogu čak očekivati uskoro i ja, kao i brisanje) .. zar ne :))

 

edit: :))

ansha kaže...
..

Zasto bi bio banan i da nije Drage? 

 -zbog npr zakona i pravila foruma. Ne zbog drage/Drage. :)

 

edit-2.

.. a upravo to je obveza modova, moderiranje foruma. Prijava je jedan način.. drugi je po službenoj dužnosti. Ne vidim zašto bi recimo bilo nužno prijaviti nešto što se mene osobno ne tiče.. dok je to istovremeno obeza modova, bar povremeno pogledati-provjeriti .. i recimo u idealnom svijetu, na vrijeme prevenirati.

-ako treba braniti anshu.. ok, ja ću :)) plizz, ne ban, samo žuti ili bijeli.. ostalima štogod. Problem je samo ako od svega na kraju ne bude ništa. Kriterij-smisao, klik opravdava sve?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 13:58 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Švedska razmišlja o šestogodišnjoj zatvorskoj
ihush kaže...

 -opet greška koja se stalno potkrada, treba je ispraviti... :)

-nitko nije u zatvoru ili kažnjen zato jer je nešto skunuo, nego zbog distribucije. A distributer je biz, pa i kad to radi iz neznanja kao torrent. Svaki biz na crno je jednako kažnjiv, dok je visina kazne-odštete proporcijalna. Tako te RIAA tuži za milione jednostavnom matematičkom formulom (broj pjesama x dl), koju sud mora prihvatiti, jer druge formule-iznosa nema (svaka cifra od 0-100% je jednako točna) uz samu kaznu koja mora biti viša od počinjene štete, kao sankcija-kazna, pogotovo ako se ponavlja.

-za svaki file (glazba, film, soft..) pojedino može kazna biti recimo 10.000 nečega.. ili 1€/$.. a kad to pomnožiš dobješ neki iznos i npr kod nas je dan zatvora/iznos.. i dobiješ vrijeme koje treba odležati ako nemaš za platiti kaznu. ČO bi tako gulio krumpire koje stoljeće.. smiješno, društveno-(bes)koristan rad, pogotovo u zemlji koja nema radna mjesta (cro).. nije baš neko sretno rješenje. Bolje je tad metak u čelo, manji trošak.. :) djeluje preventivno/edukativno na druge počinitelje. Zatvor je skup, švedi imaju novca.. mogu si priuštiti držanje ljudi u kavezu s troškovima. Neka ih, njihova zemlja, njihovi zakoni. ... no i dalje, nitko nije nikad kažnjen zbog DL, nego isključivo zbog kršenja autorskih prava, piraterije.. distribucija i sl. I to treba ponavljati dok se ne eliminira takva 'greška' u textovima svih koji naiđu.

 

btw, apsurdno bi bilo ne provoditi zakone, zar ne? A ako je neka šteta i djelo opisano, kažnjivo, počinjeno.. tad je najnormalnije da to država sankcionira. Gdje je tu apsurd? Imaš apsurdan stav o apsurdnosti.. :)

ako zakoni nisu dobri, mijenjaj ih..

 

 Ok, krivo sam se izrazio. Znam da je distribucija u biti problem ali... Zakoni (barem u freedom zemlji), su kao podešeni da jedan najebe zbog svih.  To je grozno i neprihvatljivo isto kao i svjesno distribuiranje piratskog sadržaja... Rješenje bi trebalo biti fer kazna za počinitelja i fer naknada za oštećenog. A kako to tog, ja ne znam, a vidim da ni glavešine ne znaju pa žrtvuju nekog random klinca kao poruku za druge pirate....

steam: skank666 origin:IhrvojeI
16 godina
neaktivan
offline
Re: Švedska razmišlja o šestogodišnjoj zatvorskoj

knight 

Jesi se to nasao uvrijedzenim? Cinjenica jeste da je UK prosarana islamskim ekstremizmom, gdje se sharia propovjeda vec decenijama. 

Nisam jednom prosao London gdje frajer s bradom dosao na ulicu sa zvucnikom i mikrofonom i poceo srati o svom tumacenju Kurana, koje nema nista s onim modernim i sekularnim Islamom sto se propovjeda u BIH, i to svega par stotina metara od Hyde parka.

Tako da se potpuno slazem sa komentarom. Na zalost...

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 14:13 (zeleni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Švedska razmišlja o šestogodišnjoj zatvorskoj
skank666 kaže...
.. žrtvuju nekog random klinca kao poruku za druge pirate....

 -ne baš.. ili, recimo da je to pogrešan dojam, mediji koji takve stvari eksponiraju. Dok npr .com nije klinac, ima jahtu itd ili četvorka s tpb-ja.. odnosno, koji je to klinac (pogotovo u švedskoj) kažnjen zatvorom? .. pametni pirati/distributeri jednako kao i drogdileri koriste naivne klince + zakoni su prema njima blaži, za bilo koje djelo. Nikad nije klinac, uvjek je netko iza tog biza.. a o tome mediji ne pišu kao o novoj sisi kardasijanke.. serveri, crackovi itd. to je stvar ovog i ovakvih zakona, ne klinac koji skine film, igru ili pjesmu m.jacksona..

 

+ poželjna je i dodatna edukacija/informiranost malih/mladih kućnih juzera, početnika ili klinaca. Ovo je odgovarajuća tema. Klinci moraju znati da nije internet dječji vrtić i da pirati nisu djedmrazovi. Opasnosti i rizici, kao i npr torrent i djelo koje se tad počini. Ista stvar se može i leglano, skinuti pjesmu, windows-iso.. ali ne torrentom jer ni jedan zakonom zaštićen komercijalan sadržaj se ne distributira torrentom, jer bi tad svi bili sukrivci i kad legalno kupuju. Torrent je tehnologija kao što je vilica dio escajga-servisa za jelo.. no ono što se počini je kazneno djelo ili legitimno a to je važna razlika, kao i svako čitanje-pisanje kad su zakoni u pitanju (zato inzistiram na download-vs-dostribiciji kao bitnoj razlici, jer upravo je u tome razlika, legalno ili zatvor-kazna).

 

sve se može, većina leglano.. jednako lako, klikom. Ali treba znati, informirati se i ne tražiti alibij 'nisam znao'.. jer tad je možda kasno.

Ako netko (kinac) skine igru/pjesmu i pri tome napravi kazneno djelo, mada je jednako mogao i legalnim načinom... samo nije znao.. što tad? Kako ga uputiti, povući za uho, objasniti? Tome služe i ove teme.. ali i dalje je percepcija, medij.. zamućeno. Kako ih zaštititi od malwarea, od piratskih stranica koje ga guraju upravo u pogrešnom smjeru? To mogu i moraju države koje to kontroliraju. Da žele, 'već sutra' tog ne bi bilo.. no svi koriste nešto, nekako zarađuju, transakcije, rudarenje, tor.. interesi. Tad im je piraterija dobar paravan a kolateral neki klinac je nevažan mada će se svaki PR letak BSA/RIAA/EU.. ispuniti zaštitom djece i altruizmom. Važan im je samo novac.

 

- Ljudi i djeca pak moraju naučiti živjeti s tehnologijom jednako kao što moraju naučiti hodati cestom a da ih pri tome vozilo ne pregazi. Kad je to neki forum/medij tako prenosio, dok karikirane presude višemilijunskih šteta klinaca i mp3ca prenosi i cnn... Evo sad un šef trkelja o cyberu.. možda da ga npr 'zabrani'? Smijurija, nek zabrani sav kriminal i ratove ako misli da je neki papirnati zakon ili deklaracija (o pravima djeteta npr) ono što će biti rješenje. Djeca moraju učiti, u školi, na cesti, na internetu.. i preživjeti. Tako su nekad skupljali bobice, neke jestive druge otrovne.. piraterija = rizik, internet nije lala-land s djedmrazovima.

Za djecu su odgovorni roditelji/staratelji.. tako da ako djete nešto počini, netko mora odgovarati. Djete (i roditelj) to treba znati, odgovornost/vlasništvo linije itd. i sve se može, pa i dobiti kaznu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Švedska razmišlja o šestogodišnjoj zatvorskoj kazn

Prema željama, moderirano.

 

 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice