Surface Neo - tablet s dva zaslona i tipkovnicom

poruka: 5
|
čitano: 2.040
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Surface Neo - tablet s dva zaslona i tipkovnicom".
16 godina
neaktivan
offline
Surface Neo - tablet s dva zaslona i tipkovnicom

Podržavam napredak tehnologije i sve to, ali ... Dvije stvari mi nisu sjele baš u ovome:

- Čemu sva ta pompa ako će biti dostupno u prodaju tek za više od godinu dana? Da li je to puštanje balona i provjera da li će to zagristi?

- Mod rada sa tipkovnicom mi djeluje totalno nezgrapno - ako imaš 2 touchscreena staviti preko njega tipkovnicu čini mi se kao bacanje resursa.

 

I da, treća stvar: Windows 10X? WFT?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Surface Neo - tablet s dva zaslona i tipkovnic
southy kaže...

Podržavam napredak tehnologije i sve to, ali ... Dvije stvari mi nisu sjele baš u ovome:

- Čemu sva ta pompa ako će biti dostupno u prodaju tek za više od godinu dana? Da li je to puštanje balona i provjera da li će to zagristi?

- Mod rada sa tipkovnicom mi djeluje totalno nezgrapno - ako imaš 2 touchscreena staviti preko njega tipkovnicu čini mi se kao bacanje resursa.

 

I da, treća stvar: Windows 10X? WFT?

 Ti je klokerska verzija, eto sad moš i naklokat Registry i Servise za bolje performanse itd.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: Surface Neo - tablet s dva zaslona i tipkovnic

Sumnjam de če se ovo prodavati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2019 16:41 (zzz).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Surface Neo - tablet s dva zaslona i tipkovnic
southy kaže...

Podržavam napredak tehnologije i sve to, ali ... Dvije stvari mi nisu sjele baš u ovome:

- Čemu sva ta pompa ako će biti dostupno u prodaju tek za više od godinu dana? Da li je to puštanje balona i provjera da li će to zagristi?

- Mod rada sa tipkovnicom mi djeluje totalno nezgrapno - ako imaš 2 touchscreena staviti preko njega tipkovnicu čini mi se kao bacanje resursa.

 

I da, treća stvar: Windows 10X? WFT?

1. Microsoft ne radi hardver koji ce zasjeniti sve uredjaje drugih proizvodjaca - jer bi pucao sebi u nogu. Stoga i radi Surface liniju koja je profi po cijeni i kvaliteti ali zato ostavlja mnogo drugih formfactora na dostupnost partnerima. Surface linija je samo showcase u kojem smjeru idu Windowsi  - pa ostali slijede - zasto odjednom imas poplavu tankih laptopa po svim cijenama.

 

2. Tipkovnica je tu reda-radi, ali primjeti i softversku podrsku, kad preklopi tikpovnicu oba ekrana se prilagode tom nacinu rada.

 

3. iPadOS? Apple, kao komapnija koja ima najlaksi posao optimizacije softvera hardveru - jer ima apsolutnu kontrolu nad svakim korakom u developmentu i hw i sw (pa cak i da neoptimizirane aplikacije odbaci sa AppStorea) nakon 10 godina stvaranja platformi odlucuje se na usmjerenje svih OSa u vlastitom smjeru. Dokaz da nisu u sposobnosti objediniti platforme, ili da to nisu spremni uciniti zbog profita ili prakticnosti - zato postoji iPad Pro sa svojim OS-om.

 

Microsoft ovdje ne stvara "novi" OS vec dodaje softversku funkcionalnost postojecim Win10, kako bi imali bolju podrsku za TS, Pen i Geste, a opet je u sustini Win10 sa svim prednostima koje donosi, a rjesava bar neke mane - puno bolji smjer od idiotskog RT-a.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Neo - tablet s dva zaslona i tipkovnic
wyks kaže...

1. Microsoft ne radi hardver koji ce zasjeniti sve uredjaje drugih proizvodjaca - jer bi pucao sebi u nogu. Stoga i radi Surface liniju koja je profi po cijeni i kvaliteti ali zato ostavlja mnogo drugih formfactora na dostupnost partnerima. Surface linija je samo showcase u kojem smjeru idu Windowsi  - pa ostali slijede - zasto odjednom imas poplavu tankih laptopa po svim cijenama.

 

2. Tipkovnica je tu reda-radi, ali primjeti i softversku podrsku, kad preklopi tikpovnicu oba ekrana se prilagode tom nacinu rada.

 

3. iPadOS? Apple, kao komapnija koja ima najlaksi posao optimizacije softvera hardveru - jer ima apsolutnu kontrolu nad svakim korakom u developmentu i hw i sw (pa cak i da neoptimizirane aplikacije odbaci sa AppStorea) nakon 10 godina stvaranja platformi odlucuje se na usmjerenje svih OSa u vlastitom smjeru. Dokaz da nisu u sposobnosti objediniti platforme, ili da to nisu spremni uciniti zbog profita ili prakticnosti - zato postoji iPad Pro sa svojim OS-om.

 

Microsoft ovdje ne stvara "novi" OS vec dodaje softversku funkcionalnost postojecim Win10, kako bi imali bolju podrsku za TS, Pen i Geste, a opet je u sustini Win10 sa svim prednostima koje donosi, a rjesava bar neke mane - puno bolji smjer od idiotskog RT-a.

1. U načelu to nije bilo tako zamišljeno i predstavljeno, no već pred nekoliko godina su se proizvođači pobunili ne radi toga što MS konkurira njihovim proizvodima, nego zato što su njih derali na cijeni Windowsa. Hoćeš nećeš Surface linija nije samo showcase nego jak brend koji čini i do 5% ukupnih prihoda što tebi možda ne izgleda kao velik udio, no ogroman je to novac. Možda je to što su dali najavu godinu dana prije putokaz za druge, a možda je i prebacivanje rizika na druge koji će na svojoj koži vidjeti da li tržište to traži. Za MS u svakom slučaju dobro - licence će se prodati.

2. Sve 5, ali djeluje mi stvarno nepraktično. Asusovo rješenje za to mi se čini puno bolje.

3. iPadOS je marketinški trik jer to je samo nasljednih prethodnog iOS-a prepakiran u pod drugo ime da se naglasi koliko je noviteta (iako i i nema opet toliko). Apple je objedinio mobilne platforme, a sad je omogućio i da se rade univerzalne aplikacije za mobilnu platformu i desktop. Potpuno objedinjavanje nije moguće, odnosno nije poželjno, a ako ti treba dokaz pogledaj Windows 8.

 

Koliko sam shvatio ovaj X je za preklopne uređaje, po meni smjer koji neće općenito zaživjeti. Najveća 2 problema Windowsa na takvim uređajima su očajano implementiran touch te OS koji troši bateriju radio ti išta ili ništa. Ako ostavim uređaj 3-4 dana bez da bilošto radim i nakon toga želim ponovo ga koristiti nije zgodno da ta "neaktivnost" pocucla bateriju i da si gotovo stalno na žici.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice