Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

poruka: 43
|
čitano: 11.072
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij".
12 godina
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

Jucer sam ga pogledao u kinu, doduse 3Du... Bez spoilanja, htio sam da zavrsi sto prije, ima par scena koje su mi se svidjale ali vecina filma mi je bio meeeh.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Visak kaže...

Stvar je u tome da je prva trilogija za ono vrijeme bila nešto neviđeno i po efektima i po epskom zapletu i zato ju stare generacije pamte kao nešto posebno, jer tada to je bilo posebno. Ovo sada je tehnički daleko naprednije, ali u odnosu na ostalu današnju produkciju je čista konfekcija. 

 

Filmove treba uvijek gledati u kontekstu vremena u kojem su nastali i što su tada novog donijeli. SW su bili prekretnica u SF žanru. Danas su samo krava muzara. Bitno je samo koliko vas će dati 50 kn da ih pogledate i koliko ćete kinseke SW plastike kupiti za staviti pod bor. Nije film slučajno izašao pred Božić.

 govorio sam ja o priči, ne o wow efektina...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Pa i priča je tada bila originalna. Danas su filmske fantasy sage poput LOR ili Harry Potter uobičajene, no tada toga nije bilo. Lucas je izmislio cijeli novi svijet, a i likovi poput Wadera su bili novost.

Kao što je i Top gun tada donio nešto novo, a poslije je snimljeno stotinu sličnih filmova. Bojim se da i ovdje slijedi fijasko što se tiče priče, jer u foršpanu su iste scene koje su bile u originalu, samo s drugim glumcima (motor, hangar, pametovanje nadređenih, sport na plaži, 'držite me da ga ne tučem', pjevanje u baru, otkaz motora, sprovod, fly-by).
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Bilo bi bolje da u novoj trilogiji glavni negativac bude Thanos...kojeg oživi Palaptine...i onda Tony Stark napravi jednog Iron Man-a kojeg zaposjedne force ghost Luke i još ako Sony dopusti stave Spiderman-a
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 20:37 (HCMAA).
5 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Visak kaže...
Pa i priča je tada bila originalna. Danas su filmske fantasy sage poput LOR ili Harry Potter uobičajene, no tada toga nije bilo. Lucas je izmislio cijeli novi svijet, a i likovi poput Wadera su bili novost.

Kao što je i Top gun tada donio nešto novo, a poslije je snimljeno stotinu sličnih filmova. Bojim se da i ovdje slijedi fijasko što se tiče priče, jer u foršpanu su iste scene koje su bile u originalu, samo s drugim glumcima (motor, hangar, pametovanje nadređenih, sport na plaži, 'držite me da ga ne tučem', pjevanje u baru, otkaz motora, sprovod, fly-by).

 Joj sto se tice top guna naletim na trailer i identican prvom filmu.... Tesko razocarenje vec na traileru. Mogu misliti kakvo mlacenje mrtve krave ce biti tek film...A top gun sam odgledao 20 puta min iako film kao film nista posebno ;)

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Joj
Dodje mi smijesno kada netko krene recenzirati nesto ovako...
7. film je bio za povracati, 8. sam dobio trckavicu a ovaj ne planiram gledati nikada. Od glumaca, do plitkih likova do uzasno retardirane premise.
Od Lukinih promasaja iz prequela dosta je ovih sr*nja.
Jedino sto ce biti nemoguce pobjeci posto ce Dizni to musti to iznemoglosti i koristiti svaku priliku da kreira novu bebu-nesto da poboljsa prodaju plisanih budalastina.
A o Jar Jar Abramsu kao reziseru - sve najgore. Taj svega cega se dohvati svede na intelektualnu razinu hrv precjednice.
Hollywood, hollysh*t.
Ono... kako se moze izvuci nesto sto je vec u pocetku bila teska katastrofa.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Na Roten Tomatoesu 86%. Kruzi priča da je namjesteno jer se postotak uopće nije promjenio. Na 6 tisuca reviewa je 86% kao i na skoro 40 tisuća. Gomila reviewa s 5 zvjezdica u zadnjih sat vremena.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Gogy7 kaže...
Na Roten Tomatoesu 86%. Kruzi priča da je namjesteno jer se postotak uopće nije promjenio. Na 6 tisuca reviewa je 86% kao i na skoro 40 tisuća. Gomila reviewa s 5 zvjezdica u zadnjih sat vremena.

 takve stvari se tamo vec duze događaju

16 godina
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

Vidi se po konstrukciji rečenica da su platili klasičnu botovsku kampanju. Kad malo bolje pogledan jako mi sliči na srpske botove, pa me nebi čudilo da su oni to napravili za neku crkavicu.

 

Mislio sam da su došli do dna, ali ovo je već debelo ukopavanje u mulj.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
memulica kaže...
Ajar kaže...

favreau je mandalorianom pokazao jar jar abramsu kako se to radi (usprkos disneyu, manjem proračunu i đorđu lukasoviću, koji je ionako "svoje" zamisli pokrao gdje je stigao - primarno francuskom stripu). kad si djeca, još ti je ovo i fora (simulacije potresa, tsunamija, černobila, sjekire padaju ...) a kad odrasteš, shvatiš da i adam driver mora živjeti od nečega pa makar i ove sprdnje. 

Mandalorian me je vrlo ugodno iznenadio i moja topla preporuka svim pravim fanovima SW, jer se ,nakon dugih i sušnih godina, netko uspio/usudio toliko približiti orginalnoj filmskoj trilogiji. Glazbena podloga mi je odlična i podsjeća me na Morriconea, a i stil epizoda isto jako vuče na špageti vesterne. To me ne čudi, jer je Favreau napravio nešto slično prije u svom filmu Cowboys & Aliens.

Santana kaže...

 3 najstarija filma imali su svoj pocetak i kraj koji je odlicno povezan bez greske. Prica je jasno prezentirana i ocito je bila tak planirana od samog pocetka. Ta 3 filma su mozda i najbolje avanture ikad snimljene. Sve je napravljeno mudro i strpljivo.
Znala su se pravila sile i kaj se moze, a kaj ne pa je postojala i neka logika u tom svemiru.

Slažem se u potpunosti. Toliko je izašlo zanimljivih stripova, priča, računalnih igara, knjiga, itd. serija nakon ta tri kultna filma i unatoč svoj toj monumentalnosti i bogatstvu SW svemira su uspjeli biti dosadni/lijeni, a na kraju uništiti SW filmove i dovesti ih do razine najgorih hollywoodskih sapunica. Ista ekipa diletanata je uspila i Star Trek sj*bat do kraja, pa me sve to i ne iznenađuje previše.

 

BTW

za autora članka: Jel baš potrebno korisiti riječ/izraz 'formulaičan',a imamo toliko boljih/razumljivih naših riječi

 I ja se slažem sa time, samo sam kliknuo tebe, da ne naglašavam svakog posebno. Još bih nadovezao, da unatoč ruganju prequelima, i tamo postoje situacije i izvedbe koje prije toga nisu nikad postojale: full cgi lik u cijelom trajanju filma, ma koliko se ljudi izrugivali "comic relief sidekicku"; Jar Jar je i danas tehnički gledano korektno izveden. Neke rase su bile zanimljive, upoznati smo sa cijelim klanom sitha i tko je sithlord, što je bio rat klonova i tako... Pod raceri su također recimo jedna novost, i sa nostalgijom se sjećam i dobrog gaminga u mreži s njima, bilo je i 3d naočala, baš zabavna tehnička novotarija za ono vrijeme; elsa revelator -  sjećam se da smo ih imali u redakciji i zabavljali baš sa pod racerom. Dakle, hajd, ti prvi prequeli su imali neku svoju originalnost, barem s gledišta guranja cg tehnike, širenja svemira i posebno obrade zvuka, koji je također bio zanimljiv i atraktivan. Ova zadnja trilogija nije izmislila išta novo. 
Ali kao i vama, sviđa mi se starinski original SW štih Mandaloriana. Da, neki će reći da pomalo naivno djeluje, pa što? Baš takav je i prvi SW. Nije pokušavao biti neka nova odiseja2001. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Gogy7 kaže...
Na Roten Tomatoesu 86%. Kruzi priča da je namjesteno jer se postotak uopće nije promjenio. Na 6 tisuca reviewa je 86% kao i na skoro 40 tisuća. Gomila reviewa s 5 zvjezdica u zadnjih sat vremena.

 To je ocjena publike, kritičari su na 56% 

 

 

Ja sam jedan od onih koji se zakleo da neće pogledat ovaj zadnji od 3 bull shita.

 

Iznimka prequal Rouge One.

 

Mandalorian za prave fanove 👌

 

 

12 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
memulica kaže...

Vidi se po konstrukciji rečenica da su platili klasičnu botovsku kampanju. Kad malo bolje pogledan jako mi sliči na srpske botove, pa me nebi čudilo da su oni to napravili za neku crkavicu.

 

Mislio sam da su došli do dna, ali ovo je već debelo ukopavanje u mulj.

 Prosto je tuga jedna i zalost kada je neko toliko zadojen slijepom mrznjom da prosto izbija iz svih pora u svemu sto dotakne.

Iskreno mi te zao, tebe i tvog jadnog zivota ogrezlog u tolikoj mrznji.

Mora da su srbi imali prste i u cijeloj produkciji filma pa su ga ovako upropastili.

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
16 godina
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

Malo pratim balkansku botovsku scenu, pa mi je komično kako si mašio ceo fudbal

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice