Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

poruka: 40
|
čitano: 6.756
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat".
8 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
hanteed kaže...
Čitatelj kaže...

Da to nije Ryzen 1600 AF + 16GB RAM + 960GB SSD + RX 5600XT?

 ako je po teraflopsima kaj nema rtx 2080 10 teraflopsa kao i ps5 u članku?

 Ma joj pustite TF, oni se samo mogu uspoređivat kod iste arhitekture

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
neaktivan
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

Da,hmm, masina od Xboxa koja ako nece imati odlicne singleplayer exclusive citaj fransize poput Sony-a i ako ce biti skuplja pada u drugi plan, kao sto je i sam bivsi marketinski director XBSX-a rekao da je Sony napravio par dobrih poteza, naravno vrijeme ce pokazati, ali kada pogledamo listu sa exclusivama, blagu prednost dajem PS5, a i bolji support od strane Sonya u vidu PS Networka za nas balkance, dolje sam stavio popis sigurnih i manje sugurnih exclusiva za jednu i drugu konzolu, u nastvku sam stavio link Alberta Penello-a, uostalom Microsfot je sam rekao da nece biti exclusiva za first-party igre na lansiranju konzole,link takoder u nastavku:

 

https://wccftech.com/albert-penello-ps5-not-dissapointed-smart/

 

https://www.theverge.com/2020/1/10/21060771/microsoft-xbox-series-x-exclusive-games-launch-backwards-compatibility

 

 

Lista igara

 

XBSX:

_____________________________

HALO:Infinite

Senua's Saga: Hellbalde II 

Everwild

Project: MARA

Bleeding Edge

Gothic

Starfield

The Elder Scrolls 6

Microsoft Flight Simulator

Grounded

 

 

 

PS5:                                    

________________________________________________________________________              

Ghost of Tshushima-(tu dodajte i 2 ako jedinica prode dobro,kod kritike i publike)                 

The Last Of Us Part II                                                   

God Of War 2                                                         

Spiderman 2                                                           

Goodfall (mislim da je igra za sve platforme ali nisam siguran neka me netko ispravi)        

Horizon Zero Down 2                                                     

Red Dead Redmption 3 -(naravno nije najavljen niti se mozda radi ali je sigurno          

da ce prije izaci na PS5 nego na XBSX i PC-u,ako ikad izade naravno)                   

Persona                                                                

Death Strading 2 (ako ga ikad naprave)                                       

Uncharted 5 (ako ikad bude)

Gran Turismo 7

 

 _________________________________________________________________________________

e sad veliko pitanje je GTA 6, koji vjerojatno nece biti exclusiva,ali ako bude isti slucaj

kao sa RDR2 hmm,hmm bit ce zanimljivo da Sony ima prava od jedne ili 2 godine na njega, a GTA

zna se prodaje konzole....ali to je je losa zamisao,jer Rockstars ide od starta na sve platforme,dalje

Cyberpunk 2077 takoder izlazi na svim platformama, ali tu prednost dajem XBSX zbog jace konfe,

 

Lista naslova kod PS5 ce biti provjerena i tu ide prednost Sony-u, dok je kod XBSX sve pod upitnicima sto se tice gore navedenih naslova,nekih naravno,jer se o njima nista nezna, dok su za PS5 ovo gore sve vec fransize osim Ghost of Tshushima-e, od naslova koji dolaze na obje konzole su:

 

GTA 6

Far Cry 6

Assassins Creed Kingdom ili kako vec 2020/2021

Watch Dogs Legion i sve ostalo od Ubisofta

THE LORD OF THE RINGS: GOLLUM

Batman 2020/2021

Dying Light 2

Cyberpunk 2077 naravno

Mafia se takoder spominje na nekim forumima i jos dosta drugih koje neka netko drugi napise ako se sjeti

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________

I u svim tim naslovima za obje konzole dajem prednost XBSX zbog jace konfe i kojeg fps-a vise vjerojatno,ali opet trziste ce dati konacnu odluku i ocijenu naravno, jos jedna stvar za one koji neznaju, a radi se o XBSX, je ta da se slaze poput lego kockica na magnet, u videu je sve demonstrirano od strane youtubera Austina Evansa i izgleda odlicno, opet tu dajem prednost XBSX jer ce Sony ovako nesto tesko nadmasiti, inace imam PS4 Pro iz razloga sto Sony ima bolji support  za Hrvatsku i po meni bolje singleplayer exclusive koje i igram manje vise, ne igram fps niti battleroyal naslove, mislim da cu pricekat PS5 Pro sa kojim TFLOP-som vise tamo do 2023 hehe, zivi bili pa vidjeli....................

 

 

 

Znacenje za one koji nisu u toku XBSX- Xbox Series X

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 16:06 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
JozoBozo121 kaže...
antimadridista kaže... 

Što ti misliš zašto je PS4 jedna od najprodavanijih konzola svih vremena, ako nije zbog igara?

 Da PS4 ima više i boljih ekskluziva od Xbox One, to je istina. Ali ne bi to shvatio kao glavni razlog što se tako dobro prodaje. PS4 je na početku bio jeftiniji za 100 dolara jer nije uključivao kameru kao što je Xbox Kinect, Microsoft je imao jako loš marketing, to nije samo konzola, to je media centar, pa onda onaj pokušaj DRM-a od kojeg su na kraju odustali, sve je to vuklo loš marketing uz MS-ove mixed signals oko toga što je ta konzola ustvari i ljude su zbunili.

 

Nakon toga je PS4 počeo outsellat Xbox što je jednostavno počelo stvarati peer pressure na kupce jer je veća vjerojatnost da imaš frenda koji ima PS4 pa onda možeš igrati s njime i to je taj začarani krug kojeg je jako teško razbiti kad upadneš u njega. Eksluzive su dobar bonus, ali Horizon, Spider-Man su igre koje se prijeđu jedanput, ono što ljudi igraju veliku većinu vremena su MP, sportske, online shooteri koji su svi više manje multiplatform igre. 

 Za neuspjeh XONE je kriv Don Mattrick, a dok se sa dolaskom Phila Spencera Xbox dosta popravio i siguran sam da ce se XSX odlicno prodavati jer ce Microsoft poceti raditi vise AAA i AAAA igre

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 17:36 (HunterXHunter).
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
hanteed kaže...
Čitatelj kaže...

Da to nije Ryzen 1600 AF + 16GB RAM + 960GB SSD + RX 5600XT?

 ako je po teraflopsima kaj nema rtx 2080 10 teraflopsa kao i ps5 u članku?

Digital Foundry’s early prodding puts the Xbox Series X’s GPU roughly on a par with the $700 Nvidia GeForce RTX 2080.

By contrast, the PlayStation 5 revolves around 36 compute units. That’s slightly below the Radeon RX 5700 XT’s count, but with clock speeds hitting that blistering 2.23GHz, it hits a total of 10.28 TFLOPs, just ahead of the RX 5700 XT’s 9.75 TFLOPS.

https://www.pcworld.com/article/3532342/sony-playstation-5-taps-amds-radical-smartshift-tech-to-push-its-gpu-to-ludicrous-speeds.html

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
Barracuda727 kaže...

Da,hmm, masina od Xboxa koja ako nece imati odlicne singleplayer exclusive citaj fransize poput Sony-a i ako ce biti skuplja pada u drugi plan, kao sto je i sam bivsi marketinski director XBSX-a rekao da je Sony napravio par dobrih poteza, naravno vrijeme ce pokazati, ali kada pogledamo listu sa exclusivama, blagu prednost dajem PS5, a i bolji support od strane Sonya u vidu PS Networka za nas balkance, dolje sam stavio popis sigurnih i manje sugurnih exclusiva za jednu i drugu konzolu, u nastvku sam stavio link Alberta Penello-a, uostalom Microsfot je sam rekao da nece biti exclusiva za first-party igre na lansiranju konzole,link takoder u nastavku:

 

https://wccftech.com/albert-penello-ps5-not-dissapointed-smart/

 

https://www.theverge.com/2020/1/10/21060771/microsoft-xbox-series-x-exclusive-games-launch-backwards-compatibility

 

 

Lista igara

 

XBSX:

_____________________________

HALO:Infinite

Senua's Saga: Hellbalde II 

Everwild

Project: MARA

Bleeding Edge

Gothic

Starfield

The Elder Scrolls 6

Microsoft Flight Simulator

Grounded

 

 

 

PS5:                                    

________________________________________________________________________              

Ghost of Tshushima-(tu dodajte i 2 ako jedinica prode dobro,kod kritike i publike)                 

The Last Of Us Part II                                                   

God Of War 2                                                         

Spiderman 2                                                           

Goodfall (mislim da je igra za sve platforme ali nisam siguran neka me netko ispravi)        

Horizon Zero Down 2                                                     

Red Dead Redmption 3 -(naravno nije najavljen niti se mozda radi ali je sigurno          

da ce prije izaci na PS5 nego na XBSX i PC-u,ako ikad izade naravno)                   

Persona                                                                

Death Strading 2 (ako ga ikad naprave)                                       

Uncharted 5 (ako ikad bude)

Gran Turismo 7

 

 _________________________________________________________________________________

e sad veliko pitanje je GTA 6, koji vjerojatno nece biti exclusiva,ali ako bude isti slucaj

kao sa RDR2 hmm,hmm bit ce zanimljivo da Sony ima prava od jedne ili 2 godine na njega, a GTA

zna se prodaje konzole....ali to je je losa zamisao,jer Rockstars ide od starta na sve platforme,dalje

Cyberpunk 2077 takoder izlazi na svim platformama, ali tu prednost dajem XBSX zbog jace konfe,

 

Lista naslova kod PS5 ce biti provjerena i tu ide prednost Sony-u, dok je kod XBSX sve pod upitnicima sto se tice gore navedenih naslova,nekih naravno,jer se o njima nista nezna, dok su za PS5 ovo gore sve vec fransize osim Ghost of Tshushima-e, od naslova koji dolaze na obje konzole su:

 

GTA 6

Far Cry 6

Assassins Creed Kingdom ili kako vec 2020/2021

Watch Dogs Legion i sve ostalo od Ubisofta

THE LORD OF THE RINGS: GOLLUM

Batman 2020/2021

Dying Light 2

Cyberpunk 2077 naravno

Mafia se takoder spominje na nekim forumima i jos dosta drugih koje neka netko drugi napise ako se sjeti

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________

I u svim tim naslovima za obje konzole dajem prednost XBSX zbog jace konfe i kojeg fps-a vise vjerojatno,ali opet trziste ce dati konacnu odluku i ocijenu naravno, jos jedna stvar za one koji neznaju, a radi se o XBSX, je ta da se slaze poput lego kockica na magnet, u videu je sve demonstrirano od strane youtubera Austina Evansa i izgleda odlicno, opet tu dajem prednost XBSX jer ce Sony ovako nesto tesko nadmasiti, inace imam PS4 Pro iz razloga sto Sony ima bolji support  za Hrvatsku i po meni bolje singleplayer exclusive koje i igram manje vise, ne igram fps niti battleroyal naslove, mislim da cu pricekat PS5 Pro sa kojim TFLOP-som vise tamo do 2023 hehe, zivi bili pa vidjeli....................

 

 

 

Znacenje za one koji nisu u toku XBSX- Xbox Series X

Cyberpunk 2077 ce dobiti besplatnu nadogradnju na XSX ako kupis XONE verziju jer XSX ima tzv. smart delivery, a za PS5 jos nije potvrdjeno

Godfall izlazi samo za PC i PS5

GTA VI ce izaci i za XSX i PS5

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 17:42 (HunterXHunter).
8 godina
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

Ne kuzim zakaj RDR 3 nebi dosao na Xbox ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

izaći će, zašto ne bi. mene te vremenske ekskluzive uopće ne diraju. koga briga za pola godine-godinu "only on ps5 ili xbox". taman će patchat igru, pošto danas izlazi šrot kojeg prije 15 god ne bi označili ni kao betu.

 

ugl, ono kaj mi se sviđa kod xboxa je hrpa novih ip-ova. na ps5 sve sami nastavci, ništa novo. od ove liste nabrojanih, igrao bi samo gow2 pod mus, jer mi je ta mitologija i sam narativ dosta privlačan.

Halo Bing! Kako bratac?
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

Koliko ja znam ove dvije su PS4 eskluzive

 

Ghost of Tshushima   

The Last Of Us Part II 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
virtuozo kaže...

Da se sony manje bavio revizioniranjem hardware-a a vise razvojem nezavisnih studija razvoja igara-rezultat bi vjerovatno bio bolji.

Bit će da i Sony misli isto tako, pa je pokupovao hrpu studija u 2019. godini. 

11 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
Brisati
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 18:48 (DeniZg).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice