Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED tel

poruka: 11
|
čitano: 3.609
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED tel".
15 godina
offline
Re: Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED
ludizao kaže...

Ajte ne serite, gospodo Sony, a i svi drugi 8K brijači. 4K filmove i serije moraš čekat kao da su suho zlato i često nedočekat. O TV programu u 4K da ne pričamo.

TV program (barem nekolik osportski kanala) već postoje i to u BiH (Spork Klub 4K i Arena Sport 4K). Više manje svi će u ovoj 2020-toj preći na HD emitiranje (svjetlosnu godinu se vidi razlika između 576i). Još nije zgodno nadodati da će prelazak sa HD na 4K daleko biti brži nego prelazak sa prahistorijskog 576i na HD (šta god to HD značilo, mislim znamo šta znači skraćenica).

A što se tiče 4K filmova, izlaze istog momenta kao i kada izađe BluRay Rip, često kad i WebRip. Tako da ne znam oko kakvog suhog zlata sve ti je dostupno preko zelene ikonice.

8K je priča za sebe.

Osim toga uspoređivati klasičnu televiziju sa Pay per View i zelenom ikonom nema smisla. Tko će još gledati film na Novoj TV / RTL-u (oba su mi HD) umjesto da isti skinem sa zelene ikone ili ga pustim preko apliakcije EON ili HBO GO.

Da, smijali smo se kada su prestavljeni 4K paneli a gle čuda, ušli su u naš život na velika vrata a da nismo ni primjetili.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED tel

ludizao

 

Evo, u Amerki ove godine 4k https://www.cnet.com/news/next-gen-tv-is-free-4k-tv-with-an-antenna-and-its-coming-this-year/

 

Dalje nisam gledao no nisu proizvođači televizora pali s kruške.

Dobro oni prate gdje i kada se uvodi 4K

 

Jedino ako si mislio da proizvode televizore za primarnu, domicilnu balkansku republiku... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 13:11 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED
Jedva čekam život na vlagi u 4k.
 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED
bugovac222 kaže...
Jedva čekam život na vlagi u 4k.

 Bugovi forumasi ne gledaju nista na internetu na 4K? Imas netflix, amazon prime, nesto malo na disney+. Imas 4K Blu-rayeve jeftino. Imas PS4 Pro/Xbox One X igre na 4K, plus nadolazece konzole ce biti jos bolje sto se tice 4K igara. 

Sadrzaja koliko hoces.

13 godina
online
Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED tel

I izgleda da nemaju hdmi 2.1.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED
O_O_O kaže...
bugovac222 kaže...
Jedva čekam život na vlagi u 4k.

 Bugovi forumasi ne gledaju nista na internetu na 4K? Imas netflix, amazon prime, nesto malo na disney+. Imas 4K Blu-rayeve jeftino. Imas PS4 Pro/Xbox One X igre na 4K, plus nadolazece konzole ce biti jos bolje sto se tice 4K igara. 

Sadrzaja koliko hoces.

 Ja samo i gledam  4K sadržaj, izuzev nešto sporta u FullHD dok nedođu uskoro i kod nas ove godine SK 4k i Arena 4K kanali.

15 godina
offline
Re: Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED
O_O_O kaže...
bugovac222 kaže...
Jedva čekam život na vlagi u 4k.

 Bugovi forumasi ne gledaju nista na internetu na 4K? Imas netflix, amazon prime, nesto malo na disney+. Imas 4K Blu-rayeve jeftino. Imas PS4 Pro/Xbox One X igre na 4K, plus nadolazece konzole ce biti jos bolje sto se tice 4K igara. 

Sadrzaja koliko hoces.

Upravo tako, sadržaja ima koliko hoćeš....  samo...  

Wizards kaže...
O_O_O kaže...
bugovac222 kaže...
Jedva čekam život na vlagi u 4k.

 Bugovi forumasi ne gledaju nista na internetu na 4K? Imas netflix, amazon prime, nesto malo na disney+. Imas 4K Blu-rayeve jeftino. Imas PS4 Pro/Xbox One X igre na 4K, plus nadolazece konzole ce biti jos bolje sto se tice 4K igara. 

Sadrzaja koliko hoces.

 Ja samo i gledam  4K sadržaj, izuzev nešto sporta u FullHD dok nedođu uskoro i kod nas ove godine SK 4k i Arena 4K kanali.

... koju dijagonalu imaš od TV-a i sa koje udaljenosti gledaš? jer sam imao 4K TV i morao sam približiti fotelju da stavim noge do panela da uživam u samoj rezoluciji slike, čim se odmmaknem na 2,5 metra jako jako teško se može primjetiti razlika između 4k rezolucije i FHD rezolucije. Na stranu HDR, Rec. 2020 kolorni prostor i sl. džidže-midže.
Kod kaćeš kod nas, misliš u HR? 

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED
Wizards kaže...
O_O_O kaže...
bugovac222 kaže...
Jedva čekam život na vlagi u 4k.

 Bugovi forumasi ne gledaju nista na internetu na 4K? Imas netflix, amazon prime, nesto malo na disney+. Imas 4K Blu-rayeve jeftino. Imas PS4 Pro/Xbox One X igre na 4K, plus nadolazece konzole ce biti jos bolje sto se tice 4K igara. 

Sadrzaja koliko hoces.

 Ja samo i gledam  4K sadržaj, izuzev nešto sporta u FullHD dok nedođu uskoro i kod nas ove godine SK 4k i Arena 4K kanali.

 Takoder, sve mi je po defaultu namjesteno da pokrece u min 4k+

9 godina
offline
Re: Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED
Envy kaže...
O_O_O kaže...
bugovac222 kaže...
Jedva čekam život na vlagi u 4k.

 Bugovi forumasi ne gledaju nista na internetu na 4K? Imas netflix, amazon prime, nesto malo na disney+. Imas 4K Blu-rayeve jeftino. Imas PS4 Pro/Xbox One X igre na 4K, plus nadolazece konzole ce biti jos bolje sto se tice 4K igara. 

Sadrzaja koliko hoces.

Upravo tako, sadržaja ima koliko hoćeš....  samo...  

Wizards kaže...
O_O_O kaže...
bugovac222 kaže...
Jedva čekam život na vlagi u 4k.

 Bugovi forumasi ne gledaju nista na internetu na 4K? Imas netflix, amazon prime, nesto malo na disney+. Imas 4K Blu-rayeve jeftino. Imas PS4 Pro/Xbox One X igre na 4K, plus nadolazece konzole ce biti jos bolje sto se tice 4K igara. 

Sadrzaja koliko hoces.

 Ja samo i gledam  4K sadržaj, izuzev nešto sporta u FullHD dok nedođu uskoro i kod nas ove godine SK 4k i Arena 4K kanali.

... koju dijagonalu imaš od TV-a i sa koje udaljenosti gledaš? jer sam imao 4K TV i morao sam približiti fotelju da stavim noge do panela da uživam u samoj rezoluciji slike, čim se odmmaknem na 2,5 metra jako jako teško se može primjetiti razlika između 4k rezolucije i FHD rezolucije. Na stranu HDR, Rec. 2020 kolorni prostor i sl. džidže-midže.
Kod kaćeš kod nas, misliš u HR? 

 Mislim da je danas glupo pricati koju dijagonalu imas, posto su svi novi TVjevi na 4K panelu. Ako kupujes novi TV neces kupovati Full HD.

6 godina
protjeran
offline
Re: Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED
pravi_covijek kaže...

 Mislim da je danas glupo pricati koju dijagonalu imas, posto su svi novi TVjevi na 4K panelu. Ako kupujes novi TV neces kupovati Full HD.

 Nije glupo.

Nije isto imaš li dijagonalu 80 inch ili 49 inch... a UHD odn 4K je drugi par opanaka.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Sony najavio nove 8K, OLED i 4K Full Array LED
pravi_covijek kaže...
* * *

 Mislim da je danas glupo pricati koju dijagonalu imas, posto su svi novi TVjevi na 4K panelu. Ako kupujes novi TV neces kupovati Full HD.

Nije ni malo glupo budući da većina TV-ova do 50" ne profitira od 4K rezolucije (pogotovo 40" i 43") a nisu svi (još uvijek) 4K televizori, pogotovo donnja klasa, pa i srednja klasa sa malom dijagonalom, dakle nisu ni približno sve telke 4K i ako će kupovati telku do 42" sasvim je razumljivo da je FHD sasvim dovoljan, osim ako ima para na bacanje.

Ja sam pitao jer me čisto zanimale dvije stvari, sa koje udaljenosti gleda tv i koje je dijagonale TV. Jer neće profitirati ako gleda 50" 4K sa 3 metra. Plus da i ne govorim da imaš trenutno samo 2 kanala u 4K: Sport klub 4K i Arena Sport 4K.

Osim toga 75" OLED košta kao automobil.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice