Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao najbr

poruka: 25
|
čitano: 9.438
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao najbr".
12 godina
offline
Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao najbr

Jel su taj algoritam posudili iz našeg Ministarstva Financija ?

 

 
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao najbr

Slažem se s kolegom iznad, čisti bull****.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao najbr

..ali i neke aktualne mlade nade – Carlos Sainz, Lando Norris i Daniel Ricciardo.

Daniel Ricciardo ima 31 godinu, što ga čini jednim od starijih na gridu. Daleko je on od mlade nade. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
Hrvatski svemirski program bi triba angažirat Tomu Horvatinčića da kruži oko zemlje i ovakve asteroide prepolovi svemirskom jahtom.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
samopolako kaže...
Hrvatski svemirski program bi triba angažirat Tomu Horvatinčića da kruži oko zemlje i ovakve asteroide prepolovi svemirskom jahtom.

 Fulao si subreddit

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao najbr

Tko je smislio algoritam? Neki klinci sa Stackowerflow prepisali?
Takvi algoritmi bi trebali biti puno puno kompleksniji i uzimat puno više podataka.

 

Ovako jednih od kraljeva pole positiona, Nigel Mansell (koji je u svojim najboljim danima skoro svaku utrku imao najbrži krug) i Jim Clarck (koji ima 45% pole positiona od svih utrka na kojima je vozio u F1), njih nema niti u top 20, a trebali bi biti barem u prvih 5.
S obzirom da je najveća premisa bila na pole position i najbrži krugovi u utrci, kao uvijet jednog maksimalno brzog kruga.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 10:58 (gkelekov).
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
gkelekov kaže...

Tko je smislio algoritam? Neki klinci sa Stackowerflow prepisali?
Takvi algoritmi bi trebali biti puno puno kompleksniji i uzimat puno više podataka.

 

Ovako jednih od kraljeva pole positiona, Nigel Mansell (koji je u svojim najboljim danima skoro svaku utrku imao najbrži krug) i Jim Clarck (koji ima 45% pole positiona od svih utrka na kojima je vozio u F1), njih nema niti u top 20, a trebali bi biti barem u prvih 5.
S obzirom da je najveća premisa bila na pole position i najbrži krugovi u utrci, kao uvijet jednog maksimalno brzog kruga.

 Mansell je bio najbrži kad je imao najbrži bolid (ali da, bio je redovito brži i od Prosta kad su imali isti bolid, a Prost je ovdje na listi), a Jim Clark je vozio prije više od 40 godina (u članku piše da je poredak za zadnjih 40 godina). 
Slažem se da je algoritam očito naštiman kako bi ovi aktualni vozači ispali jako brzi i heroji. Marketing. Sve ide naprijed ali teško me uvjerit da je Hulkenberg koji jedva prolazi kvalifikacije bolji od Mansella ili Piqueta.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
gkelekov kaže...

 

 Ovako jednih od kraljeva pole positiona, Nigel Mansell (koji je u svojim najboljim danima skoro svaku utrku imao najbrži krug) i Jim Clarck (koji ima 45% pole positiona od svih utrka na kojima je vozio u F1), njih nema niti u top 20, a trebali bi biti barem u prvih 5.

S obzirom da je najveća premisa bila na pole position i najbrži krugovi u utrci, kao uvijet jednog maksimalno brzog kruga.

 

Clark je vozio daleko prije 1983., a analizirani su podatci nakon te godine.

Ricciardo je daleko od mladog vozača, imao je šanse još u Red Bull-u da napravi nešto konkretno, ali njegovo vrijeme je gotovo i sad se samo može boriti za mid-tier bodove i možda mu još zaluta koje postolje do kraja karijere. Sainz, a pogotovo Norris i nadam se Russel su nove zvijezde F1, uz LeClerca i Verstappena koji već sad imaju rezultate iza sebe.

 

Po meni je analiza sasvim uredu jer dobrog vozača koji će osvajati prvenstva ne čini samo brzina i koliko dobro će odvoziti kvalifikacije. Svi koji prate sport znaju koliko tu ima dubine i koliko vozač mora stvari odrađivati u utrci izuzev same vožnje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 11:19 (Keops).
14 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
Dead kaže...

 Toga kod Hamiltona nema.

 

Osim protiv Albona u zadnje vrijeme 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao najbr

Mislim da su ovakve analize korisne jer pokreću razgovore i zanimanja za f1. Ali mislim da i oni koji su ih pravili znaju da je to nemoguće precizno iskazati brojevima, previše je varijabli i nepoznanica.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
Dead kaže...

Usporedba neusporedivih. Bezveze. Kao i što mi je bezveze reći za Sennu da je neprikosnoven. Zbog čega je neprikosnoven? Bezveze mi je reći i to da mu se zadesila prerana smrt u kontekstu obaranja svih rekorda. Kad je poginuo imao je pune 34 godine što znači da je bio na zalasku karijere što je bilo uobičajeno u to vrijeme. Oborio bi rekorde Prosta u pobjedama i možda dostigao Fangia po broju titula, ali svejedno bi to brzo oborio Schumacher. Nemam ništa protiv Senne, bio sam njegov navijač, ali imao je mana koje današnji prvak i, po meni, budući najveći svih vremena Lewis Hamilton nema. Taj njegov samoproglašeni božanski status nema mjesta u sportu jer sve druge konkurente stavlja u podređeni položaj. A incidenti, namjerni čak, u Suzuki s Prostom koji su se zbili njegovom krivnjom, u rangu su s prljavštinama Schumachera s Hillom i Villeneuveom. Toga kod Hamiltona nema.

Nije da pljujem po Hamiltonu, ali on je daleko od toga da je bezgrešan, sjeti se karijere prije Mercedesa kakva je sranya radio po stazi, da je odličan u Mind Games-ima to je.

Senna i ekipa su imali to nešto, nazovi karizmom,velka muda, pravi muški ili kako god, danas je sve sterilno,jednolično,ublaženo da se nebi neka zajednica nedajbože uvrijedila, možda Max malo podjeća na staru ekipu.

 

 

 

 

 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n

Istina slažem se, ali to ne znači da Hamiltona treba podcijenjivati na njegovim uspjesima. Svi bi mi radije gledali današnje trkače da su ko oni stari, ali svi sportovi su postali takvi. Svi sportaši imaju PR ekipu oko sebe za društvene mreže, moraju biti politički korektni i paziti na svoje izjave. Eto, upališ F1, hoćeš gledati pravo utrkivanje, a dobiješ neka klečanja za Black lives matter, gay zastave na bolidima i sl. NBA ista stvar od nedavnih događanja. Jednostavno je tako, LH44 je kralj PR-a i korektnosti i zato ga ljudi ne vole, presterilan je.

Drugi razlog zašto ga ne vole je njegova dominacija na gridu danas i konzistentnost. Na kraju dana, činjenica je da će uskoro postati GOAT.

13 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
Keops kaže...

Po meni je analiza sasvim uredu jer dobrog vozača koji će osvajati prvenstva ne čini samo brzina i koliko dobro će odvoziti kvalifikacije. Svi koji prate sport znaju koliko tu ima dubine i koliko vozač mora stvari odrađivati u utrci izuzev same vožnje.

Analiza je katastrofalna iz kojeg god kuta da gledaš...Evo samo na brzinu u top 10 vidiš Trullija i Kovalainena (WTF?), a Raikkonena nema uopće (istina nije trenutno ono kaj je bio u McLarenu ali ipak). Izbacili su kišne kvalifikacije iz računice, zašto? Pa opće je poznato da kiša smanjuje važnost bolida i ističe vozačke sposobnosti. Dalje, od kud ovi zaostaci? Na kojoj je to stazi? Jel to na 4km Spielberga ili 7km Spa? Razlika je ogromna i imati zaostatak od 0.3 sekunde nije isto kroz 4km ili kroz 7km.

 

Ovo se čini kao još jedna AWS glupost isto kao i njihovi grafovi oko guma koje prikazuju prilikom utrka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 12:04 (Promster).
15 godina
offline
Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao najbr

u mojem zaseoku i na brdima okolo, fanđo je uvijek bio istoznačnica za najbržeg trkača rumene kadulje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
Dead kaže...
mGT kaže...
Dead kaže...

Usporedba neusporedivih. Bezveze. Kao i što mi je bezveze reći za Sennu da je neprikosnoven. Zbog čega je neprikosnoven? Bezveze mi je reći i to da mu se zadesila prerana smrt u kontekstu obaranja svih rekorda. Kad je poginuo imao je pune 34 godine što znači da je bio na zalasku karijere što je bilo uobičajeno u to vrijeme. Oborio bi rekorde Prosta u pobjedama i možda dostigao Fangia po broju titula, ali svejedno bi to brzo oborio Schumacher. Nemam ništa protiv Senne, bio sam njegov navijač, ali imao je mana koje današnji prvak i, po meni, budući najveći svih vremena Lewis Hamilton nema. Taj njegov samoproglašeni božanski status nema mjesta u sportu jer sve druge konkurente stavlja u podređeni položaj. A incidenti, namjerni čak, u Suzuki s Prostom koji su se zbili njegovom krivnjom, u rangu su s prljavštinama Schumachera s Hillom i Villeneuveom. Toga kod Hamiltona nema.

Nije da pljujem po Hamiltonu, ali on je daleko od toga da je bezgrešan, sjeti se karijere prije Mercedesa kakva je sranya radio po stazi, da je odličan u Mind Games-ima to je.

Senna i ekipa su imali to nešto, nazovi karizmom,velka muda, pravi muški ili kako god, danas je sve sterilno,jednolično,ublaženo da se nebi neka zajednica nedajbože uvrijedila, možda Max malo podjeća na staru ekipu.

 

 

 

 

 Nisam ni rekao da je bezgrešan, ali tko je to bezgrešan ikad bio? Svak je griješio u mladosti, ali namjerno nasrtati na nekoga je nedopustivo. Toga kod Hamiltona nema. Verstapen će sigurno imati uspješnu karijeru, a imao je strašnih nebuloza početkom karijere, ali nenamjernih. Sazrijevanjem će toga biti manje. Jebeš karizmu Senne kad osvoji titulu namjernim odstranjivanjem Prosta sa staze u Suzuki. Isto to važi i za Schumachera.

 Naravno da Hamilton ne mora koristiti nikakve trikove da postane prvak kad ima bolid sekundu brzi od drugih. Pa pola danasnjih vozaca bi oborilo Schumacherove rekorde u tom bolidu.

Ljudi kazu da je Schumacher osvajao zbog bolida, ali Schumacher je samo 2002. i 2004. (eventualno 2001.) imao stvarno dominantan bolid. Sve ostale godine bilo je podjednakih s njim ili cak brzih. A da ne spominjemo da je dosao u Ferrari kad je tamo bio kaos i pomogao ga uciniti pobjednickim teamom. Dok je LH dosao u manje vise gotov team koji je vec dugo radio na bolidu u skladu s pravilima koja dolaze od 2014. i od 2014. do danas ima dominantan bolid, eventualno je Ferrari 2018. bio podjednak (zato jer su varali s motorom).

A Hamiltonovo pravo lice vidimo cim zbog necega nije brzi od svih ("He must have lower tyre pressure or something")

 

Nemojte krivo shvatiti, LH je jedan od najboljih vozaca danas, mozda i najbolji, ali definitivno je morao raditi puno manje od Schumachera i puno vise toga mu je bilo servirano na pladnju da bi postigao to sto je postigao

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
Dead kaže...

 

 Što ste radili s kaduljom? Ako ste pili čaj od kadulje preživit čete Manolića.

 stari je već preživio manolića a kako je samo 6 godina mlađi, čini se (kako se drži) da će ga i nadživjeti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao najbr

Ovo je usporedba neusporedivoga u svakom slučaju. Po meni je poredak prva tri uglavnom realan, mislim da je Senna bio najbolji vozač po instinktima i baš tip vozača koji dobiva utrke na čisti talent, totalno luda glava u vožnji. Schumaher je bio tip vozača koje je nabolje "osjećao" bolid i izvlačio najviše iz njega. Osobno mislim da su oba bolja kao vozači od Hammiltona što ne znači da on na kraju neće biti uspješniji. Na listi definitivno nedostaju Raikonen i Mansel.

 

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
neaktivan
offline
Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao najbr

U nekoliko dokumentaraca i raznih intervjua, vozači F1, direktori i vlasnici ekipa, novinari vezani uz F1 uglavnom navode Sennu kao najvećeg svih vremena, a koliko se sjećam i u velikom izboru samih vozača, mislim njih 250, Senna je najbolji. To je bilo negdje 2010. u anketi neke britanske TV stanice, ako se ne varam.

 

U prilog tome, tko nije još vidio, evo ga mitski prvi krug kišnog Donningtona 1993. Mnogi kažu najljepši (najbolji) krug u povijesti F1.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
Šef: Momci, treba identificirati tko je najbolji vozač F1 ikada.
Momci: Hm, kako bi bilo da svakog od njih testiramo na svim stazama u bolidu jednakih karakteristika, pa da izvučemo podatke za usporedbu?
Šef: Nemoguće, neki od njih više nisu među nama, a i to sa istim bolidom nije izvedivo.
Momci: A da ona napišemo neki algoritam, pa šta ispadne?
Šef: Može! Mate, piši...

Ipak, zanimljivo bi bilo vidjeti natjecanje u identičnim bolidima, kao npr. Formula E prve godine...
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
Dead kaže...

 

 

 Po kiši su Senna i Schumacher bili neupitni majstori, ali i Hamilton je u najmanju ruku jednak njima. Njegovo majstorstvo se najbolje vidi iz Pole position kruga na ovogodišnjoj trci u Spielbergu, Austrija. 

 

 

Napomena: kliknuti na Watch on YouTube

 

Nisi napomenuo da je bio 1.2 sekunde ispred drugog, što se ne vidi u videu.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao najbr

Ovo pišem kao netko tko je mrzio McLaren (kao F1 team): Gdje je Mika Hakkinen? Dvostruki prvak, jedini kojeg se Schumi bojao?

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
Ako je AWS potaknuo rasprave i na drugim forumima kao ovdje, onda je odradio ono za sto je placen (izuzev core posla koji radi za FIA-u).

A sto se tice tablice, svima je jasno da je bullshit.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Senna prvi, Vettel deseti: algoritam poredao n
Najbolji vozač je naše gore nažalost list
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice