Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive

poruka: 23
|
čitano: 4.997
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive ".
16 godina
offline
Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive

Bravo Epik!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
2 8 hvala 0
5 godina
offline
Re: Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluz
koji bravo...to je sve proračunato...sad kao ruka pomirenja uz njihove uvjete...a da je obrnuta situacija... jednostavno otvorili su svoju trgovinu i tražili su način kako da napakoste konkurenciji...tako da smanjiš svoju pohlepu... Epic nije nikakvi humanitarac..lukavo su odigrali

A što kad bi sada steam uzvratio recimo da stave da naredne dvi godine svih 100% novaca ide izdavačima...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluz
Nece. Onda bi stvarno i morali napraviti neku novu igru...
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
offline
Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive

Ajmo epiče,  samo džonom na steam,  govnarsku firmu koja je još onomad izjednaćila cijenu u eurima s onom u dolarima. Prije je bilo normalno da je cijena u eurima manja. Samo đžonom i samo jako!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
2 11 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive

Epic se obogatio donacijama igrača...bilo je red da to vrate sevisom koji će osim boljim uvjetima developerima, dati i jeftinije igre krajnjim kupcima.

Ovako su samo još jedan kapitalistički servis koji pretvara PC u konzolu i ekskluzivnost.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive

Ovo sa Phoenix Pointom je govnarski potez. Dijelom od Epica ali primarno od devova.

Van toga, da je Epic ponudio devovima veci udio nego Steam, u roku od godinu dana bi bili u najmanju ruku na istoj razini kao Steam. Tim vise da su igracima ponudili izbog kvalitetnijih igara sa manjim brojem "Forever EA" igarica i žnj asset flipova.

Ovako ne mozes ne pogledati i ne misliti na nasilno preuzimanje za koje ce im trebati duze vremena jer dok su besplatne igrice svaka dva tjedna super, nikome se ne da zajebavati sa novim accountom koji stalno mora biti online, koji je u vijestima svaka dva dana iz krivih razloga i slicno.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluz
Kant kaže...

Ajmo epiče,  samo džonom na steam,  govnarsku firmu koja je još onomad izjednaćila cijenu u eurima s onom u dolarima. Prije je bilo normalno da je cijena u eurima manja. Samo đžonom i samo jako!

 Valve ne određuje cijenu igra.

5 godina
offline
Re: Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluz
ne laje kuja radi sela...nego radi SEBE
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive

U svakom slucaju, džonopm po Valveu, 30%...

 

...pa tko jos ima takvu zaradu???

 

Trgovci oruzjem, dileri i Valve...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 13:06 (Kant).
Moj PC  
1 4 hvala 0
8 godina
offline
Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive

sto se mene tice valve moze uzimati i 99% zarade,cijena za kupce je na kraju ista

 

Na Steamu cu uvijek kupiti radi funkcionalnog clouda , na GOG-u radi emulatora  kojim stare igre rade bez problema na novijim windowsima ,Origin imam samo radi ME trilogije a za Epic uopce nemam interesa i necu podrzavati njihov monopol ,jer podmicivanje devsa i izdavaca za ekskluzive nije nikakva konkurentnost.

 

Konkurentnost je kad na vise mjesta mozes kupiti isti proizvod  a gdje kupiti !?! ...  ovisi od usluge,cijene ...

waaagh
 
8 2 hvala 1
13 godina
online
Re: Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluz
Kant kaže...

U svakom slucaju, džonopm po Valveu, 30%...

 

...pa tko jos ima takvu zaradu???

 

Trgovci oruzjem, dileri i Valve...

Ne zarađuju 30%. Svaki key koji je prodan izvan steam-a i aktiviran na steamu valve dobi 0%.

Onda su to provizije od kartica. U Aziji su navodno velike provizije 6.5% i više, tamo većina ljudi nema uopće

kreditne kartice nego su drugi načini plaćanja za koje je velika provizija.

Treba se malo informirati nego pričati bezveze, ima sada dosta informacija na webu.

16 godina
offline
Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive

Govorimo o prodaji na steamu, o zaradi koju imaju na PRODAJI!!!!

 

Nitko ne govori o bilo kakvoj aktivaciji...

 

Da ne bi još i aktivaciju naplacivali...

 

Kapiš?

 

Prekomplesno?

 

Preteško?

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 19:03 (Kant).
Moj PC  
2 4 hvala 0
13 godina
online
Re: Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluz

Mislim da ti ne razumiješ, svaku igru koja se prodaje na steam možeš kupiti i negdje drugdje.

Svatko tko prodaje igre na steamu može generirati ključeve i prodavati ih gdje želi.

U konačnici steam ne zarađuje 30% na svakoj prodanoj igri, jer dio igra koji je aktiviran preko steama nije kupljen preko steama.

Zaboravljaš da se isto plaća provizija za kartično plaćanje, paypal ili nešto drugo.

Tu su troškovi servera, ljudi i svega ostalog što dolazi uz to.

Kao što sam već rekao u aziji su veće provizije, a navodno im azija čini 1/3 tržišta.

 

Talk And Slides From GDC 2019 (Steam)

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 19:24 (iMik).
16 godina
offline
Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive

Riječ je o igrama koje se prodaju na steamu i na tim igrama zarađuju 30%

 

Ono, nije da to skrivaju...

 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluz
Kant kaže...

Riječ je o igrama koje se prodaju na steamu i na tim igrama zarađuju 30%

 

Ono, nije da to skrivaju...

 

 Ne zarađuju 30%, uzimaju 30% što isto zavisi od toga koliko je dobro neka igra prodaje.

 

For all sales between $10 million and $50 million, the split goes to 25 percent. And for every sale after the initial $50 million, Steam will take just a 20 percent cut

 

 

16 godina
offline
Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive

Aha, ok...

 

ne zaradjuju 30% vec samo uzimaju 30%

 

Super s njihove strane, jesu li dobili kakvu nagrtadu za svoj humanitarni rad? U svakom slucaju, trebali su

 

 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluz
Kant kaže...

Aha, ok...

 

ne zaradjuju 30% vec samo uzimaju 30%

 

Super s njihove strane, jesu li dobili kakvu nagrtadu za svoj humanitarni rad? U svakom slucaju, trebali su

 

 

 Tih 30% važi već 100 godina pa nitko nije ni zucnuo dok epic nije došao s 10% ili koliko već...i sad je epic svetac nad svecima zbog toga.

 

 

16 godina
offline
Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive

Pa prica se svasta odavno...

 

https://www.bug.hr/master/vijesti/steam-ubija-pc-trziste/104847.aspx

 

Clanak star devet godina...

 

U biti, mogli bi reci i da jesu humanitarci, posto sve donedavno nisu imali pravu konkurenciju, mogli su realno staviti i najposteniijih 50%

 

pola uzme trgovina, a drugu polovicu izdavac. I od te svoje polovice da nekih 10% onomke tko je i stvarno nesto napravio...

 

Tako bi bilo najpostenije

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 20:04 (Kant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluzive

Samo da se zna i MS i Sony uzimaju 30%.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluz
Kant kaže...

Pa prica se svasta odavno...

 

https://www.bug.hr/master/vijesti/steam-ubija-pc-trziste/104847.aspx

 

Clanak star devet godina...

 

U biti, mogli bi reci i da jesu humanitarci, posto sve donedavno nisu imali pravu konkurenciju, mogli su realno staviti i najposteniijih 50%

 

pola uzme trgovina, a drugu polovicu izdavac. I od te svoje polovice da nekih 10% onomke tko je i stvarno nesto napravio...

 

Tako bi bilo najpostenije

 Da se priča svašta je istina ali ovaj članak ne spominje 30% nego samo steamov monopol na tržištu. 

Mene uopće nije briga za tih 30% jer i developeri muljaju na veliko. Nije se jednom dogodilo da se jedno reklamira a deseto prodaje (nije da nekom želim zlo, samo me nije briga).

16 godina
offline
Re: Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluz
Motorino kaže...
Kant kaže...

Pa prica se svasta odavno...

 

https://www.bug.hr/master/vijesti/steam-ubija-pc-trziste/104847.aspx

 

Clanak star devet godina...

 

U biti, mogli bi reci i da jesu humanitarci, posto sve donedavno nisu imali pravu konkurenciju, mogli su realno staviti i najposteniijih 50%

 

pola uzme trgovina, a drugu polovicu izdavac. I od te svoje polovice da nekih 10% onomke tko je i stvarno nesto napravio...

 

Tako bi bilo najpostenije

 Da se priča svašta je istina ali ovaj članak ne spominje 30% nego samo steamov monopol na tržištu. 

Mene uopće nije briga za tih 30% jer i developeri muljaju na veliko. Nije se jednom dogodilo da se jedno reklamira a deseto prodaje (nije da nekom želim zlo, samo me nije briga).

 Pa upravo iz tog monopola i proizlaze takvi postoci za jednu trgovinu...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
12 godina
neaktivan
offline
Re: Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluz
Kant kaže....

 Pa upravo iz tog monopola i proizlaze takvi postoci za jednu trgovinu...

 Koliko ja znam taj postotak je nastao još davnih dana kada su se igre većinom kupovale na diskovima i dok još digitalne trgovine nisu uzele maha.

 

5 godina
offline
Re: Šef Epica kaže da će prestati kupovati ekskluz
i ti devovi su sve same ljubičice...day one patch od 100gb
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 23:47 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice