Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanjat ć zaključana tema

poruka: 105
|
čitano: 18.077
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanjat ć".
6 godina
offline
Re: Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanj
Izzy kaže...

 Ljudima jednostavno treba duhovnost. Sigurno ne svima, ali većini. Tu smo gdje jesmo i svi se" nosimo sa životom". I sve na čeka taj kraj. Teško dokučiv. Vječno nespostojanje (nema onoga "ja" i svijesti) ili pak vječno postojanje (ili nešto kao reinkarnacija). Vječnost u bilo kojem obliku je u biti gadni "mindfuck". Iz tog razloga ljudima treba nada i duhovnost.Što je tu neshvatljivo određenim ateistima?

Nada i duhovnost pretpostavljaju ''više'' biće?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 21:44 (love2ml86).
14 godina
offline
Re: Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanj
Milka30 kaže...
phoenix2003 kaže...

Ne samo na Bug/forumu, već bilo kad i bilo gdje i bilo s kime. Ateistima (koji jesam) i agnosticima preporučujem da uopće ne ulaze u bilo kakve rasprave s vjernicima o religiji. Zajednički sadržilac svim vjernicima je sujevjerje, koje se hrani strahom iz kojeg izvire svaka religija (strah od smrti, strah od Božije kazne, strah od nesreće i bolesti....i naravno strah od pakla/džehenema). Ako ikog ne podnose (namjerno neću reći mrze), vjernici ne podnose "bezbožnike". Samo treba reću da se ne mješaju u naš "duhovni" život kao što niko nema pravo da komentira njihov duhovni život. Najgore od svega je što vjernici koji pripadaju bilo kojoj religiji imaju životnu misiju da iskorjene bezbožnike, milom ili silom. Reći negdje javno da si ateist je veoma hrabro. Mislim da je bezbjednije reći da si gay. Ne kažem da se bojim da dobijem batine od nekoga. Možda bi i pokušali da nemam 120kg i 200cm, svašta sam vidio i proživio u životu, dobar sam u profilima kriminalaca (radim u policiji preko 20 godina i pomogao sam u rješavanju nekoliko najtežih kaznenih djela) ali nikad nisam dokučio do psihološkog profila vjernika koji daje sebi privilegiju na Boga, koji čuje u svojoj glavi Boga, koji daje sebe i svoju djecu u ruke Boga, koji moli Boga da uništi druge vjernike i drugog Boga, koji (s osmjehom na licu) ubija ljude u ime Boga. Dobro:Bog! U redu...ali nemoj ga nametati meni i nemoj me gledati drugačije što me nema nedjeljom u crkvi (a to itekako utiče na karijeru). Zato, nakon mladalačkih grešaka diskusijom s vjernicima zaključio sam da je bolje izbjegavati svaku diskusiju i da je najbolje: Don't ask, don't tell!

.....

Vjera kao vjera nikada nece propasti,a crkva hoce,jer zivi jos uvjek u kamenome dobu,skrenula je davno sa pravoga puta!

Eto, čist dokaz da sam u pravu. Vjernik, koji daje sebi za pravo da cijeni Crkvu.

15 godina
online
Re: Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanj
love2ml86 kaže...
Izzy kaže...

 Ljudima jednostavno treba duhovnost. Sigurno ne svima, ali većini. Tu smo gdje jesmo i svi se" nosimo sa životom". I sve na čeka taj kraj. Teško dokučiv. Vječno nespostojanje (nema onoga "ja" i svijesti) ili pak vječno postojanje (ili nešto kao reinkarnacija). Vječnost u bilo kojem obliku je u biti gadni "mindfuck". Iz tog razloga ljudima treba nada i duhovnost.Što je tu neshvatljivo određenim ateistima?

Nada i duhovnost pretpostavljaju ''više'' biće?

 Da, ali i to je nagađanje. Svodi se na - vjerovanje. Možemo mi svi filozofirati na tu temu, ali to je činjenica. Tu si gdje jesi i ne znaš zašto i što će biti na samome "kraju". Ako ga uopće ima. To se može ignorirati, ali neće nestati to pitanje. Jedino ako stvarno kada "otegneš" ne znaš ništa jer te nema. Ako...

6 godina
offline
Re: Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanj
Izzy kaže...

 Da, ali i to je nagađanje. Svodi se na - vjerovanje. Možemo mi svi filozofirati na tu temu, ali to je činjenica. Tu si gdje jesi i ne znaš zašto i što će biti na samome "kraju". Ako ga uopće ima. To se može ignorirati, ali neće nestati to pitanje. Jedino ako stvarno kada "otegneš" ne znaš ništa jer te nema. Ako...

Razumijem koncept, ali mi je neshvatljivo vjerovanje u nešto konkretno, a dokaza za to nešto nema. Čak i ne govorim o izravnom dokazu (Bog nam se svima prikaže u nekom nedvojbenom smislu) već i o bilo kakvoj racionalnoj podlozi za to vjerovanje.

Jer ako ne treba imati racionalne podloge za neko vjerovanje onda bi bilo jednako ozbiljno vjerovati u Boga kao i u leteće medvjediće.

5 godina
offline
Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanjat ć

Polje medicine je posvećeno poboljšanju ljudskog života. Kršćani su kroz povijest konzistentno pokušavali sprječavati napredovanje u ovom polju. Razlozi zašto je to bilo činjeno nisu teški za naći. Kršćanska teologija je od početka bila ustanovljena na boli i patnji. Bilo koje polje ljudskog nastojanja da ih pokuša umanjiti, bilo je unaprijed osuđeno na neprijateljstvo iz crkvenih redova. Osim toga, o bolestima je Biblija uvijek poučavala da su rezultat djelovanje Boga ili zlih duhova. Pružiti racionalna, prirodna tumačenja, potkapa autoritet same Biblije. U ovom članku ćemo pogledati kako su kršćanske crkve, od svojih samih početaka uvijek stavljale prepreke na putu napredovanja medicine u smanjenju ljudske boli i patnji.

Moramo zapamtiti da prije nego što je Kršćanstvo došlo do moći, grčki racionalizam je počinjao krčiti put u racionalni i znanstveni pristup razumijevanju bolesti, njihovih uzroka i lijekova.

Suprotno prosvijećenom, racionalnom pristupu starih Grka, razumijevanje Biblije o bolestima, njihovim uzrocima i lijekovima, može se opisati samo kao pred-znanstveno.
Kada je Kršćanstvo steklo kontrolu nad Rimskim carstvom, ovaj pred-znanstveni stav, udružen s pouzdavanjem u natprirodna iscjeljenja konkretno je značio da su grčka medicinska znanja bila uspješno zagušena skoro tisuću godina.

Nakon što su nadmoćno zatomili grčku medicinu, kršćanske crkva su činile najviše u svojoj moći da spriječe razvoj medicinske znanosti. Neki primjeri:
- seciranje i fiziologija
- cijepljenje
- higijena
- upotreba anestetika tijekom porođaja

 

Sav taj napredak je vrlo brzo srušen, jednom kada je Kršćanstvo steklo dominaciju u četvrtom stoljeću n.ere.

Prema takvom pogledu, Bog je slao bolesti ljudskim bićima kako bi pokazao Svoje nezadovoljstvo.

Ponekad je Bog jednostavno omogućio Sotoni da zada bolesti ljudima; radi se o čirevima kojima se osuo Job da se testira njegova vjernost (Job 2, 7; 2, 3-3)

 

Gušenje grčkog racionalizma u medicini

Od najranijih vremena, crkveni očevi su bolestima pripisivali natprirodne uzroke. Origen (185-254) je pisao:

Protiv Celzija 8:31
Demoni su ti koji stvaraju glad, neplodnost, zagađenost zraka, pošasti; oni lebde sakriveni u oblacima niže atmosfere, i privučeni su krvlju i dimom koji im neznabošci nude kao svojim bogovima. 

Na sličan način Augustin (354-430) piše da:
Sve bolesti Kršćana valja pripisati tim demonima; ponajviše oni muče svježe-pokrštene Kršćane, o da, čak i nedužnu novorođenčad. [6]

Grgur Nazianus (329-389), tvrdilo je da su tjelesne boli prouzročene sotonom i da ozdravljenje dolazi "polaganjem ruku" radije nego preko lijekova. Sv. Nilus (430) i Sv. Grgur Tourski ( 540-594), u svojim zapisima, daju primjere grješnosti ako se prednost daje lijekovima radije nego pouzdanju u moć molitve. U svom pismu redovnicima Sv. Anastasius, Sv. Bernard (1090-1153)
upozorava ih protiv uzimanja lijekova za liječenje njihovih bolesti. Uzimanje lijekova je bilo, u skladu s izjavom čovjeka koji je imao vrstu pasa nazvanu po njemu, "ponašanje nedolično njihove religije i protiv čistoće njihova svetoga reda! 

Naravno ova averzija prema uzimanju lijekova i savjetima liječnika ima svoj biblijski temelj. Smrt kralja Asa je bila pripisana njegovom traženju liječnika umjesto Boga za izlječenje:
Kralj Asa... Razbolio se trideset i devete godine kraljevanja, od nogu, te mu se bolest veoma pogoršala, ali ni u bolesti nije tražio Jahvu nego liječnike.
2Ljetopisi 16, 12

Tako je postala standardna praksa, da crkveni autoriteti odvraćaju od ideje da bolesti imaju prirodne uzroke. Postoji dio crkvenog kanonskog prava gdje stoji:
Contraria sunt divinae cognitioni praecepta medicinae
[Medicinski recepti su suprotni božanskom znanju] 

Četvrti Lateranski Koncil (1215) je zabranio liječnicima tretirati bilo kakve pacijente bez pozivanja teoloških stručnjaka iz crkve. Oni su također zabranili svećenicima, đakonima i pod đakonima obavljati kirurške zahvate. U 1243., dominikanski red je zabranio sva medicinska djela da se donose u njihove samostane.

Naravno, praksa seciranja leševa kako bi se nešto naučilo o ljudskoj anatomiji i fiziologiji, bila je krajnje odbojna ranim kršćanima. Ponovno je teološku bazu ovog gađenja lako razumjeti: doktrina tjelesnog uskrsnuća zabrinula ih je da će ova, tako sakata tijela imati nekih problema s ponovnim oživljavanjem tijekom konačnog općeg uskrsnuća. Stoga je crkveni Otac Tertulian (160-225) etiketirao Herofilusa, velikog liječnika Aleksandrijske škole, kao "mesara". Sv. Augustin upotrebljava slične izraze za opisati sve liječnike koji izvode seciranje ljudskog tijela.
Znanost medicine je, tako, postala snažno povezana s bezbožništvom da je nastala latinska izreka, Ubi sunt tres medici ibi sunt duo athei [Gdje tamo su tri liječnika postoje dva ateista.]. 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanj

Bog predstavlja sveobuhvatnost. Znanost daje odgovore, ali još se ne zna svrha. Imamo pretpostavke.

 

A ljudi su nesigurni i plahi. Puno nas je i raznih smo profila. Kada nešto ne znaš, na oprezu si i bojiš se, ali i trudiš istražiti. Iz toga sve proizlazi. I Bog i znanost.

6 godina
offline
Re: Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanj
Izzy kaže...

Bog predstavlja sveobuhvatnost. Znanost daje odgovore, ali još se ne zna svrha. Imamo pretpostavke.

 

A ljudi su nesigurni i plahi. Puno nas je i raznih smo profila. Kada nešto ne znaš, na oprezu si i bojiš se, ali i trudiš istražiti. Iz toga sve proizlazi. I Bog i znanost.

Znanost niti ne traži svrhu, ona je vezana za kako, a ne zašto. Istražiti da, svakako!

4 godine
protjeran
offline
Re: Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanj
phoenix2003 kaže...

Ne samo na Bug/forumu, već bilo kad i bilo gdje i bilo s kime. Ateistima (koji jesam) i agnosticima preporučujem da uopće ne ulaze u bilo kakve rasprave s vjernicima o religiji. Zajednički sadržilac svim vjernicima je sujevjerje, koje se hrani strahom iz kojeg izvire svaka religija (strah od smrti, strah od Božije kazne, strah od nesreće i bolesti....i naravno strah od pakla/džehenema). Ako ikog ne podnose (namjerno neću reći mrze), vjernici ne podnose "bezbožnike". Samo treba reću da se ne mješaju u naš "duhovni" život kao što niko nema pravo da komentira njihov duhovni život. Najgore od svega je što vjernici koji pripadaju bilo kojoj religiji imaju životnu misiju da iskorjene bezbožnike, milom ili silom. Reći negdje javno da si ateist je veoma hrabro. Mislim da je bezbjednije reći da si gay. Ne kažem da se bojim da dobijem batine od nekoga. Možda bi i pokušali da nemam 120kg i 200cm, svašta sam vidio i proživio u životu, dobar sam u profilima kriminalaca (radim u policiji preko 20 godina i pomogao sam u rješavanju nekoliko najtežih kaznenih djela) ali nikad nisam dokučio do psihološkog profila vjernika koji daje sebi privilegiju na Boga, koji čuje u svojoj glavi Boga, koji daje sebe i svoju djecu u ruke Boga, koji moli Boga da uništi druge vjernike i drugog Boga, koji (s osmjehom na licu) ubija ljude u ime Boga. Dobro:Bog! U redu...ali nemoj ga nametati meni i nemoj me gledati drugačije što me nema nedjeljom u crkvi (a to itekako utiče na karijeru). Zato, nakon mladalačkih grešaka diskusijom s vjernicima zaključio sam da je bolje izbjegavati svaku diskusiju i da je najbolje: Don't ask, don't tell!

 Ne znam gdje se nalaziš i na koje vjernike nailaziš, ali očigledno imaš određeno iskustvo, s određenim vjernicima. No ovo što veliš nije ni približan opis, barem ne mene kao vjernika kršćanina. Da je moja "životna misija" milom ili silom iskorijeniti bezbožnike... mislim, wth? Ili ovo, strah od Božje kazne. Ili o tome kako vjernici ne podnose bezbožnike. Najbolji prijatelj mi je ateist, ni brat ni sestra mi nisu kršćani, ako mi dijete sutra kaže da odbija vjerovati u što ja vjerujem, neću se suprotstaviti niti nametati. Ni ja nisam bio kršćanin, iako kršten kao dijete, već tek nakon mog osobnog puta i traganja, koji je završio onim što nazivamo "obraćenjem". Dakle, čitajući tvoj opis vjernika, ne nailazim na niti jednu dodirnu točku sa onim što ja kao vjernik mislim/djelujem. Cilj kršćanina jest širiti evanđelje, no tek onima koji ga žele čuti. 

15 godina
online
Re: Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanj

Neće reći da traži, ali ide u tome smjeru. Tko kaže da ga odgovor na to pitanje ne zanima, vjerojatno laže. Imamo svijest i razum. I pitamo se...

 

...svašta, pa i to "ultimativno", konačno pitanje postavljamo.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanj
imaiden322 kaže...
citati..citati tu pise koji je core business (uz IoT) 5G mreze

https://www.qualcomm.com/documents/5g-mobile-impact-health-care-sector

 Jesi pročitao ili samo izguglo i nalijepio ovdje? Hajd pročitaj o čemu je ovdje riječ molim te. Dovoljno je naslov pročitat da shvatiš da članak nema veze sa temom.

14 godina
offline
Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanjat ć

Imao bih stvarno dosta toga da napišem. Proživio sam 1992-1995 u Bosni i vidio sam "vjernike", mase "vjernika" na sve tri strane.....i kao što rekoh ne bih da diskutujem o tome a i onako smo napravili digresiju na temi pa usput predlažem moderatorima i lock!

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanj
Old Iggy kaže...

Znači, ne znaju ni sami, ali bitno da se piše.

 

Što je točno u radioprijemu problematično za ljudsko tijelo? Snaga ili frekvencija?

 

Snage su male, puno više onda štte mobiteli. Frekvencije beznačajne, desecima tisuća godina smo bombardirani i višim frekvencijama i snagama.

 

I onda, što to točno?

Pa ako počneš češljat scholar o člancima na temu, naići ćeš na zajednički zaključak gro tih članaka: utjecaj postoji, moramo istražiti. 

 

Ovako na brzinu:

 

Kesari et al. [43] exposed 45-day-old male Wistar rats for 2 h a day for 60 d to a mobile phone to investigate the effect of 3G cell phone exposure. They found that the 3G mobile radiation induced apoptosis in the brain by activation of p38MAPK, the pathway of principal stress response....To date, the damaging effects of MW radiation on mitochondrial structure and function have been recognized, and studies at the cellular and molecular level on the related mechanisms have also made advances...the after effects of MW radiation-induced mitochondrial damage are still unclear, and its correlation with mitochondria-related neurodegenerative diseases, such as Alzheimer’s disease, requires further study. 2015.

 

The results of EEG and analyses of the structure of the brain after radiation have also confirmed the influence of microwaves. Studies have extensively explored the underlying mechanisms by which microwaves influence learning and memory functions, especially synaptic structures and functions, oxidative stress and apoptosis, protein synthesis, genes and individual susceptibility and energy metabolism...To determine the precise dose-effect relationship between microwave radiation and its biological effects, further detailed studies must be performed.  2017.

 

Što točno, pa evo, ti reci, linkaj neki peer reviewed članak na temu... Ovi gore vrlo jasno sugeriraju da, čak i 3g, ima utjecaja, no valja se još pozabaviti i istraživati... ukratko, valja netko iskeširati da se to istraži. IT kompanije se očito ne bore za financiranje takvih istraživanja - to je jasno.

16 godina
offline
Re: Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanj
HCMAA kaže...

...

Opskurne stranice kao što je Znanost i Biblija smo davno prošli...daj link i pokaži ljudima s kojih stranica skidaš te podatke.

Dunning krugera si valjda shvatio, uhvati se nećeg drugog kolega.

14 godina
offline
Re: Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanj
Mislim da si omasio ceo fudbal. Nije ti ovo glas koncila. Siri evandjelje u siriji. Oni ga sire (pod "oni", mislim isto vjernici raznih vjera) , pa sto ne bi i ti.
16 godina
moderator
offline
Sadržaji koji povezuju 5G i koronavirus uklanjat ć

...
Moj PC  
8 0 hvala 3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice